myshynka
27.04.13,19:07
Dobrý deň, určili mi diagnózu livedo reticularis. :( Chcela by som sa opýtať na nejaké podrobnosti o tejto chorobe lebo na internete je toho len málo. Dá sa to liečiť? Môže mať táto choroba vážnejšie dôsledky?? Alebo len estetické?
lujza.j
27.04.13,18:06
myshynka
27.04.13,19:35
ďakujem za píspevok ale ja mám to sfarbenie kože na chodidlách a na rukách tak si nemyslím, že je to od notbooku
buchač
27.04.13,19:38
ďakujem za píspevok ale ja mám to sfarbenie kože na chodidlách a na rukách tak si nemyslím, že je to od notbooku

Livedo reticularis je časté kožné nález sa skladá z strakaté tiež sieťovú cievne štruktúry, ktoré sa zobrazí ako čipka-ako nafialovelé sfarbenie kože.
Zafarbenie je spôsobené opuchom venules dôsledku obštrukcií zo strany kapilár trombov. To môže byť spôsobené tým, tých, ktorá robí venules bobtnaniu.

Tento stav môže byť normálny, alebo môže byť vo vzťahu k závažnejším základnej patológie .
Má široké diferenciálnu diagnostiku, rozdeliť na možné ochorenie krvi, autoimunitné (reumatických ochorení), ochorenie srdca (kardiovaskulárne) ochorenia, rakoviny, a endokrinné poruchy. To sa zvyčajne (v 80% prípadov), diagnostikovať biopsiou.

To môže byť priťažujúcou okolnosťou pôsobenie chladu a vyskytuje sa najčastejšie v dolných končatinách.

http://www.youtube.com/watch?v=rkdKIkRifD4
buchač
27.04.13,19:40
Dobrý deň, určili mi diagnózu livedo reticularis. :( Chcela by som sa opýtať na nejaké podrobnosti o tejto chorobe lebo na internete je toho len málo. Dá sa to liečiť? Môže mať táto choroba vážnejšie dôsledky?? Alebo len estetické?
...ajajáááj ....do bludu ....

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=livedo+reticularis&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
lujza.j
27.04.13,19:40
myshynka
28.04.13,06:50
a čo nejaké osobné skúsenosti?? čo s tým ďalej?
buchač
28.04.13,06:54
a čo nejaké osobné skúsenosti?? čo s tým ďalej?
...čo ???

Nuž počúvaj rady lekárov , buď aj trpezlivá .....
Na rady z internetu sa určite nespoliehaj , povedal by som ....že sa na ne vyser ...
myshynka
28.04.13,07:40
dvaja lekari si ma obzerali ako zjavenie až došiel tretí a povedal, že on už to raz videl a že to je to livedo reticularis... vraj sa to nelieči a je možné, že to zmizne po pôrode, no do rodenia sa mi ešte nechce :) tak som hľadala inú možnosť
buchač
28.04.13,07:45
dvaja lekari si ma obzerali ako zjavenie až došiel tretí a povedal, že on už to raz videl a že to je to livedo reticularis... vraj sa to nelieči a je možné, že to zmizne po pôrode, no do rodenia sa mi ešte nechce :) tak som hľadala inú možnosť
...špecifikuj odbornosť lekárov ...
myshynka
28.04.13,08:46
angiologovia v angiologickej ambulancii vychodoslovenského ústavu srdcovych a cievnych chorôb v Košiciach
buchač
28.04.13,08:55
angiologovia v angiologickej ambulancii vychodoslovenského ústavu srdcovych a cievnych chorôb v Košiciach
...hm , ale VUSCH je zameraný na choroby srdca a spol ...

Z pohľadu vyššie uvedeného

Zafarbenie je spôsobené opuchom venules dôsledku obštrukcií zo strany kapilár trombov. To môže byť spôsobené tým, tých, ktorá robí venules bobtnanie.

Tento stav môže byť normálny, alebo môže byť vo vzťahu k závažnejším základnej patológie .
Má široké diferenciálnu diagnostiku, rozdeliť na možné ochorenie krvi, autoimunitné (reumatických ochorení), ochorenie srdca (kardiovaskulárne) ochorenia, rakoviny, a endokrinné poruchy. To sa zvyčajne (v 80% prípadov), diagnostikovať biopsiou.

by som skúsil aj vyšetrenie u hematológa , respektíve angioológa... na poradí nezáleží ...

Krv - hematológ
Vény - angiológia

Poprípade pokračovať vo vyšetreniach a vylúčiť zvyšok...