S!ck
28.04.13,19:22
Ako brúsiť sekeru Fiskars ?
-použivate FISKARS SHAPR ? ostrič ?
-brúsite na domácich rotačných brúskach ?
-alebo na karbobruske , prehodite kotúč na brúsny alebo lešiatci ?

-pred par vykendami som objednal z internetu Fiskars serky : stiepaciu sekeru a univerzalnu sereku a vobec som nerozmyslal nad brusenim..a kedze sa mi troška stupila potrebujem poradiť ako ostrite :)

Mam objednať ten brusič alebo to mozem prebehnut aj na bruske ;)

Inak som zo sekerou FISKARS spokojný , vali skoro sama :) čo zasek to preleti polenom , neskače , neodraža sa rovno presekne a valím na druhe poleno :)
vulxy
28.04.13,17:30
kup si tu fiskars ostricku cca 10€ ,ja to robim tak ze necakam az to bude celkom tupe ale castejsie to par krat pretiahnem....karbobruskou ci rotacnou bruskou by som to nenicil,ked uz sa vystrbi tak by som brusnym kamenom ale este som nemusel....
Peggynka
28.04.13,17:38
buchač
28.04.13,17:43
Ako brúsiť sekeru Fiskars ?
Normálne , takým istým spôsobom , ako aj slovenskú sekeru ...
-použivate FISKARS SHAPR ? ostrič ?
Nie , nie je dôvod..
-brúsite na domácich rotačných brúskach ?
Dá sa , ale len na veľmi jemnom kotúči ...
-alebo na karbobruske , prehodite kotúč na brúsny alebo lešiatci ?
Na karbo brúske ??? ...neblázni ..
By mi úcta k poctivému železu pár statočných vypálila ..
-pred par vykendami som objednal z internetu Fiskars serky : stiepaciu sekeru a univerzalnu sereku a vobec som nerozmyslal nad brusenim..a kedze sa mi troška stupila potrebujem poradiť ako ostrite :)
Štiepačku alebo káľačku ???
Je rozdiel v samotnom uhle danej sekery ...
Štiepačka má užší uhol ako káľačka ...
Štiepačku by mala byť ostrejšia a ľahšia ako káľačka , ktorá má naopak širší uhol a aj väčšiu váhu , nakoľko sa musí popasovať s mohutnejšími kusmi dreva - polien , alebo aj siahovíc..
Mam objednať ten brusič alebo to mozem prebehnut aj na bruske ;)
Obyčajný brúsny kameň postačí ...nemusí byť práve značkový ...tej sekere je to jedno ...
Inak som zo sekerou FISKARS spokojný , vali skoro sama :) čo zasek to preleti polenom , neskače , neodraža sa rovno presekne a valím na druhe poleno :)
Bacha na široký rozkrok pri rúbaní ...dobrá sekera prebehne cez drevo , alebo sa rovno do holennej kosti zvykne zadrieť ....a bolí to fest ...

...