PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : operácia žalúdkaJorina
05.05.13, 17:49
Prosím Vás poraďte mi dobrého odborníka ktorý sa špecializuje na operácie žalúdka postihnutého rakovinou. Je to veľmi súrne a môže byť kdekoľvek v SR , ČR alebo aj v inej európskej krajine. Ďakujem Vám.

buchač
05.05.13, 18:00
....nechcem byť nejak netaktný .......
Ale čítaš , čo si napísala ???

Poviem aj inak ...
Pre jedného pacienta je ( bude ) ten odborník dobrý ... no pre toho druhého nie ...

Vezmi markantný príklad ...a ozaj markantný ...
Bývalého prezidenta Schustera operoval najlepší chirurg , prof. Vajó , na Slovensku ( teda bol považovaný ) a dokonca ich domy susedia ...
Operácia sa nepodarila a prof. Vajó čelil žalobe od rodiny prezidenta....
http://korzar.sme.sk/c/4677888/profesor-vajo-so-schusterom-som-sa-od-operacie-nevidel.html

A ak je to súrne ???.....radšej nepokračujem ...

Jorina
06.05.13, 05:47
Možno pre zdravých som trápna a blbá, ale kto mal takéto problémy ten ma isto pochopí. Mladej osobe chcú odobrať celý žalúdok a robím všetko preto, aby som našla kliniku, kde by vedeli zachovať aspoň časť žalúdka.

Andy Kralik
06.05.13, 07:30
Ak sa pacientovi nezdá liečebný postup, moze poziadat o konzultáciu postupu na inom pracovisku. Na Slovensku máte tri velké onkologické ústavy a zopár súkromných..

Nie ste trápna ani blbá, ale ak nie ste onkológ, tak sa v probklematike asi moc nevyznate. Spravna otazka by mala byt.. Je potrebné odstrániť celý žalúdok? Nedá sa to menej invazívne s rovnakým výsledkom?

Jorina
06.05.13, 07:52
Presne takto som to myslela. Ja nepodceňujem žiadne pracovisko, ale určite sú pracoviská vybavené lepšie a horšie. Nemyslím tým len tie na Slovensku, tie asi budú porovnateľné. Myslím napr. Brno, Praha, alebo niečo v susednom Rakúsku. Možno má niekto podobné skúsenosti, toho prosím o pomoc.