mariannadr
29.04.13,11:13
Prosím vás, má niekto skúsenosti s takouto formou na chodník, ako je na fotke? Vyzerá to veľmi zaujímavo jednoducho a lacno, ale či je to aj pravda. Zaujme ma každý názor. Ďakujem. :)
Jaroslavzatko
29.04.13,09:46
dobry den
skusenosti nemam, foriem je na trhu vela, s tymi problem nieje, dolezite je namiesat kvalitnu betonovu zmes a pripravit riadne podlozie (rovnako ako pre klasicku zamkovu dlazbu).Predavane dlazobne vyrobky by mali byt z betonu min. C30/37(starsie C25/30), je to z dovodu vplyvu prostredia na beton-zivotnost a samozrejme ich robia na vibrostoloch. Betonova zmes musi byt suchsia, aby sa vytvorili pory a dlazba nebude v zimnom obdobi smyklava. Sikovny domaci majster si s tym urcite poradi (ak vie namiesat dobry beton) :-)
Jozef2223
13.06.13,06:42
Ja osobne mám s touto formou skúsenosť. Nakoľko pracujem na turnusi v CZ tak som ju objavil v nejakom zlavomate či čo za cca polovičnú cenu- 3 týždne som čakal a došla no tak som sa do toho cez víkend pustil konečne . Ale zostal som ako puk čumieť ked som prvú naplnenú chcel stiahnuť ako som sťahoval formu tak betón prilepený ku okrajom-viete si predstaviť tie otázky čo robím zle ? no tak ideme predmáčať som si povedal -rozdiel žiadny. Po celodennom trápení sa s touto ,,formou" som neskôr zistil od dodávateľa pre SK že je to atrapa s obyčajného plastu. Tak bol natoľko korektný, že mi poslal originálnu formu na odskúšanie zadarmo a ak budem spokojný potom ju až uhradím resp. vrátim. Dodnes ju mám a vôbec sa nečudujem prečo ju ľudia po použití nepredávajú (vždy sa zíde) informácie ktoré sú opísané v inzerátoch , ktoré smerujú na dodavatela sú pravdivé. S formou teda originálom sa pracuje naozaj hravo- nelepí sa , netreba vibrovať atd... tak na záver len dodám že ak chcete ušetriť tak nezačínajte hned s tou najpodstatnejšou vecou .
jujokampo
11.09.14,08:51
dobry den, chcem sa opytat aky je pravy dodavatel pre SK? dakujem.