Darina1234
10.05.13,19:00
Prosim o radu, dnes v praci dala veduca stravne listky kolegyni na cely mesiac a mne len 1, ze mne bude davať kazdy den po skoncení prac. zmeny, nemam nijake pozdlžnosti voci firme , neviem z akeho dovodu sa takto rozhodla/ viem, však, ze ma šikanuje/, ako sa možem voči tomu obraniť?
ivka70
10.05.13,17:02
Stazovat sa u jej nadriadeneho.
Darina1234
10.05.13,17:05
Ale ona sa vyjadrila, že je o na prikaz p. riaditelky/ teda jej nadriadenej/, takže teraz neviem, kde sa stažovať alebo ako
Tweety
10.05.13,17:06
a povedala aj prečo dala takýto príkaz?
Darina1234
10.05.13,17:20
Prave, že nie
tictac7
10.05.13,17:21
lístok je na to, aby si sa počas pracovnej zmeny najedla. Z toho logicky vychádza, že Ti ho nemôže dávať až po skončení pracovnej zmeny. Mimochodom, dnes je už 10.5., teda mala Ti dať minimálne toľko lístkov, koľko si už tento mesiac pracovala (po odpočítaní dní, ktoré si minulý mesiac nerobila a lístky si dostala).
Tweety
10.05.13,17:22
tak sa opýtaj, či je to problém? Máš predsa právo vedieť, prečo je to tak, prečo porušuje pravidlá zaobchádzania. Ak nedostaneš vysvetlenie, ale tu asi ani nijaké rozumné nemôže byť, podaj podnet na IP.
Darina1234
10.05.13,17:27
Dnes som nastupila po cerpani starej dovolenky
Tweety
10.05.13,17:30
Tak si mala dostať toľko, koľko máš nárok na tento mesiac, samozrejme po odpočítaní tých, ktoré si už predtým dostala, a nemala si na nich nárok pren PN, § alebo dovolenku.
Darina1234
10.05.13,17:55
Takže jeto v poriadku, že rovnakej zamestnankyni da listky na cely mesiac a mne len na 1 den
KEJKA
10.05.13,17:59
ak ti tá lístok na den vopred, tak ti to môže byť jedno.
Darina1234
10.05.13,18:48
Dala mi 1 listok po odpracovaní smeny
Rozalka
11.05.13,09:53
Pravdepodobne si začiatkom apríla dostala na celý apríl, ale si ho neodpracovala a lístky ti zostali.
Adiks
12.06.13,19:29
Avalik, ty si tu staviaš do polohy hlavného cenzora Porady ? Opakovane, drzo a arogantne tu viacerých poúčaš, ak sa náhodou niečo opýtajú namiesto odpovede alebo keď nezadajú na nejakú tému novú otázku, dokonca dávaš neužitočné. Mňa osobne poúčaš dokonca vo verejných odkazoch, čo mám robiť a čo nerobiť, keď sa pýtam ohľadom dohody o vykonaní práce. Po mesiaci fungovania novej Porady chceš, aby sme všetky nové veci už mali v krvi ? Tvoje poúčanie si vyprosím, dôrazne sa voči nemu ohradzujem a aj touto formou chcem upozorniť admina, že sa pravdepodobne jedná o porušenie etikety Porady z tvojej strany.
avalik
13.06.13,05:13
"Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát."
KEJKA
13.06.13,05:17
nie zle, ale na zlom mieste - prečítala si si Etiketu?
môžeš kliknúť vpravo hore a zadať súvisiacu otázku - bude samostatná ale prepojená s touto.
DanielaSL
13.06.13,05:45
Asi chce aby tu bol poriadok...preto to robí.....
Adiks
13.06.13,06:04
To je v poriadku. Na druhej strane aj vláde sa dáva 100 dní, aby sa zorientovala. Ak sa niekto mýli, vo väčšine prípadov to nerobí zámerne.
KEJKA
13.06.13,06:08
ale s upozorneniami to ide ľahšie, nie?
To neužitočné má rôzne vysvetlenie, značí aj "nevhodné" teda zle zaradené.
Richard
13.06.13,06:09
Avalik sa tu snaží ľudí nasmerovať, každý mal 3x upozornenie že otázky nepatria do odpovedí, takisto keď píšeš odpoveď tak je tam vysvetlivka:
- Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
- Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
- Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.

Ak to niekto ignoruje, treba ho slušne upozorniť. A mínusové hlasy sprehľadňujú odpovede, takže sa netreba báť ich dávať. Ak tuniekto bude hľadať odpoveď na otázku, tak ho komentáre a iné otázky nezaujímajú. Ak sa pridá otázka ako súvisiaca, tak ak uzná za vhodné môže si ju preštudovať tiež.
KEJKA
13.06.13,06:12
súhlasím.
stalo sa mi, že komentáre rozšírili pôvodnú otázku a ja som odpoved niekoľkokrát doplnila=rozšírila na základe tých nových informácií.
Sem by som nepísala, ale kde už to patrí?
Skrátka - koplexná aj niekoľkokrát doplnená odpoveď je navrchu a komentáre sú dole. Podľa mňä je to prehľadné.
jales
14.06.13,12:14
Viem, že stravné lístky sa majú dávať vopred, ale niekedy to spôsobuje riadne problémy. Náš zamestnávateľ poskytuje zamestnancov lístky DeJeuner a vždy až po skončení mesiaca. Niekedy sme lístky dávali zamestnancom vopred na celý mesiac, ale problém bol u zamestnancov, ktorí ukončili pracocný pomer v skúšobnej dobe. Lístky si vybrali a minuli a keď v SD skončili už ich nemal kto vrátiť a nebolo to z čoho zraziť. Pri cca 250 zamestnancoch a dosť veľkom pohybe je ťažké to ustriehnuť, resp. dávať zamestnancov lístky každý deň.
KEJKA
14.06.13,14:19
Akože nie je z čoho? Ak dohodar odide aj tak ma niečo odpracovane a stravne listky mu v plnej hodnote strhnete zo mzdy za posledné obdobie.
jales
17.06.13,10:48
No skús, či Ti to výjde. Zamestanec mal na hodinu 2,50 €. Odpracoval 2 dni a tým pádom mal nárok len na 2 lístky. Zobral vopred 20 lístkov, jeden v hodnote 3,20 €. No z čoho zrazíš tie lístky. Zrejme pracuješ vo firme, kde nie je veľká fluktuácia a nestretávaš sa aj s takým problémom.
KEJKA
17.06.13,11:04
nenapísal si, že ako dlho pracovali. Predpokladala som, že mesiac-dva v SD.
Ak nastúpia do práce a majú SD a firma má skúsenosti s fluktuáciou, chránila by som firemné zájmy tým, že by takíto noví zam-ci dostali SL napr. na týždeň dopredu. Veď aj pre nich platí ZP a len tak bez slova neprísť do práce? Lenže je fakt - nevieš ich postihnúť.