Anika61
25.09.14,22:47
Kapustnica s fazuľou a údeným mäsom, kuracie soté, tarhoňa, uhorka
Si sikovnyyyy…aj kolacik krasny…
erzet
26.09.14,06:30
Kapustnica s fazuľou a údeným mäsom, kuracie soté, tarhoňa, uhorka
Si sikovnyyyy…aj kolacik krasny…

Ďakujem (druhú fotku mi nechcelo zobrať).
evuš
26.09.14,10:24
..dnes na obed v robotovni, to čo včera k večeri :D
Prikladám po prvýkrát i foto - neostré, neprofesionálne i neupravené na tanieri, no niet času :D;)

..a foto veľká ako hrom... :-)
buchač
26.09.14,11:15
Ja len tak jemne ....;)

Hrstková leveška
Varený karfiol & zemiaky
Vojenský zákusok
evuš
26.09.14,11:28
Ja len tak jemne ....;)

Hrstková leveška
Varený karfiol & zemiaky
Vojenský zákusok

Juraj, ani prvý ani posledný chod nepoznám...recept niet ??? ;)
buchač
26.09.14,11:38
Ja len tak jemne ....;)

Hrstková leveška
Varený karfiol & zemiaky
Vojenský zákusok

Juraj, ani prvý ani posledný chod nepoznám...recept niet ??? ;)

Leveška - základný predpis http://varecha.pravda.sk/recepty/hrstkova-polievka/39608-recept.html

Zákusok poznajú len chlapi, ktorí boli na vojenčine v tých dávnejších dobách...a na Západnom vojenskom okruhu, čoby kameňom dohodil Nemcovi do okna.

Pätka z chlebíka, posypaný soľou...;)
evuš
26.09.14,11:45
Ja len tak jemne ....;)

Hrstková leveška
Varený karfiol & zemiaky
Vojenský zákusok

Juraj, ani prvý ani posledný chod nepoznám...recept niet ??? ;)

Leveška - základný predpis http://varecha.pravda.sk/recepty/hrstkova-polievka/39608-recept.html

Zákusok poznajú len chlapi, ktorí boli na vojenčine v tých dávnejších dobách...a na Západnom vojenskom okruhu, čoby kameňom dohodil Nemcovi do okna.

Pätka z chlebíka, posypaný soľou...;)


Juraj, dík ;)
1/ poznám i varievam
2/ taky tak
3/ jedávam, mávame...len som blbá, lebo som na vojne nebola :D;)
Peggynka
26.09.14,12:04
Ja nepoznám lepší technologický postup :) ako tento:
Opatance a lokše - dve najlepšie jedlá našej babky. Keď ich jeme, tak sa nám robia až hrče za ušami. A keď som sa babky raz pýtal ako robí opatance, tak mi odpovedala - ná jennoducho, kynnem do hrnca, vykynnem z hrnca, také su jak hrkálky. :)
evuš
26.09.14,12:27
Ja nepoznám lepší technologický postup :) ako tento:
Opatance a lokše - dve najlepšie jedlá našej babky. Keď ich jeme, tak sa nám robia až hrče za ušami. A keď som sa babky raz pýtal ako robí opatance, tak mi odpovedala - ná jennoducho, kynnem do hrnca, vykynnem z hrnca, také su jak hrkálky. :)

..och jo..naše babky... od nich chutnala i repa so šrotom.....:(:D:D
lujza.j
26.09.14,13:06
údený ovčí, červená paprika domáci cesnak...
evaj63
26.09.14,17:40
Chilli con carne a drevorubačský chlieb, na raňajky vianočka, práve sa dopeká.
Anika61
26.09.14,17:59
Chilli con carne a drevorubačský chlieb, na raňajky vianočka, práve sa dopeká.
Prosim,pridaj recept na vianocku_ak mas daky osvedceny...
kopretinka
27.09.14,09:49
hŕstková polievka a zemiaková baba
buchač
27.09.14,10:19
hŕstková polievka a zemiaková baba

Sme sa dohodli ? Síce s menšou obmenou...
Polievka ešte od včera, šak nebudem každý deň variť ;)
Placky cuketovo-zemiakové.
Tweety
27.09.14,10:23
Zeleninová s rožkovými klopsami, kuracie, kačacie stehná na kapuste, zelerové hranolky( akosi nám zachutili). A pre vnučku na narodky, ovocná torta s mascarpone krémom.
pmajap
27.09.14,10:41
Sviečková na smotane a knedlík, dnes bez polievky
wirgi
27.09.14,10:48
polievka z morky, soté z morčacieho stehna zo zeleninou , dusená ryža
Anika61
27.09.14,11:02
Plucka na smotane s korenovou zeleninou,zemlova knedla......babovka s vlassk.orechami a kuskami cokolady...
lujza.j
27.09.14,11:27
som vykostila zajaca....tak na perkelt.....a rejži k tomu....neviem či sa to hodí, ale decko je spoko....a zeleninová polífka....
Žabinka
27.09.14,11:36
my zatiaľ len kyslá fazuľová polievka, lebo po včerajšej návšteve má kuchárka mierne ťažkosti..;):D keď sa mi uľaví, budeme grilovať..
Aanika
27.09.14,13:56
Krupova polievka,vyprazany karfiol,opekane zemiaky,tatarska omacka,dva plechy pizze a este som stihla upiect tortu bananovu s mascarpone.Zajtra oslavujeme vnucikove narodeniny.Teraz ma caka upratovanie....:mee:
avalik
27.09.14,15:19
fazuľová kyslá s domácou klobáskou, pečené domáce (bio?) kura, ryža a marhuľový kompót od maminky :)
lujza.j
27.09.14,15:21
fazuľová kyslá s domácou klobáskou, pečené domáce (bio?) kura, ryža a marhuľový kompót od maminky :)
jejó ved aj moj zajac bol bio:D
avalik
27.09.14,15:27
fazuľová kyslá s domácou klobáskou, pečené domáce (bio?) kura, ryža a marhuľový kompót od maminky :)
jejó ved aj moj zajac bol bio:D

jaa ti nevím či naozaj bio ale viem, že bolo chované s láskou na dvore, tak preto si dovolím predpokladať, že je možno aj bio - ale bez papierov :D

a určite aj tvoj zajko bol na tom podobne ;)
Mila123
27.09.14,15:30
fazuľová kyslá s domácou klobáskou, pečené domáce (bio?) kura, ryža a marhuľový kompót od maminky :)
jejó ved aj moj zajac bol bio:D

jaa ti nevím či naozaj bio ale viem, že bolo chované s láskou na dvore, tak preto si dovolím predpokladať, že je možno aj bio - ale bez papierov :D

a určite aj tvoj zajko bol na tom podobne ;)
chúďatká.......
lujza.j
27.09.14,15:31
fazuľová kyslá s domácou klobáskou, pečené domáce (bio?) kura, ryža a marhuľový kompót od maminky :)
jejó ved aj moj zajac bol bio:D

jaa ti nevím či naozaj bio ale viem, že bolo chované s láskou na dvore, tak preto si dovolím predpokladať, že je možno aj bio - ale bez papierov :D

a určite aj tvoj zajko bol na tom podobne ;)
mne je bio smiešne...ved sme sa tu vela krát o tom bavili.....zemeguľa zasvinená celá....a snaha o BIO:D....jasné, že zajko od kolegu...aj bez papierov aj bez bločku:Dpredaj z dvora:)
babka - ježibabka
27.09.14,17:05
Na humne som odtrhla michalky, tak som ich urobila so zemiakmi na spôsob francúzskych. K tomu čípeš papričky z pohára.
Anika61
27.09.14,17:30
Plucka na smotane s korenovou zeleninou,zemlova knedla......babovka s vlassk.orechami a kuskami cokolady...
A pridam fofo...TEREZKINA BABOVKA
terezamaria
27.09.14,18:42
Plucka na smotane s korenovou zeleninou,zemlova knedla......babovka s vlassk.orechami a kuskami cokolady...
A pridam fofo...TEREZKINA BABOVKA
Anika dobre vyzerá :-)
Anika61
27.09.14,19:16
Plucka na smotane s korenovou zeleninou,zemlova knedla......babovka s vlassk.orechami a kuskami cokolady...
A pridam fofo...TEREZKINA BABOVKA
Anika dobre vyzerá :-)
Inspirovala si ma...ale ked je to vymysleny recept...nazvala som ju po tebe...
Terezia13
27.09.14,20:37
fazuľová polievka s údenými rebrami, pečené mäso
evuš
28.09.14,10:19
Pečená kačica, červená kapusta, knedla...
pmajap
28.09.14,10:25
Pečená kačica + ....
:D pripomenulo mi to iphone sex+
pmajap
28.09.14,11:13
len makové rožky, sviečková od včera
evuš
28.09.14,11:55
Pečená kačica + ....
:D pripomenulo mi to iphone sex+

Majka, chcela som priložiť foto, no z mobilu mi to blblo :D
Anika61
28.09.14,12:07
Spanielske vtacky...ryza,zeleninova obloha,kusok babovky zo vcera.
pmajap
28.09.14,12:10
Pečená kačica + ....
:D pripomenulo mi to iphone sex+

Majka, chcela som priložiť foto, no z mobilu mi to blblo :D
na fote nezáleží, hlavná vec že chutila:)
lujza.j
28.09.14,12:23
žltý melon....
bettylou
28.09.14,12:34
fašírky s kuriatkovou omáčkou a pyré z krabice :D
evaj63
28.09.14,17:00
Slepačí vývar s rezancami, obrátené rezne, ryža, uhorkovo-pradajkovo-cibul'ový šalát, losos s jogurtovo koprovým drezingom, pečené zemiaky.
erzet
28.09.14,21:00
Vyprážaný karfiol, varené zemiaky posypané pažítkou.
Anika61
29.09.14,16:21
A co to tu...dnes nikto nevari?...Kuracia polievka...maso,zelenina z polievky s domacimi zemlami...
evuš
29.09.14,17:28
A co to tu...dnes nikto nevari?...Kuracia polievka...maso,zelenina z polievky s domacimi zemlami... Máš ich ukážkové... ;). Z každého rožka troška...zapekaný králik, marinované kuracie prsia, pečené zemiaky, šalát z paradajok, uhoriek, papriky a cibule...
lujza.j
29.09.14,19:02
ukážkové a provokačné.....másielko posoliť....alebo z medíkom.....alebo...alebo...mňam....
erzet
29.09.14,19:50
Šošovicová polievka na kyslo, chlieb, bravčový guláš, knedľa varená
osky
29.09.14,20:17
A co to tu...dnes nikto nevari?...Kuracia polievka...maso,zelenina z polievky s domacimi zemlami...


tie zemle vyzeraju bozsky
osky
29.09.14,20:24
a ja som Bola na prazdninach :-D takze od maminky na slovenku:

v sobotu zajkova polievka s pohankovymi slizikmi,na veceru kustik peceneho zajka s parenou brokolicou

v nedelu znova rovnaka polievka a gulas z hub co sme nasli v sobotu-skoro same bedle mnam. a na veceru udusenu pecienku zo zajka-moje oblubene zradelko z detstva,len teraz bez chleba,len s cerstvou uhorkou

a dnes dusene bedle na sojovke a chille-tentoraz s mojim kvaskovym chlebikom.mnam.
na veceru som zu Doma v at dotlacila biely jogurt s lanovym olejom,troskou medu,vanilkou ,figovym zele a skoricou
zajtrajsi obed je zatial vo hviezdach,uvidime co dum da....
osky
29.09.14,20:26
Vyprážaný karfiol, varené zemiaky posypané pažítkou.

naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.pridem
osky
29.09.14,20:27
Pečená kačica, červená kapusta, knedla...

eevi,poslem muzika :-D
mate este ????
Tweety
30.09.14,10:02
Polievka z fazuľových strukov, lipkané tvarohové, lekvárové pirohy.http://folklorista.sk/wp-content/uploads/2012/02/DSC00998.jpg
evuš
30.09.14,10:07
Obed - grilovaný Hermelín, listový šalát s dresingom
Večera - cesnačka s krutónmi, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Anika61
30.09.14,10:25
:)
Obed - grilovaný Hermelín, listový šalát s dresingom
Večera - cesnačka s krutónmi, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Eviii....mnam-idem k tebe:)
evuš
30.09.14,10:26
:)
Obed - grilovaný Hermelín, listový šalát s dresingom
Večera - cesnačka s krutónmi, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Eviii....mnam-idem k tebe:)

..prídi...;)
kukučka
30.09.14,11:17
ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
wirgi
30.09.14,12:22
morčací rezeň, varené zemiaky. uhorkový šalát
zajtra budú smotanovo- špenátove cestoviny
terezamaria
30.09.14,12:40
ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
Kuki robíš majonézu /tatarku/ s vajcami alebo bez?
Anika61
30.09.14,13:23
Bravcove ala svieckova,kolienka.....kavicka s vymiesanym zltkom...
evaj63
30.09.14,18:27
Brokolicová krémová polievka, zemiakový perkelt, pečená bravčová fašírka , chlieb.
kukučka
30.09.14,19:43
ja som v noci navarila hrnčisko mäsovozeleninovej pomazánky, stačí urobiť hrianky a dobrý čaj, napriek tomu idem grilovať cuketky, nech sa mi nepokazia, k nim moja fest cesnaková tatárka
Kuki robíš majonézu /tatarku/ s vajcami alebo bez?

29.09.09 17:53 kukučka (http://www.porada.sk/member.php?u=4284)

(http://www.porada.sk/profile.php?do=editprofile)

Cesnaková tatarka

Suroviny:
1 celé veľké vajíčko,
1 PL mletého horčičného semena alebo horčice, korenie, soľ, drvená štipľavá paprika, trošku bazalky
olej
veľká hlavička cesnaku, kyslá uhorka, cibuľa a mrkva z uhoriek /iná kyslá alebo varená zelenina/, pohár vriaceho!!! uhorkového nálevu

Postup: Rozmixujeme vajíčko s horčicou, korením a soľou, potom prilievame olej a mixujeme do zhustnutia.
Vlejeme pohár vriaceho uhorkového nálevu, premixujeme s ostatnými surovinami a znovu pridávame olej až je majonéza hustá
/ po vychladnutí ešte trochu zhustne/. Je toho plná 7dcl fľaša, vydrží dlho, žiadna chémia.
Môžeme pridať čerstvé bylinky alebo koreniny podľa vlastného výberu.
Kto neznáša čerstvý cesnak, môže ho krátko povariť v uhorkovom náleve, pozor, kypí.

PS.
Pôvodný recept je francúzska omáčka AOLI len zo žĺtka. Vriacu vodu som nahradila nálevom zo sladkokyslých uhoriek, prevarím ho v mikrovlnke a rovno vlejem do majonézy. Nebojte sa toho, stačí 1x http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif Olej lejem, žiadne po kvapkách.
Ak robím majonézu do zemiakového šalátu, cesnak vynechám. Ak je kyslá, pridať lyžičku cukru.
Tweety
01.10.14,06:21
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.
evuš
01.10.14,06:46
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.

Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov :--- - však to môj bachor spapá :D
BlackRoses
01.10.14,06:52
Plnená paprika s domácou knedľou? :)
evuš
01.10.14,06:59
Plnená paprika s domácou knedľou? :)

..mňááááám...ale ja jedávam bez knedle...iba papriku a guľky s paradajkovou omáčkou...
Tweety
01.10.14,07:16
Plnená paprika s domácou knedľou? :)

..mňááááám...ale ja jedávam bez knedle...iba papriku a guľky s paradajkovou omáčkou...
Evuš, veď tá knedľa je tam otázna.
wirgi
01.10.14,07:39
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.

Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov :--- - však to môj bachor spapá :D


Evka , Majka to asi mne prekliklo to mínusko, lebo už včera keď som dala súhlas , tak mi skákalo na mínusku aj som to opravila a muselo to znova skočiť, tak sa Vám týmto ospravedlňujem ,už som to opravila dúfam ,že to bude dobre :)
Tweety
01.10.14,08:00
Z toho sa nestrieľa, len som sa pousmiala, že niekomu asi fakt nechutí, keď to omínuskoval. Je Ti odpustené.
evuš
01.10.14,08:03
Neužitočné, ej, ej, niekto nemá rád pirohy.

Majka, včera som sa na tom zabávala na šuťáku - ani francúzske neboli so súhlasom...a možno to bol iba preklik...ja si zjem, čo si navarím, aj keď mi niekto dá X nesúhlasov :--- - však to môj bachor spapá :D


Evka , Majka to asi mne prekliklo to mínusko, lebo už včera keď som dala súhlas , tak mi skákalo na mínusku aj som to opravila a muselo to znova skočiť, tak sa Vám týmto ospravedlňujem ,už som to opravila dúfam ,že to bude dobre :)

Wirgi, ja som sa na tom náhodou celkom dobre bavila :D
Aanika
01.10.14,09:35
šosovicova polievka, rizoto z bravcoveho mäska , uhorkovy salat a vtacie mlieko.
Žabinka
01.10.14,10:07
Knedľa, kuriatková omáčka..:)
kukučka
01.10.14,10:46
dnes budú rýchlovky začínam grilovanou červenou cibuľou, potom budú zapečutky a možno aj koláče -slivkový a banánový
Anika61
01.10.14,15:43
Harula-zemiakova baba,matovy cajik...
Aanika
01.10.14,16:30
dnes budú rýchlovky začínam grilovanou červenou cibuľou, potom budú zapečutky a možno aj koláče -slivkový a banánový
to co su zapecutky,este aj to slovo pocujem prvy krat:D
Aanika
01.10.14,16:34
prave som dala do rury kuracie stvrte,len tak posypane grilovacim korenim a idem postavit ryzu,nie na veceru,ale na zajtrajsi obed.Este spravim nejaky salat k tomu,aby to nebolo take suche.
babka - ježibabka
01.10.14,16:36
Zemiakové placky a keďže je vonku škaredo a zima, miesto čaju biele víno a asi preto mi spolu s plus na Betkinu tatarku skočilo aj mínus - ospravedlňujem sa.
osky
01.10.14,20:04
vcera mal muzik pecene kacacie prsicka s pecenymi zemiakmi,k tomu salat
ja len jeden zemiak a kopu salatu

dnes mal muzik Steak s hranolkami z rury,k tomu pestry listovy salat
a ja som zbachla celu hlavu upareneho karfiolu so syrom

zajtra varim hovädzie rolky s nejakou omackou,aby to mohol mat s cestovinou-receptmusim este vysnorit :-) ale tie rolky zu mam nachystane ...
ja zbachnem dalsiu hlavu karfiolu a mozno si na to smajznem vajicko
erzet
02.10.14,07:40
Dnes si dám na obed, v Expresse Dada: klobáskovú domácu polievku so zemiakmi, chlieb, Černohorský kurací rezeň, zemiakovú kašu, kapustový šalát.
evuš
02.10.14,07:50
Obed - plnená omeleta, čo chladnička dala :D s dipom + rukola, uhorka, rajčina...
Tweety
02.10.14,11:09
Americké lievance.http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept38882_1384704397.jpg
Robila som ich prvykrát a sú famózne.
evuš
02.10.14,11:13
Americké lievance.http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept38882_1384704397.jpg
Robila som ich prvykrát a sú famózne.

..aký recepísek ? Pretože ich je XYZ.. ďakujem...
Tweety
02.10.14,11:15
Anika61
02.10.14,14:10
Dnes len varene kuracie krky a trupy/muz bude ohryzat-nebude vrcat:D/ a do vyvaru zelenina,zemiaky za hrst ryze-bude polievka...este domaca treska z ploskaca s kukuricou-ta bude zajtra na veceru....musi odstat
kopretinka
02.10.14,14:16
polievka z hokaida s opečeným rožkom
evaj63
02.10.14,18:15
Vykosterné kuracie stehná na paprike a zelenine s cestovinou.
buchač
02.10.14,18:37
Americké lievance.http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept38882_1384704397.jpg
Robila som ich prvykrát a sú famózne.

..aký recepísek ? Pretože ich je XYZ.. ďakujem...

Logika mi napovedá, že keď ich Žlté vtáča robilo po prvýkrát ;), tak asi podľa receptu z daného linku, čiže Varecha.sk.

Ergo, recept je tu :

Americké lievance s čučoriedkami
http://varecha.pravda.sk/recepty/americke-lievance-s-cucoriedkami-/46367-recept.html
Anika61
02.10.14,19:25
Americké lievance.http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept38882_1384704397.jpg
Robila som ich prvykrát a sú famózne.

..aký recepísek ? Pretože ich je XYZ.. ďakujem...

Logika mi napovedá, že keď ich Žlté vtáča robilo po prvýkrát ;), tak asi podľa receptu z daného linku, čiže Varecha.sk.

Ergo, recept je tu :

Americké lievance s čučoriedkami
http://varecha.pravda.sk/recepty/americke-lievance-s-cucoriedkami-/46367-recept.html

Uz ta predbehli...:D
evuš
02.10.14,19:29
Bravčové kotlety na taliansky spôsob, zemiakové pyré, rukola
Aanika
03.10.14,09:57
drzkova polievka-plny hrniec,moji chlapi sa jej nevedia dopapat , dukatove buchticky s vanilkovym kremom.Polievka bude aj na sobotu a spravim zemiakove placky s restovanou kuracou pecienkou.
evuš
03.10.14,10:38
obed - dojedla som francúzske zemiaky s uhorkou, potom ovocný zákusok /u mňa veľmi výnimočne/, káva
večera - zapekaný karfiol, zeleninový šalát
katka 23
03.10.14,10:42
kalerábová polievka, bryndzové pirohy + na skúšku americké lievance od Twetty na olovrant alebo večeru...ak dovtedy zostanú, akosi sa mi to míňa
evaj63
03.10.14,14:42
Cesnačka krémová, jablková žemlovka s tvarohom a banánom.
Anika61
03.10.14,20:26
Restovana kuracia pecen,ryza..uhorkovy salat....vecera-domaca treska...
lujza.j
03.10.14,20:30
receptík na tresku....ak by sa dal...poprosím:)
Anika61
03.10.14,21:37
Domaca treska.
1 vacsia ryba asi 1kg/karas,kapor,pleskac/moze byt aj mraz.file-to nema tolko kosti,bobk.list,nove korenie,cierne korenie gul.,koriander gul.1Pl sol 1,5dl ocot,voda,1stred.velka cibula,1stred.velka tatarska omacka/mozte si urobit/1flaska hrasok s mrkvou,ja som dala aj kukuricu,nalev
z uhoriek/moze byt aj nakr.uhorka/1Pl obyc.horcica
Postup
Rybu varit 10 min.vo vode do ktorej dame ocot,korenie,bobk.list,sol,
davat pozor,aby sa nerozvarila!Po uvareni dokladne povyberat kosti,maso rukou rozmrvit,pridat hrasok s mrkvou aj nalevom,pokrajanu cibulu na drobno,/kukuricu/uhorku/mierne posolit,nalev z uhoriek-pripadne ocot+voda,horcicu a tatarsku omacku.Nechat odstat v chlad.do druheho dna.
evuš
04.10.14,03:51
Anička, si ako môj manžel ;-) robil ju cca pred dvomi týždňami...bez hrášku, kukurice, iba takú ako z obchodu...no bola bez konzervantov... :-D
evuš
04.10.14,03:56
Šošovicová kyslá, bravčové siedmych chutí, ryža, hranolky, zeleninová obloha...syrové maffiny, Quesadila, ovocný nanuk....
Anika61
04.10.14,06:54
Anička, si ako môj manžel ;-) robil ju cca pred dvomi týždňami...bez hrášku, kukurice, iba takú ako z obchodu...no bola bez konzervantov... :-D
Moja ved aj moja bola bez konzervantov,davam domace suroviny...teda okrem horcice...no a tu som tentokrat nepridala- ha,ha
evuš
04.10.14,08:43
Anička, si ako môj manžel ;-) robil ju cca pred dvomi týždňami...bez hrášku, kukurice, iba takú ako z obchodu...no bola bez konzervantov... :-D
Moja ved aj moja bola bez konzervantov,davam domace suroviny...teda okrem horcice...no a tu som tentokrat nepridala- ha,ha

Jej, Ty si ma nepochopila :-) Myslela som to tak, že naše domáce sú bez Ečiek :-) čiže i tá Tvoja Anka !!;)
Anika61
04.10.14,09:15
Anička, si ako môj manžel ;-) robil ju cca pred dvomi týždňami...bez hrášku, kukurice, iba takú ako z obchodu...no bola bez konzervantov... :-D
Moja ved aj moja bola bez konzervantov,davam domace suroviny...teda okrem horcice...no a tu som tentokrat nepridala- ha,ha

Jej, Ty si ma nepochopila :-) Myslela som to tak, že naše domáce sú bez Ečiek :-) čiže i tá Tvoja Anka !!;)
Jaj....moja ja za rana este slepa....som nepochopila....ale ked sa nad tym zamyslim-zijem v najznecist.meste na Slovensku...netusim co vlastne obsahuje moja domaca zelenina a chudak ploskac....kto ho vie v com sa kupal....?
katka 23
04.10.14,09:19
kalerábová polievka, bryndzové pirohy + na skúšku americké lievance od Twetty na olovrant alebo večeru...ak dovtedy zostanú, akosi sa mi to míňa

- do večere zostal len jeden lievanec - vraj pre mňa :)...tak večera bola taká - chudobná - chlieb vo vajíčku

dnes som navarila polievku zo zelenej fazule, dojeme z mrazáka mäso so zemiakmi a na zajtra to bude kuracia polievka a kuracie stehná zapekané v rúre so syrom a smotanou , možno zostanú zemiaky + dovarím ryžu, k tomu kompót - hruškový, jablkový
Anika61
04.10.14,09:25
Šošovicová kyslá, bravčové siedmych chutí, ryža, hranolky, zeleninová obloha...syrové maffiny, Quesadila, ovocný nanuk....
Evus cim plnis Quesadilu?...ci co chladnicka da...?
Aanika
04.10.14,09:27
Keby ze som mladsia,tak myslela by som si ,ze som tehotna:D,vcera vecer som mala obrovitansku chut na placky,co som mala naplanovane na dnesny obed,tak vecer o pol osmej som spravila placky,ale ciste,bez pecienok. No a dnes som musela vymysliet nieco ine.Kedze v mrazaku sme mali styri prepelicky a muz sa chysta dalsie pozabyjat ,tak som naplnila tieto male chudence plnkou.Dufam,ze trom ,pozvala som aj mamku na obed budu stacit.Polievka ostala od vcera.No a aby som sa nenudila,tak idem upiect kremes,aby bolo nieco sladke aj ku kavicke...
Tweety
04.10.14,10:35
Fazuľová s fliačkami a údeným, bravčové na rasci, slovenská ryža, zeleninový šalát, parené buchty s makom.
evuš
04.10.14,10:36
[/QUOTE] Evus cim plnis Quesadilu?...ci co chladnicka da...?[/QUOTE]

Najradšej máme so Schwarzwalskou šunkou,goudou, mladou cibuľkou a chilli papričkou..
wirgi
04.10.14,12:19
polievka od včera zeleninová, vyprážaný karfiol, varené zemiaky, jablková štrúdľa so slivkovou nutelou /kúpila som hotové cesto mali zlacnené ,neviem čo to bude zač :D/
lujza.j
04.10.14,12:29
ja sa tu faááákt rozrevem....štrúúúdle:mee:
BXLmiami
04.10.14,12:57
Zeleninová polievka,vyprážané cukety,zemiačky,tzatziky,jablkový piškotový koločik so zmrzlinou.
evaj63
04.10.14,14:11
Dnes len silný slepačí vývar synovi, lebo je chorý.
evuš
04.10.14,15:09
No, a ja som ešte k tomu všetkému, čo som popísala k obedu upiekla jablkový krehký koláč..
Tweety
04.10.14,15:12
Šikulka, daj recepísek, je to hnetený?
evuš
04.10.14,15:22
Tweety
04.10.14,15:31
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=57480
Tento robievam tiež, ale aj tak dík.
Peggynka
04.10.14,15:33
Tweety
04.10.14,15:46
Robievam aj grófkin, a je tiež famózny. Tu som našla recepísek, ja ho mám dávno zo Života.
http://www.dobre-recepty.sk/detail/7883-grofkin-kolac/
Žabinka
04.10.14,15:55
Robievam aj grófkin, a je tiež famózny. Tu som našla recepísek, ja ho mám dávno zo Života.
http://www.dobre-recepty.sk/detail/7883-grofkin-kolac/
joj, majka, nemdráždi.. toto zbožňujem.. ale je trochu prácny, tak ho robievam len keď si to rodina veľmi, veľmi zaslúži..:D
evuš
04.10.14,16:08
No, v týždni som im robila ovocný...banány, mandarinky, 2 druhy pudingu, Bebe kekse, piškóty, tvaroh, šlahačka...však to zjedli rýchlejšie, než som ho ja urobila :D
Tweety
04.10.14,16:10
Nabudúce musíš byť rýchlejšia.
Žabinka
04.10.14,16:19
zeleninová polievka s krupicovými haluškami, pečená kačička, knedľa, dusená kapusta, jablkový koláč..:) aj zajtra..
Anika61
04.10.14,18:04
Ked sa tu dva dni ,,kukaju''tie lievance,urobila som si ''svoje''...s domacim jahodovym dzemom,parizskou slahackou a dom.jahodovym kompotom...../ale ked tu vidim tie kacky-nooo mnaaaam.../
babka - ježibabka
04.10.14,18:29
Pečený bôčik, vo výpeku opečené na kocky nakrájané zemiaky, ruslíky so štipľavou paprikou, na zapitie pivo. Ja a syn čierne, dedko biele. Teraz som si dala hustý bio jogurt z farmy s morušovým džemom a rožok.
lujza.j
04.10.14,18:50
tie husté jogurty...to je teda iná bašta....:)
evuš
05.10.14,08:54
"jarná" zeleninová polievka, kuracie prsia plnené sušenými paradajkami a cesnakom, zapečené v smotanovo-cesnakovej omáčke, hranolky, čerstvá zelenina, chilli, sterilizovaná cibuľka...keďze z jablkového koláčika nezostalo skoro nič ako dezert bude čokoládový puding s banánmi...
wirgi
05.10.14,09:05
polievka z morky, sviečková na smotane , knedľa, štrúdľa ostala od včera
Anika61
05.10.14,11:02
Peceny bocik s cervenou kapustou,parena knedla.....jablkova zemlovka s vlass.orechami....
luja5
05.10.14,12:24
Dnes bolo hlavné menu takéto:):

http://slecinky.eu/images/71852321717923665525.jpg
evaj63
05.10.14,14:28
Slepačia polievka zo včera, estonske kura, dusená ryža, pohánka polovičke, jablkové pité v medovom ceste.
terezamaria
05.10.14,17:01
Dnes som bola pozvaná k synovi na obed....slepačia polievka s domácimi rezancami, kačica, dusená kapusta, domáca knedla, dezert medovníkový rez.
Anika61
05.10.14,19:32
Dnes som bola pozvaná k synovi na obed....slepačia polievka s domácimi rezancami, kačica, dusená kapusta, domáca knedla, dezert medovníkový rez.
Jeeemineckuuu...tieto kacky....slintam ako havo...hauuuuu
Anika61
06.10.14,14:12
Marinovane kuracie kridelka,zapekane sampinony s Cottage Cheese a porom,zemiaky...kompot z cerv.hrozna...
osky
06.10.14,18:05
tak vazene a vazeni-LUCIM SA !!!!!!
potom cco som precitala dve strany prispevkov som sa rozhodla ze zu do tejto temy nepridem....je to hruza,sliny az v topankach-vy robite nejaku sutaz vo vareni?????????????
sa mi vidi,ze som zu pribrala len z tolkeho citania.....idem behat :-D
lujza.j
06.10.14,18:10
...kurz sebaovládania zadara...:---:D
kukučka
06.10.14,18:12
hovädzie z polievky, zemiakovo-mrkvová kaša, horčicovo-ríbezľová omáčka
evuš
07.10.14,08:44
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
Tweety
07.10.14,09:03
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
U vás doma fungujú dve kuchárky?:---
Žabinka
07.10.14,09:26
paradajková polievka so syrom -mňam, cestovinovo-tuniakový šalát..:)
evuš
07.10.14,09:38
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
U vás doma fungujú dve kuchárky?:---

..skoro:D...mala som hroznú chuť na baklažán, no deti ani manžel neľúbia - tak sama sebe som si navarila :D;)
Tweety
07.10.14,09:42
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
U vás doma fungujú dve kuchárky?:---

..skoro:D...mala som hroznú chuť na baklažán, no deti ani manžel neľúbia - tak sama sebe som si navarila :D;)
U nás je to podobne.
evuš
07.10.14,09:50
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
U vás doma fungujú dve kuchárky?:---

..skoro:D...mala som hroznú chuť na baklažán, no deti ani manžel neľúbia - tak sama sebe som si navarila :D;)
U nás je to podobne.

..inak, môj manžel vie variť a veľmi chutne, ale vždy keď vidím ten "poriadok" v kuchyni, radšej varím ja :D
Anika61
07.10.14,10:53
Zapekane cestoviny s brokolicou a syrom,uhorky.
Anika61
07.10.14,11:25
Obed /deti a manžel/ - fazuľová kyslá polievka, granadír, kyslá uhroka
/ja/ zapekané baklažánovo-paradajkové "vežičkx", dresing
U vás doma fungujú dve kuchárky?:---

..skoro:D...mala som hroznú chuť na baklažán, no deti ani manžel neľúbia - tak sama sebe som si navarila :D;)
U nás je to podobne.

..inak, môj manžel vie variť a veľmi chutne, ale vždy keď vidím ten "poriadok" v kuchyni, radšej varím ja :D
No a u nas je to presne naopak....ja napr.ked peciem- cesto mam aj vo vlasoch....:D:eek:
evaj63
07.10.14,15:23
Od soboty tretia várka slepačej polievky, pohánka so zeleninou.
evuš
08.10.14,09:49
Obed : bulgurový šalát /bulgur, rukola, stonkový zeler, granátové jabĺčko, dresing z tekvicového oleja, citrónu, medu, MČK,soli/
Večera : francúzska cibulačka, husárske rezne, pečené zemiaky, kapustový šalát
Žabinka
08.10.14,10:23
ja mám dnes vééľmi fajný obed.. mrkvičkový šalát..:D
evuš
08.10.14,10:24
ja mám dnes vééľmi fajny obed.. mrkvičkový šalát..:D

..Danka, hádam nie z pekne ostrihanej mrkvičky ? :eek::D:D:D:D:D
Tweety
08.10.14,10:25
Len z postrúhanej :---.
Žabinka
08.10.14,10:26
ja mám dnes vééľmi fajny obed.. mrkvičkový šalát..:D

..Danka, hádam nie z pekne ostrihanej mrkvičky ? :eek::D:D:D:D:D
jémine, to nie..:D ale ocko mi doniesol veľa mrkvy zo záhrady, tak sa hodila..:)
wirgi
08.10.14,10:35
Paradajková so syrom, pečené zemiaky plnené syrom a slaninou, dresing z bieleho jogurtu
Aanika
08.10.14,10:52
Madarsky gulas z hovedzieho mäska a cestovina,brokolicovo-kremova polievka.
Anika61
08.10.14,12:09
Kuraco-bravcovo-hovadzi vyvar,kuracie prsia restovane na cibulke a mrkve, ryza,dom.ceresnovy kompot...
evaj63
08.10.14,15:48
Kapustnica, francúzske zemiaky, uhorkový šalát.
Anika61
08.10.14,17:07
Kuraco-bravcovo-hovadzi vyvar,kuracie prsia restovane na cibulke a mrkve, ryza,dom.ceresnovy kompot...
Posielam Vam/na slinku/pernik s ribezlami a makom s cokoladovym kremom...:D:)
erzet
08.10.14,19:57
Srílanské karí s rýží
Aanika
09.10.14,07:22
pre muza a syna od vcera madarsky gulas,zeleninova polievka a pre mna struhana surova cvikla,jablka,mrkva,stava z pomaranca ,citrona a med.Vcera vecer sm si to nastruhala ,mam toho plnu misu,tak budem cely den pomaly papkat,veeelmi to mam rada.:D
Tweety
09.10.14,08:59
Rascová so strateným vajíčkom, zemiakovo-.zelerové placky, šalát.
Žabinka
09.10.14,09:31
kolienka s pórovou omáčkou a strúhaným syrom..:)
Peggynka
09.10.14,10:36
Paradajkový krém,pečené pstruhy,kremžský dip,chlieb
evuš
09.10.14,10:37
Francúzska cibulačka s opečenou bagetou posypanou parmezánom, grilovaný Encián, rukola, dresing....
bettylou
09.10.14,10:55
hubové ragú s pohánkou
2009
09.10.14,10:57
Srílanské karí s rýží
Tvoja výroba?
evaj63
09.10.14,14:16
Špagety Bolonese. Trošku som to prehnala, asi bude aj na zajtra.
erzet
09.10.14,14:33
Srílanské karí s rýží
Tvoja výroba?

Áno
Anika61
09.10.14,17:44
Hraskova kremova polievka s opecenou zemlou,domaca pizza...cviklovy salat s chrenom....
Anika61
10.10.14,08:15
Dnes budu bravcove oblicky na lece s ryzou....
Peggynka
10.10.14,08:28
Majoránkovo-cesnaková polievka,tekvica s volským okom,zemiaky.
evuš
10.10.14,09:49
Hlivové fašírky postrašené mäsom, zemiaky "hopmi", šopský šalát
kukučka
10.10.14,09:57
Pri jednej debate som spomenula jedlo, ktorá som mala veľmi rada a nejedla som ho od detstva - husaciu krv na cesnaku. Dostala som plnú misku morčacej a hneď pripravila, vychutnávam si.
evuš
10.10.14,10:03
Pri jednej debate som spomenula jedlo, ktorá som mala veľmi rada a nejedla som ho od detstva - husaciu krv na cesnaku. Dostala som plnú misku morčacej a hneď pripravila, vychutnávam si.
Dobrú chuť Kukučka..
Žabinka
10.10.14,10:52
ja sa napchávam v práci syrovými niťami, deťom som ráno urobila knedľu vo vajíčku, s kyslou uhorkou..
Aanika
10.10.14,11:45
polievky ostalo od vcera, zemiakove placky , plnene kuracimi pecienkami.Mrkvovy salat.
wirgi
10.10.14,13:13
kotlíkový guláš, pečené jahňacie karé so zeleninou a zemiakmi, perník z kyslého mlieka, veterník na plechu / čo dal erzet recept /. ale len polovičnú dávku na skúšku, dnes mi prídu domov deti, tak som strávila krásny dovolenkový deň v kuchyni, dúfam že ostane aj na zajtra :)
Žabinka
10.10.14,13:21
kotlíkový guláš, pečené jahňacie karé so zeleninou a zemiakmi, perník z kyslého mlieka, veterník na plechu / čo dal erzet recept /. ale len polovičnú dávku na skúšku, dnes mi prídu domov deti, tak som strávila krásny dovolenkový deň v kuchyni, dúfam že ostane aj na zajtra :)
máte riadnu hostinu..
Anika61
10.10.14,13:25
Dnes budu bravcove oblicky na lece s ryzou....
Nemate chut-su vyborne.....:D
wirgi
10.10.14,13:47
kotlíkový guláš, pečené jahňacie karé so zeleninou a zemiakmi, perník z kyslého mlieka, veterník na plechu / čo dal erzet recept /. ale len polovičnú dávku na skúšku, dnes mi prídu domov deti, tak som strávila krásny dovolenkový deň v kuchyni, dúfam že ostane aj na zajtra :)
máte riadnu hostinu..


mali sme s dcérou meniny, ona má aj narodeniny v ten istý deň tak bude oslava, ešte idem robiť tatársky biftek na zajtra
Tweety
10.10.14,14:01
Tak pekné sladučké oslavy a všetko naj vám.
Anika61
10.10.14,15:45
kotlíkový guláš, pečené jahňacie karé so zeleninou a zemiakmi, perník z kyslého mlieka, veterník na plechu / čo dal erzet recept /. ale len polovičnú dávku na skúšku, dnes mi prídu domov deti, tak som strávila krásny dovolenkový deň v kuchyni, dúfam že ostane aj na zajtra :)
máte riadnu hostinu..


mali sme s dcérou meniny, ona má aj narodeniny v ten istý deň tak bude oslava, ešte idem robiť tatársky biftek na zajtra
Tak vsetko najlepsie.....ten tatarsky posli....:---:)
evaj63
10.10.14,17:41
ZApekané cestoviny s bolonskou omáčkou, zostala mi zo včera, palacinky s džemom, mandarínkovou omáčkou.
lujza.j
11.10.14,14:34
tak konečne aj u mňa kačka a červená kapusta zo skla z lídlu....ešte som si ju dotvorila, je výborná a hlavne nemusím ju krájať:D
Anika61
11.10.14,14:43
Segedinsky gulas so smotanou,knedla-bude aj na zajtra...
Žabinka
11.10.14,16:19
tak konečne aj u mňa kačka a červená kapusta zo skla z lídlu....ešte som si ju dotvorila, je výborná a hlavne nemusím ju krájať:D
lujzi, dala som ti + a naskočilo súčasne - :eek: tak som to dajako opravila, a chválim ťa takto ústne..:D
Terezia13
11.10.14,17:14
vyprážaný karfiol a zeleninová obloha
Tweety
11.10.14,18:03
Dnes na chate chatičke: pečené kuracie stehienka na zemiačkoch, domáci jablkový kompót, na olovrant rezance s makom
evaj63
12.10.14,12:22
Slepačí vývar s rezancmi, kuracie rezne plnené šunou, syrom a sušenými slivkami, dusená ryža,kapustový šalát s mandarínkou, bravčové rezne plnené brokolicou, šunkou a syrom, cibulövo-zemiakový šalát, pečená brokolica v 3-obale, palacinková torta plnená čokoládovým ganache a banánom.
wirgi
12.10.14,13:13
Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera
Terezia13
12.10.14,16:55
Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera
:D podľahla som pokušeniu, idem si pohľadať niečo sladké:D
erzet
12.10.14,21:58
Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera

Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera

Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera

To je ako ten čo som piekol ja. Veterník na plechu.
wirgi
13.10.14,05:11
Liptovská kyslá polievka, dusenie hovädzie na spôsob diviny, knedľa, ešte ostal aj koláč od včera

To je ako ten čo som piekol ja. Veterník na plechu.


Áno, veď som Ti poďakovala za recept v téme koláče a zákusky :)
Anika61
13.10.14,07:38
Kelovy zavitok plneny mletym masom,zemiaky podusene na cibulke a cerv.paprike....
Mila123
13.10.14,18:36
Anika61
13.10.14,19:00
Anika61
14.10.14,11:49
Nechce sa Vam varit-mne nie ...:D..tak len spagety s omackou zo sampinonov,taveneho a plesnoveho syra...a na veceru oblozena zemla so sunkou,mozzarelou,paradajkou...ovocny caj s medom:eek:
evuš
14.10.14,11:58
Obed - šošovicová kyslá, čína z morčacích pŕs, ryža, pudingový koláčik, moja maličkosť, čiže ja :D iba bulgurový šalátik....
Večera - ako kto, deti po dnešnom rodičku možno budú za trest hladné :D:D a ja s mužom asi budeme potrebovať čosi tvrdšie :D - inak asi zemiakové placky :---:---
Žabinka
14.10.14,12:05
ja som si dala jablko, a to mi pre túto chvíľu musí stačiť.. obedo-večera sa bude konať až okolo 17,00..:)
Žabinka
14.10.14,12:20
Nechce sa Vam varit-mne nie ...:D..tak len spagety s omackou zo sampinonov,taveneho a plesnoveho syra...a na veceru oblozena zemla so sunkou,mozzarelou,paradajkou...ovocny caj s medom:eek:
a práve som sa inšpirovala.. urobím si študentské špagety..:D čiže špagety (to mal na vš internáte každý študent) uvariť bežným spôsobom.. maslo (ale poriadne, nie margarínové) rozpustiť, trošku popražiť do svetlohneda, ale aby neprihorelo, odstaviť, do toho roztlačené strúčiky cesnaku.. naliať na špagety, trochu kečupu, zamiešať.. mňam, osmahnuté maslo tomu dá zvláštnu chuť..
evaj63
14.10.14,14:01
Paprikové zemiaky dusené spolu s klobáskou.
wirgi
14.10.14,14:28
dnes rýchlovka, ostala mi knedľa tak som dala medzi 2 plátky knedle syr a šunku ,obalila vo vajíčku, vypražila, ešte trochu zeleninky zo zahradky
Aanika
14.10.14,18:51
dnes sme mali zapekany karfiol ,zemiaky,tatarska omacka,na zajtra peciem plnenu perlicku-prvy krat,k tomu varene zemiaky a uhorkovy salat.
evuš
15.10.14,05:43
Zapekané plnené šampiňóny s parmezánom, zemiakové pyré, čerstvá zelenina
Tweety
15.10.14,10:37
Granadír marš, kyslá uhorka.
wirgi
15.10.14,14:02
pórová polievka s parmezánom, pizza na plechu, čo chladnička dala :D
Anika61
15.10.14,15:07
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...
Terezia13
15.10.14,16:53
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...
muselo to byť mňam mňam mňaaaaaaaaaam
evaj63
15.10.14,17:14
Šošovica na kari korení, pečená fašírka, pečivo.Tvarohové a slivkovo lekvárové buchty.
osky
15.10.14,21:48
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...

ako sa prazi na plechu?????ja chcem prazit zajtra,tak by som to skusila,lebo vsak klasicke vyprazanie,to je za trst,ale moj si to ´rozkazal....
evuš
16.10.14,04:39
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...

ako sa prazi na plechu?????ja chcem prazit zajtra,tak by som to skusila,lebo vsak klasicke vyprazanie,to je za trst,ale moj si to ´rozkazal....

Osky, síce nie som Anka:), ale ja dám na plech papier na pečenie a obalené mäso, či karfiol len poukladám, pokropím olejom a "pražím" , potom otočím, znovu trochu pokropím olejom a dopečiem.... /je to menej mastné a bez práce :D/ ...ale neviem ako robila toto Anka, ale vypadá to prudko jedlé.... Anka, čo si myslela "talianskym korením" ??? Recept nepridáš ? ;)
lujza.j
16.10.14,05:44
Evuš diky za objasnenie....keby som nahodou take mnozstvo.....ja max.4 dietne rezniky:)
Žabinka
16.10.14,07:43
včera, dnes a zítra..:D rizoto, cvikla alebo uhorka..
evuš
16.10.14,07:46
obed - tortellini plnené sušenou šunkou s parmezánom
večera - rozmýšlam :)
Anika61
16.10.14,08:44
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...

ako sa prazi na plechu?????ja chcem prazit zajtra,tak by som to skusila,lebo vsak klasicke vyprazanie,to je za trst,ale moj si to ´rozkazal....

Osky, síce nie som Anka:), ale ja dám na plech papier na pečenie a obalené mäso, či karfiol len poukladám, pokropím olejom a "pražím" , potom otočím, znovu trochu pokropím olejom a dopečiem.... /je to menej mastné a bez práce :D/ ...ale neviem ako robila toto Anka, ale vypadá to prudko jedlé.... Anka, čo si myslela "talianskym korením" ??? Recept nepridáš ? ;)
Presne tak,Evus....ovela menej oleja aj roboty...pouzila som zmes korenia,,zo sacku''kurca som naporcovala,mierne osolila dala do vacsej misky,pokvapkala olejom a nasypala som na to zmes korenia,hl.muky a struhanky-riadne som tym ''pohrkala,,a sup na plech/robim tak aj rezne v trojobale/pred dopecenim pokvapkam vodou a necham odlezat 5 min./mozete pouzit akekolvek,,svoje''bylinky:---
luja5
16.10.14,10:53
kuracie rizoto s malými kukuričkami a posypané nastrúhaným parmezánom
Tweety
16.10.14,11:06
Obed zo včera a k nemu na prilepšenie( aj pre vnučky) americké lievance na kokosovom oleji.
pmajap
16.10.14,11:49
Kapustnica s údeným a klbásou, vyprážaný syr s hranolkami
Aanika
16.10.14,13:13
zemiakova kysla polievka,varene zemiaky,bravcove dusene a tekvicovy privarok.
osky
16.10.14,13:29
Kurca obalene v ,,talianskom''' koreni vyprazene na plechu,zemiakovo-kukuricovo-porovy salat...

ako sa prazi na plechu?????ja chcem prazit zajtra,tak by som to skusila,lebo vsak klasicke vyprazanie,to je za trst,ale moj si to ´rozkazal....

Osky, síce nie som Anka:), ale ja dám na plech papier na pečenie a obalené mäso, či karfiol len poukladám, pokropím olejom a "pražím" , potom otočím, znovu trochu pokropím olejom a dopečiem.... /je to menej mastné a bez práce :D/ ...ale neviem ako robila toto Anka, ale vypadá to prudko jedlé.... Anka, čo si myslela "talianskym korením" ??? Recept nepridáš ? ;)
Presne tak,Evus....ovela menej oleja aj roboty...pouzila som zmes korenia,,zo sacku''kurca som naporcovala,mierne osolila dala do vacsej misky,pokvapkala olejom a nasypala som na to zmes korenia,hl.muky a struhanky-riadne som tym ''pohrkala,,a sup na plech/robim tak aj rezne v trojobale/pred dopecenim pokvapkam vodou a necham odlezat 5 min./mozete pouzit akekolvek,,svoje''bylinky:---


joj babulky moje.neodvazim sa toto dne skusat na mojom muzovi,lebo zu som upiekla Irsky chlieb a tn zu bude dost zdravy....tak idem ja kupit to sadlo,nech to ma pekne mastne....co zu.vyskusam to najprv volakedy na sebe a mojich rodicoch :-D
ale vyzera to super.
erzet
16.10.14,14:23
Nechcem sa chváliť cudzím perím, nikdy som to nerobil. Na obed chodím v Dubnici nad Váhom, väčšinou, do ESPRESSO DADA. Ak niečo varím ja tak to poviem.
Šošovicová polievka so zeleninou chlieb, zemiaková placka, ryža dusená, diabolská zmes.
Žabinka
17.10.14,09:37
myslela som, že rizoto bude aj na dnes, ale po večernej kontrole som zistila že omyl.. tak som ešte večer rýchlo varila za hrniec leča s klobáskou..:)
pmajap
17.10.14,10:13
Mám strašnú chuť na kyslú kapustu tak sú halušky s kapustou a halušky s tvarohom.
evuš
17.10.14,10:18
..ja som od rána na surových topinamburoch...ale nevydržala som a teraz mastím mandľové Magnum :D:D
katka 23
17.10.14,10:20
my dnes máme bryndzové halušky a tekvicovú polievočku
Žabinka
17.10.14,11:15
Mám strašnú chuť na kyslú kapustu tak sú halušky s kapustou a halušky s tvarohom.
majka, ty máš kapustový týždeň?? narobila si mi chute na kapustnicu.. a v takomto nanič počasí aj dobre padne..
babka - ježibabka
17.10.14,11:15
Guláš s chlebom. Večer budú michalky s vajcom a krupicou.
pmajap
17.10.14,12:11
majka, ty máš kapustový týždeň?? narobila si mi chute na kapustnicu.. a v takomto nanič počasí aj dobre padne..

do halušiek som nenasekala kapustu, taká je dlllháááá, jem to ako špagety, zapichnem vidličku a točím, viac sa narobím ako najem :D
buchač
17.10.14,12:50
Guláš s chlebom. Večer budú michalky s vajcom a krupicou.

.......eeeee......na večeru (na noc) sa huby nemajú veľmi konzumovať.
Je to dosť ťažko stráviteľné jedlo, plus vajcia.
Nie veľmi dobrá kombinácia.
evuš
17.10.14,13:13
Guláš s chlebom. Večer budú michalky s vajcom a krupicou.

.......eeeee......na večeru (na noc) sa huby nemajú veľmi konzumovať.
Je to dosť ťažko stráviteľné jedlo, plus vajcia.
Nie veľmi dobrá kombinácia.

..však to Olinka nebude jesť rovno pred spaním...ak to zje okolo 17-18tej a pôjde buvať okolo pol noci - má to v pohode...
Anika61
17.10.14,16:38
Dnes len rybacie file,grahamovy rozok a zajem cottagesyrom/cudneeee ja mam chute dnes..../:D:D:D
evuš
17.10.14,17:19
Večera - ľahká zeleninová polievka, pizza so šunkou, kukuricou, olivami, syrom....
evaj63
17.10.14,17:59
Frankfurtská polievka dnes aj s haluškami, zemiaková kaša, synovi čavabčiči, dcére pangasius.
lujza.j
18.10.14,08:20
diétne rezníky v trojobale....
Žabinka
18.10.14,08:28
diétne rezníky v trojobale....
a aké sú to diétne rezníky.. ;):D
Žabinka
18.10.14,08:29
mňa inšpirovala pmajka s kapustnicou.. už sa varí..
Anika61
18.10.14,08:40
Kuracia zeleninova polievka s pecen.haluskami,pecena plnena fasirka,zemiakova kasa,mrkvovy salat s jablkami...
pmajap
18.10.14,08:49
diétne rezníky v trojobale....
a aké sú to diétne rezníky.. ;):D

Žabinka asi bez zemiakového šalátu s macesom
. Varím sladkú fazuľovú polievku s kúskom údeného, ešte ostali halušky a jablčník, alebo koláč od kukučky
lujza.j
18.10.14,09:14
diétne rezníky v trojobale....
a aké sú to diétne rezníky.. ;):D
ved baby neviéte:)....ked ich tahám z oleja...namočím na sekundu do vriacej vody čo mi vedla vrie....vytiahne to všetok ten hnus-olej.....ale fakt iba namočiť a von.....
kukučka
18.10.14,10:16
Ja zriedkakedy vyprážam, tak pár vlastných malých patizónov, dobrý olej a do neho trochu kokosového, výborné. Teraz idem vykostiť kurča, ja kostičkové a princeznej prsíčkové rezníky. Bude aj do zeleninovej polievky. Zemiaková kaša s trochou mrkvy a muškátom nám veľmi chutila, idem vyskúšať so zelerom. Neviem sa dojesť nového cesnaku - v uhorkovom šaláte ste skúšali?
A ak ste väčšia rodina, poprípade máte doma kobylky v puberte upečte rovno dvojitú dávku na plechu a dobre do chrumkava, zmizne ešte teplý. Používam celozrnné múky a moje koláče nie sú fotogenické. :D
Jablkový koláč Džaldí-džaldí (http://www.labuznik.cz/recept/jablkovy-kolac-dzaldi-dzaldi/#postId169935)
lujza.j
18.10.14,10:38
kukuč...ja vôbec nevyprážam....a ak...tak jedine hentak....dokonca moj chlap ani na ne nemukol.....čo on ...chce všetko vylepšiť:D.....moje jedlo sa tiež nerado fotí...nevie sa správne "ksichtiť" :D
Aanika
18.10.14,10:41
Hura dovarene....krupova polievka s udenym prerastanym bocikom,ak ostane bocik tak bude len s chlebom a chrenom na veceru.Francuzske zemiaky s kyslou uhorkou.
Anika61
18.10.14,10:55
Ja zriedkakedy vyprážam, tak pár vlastných malých patizónov, dobrý olej a do neho trochu kokosového, výborné. Teraz idem vykostiť kurča, ja kostičkové a princeznej prsíčkové rezníky. Bude aj do zeleninovej polievky. Zemiaková kaša s trochou mrkvy a muškátom nám veľmi chutila, idem vyskúšať so zelerom. Neviem sa dojesť nového cesnaku - v uhorkovom šaláte ste skúšali?
A ak ste väčšia rodina, poprípade máte doma kobylky v puberte upečte rovno dvojitú dávku na plechu a dobre do chrumkava, zmizne ešte teplý. Používam celozrnné múky a moje koláče nie sú fotogenické. :D
Jablkový koláč Džaldí-džaldí (http://www.labuznik.cz/recept/jablkovy-kolac-dzaldi-dzaldi/#postId169935)
Podla mna to vyzera veeelmi dobre...uz vcera som na to slintala''...a tie zemiaky so zelerom nam velmi nechutili-boli take nahorkaste...ale kazdy jeden ma inu chut...:)
lujza.j
18.10.14,11:21
ja teda zeler nemusím....ale chodíme roky do jednej picérky v BA...ak tak... iba tam dám tie kalórie:D..majú tam dokonalý šalatový pult....aj s zelerovým šalátom.....šalát dokonalý...keby som nevedela,že je to zeler...ani nezitím....asi ked najbližšie a bude tam "naša"čašníčka...a bola by povolná na prezradenie receptu....asi sa jej veru opýtam...:)
kukučka
18.10.14,11:31
Zisti, ale ja som teraz na mojom obľúbenom českom labužníku našla desať strán zelerových šalátov!
pmajap
18.10.14,11:49
Stopkový je super, v šaláte pod ruským vajcom ( za soc.) bol nastrúhaný čerstvý zeler, dá mu zvláštnu príjemnú chuť.
lujza.j
18.10.14,12:34
ne toto je normál zeler ...nastrúhaný chrumkavý ...ako keby v niečom naložený a potom použitý..nie je to chuť po uvarení....
Tweety
18.10.14,12:49
Hovädzia polievka s rezancami, pečené kačacie prsia, stehná, červená kapusta na červenom víne, lokše, rohlíkový knedlík.
terezamaria
18.10.14,15:07
Cesnaková polievka, granadir, kyslé uhorky....zelený šalát....jablkový kompót, práve uvarený a vychladený....každý podľa chuti.
luja5
18.10.14,15:19
zemiakové placky (kysucké) robené na sucho (po dve) na sporákovej platničke , dosušované v trúbe na plechu a po vybratí z trúby ešte horúce natierané maslom
Anika61
18.10.14,16:18
Kuracia zeleninova polievka s pecen.haluskami,pecena plnena fasirka,zemiakova kasa,mrkvovy salat s jablkami...
Pridavam fofo ...plus kokosovo-kappuccinovu babovecku:---:D:)
Terezia13
18.10.14,17:57
zeleninová polievka s mrveničkou, fašírky, omastené zemiaky, jablčník
evuš
19.10.14,11:54
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, pečené voňavé kuracie stehná, zemiaky zapečené s cesnakovou šlahačkou, uhorkový šalát...ako dezert kúsok koláčika zo včera, zmrzlina z mrazáku, rovno z dózy :D ....
babka - ježibabka
19.10.14,12:50
Polievka z kuracích drobkov, kuracie prsia v trojobale, zemiaky, jablkový kompót. Na zajedenie zostalo kúsok jablkovo-makovej štrudle od včerajška.
wirgi
19.10.14,13:37
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
Anika61
19.10.14,14:00
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
Velkeee mnam...toto ja mooozem...aj keby mi malo''bok vyvalit,,...
wirgi
19.10.14,14:15
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
Velkeee mnam...toto ja mooozem...aj keby mi malo''bok vyvalit,,...
No Anka aj môj muž o pečenej husi básni :D bola som v piatok v Rbk a mali v Lidli v akcii , tak som hneď 2 zobrala.
evaj63
19.10.14,14:38
Slepačo-morčací vývar s domácimi rezancami, morčacie stehno na hrášku a šampiňonoch, dusená ryža,polovičke pohánka a kalamáre na cesnaku, 2štrúdle makovo jablkové, 1 tvarohovo jablková a 1 orechovo jablková.