airin.nice
03.05.13,10:53
Zdedili sme zahradu, ktora bola vyuzivana kazdy rok na sadbu zeleniny, hlavne zemiakov.Minuly rok sme my prvy krat posadili vsetko mozne, ale uroda bola velmi slaba, vlastne skoro ziadna.Na jesen sme ju nestihli pohnojit klasickym hnojom a teraz mam dilemu-co s tym.Nakupila som krasne morene zemiky dokonca by mali nejak odpudzovat drotovca /pred tym tam boli pestovane viac menej len zemiaky a aj to boli napadnute drotovcom/ a teraz nevem-ci ma zmysel ich vobec davat do tej pody -nahradne miesto na zemiaky nemam.Kupila som teraz peletovany kravsky hnoj-podla Vas-kebyze ho dam do kazdej jamky -malo by zmysel zasadit zemiaky do tejto pody?Dakujem.:)
Tweety
03.05.13,15:35
Samozrejme, že malo, len toho hnoja netreba pridávať do jamiek veľa, aby ich nespálil.
airin.nice
03.05.13,16:08
boze..ja sa tu asi zmysacim z tejto novej porady-neviem tu poriadne ani odpovedat.:(

ta poda je v tak hroznom vycerpanom stave-nikdy sa do nej nic nepridavalo...preto mam tie pochybnosti ako som aj uviedla..
wagner
03.05.13,17:11
Daj hnoja primerane a pridaj aj hnojivo na zemiaky - tak sa to volá, obsahuje to NPK.. Keď zemiaky vzídu, okopáš a medzi riadkami daj liadok. Ten sa postupne pustí, potom ich okopcuješ a hnojivo zostane v pôde a bude sa pomaly spúšťať. Na jeseň poriadne pohnoj hnojom.
airin.nice
03.05.13,17:42
aha super.:)dakujem za radu...nevedela som ze existuje specialne hnojivo aj na zemiaky...-no a mam ho zapracovat v tej jamke aj s tym peletovanym hnojom?...aby som zase nedala toho privela..
pavol54
03.05.13,18:13
V prvom rade čo znamená že pôda je vyrodená? Napríklad pestovateľom zaradeným do systému priamej dotačnej podpory je zakázané pestovať pod hrozbou sankcií okopaniny(zemiaky, repa) po sebe, jednak hrozí nebezpečie zavlečenia a šírenia nemocí napríklad viróz, bakteriálnych nemocí a pod, ale aj jednostranné vyčerpanie výživových možností pôdy preto treba vykonávať požadovanú rotáciu plodín. Osobne by som tam zemiaky nedával aspoň rok -dva
wagner
03.05.13,20:39
Jednoducho hodíš do jamky peletovaný hnoj a hnojivo. Samozrejme že najprv tam hodíš zemiak a potom jamku zahrnieš. Ja na jar síce hnoj nedávam, ale keď sú zemiaky v jamkách, tak rozhodím hnojivo. Dostane sa aj mimo jamiek, ale to nevadí a potom zahrniem. Toť vsjo.
airin.nice
04.05.13,10:37
Bola to poda, ktoru uzival stryko velmi vela rokov..poslednu dobu kedze uz na to sam nestacil-tam daval len zemiaky.My sme minuly rok do tej pody zasadili z kazdej zeleniny po troche.Ta poda vyzerala krasna...kypra...cierna...len ked sme chodili postupne pre urodu-tak nula bodov.Postup o striedani plodin ja ovladam...doma mam malu prirucnu zahradku a dodrzujem osevny plan...dokonca nikdy nedavam tie iste plodiny na to iste miesto...vzdy si pozriem aj znasanlivost jednotlivych rastlin.Teraz naozaj neviem-co s tou podou vo velkej zahrade, do ktorej som chcela dat len zemiaky, kedze v tejto mojej malej na ne miesta nemam...Kupila som uz aj hnojivo na zemiaky aj peletovany kravsky hnoj..