kopretinka
21.05.13,10:12
doteraz som mala iba hrčku,ale dnes som zistila,že mi to vyliezlo von.Nemám problémy so stolicou,nemám sedavé zamestnanie,(aj keď je pravda,že doma sedím veľa pri počítači a teraz som PN takže sedím veľa....) okrem dubovej kôry čo používate? krém ani čípky zatiaľ neriešim.
Richard
21.05.13,10:30
Je tu aj rubrika www.porada.sk/hemoroidy ale nové prehľadné otázky sú vítané. Rebríček najlepších tipov sa zíde.
kopretinka
21.05.13,12:07
6 rokov stará téma,a okrem toho sa tam riešia väčšinou masti a to ja nechcem
kopretinka
21.05.13,12:08
aha,to som nevedela,furt som tu trochu stratená ale ani tam som nič pre mňa nenašla a nad detoxikačnou vaničkou som sa zasmiala :D
Richard
21.05.13,12:10
Rubriky stále vznikajú nové, spoznáš napríklad nad názvom témy...
buchač
21.05.13,18:53
Skús ......

Hemoroidy (zlatá žila) sú vlastne kŕčové žily nachádzajúce sa v konečníku. Mnohým dokážu poriadne znepríjemniť život. Na ich liečbu použijeme kostihojovú tinktúru, ktorá môže pár sekúnd štípať, ale to musíme vydržať. Kostihojová tinktúra potlačuje zápal, odstraňuje prípadné krvácanie a dezinfikuje celú oblasť. Dokáže hemoroidy celkom zregenerovať niekedy už za pár dní. Kostihojovú tinktúru si nastriekame do oblasti konečníka viackrát denne, aj 5 - 10 x. Keď štípanie hneď po aplikácii kostihojovej tinktúry postupne ustáva, znamená to, že liečba je na dobrej ceste. Ak už štípanie po niekoľkých dňoch vôbec nepociťujeme, znamená to, že hemoroidy sú vyliečené. Ak však ani po dvoch týždňoch aplikácie kostihojovej tinktúry nedochádza k zlepšeniu, problém je vážnejší a je potrebné ísť na podrobnejšie vyšetrenie.

Ak sú hemoroidy v zlom stave a veľmi bolia, treba zo začiatku používať šetrnejšiu kostihojovú masť, až neskôr, keď bolesti trochu ustúpia, začneme používať kostihojovú tinktúru, ktorá k hemoroidom preniká lepšie ako masť.

Úplne najlepšie je, keď máme kostihojovú masť a kostihojovú tinktúru stále po ruke a hneď ako cítime, že sa hemoroidy začínajú ozývať, treba hneď začať s ich aplikáciou, aby sme problém podchytili hneď na začiatku.

Alebo

Je ich tu viacero ..... http://hemeroidy.heureka.sk/
Kvaka
21.05.13,19:17
Kúp si Detralex, neustále si konečník umývaj, ráno spapkaj ľanové semienka s jogurtom a cvič, teda sťahuj svalstvo okolo konečníka. Môžeš aj pri počítači.
lapejko
21.05.13,19:44
Ako prevencia tomu pomáha bidet alebo bidetová sprška, ak začína zápal vždy pomôže koloidné striebro.
Jurivo
22.05.13,07:10
Dôležitá je úprava stravy, konzumovať veľa vlákniny. Psyllium (indický skorocel), je prírodná vláknina, môže sa užívať každý deň, upraví trávenie, nabaľuje na seba toxíny zo žalúdka a čriev a nedochádza potom k dráždeniu konečníka. Dostať ho bežne v obchode.
hnedoočka
22.05.13,07:25
momentálne užívam tinktúru z kostihoja a je lepšia ako všetky dostupné mastičky z lekárne.Kdesi som to čítala na nete, ale teraz už ťažko nájdem, tak skús okolo toho prelustrovať. Dubová kôra a sedavý kúpeľ nepomohli, ale je pravdou, že ja nie som trpezlivý typ :) , čiže čo nezaberie skoro, to vzdám.
buchač
22.05.13,16:52
...plus aj tekutiny na zriedenie a vyčistenie ..
buchač
26.05.13,19:18
...hm...jj......súhlasím .....
účtovník 007
28.05.13,06:28
Dobré je používať na potieranie i hlbšiu aplikáciu teatree oil. Osvedčené, vyskúšané.
KoxXxo
28.05.13,07:18
Pekne si to napísal.
moiraa
28.05.13,13:54
Ak vylieza črievko von, vyskúšaná a veľmi osvedčená je aj hlbšia aplikácia s masťou, ktorá sa pripraví zmiešaním bravčovej masti a jódovej tinktúry.
Bravčová masť (mala by byť domáca a nesolená) s tinktúrou ide spolu dosť ťažko zmiešať, aspoň zo začiatku, ale ide to. Túto mastičku potom aplikovať 3x denne, alebo podľa potreby, hlavne po stolici a dôkladnej hygiene konečníka. Úspech je zaručený. Črievko sa ukľudní a vráti naspäť do konečníka.
Tento domáci recept je veľmi účinný, vyskúšaný a dokonca poznám prípad, kedy sa postihnutý vyhol operácii konečníka, kedy mu črievko vyliezlo von až 5 cm a aplikáciou tejto mastičky sa pekne sám vrátil na svoje miesto bez akéhokoľvek chirurgického zákroku.
Preto tiež doporučujem mať ho v zásobe a po ruke hneď ako cítime, že sa hemoroidy ozývajú, vždy po dôkladnej hygiene aplikovať.
korela
28.05.13,14:34
Kto má pochopenie aj pre inú cestu riešenia problémov s touto dg nefarmakologicky, skúste si prelistovať google -
duchovní príčiny nemocí
duchovné príčiny chorôb
zlatá žila, hemeroidy
tlusté střevo, hrubé črevo
Možno vás niektorá informácia osloví.
kezeso
29.05.13,07:54
Tu na porade je toho viac pospomínané, ale z vlastnej skúsenosti doporučím odvar z koreňa černice, za hrsť povariť pol hodinu v litri vody, a následne vypiť. Ak však dochádza ku krvácaniu, absolvoval som ligatúru hemoroidov, tzv. gumičkovanie. Niečo si o tom vygoogli...
duves
09.11.13,17:17
Tiež mam na podozrenie na nejake začiatky a konzultoval som to s manželkou, lebo pracuje v zdravotníctve. Potom som si spomenul na jednu rastlinu, z ktorej sa používa zrno. A spomenul som si na info, že pohanka obsahuje latky na lepšiu pružnosť ciev ( črevo je z toho isteho tkaniva) a v obchodoch dostat kadajake pamlsky pre celiakov a dostat aj piškoty z pohanky. Zda sa, že moje symptomy ustupuju.
corax9
09.11.13,21:00
Nezaškodí zájsť za lekárom a nechať sa poslať na chirurgiu. Chirurg obzrie a ak je to "vylezené" (tzv. polyp, ak sa nemýlim) a lekár uzná za vhodné, dá sa to jednoducho a rýchlo odstrániť chirurgicky. Je to krátky zákrok, bezproblémový.
buchač
09.11.13,21:44
Mýliš sa v tom polype ...to je niečo iné

Polyp - Označenie polyp pochádza z gréckeho slova polypus a znamená stopkatý výrastok sliznice.

Hemeroid - krvácajúce žily alebo zlatá žila je rozšírenie a zápal žíl v análnom kanáli
edita888
19.11.13,17:24
ja mam dobre skusenosti s kremom hemorex
Petra Sklenská
02.05.14,08:23
Mne na vonkajšie hemoroidy pomohol hemostop gél, iné som ani neskúšala do mesiaca mi totiž úplne zmizli :) mala som veľké šťastie, rýchlo prišli a rýchlo aj odišli :)
buchač
14.02.15,09:55
Aj čakan si vezmi...aspoň budeš mať plno zlata z tej reklamy..;)

http://www.porada.sk/search.php?searchid=1763351
mareko
14.02.15,10:56
Ešte pred návštevou chirurga skúsiť najprv gastroenterológa, netreba hneď rezať :). Prezrie a poradí liečbu.
branislavp
01.08.17,16:52
Dlhodobo osvedčená obyčajná modrá indulona. Ale dôležité je aj dodržiavanie hygieny konečníka, zdravé stravovanie, pitný režim cvičenie -sťahovanie a uvoľňovaniíe zvierača, pohyb a nedovoliť nadbytočný tuk na bruchu a v zadných partiách, preto pohyb - obyčajná chôdza denne - nepreháňať, robí to divy jednoduchá každodenná chôdza - prechádzka.
clen
28.03.22,15:00
misoft
30.04.22,17:07
A ty si sa tu kde zobral? Po piatich rokoch dávaš rady?
misoft
30.04.22,17:08
Kukni sa na dátum..... Ideš neskoro!
Katy a R
01.05.22,21:22
a čo je na tom, keď v takejto téme poradí niekto aj o päť rokov? To je zakázané,??? (práveže môžu byť novšie prípravky!)
delonka
11.05.22,10:18
moji milí, čo máme podobné problémy, riešim to tak, že si pustím na konečník tú najteplejšiu vodu akú znesiem, a potom zasuniem prstom svojím vlastným problematickú časť späť, tam kam patrí...a dobrý je aj pytiol...
misoft
11.05.22,12:55
Ja len preto, že zlatá žila bola už vyťažená a všetko zlato pretavené na tehličky.... :D:D:D
/
Inak - reagovať po 8-mich rokoch s radou pre konkrétnu osobu (zadávateľa otázky) = neaktuálne. V debate - to je aktuálne, ale v tejto otázke je to už neužitočné! Prečítaj si jeho odpoveď a vyvoď si, či je to teraz užitočné, keď podobná odpoveď už dávno bola - 22.05.13 09:10 Jurivo
Nandrolon
12.05.22,04:15
Misoft, prieskum, koľko ľudí tu má hemoroidy už skončil.
:-)))))))))))))))))))))))))))))))
Mária27
12.05.22,06:30
:D