madlin
22.04.13,13:23
Nájde sa niekto, kto pracuje v predajni matracov a vie poradiť, príp. nejaký odborník.
erik555
22.04.13,11:42
Na pevne skor pruzinove matrace (jasne, ze nie najlacnejsie bonelove pruziny, ale tastickove - cim viac na m2, tym lepsie) a na lamelove rosty penove matrace! Tvrdost matracov je uz na samotnom spacovi, ktore preferuje.
allgreen
22.04.13,12:13
ja som kupil v metre 2 matrace za cenu cca 160 +- ,su vysoké 20cm, a sú na h...o, ked sa budem stahovat vymenim ich za ine
erik555
22.04.13,12:17
ja som kupil v metre 2 matrace za cenu cca 160 +- ,su vysoké 20cm, a sú na h...o, ked sa budem stahovat vymenim ich za ine
A to su ake? Cim su na h...o?
allgreen
22.04.13,12:27
A to su ake? Cim su na h...o?

po polroku su preležané, u mna by to nebolo také výnimočné mam 90kg ale žena ma 50 a tam je tiež jarok. Sú penové resp molitan.
lujza.j
22.04.13,12:31
mimotemy matrace treba kupovať v multi obchode a potom sa čudovať:D:---
bodliak
22.04.13,12:35
Pozrite si matrace Jelínek... Mám ich niekoľko rokov a mne sa na ních spí perfektne.
allgreen
22.04.13,12:38
:D pravdu maš
erik555
22.04.13,12:45
Pozrite si matrace Jelínek... Mám ich niekoľko rokov a mne sa na ních spí perfektne.
Tak pises, akoby si ich mal vsetky :D Ved napis, ktory konkretne!
buchač
22.04.13,12:52
Nájde sa niekto, kto pracuje v predajni matracov a vie poradiť, príp. nejaký odborník.

...nuž , nebolo by od veci zbehnúť do tej predajne ...

Normálny jedinec takto zvykne konať .....

Nie každý predajca je zavádzajúci ( za každých okolností biznis robiť ) ...
...a vždy je tá voľba neakceptácie jeho ponuky a ísť o obchod ďalej ...

P.S.:
Ešte si nespomenul svoj cenový limit ...:rolleyes:
bodliak
22.04.13,13:03
Mám dva. Sára klasik, aj Salome.
arizona
22.04.13,13:28
Peggynka
23.04.13,14:39
Však ich choď reklamovať,na čo čakáš ?
madlin
29.04.13,07:18
Ďakujem všetkým za reakcie na moju otázku?
julysak
29.04.13,11:43
Nájde sa niekto, kto pracuje v predajni matracov a vie poradiť, príp. nejaký odborník.

Najlepšie matrace do manželskej postele sú také, čo nevrzgajú.
buchač
29.04.13,12:26
Najlepšie matrace do manželskej postele sú také, čo nevrzgajú.
Názov témy znie

Poradí mi niekto, aký matrac kúpiť na pevné drevené rošty manželskej postele?
Nuž povedal by som a trochu aj oponoval ...

Môžeš mať Ty matrace až do het , že jak v bavlnke budeš ...ani nezavŕzgajú ...

No na trt sú v tom prípade , ak sa tie drevené rošty rozhodnú k tomu vŕzganiu ...
pito11
25.05.13,07:03
Je naozaj pravda, že na pevné drevené rošty by mali ísť skôr pružinové ako penové matrace, je tu niekoľko dôvodov. Za prvé pevný rošt nepruží, preto viac tlaku a námahy sa vstrebáva do matraca, ktorý sa tak rýchlejšie opotrebuje. Pružinové matrace sú pružné, preto je ich možné položiť na akýkoľvek rošt. Za druhé nepružnosť zároveň znižuje vzdušnosť (pri pružení dochádza k výmene vzduchu pod matracom, síce k miernemu, ale predsa) čo je opäť problém pri penových matracoch. Ak budeš kupovať pružinové matrace zameraj sa skôr na taštičkové ako klasické bonnelové, pretože taštičkové majú omnoho vyšší ortopedický efekt, čo je v matracov to najpodstatnejšie. Taktiež medzera medzi lamelami nesmie byť väčšia ako priemer pružinky, pretože tá by nemala dostatočnú oporu zo spodu. Pri predaji a výrobe matracov som už vyše 10 rokov a stretol som sa s prípadmi, kedy medzera bola aj 12cm (lacné rošty z diskontov) a zákazník reklamoval, že sa mu matrac zvlnil. Ak však ortopedický matrac nemá pod sebou oporu, logicky nemôže sa dobre prispôsobiť ani zvrchu.

V ideálnom prípade (ak sa dá) by som vymenil aj tie drevené rošty za pružné lamelové. Výhodou týchto lamiel je to, že zvyšujú ortopedický efekt a celkovo sú pre človeka zdravšie a pohodlnejšie. Na lamelový rošt môže ísť akýkoľvek matrac.
Drnkalka
25.04.14,13:45
Na pevný rošt je potreba kúpiť matrac, ktorá bude dýchať. To mi aspoň radili v obchode. Máme taky latkový rošt a kúpili sme profilované matrace a sme spokojní . Manžel je alergik a aj v tomto ohľade mu matraca slúži dobre :)
matqo
09.05.14,11:34
Na pevny podklad - dosku mas vhodne len pruzinove a tastickove matrace. Penovy by sa ti tam jednak zdeformoval, lebo vaha by sa nepreniesla na lamely ako pri roste, ale prakticky by ju celu musel absorbovat prave matrac a zaroven by nebol dostatocne prevzdusneny zo spodu, cize by sa ti tam skor mnozili plesne, roztoce atd.