airin.nice
08.05.13,11:26
​na egresoch aj niektorych ribezliach sa mi teraz objavuju nejake divne zlte sukvetia..co s tym prosim vas?......inac ma to aj iny tvar listov...neviem ci to nebude zdivene a nebudem musiet odstrihnut celu vetvu?...sorry-ale nijak inak nemam sancu zadat svoju otazku-toto je moj uz piaty pokus.:(

je tu zalozena tema egrese-ale v nej nie je ziadna moznost pridat suvisiacu otazku...tato nova porada ma privadza do zufalstva.:(
peterslovak
09.05.13,05:22
Jedná sa zrejme o výhonky z podpníka do ktorého sú egreše (ríbezle) naštepené. Podpníkom býva ríbezľa zlatá (meruzalka). Celé výhony s iným tvarom listov treba odstrániť, pokiaľ idú zo zeme tak odhrabať a vylomiť úplne od koreňa.
airin.nice
09.05.13,06:31
Dobry den, dakujem za odpoved.Mame stromkove ribezle aj agrese.A len niektore vetvy na stromku maju ine tvary listov a ine kvety-zlte sukvetia...Cize radite-uplne az od kmienka mam tie "ine" vetvy odstiknut?
Ice dive
09.05.13,06:58
presne tak, z nich už nikdy nič nebude... t.j. treba ich odstrinúť zbytočne odčerpávajú tým zaštepeným energiu...
lujza.j
09.05.13,07:08
airin.nice
09.05.13,08:18
presne tak, z nich už nikdy nič nebude... t.j. treba ich odstrinúť zbytočne odčerpávajú tým zaštepeným energiu...
...dakujem-dnes tak aj urobim.:)
airin.nice
09.05.13,08:19
http://carozahrady.sk/drobneovocie/ribezle/reztvarribaegres.html
dobra stranka...uz som si ju zbezne pozrela...dakujem.:)