Anika61
19.10.14,16:55
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
Velkeee mnam...toto ja mooozem...aj keby mi malo''bok vyvalit,,...
No Anka aj môj muž o pečenej husi básni :D bola som v piatok v Rbk a mali v Lidli v akcii , tak som hneď 2 zobrala.
Moj otecko pochadzl od V.Krtisa,tam mali tie krmne husi-to bolo ineee masko...nerobil ju v celku,ale naporcovanu s cesnakom a rascou/tuk odlieval/boooze to bolo''zradlo,,,/pripomina mi to detstvo...:mee:
Žabinka
19.10.14,18:19
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú..:) a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..:)
Anika61
19.10.14,18:33
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú..:) a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..:)
Ja nakrajanu kapustu podusim na cibulke a skaramelizov.cukre,dam rascu a ocot podla potreby,sol/mozes dat suche biele vino/...no a vacsinou dam aj zatrepku z hl.muky-mame radi ked je knedlu aj do coho namocit:D;)
evuš
19.10.14,18:56
Ja skaramelizujem cukor, potom vložim nakrájanú kapustu a "opražím" v karameli, vhodím nakrájanú cibuľu, chvílu podusím, potom pridám soľ, rascu, ocot a trošku oleja..dusím do zmäknutia...ku koncu pridám trošku mletej škorice, prípadne ešte "doladím" chuť ;)
Žabinka
19.10.14,19:01
moja starká od Prievidze robievala výbornú bielu kapustu, akú som už nikdy viac nejedla.. lenže to som bola dieťa, takže vtedy ma recept nezaujímal..:) škoda, už to nezistím.. ale bola to úplne iná kapusta, ako je v receptoch..
lujza.j
19.10.14,19:07
ja med miesto cukru...kupujem tú červenú v lidli v skle....lebo som lenivec:Dkrájať
Peggynka
19.10.14,19:45
ja med miesto cukru...kupujem tú červenú v lidli v skle....lebo som lenivec:Dkrájať
Pridaj si do nej ríbezľový lekvár (môžeš ho rozmiešať v červenom víne :) ).
Peggynka
19.10.14,19:53
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú..:) a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..:)
Ja len masť+cibuľa+kapusta+soľ+rasca+MČK a trošku vody a na konci poprášim hladkou múkou,zavarím,pridám KL cukru a ocot.Moja mama múku pridáva z lyžice a v kapuste sú také hrčky a môj syn to má strašne rád.Voľakedy robili aj na slanine+zemiaky,ale to sa nosilo na pole;keď máš mäso k tomu,tak by to boli zase kalórie naviac.Ale chutilo mi to u babky.
pmajap
19.10.14,20:13
Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
Peggynka
19.10.14,20:15
Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
Asi musíš dlhšie variť kvôli octu,nie? Preto dávam na konci.
wirgi
20.10.14,06:00
husacia polievka s krupicovými knedličkami, pečená hus,dusená kapusta ,knedľa, flambovaný banán so šľahačkou
a ako robíš kapustu?? ja stále len červenú, a už by som rada niekedy takú, ako máš odfotenú..:) a môžete aj ďalšie gazdinky pridať vaše recepty na dusenú kapustu, ale bielu, sladkú.. čo kraj, to iný recept..:)
Ja robievam takto: na cibulke opražím kapustu, osolím, pridám nové korenie, rascu, bobkový list, ml. čierne korenie, niekedy podlejem aj vínom, tak ako červenú kapustu a dusím do mäkka, potom zaprášim múkou. Zvlášť si spravím karamel , zalejem vodou rozvarím ho, pridám do neho ocot, nechám prevrieť a pridám ku hotovej kapuste
Peggynka
20.10.14,08:42
Kapusta na karameli:urobím karamel,zalejem vodou,do toho vložím kapustu,osolím,trošku rasce a dusím.Za 15min. pridám nastrúhané jablko a dochutím.Muž to mal strašne rád,ale musela som brzdiť frekvenciu,lebo bol diabetik :mee:
Gabi03
20.10.14,09:01
tak aj ja ten svoj recept (od mamy samozrejme :D ) cibuľku trochu osmažím na oleji, pridám cukor a skaramelizujem, pridám ešte prekrájanú kyslú kapustu, zalejem vodou podľa potreby, pridám roztlačený cesnak, niekedy rascu (ešte by sa mala ochutiť vegetou, ale ja osobne sa vegete vyhýbam veľkými oblúkmi) a nechám podusiť do mäkka... toď vsjo :)
evuš
20.10.14,09:03
obed - dojeme zo včera...
večera - cesnačka s krutónmi, žemlovka...
Peggynka
20.10.14,09:04
tak aj ja ten svoj recept (od mamy samozrejme :D ) cibuľku trochu osmažím na oleji, pridám cukor a skaramelizujem, pridám ešte prekrájanú kyslú kapustu, zalejem vodou podľa potreby, pridám roztlačený cesnak, niekedy rascu (ešte by sa mala ochutiť vegetou, ale ja osobne sa vegete vyhýbam veľkými oblúkmi) a nechám podusiť do mäkka... toď vsjo :)
Gabi03,napíš recept na sladkú kapustu,nie kyslú...o tej je reč :)
Žabinka
20.10.14,09:15
1. Kapustnica
2. Španielske kurča s opekanými zemiakmi
kto bude vládať, kukučkin koláč :D - Džaldí - zlé foto..
pmajap
20.10.14,09:43
Peggynka podobne, akurát cukor a polovicu octu na začiatku a zahusťujem nastrúhaným zemiakom, nie múkou a dochutím.
Asi musíš dlhšie variť kvôli octu,nie? Preto dávam na konci.

ˇAno trochu dlhšie, ale má lepšiu chuť aj keď ten ocot sa varom stratí, nevarím dlho, lebo kapusta zhorkne.
Aanika
20.10.14,11:33
Vyvar z domacej kury s pecenovymi haluskami, zemiakovy salat, bravcove a kuracie rezne, a tvarohovy kolac so zelatinou. Vsetko od vcera.Na zajtra mamka nam uvari plnenu papriku a knedlik "domaci" kupim.
mimaBe
20.10.14,17:46
na večeru hrianky s cesnakom a pikantnou mäsovou pomazánkou, horúci čaj s citrónom a tekutou zátrepkou:), zabíjame bacily:)))
kukučka
20.10.14,18:06
Tá zátrepka má koľko stupňov? :D
Tweety
20.10.14,18:09
SKôr ako stupne má asi %.
buchač
20.10.14,18:10
Tá zátrepka má koľko stupňov? :D
...a nejedná sa skôr o percentá ?
kukučka
20.10.14,18:12
Zima, zima, teplo, teplo, horúco! :D
evuš
20.10.14,18:22
My sme dnes na večeru miš-maš /každý iné :D/
ja s dcérou - špenát, varené zemiaky, volské oko...
muž s dcérou - zabíjačková kaša, chlieb, sterilizovaná uhorka..
syn - žemlovka /ostatni sa potom k nemu samozrejme pridali/ :D;)
Peggynka
20.10.14,18:48
Obed: dusené kuracie stehná (diéta :eek: ) zemiaková kaša s koreňovou zeleninou a domáca treska s chlebom.
Anika61
21.10.14,09:08
Dnes u nas vari muz/priatel/ Varene bravcove,paradajkova omacka a knedla/domaca-ale kupena/....
Gabi03
21.10.14,09:20
tak aj ja ten svoj recept (od mamy samozrejme :D ) cibuľku trochu osmažím na oleji, pridám cukor a skaramelizujem, pridám ešte prekrájanú kyslú kapustu, zalejem vodou podľa potreby, pridám roztlačený cesnak, niekedy rascu (ešte by sa mala ochutiť vegetou, ale ja osobne sa vegete vyhýbam veľkými oblúkmi) a nechám podusiť do mäkka... toď vsjo :)
Gabi03,napíš recept na sladkú kapustu,nie kyslú...o tej je reč :)

sladku robievam z kyslej :D ... z cerstvej som tusim nikdy nerobila ani... :)
wirgi
21.10.14,10:38
tekvicová polievka, zemiakové placky,
bettylou
21.10.14,11:08
šošovicová polievka a prekvapenie z mrazáku... šošovicový prívarok :confused::):D
Peggynka
21.10.14,14:06
Gabi03,napíš recept na sladkú kapustu,nie kyslú...o tej je reč :)

sladku robievam z kyslej :D ... z cerstvej som tusim nikdy nerobila ani... :)
Ja som sa tiež naučila na staré kolená :eek: takúto:
http://bonvivani.sk/recepty/paradajkova-kapusta
U nás sa to nevarievalo a chutí mi;robila som už aj s paradajkami (olúpanými).
evaj63
21.10.14,15:58
Kapustné strapačky, zo zbytku kapustová polievka s klobásou. Naškrabala som viac zemiakov, ako bolo treba, tak placky na plechu, pečené v rúre. Po našom procák.
evaj63
21.10.14,16:00
K strapačkám údené koleno.
evuš
21.10.14,17:35
Šošovicová polievka so zeleninou a párkom, kuracie číno-kungpao :D, ryža, hranolky...
buchač
21.10.14,18:28
Toto vrelo odporúčam, občas zbehnem k šikmookým a dám si.
Robí to pred očami, vidno, čo do toho dáva...opýta sa, či "ces ciplave" ;)..a ja, že cem velmi ciplavé...:D :D :D
Normálne je to problém spráskať.:rolleyes:

Kuracie ,,šača“
(kuracie mäso, čínska kapusta, kapusta, cibuľa, huby Judášovo ucho, šampiňóny, zelená paprika, sójová omáčka)

http://www.zlateslnko.sk/images/kuracie_saca.png
Bravčové na platni
(bravčové mäso, čínska kapusta, cibuľa, zelená paprika, brokolica,
šampiňóny, sójová omáčka)
http://www.zlateslnko.sk/images/bravcove_na_platni.png
pmajap
21.10.14,19:27
Juraj poznám to jedlo ale len z reštaurácie, sú tam aj bambusové klíčky a nie je tam brokolica ani šampióny, len čínske huby, ale recept ani názov som nenašla. Nevarím to, pre 1 osobu sa to nedá, je tam príliš veľa druhov zeleniny, na malú porciu to neminieš. Páči sa mi mrkva narezaná na hobliny, tak to poznám a chuťovo je to najlepšia čína.
buchač
21.10.14,19:37
Juraj poznám to jedlo ale len z reštaurácie, sú tam aj bambusové klíčky a nie je tam brokolica ani šampióny, len čínske huby, ale recept ani názov som nenašla. Nevarím to, pre 1 osobu sa to nedá, je tam príliš veľa druhov zeleniny, na malú porciu to neminieš. Páči sa mi mrkva narezaná na hobliny, tak to poznám a chuťovo je to najlepšia čína.

Fantázii sa medze nekladú. Ja to občas doma varievam. Kúpim mrazenú čínsku zmes a hentú šmarím do woku. Nie je potrebné kupovať z každého druhu. Takže v podstate sa dá aj pre jednu osobu pripraviť.

Recept je jednoduchý.
Pokrájané mäso na rezance do rozpáleného oleja a prudko opečiem.
Po osmahnutí nasledujú koreniny ako je drahá soľ (čítaj vegeta), chili, sójova omáčka (prípadne aj iné podľa chuti) a hneď zelenina.
Za stáleho miešania je jedlo do 10 minút ( maximum) hotové.
Žabinka
21.10.14,20:48
u nás šikmí bratia kladú otázku inak.. cili móze? a im vždy.. cili nemóze..:D ale zlatí sú, už sa naučili..
kukučka
21.10.14,21:44
kuk srandičky
BlackRoses
22.10.14,07:20
Na zajtra idem pripraviť hráškovú polievku a mám dosť starších rožkov, tak upečieme minipize

Viem, že reagujem na strašne starý príspevok, ale ako robíš z rožkov minipizze, krátky návod by potešil :)
Žabinka
22.10.14,09:57
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
evuš
22.10.14,09:58
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
Žabinka
22.10.14,10:09
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..
evuš
22.10.14,10:13
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..

Danka, ja som pochopila....iba, keď je také nanič počko, nech je aspoň trochu smiechu :D
wirgi
22.10.14,13:37
dnes na zohriatie v tomto počasí za hrniec dobrej kapustnice :D
pmajap
22.10.14,14:25
Dnes ma tmavopletí napajedili, tak žiadna čína, sú fliačky s kapustou.
evaj63
22.10.14,15:13
Fazulová polievka s domácimi rezancami. Aj lyžica v nej stojí.
Tweety
22.10.14,15:26
Cestoviny so sušenou šunkou a tuniakom.
Anika61
22.10.14,16:04
:DU nas pizza...aj s dovozom:D
Žabinka
23.10.14,09:21
plnená paprika, plný hrniec.. ešte neviem, či s knedľou alebo zemiakmi.. rozhodnem sa keď pôjdem z práce o 15,00..
evuš
23.10.14,09:24
plnená paprika, plný hrniec.. ešte neviem, či s knedľou alebo zemiakmi.. rozhodnem sa keď pôjdem z práce o 15,00..

Žabík, nemdráždi :D:D
Terezia13
23.10.14,09:37
:DU nas pizza...aj s dovozom:D
Anka jáj robíš chute, práve nahováram kolegovcov, aby sme si dali nejaký LUXUS
Žabinka
23.10.14,09:37
plnená paprika, plný hrniec.. ešte neviem, či s knedľou alebo zemiakmi.. rozhodnem sa keď pôjdem z práce o 15,00..

Žabík, nemdráždi :D:D
evuška, dosť je, stihneš prísť..
evuš
23.10.14,09:40
plnená paprika, plný hrniec.. ešte neviem, či s knedľou alebo zemiakmi.. rozhodnem sa keď pôjdem z práce o 15,00..

Žabík, nemdráždi :D:D
evuška, dosť je, stihneš prísť..

Ok, štartujem metlu :D:D
Žabinka
23.10.14,09:42
plnená paprika, plný hrniec.. ešte neviem, či s knedľou alebo zemiakmi.. rozhodnem sa keď pôjdem z práce o 15,00..

Žabík, nemdráždi :D:D
evuška, dosť je, stihneš prísť..

Ok, štartujem metlu :D:D
jj.. naberám..:D
Tweety
23.10.14,09:53
Grilovaný camembert v balíčku zo sušenej šunky, tatárka , pečené zemiačky.
babka - ježibabka
23.10.14,11:16
Dzunovica (tekvica) s vajcom. Ja s veľa kôpru - vysemenený je už pekne vyrastený na humne. Dedko a chalani kôpor nem :D Večera bude dusený karfiol na spôsob mozočka.
Anika61
23.10.14,15:11
Kedze ja maroood/ale hladny:D/obedo-vecera...grilovane kuracie kridla s tatar.om. a chlebom:rolleyes:
kukučka
23.10.14,16:51
Ja si idem napiecť plný hrniec červenej cibule.
mimaBe
23.10.14,16:55
na večeru domáce Fettuccine so syrovou omáčkou a slaninkou
buchač
23.10.14,16:56
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..


Dzunovica (tekvica) s vajcom. Ja s veľa kôpru - vysemenený je už pekne vyrastený na humne. Dedko a chalani kôpor nem Večera bude dusený karfiol na spôsob mozočka.
Už len Čedar chýba a dielo je dokonané...;)
To som správne v téme " Čo na obed" ? :rolleyes:
Ono aj obed a "obed" nie je jedno...;) :D :D :D
Mila123
23.10.14,16:57
Ja si idem napiecť plný hrniec červenej cibule.
rp by sa nenašiel? s kým? s čím to jedávate?
Anika61
23.10.14,17:13
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..


Dzunovica (tekvica) s vajcom. Ja s veľa kôpru - vysemenený je už pekne vyrastený na humne. Dedko a chalani kôpor nem Večera bude dusený karfiol na spôsob mozočka.
Už len Čedar chýba a dielo je dokonané...;)
To som správne v téme " Čo na obed" ? :rolleyes:
Ono aj obed a "obed" nie je jedno...;) :D :D :D
No a co sa divis:D...2v1...spojis prijemne s uzitocnym...:rolleyes::---
kukučka
23.10.14,17:18
Keď som pražila cibuľu, musela som zdvojnásobiť dávku, lebo polovicu sme zjedli na chlebíku. Potom som objavila tento výborný recept, len ja som masť zliala a neskôr použila do polievok. V ActyFry je dokonalá, stačí pár kvapiek tuku, akurát idem vyskúšať so slaninou.
smažená cibuľa (http://www.labuznik.cz/recept/smazena-cibule-zlata-a-krupava-koruna-jidla/)

pečená cibuľa v rúre (http://www.labuznik.cz/recept/pecena-cibule/)

Tefal ActyFry (http://www.labuznik.cz/diskuse/tefal-actifry-43169/)

vložka do polievky (http://www.labuznik.cz/recept/korenena-krupava-vlozka-do-polevek/)
evuš
23.10.14,17:29
Večera - vyprážaný syr, hranolky, dip a ja baklažánové kolieska zapečené s nivovou krustou
Mila123
23.10.14,17:42
robím šošovicovú polievku a langoše, došlo staršie dieťa z internátu......
babka - ježibabka
23.10.14,17:42
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..


Dzunovica (tekvica) s vajcom. Ja s veľa kôpru - vysemenený je už pekne vyrastený na humne. Dedko a chalani kôpor nem Večera bude dusený karfiol na spôsob mozočka.
Už len Čedar chýba a dielo je dokonané...;)
To som správne v téme " Čo na obed" ? :rolleyes:
Ono aj obed a "obed" nie je jedno...;) :D :D :D
Juráááj a Ty máš aký kôpor? Z cibuliek, alebo z hľúz a nie zo semiačka? Zasa sa Ti o kukurici sníva. :D:D:D
buchač
23.10.14,17:46
dnes sa nevarí?? :D:D
halušky s tvarohom a slaninkou.. tvaroh domáci, od mechanika, mňam, mňam..
:eek::D:D
uvediem to na pravú mieru..:D mechanik má doma gazdovstvo..


Dzunovica (tekvica) s vajcom. Ja s veľa kôpru - vysemenený je už pekne vyrastený na humne. Dedko a chalani kôpor nem Večera bude dusený karfiol na spôsob mozočka.
Už len Čedar chýba a dielo je dokonané...;)
To som správne v téme " Čo na obed" ? :rolleyes:
Ono aj obed a "obed" nie je jedno...;) :D :D :D
Juráááj a Ty máš aký kôpor? Z cibuliek, alebo z hľúz a nie zo semiačka? Zasa sa Ti o kukurici sníva. :D:D:D

Môj kôpor bol v kukurici a vysemenil sa dostatočne...;)
pmajap
23.10.14,18:55
evuš takéto, pred pečením a syrové...zatiaľ
Terezia13
23.10.14,19:03
evuš takéto, pred pečením a syrové...zatiaľ
ja mám rada aj tie sladké trubičky .....tie sa mi doteraz nezunovali
erzet
23.10.14,19:03
v utorok som mal hŕstkovú polievku, chlieb, Vidiecky guláš, knedľa varená. (k tomu Vidieckemu gulášu. Bolo to bravčové mäso a bravčová pečeň na kúsky, na tom kôpka chrenu.
Dnes, vo štvrtok: krúpková polievka s údeninou, chlieb, Zámocký rezeň (na prírodno), tarhoňa, uhorka.
Redder
23.10.14,19:10
dnes bol tataraaak :)
erzet
23.10.14,19:12
dnes bol tataraaak :)

To som nemal strááááááááááááááááášne dávno
Aanika
23.10.14,19:21
mnam,dobry napad na zajtrajsiu veceru.To si velmi pochutname a k tomu si dame varene vinko,uz sa tesim na zajtra.:---
Anika61
23.10.14,19:27
dnes bol tataraaak :)
No a verte -neverte ja mam nan chut zo dva dni:D:rolleyes:
pmajap
23.10.14,19:27
evuš takéto, pred pečením a syrové...zatiaľ
ja mám rada aj tie sladké trubičky .....tie sa mi doteraz nezunovali

ja ich tiež mám rada, ale rozkázali si aj slané, sladké ešte nemám plnku... v noci prídu na rad:D
Terezia13
23.10.14,19:33
evuš takéto, pred pečením a syrové...zatiaľ
ja mám rada aj tie sladké trubičky .....tie sa mi doteraz nezunovali

ja ich tiež mám rada, ale rozkázali si aj slané, sladké ešte nemám plnku... v noci prídu na rad:D
v noci? oooooo v noci treba spať :D v noci sa nemajú konzumovať sladkosti:D
no ale dobre, tak ja počkám do rána! :D
kukučka
23.10.14,19:58
Ja som veru tú cibuľu upiekla aj zjedla. :--- Fotky biedne, cibuľa výborná.
Žabinka
24.10.14,09:27
zase plnená paprika..:)
Anika61
24.10.14,10:23
zase plnená paprika..:)
Žabinka...nevadi:D,dokazem ju jest aj tri dni....velkeee mnaaam:)
Tweety
24.10.14,10:34
Zeleninová s krupicovými haluškami, vyprážaný karfiol, zelerové hranolky .
Peggynka
24.10.14,10:41
Kapustnica,slivkové gule zo zemiakového cesta so strúhankou.Musela som si navariť hrejivú polievku,bo zima jak v ruskom filme (akurát bez snehu).Na teplomeri 0°C a statočný vietor. :mee:
Anika61
24.10.14,12:00
Zeleninova s cest.pismenkami,halusky s prazenicou a slaninkou..
wirgi
24.10.14,12:28
filé zo pstruha na masle, zemiaky, ako dezert čerstvo naoberané maliny / pripadám si ako Maruška z rozprávky všade naokolo po kopcoch sneh a ja oberám maliny :D/
Anika61
25.10.14,08:14
Hovadzia s rezancami...masko z polievky,paradajkova omacka s knedlou...a bude aj na zajtra/duuufam:D/
Peggynka
25.10.14,09:10
Kapustnica (už tretí deň),vyprážaný karfiol,šťuchané zemiaky a tradične palacinky s orechami a čokoládou (zo zvyšných vajec z karfiolu) :)
kozlíček
25.10.14,11:27
Kapustnica (už tretí deň),vyprážaný karfiol,šťuchané zemiaky a tradične palacinky s orechami a čokoládou (zo zvyšných vajec z karfiolu) :)
Kapustnica na tretí deň je najlepšia!!!!!!!:)
wirgi
25.10.14,15:04
prírodný bravčový rezeň zapečený so šunkou a syrom, zemiaková kaša
kozlíček
25.10.14,15:07
prírodný bravčový rezeň zapečený so šunkou a syrom, zemiaková kaša
A potom mám schudnúť.Slinu mám už na papuči!:D
wirgi
25.10.14,15:22
prírodný bravčový rezeň zapečený so šunkou a syrom, zemiaková kaša
A potom mám schudnúť.Slinu mám už na papuči!:D


Aj by som poslala , ale sme s mužom sami doma tak som len 2 plátky mäsa spravila na večeru , pre dvoch je radosť variť za 1/2 hodiny uvarené aj zjedené :D
Terezia13
25.10.14,16:02
cícerová polievka s údeným rebrom
Aanika
25.10.14,20:19
DNES SOM UVARILA ZELENINOVU POLIEVKU S KRUPICOVYMI HALUSKAMI, BRYNDZOVE HALUSKY SO SLANINOU A TVEROHOVE LIEVANCE SO SIPKOVYM LEKVAROM
Dáša_
25.10.14,20:32
losos s brokolicou, syrom a širokými rezancami a brokolicova polievka s krupisovými haluškami
Tweety
26.10.14,08:52
Obed z jedného hrnca: bravčové pliecko, kyslá kapusta, (bez smotany) zemiaky. Zabudla som orig. názov ale je to mňamka.
pmajap
26.10.14,09:33
Spanielske vtaky a zemiaky a spanielska torta
evuš
26.10.14,09:49
Kačaco-králičí vývar so zeleninou a rezancami, plnené kuracie rolky v slanine, zemiakové pyré, rajčinovo-cibuľový šalát....ako dezert bude čokoládový puding s mandarinkami...
evaj63
26.10.14,14:07
Slepačia polievka s domácimi rezncami, rozporcované kurča prikryté plnkou, zakryté kožou s kurat'a, ryža s hráškom a majoránom, pohánka s hráškom, kapustový šalát s hroznom a mandarínkami, mrkvová torta.
mimaBe
26.10.14,16:47
zeleninová polievka, plátky hovädzej roštenky na cibuľke a horčici, ryža, pečené zemiaky, uhorkový šalát, puding s ovocím a piškótami
tom_i
27.10.14,09:04
pmajap môžem sa opýtať čo je to za tortičku tá španielska? lebo vyzerá mňamkovo
pmajap
27.10.14,09:32
pmajap môžem sa opýtať čo je to za tortičku tá španielska? lebo vyzerá mňamkovo

cesto z bielkov a cukru- sušena, recept ofotim
Terezia13
27.10.14,10:26
pmajap môžem sa opýtať čo je to za tortičku tá španielska? lebo vyzerá mňamkovo

cesto z bielkov a cukru- sušena, recept ofotim
halo! čakáme na recept!!!
Žabinka
27.10.14,10:43
mexické kura s tarhoňou..
kukučka
27.10.14,10:49
cibuľová zemiaková polievka a špagety bolognése
evuš
27.10.14,10:51
pmajap môžem sa opýtať čo je to za tortičku tá španielska? lebo vyzerá mňamkovo

cesto z bielkov a cukru- sušena, recept ofotim
halo! čakáme na recept!!!

Asi Majka myslela na niečo takéto..... http://www.nebickovpapulke.sk/recept/penova-torta
Peggynka
27.10.14,10:59
Takéto niečo? Ešte som ju nevidela rozkrojenú:
http://varecha.pravda.sk/recepty/penova-torta-fotorecept/21149-recept.html
Peggynka
27.10.14,11:01
Dnes:kurací vývar,hovädzie dusené na poľovnícky spôsob,vrtuľky.
pmajap
27.10.14,12:13
pmajap môžem sa opýtať čo je to za tortičku tá španielska? lebo vyzerá mňamkovo

cesto z bielkov a cukru- sušena, rece t ofotim
halo! čakáme na recept!!!

Asi Majka myslela na niečo takéto..... http://www.nebickovpapulke.sk/recept/penova-torta


ano podobna
Aanika
27.10.14,18:34
Kapustnica,spanielske vtacky s hraskovou ryzou,cvikla a kremes.Ostalo od vcera.Teraz varim na zajtra drzkovu polievku a peciem krkovicku k nej budu varene zemiaky a uhorkovy salat,ach keby ostalo na dva dni
Anika61
27.10.14,19:30
Zemiakovo-mrkvova s ryzou a bryndzovnik..:)
Terezia13
27.10.14,19:35
Zemiakovo-mrkvova s ryzou a bryndzovnik..:)
Anička, čo je to bryndzovník?
Anika61
27.10.14,19:48
Zemiakovo-mrkvova s ryzou a bryndzovnik..:)
Anička, čo je to bryndzovník?
Slany kolac:kysnute cesto a na vrchu bryndzovozemiakova plnka s kyslou smotanou,cibulkou a koprom...fajneee:)
Žabinka
28.10.14,10:31
dnes neobedujeme?? držíme diétu asi..
Žabinka
28.10.14,10:32
granadír s uhorkou..
Tweety
28.10.14,10:43
Čerstvo navarená polievka z podpiniek,( z vlastnej záhrady) a ešte aj mäsko z jedného hrnca( z nedele).
Peggynka
28.10.14,11:33
Pečené pstruhy a keď ich nezjedia,spracujem večer na tresku v majonéze :D a tú zjedia určite :eek:
katka 23
28.10.14,14:38
dnes neobedujeme?? držíme diétu asi..
obedujeme, obedujeme.......dojedáme z nedele : pečené kurča zemiaky polievku kuraciu a k tomu čerstvo urobený šalát z červenej kapusty, kalerábu, čiernej reďkovky a červenej cibule
a varíme na ďalšie dva dni - polievku z ružičkového kelu a francúzske zemiaky + kapustový šalátik sa bude dorábať
evaj63
28.10.14,15:57
Cestovinový šalát z varenej sliepky .
Anika61
28.10.14,16:55
Dnes obed u mamky-pecene kuracie stehna,opekane zemiaky tatarska...dezert pernik,kavicka...
avalik
28.10.14,17:00
halušky s vajcom a veľa, veľa cvikle :)
Dáša_
29.10.14,05:22
ja sa dnes chystam na guláš. Mám kúsok domácej hovädziny, dám aj pliecko a pevne verím, že vydá aj na zajtra :D
Anika61
29.10.14,07:40
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)
evuš
29.10.14,07:42
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)

Anka, slepá kura ??? A to čo, si jej očičká vypichla ? :D:D
Anika61
29.10.14,08:16
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)

Anka, slepá kura ??? A to čo, si jej očičká vypichla ? :D:D
No hahaha,moja....je to nieco ako vrene knedliky....pokrajane rozky,poprazena slaninka s cibulou a cesnakom,ml.cerv.paprika,vajicko,raca,stipka majoranu/ja davam nakrajane udene alebo polovicku klobasy-to aby nebola az taka slepa''/polohr.muka, sol,trocha vody pokropit tie rozky....vypracovat,urobit knedliky-take do dlane a varit v kapustnici....po vybrati to mas prilohu ku klobaske a masu z kapustnice...:D:)
evuš
29.10.14,08:20
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)

Anka, slepá kura ??? A to čo, si jej očičká vypichla ? :D:D
No hahaha,moja....je to nieco ako vrene knedliky....pokrajane rozky,poprazena slaninka s cibulou a cesnakom,ml.cerv.paprika,vajicko,raca,stipka majoranu/ja davam nakrajane udene alebo polovicku klobasy-to aby nebola az taka slepa''/polohr.muka, sol,trocha vody pokropit tie rozky....vypracovat,urobit knedliky-take do dlane a varit v kapustnici....po vybrati to mas prilohu ku klobaske a masu z kapustnice...:D:)

Vďaka, nerobila som....je to podobné ako "plnka" do kuraťa - tú deti milujú...vyskúšam...díky;)
Žabinka
29.10.14,08:33
včera podvečer som dostala strašnú chuť na koložvársku kapustu.. bude s varenými zemiakmi.. aj zajtra..:)
evuš
29.10.14,08:36
včera podvečer som dostala strašnú chuť na koložvársku kapustu.. bude s varenými zemiakmi.. aj zajtra..:)

..vypadá výborne...ako robíš Danka Ty ? Lebo je XYZ receptov je...
wirgi
29.10.14,08:36
zapekaný karfiol s domácou klobásou a zemiakmi /na spôsob francúzskych zemiakov/
Peggynka
29.10.14,09:16
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)

Anka, slepá kura ??? A to čo, si jej očičká vypichla ? :D:D
Mňa to tiež dostalo,keď som to prvýkrát videla na nete,že na Liptove to dávajú do kapustnice,ja to robievam ako plnku do kurčaťa a keď nevojde pridám gule do pekáča a upečiem spolu.Dalo by sa to nazvať karlovarský knedlík,ale prečo slepá kura ? :eek:
https://www.google.sk/search?q=slep%C3%A1+kura&biw=1280&bih=609&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oq9QVKrcM8ze7AbdjIDQBA&ved=0CDEQsAQ
Žabinka
29.10.14,09:32
včera podvečer som dostala strašnú chuť na koložvársku kapustu.. bude s varenými zemiakmi.. aj zajtra..:)

..vypadá výborne...ako robíš Danka Ty ? Lebo je XYZ receptov je...
evuška, ja sa s tým dáko nebabrem.. uvarím 1 sáčok ryže, mleté mäso podusím na cibuľke a ochutím, obvykle dávam grilovacie korenie, tam sú všetky potrebné koreniny, plus veľa pretlačeného cesnaku.. kyslú kapustu pokrájam aby sa neťahali dlhé motúzy.. sklenenú misu nemastím, na spodok polovica kapusty, na to ryža, mäso, zvyšná kapusta, a zalejem kyslou smotanou rozmiešanou so smotanou na varenie a vajcom.. a upečiem..
Anika61
29.10.14,10:00
Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)

Anka, slepá kura ??? A to čo, si jej očičká vypichla ? :D:D
Mňa to tiež dostalo,keď som to prvýkrát videla na nete,že na Liptove to dávajú do kapustnice,ja to robievam ako plnku do kurčaťa a keď nevojde pridám gule do pekáča a upečiem spolu.Dalo by sa to nazvať karlovarský knedlík,ale prečo slepá kura ? :eek:
https://www.google.sk/search?q=slep%C3%A1+kura&biw=1280&bih=609&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=oq9QVKrcM8ze7AbdjIDQBA&ved=0CDEQsAQ
Neviem odkial pochadza ten nazov...vola sa to tiez''hrcka,,...naucila som sa to od mojej exsvokry...byvaly to mal strasne rad a aj nam to chuti...takze musim pouzivat oooobrovsky hrniec aby sa mi tam zmestilo zo 10ks:D:D:)
evuš
29.10.14,10:05
[QUOTE="evuš"][QUOTE="Anika61"]Kapustnica s brav.krkovickou,dom.klobasou,celymi zemiakmi a ''slepou kurou''....takze obed 2v1...:D:)
Neviem odkial pochadza ten nazov...vola sa to tiez''hrcka,,...naucila som sa to od mojej exsvokry...byvaly to mal strasne rad a aj nam to chuti...takze musim pouzivat oooobrovsky hrniec aby sa mi tam zmestilo zo 10ks:D:D:)

Anka, už si ako ja, tiež rozmýšlam, že začnem variť v kotli :D:D
evaj63
29.10.14,16:00
Kuracie kari, dusená ryža, pre mňa obalovaný karfiol pečený v rúre, zamiaková kaša, cviklový šalát.
Terezia13
29.10.14,16:32
zeleninová polievka s mrveničkou, pečené mäso na cesnaku, omastené zemiačiky
Peggynka
29.10.14,17:48
Brokolicová s cesnakovými krutónmi,milánska roštenka s bavette (ploché špagety)
wirgi
30.10.14,09:30
kurča pečené na kyslej kapuste , zemiaky
Anika61
30.10.14,09:52
Len nieco rychle...restovana kuracia pecen a ryza s kukurickou...kapustnica od vcera
evuš
30.10.14,18:20
Večera - cesnačka, čo zabije chrípku, gnocchi s kuraco-syrovo-pórovou omáčkou a ako dezert pre prázdninárov - orechové košielky....
Anika61
30.10.14,18:23
Večera - cesnačka, čo zabije chrípku, gnocchi s kuraco-syrovo-pórovou omáčkou a ako dezert pre prázdninárov - orechové košielky....
Evuš:)...co su to orechove kosielky?:eek:
evuš
30.10.14,18:43
Maslové cesto, narobia sa štvorce, plnia sa orechovou plnkou a jeden kraj s druhým sa spoja....recept mám z Pravda-varecha :);)

Sú vynikajúce, píšem z MT a nejde mi pridať priamo link...
Anika61
30.10.14,19:35
Maslové cesto, narobia sa štvorce, plnia sa orechovou plnkou a jeden kraj s druhým sa spoja....recept mám z Pravda-varecha :);)

Sú vynikajúce, píšem z MT a nejde mi pridať priamo link...
Vdaka moja uz som to nasla...a neviem ci som ti nedala minusku...skocilo mi to na nu:D:)
evuš
31.10.14,11:31
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D
Žabinka
31.10.14,11:51
posledné porcie koložvárskej kapusty.. a najbližšie varím až na chalúpke..:)
wirgi
31.10.14,14:00
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D


Tiež dojedáme od včera, /lebo som doma len s mužom/ kurča na kapuste a upiekla som tvarohový koláč bude aj na zajtra :D
Anika61
31.10.14,14:05
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D
Niekomu:rolleyes:osobne mne sa siiilno nechce varit:D tak len opecene spekacky a zemiaky na kyslo s cerstvym koprom...a kupila som 1/2kg lineckych kolacikov:Dze ku kavicke aby bolo:):D
Anika61
31.10.14,14:10
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D


Tiež dojedáme od včera, /lebo som doma len s mužom/ kurča na kapuste a upiekla som tvarohový koláč bude aj na zajtra :D
Wirgi....mnam ten kolac...za tvarohom sa idem''zabit,,:D
evaj63
31.10.14,14:43
Slivkové gule z rožkového cesta s tvarohom, alebo kakaom.
Oliwa
31.10.14,15:05
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D


Tiež dojedáme od včera, /lebo som doma len s mužom/ kurča na kapuste a upiekla som tvarohový koláč bude aj na zajtra :D
Recepísek na ten koláčik by sa nenašiel? :) Ten stred vyzerá ako puding, či...? ;) Taký nepoznám, poprosila by som... Ďakovala... :)
Aanika
31.10.14,17:12
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D


Tiež dojedáme od včera, /lebo som doma len s mužom/ kurča na kapuste a upiekla som tvarohový koláč bude aj na zajtra :D
tento kolac patri k nasim naj......je vyborny,robievam ho casto,,ale ak sa mi nechce babrat s cestom,tak na plech davam listkove cesto.
Aanika
31.10.14,17:19
A dnes všetci iba pracujete a hladujete, či čo ??? :eek::D

Obed - dojedáme z večere..
Večera - domáca pizza alá Halloween :D


Tiež dojedáme od včera, /lebo som doma len s mužom/ kurča na kapuste a upiekla som tvarohový koláč bude aj na zajtra :D
Wirgi....mnam ten kolac...za tvarohom sa idem''zabit,,:D

SKUSIM PRIDAT RECEPT :

TVAROHOVY KREMOVNIK
Suroviny

220 g polohrubá múka
120 g margarín
120 g práškový cukor
1 ks vajce
2 ks žĺtky
1 PL kakao
1 KL prášok do pečiva
500 ml mlieko polotučné
2 ks tvaroh hrudkovitý
150 g práškový cukor
1 ks zlatý klas
1 ks vajce
3 ks žĺtky
1 ks vanilkový cukor
100 ml olej rastlinný
5 ks bielky
5 PL kryštálový cukor



65
minút
príprava
40
minút
na 180 °C

Postup prípravy receptu
1

Všetky ingrediencie na cesto sú vypísané v poradí ako prvé - až po mlieko. Tieto ingrediencie zmiešame a vypracujeme z nich cesto. Na vymastený a vysypaný plech si dáme vypracované cesto, ktoré roztlačíme po celom plechu. Môžeme si pomôcť tým, že si trochu navlhčíme ruky.
2

Na plnku potrebujeme potom nasledovné ingrediencie: 500 ml mlieka, 2 tvarohy, 150 g práškového cukru, 1 zlatý klas, 1 vajce, 3 žĺtky, 1 vanilkový cukor a 1 dl oleja. Všetko zmiešame mixérom. Keď máme plnku rozmixovanú, vylejeme ju na roztlačené cesto. Dáme piecť na 180 stupňov.
3

Po pol hodine pečenia, približne 10 minút pred celkovým upečením cesto vytiahneme a vyšľaháme sneh z 5 bielkov a 5 lyžíc kryštálového cukru. Vyšľahaný sneh vylejeme na cesto, rozotrieme a dáme ešte do trúby zapiecť na 10 minút, aby sa sneh sfarbil.

Dobru chut
babka - ježibabka
31.10.14,17:22
Hrachová kaša. údené, uhorka.
Aanika
31.10.14,17:28
dnes sme mali zapekane kuracie rezne so syrom a fazulkou-zelenou, hranolky ,ryza a zeleninova polievka.Obed som,ale nevarila ja,dnes sme jedli na objednavku.Ale bolo to vyborne.
Peggynka
31.10.14,18:28
Zeleninová s krupicovými haluškami,zemiaky na kyslo,volské oko.
Peggynka
01.11.14,12:28
Fazuľová so šunkovou klobásou,bravčové dusené s kukuricou,zemiaková kaša.
Tweety
01.11.14,13:19
Hovädzia polievka s rezancami, pečené kuracie stehná i prsíčka, slovenská ryža, rapadajkový šalát.
lujza.j
01.11.14,13:20
domaca kačena,kapusta červ.,lokše...už mám sliny až....decko ešte drichme...
Tweety
01.11.14,13:21
domaca kačena,kapusta červ.,lokše...už mám sliny až....decko ešte drichme...
Nech vám teda chutí.
A dala si sa tej kapustičke aj napiť vínka?
lujza.j
01.11.14,13:26
domaca kačena,kapusta červ.,lokše...už mám sliny až....decko ešte drichme...
Nech vám teda chutí.
A dala si sa tej kapustičke aj napiť vínka?
to je tá z lidla v skle... nie zabudla som do keľu:D
Tweety
01.11.14,13:28
Tiež mám tú zo skla v špajzi ale ešte som ju neskúšala. Furt robím len klasikuš surovú, narezať, podusiť, dať pod vínko a mlsáš.
lujza.j
01.11.14,13:59
Tiež mám tú zo skla v špajzi ale ešte som ju neskúšala. Furt robím len klasikuš surovú, narezať, podusiť, dať pod vínko a mlsáš.
pod túto hodím iba med...trochu osolím a ja ešte dusím.....nakoniec dám oškvarky čo som kožu vyškvarila a trochu tuku...nič jej nechýba....myslím,že kto nevie nezistí....
buchač
01.11.14,14:22
domaca kačena,kapusta červ.,lokše...už mám sliny až....decko ešte drichme...

Pche...máš ma vidieť :rolleyes:...tak by som tlačil do hlavy, že čerkot príbora o tanier by milostivú prebral do normálu...;) :D
kukučka
01.11.14,16:25
Včera mimo domu tak večer len pečutky, dnes zase len večera polovica hokaida grilovaná, druhá ako krém, navrch strúhaný volovec a pražené semienka, dobrota.
No a zajtra pohostím návštevu týmto borščom, práve sa dovára. Ešte upiecť koláš, asi ten tvarohový, narobili ste mi chute. Zajtra ráno už len bravčové do rímskeho hrnca a kapustu.
lujza.j
01.11.14,17:11
domaca kačena,kapusta červ.,lokše...už mám sliny až....decko ešte drichme...

Pche...máš ma vidieť :rolleyes:...tak by som tlačil do hlavy, že čerkot príbora o tanier by milostivú prebral do normálu...;) :D
buchi nestela som ju budiť....piatky,soboty tahá nočné....kde sa fakt nespí...
evaj63
01.11.14,18:16
Dnes nám navarila reštika, steak s hranolkami a dusenou zeleninou, košovskú pochút'ku v zemiakovej placke 2x , bryndzové pirohy so smotanou.
mimaBe
02.11.14,12:17
vývar s rezancami, pečené kura s plnkou, ryža, čerstvo uvarený jablkový kompót, zákusok s parížskym krémom a čokoládou :)
Anika61
02.11.14,14:23
Dva druhy zemiakovy salat...jeden kukuricovo-porovy,druhy s cviklou...vyprazana ryba aj vyp.kuracie rezne....
Tweety
02.11.14,14:33
Aby dnes nebolo málo, tak k obedu od včerajška ešte dnes pripravené fašírky z polievkového mäska so syrom, zemiačky, broskyňový kompót.
evuš
02.11.14,14:59
Vývar z kostí z br. karé so zeleninou a rezancami, pečená kačica, dusená kapusta a domáce lokše..
evaj63
02.11.14,15:12
Slepačia polievka s rezancami, černohorský rezeň, panenka plnená sušenými slivkami, nivová omáčka na karikorení, losos, dusená ryža, pečené zemiaky, kapustový šalát, kinder mliečny rez bezlaktozový.
babka - ježibabka
02.11.14,19:17
Polievka - hovädzia hruď + kosti z karé, šnicle, ryža, jablkový kompót, lekvárové buchty, zákusok od včera. Kúpené (nechcelo sa mi piecť) dobošové pláty som naplnila kakaovým krémom.
kukučka
02.11.14,19:46
Slepačia polievka s rezancami, černohorský rezeň, panenka plnená sušenými slivkami, nivová omáčka na karikorení, losos, dusená ryža, pečené zemiaky, kapustový šalát, kinder mliečny rez bezlaktozový.
hostia? oslavy? veľká rodina? atď
Žabinka
03.11.14,10:31
dojedáme.. hovädzia polievka, kockaté mäso na srbský spôsob s kolienkami..:)
Anika61
03.11.14,15:24
Dojedame...kuracie rezne,zemiakovy salat...muz vymysla,ze na veceru oblozeny chlebik/ja mu na to:mas rucicky-mas nozicky?-sprav aj mne/:D:D:D
wirgi
03.11.14,19:33
Aj my sme dojedali od nedele - morčacia polievka, závitky z morčacích pŕs, ryža
evaj63
03.11.14,19:39
Slepačia polievka s rezancami, černohorský rezeň, panenka plnená sušenými slivkami, nivová omáčka na karikorení, losos, dusená ryža, pečené zemiaky, kapustový šalát, kinder mliečny rez bezlaktozový.
hostia? oslavy? veľká rodina? atď Žiadna oslava, len vždy chystám obed na druhý deň manželovi do práce, a občas aj synovi do školy, ked' má vel'a hodín. A nebolotoho až tak vel'a, z lososa 2 porcie, panenka 4 porcie, a černohor 9, pre 4 dospelých. A to som zabudla napísat' ešte pohánku.
Žabinka
03.11.14,20:07
Aj my sme dojedali od nedele - morčacia polievka, závitky z morčacích pŕs, ryža
ako sa naše polievky podobajú..:D
Anika61
03.11.14,22:31
Aj my sme dojedali od nedele - morčacia polievka, závitky z morčacích pŕs, ryža
ako sa naše polievky podobajú..:D
Narobili ste mi chute-zajtra si veru uvarim:)
evuš
04.11.14,06:13
Obed - marinovaná bravčová krkovička, zemiaková kaša, kapustovo-mrkvový šalát
Večera - šošovicová kyslá polievka, slané palacinky alá rezeň, čerstvá zelenina alebo sladké palacinky s džemom a šlahačkou
Aanika
04.11.14,09:43
spenatova polievka, hov.masko z polievky,zemiakova kasa a brusnicova omacka.
kukučka
04.11.14,09:48
pre eva63

nie veľa, ale veľa chodov, roboty :)
Žabinka
04.11.14,10:24
karfiol, zapekaný so syrom a smotanou..
Anika61
04.11.14,10:46
Polievka z kuracich drobkov a zapekany karfiol s kolienkami,slaninkou a syrom....Zabinke dakujem za inspiraciu:D:):)
osky
04.11.14,17:39
Vývar z kostí z br. karé so zeleninou a rezancami, pečená kačica, dusená kapusta a domáce lokše..


Evi tak sme sviatkovali podobne :-D

ja som 1.11. upiekla hus,den predtym som narobila-celozrnne razno-spaldove lokse a plnku,
a vecer o 22:00 som piekla dalsiu hus na nedelu,pretoze v nedelu nebolo cas varit,mala som Vela koncertovania....
polievka-ako inac,husacia,k huske aj brusnicovy a hruskovy kompot

v pondelok osadenstvo este furt hus,tentoraz s ryzou

cast skoncila v mrazaku-na horsie casy :-D
moj muz zboznuje hus a dufam ze zu sa jej koooonecne ob..al...pardon za vyraz.

dnes piekol bocik so zemiakmi a bude to jest aj zajtra.
pozajtra rezne a
v piatok losos-to sa asi zase ob....em ja..........
osky
04.11.14,17:45
vývar s rezancami, pečené kura s plnkou, ryža, čerstvo uvarený jablkový kompót, zákusok s parížskym krémom a čokoládou :)


no jasne,som zabudla-aj my sme mali nieco podobne.
kedze otec je dusickovy rodak,tak na narodky somm upiekla malinku torticku,
celozrnnu,spaldovu,s parizskou slahackou a polevou z 99 percentnej horkej cokolady a ku´ska kokosoveho oleja.
plnena brusnicami.

Bola fakt bozska.
evuš
04.11.14,18:57
Takže nakoniec večera bola úplne iná ako som na obed plánovala... :D
Fajnová kelová polievka "so zlatom" :--- , bryndzové halušky s opraženou slaninou a ako dezert som práve dorobila jablkový zákusok "zase inakší" :D:D
Žabinka
04.11.14,20:27
ja som z toho môjho karfiolu normálne zožrala skoro polovicu.. najprv som si naložila plný tanier, zohriala v mw, a dala navrch trochu tatárky.. a tak mi zachutilo, že som si ešte dva razy pridala no už studené.. ale bez zemiakov, ktoré sa mi nechcelo robiť.. malo byť navarené na viac dní..;):rolleyes: ale teraz som ešte rýchlo varila frankfurtskú polievku..
Aanika
05.11.14,10:14
Zemiakova kysla polievka,lecky so sladkou kapustou.
wirgi
05.11.14,10:57
Pórová polievka, cestoviny so smotanovo-dubákovou omáčkou a parmezánom.
evuš
05.11.14,16:43
Večera - pečené cesnakové kuracie stehná, kari ryža, zeleninový šalát s rukolou
evaj63
05.11.14,18:18
Segedín, výnimočne s chlebom.
Anika61
05.11.14,21:00
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
Žabinka
05.11.14,22:09
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D
osky
05.11.14,23:04
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D



ludia,to su kombinacie-chlapi su jednoducho kreativni....
Anika61
06.11.14,07:53
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D
Musela som si vyhladat,nepoznam ten vyraz.....ze ci to nie je dake hanlive pomenovanie pre muza....haha..:D:D:D
Žabinka
06.11.14,09:33
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D
Musela som si vyhladat,nepoznam ten vyraz.....ze ci to nie je dake hanlive pomenovanie pre muza....haha..:D:D:D
to by som si nedovolila.. v preklade - jeden hrniec- to je obľúbený spôsob varenia aj môjho muža.. zastáva názor, že treba zašpiniť čo najmenej náradia..:D
Tweety
06.11.14,09:35
Hubové rizoto na bielom víne.
Anika61
06.11.14,09:50
[QUO:TE="Žabinka"]
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D
Musela som si vyhladat,nepoznam ten vyraz.....ze ci to nie je dake hanlive pomenovanie pre muza....haha..:D:D:D
to by som si nedovolila.. v preklade - jeden hrniec- to je obľúbený spôsob varenia aj môjho muža.. zastáva názor, že treba zašpiniť čo najmenej náradia..:D[/QUOTE]
Mame s muzom 10rocnu dohodu-ja sa mu nestaram do varena a on mne tiez....na zaciatku nasho vztahu sme skoro hrnce po sebe hadzali...:D:D:D
osky
06.11.14,14:20
[QUO:TE="Žabinka"]
:DJa som bola u zubara-varil muz,polievku,ked mi povedal co do nej dal,myslela som ze ju nebude chciet ani nas pes:D...no bola som si nabrat 3krat-vyyyyborna-pisem ingrediencie-hovadzie s kostou,klobasa:eek:,karfiol,paradajky,paprika,mrkv a,cesnak:eek:
čo sa čuduješ, veď to je hotový Eintopf..;):D
Musela som si vyhladat,nepoznam ten vyraz.....ze ci to nie je dake hanlive pomenovanie pre muza....haha..:D:D:D
to by som si nedovolila.. v preklade - jeden hrniec- to je obľúbený spôsob varenia aj môjho muža.. zastáva názor, že treba zašpiniť čo najmenej náradia..:D
Mame s muzom 10rocnu dohodu-ja sa mu nestaram do varena a on mne tiez....na zaciatku nasho vztahu sme skoro hrnce po sebe hadzali...:D:D:D[/QUOTE]


jeeeeej tak k tejto dohode mame este daleko,aj ked moj muz vie skvelo varit,ale so zeleznou vydrzou ho uspesne drzim od kuchyne co najdalej-lebo ten neporiadok po nom,to by som nemala nervy furt po nom riadit......
vari,len ked zu fakt nemame ine vychodisko-a ja sa na to psychicky pripravim aspon 3 dni vopred.....
Žabinka
07.11.14,08:24
cez víkend bude hojno, tak dnes bude......................:--- iba lečo..:D:D
evuš
07.11.14,08:34
cez víkend bude hojno, tak dnes bude......................:--- iba lečo..:D:D

Žžabííííí, už som sa zľakla :D:D
evuš
07.11.14,08:36
...zapekané talianske slané palacinky, zeleninová obloha.., dezert Grófkin koláčik
Peggynka
07.11.14,10:15
Morčacie s dusenou zeleninou (dedič vymyslel a bez prílohy).Diétne...a ráno prišiel do mojej chladničky a zjedol mi ruské vajce :eek: zábavný :)
Anika61
07.11.14,11:39
Strapacky s dusenou kyslou kapustou...mne zemlovka jablkotvarohova....a mam v plane vyskusat plnenu babovku s tvarohom a jahodami...:)
wirgi
07.11.14,14:22
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
Žabinka
07.11.14,14:46
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
ale ten koláčik teda vyzerá veľmi fajnovo.. musím ešte aj takto písomne pochváliť..
Anika61
07.11.14,14:51
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
ale ten koláčik teda vyzerá veľmi fajnovo.. musím ešte aj takto písomne pochváliť..
Aj ja Ta chvaaaalim....a bezim robit tu babovku...:)
2009
07.11.14,15:56
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
Koláčik vyzerá mňamkovo. Až rozmýšlam, že infiltrujem medzi Tvoje deti. Ale nie.. žartujem. Nedáš recept????
babka - ježibabka
07.11.14,17:44
Granatír, kyslá uhorka. Ja pohár cvikle.
evaj63
07.11.14,17:58
Pečený plnený bočik, dusené zemiaky, dusená mrkva, uhorkový šalát.
evuš
07.11.14,18:51
Večera - pečená treska s citrónom, drevorubačský chlieb...pohár bieleho vína ;)
Peggynka
08.11.14,09:50
Frankfurtská polievka,segedín (bez smotany),knedľa.
Anika61
08.11.14,09:58
Vyprazany syr a karfiol v cesticku,opekane zemiaky,tatarska.....babovka,kavicka..:)
terezamaria
08.11.14,11:53
Gulášová polievka, morčacie rezne, zemiaková kaša, ľadový šalát s citrónovým nálevom.
Tweety
08.11.14,12:03
Hovädzo-kuracia s cestovinou, kurča na smotane, nokerle, prešívaná deka.
evuš
08.11.14,12:11
Fazuľová polievka s údeným, zeleninou a domácimi širokými rezancami...zákusok sa chladí v chladničke...neskôr ešte bravčové závitky so zemiakovým pyré, chilli, uhorka....
babka - ježibabka
08.11.14,12:28
Aj u nás fazuľová s údeným kolenom. Trochu kolena som pokrájala do polievky, zvyšok s chrenom a chlebom.
Anika61
08.11.14,16:07
Posielam Vam tu slubovanu plnenu babovku...:)
Tweety
08.11.14,16:16
Posielam Vam tu slubovanu plnenu babovku...:)
A čím si ju plnila?
Terezia13
08.11.14,16:29
karfiol, zapekaný so syrom a smotanou..
dnes som to vyskúšala.............a počúvam ako manžel vyškrabáva pekáč:D:D:D
je to fakt mňam!!!
Anika61
08.11.14,16:33
Posielam Vam tu slubovanu plnenu babovku...:)
A čím si ju plnila?
Tvaroh a jahody/cesto -tvaroh vymiesany s puding.praskom,cukrom,jahody-cesto/ ziadne vajce...
Recept od Terezkamarie-trosku upraveny..
Žabinka
08.11.14,18:33
na nedeľu som upiekla mäso a udusila kapustu (1/3 som už zjedla..:D)
evuš
09.11.14,09:33
...Ja dnes iba pečené zemiaky podľa Jamieho Olivera...
terezamaria
09.11.14,11:07
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
Petra, poprosím recept na tiramisu, určite aj ostatné kočky sa potešia.....:-)))
alaya1
09.11.14,11:09
Dnes gulas, od vcera mame este strapacky, tak dojeme.
Anika61
09.11.14,12:02
Hovadzo-kuraci vyvar so zeleninou a halustickami,dusene kurca na lece s ryzou ...syrove pagaciky:)....jahodovy pohar so slahackou..
Peggynka
09.11.14,12:15
...Ja dnes iba pečené zemiaky podľa Jamieho Olivera...
Si ma potešila...ja dnes huspeninu :eek: ...že nedeľný obed :)
lujza.j
09.11.14,13:10
...Ja dnes iba pečené zemiaky podľa Jamieho Olivera...
Si ma potešila...ja dnes huspeninu :eek: ...že nedeľný obed :)

huspeninááááá:mee:
Anika61
09.11.14,14:34
...Ja dnes iba pečené zemiaky podľa Jamieho Olivera...
Si ma potešila...ja dnes huspeninu :eek: ...že nedeľný obed :)

huspeninááááá:mee:
Presne tak som reagovala aj ja-huspeninaaaa...:)
evuš
09.11.14,15:15
Narobili ste mi chute, zajtra asi uvarím huspeninu :D;)
Žabinka
09.11.14,17:10
Hrachová polievka, pečená krkovička s kapustou a knedľou, tvarohový koláč.. A bude aj na zajtra..:)
evaj63
09.11.14,18:34
Frankfurtská plievka, bravčové stehno na hrášku,s paradajkami a paprikou, dusená ryža, pohánka, podkovičky kapra v 3-obale pečené v rúre, kapustový šalát, dzert - green velvet s mandarínkami.
wirgi
09.11.14,19:20
prívarok zo zelenej fazuľky, /pre mäsožravcov :D /opečená neúdená klobása, ostatným volské oko,
na víkend prídu deti tak v špajzi sa už chladí huspenina a v chladničke banánovo-kokosové tiramisu
Petra, poprosím recept na tiramisu, určite aj ostatné kočky sa potešia.....:-)))


Deti odišli, tak som sa sem iba teraz dostala, prepáčte mi, že reagujem tak neskoro. Recept mám z netu , len som si ho trošku upravila, napr. dala som 2 banány, do šľahačky som pridala vanilkový cukor, použila som mascarpone
wirgi
09.11.14,19:25
Liptovská kyslá polievka, pečená hus / so 4 nohami :D/ dusená červená kapusta, knedľa
katka 23
10.11.14,09:05
včera a dnes ma obed - polievka vývar z br.kosti /krkovička/, druhý chod - dala som upiecť do rúry br.pliecko v celku /okorenené gril.korením, paprikou, rascou , rozmarínom + bobkovým listom/, pred dopečením som dala do pekáča na plátky nakrájané zemiaky a domácu klobásu , k tomu ako prílohu sme si dali chuťovku rýdziky na kyslo, v sobotu som upiekla hnetený jablčník
katka 23
10.11.14,09:29
pre všetky poraďáčky gazdinky , ktoré varia táááák dobre
Anika61
10.11.14,10:29
Dojeme zo vcera.....a na veceru pecene domace jaternicky s chlebom a calamadou...
evuš
10.11.14,10:44
Dojeme zo vcera.....a na veceru pecene domace jaternicky s chlebom a calamadou...

...ja vás baby už "ubijem" :D Jeden deň huspenina, druhý deň jaternice....:eek::D:D Vraj nezdravé, ale raz za rok takéééé fajnovučké :D
Ale už vydržím /hoci nemusím:D/ - v piatok zabíjame mangalice, takže budem mať plné bruško aj ja :D

obed - omeleta so šunkou, čerstvá zelenina, cereálny rožok....
večera - uvidím, načo bude mať mládež chuť ;)
Peggynka
10.11.14,10:53
Polievka z hlávkovej kapusty,pečená krkovička,ryža,zaziky/cvikla.
Anika61
11.11.14,09:13
Madarsky gulas ,knedla...aj na zajtra...dufam:D
evuš
11.11.14,09:31
Šalátová omáčka "šalátovica" :D, kuracie prsia na zelenine s ananásom, polentová kaša s príchuťou rozmarínu a cesnaku....chilli...
alaya1
11.11.14,09:44
Nakolko som dnes varit doma nemusela, tak na obed mam ovocne zele vyrobene za 1 minutku :)
evaj63
11.11.14,17:59
Zapekaná brokolica so syrom, varené zemiaky s petržlenovou vňat'ou, drezing z kyslej smotany.
Peggynka
11.11.14,18:31
Cícerová so zeleninou,francúzske zemiaky,kyslá uhorka,kávové zrno.
Žabinka
12.11.14,08:08
starodávny cviklový šalát..
Anika61
12.11.14,08:28
starodávny cviklový šalát..
Žabinka....a preco starodavny?..:confused:.ze zo 2 tyzdne v chladnicke...:D:D:D
Žabinka
12.11.14,08:57
starodávny cviklový šalát..
Žabinka....a preco starodavny?..:confused:.ze zo 2 tyzdne v chladnicke...:D:D:D
ja ti neviem..:D tiež som nad tým dumala... taký názov má v gúgli.. http://www.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/salaty-a-predjedla/starodavny-pikantny-salat.html
terezamaria
12.11.14,09:46
Kapustnica s klobásou, zemiakové placky.
evuš
12.11.14,09:49
Kapustnica s klobásou, zemiakové placky.

...môžem prísť ?? :D
Žabinka
12.11.14,09:51
Kapustnica s klobásou, zemiakové placky.

...môžem prísť ?? :D
aj ja, aj ja..:D
terezamaria
12.11.14,09:52
Kapustnica s klobásou, zemiakové placky.

...môžem prísť ?? :D
Evuš Ty vždy môžeš prísť a nielen na placky:)
Aanika
12.11.14,10:22
polievka hraskova a u mamky sme si objednali dzadky s mliekom/ neviem ako sa to inde vola.../, mame to velmi radi ,ale ja to neviem robit,tak ked dostaneme chut na spominane dzadky,tak mamka nam vzdy vyhovie:)
wirgi
12.11.14,10:58
Bravčové soté s pórom a kuriatkami, ryža , šalát z červenej kapusty a pre 1/2 som robila paprikovo -cesnakový bôčik