mizu24
16.05.13,10:40
Montážna firma ma upozornila, že pri externých roletách sa prevŕta okno, urobí sa priechodka na šnúru a môže vzniknúť tepelný most. Chcela by som sa spýtať, kto už má namontované vonkajšie rolety s ručným pohonom, či cítiť prúdenie chladného vznuchu do izby cez priechodku v okne? Odporúčajú mi ovládanie s motorom, ale je to o dosť drahšie. Ďakujem
wagner
16.05.13,19:21
Ja mám vonkajšie rolety, ručne ťahám špagát. Necítim žiadne prúdenie vzduchu, ani žiadny chlad.Mám drevené euro okná.
arizona
16.05.13,19:23
Plastove okna,vonkajsie rolety-necitit ziadne prudenie vzduchu,ani zaclona sa nepohne
julysak
17.05.13,05:26
Tepelný most je materiál s nižším tepelným odporom
dierka nie je materiál

PS
A pri tepelnom moste záleží od jeho vnútornej plochy - - pri rozmeroch do 5 x 5 cm by som o tom nerozmýšľal viac ako 2 sekundy
dmc
18.05.13,20:27
kludne montuj
Ľubomír
19.05.13,07:59
Načo ti boli plastové okná, keď ich chceš teraz vŕtať? Ešte ťa vonkajšie rolety budú mrzieť, pretože pri vetre sú hlučné. Radšej by som si namontoval bežné interierove žaluzie.
arizona
19.05.13,08:24
Vonkajsie zaluzie su hlucne,tie lietaju s vetrom,ale rolety nie /nikdy sme nemali problem/
Ľubomír
19.05.13,13:03
Mal som na mysli práve rolety. Pri vetre sú hlučné a pri prudkom taždi prepúšťajú vodu. Balkon rolety veľmi nechránia ani pred prudkým dažďom.
mizu24
19.05.13,18:14
interiérové žalúzie mám a len to zhoršujú, je tu ako v skleníku :( Potrebujem znížiť teplotu v izbe /nie je to na balkón/ a nechcem to riešiť klímou. Rolety budú stiahnuté len v lete, keď bude svietiť slnko alebo v zime, aby som naopak zabránila úniku tepla von.
Ľubomír
20.05.13,14:54
Je to na tebe. Ako sa rozhodneš tak budeš mať. Ja mám na to iný názor, ale ten nie je rohodujúci. Mám dve izby orientované na juh, do ktorých svieti slnko celý deň a vnútorné žaluzie mi postačujú.
dmc
21.05.13,06:33
exterierove rolety su proti teplu zo slnka urcite ucinnejsie ako interierove. (idealane su obe)