Martin Karas
17.04.13,16:04
Zdravím poraďáci. Včera mi v Martine chirurgicky odstránili zub múdrosti (38 - naľavo dole). Operácia prebehla v poriadku, bolesti nie sú veľké. Ale mám problém. Vytvorila sa mi na rane (ktorú mi zašili) taká väčšia tvrdá hrčka, guľka, ktorá hrozne zapácha a na dotyk je troška bolestivá. Jem kašovitú stravu, dnes vyplachujem repíkom. Volal som svojej zubárke, ktorá ma odbila, že mám s tým ísť do Martina (ja som z Prievidze). Tak som šiel skúsiť svoju obvodnú, ktorá mi povedala, že je to v poriadku, vraj je to krvný hematóm, ktorý sa postupne vstrebe. Takisto aj jedna známa, ktorá je zubná technička mi povedala, že by to malo byť OK, ale že ak by to krvácalo, mám ísť k zubárovi. No a od včera to krváca - nie veľa, ale krváca. Ja mám ale strach, či to nebude niečo horšie - zápal. Poraďte, čo mám robiť. Ďakujem
Jara Krsakova
26.04.13,13:08
zdravim, no ak to boli stale viac a viac tak to rozhodne nie je dobre. Ja som mala strasne problemy ked mi vyberali spodne osmicky. Horne boli v pohode, ale ked mi brali tieto, tak som brala pre istotu wobenzym, toto zmernuje opucuhy, pomaha vstrebavat podliatiny a zmiernuje zapal. Hlavne sa skarti doba liecenia. Na nete je kopa info a toto by mohlo ozaj pomoct.
kezeso
29.04.13,08:17
38 - taký zub nejestvuje, to je iba detail