ivuliatko
19.05.13,14:04
Kolegyňa mi poslala mail, dám ho aj sem, možno sa niekto nájde.
Prosíme o darovanie krvi skupiny A rh negatív pre nášho syna Šimona Štepanaya (narodený 13. 05. 2010), ktorému pred týždňom diagnostikovali leukémiu a momentálne leží v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave na Klinike detskej hematológie a onkológie.
Darovať krv je možné na hociktorej transfúznej stanici, pričom je potrebné uviesť údaj, pre koho je krv určená:

Šimon Štepanay
DFNsP Bratislava - Klinika detskej hematológie a onkológie

Keďže krv môže byť skladovaná maximálne 3 mesiace, je potrebné, aby sa odbery uskutočňovali postupne (Šimonko bude potrebovať dve transfúzie týždenne). Preto by bolo najvhodnejšie, ak by ma darcovia najskôr kontaktovali na tel: 0907752399 alebo mailom na stepo.marek@gmail.com

Prosíme Vás, aby ste túto prosbu odovzdali čo najväčšiemu počtu známych a priateľov (darcov skupiny krvi A rh negatív je málo).
Ďakujeme
Marek a Soňa Štepanayovci
arizona
19.05.13,12:27
Tento mail je z marca,asi je lepsie sa vopred informaovat,ak niekto chce pomoct konkretne...
ivuliatko
19.05.13,12:50
Tento mail je z marca,asi je lepsie sa vopred informaovat,ak niekto chce pomoct konkretne...
Kolegyňa mi ho poslala bez vymazania predchádzajúcich adries a dátum nasledujúci bezprostredne po Štepanayovcoch bol 3. máj, tak som ho považovala za čerstvý. Z textu aj tak vyplýva, že pravidelné transfúzie by mal dostávať počas dlhšieho obdobia, podľa mňa je to stále aktuálne.
arizona
19.05.13,14:20
Tento mail je z marca,asi je lepsie sa vopred informovat,ak niekto chce pomoct konkretne...
Kolegyňa mi ho poslala bez vymazania predchádzajúcich adries a dátum nasledujúci bezprostredne po Štepanayovcoch bol 3. máj, tak som ho považovala za čerstvý. Z textu aj tak vyplýva, že pravidelné transfúzie by mal dostávať počas dlhšieho obdobia, podľa mňa je to stále aktuálne.
Ja som pisala preto,ze je lepsie sa zaujemcom vopred informovat,lebo som nedavno citala, ze darovanie bolo pozastavene...


/ja som dostala tento mail 26.3., tak preto som tiez pisala ten datum/
ivuliatko
19.05.13,15:46
Tento mail je z marca,asi je lepsie sa vopred informovat,ak niekto chce pomoct konkretne...
Kolegyňa mi ho poslala bez vymazania predchádzajúcich adries a dátum nasledujúci bezprostredne po Štepanayovcoch bol 3. máj, tak som ho považovala za čerstvý. Z textu aj tak vyplýva, že pravidelné transfúzie by mal dostávať počas dlhšieho obdobia, podľa mňa je to stále aktuálne.
Ja som pisala preto,ze je lepsie sa zaujemcom vopred informovat,lebo som nedavno citala, ze darovanie bolo pozastavene...


/ja som dostala tento mail 26.3., tak preto som tiez pisala ten datum/

Arizona, to pozastavenie je, bohužiaľ, už definitívne. Na Facebooku v profile "Mám krvnú skupinu A -" som našla tento text:

"Milí darcovia,
kontaktovala nás rodina malého Šimonka Štepanaya. Prosba o darovanie krvi pre malého chlapca bola zverejnená aj na našich stránkach. Je nám to veľmi ľúto, Šimonko, žiaľ, svoj boj s chorobou prehral. Rodina by chcela aj touto cestou veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí chceli pomôcť a darovali krv. Zároveň darcov prosíme, aby rodinu už ohľadom darovania nekontaktovali.
Rodine malého Šimonka vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Je nám to veľmi ľúto...
Ďakujeme Vám všetkým veľmi pekne za Vašu spolupatričnosť, ochotu pomôcť."

Prosím moderátorov o uzavretie témy.