hengl
25.04.13,18:04
Dobry den ,potreboval by som pomoc. Na satelitnom primaci AMIKO IRD 7800 som pri istalacii nastavil , jazyk,cas,programi a vsetko ostatne podla manualu ale ak vypnem satelitny primac vsetky TV programi sa mi stratia . Po zapnuti SAT. primac sa mi zobrazi sprievodca instalaciou ako po prvom zapnuti alebo tovarenskom nastaveni . Tak to musim stale od znova nastavovat. Neviete mi poradit co mam spravit ? So satelit. primacom AMIKO IRD 7800 som nikdy nemal problem az teraz mi to zacalo blbnuť. Dakujem vsetkym co vedia poradit.
erik555
25.04.13,18:41
maurer2
27.04.13,13:58
daj novy frimware ak to nepomoze odchadza do vecnych lovist ...
misoft
27.04.13,17:14
Niektoré tieto zariadenia majú zálohu napájania pomocou knoflíkových batérií, alebo vysokokapacitným kondenzátorom, ktoré udržujú hodnoty CMOS pamäte. Pokiaľ je batéria vybitá, alebo kondenzátor stráca kapacitu rýchlejšie (môže aj starobou), potom sa prijímač po zapnutí hlási ako nový, bez všetkých údajov a ponúka inštaláciu a nastavenie.
BTW: CMOS je aj v počítačoch, ak vypovie baterka a vypne sa zo siete - BIOS sa nastaví na default nastavenia.

Otvoriť, pozrieť, či tam nie je batéria, prípadne prezrieť kondenzátory, či nie sú nafúknuté. Vymeniť.
lubolelo
28.04.13,18:10
Ajoj riešil som ten istý problém,nakoľko vlastním rovnaký príjmač a mal som rovnaké problémy.Čím skôr to reklamuj mne vymenili základnú dosku a odvtedy mám pokoj.
erik333
28.04.13,19:04
neviem ci mas taky isty problem ako ja ale ja ked som svoj dal do povodnich nadstaveny tak som nechytil ziadnu nasu stanicu pozri sa ci mas dobre nastavenu druzicu ale to nestaci pozri ci tam mas aj tie kody na ktorych su slovenske ceske programi
hengl
02.05.13,11:28
neviem ako ale uz sa mi to nejak samo nastavilo . Mozno trosku hrablo sat.primacu ale nakoniec uz je vsetko OK dufam.