Dáša_
28.04.13,13:45
Chcela by som sa spýtať, akú vŕtačku by ste odporučili do domácnosti? Vyvŕtame pár dier do roka do steny, nič zložité. Nie je to panel.
Zatiaľ sme si na toto volali externú pomoc :D, ale čas dozrel...

Na čo si dať pozor, aké kritéria zvoliť? Neviem, či existujú k tomu aj nejaké prídavné zariadenia - možno nejaká šr´bovačka by sa ešte hodila...

Netuším, či je lepší kábel, alebo batérie. Rada sa nechám poučiť.
bodliak
28.04.13,11:48
Na baterie zabudni.
Dáša_
28.04.13,11:50
Na baterie zabudni.

OK, beriem, vďaka. A ďalšie rady?
Indeed
28.04.13,11:56
ČÍTAJ Poradu !!!

Zadaj do vyhľadavania "priklepová vrtačka" a NEZAKLADAJ duplicitné témy !!!
bodliak
28.04.13,13:00
S príklepom - bez príklepu
S reguláciou otáčok - bez
Lahšie, cca 550 W alebo ťažšie výkonnejšie ?

Je toho veľa. Na pár dier ročne sa to snáď ani neoplatí.
Lacný plastový čínsky bazmeg vydrží akurát tých pár dier. Celý rok zavadzia a keď ho najviac treba, rýchlo sa porúča.
Dáša_
28.04.13,13:05
S príklepom - bez príklepu
S reguláciou otáčok - bez
Lahšie, cca 550 W alebo ťažšie výkonnejšie ?

Je toho veľa. Na pár dier ročne sa to snáď ani neoplatí.
Lacný plastový čínsky bazmeg vydrží akurát tých pár dier. Celý rok zavadzia a keď ho najviac treba, rýchlo sa porúča.

vieš, ono je to trochu o nezávislosti. Práve včera sme vŕtačku potrebovali, išli požičať a nedalo sa. Sami potrebovali. Tak sme si pomáhali modelárskou, ale nebolo to ktoviečo (vŕtali sme diery do dreva a potom potrebovali tie dosky navzajom zošrobovať). Preto by som rada niečo vlastné. Len nechcem to prehnať ani do jednej strany, nepotrebujem delo, ale ani niečo, čo vydrží len tých 5 dier.
Stefan2005
28.04.13,13:22
misoft
28.04.13,13:28
S príklepom - bez príklepu - do panelu s príklepom - nič moc - príklep je cca 2-3 mm; bez príklepu len na bežné práce
S reguláciou otáčok - bez lepšie s reguláciou - lepšie "dávkovanie" obrátok
Lahšie, cca 550 W alebo ťažšie výkonnejšie ? 550W - skôr bežné práce (drevo, železo - na betón slabé) - výkonnejšie príklepky - síce pracujú, no ten príklep - je založený na mechanickom základe, časom sa odporúča. Na betón skôr vŕtacie kladivo (viac možností využitia)

Je toho veľa. Na pár dier ročne sa to snáď ani neoplatí.
Lacný plastový čínsky bazmeg vydrží akurát tých pár dier. Celý rok zavadzia a keď ho najviac treba, rýchlo sa porúča..
Dáša_
28.04.13,13:57
Dáša, osobne som spokojný s produktami Makita - napr. tento je teraz v akcii (pozor - k tejto treba k tomu bateriu a nabíjačku): http://www.mirmar.sk/index.php/akumulatorovy-priklepovy-lithium-ion-2-rychlostny-vrtaci-skrutkovac-bhp442z.html?___store=default (http://www.mirmar.sk/index.php/akumulatorovy-priklepovy-lithium-ion-2-rychlostny-vrtaci-skrutkovac-bhp442z.html?___store=default)

tak a teraz si ma dostal, to môže byť šróbovačka s vŕtačkou v jednom?
misoft
28.04.13,14:35
Kľudne môže. Ak má reguláciu otáčok + upínaciu hlavu s nastavením momentu = žiadny problém.
erik555
28.04.13,16:06
neviem, ale ja by som tym akumulatorovym velmi neveril. To skor na skrutkovanie a vrtanie do polystyrenu :D
Stefan2005
28.04.13,17:23
neviem, ale ja by som tym akumulatorovym velmi neveril. To skor na skrutkovanie a vrtanie do polystyrenu :D

... asi si ich ešte nemal možnosť vyskúšať
vulxy
28.04.13,17:40
Dáša, osobne som spokojný s produktami Makita - napr. tento je teraz v akcii (pozor - k tejto treba k tomu bateriu a nabíjačku):
http://www.mirmar.sk/index.php/akumulatorovy-priklepovy-lithium-ion-2-rychlostny-vrtaci-skrutkovac-bhp442z.html?___store=default

(http://www.mirmar.sk/index.php/akumulatorovy-priklepovy-lithium-ion-2-rychlostny-vrtaci-skrutkovac-bhp442z.html?___store=default)
ja mam makitu vrtaci-priklepovy na baterky 14v a je ako bobra... ale ten priklep co produkuje je skor na ozdobu ako na pracu
ja ti poradim takto,zabehni do Lidlu maju teraz za 60€ pre tvoje potreby akuratnu vrtacku http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-DC963CAE-B2C85E11/lidl_sk/hs.xsl/index_32597.htm
deane7
28.04.13,18:00
Akumulátorová pre niekoho čo ju potrebuje len občas je k ničomu. Keď ju potrebuješ baterka je vybitá. Súhlasím že Makita baterková je super vec ale pre toho kto ju používa pravidelne, rozhodne nič NiCd. Pre zadávateľa bude najlepšia nejaká SDS + hlavička na valcové vrtáky.
pavol54
28.04.13,18:12
Akumulátorová je dobrá netreba kábel ale spravidla ak necháš dlho stáť čo skoro každý však baterka nekričí že pomaly začína byť hladná a že s ňou treba aj pocvičiť aby si udržala kondičku ale ak s ňou každý deň nerobíš práve keď ju budeš potrebovať nebude v nej šťava.
z elektrických by som sa pozrel na NAREX zdá sa mi ešte primeraná kvalita čínske alebo napísane vyrobené pre xxxx firmu v číne nekupuj zlyhá rýchlejšie ako si myslíš s každou vrtačkou s premenným otáčkami ide skrutkovať
pmajap
28.04.13,18:20
Odišla mi normálna vŕtačka, tak som vŕtala zbíjacím kladivom aj otvory na garniže. Držať tú ťarchu nad hlavou dá zabrať. A šla som do ďalšieho extrému, malá akciová na valcové vrtáky, vrták bol drahší ako vŕtačka,:D ja ti radím, choď do obchodu, dobré sú Makity a hlavne si ju vyskúšaj do ruky.;):D
pmajap
28.04.13,18:22
Narexky sú asi najlepšie, ale dosť drahé
pavol54
28.04.13,18:27
zatiaľ nesklamala, naproti tomu iní už majú niekoľkú obmenu v poradí však nebudú kupovať drahé veci keď to prepočítam na balíčky cigariet
vopeto
28.04.13,18:27
...usmej sa na mňa milá Dáša...Prepáč, to prvé ma napadlo...Teda akú vŕtačku?Vo štvrtok som kolegovi v práci kupoval vŕtačku Parkside v Lidl predajni.Prečo? Výborný pomer cena-výkon,je to príklepová vŕtačka,vo výbave je aj rýchloupínacia hlavička pre tzv.obyčajné vrtáky do dreva,kovu.Záruka 3 roky.U nás sa kupovala ako teplé rožky.Vrtačka sa dá použiť aj na ľahké sekanie-tehla-odsttraňovanie obkladačiek ... Brat ju má už 4 roky,a ako kutil jej dal už dosť zabrať.Ak by som potreboval vŕtačku ja a nemal by som možnosť požičiavať si Hiltku z môjho pracoviska,neváhal by som...Predávali ku nej zvlášť aj príslušenstvo-dlhé vrtáky a sekáče.
vulxy
28.04.13,18:47
votom tady mluvim :)
wagner
28.04.13,19:22
Aj ja mám Narexku a to už pekných pár rokov. A samozrejme že mám aj akumulátorovú. Len treba občas dobiť baterku - aj keď ja to robím pred tým, ako ju budem používať.
pmajap
28.04.13,19:41
chlapci, vŕtať bude Dáša
Indeed
30.04.13,11:19
Ja som mal Parkside uhlovú brusku a po cca 15 min. prace/rezanie rur/ sa porúčala....

takže Parkside už asi nie ....

a je jedno aké náradie poháńa...
Indeed
30.04.13,11:21
Zaleží na tom ZA AKU CENU kupiš vrtačku..

ja som kupil za cenu výpredaj z výpredaja okolo 300 byvalych SKK a používam ju na bežne vrtanie...

na priklepové vrtanie používam INÚ vrtačku-priklepovú
vulxy
30.04.13,12:00
Ja som mal Parkside uhlovú brusku a po cca 15 min. prace/rezanie rur/ sa porúčala....

takže Parkside už asi nie ....

a je jedno aké náradie poháńa...
mam asi 4 kusky parkside a podla mna je na neprofi pouzivanie asi najlepsie(vykon,spolahlivost a hlavne cena)co mame u nas(je to krizenec zeleneho Bosh a Einhell....samozrejme pokazit sa moze cokolvek ,je tam zaruka 3 roky....pred par dnami sa mi po 15 sekundach!!!prevadzky pokazil profi Ryobi ....sa to stava........
KoxXxo
30.04.13,13:13
Mám chvostovku Parkside asi 6 rokov, a dosť ma prekvapila. V dobrom. Teraz som musel akurát meniť uhlíky, ale na to čo popílila, klobúk dole.
misoft
30.04.13,14:51
Nie všetko "neznačkové" je šmejd. :D
Cca pred 15 rokmi som kúpil nejakú obyčajnú ukrajinskú vŕtačku (i s príslušenstvom) - doteraz používam na drobné vŕtania dlhodobejšieho "charakteru", na brúsenie brúsnymi kotúčmi - predstavte si - tá mašinka ešte ani raz neštrajkovala.
pavol54
30.04.13,15:04
Nie všetko "neznačkové" je šmejd. :D
Cca pred 15 rokmi som kúpil nejakú obyčajnú ukrajinskú vŕtačku (i s príslušenstvom) - doteraz používam na drobné vŕtania dlhodobejšieho "charakteru", na brúsenie brúsnymi kotúčmi - predstavte si - tá mašinka ešte ani raz neštrajkovala. No ukrajinské, respektíve sovietske boli nezmary, skrátka konštruované na ich existenčné podmienky mimochodom mám trafozváračku od roku 1993 čo tá všetko pozvárala a stále fachčí,