margaretiak
01.05.13,17:36
Dobry den, potreboval by som poradit. Pisem v mene kamarata, ktory ma dysgrafiu a bohvie ake dys...

Ide o jeho mamu, ktorej zacalo byt nevolno, nevladze ani vstat, nieto chodit, vracia.
Bola na vysetreni, kde jej povedali, ze to ma z liekov a dali jej dalsie lieky, ktore to mali zneutralizovat. Podla info, co mam, mesiac dozadu jej po rontgene diagnostikovali alzheimer a dali jej lieky na hlavu, neskor po dalsom vysetreni alzheimer vylucili a tak lieky prestala brat. Do brucha si picha injekciu proti tromboze.
Ako som spomenul, par dni/tyzdnov dozadu jej zacalo byt zle, nemohla ani chodit a vracala. Znovu navstivili nemocnicu, kde jej spravili nejake vysetrenia, ale so ziadnou diagnozou. Stale bolo zle a isli znovu na vysetrenia. Pytali sa, ci jej spravili CT, odpoved bola nie, ale ani oni ho nespravili. Vysledok=stale ziadna diagnoza.

A tak je jeho mama doma, nevladze, boli ju telo, vracia a nemoze chodit. Do nemocnice by sa dostala jedine sanitkou.

Existuje nejaka moznost ako tym ludom, co chcu zarabat viac dat najavo, ze nieco nie je v poriadku?

Dakujem za rychlu reakciu.

P. S. ten chalan, jej syn, kvoli tomu ani nespi a robi len nocne smeny, cize ho mozno porazi skor ako mamu..
Andy Kralik
02.05.13,07:29
Z tohto celého opisu cítim skôr zlú informovanosť. V čase keď bola hospitalizovaná, bolo by treba zájsť za ošetrujúcim lekárom.. a pýtať sa.
"..kde jej spravili nejake vysetrenia,.." aké, čo sa zistilo? "..ale so ziadnou diagnozou".. tak tomu neverím. lekári všeličo urobia a neurobia, ale nejakú diagnózu vždy stanovia. Neverím že nemala stanovenú diagnózu vysvetľujúcu stav.

Teraz zostáva - pýtať sa obvodného lekára, mal by byť schopný pochopiť správu z nemocnice. Prípadne tam zavolať. On je teraz zodpovedný..
No a ak sa stav zhorší.. opätovne hospitalizovať..
Estetic
02.05.13,09:42
Pokiaľ má prepúšťaciu správu,má aj diagnozu.Možno pracovnú,nie vždy všetko sa dá vyšetriť hned a zaraz.
margaretiak
02.05.13,11:00
Ja sam som nemal ziadnu diagnozu dva tyzdne, ked som bol hospitalizovany. Potom mi diagnostikovali celiakiu a o par rokov na dalsej biopsii mi povedali, ze ju nemam. A lekarske spravy z predchadzajucej diagnozy sa zahadne stratili, takze v zdravotnictvo moc neverim ;) (plus info, co mi k tomu dal jeden dlhorocny lekar ma v to uistili)

Ale k teme. Cize staci ist k obvodnemu so vsetkymi papiermi, co dostala a on da dalsi postup. Ok, poviem mu nech tam zbehne, ak este neboli.