feky8888
27.04.13,04:24
Chcem sa oýtať,ako je to teraz od oslobodenia od koncesionárskeho poplatku.Moja mama má ZTP a pred niekoľkými rokmi požiadala o oslobodenie od neplatenia KP.Počul som,že teraz to treba urobiť zase.Nevie mi niekto poradiť,komu mám napísať,čo k tomu potrebujem a dokedy to treba urobiť?Ďakujem
Zdenka175
27.04.13,05:04
Tu je o tom veľa popísaného http://www.porada.sk/t206351-koncesionarske-poplatky-od-1-1-2013-a.html

Ak ste to oznámili priamo do RTVS netreba, ale ak len na pošte, radšej pošlite oznámenie do RTVS do 30.6.2013
c.s.i.
27.04.13,05:41
Zita5
06.05.13,12:08
To čo bolo pred niekoľkými rokmi dnes už neplatí . Do 30.6.2013 musí mamička ako ZŤP zaslať doklady preukazujúce nárok na oslobodenie od platenia poplatku.Jedná sa o nasledovné doklady:Kópiu preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo rozhodnutie o uznaní ZŤP, meno odberateľa elektriny v danom odbernom mieste , evidenčné číslo SIPO, rodné číslo ak nie je uvedené v dokladoch .Treba napísať jeden sprievodný list a v prílohe zašlite uvedené doklady na adresu RTVS, Odbor výberu úhrad, Mlynská dolina, 845 45 Bratislava . Ja som to takto pre ZŤP .Inak na ich stránke sú aj otázky a odpovede , treba preštudovať je to tam všetko pekne rozpísané.Ale určite to musíte zaslať nakoľko od 1.1.2013 sa zmenili podmienky a všetci musia nárok na oslobodenie resp. zníženie podlať doklady .Tu prikladám aj manuál ....
filipovaM
07.05.13,06:39
Mne sa nastala zase taká situácia, že aj mama má 80 rokov a je uznaná ZTP asi už dva roky a pri vydávaní preukazu mni nikto nepovedal o takomto zvýhodnení od platenia konces. poplatkov. Takisto svokra je ZTP ešte viac rokov a to isté. Mne to pripadá tak, že úradníci to asi majú platené aby nepovedali načo má človek nárok, aby ušetrili štátne peniaze. Teraz keď sa o tom hovorilo v TV sme to zistili a ihneď sme poslali na odbor RTVS vami uvedené potrebné dokumenty. Jedna žiadosť mi už prišla schválená , ale na druhú čakám. No tie roky platenia čo sme platili a sme nemuseli - neviem dá sa niečo robiť?, vrátili by to?. Ja viem je to krásna veta, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Je to v podstate naša chyba že sme o tom nevedeli, ale každý nemôže vedieť všetko.
To len na okraj témy - aby ste vedeli, že môže byť aj horšia skúsenosť.
hanusvas
13.05.13,09:25
Nie je pravda co pises. Ja som sa pokusal koncom marca a prve 2 tyzdne v aprili z ich stranky otazky a odpovede zistit ake konkretne doklady treba dorucit v pripade viacnasobneho odberu. A taka informacia tam nebola uvedena. Bolo tym iba vseobecne prehlasenie ze ...treba preukazat. A tak som sa ich na to pytal mailom a nedostal som ziadnu odpoved mesiac. TAk som im dorucil SIPO za platene miesto a fakturu za neplatene miesto. A 3 tyzdne nato mi odpovedali ze SIPO nevyhovuje. Ale ja uz nemam cas sa venovat preudoproblemom darmozracov z Mlynskej doliny lebo muism riesit ine naliehave zivotne problemy. Ani nemam peniaze na neustale vyrabanie novych a novych kopii lebo som v hmotnej nudzi. Pravdepodobne na mna poslu exekutora...ale mozno bude prekvapeny ze ja mam doma pusku...a uz aj trenujem.