olybaba
06.05.13,13:35
... chcem sa opytat, ci v doklade SIPO uz mate zohladnene nahlasene zmeny v plateni poplatkov ... ja som zistila, ze zmena este nie je, doklad SIPO je po starom ... ???
Richard
06.05.13,11:38
Otázky nepatria do odpovedi! Presunul som do novej súvisiacej otázky.
ivka70
06.05.13,12:02
A komu si nahlasovala zmeny? Poste?
zanetth
06.05.13,12:12
Ja som tiež rodičom-dôchodcom vybavovala zníženie koncesionárskych poplatkov, žiadosť aj s príslušnými dokladmi som posielala v polovici marca rtvs a doteraz to v SIPO nemajú zohľadnené. Tiež čakáme... našla som len oznámenie, že termín predkladania žiadostí sa predlžuje až do konca júna - viď tu https://www.uhrady.rtvs.sk/rtvs?__id=mmFHlavni.RightsAdapter.aaSetFilterNo
olybaba
06.05.13,13:51
... zmeny som nahlasila na RTVS, uz som ich aj pisomne vyzvala k odpovedi a nic ...
olybaba
06.05.13,13:56
... predkladanie ziadosti je predlzene, zakon vsak plati od 1.1.2013 ... myslite, ze RTVS bude vracat neupravene-neopravnene v SIPE uvedene a uhradene platby ?
julysak
06.05.13,14:16
Ak SIPOvi nahlásiš zmenu do 15. )napr. marca) realizuje ju budúci mesiac (v apríli )

to je vtedy ak robíš ty

Ak si zmenu žiadala od RTS, tak v takýchto termínoch to SIPOvi nahlási RTS = na výsledok žiadosti sa pýtaj rts, alebo počkaj aspoň druhé SIPO platby po žiadosti
zanetth
06.05.13,14:48
Ja práve neviem, či príde od rtvs nejaké rozhodnutie resp. oznámenie, že akceptujú žiadosť o zníženie koncesionárskeho poplatku (lebo oni doteraz platili v plnej výške, hoci mali už dlhšie nárok na zníženie), alebo to ešte treba niekde nahlásiť... Rodičia uhrádzajú sipo cez účet...ja som predpokladala, že ak musím uviesť v tej žiadosti číslo SIPO tak je to kvôli tomu, aby automaticky po spracovaní žiadosti mohol byť inkasovaný ten znížený poplatok ...
avalik
06.05.13,14:52
olybaba, daj to ako suvisiacu otazku
zanetth
06.05.13,14:52
Kde mám ešte nahlásiť zmenu a na základe čoho? Nemám žiadnu odpoveď od rtvs, neviem, či tú žiadosť o zníženie schválili alebo nie.. rodičia platia SIPO cez účet, doteraz platili v plnej výške hoci mali nárok na zníženie poplatku, ale nechcelo sa im to vybavovať... Predpokladala som, že ak v žiadosti uvádzam číslo SIPO tak tá suma bude po spracovaní žiadosti automaticky upravená ...
Helacat
21.12.13,17:59
toto ma zaujalo. Ja som žiadala o zmenu platenia poplatku kvôli zmene bydliska) v polovici septembra. Dnes je 21. december a nič. Veľké ticho. Idem zrušiť súhlas s inkasom. Snáď sa prebudia.
misoft
21.12.13,19:57
Len taká poznámočka - niekedy to RTVS oznamovalo - no v poslednej dobe síce hlásajú o zľavách (zákonných), ale nevykonávajú tie zmeny - asi picmoch úradnícky má trvalú dovolenku.
Môj názor - perfektný odrb na koncesionároch - i keď má nárok na zľavu, tak ju (možno) dostane o rok-dva (a niekedy možno ako pohrebný veniec), ale NIKDY vám nevrátia, to čo ste zaplatili navyše - RTVS je jedna obrovská čierna diera.....

Môj poznakot - moji rodičia majú cez 80 rokov - tiež žiadali o zľavu - hádajte, kedy im pola priznaná? Ak hádate, že cca po pár mesiacoch, ste na omyle - ešte im nebola priznaná - platia PLNÚ sadzbu! A môžu sa sťažovať a je im to prd platné - RTVS totiž mlčí a kašle na nich!
olybaba
21.12.13,21:25
... syn odhlasil SIPO v marci, nahlasil zmenu na RTVS ... ziadna odpoved, ... len mu mesacne nadalej prichadza zeleny SIPO doklad na zaplatenie, nakolko neplati, prichadza mu mesacne aj cerveny SIPO doklad - urgencia ... napisal na ustredie SIPO - odpoved : vas list sme preposlaili RTVS ... podla mojich skusenoisti RTVS nezohladnuje ziadne nahlasenia, ktore zo zakona sme podali, ani na zlavu pre dochodcov a vobec neodpovedaju na listy, ktore som im 2x pisala ... skoda postovneho !
Peggynka
22.12.13,05:56
Sťahovanie za koncesionárske poplatky zruší SIPO,ale trvá im to dlho.Ja som mamine doklady (ŤZP) posielala vo februári a až teraz ,za december,už nemala stiahnuté na SIPO koncesionárske poplatky a vrátili aj poplatky ku dňu uznania ŤZP.Tiež som im napísala,aby sa toho mama ešte dožila (!),má 80rokov.Takže "vydržať".Vrátia,len im to dlho trvá.Myslím,že podcenili túto agendu a nezvládajú to.Otázkou je,či ľudia poslali správne doklady (čísla zmluvy s elektrárňami, aby to vedeli priradiť) a preukázanie dôchodku,resp.ŤZP.
olybaba
22.12.13,06:31
... podla vsetkeho RTVS nezvladla naval agenty, "kazda" slovenska domacnost by mala prejst ich evidenciou ... ale podla Peggynky uz je to asi na dobrej, hoci pomalej ceste, uvidime ...
olybaba
05.06.14,04:03
... opät po roku sa vraciam k teme, nakolko ziadne zohladnenie po riadnom nahlaseni zmien doposial zo strany RTVS nenastalo - ake mate s tym skusenosti ?
Peggynka
05.06.14,05:51
Jednoznačne to nezvládajú.Ja som im v XI./2013 posielala urgenciu ohľadne mamy a v XII./2013 už nemala stiahnuté a vrátili jej aj peniaze.Ja za seba som zaslala už 2x,poplatky neplatím a pred dvomi týždňami mi zase došiel výhražný list - takže tretíkrát som to zaslala.Tsss...
olybaba
05.06.14,06:39
... tiez som im 3x pisala, ziadala odpoved ... ziadna reakcia, stale mi stahuju po starom ... syn 2 roky nie je vlastnikom, chodi mu stale inkaso a aj urgencia na zaplatenie ...
Jamida
05.06.14,06:49
Mali sme tiež problém. Pretože reakcia nebola žiadna, išli sme osobne na RTVS. Dievčatká v kancelárii boli v pohode a vysmiate, zjavne mali zábavu z našej nespokojnosti, ale záležitosť hneď vybavili. Povedali, že nestíhajú spracovávať požiadavky.