Mi_t_is
17.04.13,13:04
Zdravím vás. Odpoved na moju otazku som ešte nikde nenašiel tak dúfam že mi niekto kto sa rozumie odpovie.

Moj problém je nasledovný.. už dva roky po angíne mám zvačšené krčné mandle a sú začervenané (vyzerú beuz bielych bodiek ale vidno na nich jazvyčky)
Mám ich vo veľkosti tak 2/3 golfovej loptičky.. dosť veľké.
Dalej mam začervenaný a prekrvený hltan (zadnú stranu za mandlami)

Antibiotika mi nepomohli a stále su veľké a hltan prekrvený a začervenané všetko.
Streptokoka nenašli.
V krvi mám zvýšene už dva roky ASLO (je to zvýšene vačšinou ked sa telo s niečím brani a malo by to po chorobe klesnúť, ale mne neklesá)
Výtery teda ok, krv aslo zvyšene.

Krčiarka povedala že mandle podla vyterov sú zdravé, obvodny sa k tomu moc nevyjadruje, radšej pošle za krčiarkou.
Mám aj alergiu a prvotne alergicku reakciu pocitujem škrabaním mandlí.
Alergologička by mandle chcela nechať.

Nemáte niekto s tým skúsenosti a čo s tým robiť?
lujza.j
17.04.13,11:07
Ja by som trvala na odstraneni......
BXLmiami
17.04.13,12:40
Ja by som trvala na odstraneni......
Nie dobrý nápad u alergika ak netreba.Ja by som sa spoľahla na posudenie lekárov.
Zitulda
17.04.13,12:53
Ja som do svojich 25 rokov trpela na neustále angíny, mandle som mala niekedy aj s čapíkmi a neustále veľké a červené. Napriek tomu, mi ani krčiar neodporučil ich dať odstrániť, lebo ako 13 ročná som mala zápal hlasiviek a len-len že ma dostali do koľají hovoriacich. Keď som konečne si sama uvedomila, že nesmiem studené nápoje aj jedlo dávala som pozor na kockaté bublinky a zmrzlinu, ťažkosti ustali. Mandle chránia hlasívky, preto je nutné zvážiť všetko. Aslo môže byť zvýšené aj z inej príčiny a nemusia to byť mandle.
korela
17.04.13,20:41
lujza.j
18.04.13,06:00
Ja ako decko kazdy mesiac angina....tak ze mi ich ako 5 rocnej vykmasli...