Anika61
12.11.14,11:25
Kapustnica s klobásou, zemiakové placky.

...môžem prísť ?? :D
aj ja, aj ja..:D
Terezka musis toho spravit viac...stretko u Teba...:D:D:D
Anika61
12.11.14,10:38
No dievcataaaa ....vy to tu zas ''davate''...a ja obed zo vcera-kto to ma teraz jest???:eek::D..:)
evuš
12.11.14,10:43
No dievcataaaa ....vy to tu zas ''davate''...a ja obed zo vcera-kto to ma teraz jest???:eek::D..:)

Anička, daj kuriatkam :D;)
Peggynka
12.11.14,12:28
polievka hraskova a u mamky sme si objednali dzadky s mliekom/ neviem ako sa to inde vola.../, mame to velmi radi ,ale ja to neviem robit,tak ked dostaneme chut na spominane dzadky,tak mamka nam vzdy vyhovie:)
Aanika,my to jedávame ako kuľašu-rozotrieť na tanier,na to kocka masla a prikryť kôpkou kuľaše.Každý si ukrajuje lyžicou také halušky (jedli sme to z jednej misy :)).Otcovi dávala mama opraženú slaninku s cibuľou.A keď zvýši,opečiem si na panvici.Tento bloger si to vyriešil po svojom a opečie takéto "halušky" v rúre:
http://baranek.blog.sme.sk/c/235991/Varime-s-Medvedom-Dzatky-Fucka-Skubanky.html
Len by som upravila:nie dvoma lyžicami namočenými vo vode,ale v oleji - vykrajujeme.
Anika61
12.11.14,14:59
Na veceru udene rolovane pliecko s chlebom ,chren...steril.uhorky
evaj63
12.11.14,16:57
Kurča na smotane so zeleninou a cestovinami.
Aanika
12.11.14,18:31
polievka hraskova a u mamky sme si objednali dzadky s mliekom/ neviem ako sa to inde vola.../, mame to velmi radi ,ale ja to neviem robit,tak ked dostaneme chut na spominane dzadky,tak mamka nam vzdy vyhovie:)
Aanika,my to jedávame ako kuľašu-rozotrieť na tanier,na to kocka masla a prikryť kôpkou kuľaše.Každý si ukrajuje lyžicou také halušky (jedli sme to z jednej misy :)).Otcovi dávala mama opraženú slaninku s cibuľou.A keď zvýši,opečiem si na panvici.Tento bloger si to vyriešil po svojom a opečie takéto "halušky" v rúre:
http://baranek.blog.sme.sk/c/235991/Varime-s-Medvedom-Dzatky-Fucka-Skubanky.html
Len by som upravila:nie dvoma lyžicami namočenými vo vode,ale v oleji - vykrajujeme.
Poznam aj kulasu ,tu nam robila mamka povecsine v sobotu, ked sme boli male deti a davala nam na nu sprazene maslo s cibulkou a k tomu mlieko,vzdy ked z nej ostalo, tak v nedelu na ranajky nam ju prihriala a to bola dobrota ,dzatky su asi z toho isteho cesta ,len sa z neho robia halusky,alebo gulky.,na ktore sa dava tiez sprazena cibula na masle,.su to take stare jedla,ktore ked papame,tak zaroven spominame na detstvo.Aspon ja urcite.:)A kulasu by som si tiez dala...:D
Anika61
13.11.14,09:02
Jahnaci zeleninovy vyvar s rezancami,varena jahnacinka so zemiakmi dusenymi na cibulke a cerv.paprike,sterilizovane dubaciky
Žabinka
13.11.14,09:19
my dnes dojedáme.. urobila som pár kuracích rezníkov k cviklovému šalátu.. a variť budem až večer, segedín na zajtra a chlapcovi na víkend..
evuš
13.11.14,09:22
obed - omeleta so slaninkou, cereálny rožok, zeleninový šalát...
večera - musím niečo vymyslieť...:)
babka - ježibabka
13.11.14,10:29
Vypražený karfiol, zemiaky, uhorka. V obchode mali perfektnú tlačenku, bude na večeru s cibuľou a octom.
osky
13.11.14,14:45
spaldove celozrnne cestoviny s dusenou zeleninou,bielymi fazulami a pikantne okorenene.
hlavkovy salat
Peggynka
14.11.14,05:58
Idem skúsiť fazuľové fašírky s ryžou (videla som v TV-Lucinda robila) a k tomu si dám šťuchané zemiaky so zeleninou :)
Anika61
14.11.14,09:35
Jeleni gulas so zemlovou knedlou...mnam,uz dva dni sa nan tesiiiim:D:)
evuš
14.11.14,09:42
Jeleni gulas so zemlovou knedlou...mnam,uz dva dni sa nan tesiiiim:D:)

..ide predĺžený víkend, žeby som prišla ? :D:D
Žabinka
14.11.14,09:47
včera večer som navarila za hrniec segedínu.. chlapcovi má prísť na víkend frajerka, tak aby nepomreli od hladu..:D
Anika61
14.11.14,09:48
Jeleni gulas so zemlovou knedlou...mnam,uz dva dni sa nan tesiiiim:D:)

..ide predĺžený víkend, žeby som prišla ? :D:D
Prid moja:).....a dones z tej mangalice:D:D:D:---
Žabinka
14.11.14,09:58
a kým sa dostanem k obedu (okolo 16,00), tak vyjedám takéto fajné syrové kocky v paprikovo-cesnakovom náleve.. je to také fajné, a skoro som samu seba oklamala, že je to paprikový lalok..:D
evuš
14.11.14,10:05
Jeleni gulas so zemlovou knedlou...mnam,uz dva dni sa nan tesiiiim:D:)

..ide predĺžený víkend, žeby som prišla ? :D:D
Prid moja:).....a dones z tej mangalice:D:D:D:---

Anka, prídem....len sa nám dnešná zakálačka akosi "pototo".... mäsiar ochorel, takže mangalice si veselo ešte pobehujú vo výbehu.....ale volala som s bráškom tak možno dnes jedna pôjde chúďa predsa len dole....:D ... a čo prinesiem ? Vraj klobásy i masť sú z toho fajné...takže prinesiem z každého rožku trošku :D;)
Tweety
14.11.14,10:11
Restovaná kuracia pečeň, ryža, cherry paradajky.
wirgi
14.11.14,11:56
a kým sa dostanem k obedu (okolo 16,00), tak vyjedám takéto fajné syrové kocky v paprikovo-cesnakovom náleve.. je to také fajné, a skoro som samu seba oklamala, že je to paprikový lalok..:D

žabi, veď príď na ten paprikový bôčik ešte ostalo :D
wirgi
14.11.14,11:58
frankfurtská polievka, filé zo pstruha na masle, zemiaková kaša
Aanika
14.11.14,16:56
Na obed len sosovicova polievka s udenou klobasou a teraz som dokoncila halusky s kyslou-domacou kapustou a slaninou.
evaj63
14.11.14,17:18
Polievka z morčacieho krídla, z uvareného mása rizoto, na prilepšenie scískance s oškvarkami.
Peggynka
15.11.14,10:13
My dnes u mamy (pozvala nás,páči sa jej,keď nás má doma komplet :) )
Slepačí vývar,sviečková na smotane,hanácke koláče.
sosak
15.11.14,10:58
Dnes bolo chrumkavé melasové kura s opekanými zemiakmi.
http://www.bezmlieka.sk/melasove-kura.php
Aanika
15.11.14,11:14
dnes sa dojeda sosovicova polievka a kapustove halusky, nevarila som nic , nech sa doje co zostalo, a kedze som netravila doobedu pri sporaku, tak som spravila na zimu peceny caj.
mimaBe
15.11.14,14:35
falošný guláš, granadír, hlávkový šalát :)
Anika61
15.11.14,15:01
Tak az dnes ..gulas z jelenich rebierok a bravcoveho pliecka s knedlou;)
evaj63
15.11.14,19:00
Polovici rodine pangasius s pečivom, synovi cestoviny so špagetovou omáčkou, mne stačil aj posledný stískanec. Tri záviny- makovo jablkový, orechovo jablkový, a pretí bol spletený z makového a orechového s jablkami.
babka - ježibabka
15.11.14,20:02
Dusená pečienka, ryža, uhorka.
Žabinka
15.11.14,20:39
s návštevou v reštaurácii:
- rezeň v zemiakovom cestíčku, hranolky, zeleninová obloha
- vyprážaný syr, hranolky, tatárka
- zeleninový šalát s kuracím mäsom
a všetko sme dajako skombinovali a bolo to fajné..:D
Tweety
16.11.14,06:48
Hovädzia polievka s rezancami, pečená krkovička, červená kapusta na červenom víne, pečené zemiaky, zelerové hranolky, rohlííkový knedlík, zmrzlina, H. lux..
evaj63
16.11.14,16:15
Polievka kačaco-slepačia s rezancami, pečené kačice s mandlovou plnkou, dusená kapusta, parená domáca knedla, lokše, Sacher torta.
buchač
16.11.14,16:20
Kua...jelenina, hovädzina na víne, kačacina...reštika.....:eek::confused:
Kua...a že slovač lóóóve nemá...:rolleyes:
lujza.j
16.11.14,16:44
buchi.....mám napísať jáá:D:eek:
buchač
16.11.14,16:48
buchi.....mám napísať jáá:D:eek:

Ty napíšeš, tak všetci pomrieme od hladu....to druhý extrém...;)
Veď Ty si môžeš dať aj nový nick...že Ketóza... :D :D :D :D :D
pmajap
16.11.14,16:59
buchi....a ty ??
lujza.j
16.11.14,17:00
dúfam,že sa tu náhodne niekto hentak nezaregistruje...lebo som v rici:Dtu bude písať capiny a bude to na mňa:eek:
buchač
16.11.14,17:22
buchi....a ty ??

Čo ja ?
Čo som dnes obedoval ?...šak to, co dúm dal. Šáhol do mrazáku, prvé pod oko padli jaternice, nuž tieto boli.

Ketózu nie, to je pre mňa nedobrá voľba. http://diabezita.sk/index/article?title=diabeticka-ketoacidoza-a-jej-najtazsie-stadium
Peggynka
16.11.14,17:31
Kua...jelenina, hovädzina na víne, kačacina...reštika.....:eek::confused:
Kua...a že slovač lóóóve nemá...:rolleyes:
:) prečítam,obliznem sa a dám si,čo som si navarila:)
Restovaná pečeň,ryža,cvikla
Aanika
16.11.14,20:10
vyvar z domaceho kohuta,nitovky,spanielske vtacky a maslovy kolac.
Anika61
16.11.14,20:36
Dnes varila ''svekrusa''boli sme na navsteve: Pecena jahnacina na cesnaku...tatarsky biftek...tvarohovy a makovy zavin...chlebicky...:D/tak jej vravim,nech si len zachova tieto dobre mravy/:D:D:D
pmajap
17.11.14,14:25
Polievka zo zelenej fazule,grilované kura s ryžou a pica s chladničkovým výmetom, miláčík z tvarohu, šľahačkovej smotany a vanilky
Anika61
17.11.14,14:28
Pecene morcacie kridla,cervena dusena kapusta,knedla
osky
17.11.14,19:37
veganske palacinky

3 dcl rastlinneho mlieka
2,5 kopcovitych lyzic sojovej muky
3,5 kopcovitych lyzic celozrnnej spaldovej muky
stipka sody bicarbony
kavova lyzicka xylitolu
kavova lyzicka olivoveho oleja

-napln makova:
mak zaparit horucim rastlinnym mliekom alebo varenou vodou-len tolko aby sa to spojilo
dochutit medom,l.skoricou a ml.klincekom,pripadne brusnicovym sirupom
Žabinka
18.11.14,11:59
dnes dojedám zo včera, rezeň so šalátom..
Anika61
18.11.14,15:20
Ostala mi kapusta a knedla od vcera tak som upiekla prerasteny bocik na cesnaku s rascou...
pmajap
18.11.14,17:31
Hrstková polievka a jablčník
Anika61
19.11.14,08:46
Dnes mam zas bocik od vcera ...tak som k nemu dorobila kelovy privarok so zemiakmi...a v plane tvarohovy kolac..:D
Peggynka
19.11.14,08:48
Krúpová so zeleninou,zemiaková placka plnená plátkom údenej krkovičky,sterilizovaná sladkokyslá kapusta.
evuš
19.11.14,08:57
vajíčkovo-rascová polievka, pikantné bravčové kocky na mrkve a hrášku, zemiakové pyré
Tweety
19.11.14,08:59
Morčacie medailonky preliate hríbovou omáčkou, opečené zemiačky. Pridám olovrant, paprikáška.
osky
19.11.14,10:51
muz-pecene bravcove koleno,pecene zemiacky a cerstva zeleninka

ja-brokolica na pare,pohanka so sojovkou,morskou bylinkovou solou a morskymi riasami
wirgi
19.11.14,11:15
cesnaková polievka s kockami opečeného chleba, pečené zemiaky so slaninou, kyslá kapusta
Anika61
19.11.14,12:04
Niekomu asi nechuti....ked dava minusky za jedlo...aj Peggy aj Žabi aj mne...:D:eek:
Žabinka
19.11.14,12:09
anička, môj vyprážaný rezeň a peggina krkovička sú nezdravé jedlá.. to chápem.. ale tvoje morčacie?? to by malo byť zdravé.. ja myslím, že to bola chyba, asi zase robí plusky s mínuskami.. ;) ;)
Gabi03
19.11.14,12:09
cesnaková polievka s kockami opečeného chleba, pečené zemiaky so slaninou, kyslá kapusta

júúúj, pečené zemiaky... mňam
evaj63
19.11.14,17:51
Opekané špagety s kuracím mäsom a zeleninou.
Žabinka
20.11.14,07:12
ráno som narýchlo robila knedľu vo vajíčku.. polievka hlivová..
evuš
20.11.14,07:28
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Anika61
20.11.14,09:59
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Jeeej Evka...neviem si to dost dobre predstavit-kysla kapusta a ryza...raz som vyskusala ryzu s rybou-beee a uz nikdy viac...:D:).....ale zas ...ked plneny kapustny list je fajny
Žabinka
20.11.14,10:12
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Jeeej Evka...neviem si to dost dobre predstavit-kysla kapusta a ryza...raz som vyskusala ryzu s rybou-beee a uz nikdy viac...:D:).....ale zas ...ked plneny kapustny list je fajny
Anička, a koložvárska kapusta? Tam je ryža s kyslou kapustou.. Mňam.. :D Ale ryba s ryžou, to ani mne nejde dokopy..
Mila123
20.11.14,10:18
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Jeeej Evka...neviem si to dost dobre predstavit-kysla kapusta a ryza...raz som vyskusala ryzu s rybou-beee a uz nikdy viac...:D:).....ale zas ...ked plneny kapustny list je fajny
Anička, a koložvárska kapusta? Tam je ryža s kyslou kapustou.. Mňam.. :D Ale ryba s ryžou, to ani mne nejde dokopy..
a čo suši?
buchač
20.11.14,10:21
a čo suši?

...ešte nie...ešte som len dal do práčky...;) :D :D :D
Mila123
20.11.14,10:23
a čo suši?

...ešte nie...ešte som len dal do práčky...;) :D :D :D
veď hore pupkom ležíš.....
Žabinka
20.11.14,10:23
a čo suši?

...ešte nie...ešte som len dal do práčky...;) :D :D :D
:D:D jurko, jurko, z teba dnes srší ten humor..:D
buchač
20.11.14,10:25
a čo suši?

...ešte nie...ešte som len dal do práčky...;) :D :D :D
:D:D jurko, jurko, z teba dnes srší ten humor..:D
...a to som ani nemal onéééé...;)
evuš
20.11.14,10:37
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Jeeej Evka...neviem si to dost dobre predstavit-kysla kapusta a ryza...raz som vyskusala ryzu s rybou-beee a uz nikdy viac...:D:).....ale zas ...ked plneny kapustny list je fajny

..ja ryžu celkovo moc nemusím, manžel a deti áno...stehná urobím na kapuste...k tomu ryžu..oni budú jesť stehná s ryžou.. a ja stehná s kapustou... :D

A Anka, môj muž si minule /dobre dávno/ ku grilovanému bravčovému kolenu /cca 1kg/ vypýtal od čašníka ryžu, ten čumel ako puk /ponúkal mu k tomu chlieb alebo zemiaky/ - ja som sa smiala ako blázon...on je ryžový..ja zemiaková :D
Tweety
20.11.14,11:10
Obed zo včera a na prilepšenie americké lievance s čučoriedkami.
osky
20.11.14,13:41
muz dojedol koleno-to bravove a ja som si zase urobila pohanku,ale tentoraz s miesanou dusenou zeleninou-no a vcil by mi bodol daky kolacik,ale nemam fnuk....

inak k rybe roievam aj ryzu,ale zasadne len k rybe v trojobale alebo k rybim prstom-je to mnam.
Anika61
20.11.14,13:45
obed - kto si čo doma uchmatne :D;) , ja v práci - tuniakový šalát
večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie stehná na kyslej kapuste, ryža.... ja bez ryže /rozhodla som sa, že "vytopím" masť i zo seba:D:D - nielen z mangalíc/ ;)
Jeeej Evka...neviem si to dost dobre predstavit-kysla kapusta a ryza...raz som vyskusala ryzu s rybou-beee a uz nikdy viac...:D:).....ale zas ...ked plneny kapustny list je fajny

..ja ryžu celkovo moc nemusím, manžel a deti áno...stehná urobím na kapuste...k tomu ryžu..oni budú jesť stehná s ryžou.. a ja stehná s kapustou... :D

A Anka, môj muž si minule /dobre dávno/ ku grilovanému bravčovému kolenu /cca 1kg/ vypýtal od čašníka ryžu, ten čumel ako puk /ponúkal mu k tomu chlieb alebo zemiaky/ - ja som sa smiala ako blázon...on je ryžový..ja zemiaková :D
No tak to heeej...ja som si to predstavila ,ze stehno-ryza a kysla kapusta...kolozvarska mnam a susi-nemusim,nechuti mi to..:):D
Anika61
20.11.14,13:47
Ja dnes len bolonske spagety:D
Anika61
20.11.14,15:10
muz dojedol koleno-to bravove a ja som si zase urobila pohanku,ale tentoraz s miesanou dusenou zeleninou-no a vcil by mi bodol daky kolacik,ale nemam fnuk....

inak k rybe roievam aj ryzu,ale zasadne len k rybe v trojobale alebo k rybim prstom-je to mnam.
Vies ako sa vravi komu hus-komu kacka/mne aj1 aj2:D/ale nic v trojobale s ryzou mi nechuti-radsej ryzu samotnu...ale moja ,sto ludi-sto chuti...:)
pmajap
20.11.14,15:27
Restované kuracie pečienky v lokši pokvapkané s chílli omáčkou, dva dl mlieka
evuš
20.11.14,16:17
Ha, pôvodná večera zrušená.......
Mužíček a deti pečené jaternice a krvavnice, chlieb, kyslá uhorka..
katka 23
20.11.14,16:25
navarené na zajtra - zapekané zemiaky so špenátom , k tomu tatarka bude, polievka zeleninová
kukučka
20.11.14,16:47
evuš, kým nespapáte tie dobroty, :mee: - ja si ťa dám asi do ignore :D
pmajap
20.11.14,16:54
evuš, kým nespapáte tie dobroty, :mee: - ja si ťa dám asi do ignore :D
,,,,to nerob, to neboli posledné pušuky:D
evuš
20.11.14,17:41
Dievčatá, no, nezakážem vám ignore...:D
Peggynka
20.11.14,18:28
muz dojedol koleno-to bravove a ja som si zase urobila pohanku,ale tentoraz s miesanou dusenou zeleninou-no a vcil by mi bodol daky kolacik,ale nemam fnuk....

inak k rybe roievam aj ryzu,ale zasadne len k rybe v trojobale alebo k rybim prstom-je to mnam.
Vies ako sa vravi komu hus-komu kacka/mne aj1 aj2:D/ale nic v trojobale s ryzou mi nechuti-radsej ryzu samotnu...ale moja ,sto ludi-sto chuti...:)
Anika61,v Tatrách (v Bellevue) si Nemci objednávali knedle ku rezňom :eek:
pmajap
20.11.14,18:35
Anika61,v Tatrách (v Bellevue) si Nemci objednávali knedle ku rezňom :eek.

V španielskom lietadle prošuto s rezancami-suchými
evaj63
20.11.14,18:48
Vel'ký hrnčisko kotlíkového gulášu, zajtra nevarím.
Aanika
20.11.14,18:58
krupova s udenym kolenom, kelovy privarok, zemiaky, dusene bravcove a jablkova strudla.
Vsetko od mamky, za co jej velmi pekne dakujem.
Anika61
20.11.14,19:18
Niekomu tu zahrabava:eek::eek::eek:?
Dievcata...to nepatrilo Vam....ale boli tu cervene oplzlosti na pol strany.
Anika61
20.11.14,19:26
Ha, pôvodná večera zrušená.......
Mužíček a deti pečené jaternice a krvavnice, chlieb, kyslá uhorka..
Evka ukazuje mi v notif.ze som Ti dala minusku...ale davala som plus,prepac:---....to asi dalo,ze si menila veceru:D
Anika61
21.11.14,08:45
Vyprazany syr,opekane zemiaky,tatarska omacka....dezert jablkova chrumka.
Žabinka
21.11.14,08:48
pre deťuchy - kuracie prsia, s pórom a farebnými paprikami, s ryžou.. pre mňa v práci - tuniakový šalát..
evuš
21.11.14,08:50
Ha, pôvodná večera zrušená.......
Mužíček a deti pečené jaternice a krvavnice, chlieb, kyslá uhorka..
Evka ukazuje mi v notif.ze som Ti dala minusku...ale davala som plus,prepac:---....to asi dalo,ze si menila veceru:D

Anka, prosím Ťa mínus, či plus:---..mne stačí, keď sa mi deti najedia a ver, včera mali riadne grče za ušami :D:D
evuš
21.11.14,08:52
..tofu so zeleninou alá čína...
pmajap
21.11.14,11:23
Dojedám hrstkovú polievku, rezeň a zemiakový šalát
babka - ježibabka
21.11.14,17:19
Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
pmajap
21.11.14,17:36
Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.

To by som si dala, Olinka vyťahuješ pokušenie:)
Mila123
21.11.14,18:08
Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
ja robím tzv. spravodlivú huspeninu (tak 1x ročne), nechávam ju stuhnúť v jednej nádobe (vyšší pekáč) a naporcujem....šetrím miesto v chladničke, špajzu nemám....
Anika61
21.11.14,19:08
Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
ja robím tzv. spravodlivú huspeninu (tak 1x ročne), nechávam ju stuhnúť v jednej nádobe (vyšší pekáč) a naporcujem....šetrím miesto v chladničke, špajzu nemám....
Aj ja robim do pekaca....ale jezibabkine tanieriky nemaju chybu-len sa ponuknut...mnam
kukučka
21.11.14,19:27
Ja mám okrem klasiky ešte dva varianty: do polovice dám cesnak a peper a vypijem horúcu, zbytok klasika, druhý variant málo vody, ochutím a dám stuhnúť do širokej fľaše, je to už chuťovo ako tlačenka. To preto, že to jedlo jem sama.
Ráno kráčam do obchodu, aj keď už mám kúpené hovädzie - na slanine a cibuli, máme veľmi radi.
babka - ježibabka
21.11.14,19:37
Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
ja robím tzv. spravodlivú huspeninu (tak 1x ročne), nechávam ju stuhnúť v jednej nádobe (vyšší pekáč) a naporcujem....šetrím miesto v chladničke, špajzu nemám....
Ja miesto nepotrebujem. Zajtra rozdám a nebude čo skladovať. Susede som už dala čistú, s mäsom nelúbí, zajtra príde syn a kamarátka.:D
kukučka
21.11.14,19:47
Varovanie pre tých, čo tu dávajú fotky:
síce ani neviem kde ktorá bývate, ale oznamujem, že si idem vybaviť vlakový preukaz. :--- :D
evuš
21.11.14,20:09
Kukuč, vybav a príď, u nás budeš vítaná.... ;)
buchač
21.11.14,20:38
Varovanie pre tých, čo tu dávajú fotky:
síce ani neviem kde ktorá bývate, ale oznamujem, že si idem vybaviť vlakový preukaz. :--- :D

Ja oznamujem, že mám iný preukaz.
Dám Ti adresu, šak dôjdi ...http://www.sherv.net/cm/emoticons/bad/scarface-smiley-emoticon.gif



http://img.janforman.com/th/Jedlo29j5s.JPG (http://img.janforman.com/Jedlo29j5s.JPG)
http://img.janforman.com/th/JEDLO1pg8w.JPG (http://img.janforman.com/JEDLO1pg8w.JPG)
http://img.janforman.com/th/Jedlo3j5d4.JPG (http://img.janforman.com/Jedlo3j5d4.JPG)
lujza.j
21.11.14,20:41
buchi nebuc taký agresívny:D
evuš
21.11.14,21:44
buchi nebuc taký agresívny:D
Luji, zase si zanedbala "medové týždne" ... :D:D;)
kukučka
21.11.14,22:37
najedol sa fazule a teraz machruje :---

a ešte sa mi to aj rýmuje :D
Anika61
22.11.14,10:25
najedol sa fazule a teraz machruje :---

a ešte sa mi to aj rýmuje :D
Kukuc :eek:a ja pozeram,ze nieco flambovane na obed:D
lujza.j
22.11.14,10:27
buchi nebuc taký agresívny:D
Luji, zase si zanedbala "medové týždne" ... :D:D;)
no fasa...a múžem zato ja:D
korela
22.11.14,11:03
najedol sa fazule a teraz machruje :---

a ešte sa mi to aj rýmuje :D
Kukuc :eek:a ja pozeram,ze nieco flambovane na obed:D
Hlavne fazuľu treba variť podľa Bukovského. Po namočení vodu vyliať, naliať čerstvú vodu, tento postup zopakovať trikrát. Každá várka sa prevára tri minúty a potom sa vylieva. Až potom pridať vodu, v ktorej sa bude variť až do konca. Samozrejme pri výmene sa dáva voda vždy horúca kvôli bielkovinám.
Problémy s trávením by sa výrazne znížia.
korela
22.11.14,11:13
[QUOTE="babka - ježibabka"]Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
ja robím tzv. spravodlivú huspeninu (tak 1x ročne), nechávam ju stuhnúť v jednej nádobe (vyšší pekáč) a naporcujem....šetrím miesto v chladničke, špajzu nemám....
Škoda, že na Slovensku sa až tak často huspenina už nevarieva, teda ja konkrétne, ale zato Aziati za krásnu hladkú pleť a zdravé kĺby môžu vďačiť práve kolagénu. Oni jedia nejaké takéto jedlá celoročne.
Slováci si zvyknú kupovať želatínových medvedíkov aj na odporúčanie lekárov. Ale tiež odporúčajú aj huspeninu pri kĺboch, aby som bola spravodlivá.
buchač
22.11.14,11:20
najedol sa fazule a teraz machruje :---

a ešte sa mi to aj rýmuje :D
Kukuc :eek:a ja pozeram,ze nieco flambovane na obed:D
Hlavne fazuľu treba variť podľa Bukovského. Po namočení vodu vyliať, naliať čerstvú vodu, tento postup zopakovať trikrát. Každá várka sa prevára tri minúty a potom sa vylieva. Až potom pridať vodu, v ktorej sa bude variť až do konca. Samozrejme pri výmene sa dáva voda vždy horúca kvôli bielkovinám.
Problémy s trávením by sa výrazne znížia.

Bukovský bol ešte niekde na hubách, keď naše staré mamy a mamy varili také zdravé jedlá ...
....podľa neho ešte tak uvariť vodu na kávu a inak nič.
Nič nové nevymysel a ani nevymyslí pupúšik
korela
22.11.14,11:23
On je pre teba ako červené súkno pre býka. Napr. moja mama tento postup asi nepoznala. A kolegyňa práve z tohto dôvodu, celý život neje žiadne strukoviny.
buchač
22.11.14,11:28
On je pre teba ako červené súkno pre býka. Napr. moja mama tento postup asi nepoznala. A kolegyňa práve z tohto dôvodu, celý život neje žiadne strukoviny.

Šak som aj býk...:D
Nemám ho proste rád...jednoducho povedané - odrbáva ľudí...
lujza.j
22.11.14,11:39
idem variť chlapovi jeho fazulovú polievku z velke strakatej....vyskúšam....vodu z močenia vylievam...kedysi nie.....
Anika61
22.11.14,11:42
Tak toto by Bukovsky asi neodporucal:D/tiez ho nemusim/...Domace upecene klobasky a krvavnicky,zemiaky,kysla kapusta.:)
Tweety
22.11.14,12:32
Hŕstková polievka, prírodné karé, zemiaky, kapustovo-zeleninový šalát.
pmajap
22.11.14,12:49
idem variť chlapovi jeho fazulovú polievku z velke strakatej....vyskúšam....vodu z močenia vylievam...kedysi nie.....
vyvaríš a vyleješ najlepšiu chuť, pri fazuľovej stačí dať trochu cukru, alebo zo dva bazalkové lístky a nezdúva.
buchač
22.11.14,14:05
idem variť chlapovi jeho fazulovú polievku z velke strakatej....vyskúšam....vodu z močenia vylievam...kedysi nie.....
vyvaríš a vyleješ najlepšiu chuť, pri fazuľovej stačí dať trochu cukru, alebo zo dva bazalkové lístky a nezdúva.

Ja do polievky nejak nemočím...je to predsa len trochu nehygienické...;)
Zdúva? No a ? Kto grgá a prdí - zdravie si tvrdí ! :D
Tweety
22.11.14,14:06
idem variť chlapovi jeho fazulovú polievku z velke strakatej....vyskúšam....vodu z močenia vylievam...kedysi nie.....
vyvaríš a vyleješ najlepšiu chuť, pri fazuľovej stačí dať trochu cukru, alebo zo dva bazalkové lístky a nezdúva.

Ja do polievky nejak nemočím...je to predsa len trochu nehygienické...;)
Zdúva? No a ? Kto grgá a prdí - zdravie si tvrdí ! :D
Nie je močenie ako močenie. To tvoje je brrrrr, aká asociácia ti prišla na rozum..
Peggynka
22.11.14,14:18
idem variť chlapovi jeho fazulovú polievku z velke strakatej....vyskúšam....vodu z močenia vylievam...kedysi nie.....
A ja, odkedy som sama,nič nemočím :D Prásknem tam prepláchnutú fazuľu z konzervy a za 30min. mám polievku :) Aj diétnejšia je,žiadne údené,len sliezska klobása :) a kopa cesnaku
Anika61
22.11.14,15:42
Posielam jeden jednoduchy ,mramorovy-tvarohovy kolacik:)
Žabinka
22.11.14,16:34
dnes bola kapustnica, pravá vianočná, aj s klobáskou, kúskom krkovičky a hríbami.. a palacinky, tvarohové, džemové, nutelové..
pmajap
22.11.14,17:59
kukučka sadaj na vlak;)langoše, škvarkovníky a štrúdle
lujza.j
22.11.14,18:03
:eek::mee:mňááám...zase revem
Žabinka
22.11.14,18:05
no to si mi majka dala.. moja diéta.. zajtra večer budú langoše s veľa cesnakom..
evuš
22.11.14,20:28
Bože Baby, ste akési voľné....však dokým nemám 100 kg a hrozilo by mi odobratie OP tak neriešim...či ?? :D:D
evuš
22.11.14,20:38
On je pre teba ako červené súkno pre býka. Napr. moja mama tento postup asi nepoznala. A kolegyňa práve z tohto dôvodu, celý život neje žiadne strukoviny.

Šak som aj býk...:D
Nemám ho proste rád...jednoducho povedané - odrbáva ľudí...

Juraj, som rozmýšlala, čo furt ma k Tebe tiahne..už viemmm....však Ty si býčisko :D
wirgi
23.11.14,09:09
Liptovská kyslá polievka, zabíjačkový tanier- pečené mäso, neúdená klobása a jaternica, k tomu dusená kyslá kapusta, zemiaky, pudingovo jablková štrúdľa s orechami, počkám kým príde 1/2 z kostola a môžem servírovať :D
lujza.j
23.11.14,10:21
zabijem sa..prishám bohu:D..toto je už priveľa....
buchač
23.11.14,10:35
zabijem sa..prishám bohu:D..toto je už priveľa....

Ale šak kľud....
Daj si za tanier ketózy, zapi pohárom čpavku a máš veget....;) :D :D :D :D :D
lujza.j
23.11.14,10:40
zabijem sa..prishám bohu:D..toto je už priveľa....

Ale šak kľud....
Daj si za tanier ketózy, zapi pohárom čpavku a máš veget....;) :D :D :D :D :D
:---...si odporný:D
Aanika
23.11.14,10:56
Polievka z prepelicky , pecenove halusky, kysla kapusta,udena klobasa,jaternice,krkovicka a varene zemiaky,vanilkovo-karamelovy puding s borovkami a kysnute makovniky.
Žabinka
23.11.14,14:42
kapustnica, vyprážaný syr s vlnkovými hranolkami a tatárskou..
Anika61
23.11.14,14:46
Jelenie platky na koriandri,ryza,brusnicovy kompot...domaci chlebik,..a kolac zo vcera
evaj63
23.11.14,14:57
Kurací vývar s rezancami, bravčové soté, dusená ryža, pohánka , pre mňa aj kapustový šalát, jahodový koláč.
babka - ježibabka
23.11.14,15:07
Polievka zeleninová so zemiakmi, kapusta od včera, jablkovo - makový koláč.
kukučka
23.11.14,15:28
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
buchač
23.11.14,15:31
najedol sa fazule a teraz machruje :---

a ešte sa mi to aj rýmuje :D
Kukuc :eek:a ja pozeram,ze nieco flambovane na obed:D
Hlavne fazuľu treba variť podľa Bukovského. Po namočení vodu vyliať, naliať čerstvú vodu, tento postup zopakovať trikrát. Každá várka sa prevára tri minúty a potom sa vylieva. Až potom pridať vodu, v ktorej sa bude variť až do konca. Samozrejme pri výmene sa dáva voda vždy horúca kvôli bielkovinám.
Problémy s trávením by sa výrazne znížia.

Bukovský bol ešte niekde na hubách, keď naše staré mamy a mamy varili také zdravé jedlá ...
....podľa neho ešte tak uvariť vodu na kávu a inak nič.
Nič nové nevymysel a ani nevymyslí pupúšik

Teraz ide nová relácia o varení na Tv GrC..." 15 min. Kuchár " ...

Kua, na toho (píííííp) sa nedá pozerať ani minútu a nie to ešte celých 15 minút...;)
buchač
23.11.14,15:36
Teraz ide nová relácia o varení na Tv GrC..." 15 min. Kuchár " ...

Kua, na toho (píííííp) sa nedá pozerať ani minútu a nie to ešte celých 15 minút...;)

Vo všetkej slušnosti by som si teda rád prečítal názor toho, kto so mnou nesúhlasí. Veď daj, neznámy, ten svoj pohľad na dotyčného kuchára Kocáka. Lebo ja naň ten názor mám, inak by som predsa nezabrdol do neho.
Žabinka
23.11.14,15:39
Teraz ide nová relácia o varení na Tv GrC..." 15 min. Kuchár " ...

Kua, na toho (píííííp) sa nedá pozerať ani minútu a nie to ešte celých 15 minút...;)
raz som natrafila na túto reláciu o varení, ale z rýchleho kuchára som mala celkom zmiešané pocity..
Anika61
23.11.14,15:46
Teraz ide nová relácia o varení na Tv GrC..." 15 min. Kuchár " ...

Kua, na toho (píííííp) sa nedá pozerať ani minútu a nie to ešte celých 15 minút...;)

Vo všetkej slušnosti by som si teda rád prečítal názor toho, kto so mnou nesúhlasí. Veď daj, neznámy, ten svoj pohľad na dotyčného kuchára Kocáka. Lebo ja naň ten názor mám, inak by som predsa nezabrdol do neho.
Ja som to nebola:D...ale na kju rit to pozeras...
buchač
23.11.14,15:50
Teraz ide nová relácia o varení na Tv GrC..." 15 min. Kuchár " ...

Kua, na toho (píííííp) sa nedá pozerať ani minútu a nie to ešte celých 15 minút...;)

Vo všetkej slušnosti by som si teda rád prečítal názor toho, kto so mnou nesúhlasí. Veď daj, neznámy, ten svoj pohľad na dotyčného kuchára Kocáka. Lebo ja naň ten názor mám, inak by som predsa nezabrdol do neho.
Ja som to nebola:D...ale na kju rit to pozeras...

...a čo som sa s koňom zrazil ?
Raz stačilo, tak na preskáčku, s prepínaním kanálov...radšej k zubárovi, jak na to premazlaného pozerať...
No nemusel ísť až do takých dôsledkov a podrobností, že kopíruje (okrem iného) ešte aj ten štýl rozprávania Jamieho Olivera... ;)
mimaBe
23.11.14,16:52
kelová polievka, zajac na smotane, halušky, bábovka z treného cesta :)
Anika61
23.11.14,17:46
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Peggynka
23.11.14,17:51
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
A keď má kto zjesť? Musia mať aj čo zjesť :) ,nie ?
osky
24.11.14,11:08
pseno s dusenou zeleninou
dezert-pseno s orechami,skoricou a medom ;-D
osky
24.11.14,11:36
kukučka sadaj na vlak;)langoše, škvarkovníky a štrúdle
Jesus-na tie strudle idem aj ja-tolko maku,ani cesto nevidno-ale ja som zase stratila pas :-(
pmajap
24.11.14,11:38
osky a mažel?

Mrkvová polievka, pečené mäso, kapusta a knedlík.

:)fotku nedávam aby kukučka nedocestovala, nevarila som veľa:D
osky
24.11.14,11:42
manzel nech sa posti.......

ale nie,cez vikend sme navarili jeleni gulas,supla som aj do mrazaku,
a vnedelu bravcove platky na lesnych hriboch,ryza,
dnes si kupi cestou fat foode-zial,nemam sa nim kedy zaoberat ,stratila som pas a vo stvrtok chcem cestovat-musim hladat....
evuš
24.11.14,11:47
osky a mažel?

Mrkvová polievka, pečené mäso, kapusta a knedlík.

:)fotku nedávam aby kukučka nedocestovala, nevarila som veľa:D

Majka, keď sa zastaví cestou, kde-kade, k Tebe príde Kukuč už najedená ... možno jej postačí sóda bikarbóna :D
pmajap
24.11.14,11:58
manzel nech sa posti.......

ale nie,cez vikend sme navarili jeleni gulas,supla som aj do mrazaku,
a vnedelu bravcove platky na lesnych hriboch,ryza,
dnes si kupi cestou fat foode-zial,nemam sa nim kedy zaoberat ,stratila som pas a vo stvrtok chcem cestovat-musim hladat....

osky to s tým pasom, to si uvarila sýte jedlo... prajem ti, aby všetko dobre dopalo :)
pmajap
24.11.14,12:05
osky a mažel?

Mrkvová polievka, pečené mäso, kapusta a knedlík.

:)fotku nedávam aby kukučka nedocestovala, nevarila som veľa:D

Majka, keď sa zastaví cestou, kde-kade, k Tebe príde Kukuč už najedená ... možno jej postačí sóda bikarbóna :D

Záleží akú má navigáciu, ak ju zavedie najprv na západ, tak soda bikarbona, ak na východ...no neviem, neviem či ju buchač opatrí :D
Peggynka
24.11.14,12:42
Karfiolová s krupicovými haluškami,prír.kuracie zapečené so špargľou a syrom,opekané zemiaky.
buchač
24.11.14,14:27
osky a mažel?

Mrkvová polievka, pečené mäso, kapusta a knedlík.

:)fotku nedávam aby kukučka nedocestovala, nevarila som veľa:D

Majka, keď sa zastaví cestou, kde-kade, k Tebe príde Kukuč už najedená ... možno jej postačí sóda bikarbóna :D

Záleží akú má navigáciu, ak ju zavedie najprv na západ, tak soda bikarbona, ak na východ...no neviem, neviem či ju buchač opatrí :D

... a na zapitie jej ponúknem Šaraticu...;) :D :D :D
pmajap
24.11.14,15:42
[QUOTE="buchač"][

umývam si ruky, nech ťa na nebeský prah dostane kukučka:rolleyes:
Anika61
24.11.14,18:21
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Jeej Terezka...ty si mi ''ťapšu''' opravila na kapsu:) aj to moze byt,ale ťapša u nas=plech na pecenie:):D
Peggynka
24.11.14,20:00
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Jeej Terezka...ty si mi ''ťapšu''' opravila na kapsu:) aj to moze byt,ale ťapša u nas=plech na pecenie:):D
U nás "tepša" :)
Mila123
24.11.14,20:07
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Jeej Terezka...ty si mi ''ťapšu''' opravila na kapsu:) aj to moze byt,ale ťapša u nas=plech na pecenie:):D
U nás "tepša" :)
moja manka pochádza z goralského kraja a ja som počúvala i keď niekedy nechápala, nerozumela goralčine.....teda u nich je brutvánka , ako plech na koláče
buchač
24.11.14,20:46
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Jeej Terezka...ty si mi ''ťapšu''' opravila na kapsu:) aj to moze byt,ale ťapša u nas=plech na pecenie:):D
U nás "tepša" :)

Nechci vedieť, čo je "tepša" u nás...teda okrem iného...;)
Peggynka
24.11.14,20:57
už budem jak Lui, to nemáte čo robiť, že toľko vyvárate a vypekáte? :---:D
Kukucka, ja osobne ked to tu doobeda popozeram ,taku slinuuu chytim,že hybaj do kuchyne :D a potom kuk do tabletu-kuk do hrnca:D...no a vazim 45kg aj s topankami:eek:/na porazenie a to som ,,zozrala pol kapse kolacov od rana/
Jeej Terezka...ty si mi ''ťapšu''' opravila na kapsu:) aj to moze byt,ale ťapša u nas=plech na pecenie:):D
U nás "tepša" :)
moja manka pochádza z goralského kraja a ja som počúvala i keď niekedy nechápala, nerozumela goralčine.....teda u nich je brutvánka , ako plech na koláče
Poznám,naši obaja...koľkorazy sme ani vlastnej mame nerozumeli :) ale pobavili sme sa...podarená reč,že gryzonka = žuvačka. :eek:
pmajap
24.11.14,21:09
a tu už nik nevarí , čo ste na ketoze
kukučka
24.11.14,22:23
opice :--- ja sa tu rehocem ako koza :D najprv na šuťáku a teraz tu, ja biednica o hlade a smäde obehávam okresné mesto a vy na mňa sódu a šaraticu, si zapíšem, bo zabudnem. :--- :D
Tuším už pred tridsiatimi rokmi Jednota predávala nemeckú vínovú kapustu, Lui mi ju pripomenula, už je po neej!* :D
práve som dovarila kapustnicu.

* idem hľadať na YT darček pre mladšie ročníky a hlavne pre evuš
kukučka
24.11.14,22:30
Peggynka
25.11.14,00:29
a tu už nik nevarí , čo ste na ketoze
Variť som nevarila,ale upiekla som tvarohové štrúdle,kým si to dopísala.Kúpila som,že taliansky syr a to slaný tvaroh.Nechala som vo vode vyplaviť soľ a čo s tým...Bude na rozdávanie,tsss...
osky
25.11.14,04:11
osky
25.11.14,04:12
manzel nech sa posti.......

ale nie,cez vikend sme navarili jeleni gulas,supla som aj do mrazaku,
a vnedelu bravcove platky na lesnych hriboch,ryza,
dnes si kupi cestou fat foode-zial,nemam sa nim kedy zaoberat ,stratila som pas a vo stvrtok chcem cestovat-musim hladat....

osky to s tým pasom, to si uvarila sýte jedlo... prajem ti, aby všetko dobre dopalo :)

to este nie je koniec

pas som sice nasla,ale sok nastal,ked som zistila ze bol platny len do konca jula ......
evuš
25.11.14,05:14
https://www.youtube.com/watch?v=LHXtKvuSxSg

Kukuč, díkes, skoro som si opľula celý monitor i s klávesnicou....:D:D
buchač
25.11.14,05:38
https://www.youtube.com/watch?v=LHXtKvuSxSg

Hentú LP-platňu mám...fasácke hefty sú tam.
Žabinka
25.11.14,07:33
dnes budem mať na obedovečeru šalát: biela kapusta (zaparená sladkokyslým prevareným nálevom), paprika, paradajka, opečené kuracie prsia (na cibuľke, korenie grilovacie a veľa cesnaku), nastrúhaný syr na hrubo, a zaliate bielym smotanovým jogurtom..
evuš
25.11.14,07:41
obed - pečený baklažán s cesnakom, stratené vajce, dip
večera - kuracie marinované nugetky v zemiakovom cestíčku, opekané zemiaky, šalát z ľadového šalátu
pmajap
25.11.14,07:47
Ja dva týždne varené na rame, bez papriky, len paradajky, je to jedno čo, všetko chutí rovnako a margarínvý chlebík. Ak by mi fungoval internet umriem udusením vlastnými slinami, čo všetko vy papáte.;)
Tweety
25.11.14,07:54
Francúzske zemiaky, kapustovo-zeleninový šalátik.
pmajap
25.11.14,08:02
Francúzske zemiaky, kapustovo-zeleninový šalátik.
Majka mínuskuje to!!!
Žabinka
25.11.14,08:06
Francúzske zemiaky, kapustovo-zeleninový šalátik.
Majka mínuskuje to!!!
majka, keď to skočí +/-, musíš kliknúť znovu na -, a možno aj druhý raz.. ono to potom zmizne..
Tweety
25.11.14,08:08
Francúzske zemiaky, kapustovo-zeleninový šalátik.
Majka mínuskuje to!!!
Nevyhováraj sa na škriatkov, určite nemáš rada zemiaky.:---
Anika61
25.11.14,10:00
Vyprazany syr so sunkou,zemiaky ,tatarska omacka
Peggynka
25.11.14,10:24
Začorka,roštenka s volským okom,tarhoňa,cvikla.
lujza.j
25.11.14,10:29
minuskuje fáákt...
Mila123
25.11.14,10:30
minuskuje fáákt...
ja som sa sťažovala, že nemám.....
teraz sa pochválim aj ja som vyfasovala.....
lujza.j
25.11.14,10:32
minuskuje fáákt...
ja som sa sťažovala, že nemám.....
teraz sa pochválim aj ja som vyfasovala.....
ale toto som myslela,že dáš plus a naskočí aj mínus...ako neúmyselne :)
Tweety
25.11.14,10:32
minuskuje fáákt...
ja som sa sťažovala, že nemám.....
teraz sa pochválim aj ja som vyfasovala.....
ale toto som myslela,že dáš plus a naskočí aj mínus...ako neúmyselne :)
tiež mi to takto naskakuje
Žabinka
25.11.14,10:39
len sa nevyhovárajte.. chcete byť štíhlounké, tak...:---:---:D:D:D
wirgi
25.11.14,10:48
Rizoto s kuracím mäsom a kuriatkami , čalamáda
Aanika
25.11.14,13:09
cesnacka s opecenymi kuskami chleba, varene zemiaky,spenat a volske oko...
Anika61
26.11.14,13:50
Polievka zo zelenej fazulky so slad.smotanou na kyslo'',francuzske zemiaky zapecene so syrom
evaj63
26.11.14,17:56
Všetko v jednom pekáči- ryža, nato pokrájané zemiaky na mesiačiky, miešaná zelenina, cibulä, cesnak, klobása na koliečka, a nakoniec kuracie stehná posypané grilovacím korením, podliate vodou, zakryté upiect'. Dcéra chodila len na zemiaky s ryžou.
evuš
26.11.14,18:12
Duseno-pečené pliecko z mangalice, zemiaky alá Jaimy Oliver, zeleninový šalát...
Peggynka
26.11.14,20:18
Zajtra - ešte neviem,ale tento jedálny lístok sa mi pozdáva :D :
http://www.republikavychodu.sk/kulinaria/nase-jedzena/
buchač
26.11.14,20:28
Zajtra - ešte neviem,ale tento jedálny lístok sa mi pozdáva :D :
http://www.republikavychodu.sk/kulinaria/nase-jedzena/

Gadžovina zaj....la poriadne ceny...:eek:
Peggynka
27.11.14,07:40
Zajtra - ešte neviem,ale tento jedálny lístok sa mi pozdáva :D :
http://www.republikavychodu.sk/kulinaria/nase-jedzena/

Gadžovina zaj....la poriadne ceny...:eek:
A ty čo kukáš ceny...však si uvarím :) len to bude nové,bo taký názov v rodinnom jedálnom lístku nemám :D
wirgi
27.11.14,10:49
cestoviny so syrovo-smotanovou omáčkou, kuriatkami a parmezánom
evuš
27.11.14,10:54
obed - čo kto uchmatne
večera - kelová polievka, slivkové pirohy s orechovou posýpkou....
Tweety
27.11.14,11:03
Hríbiková polievka s krustou, pečené domáce jaternice, zeleninový šalátik, chlieb.
Žabinka
27.11.14,11:08
pečienka, ryža, uhorkový šalát..
katka 23
28.11.14,11:16
hubová polievka, vyprážané rybie filé so zemiakmi a cviklovo kapustový šalát
Tweety
28.11.14,11:17
Bryndzové pirohy.
Anika61
28.11.14,14:10
Varena udena krkovicka,dusena kysla kapusta,knedla /no a ja som si kupila,ze na prilepsenie parene buchty s marhulovym dzemom,jeden veternik-nie mojej,ale domacej vyroby/:D:)
evaj63
28.11.14,18:39
Kurací paprikáš bez smotany s kaluškami.
buchač
28.11.14,18:50
Kurací paprikáš bez smotany s kaluškami.
...ergo perkelt...;)
Tweety
29.11.14,12:50
Polievka z morčacích krídel s cestovinou, hovädzia roštenka, ryža, zeleninový šalát.
lujza.j
29.11.14,12:55
hovadzá polífka...a nič:D...masko z nej....
Peggynka
29.11.14,13:27
Pórková polievka,chili con carne s bavetkami (ja som chcela čevabčiči :mee:). Dedič chcel...
Anika61
29.11.14,14:13
Dojedame od vcera udene s kapustou...a na veceru rychlovka:D..restovana kuracia pecienka s chlebom a steriliz.cvikla
Peggynka
29.11.14,16:40
hovadzá polífka...a nič:D...masko z nej....
Ty by si ma doviedla do hrobu:eek:...Mäso byť nemusí,ale kde vezmem šťavu k ryži,há :confused:
kukučka
30.11.14,09:18
Kompótová ti nestačí? :---
Anika61
30.11.14,15:00
A co to -dnes nevarime:D? Ja ....Dusene kurca v paradajkovej šťave,ochutene bazalkou,varena knedla..
Tweety
30.11.14,15:02
Priznám sa bez mučenia, že dnes som nevarila.:---
Peggynka
30.11.14,16:37
Kompótová ti nestačí? :---
Kompót si dám k tomu :)
Peggynka
30.11.14,16:40
Cesnaková,čevabčiči :),opekané zemiaky,rýchlovková bublanina s višňami.
terezamaria
30.11.14,17:34
Bravčový rezeň, zemiaková kaša, ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
evuš
30.11.14,18:21
Hovädzí vývar s rezancami, bravčový rezeň s pečenými zemiakmi, čalamáda, ako dezert dnes iba čokoláda...
Aanika
30.11.14,18:31
polievka z domacej kury,nitovky,bravcovy rezen,zemiakova kasa,uhorkovy salat. Kura z mraznicky posledne ,je tam este jeden kohut,polievku z kohuta som este nevarila,ale pocula som ,ze je najlepsia,uvidim ked uvarim.Kolac dnes nebol,nebolocasu na pecenie,ale dala som na tanierik trochu pernickov a kokosovych roztekov.No musim s nimi opatrne,ked nechcem piect este raz....
Aanika
30.11.14,18:33
citam,ze dnes vo viacerych rodinach bol bravcovy rezen,no nedelna tradicia:D
buchač
30.11.14,18:38
citam,ze dnes vo viacerych rodinach bol bravcovy rezen,no nedelna tradicia:D
Všade nie...
Lebo manželka celý víkend maká a pre mňa sa mi nechcelo vyvárať.
Takže boli len rašle.....
2009
01.12.14,01:56
Bryndzové pirohy.
Hm ak dám + hodí mi to zároveň - tak som to zrušila :-(
evuš
01.12.14,05:37
citam,ze dnes vo viacerych rodinach bol bravcovy rezen,no nedelna tradicia:D

U nás to nie je tradícia /skôr výnimočne/ , ale deti a manžel to majú radi a bola 1.adventná nedeľa tak som sa nad nimi zľutovala :D:D
Aanika
01.12.14,08:57
[QUOTE="Aanika"]citam,ze dnes vo viacerych rodinach bol bravcovy rezen,no nedelna tradicia:D
Všade nie...
Lebo manželka celý víkend maká a pre mňa sa mi nechcelo vyvárať.
Takže boli len rašle.....[/QUOT
........figa borova a dve masle:D:D:D......a na veceru co bolo?
Peggynka
01.12.14,16:33
Dnes kurací vývar (od mamy),rizoto,cvikla.
A teraz idem dať do tlakáča kyslú kapustu so sliezskou klobásou a údeným kuracím stehnom.Bude kapustnica.
evuš
01.12.14,16:46
Zeleninová polievka s ovsenými vločkami, kuracie stehná pečené na kyslej kapuste a zemiakoch....
evaj63
01.12.14,17:45
Včera kurací vývar s rezancami, kuracie prsia na prírodno, dusená ryžam pohánka, šalát. Dnes obrátené rezne s ryžou, ukorkovo-paradajkový šalát.
kukučka
01.12.14,18:04
V sobotu som robila slepačí vývar a tatárku a dostala som chuť aj na zemiakový šalát,
v nedeľu stačilo opiecť lososa, dnes detto. Netradičná kombinácia, ale chutilo nám.
Žabinka
02.12.14,08:04
hovädzia polievka, cestoviny s mäsovo-zeleninovou omáčkou, strúhaný syr..
osky
02.12.14,08:23
pecena Diva kacka,pareny ruzickovy kel,hlavkovy salat,ryza
wirgi
02.12.14,08:26
Dnes bude živánska v pekáči, šalát z kyslej kapusty
Aanika
02.12.14,10:51
polievka z nedele,privarok zo zelenej fazulky,varene zemiaky a volske oko.
Anika61
02.12.14,13:40
Bravcova gulasova polievka s chlebom.
katka 23
02.12.14,14:50
dnes sme dojedli z nedele taktiež rezne z krkovičky , na zajtra bude fašírka zemiaky dusená kyslá kapusta , polievka ? ešte porozmýšľam
evuš
03.12.14,05:14
obed - šošovicová polievka so zeleninou a párkom, francúzske zemiaky, kyslá uhorka, čalamáda, ako dezert čučoriedkový koláčik so želatinou
večera - keďže mám popoludní "poradu" tak iba plnená quesadilla, zeleninový šalát
Žabinka
03.12.14,09:49
mäso z polievky, paradajková omáčka, varené zemiaky, zajtra knedľa (dnes nebola, ani v mrazničke)..
Aanika
03.12.14,12:54
frankfurtska polievky,plnena paprika,varene zemiaky,bude aj na zajtra...:D
evuš
03.12.14,13:09
frankfurtska polievky,plnena paprika,varene zemiaky,bude aj na zajtra...:D

..mňam - plnená paprika ;)
Aanika
03.12.14,13:28
no mame ju radi,ale dlho som ju nevarila,asi som aj zabudla ,ze existuje...:D
Peggynka
03.12.14,13:58
Hŕstková polievka so zeleninou,tafelspitz s chrenom a bryndzovou kašou.
evaj63
03.12.14,15:59
Kapustnica s chlebom.
babka - ježibabka
03.12.14,16:14
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
katka 23
03.12.14,16:36
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Anika61
03.12.14,16:37
Dojedame gulas od vcera/dnes je este lepsi:)/ a na zajtra si muz objednal fazulovicu s rezancami a samozrejme s kusom masa:D
Anika61
03.12.14,16:41
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Asi vec nazoru....mne nechuti.... ja radsej z krkovice-je aj menej mastny:)
katka 23
03.12.14,16:43
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Asi vec nazoru....mne nechuti.... ja radsej z krkovice-je aj menej mastny:)
ja robím z pliecka ale počula som aj z krkovičky ... že vraj výborný ...no vyskúšam na nedeľu
buchač
03.12.14,16:50
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Asi vec nazoru....mne nechuti.... ja radsej z krkovice-je aj menej mastny:)
ja robím z pliecka ale počula som aj z krkovičky ... že vraj výborný ...no vyskúšam na nedeľu

Vyskúšaj kombináciu Aj - Aj...t.j. pliecko a bôčik (ale mal by byť tzv. Adidas)...;)
Ja zvyknem takto a ešte aj vnučka sa oblizuje... :)
Peggynka
03.12.14,16:59
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Keď sa voľakedy varilo v Československu podľa noriem,tak segedínsky guláš bol z bôčika a segedínsky guláš špecial bol z pliecka.Ja som to z bôčika nikdy nerobila,teplé a mastné by mi nejedli.:eek:
Peggynka
03.12.14,17:01
Nechcelo sa mi vyvárať, tak lečo z pohára, pridala som iba vajcia a špekáčiky, Na zajtra mám kúpený pekný bôčik, tak bude segedínsky guláš z čerstvo vykvasenej kapusty z pohára.
Segedín z bôčika som ešte nerobila..je dobrý?
Asi vec nazoru....mne nechuti.... ja radsej z krkovice-je aj menej mastny:)
ja robím z pliecka ale počula som aj z krkovičky ... že vraj výborný ...no vyskúšam na nedeľu

Vyskúšaj kombináciu Aj - Aj...t.j. pliecko a bôčik (ale mal by byť tzv. Adidas)...;)
Ja zvyknem takto a ešte aj vnučka sa oblizuje... :)
Ani adidas bôčik nepomohol...miesto príborového noža zháňali skalpel,aby mohli tenučké pásiky mastného vyrezať :D mama im ponúkla.
wirgi
04.12.14,11:26
polievka z červenej šošovice, prírodný bravčový rezeň na cibuľke, zemiaky , kyslá uhorka
Tweety
04.12.14,11:38
Grilovaný camembert v batôžteku zo sušenej šunky, pečené zemiaky, tatárka.
osky
04.12.14,12:13
bravcove marinovane kotlety,pecene zemiaky,hlavkovy salat s cerstvou cviklou,pareny ruzickovy kel,jogurtovy dresing s cesnakom
Anika61
04.12.14,12:53
Zmena planu-dnes... ražniči a paradajkovy salat
evaj63
04.12.14,15:25
Zeleninová polievka s haluškami, grilovaný encián so zeleninou.
osky
05.12.14,07:42
pecene pstruhy na bylinkovom masle
pareny ruzickovy kel,zemiakove pyre
evuš
05.12.14,07:49
desiata - biela a čierna reďkovka, kvaka
obed - zeleninový šalát s Feta syrom
Anika61
05.12.14,09:09
Fazulova polievka na kyslo,rizoto s bravcovym masom a postruhanym syrom.
Žabinka
05.12.14,09:10
desiata - biela a čierna reďkovka, kvaka
obed - zeleninový šalát s Feta syrom
evuška, neopakuj.. to je môj obed..:D:D
evuš
05.12.14,09:14
desiata - biela a čierna reďkovka, kvaka
obed - zeleninový šalát s Feta syrom
evuška, neopakuj.. to je môj obed..:D:D

:D:D
evaj63
05.12.14,15:09
Špagety bollonese, zeleninová polievka zostala aj na dnes.