elektrablade
09.05.13,19:29
V studni nam zhorel elektromotor. Tým sa do vody dostal elektrolit- voda zapácha a je nepožívateľná. Ako sa dá elektrolit neutralizovať?
buchač
09.05.13,18:46
Ozaj ide o elektrolyt ??
Veď ten obsahuje kyselinu sírovú ..
Lebo to spojenie elektromotor a elektrolyt mi nejak nejde dohromady ...

Neutralizácia je možná ...
http://nabijacka-autobaterii.supremus.sk/index_sk.php/?str=prva_pomoc_pri_zasahu_elektrolytom
julysak
09.05.13,21:01
Skúr by som povedal, že vo vode smrdí spálená izolácia vinutia
tienik
10.05.13,08:12
to nie je elektrolit, ten sa nachadza v bateriach. Co sa mohlo stat, je ze vytiekol chladiaci a tesniaci olej z motora ponorky (ak je to teda ponorka z olejovym druhom motora) ten by ale mal byt ekologicky odburatelny. Zapach zhoreniny to nebude - tak velmi motor pod vodou horiet nemoze.
Ak by ste mi napisali typ cerpadla, mohol by som byt konkretnejsi. Vseobecne ale bude urcite potrebne studnu vycistit. To jest vytiahnut, umyt steny minimalne roztokom sava v teplej vode. Nasledne opat vytiahnut s tym, ze pocas tahania budete vodou striekat aj steny studne - aby sa z nich vsetko odplavilo.
Potom po naplneni studne by malo dojst k dezinfekcii - najdete to na flaske Sava, podla objemu vody, ide o tkz. chlorovy sok. Ja sobne by som potom vodu este raz vytiahol - nemam rad zapach chloru. A po naplneni studne by to uz malo byt OK.
Je to sice dost prace, ale zatial jedine co viem ze pri takejto poruche pomohlo.
Trochu problem bude, ak je to nejaka stara kamenna studna, tam je to problem vycistit zo stien.
studniar
26.06.13,11:19
Jednoznacne treba dat studnu vycistit. Vytiahnut vodu, vycistit skruze a tahat a tahat vodu.
Pozri mmstudne.sk