Blanka Adamkovičová
18.05.13,11:42
Dobrý deń, som invalidná poľa posudku v znení: Je naďalej invalidná podľa § 29 ods. 3 písm. a) zákona č. 100/1998 Zb. v znení zákona NR SR č. 194/1994 Z. z zákona č 107/1999 Z. z., lebo pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav je nespochpná vykonávať akékoľvek sústavné zamestnanie.

Týmto sa chcem spýtať, čo z tohto posudku vyplýva - na koľko hodín sa môžem zamestnať. či vôbec môžem pracovať.
mondes
18.05.13,10:45
Sústavné zamestnanie znamená, že pracuješ normálne 8 hod. denne. A ak máš v dokladoch, že nie si schopná vykonávať prácu každý deň, tak môžeš po dohode so zamestnávateľom pracovať napr. 3 dni v týždni, alebo na polovičný úväzok, resp. ty musíš vedieť, koľko vládzeš pracovať a na základe toho si vytvoriť pracovný čas.
Blanka Adamkovičová
18.05.13,13:07
Ďakujem za odpoveď. Ani obv. lekárka mi nevedela zdefinovať, čo znamena, že nie som schopna vykonávať akekoľvek sústavné zamestnanie..
terezamaria
18.05.13,13:13
Zrejme si plná invalidná dôchodkyňa, ktorá nie je schopná vykonávať akékoľvek sústavné zamestnanie, takže až vládzeš, mohla by si pracovať v pondelok, stredu a v piatok na 4 hodiny. Aj si privyrobíš, aj to nebudeš mať sústavné zamestnanie. Záleží hlavne na Tebe, koľko budeš zvládať, ale musíš sa držať aj rozhodnutia posudkovej komisie. Pri prehodnocovaní zdravotného stavu ich to bude určite zaujímať, na koľko hodín pracuješ a či to nie je sústavné zamestnanie.