ihlanr
19.04.13,09:55
už vyše mesiaca mám niečo neželané na chodidle.zboku, zospodu a na päte. Neviem to presne pomenovať, niečo ako otlak, tvrdý pluzgier. Keď došlapujem na nohu, resp. keď vyviniem tlak, dosť to bolí.
Bral som to tak, že niečo zrejme po zime, ťažká obuv, atď. Ale vôbec to nemizne, močenie vo vode nepomáha, ani octanová masť. Neviem si už rady. Budem musieť navštíviť lekára.
Vedel by mi niekto niečo viac povedať/poradiť ?
Ďakujem.
ivka70
19.04.13,08:05
Stacilo by na zaciatok navstivit pedikuru ....
lujza.j
19.04.13,08:06
Chod na pedikuru...
drobecek1
19.04.13,08:17
to je tzv. "kurie" oko existujú na to aj náplaste ale niektoré nestoja za nič, konkrétne také kde je nosná vrstva plast teda "igelit". Dcérke sme dávali na nohu také kde bolo také "plstenné" koliesko a účinná vrstva bola zelená. Je to dosť agresívne, ale tak cca za týždeň to odpadne. Úplne to rozožerie kožu a to napadnuté tkanivo zoschne a proste odpadne.
ihlanr
19.04.13,09:03
kurie oko viem čo je. toto ono veru nebude.
pedikuru by som mal absolvovať v rámci starostlivosti o chodidlo, ale problém mi to asi nevyrieši.
napr. aj zo spodu mám jeden taký otlak, a tam neni čo pedikurovať.
Keby som to mal k niečomu prirovnať,tak poviem poštipnutie zmyzom, a pri dotyku to bolí jak sviňa.
lujza.j
19.04.13,09:13
kurie oko viem čo je. toto ono veru nebude.
pedikuru by som mal absolvovať v rámci starostlivosti o chodidlo, ale problém mi to asi nevyrieši.
napr. aj zo spodu mám jeden taký otlak, a tam neni čo pedikurovať.
Keby som to mal k niečomu prirovnať,tak poviem poštipnutie zmyzom, a pri dotyku to bolí jak sviňa.

Tak chod k lekarovi...mozno nieco pichnuté....
ale aj tak ako prve by som isla na pedikuru....
luja5
19.04.13,09:36
Mala som niečo podobné, ako na prvom obrázku (ťažko povedať, či presne to isté, nie som lekár), zospodu na chodidle asi 2 cm pod malíčkom. Bolelo to celkom fest a nemohla som poriadne chodiť. Žiadne náplaste nepomáhali, ani rady v lekárňach - čo lekáreň, to pomaly iná rada:rolleyes:. Vyskúšala som kadečo, nakoniec som zašla ku kožnému, ten mi predpísal akúsi masť, ktorú v lekárni zarábali len na základe receptu (pýtala som sa do budúcna, keby niečo) a len to mi pomohlo. Za masť som nič nedoplácala, vlastne som vôbec nič neplatila (chvalabohu aspoň to, lebo predtým tie zbytočne vyhodené investície ...:o).