bupi
14.05.13,01:57
Ako opravit sluckovanie dolnej nite na sijacom stroji? Dakujem za cenne rady..
Zdenka 0705
14.05.13,04:29
ak sa vyskytujú na spodnej strane slučky a uzlíky je to pravdepodobne toto:
- napätie hornej nite je nedostatočné
- alebo je napätie dolnej nite príliš veľké
pozn. obe nite /horná aj dolná/ by mali byť rovnako hrubé, event. dolná niť môže byť tenšia, nikdy nie hrubšia
Napätie spodnej nite sa nastavuje výnimočne, malo by postačiť nastavenie hornej nite.
Ale ak už, tak: nastavuje sa na púzdre, v ktorom je cievka. Je tam taký maličký "šrofík", možno aj 2 sú tam, tak potom je to ten väčší. Málinko pootočiť vľavo - uvoľnenie, pootočenie vpravo - zvýšenie napätia spodnej nite.
Ja mám ešte starý Veritas, neviem, ako to majú nové stroje.
delonka
14.05.13,06:40
Plne súhlasím, doplním len, že je dôležité aj materiálové zloženie nití, vrch aj spodok bavlna alebo PES, nekombinovať., najlepšie si správny steh zoradite ak si založíte rozdielne farby do ihly a na spodok, tak si najlepšie skontrolujete viazanie stehu, ktoré by malo byť v strede materiálu t.j na spodnej strane látky by nemala byť viditeľná vrchná niť a naopak., a dôležitý je aj počet stehov na 1 cm, podľa pružnosti šitého materiálu doporučujem 4,5 - 5 stehov, čím je materiál pružnejší tým väčší počet stehov na 1 cm, tým zabránite praskaniu šva pri natiahnutí látky.,
Peggynka
14.05.13,08:55
Moja svokra bola krajčírka a šila kvôli pružnosti stehu na (1) cik-cak,to je zo stupnice najnižší steh.Nastaviť steh je pomerne zložité,ak máš niekoho,kto by ti to urobil,popros,lebo ja pri tom strácam nervy a nepoznám nič horšie pri šití ako rozštelovaný stroj.
bupi
14.05.13,13:18
Neviete ako sa nastavuje napatie dolnej nite?