snehulienka17
01.05.13,19:43
Ahojte

Mozno ste uz zazili pocit ze sa s vami toci svet, alebo vas taha do jednej strany. Staci sa pozriet niekam rovno a prestane to, opat sa to obajavi ak naklonim hlavu do inej polohy ako normalne . Ten stav trva cca 30 minut alebo menej. Tlak som namerala 124/77 tep 85. To ci som najedena alebo nie na to nemalo vplyv. zatial sa mi to stalo len v klude, ked sedim za pocitacom alebo na prednaskach. (mam problemy z chrbticou, - v 12rokoch mi objavili skoliozu.) Dnes sa mi to stalo tiez - musela som odist od PC niekam von a ono to do hodiny preslo (ani neviem nepocitala som).

Co by to mohlo sposobovat? je to vazne? Dakujem za rady :)
lujza.j
01.05.13,18:01
snehulienka17
01.05.13,18:07
..toto ako dopadlo? http://www.porada.sk/t206686-svetielkovanie-pred-ocami.html

​preslo to a zopakovalo sa to este raz (ked som zvracala) od vtedy nic. U lekara bolo vsetko OK
lujza.j
01.05.13,18:10
s tým točením hlavy treba ísť k lekárovi ....môže to byť od krčnej chrbtice....ale môže to byť aj z ucha...
lujza.j
01.05.13,18:41
noo....ty vieš.... ako sa cítiš ako to zvládaš...s tým či oným zdravotným problémom....tu ťa určite nevyšetríme ....ja viem čo je točenie hlavy...
pepsikova
01.05.13,19:43
..len také bežné- pitný režim, koľko vody vypiješ a kedy, ako dlho sedíš a na čom, myslím stoličku, kreslo, ,aj sedacia poloha je dôležitá pri dlhšom sedení...ak je u lekára všetko v poriadku, potom je niečo v neporiadku u teba..a vyšetrenie krvi ako dopadlo?..neurolog čo povedal?...vyšetrenie CT krčnej chrbtice ti robili?..a čo očná lekárka, tam si bola?..slnečné okuliare nosíš, keď ideš von?..lebo na závraty a točenie hlavy má vplyv kadečo, o čom si myslíme, že "toto to byť nemôže"..
kopretinka
01.05.13,20:06
rovnaké príznaky som mala aj ja,ja to mám od stredného ucha.Môže to byť aj od chrbtice.V každom prípade treba ísť k lekárovi.
lenka0716
03.05.13,02:01
Je možné že máš anemiu.. Mne ju diagnostikovali po krvnych testoch.. Predpísané mám zelezo 105mg.. Cítim sa opäť super!
Aldan
06.05.13,10:49
mala som niečo podobné, bolo to stuhnuté svalstvo z pliec ku krku. dlho som sedávala pri uzávierke a ani sa nečudujem. oddych a hlavne masáž týchto partíí. naozaj pomohlo
Lubaba
16.05.13,18:09
Ťažko povedať, čo by to mohlo spôsobovať, ja som to zažila koncom januára, hneď som to začala riešiť rôznymi vyšetreniami / dotlačila ma do toho dcéra /,
1. vyšetrenie tlaku krvi, či nie je hypertenzia / 24 hod. Holter/
2. vyšetrenie u lekára ORL
3. neurológ RTG krčná chrbtica, okrem iného zistené + esovitá skolióza
4. vyšetrenie sono mozg. ciev

Všetky vyšetrenia boli v "norme" , věku přimeřene, len rtg krčnej chrbtice avizovali, že by to mohlo byť aj z toho.
teraz chodím na rehabilitácie, teda začala som, tak uvidím, či to pomôže. potom napíšem, keď skončím, či sa stav upravil.

Tie príznaky závratov také silnejšie ako popisuješ som mala iba jeden deň, potom sa to ukľudnilo, ale teraz mám niekedy pocit, že padám do tmy a má ťažkú hlavu.

Brala som lieky betahistin mylan, teraz myolastan
Katy a R
16.05.13,18:14
Lubaba
16.05.13,18:30
vďaka Katy a R, beriem si ponaučenie.
Ktovie prečo to tak radi neurológovia predpisujú???
terezamaria
16.05.13,19:28
Pokiaľ máš problém s krčnou chrbticou, môže Ti blokovať cievy. Chcelo by to aspoň rontgen, vyšetrenie karotíd / krčných ciev / a podľa výsledku nasadiť liečbu.
Je potrebné denne cvičiť cviky na krčnú chrbticu, aby sa spevňovali svaly, samozrejme také cviky, ktoré ukáže rehabilitačná asistentka. Prípadne i ďaľšie vyšetrenia na ORL, u ortopéda, masáže.