KEJKA
16.05.13,21:13
overila som si to. funguje, ale iba na moju firmu, ku ktorej mám gridkartu. Lenže ako to funguje ak podávam pod svojim menom výkazy za všetkých svojich klientov /na základe splnomocnenia mi aktivovali prístup/.?
Ako sa dostanem k prehľadom za tie druhé firmy? To každá firma musí mať svoju gridkartu?
vylepšujem - ide o avizovanú zmenu na stránke VšZP. Bola som v téme o VšZP tu
http://www.porada.sk/t192708-vszp-nove-prehlady-pre-platitelov.html
najskôr som otázku zadala tam, ale vraj sa to takto nemá, tak som dala súvisiacu otázku v domnení, že bude nejaká väzba na tú pôvodnú. Ako vidím, súvislosť sa stratila, tým pádom ja zasa nechápem zmysel zadávať súvisiacu otázku touto formou namiesto pridania do tej pôvodnej.
Richard
16.05.13,19:38
Vylepši otázku, asi sa pýtaš na SP?
srska
16.05.13,21:56
ak vo všzp, tak po prihlásení -> pre platiteľov -> vyberieš firmu a po zadaní 4 miestného kódu z matice a1 - f6 gridkarty si z menu vyberieš čo potrebuješ.
ak potrebuješ napr. mv alebo oznámenia choď na "podacie miesto" - je tam filter - obdobie, vs alebo názov a vyberieš firmu, ktorú máš priradenú a ďalej typ dokumentu, potom vpravo hore "vyhľadať"

v sp po prihlásení treba zmeniť odvádzateľa poistného buď podľa ičz alebo podľa názvu.

dôvera funguje: 1 firma = 1 grid karta.
ale, tiež je tam možnosť po odsúhlasení príslušných firiem priradiť všetky na jedno konto - tuším to majú v pilotnej prevádzke
KEJKA
17.05.13,03:37
Ďakujem, jedná sa o VšZP. idem správnou cestou, po prihlásení/pre platiteľov mi hned dáva iba možnosť zadať PIN z gridkarty, tej jedinej čo mám. Žiadny zoznam firiem nevidím.
Výkazy podávam hned po prihlásení/podaccie miesto/podanie a odošlem dávku. Dostávam správu o úspešnom spracovaní, vidím v zozname jednotlivé IČO, zatiaľ žiaden problém, že by výkaz nebol odoslaný. Ale zoznam firiem ako taký - tak to vidím iba v zozname elektronických služieb na úvodnej stránke - aktívne firmy.
Niekde je chyba, neviem kde. Na všetky firmy je služba kontakt - žeby tam?
P.S: skôr pre Richarda, vybrala som možnosť komentára, aj ked aj toto je vlastne súvisiaca otázka, ale nerada by som sa dostala kamsi na iné miesto, kde sa stratí väzba na moje pôvodné zadanie.
srska
17.05.13,04:46
ak ti priradili klientov platí:
tvoje meno+heslo=tvoja grid karta a po prihlásení v menu "pre platiteľov" musí byť vidno všetkých priradených klientov.

po kliku na priradeného klienta, pýta systém kód z tvojej grid karty.

ak to tak nie je, niesú priradení.
Richard
17.05.13,06:11
Skuste vylepsovat aj odpovede na zaklade komentara, dik.
KEJKA
17.05.13,08:57
čie odpovede mám vylepšovať?
KEJKA
17.05.13,09:00
pre srska
tak potom nie sú priradení, každý má status zamestnávateľ, hoci podľa nápovedy by mal mať individuálny platiteľ. To vyzerá že bola zle napísaná žiadosť o elektronickú službu?
lenže podania výkazov prešli bez signalizácie nejakej chyby. Už som napísala priamo do VšZP a požiadala o priradenie, resp. o navigáciu, ako sa z toho dostať.