mspulierova
13.05.13,12:38
som po operaci vymenli mi kolenny klb,ako dlho budem chodit pod barlami??
Excise Duty
13.05.13,10:54
Skús radšej chodiť s barlami ako "pod barlami". No a na ostatné ti dá odpoveď tvoj lekár ;-)
buchač
13.05.13,11:45
Ja som už po operácii veselo behal po oddelení ......
Je síce pravda , že mi koleno neoperovali ....ale behal som ....hehehehehe....

Teraz vážnejšie ...
Sú jedinci , ktorí tú anabázu prekonajú za dosť krátku dobu a sú takí , ktorým ich organizmus proste nejakú rýchlovku nedovolí ...
Proste , príkladne športovec je fit za pár týždňov a nejaký PC maniak sa z toho lieči aj mesiace ...
Indeed
14.05.13,09:39
mám susedu ktorá ma okolo 65 rokov a cca 3 mesiace po vymene kolenného klbu mohla chodiť len veĺmi obmedzene ,koleno bolo stale opuchnuté...
Eulalia
14.05.13,17:20
Po výmene kolenného kĺbu treba nohu šetriť, nezaťažovať. S nemeckými (klasické, drevené pod pazuchy) barlami sa chodí cca 6 týždňov, potom sa používajú francúzske. Vždy o tom rozhoduje lekár, ktorý Ťa operoval a ktorému chodíš na kontrolu.
Ale rehabilitácia sa začína prakticky druhý deň po operácii. Napínanie svalov, ohýbanie kolena a pod. To Ti mali všetko povedať v nemocnici. Ak Ti neukázali cviky, dožaduj sa odbornej rehabilitácie. Poisťovne preplácajú po výmenách kĺbov 2-týždňový pobyt na rehabilitačnom oddelení nemocnice. Ak zanedbáš rehabilitáciu v tomto štádiu, už sa to ťažko dá dobehnúť.