Peťo K.
13.04.13,10:31
Zdravím všetkých.

Potreboval by som poradiť. Na chodidle mám dve kožné útvary - vyzerá to ako kurie oko (ale nebolí to) alebo aj ako niektoré bradavice vyskytujúce sa na chodidlách. V oboch prípadoch by ma to však bolelo. No tieto nebolia. Vo vode pri kúpaní či sprchovaní sú viditeľnejšie napučané a sú bielej farby. Ináč bežne nie sú tak vypučané a sú menej nápadné, avšak vždy prítomné. Nestrácajú sa.

Neviete niekto, čo to je a ako sa toho zbavím? Foto prikladám po sprchovaní.

Za každú radu ďakujem. :-)
arizona
13.04.13,09:41
Navstiv pedikerku,alebo koznu lekarku,oni to odstrania.

​/babsky recept-natieraj par tyzdnov na noc octanovou mastou, zabal do igelitu/
lujza.j
13.04.13,12:11
.....ak sa ich zbavíš...treba predchádzať tomu , aby si ich nechytil opäť....lebo odniekaľ si si ich priniesol....
branislavp
13.04.13,13:50
Zdravím všetkých.

Potreboval by som poradiť. Na chodidle mám dve kožné útvary - vyzerá to ako kurie oko (ale nebolí to) alebo aj ako niektoré bradavice vyskytujúce sa na chodidlách. V oboch prípadoch by ma to však bolelo. No tieto nebolia. Vo vode pri kúpaní či sprchovaní sú viditeľnejšie napučané a sú bielej farby. Ináč bežne nie sú tak vypučané a sú menej nápadné, avšak vždy prítomné. Nestrácajú sa.

Neviete niekto, čo to je a ako sa toho zbavím? Foto prikladám po sprchovaní.

Za každú radu ďakujem. :-)
Z tej fotografie mne sa zdá, že je to taký ako keby "mozoľ" - stvrdnutá koža na chodidle. Je to asi miesto najviac pritláčané pri chôdzi. Nohy si ponor po členky na dlhšie, aj na 20-30 min. v slanej a octovej vode. Skús si kúpiť v lekárni náplast na kurie oká, nalep to podľa návodu na to miesto a uvidíš. Ak Ti to neprejde, tak potom nech to pozrie odborník-lekár. Ale určite to nenechaj iba tak.
branislavp
13.04.13,13:52
Ja nemám dobré skúsenosti s kožnou lekárkou. Pedikérke by som to nezverila.
Peťo K.
13.04.13,14:31
Už to mám niekoľko rokov. Najprv bol len jeden, potom tri a teraz iba dve, tak neviem, čo to vlastne je.

Pridal som druhé foto v stave, v akom to je stále bez pôsobenia vody.
arizona
13.04.13,15:27
Pedikerky maju na to taky strojcek,ktorym to pekne brusia az ku korenu.Obcas treba zopakovat viackrat,ak je moc hlboko
arizona
13.04.13,17:17
Už to mám niekoľko rokov. Najprv bol len jeden, potom tri a teraz iba dve, tak neviem, čo to vlastne je.

Pridal som druhé foto v stave, v akom to je stále bez pôsobenia vody.
Moze to byt bradavica, ktoru si chytil niekde v lete na kupalisku.
Ale na spodku chodidla ide zvacsa o kurie oko, ktore sa robi na zatazovanych miestach a od uzkych topanok a pod.
Treba si to dat odstranit,lebo same to asi nezmyzne. Ak je to bradavica, ta sa siri aj dalej...

Mozes skusit aj naplaste na kurie oka, ale tie moc nepomozu,lebo tie zaberaju skor na mlade,nie na starsie,ktore mas dlho a ktore uz maju hlbsie korene.
Ide o to, ze kurie oko ma koren,ktory je treba odstranit. Ak si trufas sam,mozes nohu riadne vymocit v horucej vode a potom vysparchat napr.ihlou to ocko, ktore je v strede.
lujza.j
13.04.13,17:55
aj chirurg to zvykne vyrezávať...teraz bol kolega s tým na PN-ke
Peťo K.
13.04.13,18:35
Z tej fotografie mne sa zdá, že je to taký ako keby "mozoľ" - stvrdnutá koža na chodidle. Je to asi miesto najviac pritláčané pri chôdzi. Nohy si ponor po členky na dlhšie, aj na 20-30 min. v slanej a octovej vode. Skús si kúpiť v lekárni náplast na kurie oká, nalep to podľa návodu na to miesto a uvidíš. Ak Ti to neprejde, tak potom nech to pozrie odborník-lekár. Ale určite to nenechaj iba tak.

Tak skúšal som to 30 minútové močenie nohy v slanej vode s octom a vyzerá to teraz tak ako na tretej fotke. Skúšal som tú kožu ihlou dať preč, ale nevidím pod ňou žiadne korene, tak neviem.
lujza.j
13.04.13,18:45
Tak skúšal som to 30 minútové močenie nohy v slanej vode s octom a vyzerá to teraz tak ako na tretej fotke. Skúšal som tú kožu ihlou dať preč, ale nevidím pod ňou žiadne korene, tak neviem.

to sa vystrihuje nožničkami ak je to zmäknuté...skús si kúpiť.. http://www.lekarna.cz/verrumal-1x13ml-roztok-k-zev-uziti/...
ako to bude z vrchu odumierať tak to vystrihuj nožničkami....
Ingrid Ondruskova
13.04.13,19:07
Takéto niečo mala moja 9-ročná dcéra tiež, skúšali sme všeličo, už sme boli zmierené, že to vypáli kožná, až nakoniec pomohol lápis z lekárne, je to taká tyčinka, tým sme to potierali, dobrý mesiac sa nič nedialo, len sme asi raz za týždeň natreli hlavne ten stred...a potom po jednom kúpeli vo vani len dcéra na mňa zakričala: mami!!...ten stred mi vypadol, a za pár dní sa tá diera v pokožke pekne zacelila a dnes vôbec nieje vidieť, že tam kedysi niečo bolo....
branislavp
13.04.13,21:56
s tou ihlou to nerob, až si tam nenanesieš infekciu. Ten kúpeľ urob niekoľkokrát, octový roztok je najmä proti plesni
branislavp
13.04.13,22:03
Náplast je nutné opakovať. Určite zaberie, ale treba trpezlivosť. Ja som to vyskúšala.a
branislavp
14.04.13,12:22
Tak skúšal som to 30 minútové močenie nohy v slanej vode s octom a vyzerá to teraz tak ako na tretej fotke. Skúšal som tú kožu ihlou dať preč, ale nevidím pod ňou žiadne korene, tak neviem. S ihlou do toho nepichaj, aby si si nespôsobil infekciu, ani z nožničkami nešpekuluj.
Kúpeľ nôh opakuj viackrát a daj si horúcu vodu, ako len znesieš. Potom skús tie náplaste na kurie oká, kúpiš to v lekárni. Musíš byť trpezlivý, si si to zanedbal. Lekára by som ešte nehľadala. Mám takú skúsenosť, že v našej rodine takéto niečo kožný lekár vypaľoval na viackrát a ten posledný krát to čudo nechal na chodidle asi dlhšie, až urobil pľuzgier-pluzdierisko, kde to vypaľoval a bolo to veľmi bolestivé, nedalo sa potom na nohu dlho pristúpiť a vznikla z toho PN.
lujza.j
14.04.13,12:41
S ihlou do toho nepichaj, aby si si nespôsobil infekciu, ani z nožničkami nešpekuluj.
Kúpeľ nôh opakuj viackrát a daj si horúcu vodu, ako len znesieš. Potom skús tie náplaste na kurie oká, kúpiš to v lekárni. Musíš byť trpezlivý, si si to zanedbal. Lekára by som ešte nehľadala. Mám takú skúsenosť, že v našej rodine takéto niečo kožný lekár vypaľoval na viackrát a ten posledný krát to čudo nechal na chodidle asi dlhšie, až urobil pľuzgier-pluzdierisko, kde to vypaľoval a bolo to veľmi bolestivé, nedalo sa potom na nohu dlho pristúpiť a vznikla z toho PN.
odstraňoval si to niekedy týmto?
branislavp
15.04.13,21:05
odstraňoval si to niekedy týmto? Áno, a pomohlo to, ale nie na prvý raz.
Peťo K.
19.04.13,20:12
Takéto niečo mala moja 9-ročná dcéra tiež, skúšali sme všeličo, už sme boli zmierené, že to vypáli kožná, až nakoniec pomohol lápis z lekárne, je to taká tyčinka, tým sme to potierali, dobrý mesiac sa nič nedialo, len sme asi raz za týždeň natreli hlavne ten stred...a potom po jednom kúpeli vo vani len dcéra na mňa zakričala: mami!!...ten stred mi vypadol, a za pár dní sa tá diera v pokožke pekne zacelila a dnes vôbec nieje vidieť, že tam kedysi niečo bolo....
Bol som v lekárni a žiadal ten lápis. Dali mi Stilus Argenti Nitrici. Doma som to šiel aplikovať podľa návodu, aj keď v lekárni mi tvrdila, že mám vosk nožnicami odstrániť a v návode je ponorením do teplej vody. Tak som urobil aj aj. Neviem, či som to urobil dostatočne a dobre aplikoval, lebo po nanesení je to sivé, i keď som čítal, že to má sčernieť a v lekárni mi tvrdila, že to farbí natmavo. Sivé mám z toho aj prsty na ruke z toho, ako som sa snažil prísť nato, ako to striebro aplikujem. Tak neviem, čo teraz s tým. Tá tyčinka je stále tuhá, i keď som vosk odstránil a pri ponorení do vody z nej uniká to striebro. Kúpil som si aj náplaste na kurie oká, ale najprv skúšam to striebro. Má to byť takejto farby?
lujza.j
20.04.13,12:59
Áno, a pomohlo to, ale nie na prvý raz.
no ved práve aj ja...tak neviem prečo píšeš že nožničkami nie...ked to odumreté treba odstrániť pokiaľ nebolí a znovu prilepiť náplasť a pokračovať....proti infekcii od "nástrojov" existuju dezinfekcie....
lujza.j
20.04.13,13:02
mal si si kúpiť čo som ti priložila v linku v príspevku č. 9, mne to predpisovala kožná..... ja kupujem v lekárni to čo ja chcem nie to čo mi oni chcú predať!
Peťo K.
20.04.13,13:13
mal si si kúpiť čo som ti priložila v linku v príspevku č. 9, mne to predpisovala kožná..... ja kupujem v lekárni to čo ja chcem nie to čo mi oni chcú predať!

Verrumal mi nechcela predať. Ževraj je to na lekársky predpis... Takže som pýtal ten lápis potom a náplaste na kurie oká, ktoré som nepoužil. Teraz to mám čierne a zdá sa, že ten lápis účinkuje zatiaľ... Len keby som vedel, ako odstránim z rúk tú čiernu farbu...
lujza.j
20.04.13,13:28
Verrumal mi nechcela predať. Ževraj je to na lekársky predpis... Takže som pýtal ten lápis potom a náplaste na kurie oká, ktoré som nepoužil. Teraz to mám čierne a zdá sa, že ten lápis účinkuje zatiaľ... Len keby som vedel, ako odstránim z rúk tú čiernu farbu...
mal ísť inam;)...oni predajú..... myslím, že sa to aj tak celé hradí....si mal na ňu viac mrkať:) skús savom..