miguel.santoro
20.04.13,11:05
Dobrý deň.
Potreboval by som extra radu. Mám veľmi veľkú žumpu a chcel by som ju využiť ako pivničku, lebo žumpu už nebudem používať (pripájam sa na ČOV). Už som prečítal viacero článkov o baktériach do žumpy. Ale potreboval by som niečo, čo by mi úplne rozložilo celý obsah žumpy, zbavilo zápachu a hlavne aby tá žumpa bola ´´obývateľná´´ :). Mala by potom slúžiť ako pivnička, na vínko alebo tak. Aké procesy by som ešte mal vykonať, aby to nebolo zdraviu škodlivé? Vopred Vám ďakujem za rady.
korela
20.04.13,10:25
Zasypať.
Predpokladám, že z nerezu septik nebude. Ale najlepšiu extra radu ti dajú na hygiene. Neodporúčam osobný kontakt, napíš im a daj vedieť.
miguel.santoro
20.04.13,11:17
Práve že zasypať to neplánujem. Sú to veľké betónové skruže. Z vnútra sa potierali vodným sklom a horákom sa tam nanášala asfaltová lepenka. Nj, na hygiene im nič nevonia. Chcel by som to dať poriadne do laty a užívať to až po čase. Vnútro vystriekať vápnom (vydezinfikuje to) a potom asi po roku keď to vyvetra tak by som uvidel.
korela
20.04.13,12:55
Práve že zasypať to neplánujem. Sú to veľké betónové skruže. Z vnútra sa potierali vodným sklom a horákom sa tam nanášala asfaltová lepenka. Nj, na hygiene im nič nevonia. Chcel by som to dať poriadne do laty a užívať to až po čase. Vnútro vystriekať vápnom (vydezinfikuje to) a potom asi po roku keď to vyvetra tak by som uvidel.
Prosím ťa, to si aký priemer tých skruží mal? Kde sa to používalo?
Inak, že popíšeš práve takýto povrch by mi nenapadlo, nuž ale ľudia sú tvoriví.
Ten povrch je porézny, keby bol ideálne hladký ako nerez napr., tak možno-možno by to išlo vydezinzifikovať. Alebo vnútornú obmurovku postaviť.
Len sa ty pekne vyber na hygienu, ak nechcete byť všetci chorí. Alebo si kúp aspoň literatúru, o baktériách nestačí, prelistuj si parazity na nete.
A z energetického hľadiska podľa mňa úplne nevhodné.
Stálo by to zato, prekonzultovať z viacerých strán. Budeš sa tam sám cítiť dobre?
Ice dive
20.04.13,13:03
na tvojom mieste by som to celé zlikvidoval a ak tak o pivničke uvažoval na inom mieste... si predstav, čo by ti hostia povedali, ak by si ich pozval k sebe do vinnej pivničky... a povedal im... že hej bola to kedysi žumpa... a ako by sa z nej po takých 2-3 flaškách domáceho červeného vínka vychádzalo... po rebríku cez poklop??? už len z dôvodu čo to bolo pred tým, by som to zavrhol...
wagner
20.04.13,19:36
Envisep rozloží baktérie. Ale používať to na iný účel ako žumpa - o snáď nemyslíš vážne.