chandrika
17.04.13,09:35
Dobry den, na krizovatke v BA - Bajkalska Vajnorska sa stala takato dopravna nehoda: ja som vybocovala so svojim autom (stojacim, al. dobrzdujucim 1m pred autom ktore stalo predo mnou), ked zozadu sa prihnalo auto a suchlo sa svojim pravym bokom o moje lave zrkadielko. Na mojom aute nie je prakticky ziadna skoda, ale to druhe auto (honosnejsie) ma asi 40 cm malinko preliaceny plech (vpredu auta) a osuchanu farbu. ja si uvedomujem ze som vybocovala do vedlajsieho pruhu, ale sofer toho druheho auta sa predsa nemoze prihnat a ked vidi prekazku v svojom pruhu a just si povie ze : idem ved som v svojom pruhu. Ja som spravila chybu z nevedomosti, kto tu krizovatku pozna, vie ze ciary su tam vysuchane, vela vytlkov a pruhy sa stacaju trochu doprava. ja som mala byt viac napravo (aby som nepresahovala do toho druheho pruhu) na mieste sme si len vymenili kontakt, ale nic sme nespisovali. Moja otazka: mam suhlasit ze som "vinnik" aj ked sa nim necitim? len aby im moja poistovna zaplatila skodu? ako by ste postupovali vy? a co sa moze stat ak odmietnem uznat vinu ako vinnik? Dakujem.
Peggynka
17.04.13,07:51
A prečo to riešiš.On nabúral do teba,určite má havarijnú a dá si to opraviť.Chcel po tebe niečo ?
bubkoch
17.04.13,07:53
veľmi neštandardny postup, vymenit si na mieste nehody len vyzitky a odist ...ja ako poskodeny by som to takto vobec neriesil ...
ale v kazdom pripade, aky mas problem podpisat spravu o nehode aby mu skodu preplatila tvoja PZP poistovna ?
policia na mieste nebola, pokutu nedostanes, malus od PZP poistovne tiež nie, tak čo riešiš ? podpis mu spravu a utekaj do svojej PZP poistovne nahlasit udalosť
btw: z popisu co si dala si podla mna vinna ty, nabuduce kukaj do spataku poriadne pred tym nez vybocis do vedlajsieho pruhu, a nehraj tu na city "prihnalo", "honosnejšie" ... :)
chandrika
17.04.13,11:24
Diky, no trochu sa obavam ze budem mat zapis poistnej udalosti a potom vyssie PZP buduci rok. Tak ja som poskodena nebola, ale ochotna riesit situaciu - ani fotky sme nespravili. ja uz som stala, ked ona do mna zozadu najela, v spataku by som tak maximalne uvidela ze ide na mna, ale uskocit som nemala kam, vsade okolo nas boli auta. to akoze ked vidim auto co presahuje do mojho jazdneho pruhu tak sa on oskrem lebo "mi nema co zavadzat". no momentalne cakam ci sa este ozvu, mozno to naozaj vyriesia cez havarijnu. ale, ak by ste neboli vinnikmi dopravnej nehody, boli by ste ochotni ju nahlasit poistovni, aby preplatila skodu?
ivka70
17.04.13,12:04
Nahlasit skodovu udalost si tak ci tak povinna najneskor do 15 dni, nahlas poistovni, popis, co sa stalo a nechaj poistovnu, nech to riesi.
Ale ka si ty stala a ona svojim autom presla okolo tvojho zrkadla, nemozes byt asi vinnikom ty.
bodliak
17.04.13,12:13
Hlásenie sa podpisuje, keď jeden uzná vinu a obaja s obsahom súhlasia.
Inak je to dopravná nehoda a treba privolať políciu.

Keďže ste si nič nepodpísali a policajtov nevolali, (pokiaľ by niekto z vás z miesta nehody odišiel bez súhlasu, ten druhý mal volať políciu), povedal by som, že súčasný stav zodpovedá slovenskému: "skutok sa nestal".

Nič si nepodpisovala.
Druhá strana nemá nič v rukách, takže si môže trhnúť ...
bjuty smis
17.04.13,13:34
Hlásenie sa podpisuje, keď jeden uzná vinu a obaja s obsahom súhlasia.
Inak je to dopravná nehoda a treba privolať políciu.

Keďže ste si nič nepodpísali a policajtov nevolali, (pokiaľ by niekto z vás z miesta nehody odišiel bez súhlasu, ten druhý mal volať políciu), povedal by som, že súčasný stav zodpovedá slovenskému: "skutok sa nestal".

Nič si nepodpisovala.
Druhá strana nemá nič v rukách, takže si môže trhnúť ...

a tvoj príspevok zodpovedá slovenskému, odrb, koho môžeš.....

z toho popisu bola na vine ona, že sú tam vytlky a pod.nič na tom nemení...

nič ju to nebude stáť, ale aj tak jej odporúčaš, nech si poškodená trhne....fakt slovenské...
bodliak
17.04.13,14:33
a tvoj príspevok zodpovedá slovenskému, odrb, koho môžeš.....

z toho popisu bola na vine ona, že sú tam vytlky a pod.nič na tom nemení...

nič ju to nebude stáť, ale aj tak jej odporúčaš, nech si poškodená trhne....fakt slovenské...

Odrb ? Tak sa mali držať pravidiel, spísať a podpísať hlásenie. Ak by sa na vine nedohodli, volať PZ.
Ak aj tvorila prekážku, to neznamená, že druhý môže do nej nabúrať.
Odrb možno spočíval v tom, že keby im policajti dali fúkať, nebolo by to čisté. Tak radšej dal(a) vizitku.

Kto má škodu, ten si musí hájiť svoje práva. Nič by som dodatočne nepodpisoval, inak si dá na triko môjho PZP vymeniť aj prednú nápravu.
bjuty smis
17.04.13,14:46
Odrb ? Tak sa mali držať pravidiel, spísať a podpísať hlásenie. Ak by sa na vine nedohodli, volať PZ.
Ak aj tvorila prekážku, to neznamená, že druhý môže do nej nabúrať.
Odrb možno spočíval v tom, že keby im policajti dali fúkať, nebolo by to čisté. Tak radšej dal(a) vizitku.

Kto má škodu, ten si musí hájiť svoje práva. Nič by som dodatočne nepodpisoval, inak si dá na triko môjho PZP vymeniť aj prednú nápravu.

áno, odrb...obe boli ženy....evidentne nepoznali presný postup a láskavosť poškodenej
treba potrestať, lebo nepoznala presný postup riešenia škodovej udalosti...

keby poškodená hned zavolala policajtov, tý by jej naparili poriadnu pokutu, prípadne zobrali aj vodičák....

to by tu potom zadavatelka nemusela vypisovať, aký má strach, že príde o malus či bonus.....

len ju zacitujem :
ja som vybocovala so svojim autom...

to sa mi nezdá, že tvorila prekážku,ako píšeš, ale že jej vbehla....

boki sa, že pride o 5 euro na drahšej poistke, a nechá poškodenú zaplatiť zo svojho preliačený a oškretý blatník + bohvie čo na -ako píše honosnom aute....
Peggynka
17.04.13,15:01
Niekto nevie čítať:stála !Aj keď presahovala do druhého pruhu.Ten,čo si oškrel auto šiel zjavne prirýchlo na to,aby stihol ubrzdiť.
bjuty smis
17.04.13,15:22
pre tých, čo vedia čítať,ale nerozumejú písanému textu, 2. krát zacitujem : ja som vybocovala so svojim autom...
bjuty smis
17.04.13,15:27
A prečo to riešiš.On nabúral do teba,určite má havarijnú a dá si to opraviť.Chcel po tebe niečo ?

peggynka, dal som ti neužitočné, lebo:
1. čuduješ sa, že rieši vlastnú autonehodu...ty to ako robíš ? neriešila by si to ? ale túto cudziu riešiš, čo je prekvapivé..
2. ak niekto nabúra do teba, neznamená, že je na vine..
3. určite má havaijnú poistku...odkial to vieš tak isto, že na základe toho tu radíš ?

a ty si mi prečo dala neužitočné ?? čo z mojích argumentov bolo neužitočné ??
čo myslíš, kolko %aút má havarijnú poistku ??schválne si tipni..
Peggynka
17.04.13,15:30
Keď to neriešila poškodená,tak nie je čo riešiť.
Peggynka
17.04.13,15:32
Prísp.č.4:ja už som stála,keď ona do mňa zozadu najela...
bubkoch
17.04.13,15:47
Nič by som dodatočne nepodpisoval, inak si dá na triko môjho PZP vymeniť aj prednú nápravu.

a co ma byt ? keby si aj dal vymenit cele auto, moze mi to byt uplne jedno, vsak nie ja to platim, ale moja poistovna ... a ked tá to zaplati, jej problem nie moj ...
vinnik nahlasi udalost a pokial nema dlzne poistne, vec sa ho uz nijako netyka ..
bubkoch
17.04.13,15:50
to vypoveda len o tom ze poskodna nestihla zastavit po tom ako jej zadavatelka otazky nahle vybocila do jazdnej drahy a hned zastavila vidiac prichadzajuce auto
bodliak
17.04.13,15:50
Aha, tak to už odrb nie je, že ?
bubkoch
17.04.13,16:05
no ale vinnik s tym nema nic spolocne, to uz je vec poskodeneho a poistovne aby si to poriesili
chandrika
18.04.13,10:42
dakujem za rady, a teraz z toho co ste mi napisali mi vychadza ze radite asi toto: modelova situacia: ja nie som prekazatelne vinnik, ale som ucastnikom dopravnej nehody kde druhemu vznikla skoda (jeho vinou), mne skoda nevznikla. mam sa "obetovat "a pouzit svoje PZP aby sa druhemu preplatila skoda? takto sa to podla vas bezne robi? dakujem.
chandrika
18.04.13,10:46
teda radite rozne veci, ale toto je otazka napr. na bubkoch. proste by si sa zachoval ako gentleman a zobral to na seba lebo "teba to nic nestoji a druhemu to pomoze". Dik.
bubkoch
18.04.13,11:28
dakujem za rady, a teraz z toho co ste mi napisali mi vychadza ze radite asi toto: modelova situacia: ja nie som prekazatelne vinnik, ale som ucastnikom dopravnej nehody kde druhemu vznikla skoda (jeho vinou), mne skoda nevznikla. mam sa "obetovat "a pouzit svoje PZP aby sa druhemu preplatila skoda? takto sa to podla vas bezne robi? dakujem.

a odkial vies ze preukazatelne nie si vinnik ? len preto ze ty si to myslis ?
dalid
18.04.13,12:03
ja si uvedomujem ze som vybocovala do vedlajsieho pruhu, .

Vybočovala, alebo si odbočovala??? Zásadný rozdiel - pri odbočovaní s dáva znamenie o zmene smeru jazdy a ty si povinná pri zmene smeru jazdy sa presvedčiť či neohrozíš alebo neobmedzíš (už neviem presne :( ) vozidlá idúce v tom smere kam chceš ísť ty.
Svedkov na to či si mala blinker a či to "honosnejšie" auto bolo dostatočne ďaleko a mohlo zareagovať na TVOJU zmenu smeru jazdy predpokladám, že nemáš a ani nezoženieš :(
Takže tak to vidím ja. Veď poistku máš na to, aby ony takéto veci riešila ;)
bjuty smis
18.04.13,13:30
no chandrika, vidím, že tvoj názor sa mení....pôvodne si do témy uviedla toto:

....Ja som spravila chybu z nevedomosti, kto tu krizovatku pozna, vie ze ciary su tam vysuchane, vela vytlkov a pruhy sa stacaju trochu doprava. ja som mala byt viac napravo (aby som nepresahovala do toho druheho pruhu)...

po pár povzbudzujúcich a charakterných názoroch, aby so sa na to vy...l.. už nie si vinník...
no z tvojho popisu , ako sa to stalo, vyzerá že si vinník.....
ale isto ti tu ešte nejaký charakter poradí, vykašli sa na ňu....a ušetríš 5 euro bonus od poisťovne....a tá ťapa dôverivá, nech si kúpi nový blatník za vlastné...
ozaj, čo to bolo zač, to honosnejšie auto ? mercedes ? bmw ?

čo myslíš, kolko ju bude stáť výmena blatníka, nastriekanie robota ??2000.-? 3000?

nevadí......len nechápem, načo potom máš pzp ?
Peggynka
18.04.13,14:31