kezeso
25.04.13,13:11
Viem, že je tu na "Porade" veľa tém, ktoré rozoberajú zo všetkých uhlov výmenu rozvodov, stúpačiek v bytových domoch.
Nenašiel som však, či je táto realizácia povinná zo zákona. Čítal som z.182/93, ale nič také som tam nenašiel. Viem, že ak sa zhodne väčšina vlastníkov na rekonštrukcií, mal by som sa podvoliť. Háčik je v tom, že máme prerobené jadro a prístupový otvor k meračom je dosť malý /45x80cm/.

Prikazuje nejaký zákon tieto výmeny rozvodov?
Xanti
25.04.13,11:20
Bože milujem hlúpych ľudí.
Ked praskne potrubie na odpad a začnú sa Ti sračky kydať to tvojej krásnej prerobenej kúpelky tak potom asi budeš najspokojnejší na svete.
Každý materiál má svojú životnosť, a po nej by to trebalo vymeniť už len z hľadiska logiky a bezpečnosti.

A čo sa týka malého otvoru, ja mám ešte menší a stupačky menili pred dvoma rokmi. Pekne sme dali dole okienko otvoru a po kachličkách ( špárach ) sa rezalo pilovým listom na železo až do dola. Krásne sa vybral kus iporiek s nalepenými kachličkami, a po výmene stupačiek sa to pekne vsunulo dnu na plochy sa dalo lepidlo a vyšpárovalo sa . A hotovo.
​A hlavne bez cirkusu a hľadania zákonov, ktoré aj tak nie sú .
kezeso
25.04.13,11:22
Bože milujem hlúpych ľudí.
Ked praskne potrubie na odpad a začnú sa Ti sračky kydať to tvojej krásnej prerobenej kúpelky tak potom asi budeš najspokojnejší na svete.
Každý materiál má svojú životnosť, a po nej by to trebalo vymeniť už len z hľadiska logiky a bezpečnosti.

A čo sa týka malého otvoru, ja mám ešte menší a stupačky menili pred dvoma rokmi. Pekne sme dali dole okienko otvoru a po kachličkách ( špárach ) sa rezalo pilovým listom na železo až do dola. Krásne sa vybral kus iporiek s nalepenými kachličkami, a po výmene stupačiek sa to pekne vsunulo dnu na plochy sa dalo lepidlo a vyšpárovalo sa . A hotovo.
​A hlavne bez cirkusu a hľadania zákonov, ktoré aj tak nie sú .
​Že ja hlupák som na to neprišiel?
Xanti
25.04.13,11:24
​Že ja hlupák som na to neprišiel? Tvoje slová,
neboj sa toho, je to piplačka ale dá sa to v pohode urobiť bez škôd. Určite lepšie je takto .. ako riešiť havarijný stav ( rýchlo a búraním ) kedy Ti ozaj už tečie brečka na hlavu.
nika.sum
25.04.13,11:27
Xanti ma pravdu, aj keby sa to nedalo, uz pri prerabani kupelne ste mali mysliet na to, ze raz k pride na to, ze sa budu musiet rozvody vymienat...u nas sa menili vo februari, tiez mali niektori ludia obavy a odmietali to prave z vaseho dovodu, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, kazdy pekne spristupnil, ci uz sam alebo sa dohodol s firmou kt. menila stupacky. A ste povinny spristupnit spolocne casti domu, co su aj stupacky, je to v bytovom zakone, prestudujte ho.