korela
24.04.13,18:11
Čo je zaujímavé z kultúrneho, geografického, hospodárskeho alebo akéhokoľvek iného hľadiska v obci Kokošovce 082 52 a okolí na východe Slovenska?
​www.kokosovce.sk
Stanislav 1975
24.04.13,16:12
v živote som ten názov nepočul...;)
korela
24.04.13,16:16
Ani ja, preto sa pýtam. Aspoň sa trochu zviditeľnia týmto počinom.
Vedel by niekto domáci, alebo znalý pomerov v tej oblasti, čo by tam mohlo byť v budúcnosti ev. zaujímavé?
Stanislav 1975
24.04.13,16:18
Ani ja, preto sa pýtam. Aspoň sa trochu zviditeľnia týmto počinom.
Vedel by niekto domáci, alebo znalý pomerov v tej oblasti, čo by tam mohlo byť v budúcnosti ev. zaujímavé?
krčma tam asi bude nejaká...:D
misoft
24.04.13,16:55
Sigord, neďaleko Zlatá Baňa (posledná elektrifikovaná obec v ČSSR!) http://www.zlatabana.sk/, Opálové bane Dubník http://www.opalovebane.sk/ cca 7-10 km ďalej, kúpanie v nádrži, blízko Prešov a Delňa.
A krčmy tam majú tuším dve :D

Cez Kokošovce kedysi viedla trať Pionierskej úzkorozchodnej železnice (dnes po nej nezostali ani žiadne zvyšky).
vlado 33
24.04.13,17:13
Taká...:D
Oliwa
24.04.13,17:14
Čo je zaujímavé z kultúrneho, geografického, hospodárskeho alebo akéhokoľvek iného hľadiska v obci Kokošovce 082 52 a okolí na východe Slovenska?
​www.kokosovce.sk (http://www.kokosovce.sk)
Informácie, čo sú na webstránke obce nestačia? Je to nejaká domáca úloha, či...?
A budúcnosť?
Nepíše sa tam síce, koľko majú obyvateľov, ale ak tam žijú aj cigáni, tak s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote možno povedať, že v budúcnosti ich tam bude oveľa, oveľa viac :mad:... To platí všeobecne pre celé Slovensko, nielen pre východ... A ešte že v budúcich voľbách určite starosta nebude zo strany SaS... ;):D
misoft
24.04.13,17:15
Taká...:D


Jedna z nich - rovno pri ceste (teda po ruke :D)!
srska
24.04.13,17:55
starostu majú zo sas
korela
24.04.13,23:13
Informácie, čo sú na webstránke obce nestačia? Je to nejaká domáca úloha, či...?
A budúcnosť?
Nepíše sa tam síce, koľko majú obyvateľov, ale ak tam žijú aj cigáni, tak s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote možno povedať, že v budúcnosti ich tam bude oveľa, oveľa viac :mad:... To platí všeobecne pre celé Slovensko, nielen pre východ... A ešte že v budúcich voľbách určite starosta nebude zo strany SaS... ;):D

V obci má k 1.1.2012 trvalý pobyt 718 obyvateľov.
http://www.kokosovce.sk/sk/o-obci
Gabhus
25.04.13,03:49
Kokošovce sú jedna z mála obcí, kde cigáni nie sú - aspoň neboli. Je to obec taká tichšia, je tam chránené územie volá sa Kokošovská dubina. Podľa mňa je tam veľmi pekne, okolo sú lesy, rastú tam huby, nad dedinou vodná nádrž, rekreačná oblasť Sigord, spomínaná obec Zlatá Baňa a dosť sa v okolí - nie priamo v obci - lyžuje - bežecké trate. A ešte sú tam v okolí minerálne pramene. Taká pohodová obec, dosť blízko Prešova ale podľa mňa tam nikdy nebude turistický ruch v takom rozsahu že nejaké hotely a tak. Možnu tie bane na Dubníku budú zaujímavé, ale nie až v takom rozsahu. No a najlepšie je asi to, že za Kokošovcami je tá Zlatá Baňa a za ňou už nič, len lesy, lesy a lesy. Dá sa síce prejsť do obcí z druhej strany kopca, ale taká cesta že no - skoro poľná. Väčšinou sa tade nechodí...
buchač
25.04.13,04:00
Ani ja, preto sa pýtam. Aspoň sa trochu zviditeľnia týmto počinom.
Vedel by niekto domáci, alebo znalý pomerov v tej oblasti, čo by tam mohlo byť v budúcnosti ev. zaujímavé?
...akým ???

Že si urobila ( má ) obec svoju stránku na nete ???
Nuž nič moc ... všeobecne ....
osky
25.04.13,04:21
aj nasa obec a myslim ze aj mnohe ine maju svoju stranku a nie je to koli zviditelnivaiu.je to skor pre tych ktori tam ziju,aby boli v obraze.
napr.ja ked dojdem domov tak aspon viem co je zhruba noveho aj ked chodim len par raz v roku :-)
korela
25.04.13,07:03
Každá obec má stránku, aspoň si myslím, doteraz vždy, keď som niečo hľadala, tak stránka bola.
korela
25.04.13,07:06
Nie tým. :-) Na Poradu chodí predsa veľa ľudí, a za dva dni sa určita nájde pár z nich, čo o nich nikdy nepočuli ako napr. Stanislav, alebo ja. Objavila som ich včera náhodne, upútala ma jedna informácia, a vďaka odpovediam sa mi skladá mozaika.
korela
25.04.13,07:09
Informácie, čo sú na webstránke obce nestačia? Je to nejaká domáca úloha, či...?
A budúcnosť?
Nepíše sa tam síce, koľko majú obyvateľov, ale ak tam žijú aj cigáni, tak s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote možno povedať, že v budúcnosti ich tam bude oveľa, oveľa viac :mad:... To platí všeobecne pre celé Slovensko, nielen pre východ... A ešte že v budúcich voľbách určite starosta nebude zo strany SaS... ;):D
Prečo nebude?
Oliwa
25.04.13,07:11
aj nasa obec a myslim ze aj mnohe ine maju svoju stranku a nie je to koli zviditelnivaiu.je to skor pre tych ktori tam ziju,aby boli v obraze.
napr.ja ked dojdem domov tak aspon viem co je zhruba noveho aj ked chodim len par raz v roku :-)
Nejde len o reklamu a zviditeľnenie obce, ale hlavne o povinnosť, ktorá im vyplýva zo zákona - zverejňovanie zmlúv na nete. To, či a v akom rozsahu sa ním obce aj riadia, je už iné kafe...
Oliwa
25.04.13,07:15
Prečo nebude?
Človek nemusí ani veľmi sledovať, čo sa deje /viď ostatné aktuality/, aby bol v obraze...
Pretože SaS podlieha sebadeštrukcii, určite sa nedostane ani do parlamentu, ak vôbec pôjde do volieb, nebudú poslanci - nebudú ani starostovia... Postavička Shrek /Sulík/ končí... :D Tak ako mnoho iných straničiek pred ním i po ňom.
Oliwa
25.04.13,08:18
Kokošovce sú jedna z mála obcí, kde cigáni nie sú - aspoň neboli. Je to obec taká tichšia, je tam chránené územie volá sa Kokošovská dubina. Podľa mňa je tam veľmi pekne, okolo sú lesy, rastú tam huby, nad dedinou vodná nádrž, rekreačná oblasť Sigord, spomínaná obec Zlatá Baňa a dosť sa v okolí - nie priamo v obci - lyžuje - bežecké trate. A ešte sú tam v okolí minerálne pramene. Taká pohodová obec, dosť blízko Prešova ale podľa mňa tam nikdy nebude turistický ruch v takom rozsahu že nejaké hotely a tak. Možnu tie bane na Dubníku budú zaujímavé, ale nie až v takom rozsahu. No a najlepšie je asi to, že za Kokošovcami je tá Zlatá Baňa a za ňou už nič, len lesy, lesy a lesy. Dá sa síce prejsť do obcí z druhej strany kopca, ale taká cesta že no - skoro poľná. Väčšinou sa tade nechodí...
Šťastná to obec!!! ;):):D
Ale čo nie je, môže byť... Stačí, ak sa prisťahuje jedna rodina, a potom to už idééééééé geometrickým radom... :eek::(:mad:
korela
26.04.13,07:54
Šťastná to obec!!! ;):):D
Ale čo nie je, môže byť... Stačí, ak sa prisťahuje jedna rodina, a potom to už idééééééé geometrickým radom... :eek::(:mad:
Nie vždy.
Stačí pozrieť adresy.