Katka01
11.05.13,20:37
Včera som si umývala ruky a voda ma kopala, bola v nej elektrika. Bolo to dosť silné na to, že som si nemohla umyť ruky ani zuby, ruky ma z toho boleli ešte dlhší čas potom. Dnes už to nie je. V živote som niečo také nenažila ani o tom nepočula. Myslela som si, že je to z práčky, v tom čase ale nebola zapnutá, ale krátko predtým doprala. Priateľ ma teraz dosť vystrašil, že to mám hneď riešiť, že je to životu nebezpečné a že ma to môže zabiť. Vraj z práčky to byť nemohlo, niečo u je u mňa zle, ale nevie čo. Nie je tu nejaký elektrikár, nevie niekto čo toto môže byť a čo mám robiť, koho mám volať? Môže to byť v byte alebo mimo bytu?
tienik
11.05.13,18:52
poprosim upresnit o aky objekt sa jedna. Je to dom, byt, novy, stary?
kargo
11.05.13,19:28
Ohrev vody máte ako zabezpečený ?
Satelit
11.05.13,19:45
Predpokladám, že ide o poruchu ochrany pred nebezpečným dotykovým napätím v sieti TN ( TN-C, resp. TN-C-S ). Dajte si prekontrolovať odborníkom elektrické rozvody v kúpeľni ( napr. : elektrické zásuvky, elektrické osvetlenie, elektrické rozvody, ... ) a všetky elektrické spotrebiče ktoré používate v kúpeľni. Práčka o ktorej sa zmieňujete odpojte od elektrickej siete vytiahnutím prívodnej šnúry z elektrickej zásuvky !!! Do kúpelne choďte do odstránenia závady len obutá nie bosá !!! Hrozí Vám nebezpečie úrazu elektrickým prúdom !!!
tienik
11.05.13,19:58
noze pockajme na upresnenie, na 90% to bude chybajuce pospojovanie, ale nechcem predbiehat. Ale pravda je, za "ist tam len obuty" by rozhodne nepomohlo pri naozajstnej poruche - typu faza na kostre. Takze sirit paniku nema velmi zmysel. Ono sa to nezda, ale pomaly kazda druha novostavba ma problem tohoto razu. Pretoze ceny musia byt najnizsie, termin najkratsi a este vsak "normy su nezavazne" takze na elektrikara sa hra doslova hocikto. No a potom nam vznikaju taketo vazne chyby. Toto sa proste na instalacii robenej odbornikom stat nemoze ani po vybuchu bomby, nie to este v normalnej prevadzke.
220870
12.05.13,08:10
Mne sa tiež stalo že kopala voda vo vani.Chyba sa stala v úplne inej miestnosti .Manželke zhorela žehlička a niekde v stenách prepálilo káble a oprela sa fáza s nulákom.Nejaká podobná chyba bude aj u vás.Určite máte dom a vodovodné potrubia ukostrené inak by ste tu už nepísali.Nechodte vôbec do kúpelne ani nepúšťajte vodu ,nedotýkajte sa vodovodných batérií ani ústredného kúrenia,nepúšťajte žiadne elektrické spotrebiče.Vypnite prívod el do domu.Okamžite volajte elektrikára.
pavol54
12.05.13,08:48
Katka nepíše(nereaguje) možno už ani nemôže
tienik
12.05.13,11:17
Tak ano, zavolat elektrikara bude urcite najlepsie. Ale ja zas aj priamo zpoza PC viem ze naopak, potrubie ani predmety v kupelni spravne ukostrene nema. Dokonca si myslim ze ani prudovy chranic tam nebude. Pretoze v spravne navrhnutej instalacii k takejto situacii dojst nikdy nemoze - ak by bolo vsetko ako ma byt, tak pri ziadnej poruche nemozem citit "elektriku vo vode"