durip
16.04.13,06:59
Dobry den,
minuly rok v lete sme prerobili byt a premiestnili pracku z kupelne do zachodu. Odtokovu hadicu sme napojili do odpadu z umyvadla, ktore povodne bolo v zachode. Od tej doby pozoruje manzelka (nie pravidelne ale zato dost casto), ze nam zostava voda v bubne pracky. Kedze je plnena z hora, filter je umiestneny na dne bubna. Po otvoreni dna bubna vidim vodu, ktora tam stoji. Niekedy sa stalo aj take ze vodu bolo vidiet uz aj po otvoreni pracky (nebolo treba otvarat dno bubna aby som sa presvedcil ci tam stoji voda). Bol vcera u nas opravar a ten tvrdi, ze je zle vyspadovany odpad, na ktory je napojeny odtok z pracky. Mne ale sedliacky rozum hovori, ze aj ked by som lial vodu do odtokovej hadice sa nemoze stat aby sa mi ta voda ukazala v bubne a stala tam. Mal uz z vas niekto takyto problem? Ako ste ho riesili? Nepripada mi nevyhnutne sekat odpadovu ruru a inak ju spadovat, ved pracka musi mat mechanizmus aby sa do nej nedostavala voda spatne. Este jedna vec. Skusil som uz aj odtokovu hadcu dat vyssie ako je odpadova rura, v domneni ze to pomoze (chvilu som mal ten pocit ale manzelka tvrdi ze to nepomohlo). Dakujem vopred za kazdu radu.
Indeed
16.04.13,05:54
Mam tiež práčku plnenú zhora,

práčkový sifon je umiestnený na podmurovke vany asi v strede výšky práčky a potrubie ide poza vanu a nikdy neboli žiadné problémy s odtokom vody,
skus skontrolovať dokončenie programu prania, či práčka odstreďuje všetku vodu,program by mal končiť dlhým odstreďovaním
asi tak 2 min.,potom sa má pračka sama vypnuť
myslím,že problém bude v nastavení práčky.
durip
16.04.13,06:07
Mam tiež práčku plnenú zhora,

práčkový sifon je umiestnený na podmurovke vany asi v strede výšky práčky a potrubie ide poza vanu a nikdy neboli žiadné problémy s odtokom vody,
skus skontrolovať dokončenie programu prania, či práčka odstreďuje všetku vodu,program by mal končiť dlhým odstreďovaním
asi tak 2 min.,potom sa má pračka sama vypnuť
myslím,že problém bude v nastavení práčky.

Ahoj,
dakujem za reakciu. Cyklus pracky dobehne do konca, zmyka tak ako pises (v podvedomi to vnimas pretoze to zmykanie je oproti praniu pomerne hlucnejsie). Skor ma napada ci nieje problem s cerpadlom ze nevytlaci vsetku vodu. A aj ked vytlaci ci tym zle vyspadovanym odpadom nejak pomaly nedoteka voda do pracky. Ale aj keby to tak bolo, ze by pomaly cvrkalo z odpadu tak mi to nejde do hlavy, kedze ako som pisal odtokovu hadicu som dal vyssie ako je samotna odpadova rura....
KoxXxo
16.04.13,06:17
To bude asi v pračke.
Indeed
16.04.13,06:19
Logicky to vychádza tak,že idealne by bolo ak by práčka bola napojená na odpad uplne nízko pod urovňou bubna práčky,

vtedy by voda z práčky vytiekla aj samospádom, teda teoreticky , ak by to tak bolo,tak by nebolo možné pranie,
pretože by voda vytekala aj počas prania,
teda v práčke musí byť spätný ventil,resp. je to riešené tak aby voda vytekala len vtedy ak je pustené čerpadlo
odtoku vody,pretože čerpadlo má určitý výkon a tým padom vytlači vodu do určitej výšky,tak nie je rozhodujuce v akej výške je umiestnený odpadový sifon,
v pokynoch na inštalaciu práčky je napísané,
že odpadový sifon ma byť umiestnený max.vo výške 90 cm od podlahy ,
sam som videl zapojenú práčku tak,že sifon bol umiestnený zarovno z vrchnákom pračky, a po dokončení prania
žiadna voda v práčke nikdy nezostávala...
durip
16.04.13,06:20
Tiez sa toho obavam, ze bude ten pekelny stroj vadny. Uz som pred mesiacom do neho vrazil 70€ za vymenu vyhrievacieho telesa. Od vtedy len nicime vsetko co perieme lebo ked da manzelka prat na 60 stupnov a chytim pracku tak ma teplotu ako ked vyvara. Cize veci ktore sa peru sa nicia. Opravar prisiel, povedal ze vymeni cidlo. Tak dufam ze toto zaberie a bude prat v teplotach ake nastavime. Ale druha vec je ta voda, ktorej sa neviem zbavit...
heja3
16.04.13,06:32
Skús pozrieť a vyčistiť filter pod práčkou.
durip
16.04.13,06:33
Skús pozrieť a vyčistiť filter pod práčkou.

​Myslis ze by to malo pomoct tomu aby sa mi v pracke nedrzala voda? Skusim...
lujza.j
16.04.13,06:59
Pradlo je vyzmykane riadne...?
durip
16.04.13,07:02
Pradlo je vyzmykane riadne...?

Ano poriadne, a tym ze sa perie na vyssej teplote ako nastavim (kvoli cidlu co ma prist opravar zajtra vymenit) je pradlo poriadne vyzmykane a poriadne dokrcene :)
lujza.j
16.04.13,07:10
Ano poriadne, a tym ze sa perie na vyssej teplote ako nastavim (kvoli cidlu co ma prist opravar zajtra vymenit) je pradlo poriadne vyzmykane a poriadne dokrcene :)

Lebo mne tiez obcas ostane voda,ale to preto ze pracka nevyzmyka tak ako ma navolene s programom...lebo v bubne pracky registruje jemnejsiu tkaninu...tak potom tam znovu zmykanie...
kolko rokov ma tvoja mašina,ze ci by si ju nechcel vymenit....
heja3
16.04.13,07:37
Skús pozrieť a vyčistiť filter pod práčkou.

​Myslis ze by to malo pomoct tomu aby sa mi v pracke nedrzala voda? Skusim...

http://www.whirlpool-slovakia.sk/archiv/navody_pracky/awoe_8558sk.pdf?PHPSESSID=4be5373c5e8b73c84d0bca84 3da93898

pozri stranu 7, prvá bodka....
durip
16.04.13,07:51
Lebo mne tiez obcas ostane voda,ale to preto ze pracka nevyzmyka tak ako ma navolene s programom...lebo v bubne pracky registruje jemnejsiu tkaninu...tak potom tam znovu zmykanie...
kolko rokov ma tvoja mašina,ze ci by si ju nechcel vymenit....

Masina ma 5 rokov a problem v oblasti kde byvame (zitny ostrov) je v prilis velkej tvrdosti vody. Calgon sme pouzivali sporadicky priznavam. Ono nieje asi problem v zmykani pretoze ked doperie cyklus a napr. dva dni sa neperie (co je zazrak pri malom dietati) tak sa v pracke objavi voda sama, nieje to tym ze by bola jemnejsia tkanina alebo tak...
A s tou vymenou pracky budes asi najblizsie k rieseniu lebo voda v bubne = same kozne problemy a bohvieco este
durip
16.04.13,07:54
Skús pozrieť a vyčistiť filter pod práčkou.


http://www.whirlpool-slovakia.sk/archiv/navody_pracky/awoe_8558sk.pdf?PHPSESSID=4be5373c5e8b73c84d0bca84 3da93898

pozri stranu 7, prvá bodka....

S tym bodom na siedmej strane mas absolutnu pravdu. Len teraz som si nie isty typom nasej pracky. viem ze raz som sa snazil najst filter bez navodu a obtrhal som plasty z predu pracky a nic tam nebolo. A filter, ktory je na dne bubna (pracka z vrchu plnena) je cisty, nieje zaneseny tak, ze by bol nepriepustny. Pravidelne ho uz pol roka pozeram a cistim, v tomto to nebude asi. Stale si myslim ze to bude cerpadlo. a to si myslim ze financne asi nieje velmi rentabilne, neviem.
erik555
16.04.13,12:52
Cerpadla stoja okolo 25 Eur...
http://www.oprava.eu/obchod/
durip
16.04.13,13:07
Este ma napadlo ci mi nemoze prepustat privodova hadica vodu ze tam pomaly nacvrka. Moze riesit problem spatny ventil na odtok?!
srska
16.04.13,13:21
my máme starú min. 10 ročnú šunku awt2284-800, perie sa v nej 2-4x/týždeň, odpad v stene vo výške cca 60 čísiel a vyše 5 rokov som nesiahol ani na prívod ani na odtok vody. perie, žmýka jak margita+besná:D - keď ľahne, kúpime novú.
durip
16.04.13,13:22
my máme starú min. 10 ročnú šunku awt2284-800, perie sa v nej 2-4x/týždeň, odpad v stene vo výške cca 60 čísiel a vyše 5 rokov som nesiahol ani na prívod ani na odtok vody. perie, žmýka jak margita+besná:D - keď ľahne, kúpime novú.

U nas fici kazdy bozi den (male dieta) a problemy nastali az po presune pracky do wc (z kupelne). uz sa mi o nej aj sniva...
srska
16.04.13,13:25
Este ma napadlo ci mi nemoze prepustat privodova hadica vodu ze tam pomaly nacvrka. Moze riesit problem spatny ventil na odtok?!no ale to vidíš po praní, či zostane v bubne voda - či?
durip
16.04.13,13:26
no ale to vidíš po praní, či zostane v bubne voda - či?

nie nevyhnutne ak je to cvrkanie slabucke, musim to dnes presetrit a dam echo
srska
16.04.13,13:31
nie nevyhnutne ak je to cvrkanie slabucke, musim to dnes presetrit a dam echoa to s kým periete (model)? :)
neldanka
16.04.13,13:43
urcite treba pozriet aj na ten filter, lebo ak je zaneseny, tak vtedy nevypusta vodu... alebo skusit ineho opravara pracky :D
misoft
16.04.13,16:06
Pri odstreďovaní (i pri pravý pri vypúšťaní vody) je voda pomocou magnetického tlačného čerpadla vytláčaná z priestoru bubna do hadice. Pokiaľ však výtok je slabý (tzv cvrkanie vody) - chyba je v čerpadle - má nedostatočný výkon, resp. pomalé otáčky. Preto nevyčerpe vodu v priebehu cyklu (ostane v bubne).
Zamerať sa na čerpadlo.
http://nahradnediely.blogspot.sk/
http://1.bp.blogspot.com/_9c_R_F5qpJg/TTX8F_vO8GI/AAAAAAAAAME/pnPspKSxpHk/s1600/%C4%8Derpadlo+AWM.jpg
durip
16.04.13,19:09
a to s kým periete (model)? :)

​Zanussi ZWQ 5101
durip
16.04.13,19:14
Momentalne som vyskusal to ze som sa pozrel do pracky, voda uz bola na spodu bubna, teda nebolo potrebne ani otvarat priestor na dne bubna kde je filter a overovat ci tam voda stoji alebo nie. Dolial som do pracky pol vedra vody a zapol len program na vypustenie vody z pracky. Po ukonceni programu som sa pozrel do bubna. Voda uz v bubne nebola ale zostala v priestore kde je filter (na spodu bubna), cize asi bude naozaj na chybe cerpadlo, ktore spominal misoft. pokial je cena cerpadla cca 25€ (co kludne moze byt aj 35-40 ked to pride robit opravar) + 70€ za ohrievacie teleso uz som zaplatil skoro 1/2 bezne dostupnej pracky na trhu....co poradite teraz?! dakujem
diablixx
17.04.13,18:31
Nám keď odišlo čerpadlo tak najprv zaplnilo práčku do tretiny vodou. Najprv sme nevedeli, že čerpadlo skončilo a pozerali sme odpadovú rúru, ktorá bola tak zanesená, no neskutočne. Potom ako sme rúru vyčistili dali sme znova prať tie isté zmočené veci, v domnení, že všetká voda odtečie, no ešte len vtedy prišiel ten bordel :D. Pračka do 3/4 plná, a absolutne už sa ani nepohla.
Teraz čistíme ručne a človek si až vtedy uvedomí, aká je tá pračka pomocník. (internát)
durip
18.04.13,07:34
Tak ako dodatocne info. Traja vodari mi potvrdili ze tento problem doverne poznaju (stupajuca voda v bubne ked sa neperie) a definitivne je to zle vyspadovany odpad. Na hlavnu odpadovu ruku sa pripojka k pracke pripaja v "protispade" a to znamena ze ked sused splachne zachod, alebo prsi alebo sa sprchuje tak mne z tej hlavnej odpadovej rury crvrka voda priamo do pracky. Dnes by mal prist doobeda vodar a urobit napravu. Dufam ze to pomoze lebo ak nie tak budem musiet sekat stenu a dat urobit novu pripojku na hlavnu odpadovu ruru v takom spade aby sa to uz nestavalo....neskor urobim update (po tyzdni od opravy, ci to pomohlo alebo nie)
​pekny den vsetkym
durip
18.04.13,12:51
Po odchode vodara mi manzelka poslala vysledok:
https://www.dropbox.com/sh/qgf9ulkupjblvea/aRuqdesP_G
Este som nebol doma a neviem ako to vypada v skutocnosti, no ak to riesi problem tak nech je to ake chce...
Ako som pisal, po par dnoch sa ozvem ci sa problem opakuje alebo nie
durip
22.04.13,05:34
​Tak moj problem je dorieseny, chvalabohu po vodarenskych upravach voda v bubne nezostava len na dne sitka (filtra) v spodnej casti bubna. Dakujem vsetkym za snahu a rady, vsetko dobre