Andrea251282
15.05.13,15:48
Zdravím rada by som zistila skúsenosti iných s neoprávneným inkasovaním platieb cez SIPO resp. inkaso v banke zo strany Energetického centra. Vo februári sme kúpili byt, predošlý majiteľ niekedy predtým uzatvoril zmluvu o dodávkach s EC. V marci 2012 sme si našli vo dverách lístok od SSE že bol vykonaný odpis z dôvodu zmeny dodávateľa, začali sme konať, vypovedali sme zmluvu s EC z dôvodu zmeny majiteľa nehnuteľnosti, bolo nám oznámené, že výpoveď akceptujú k 30.6.12 dovtedy sme museli platiť, všetko sme si vybavili a boli sme spokojní, ale nakoľko inkaso cez ktoré sa platili platby aj EC sme uhrádzali cez banku, nevšimli sme si hneď že platby do EC odišli aj v 07; 08/ 2012, prišli sme na to až v 09/2012. Naivne sme si mysleli, že nám budú naše peniaze bez problému vrátené, však spoločnosť EC si "zobrala" peniaze za energiu ktorú nikdy nedodala a na ktorej dodanie už nemala právo. V septembri nám potvrdili, že majú tieto dve nadbytočné platby a že si máme poslať žiadosť o vrátenie, nič sa nedialo, tak sme si telefonovali a písali až do marca 2013, kedy nás šokovali oznámením, že oni žiadne takéto platby neevidujú, aby sme poslali potvrdenie, že môžeme aj e- mailom. Poslali sme E-mail, nič sa neudialo a teda sme telefonovali, odpoveď: oni takýto e-mail údajne nedostali. Tak sme zas hľadali e-mail, katastrofa. Je pomaly jún a peniaze ktoré EC NEPATRILI a na ktoré NEMALI NÁROK stále nemáme!!!!!!!
dmc
16.05.13,05:08
Z EC jednajte iba DOPORUCENOU postou. Vytlacte si potvrdenky z banky - vytlacte si aj e-mail ktory ste im zaslali. Napiste ziadost a zaroven STAZNOST na ich postup s urgenciou okamziteho riesenia a poslite to DOPORUCENE na ich kontaktnu adresu (pozor teraz sa nedavno menila - overte si to na in infolinke) a hlavne odlozte si podaci listok. Potom ich po 14 dnnioch bombardujte telefonatmyi a po21 dnoch poslite URGENCIU s tym ze pokial vec do 30 dni nevyriesia podate na nich zalobu za neoipravnene obohatenie sa - ...... Mne sa to takto podarilo. Vela uspechov a pevne nervy s touto spolocnosotu.
Bizzy
16.05.13,05:13
No EC ma noveho majitela, ktory kym sa da dokopy tak este porobi bordel
dmc
16.05.13,05:25
Noveho majitela maju od 1.4.2013 a ja som ziadost vybavoval presne pri prechode na noveho a do poriadku to dal uz novy majitel.-..
Andrea251282
16.05.13,10:00
ďakujem za radu