sowage
06.05.13,16:46
ahojte, neviem ako zacat, tak sa posnazim pekne od zaciatku. mame v novembri zistili rakovniu, konkretne metastazy na peceni a na pluchach, totiz pred dvoma rokmi jej vyoperovali nador z prsnika. rok sa liecila chemoterapiami a ozarovanim.po roku prisla bolest brucha, neustavajuci kasel,a podobne. ukazalo sa, ze ma mestastazy. o to mi ani tak nejde, ide skor o liecbu. od januara jej nasadili chemo, kazdy pondelok poctivo absolvovala, samozrejme stav sa zhorsil.urcite aj chorobou,ale podla mna aj ta chemo jej dost ubizila.zacala sa jej tvorit voda v bruchu, opuchali nohy. neraz bola hospitalizovana, transfuzie, infuzie na dennom poriadku, po par dnoch domov.a znovu na chemo.pred dvoma tyzdnami podstupila poslednu, stav hrozny, po svojich neprejde. je priputana k posteli vlastne uz od decembra.po poslednej chemo nas objednali na ct vysetrenie, ktore malo byt zajtra.dnes sme volali sestricke, pre istotu, a ta nas odbila tym,ze ct je zrusene, vraj tak rozhodol primar. na vysetrenia nas neobjednali ziadne, len nam naznacili,akoby sme mali cakat na najhorsie. ani liecbu neplanuju, nic. mama sa skoro psychicky zlozila, my tiez. nejde mi do hlavy, ze lekari mozu len tak, bez nicoho, pacientovi ozamit,ze stav sa zhorsil, myslia si,ze liecba nezabrala, tak to ukoncuju.a my teraz akoze co mame robit dalej? cakat na koniec?? prosim ak mate niekto nejaku radu, prosim napiste.ja ani neviem ci mam ist za jej osestrujucou doktorkou, lebo ani neviem co by som jej mala povedat.
Tweety
06.05.13,14:49
Určite by som zašla za ošetrujúcou lekárkou a popýtala sa celkovo na stav liečby, čo a ako ďalej, veď predsa ide o mamu. Treba bojovať do poslednej chvíle, veď ide o život nie o fazuľky.
Stanislav 1975
06.05.13,15:15
nechcem ta strašiť, moj otec zomrel na toto isté a toto čo ty píšeš, mal tie isté stavy a to bol prakticky koniec- do týždňa zomrel :-(((
sowage
06.05.13,15:16
ja som sa s nou rozpravala min.tyzden, naznacila ze liecba nezabrala, preto ju objednali na ct, aby teda zistili,ako dalej.a aj to ct zrusili.bavila sa so mnou takym stylom,ako by uz sa blizil mamin koniec. ale to bol podla mna iba jej nazor,viem, ze je doktorka,ale aspon to ct jej mohli urobit,aby si boli na istom. a aj to odvolali.a reci typu starajte sa o nu ako najlepsie viete, vo vsetkom jej vyhovte a blabla. ani ma k slovu nepustila. po par dnoch tam bol otec, dat predpisat lieky na bolest,stretol primara,ktory mu normalne navrhol dat mamu do hospicu. a pritom este tyzden predtym jej slubovali punkciu, aby ju zbavili vody v bruchu. a teraz s nami jednali ako s nikym.moja mama ma 47 rokov, a chce zit, chce sa vyliecit.a oni na uplne odrovnali.
sowage
06.05.13,15:17
stanislav moja mama ma taketo stavy uz par mesiacov, a ja stale verim, ze sa vylieci. viem,ze su ludia, ktori zomreli, ale su aj pripady,ked sa vyliecili no nie?
Stanislav 1975
06.05.13,15:19
moj otec zomrel ako 51 ročný, už ked je takto ďaleko v takomto stave, tak už nádej na vyliečenie nieje žiadna- už len sa postarať o paliatívnu liečbu aby netrpela...
Tweety
06.05.13,15:19
47 rokov nie je vek na umieranie, hoci zubatá kosí čoraz mladších a mladších, skúste osloviť aj iného lekára, možno na liečbu bude mať iný názor. Určite aj pre to, aby ste nemali neskôr výčitky, že ste neurobili pre mamu všetko, čo ste mohli.
sowage
06.05.13,15:22
stanislav a oni sa o tu paliativnu liecbu ani nestaraju, kazdy tyzden videli v akom je stave,a vzdy nas poslali domov. keby jej aspon pomohli s tym odvodnenim,urobili to raz, trochu jej vybrali, a velmi sa jej ulavilo, slubili ze o tyzden vyberu znova, a ked sme tam prisli, ani o tom nemukli.a trpi, ide mi hlavne o to, preco sa jej nesnazia aspon nejako pomoct, ulavit. ale oni ju nechaju napospas osudu, a robte si co chcete.
sowage
06.05.13,15:24
tweety snazim sa dostat do bratislavy, dufam,ze to vyjde. potrebujem prepustaciu spravu od jej lekarky, aj sa tam bojim ist, ale musim. a vsimla som si, ze jej v karte par veci chyba, comu nerozumiem, vysetrenia na ktorych sme boli,a oni to tam vobec nezapisali.
Stanislav 1975
06.05.13,15:24
stanislav a oni sa o tu paliativnu liecbu ani nestaraju, kazdy tyzden videli v akom je stave,a vzdy nas poslali domov. keby jej aspon pomohli s tym odvodnenim,urobili to raz, trochu jej vybrali, a velmi sa jej ulavilo, slubili ze o tyzden vyberu znova, a ked sme tam prisli, ani o tom nemukli.a trpi, ide mi hlavne o to, preco sa jej nesnazia aspon nejako pomoct, ulavit. ale oni ju nechaju napospas osudu, a robte si co chcete.
tak to je chyba a asi sa treba sťažovať, k pacientovi by sa mali stavať so 100% nou starostlivosťou...
sowage
06.05.13,15:25
tak tato starostlivost je tak mozno 40%na.
Tweety
06.05.13,15:27
Bohužiaľ, ale treba sa ozvať, nech si nemyslia, že ľudia sú so službami nášho zdravotníctva a s prístupom niektorých lekárov spokojní.
Stanislav 1975
06.05.13,15:28
sowage, ja mám dokonca určité podozrenie, ale nikdy som to neriešil, že mojmu otcovi aj troška asi "pomohli" odísť-ked si tak premietam tú poslednú noc, tak sa mi to zdá, že to bolo tak- a ani neviem, či to bolo dobre alebo zlé-tak som to nikdy neriešil
Stanislav 1975
06.05.13,15:30
je to strašné, ked dojdeš k 51 ročnému otcovi a on pozerá,že ktosi, vobec ťa nepozná- strašný pocit...
sowage
06.05.13,15:38
boze a jemu co bolo? ci to co aj mojej mame? ona uz takto trpi od zaciatku roka, uz zahanam vseljake myslienky.ale stale je pri zmysloch,a silna, len keby tak netrpela.
Stanislav 1975
06.05.13,15:40
boze a jemu co bolo? ci to co aj mojej mame? ona uz takto trpi od zaciatku roka, uz zahanam vseljake myslienky.ale stale je pri zmysloch,a silna, len keby tak netrpela.
to čo tvojej mame- pečeň a pľúca :-(, najma teda, lebo ku koncu to už asi všetko bolo...:-((( a hovorí sa že fajčenie sposobuje rakovinu plúc a pritom nefajčil- tak o čom to je toto heslo? o ničom...
sowage
06.05.13,15:42
ja uz potom neviem.moja mama tiez nebola fajciarka. dokonca sa zdravo stravovala, este ked bola zdrava. ja tomu asi nikdy nepochopim preco sa toto vsetko deje.
majka 62
06.05.13,16:11
sowage, veľmi zle sa mi to číta. Ide o mladú ženu, čo je to 47 rokov? Určite treba prekonzultovať jej zdravotný stav aj s iným onkológom aby ste vedeli ako skutočne mamina na tom je, a čo sa dá ešte v jej prípade podstúpiť aby bolo lepšie. Píšete, že sa chcete dostať do Ba, v súkromnej správe Vám môžem poslať mailový kontakt na skvelého onkológa z Ba, je vedúcim onkológom, ktorý stanovuje liečbu onkologickým pacientom. Napíšte mu hoci aj hneď, mne zvykol vždy promptne odpovedať. Konzultovala som s ním všetko, o čom som mala pochybnosti počas mojej onkologickej liečby. Aj keby to bolo akokoľvek zle, určite Vás nebude zavádzať, povie ako to vyzerá, čo môžete očakávať a v prípade, že by sa ešte dalo pomôcť môže Vám navrhnúť riešenia. Tak ako Vám už písali predo mnou, urobte maximum ešte čo môžete pre maminu urobiť. Lekárke by som priamo povedala, že idete prekonzultovať zdravotný stav maminy do Ba, že potrebujete zdravonú dokumentáciu, prípadne aspoň výpis z karty. Ktovie, či jej potom neurobia CT bez čakania...
sowage
06.05.13,16:37
majka velmi Vam dakujem, potesili ste ma, ze su na svete aj ludia, ktori chcu pomoct. ja urobim aj nemozne,aby som mamine pomohla.nech ma to stoji cokolvek
buchač
06.05.13,17:00
ahojte, neviem ako zacat, tak sa posnazim pekne od zaciatku.
... ukazalo sa, ze ma mestastazy. o to mi ani tak nejde, ide skor o liecbu.
...
lebo ani neviem co by som jej mala povedat.
...hm , ale ide ....a až príliš o veľa ide !!!!

Nič nehovor ... nič ...!!!
Iba ublížiš , nie každý je schopný a ochotný prijať reálnu , no krutú ( alebo naopak ) pravdu ...
Konať ale môžeš ...

Sorry , ale k postupu doktorov sa nedá vyjadrovať ...
K dispozícii je len jeden pohľad na ten stav , liečebné procesy a postupy - ten Tvoj ...
sowage
06.05.13,17:13
asi mas pravdu buchac, nie asi, ale urcite..
sowage
25.05.13,11:40
ahojte, tak sa stalo to, coho som sa najviac obavala. mamina zomrela, minuly piatok. ja som na pokraji zrutenia, ta bolest je hrozna. viem, kazdy si povie, treba sa pripravit na najhorsie, ale podla mna, na to sa pripravit neda. teraz sa budem musiet naucit zit s tou bolestou, a bez maminy. snad to nejako zvladnem.
Tweety
25.05.13,11:43
Prajem Ti veľa duševnej sily, nie je to veru ľahké obdobie. Úprimnú sústrasť.
sowage
25.05.13,11:50
dakujem tweety.
kopretinka
25.05.13,13:21
ach..... :-( úprimnú sústrasť......
sowage
25.05.13,13:34
dakujem..
majka 62
25.05.13,18:51
Je mi to ľúto :( Úprimnú sústrasť.