Anika61
09.01.15,10:12
Zemlovka s jablkami,hrozienkami a kuskami vlazskych orechov:)
Tweety
09.01.15,09:22
Domáca šunková pizza s čiernymi olivami a včera uvarená huspenina(už druhá tohto roku)
Gabi03
09.01.15,09:25
Domáca šunková pizza s čiernymi olivami a včera uvarená huspenina(už druhá tohto roku)

Tohto roku? máte ale radi tú huspeninu! :D
Tweety
09.01.15,09:27
Nezvyknem ju robiť len tak raz v roku, ale tentoraz nám mimoriadne chutí. Robila som už raz, ani neviem či to bolo ešte v starom roku alebo už nie. Idem popozerať príspevky. Dávala som to tu. Huspenina je u nás typická len v mrazivom období. No našla som, bolo to 5.1., ale môžem ja za to, že chutí?
evuš
09.01.15,09:33
Nezvyknem ju robiť len tak raz v roku, ale tentoraz nám mimoriadne chutí. Robila som už raz, ani neviem či to bolo ešte v starom roku alebo už nie. Idem popozerať príspevky. Dávala som to tu. Huspenina je u nás typická len v mrazivom období. No našla som, bolo to 5.1., ale môžem ja za to, že chutí?

Majka, huspenina proste k zime patrí :D Narobila si mi chute, žeby som dnes uvarila aj ja ? :D;)
Tweety
09.01.15,09:33
Nezvyknem ju robiť len tak raz v roku, ale tentoraz nám mimoriadne chutí. Robila som už raz, ani neviem či to bolo ešte v starom roku alebo už nie. Idem popozerať príspevky. Dávala som to tu. Huspenina je u nás typická len v mrazivom období. No našla som, bolo to 5.1., ale môžem ja za to, že chutí?

Majka, huspenina proste k zime patrí :D Narobila si mi chute, žeby som dnes uvarila aj ja ? :D;)
Jasné, neváhaj, ak máš chuť, tak do toho.
lujza.j
09.01.15,09:34
Ma nejedujte :D mnam...hupsenina:D
Tweety
09.01.15,09:35
Ma nejedujte :D mnam...hupsenina:D
Lui pošlem jeden tanier, hoci zostanú už len tri, ale rada sa podelím.
lujza.j
09.01.15,10:11
Ma nejedujte :D mnam...hupsenina:D
Lui pošlem jeden tanier, hoci zostanú už len tri, ale rada sa podelím.
Majuška si zlatusim,dakujem:)popapate...musim kupit material a musim urobit.....tak za dva tyzdne:D
Aanika
09.01.15,10:30
Dnes -tekvicovy privarok,varene zemiaky,dusene bravcove na kocky, ale ako tu citam vase obedove menu , tak zajtra iste bude vianockova zemlovka s jablkami a tvarohom a huspenina.Ostalo este pol kohuta ,tak uvarim polievku,pride aj vnucik a ten ju ma rad.A na nedelu som kupila cervenu kapustu,krkovicku bez kosti a knedlik v nedelu rano poslem syna kupit.
lujza.j
09.01.15,10:32
Tato:D zase drazdi s polifkou z kohuta:D
buchač
09.01.15,10:38
Tato:D zase drazdi s polifkou z kohuta:D

Lui...pravdu máš...dráždia tu s tými polifkami a huspeninou...
Asi si aj ja navarím, ale takú diétnejšiu formu.

Ketózova polievka, vyprážaný ketózový rezeň s nejakou vitamínovou bombou...
Na večeru by sa snáď aj hodila huspenina s ketózovanej svine...
;) :D
lujza.j
09.01.15,10:44
Buchi a cooó:Ddobre tak som strelena...:--- dobrovolne....ano od dnes som v "nej"..iba dva tyzdne a dam si aj ovko....
Ten tvaroh bol masaker zabudla som si doma skoricu a kakafko a chalani nemali..nechapem preco:D dala som si trochu nesky
buchač
09.01.15,11:33
Buchi a cooó:Ddobre tak som strelena...:--- dobrovolne....ano od dnes som v "nej"..iba dva tyzdne a dam si aj ovko....

http://memecreator.cz/media/created/8yjm0v.jpg
Žabinka
09.01.15,11:39
ja mám dnes kúsok vlašáku s pol rožkom.. to som si doniesla do práce, ani som netušila, že to budem potrebovať..:D domov sa zase dostanem až večer..
lujza.j
09.01.15,11:46
Buchi:D
Aanika
09.01.15,12:39
ja som nezacala drazdit s huspeninou;)to Tweety nam narobila chutky:D,ale uz mam nakupene vsetky bravcove suroviny na huspeninu,ani si neviete predstavit ako sa veeeelmi na nu tesim,ako male decko na vianoce:D

A kohutiu polievku mozem poslat,ale az na zajtra...:D
Tweety
09.01.15,13:04
Nezvaľuj vinu na mňa, môžem vari za to, že máte mlsné jazýčky?
pmajap
09.01.15,13:09
kuracia polievka,kuracie prsia pečené s broskyňou a syrom, zemiaková kaša, jablkovo-tvarohová žemľovka
evuš
09.01.15,13:29
kuracia polievka,kuracie prsia pečené s broskyňou a syrom, zemiaková kaša, jablkovo-tvarohová žemľovka

Majka, takže dnes si trošku pribrala ?? :D;)
Anika61
09.01.15,13:41
Nezvaľuj vinu na mňa, môžem vari za to, že máte mlsné jazýčky?
Prisamvacku-idem prehrabat mrazak,ci tam nenajdem cosi na huspeninu:D....vsak sa to tu siri ako virus:D:)
pmajap
09.01.15,13:57
;)

kuracia polievka,kuracie prsia pečené s broskyňou a syrom, zemiaková kaša, jablkovo-tvarohová žemľovka

Majka, takže dnes si trošku pribrala ?? :D;)
asi áno, napila som sa vody:D
buchač
09.01.15,16:06
katka 23
10.01.15,10:44
plný hrniec segedínu na tri dni, dnes polievka brokolicová zajtra hovädzia zo špikovej kosti a mäska
a ku káve dojedáme suché vianočné pečivo
pmajap
10.01.15,11:39
Dnes som ukončila 23 dňovú šnúru, že kuracie prsia na 23 spôsobov, dnes len bravčovina - karé. Guľášová polievka, mäsová rolka s ryžou.
Tweety
10.01.15,11:41
Dnes som ukončila 23 dňovú šnúru, že kuracie prsia na 23 spôsobov, dnes len bravčovina - karé. Guľášová polievka, mäsová rolka s ryžou.
Tak to tiež cecky( ako by povedala naša Lui) Ti už musia liezť aj krkom, či?
pmajap
10.01.15,11:55
Dnes som ukončila 23 dňovú šnúru, že kuracie prsia na 23 spôsobov, dnes len bravčovina - karé. Guľášová polievka, mäsová rolka s ryžou.
Tak to tiež cecky( ako by povedala naša Lui) Ti už musia liezť aj krkom, či?
To by mi liezlo aj keby som kuracinu mala rada, horšie je, že sa jej vyhýbam ako sa len dá, ale tu je stav núdze:D
Žabinka
10.01.15,12:22
dusená zelenina, s opečenými kúskami šunky a syrom, cestoviny..:)
Peggynka
10.01.15,12:27
Brokolicový krém,zapekané kuracie prsia so špargľou a syrom,ryža,paradajkový šalát s tekvicovým olejom (dedič si také menu vyžobral-mohol pýtať rizoto :D )
Anika61
10.01.15,13:41
Pecena naporcovana kacica na cesnaku,majoranke a rasci zemiakove pyre,brusnicovy kompot s hruskami.../huspenina o tyzden:D/
kukučka
10.01.15,13:56
Včera večer som dala variť koleno do tlakáča a keď som v noci na šuťáku čítala Majku, vypila som hrnček horúceho vývaru s peprom a cesnakom. Studené sa mi v tomto počasí nežiada, práve naopak, najprv horúce do žalúdka a tak idem von. Dnes koleno v chrenovohorčicovej omáčke a paradajková polievka s mrveničkou a syrom.

Ak sa chcete olizovať až za ušami, urobte si hneď maslové cesto, dajte ho odpočinúť a potom tento rýchly koláč.

TARTE TATIN (http://www.labuznik.cz/recept/jablkovy-kolac-vzhuru-nohama-podle-sester-tatin-tarte-tatin/)
evuš
10.01.15,14:48
Hovädzí vývar /poctivý/ s kusiskom mäska s kosťou...krupicové halušky a zbytok domácej pizze... Na zajtra rozmrazujem hovädzinku..
evaj63
10.01.15,14:58
Včera ma tu namlsali, všetci len huspeninu, tak aby ani u nás nechýbala.
Aanika
10.01.15,17:56
navarena polievka,vianockova zemlovka,huspenina a este som vybrala domace pirohy z mrazaku,co som robila cez tyzden.Viete co som jedla...ranajky-huspenina,obed polievka a huspenina a vecera huspenina,zostali uz len dve misky:mee:a nas pan toiste len bez polievky.....zemlovku,polievku a pirohy jedol vnucik a syn...
babka - ježibabka
10.01.15,18:08
Kapusta s chvostikm., Zajtra bude polievka z domácej sliepky s domácimi slížikmi z kačacích vajec od kamarátky. Rozmrazujem bravčové plece, ešte neviem ako ho urobím.
Peggynka
10.01.15,20:50
Ste ma navnadili s tým segedínom :) urobím zajtra (ja varím bez smotany) a jogurtovú knedľu k tomu.Teraz som dopiekla sódový chlieb (sa mi nechcelo do toho vetra a pľúšte von,do obchodu).
evuš
11.01.15,09:57
Hovädzí vývar zo včera, dnes s rezancami, hovädzie mäso na dubákoch so šťavou, ryža, zemiakové pyré, uhorky, hrušky /kto má ako rád/
Tweety
11.01.15,10:01
Polievka odvčera, rascová s krupicovými haluškami a dnes pečená fašírka s vajcom, zemiaková kaša, zeleninový šalátik. Taštičky z lístkového cesta plnené slivkovým lekvárom a makom.
Žabinka
11.01.15,10:29
a komu včera nechutila moja zelenina?? :---:---:D
Tweety
11.01.15,10:30
Žabík, mínuskovali možno zo závisti a možno tí mínuskovači sú takí jednoducho od prirodzenia a možno ktovie prečo. :confused:.
evuš
11.01.15,10:36
Danka, niektorí mínuskujú všade a všetko...mne sa páčila, dokonca som cítila i jej vôňu a chuť ;)
lujza.j
11.01.15,10:38
baby tu držkujete do mínuskára.... hned nastúpi:D
pmajap
11.01.15,11:02
dnes mi tiež mínuskuje, ledva som to vynulovala, tak papajte, nerosýpajte a nelámte si hlavičky:D
evaj63
11.01.15,12:13
Kuracia polievka s domácimi rezancami, rezne z bravčovej krkovičky dusená ryža, pohánka, cviklový šalát, domáci pomarančový džús. Dezert kakaový závin, alebo linecké a vanilkové rožky od vianoc. Krkovičky bolo viac, tak ešte marinované plátky pečené naraz so zemiakmi. A minimálne zajtra nevarím.
Žabinka
11.01.15,14:05
polievka cesnaková s opečeným chlebom, pečená krkovička s bôčikom, žemlová knedľa, dusená kapusta.. a jahody so šľahačkou..:)
Anika61
11.01.15,17:23
Ja som si dala obed pri mamke-dusene bravcove na leci s ryzou/darmo,pri mamke chuti najlepsie:)/muz dojeda pecenu kacku:D
Anika61
12.01.15,14:32
Nevarime?:Ddojedame?:)
Peggynka
12.01.15,17:50
Segedín dojedli bobiky :D
Kuracie rizoto,uhorkový šalát,slivkové gule so strúhankou.(som nepoučiteľná :mee: dám otázku dedičovi,čo chce na obed a vždy sa dozviem,že... rizoto :eek: ) Tak som si uvarila gule :)
Peggynka
12.01.15,17:56
Zajtra:krúpová polievka,cigánska pečienka,zemiaková kaša,kyslé uhorky.
evuš
12.01.15,19:12
Dorazila som z rodička po 18:30, takže upiekla som iba jaternice, krvavnice a klobásu, k tomu chlieb, kyslá kapusta, uhorky....zajtra uvarím dačo :D
Anika61
13.01.15,16:30
Pecene bravcove rebierka,dusena kysla kapusta,knedla:)
Darina1234
13.01.15,16:35
dnes, husta sosovicova polievka s udenymi rebrami a klobaskou,
Kvaka
13.01.15,17:12
Pórková krémová polievka a koložvárska kapusta, v rámci redukcie zásob póru a mletého mäsa z mrazničky.
kukučka
13.01.15,17:20
Dorazila som z rodička po 18:30, takže upiekla som iba jaternice, krvavnice a klobásu, k tomu chlieb, kyslá kapusta, uhorky....zajtra uvarím dačo http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif
že iba jaternice atď. - veď je to božská manna! Máš šťastie, že nevieme tvoju adresu, ináč by ti z tej mangalice veľa neostalo! http://www.porada.sk/images/smilies/tongue.gif http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif

Na tú tvoju zeleninu ti pošlem moju princeznú, stačila jej grilovaná tekvica so zemiakmi, cviklou a tatárkou a pohrdla mojimi grilovanými krídelkami. http://www.porada.sk/images/smilies/biggrin.gif

Cesto z chladničky a už sa chladí druhý tarte tatin (https://www.google.sk/search?q=tarte+tatin&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a&channel=sb&gws_rd=cr&ei=7mG1VJeLNsKvU_SGgeAN)
evuš
13.01.15,17:26
Kukuč, no veru po zhliadnutí do mrazáku ma zamrazilo :D:D
My sme tú polku mangalice už skoro skonzumovali :eek:;)
Snáď brácho sa dá na jar zas na chov :D

Dnes som urobila hrniec segedínu s knedľou, aby mali i zajtra na obed....
evaj63
14.01.15,17:11
Lazane bollonese.
pmajap
14.01.15,17:47
Ja špagety bollonese a urobila so nejak veľa mäsovej omáčky, tak zajtra budú prekladané zemiaky, ešte doložím mäso a vajíčka, klbásku nemám, bude viac smotany;)
Žabinka
15.01.15,09:35
polievka paradajková so syrom, skrutky s pórovou omáčkou a syrom..
Tweety
15.01.15,09:36
Losos na masle, pečené zemiaky. Šalátové srdiečka a cherry paradajky na oliv. oleji.
Anika61
15.01.15,10:51
Masove fasirky so zeleninou,zemiakova kasa,salat z cinskej kapusty
mimaBe
15.01.15,11:20
frankfurtská polievka, minútkové kuracie mäso, ryža a kompót alebo miešaný zeleninový šalát:)
evaj63
15.01.15,18:30
Ryžový nákyp s mandarínkami a jahodovým džemom.
babka - ježibabka
16.01.15,15:30
Hrachová kaša, opečená údenina, uhorka, čípeš paprička.
Tweety
16.01.15,15:32
Šošovicová polievka so zeleninou, zemiakmi a krúpami, domáce jaternice, chlebík, zeleninový šalát na kyslo.
evaj63
16.01.15,15:36
Zemiaková polievka, šišky s marhul'ovým lekvárom, alebo jhodovou penou, hlivový paprikáš.
Peggynka
16.01.15,21:02
zajtra: brokolicová s haluštičkami,bravčové pečené,nivová omáčka,cestoviny.
Terezia13
17.01.15,07:36
zeleninová polievka s krupicovými haluškami, suchohríby na paprike + cestovina
Anika61
17.01.15,07:59
Neviem co mam varit:confused:-nechce sa mi varit:eek:....prasknem co da''mraziak do hrnca-nech sa vari:D:D:D
kukučka
17.01.15,08:47
Ja som si už večer uvarila kapustnicu. V malom hrnci, ale korenín ako do veľkého, najmä cesnaku. Podvečer bude niečo sladké, možno trhanec.
Moja princezná uvarila mrkvovú polievku s karí a kokosovým mliekom, najlepšiu ako som kedy jedla.
mimaBe
17.01.15,10:46
hovädzí vývar a domácimi rezancami, bravčový perkelt, halušky, poobede ešte dorobím tortu s parížskym krémom a čokoládou, chlapi dnes prídu domov, tak nech sa potešia:) sľúbila som im ju už minulý týždeň:)
Tweety
17.01.15,10:47
Polievka zo včera a dnes len tak narýchlo, otvorila som domáce lečo, na cibuľke som podusila párkovú klobásu, pridala lečo nakoniec zaliala vajíčkami a obed je raz dva.
avalik
17.01.15,10:54
zemiaky na kyslo, fašírka
wirgi
17.01.15,11:45
pečená krkovička na cibuli s pórom, zemiaková kaša , uhorkový šalát
a provokujete tu s jaternicami :D tak som urobila aj domáce jaternice, bude aj do mraziaka
lujza.j
17.01.15,11:55
segerín..do kelu,kto to poje...mala som velké oči ...po dvoch miskách ...uff
ale ked vidím tie jaternice:D
pmajap
17.01.15,12:06
Mrkvová polievka zo včera, smažená ryba, dusená zelenina, zemiaky, at trhanec palacinkový, skaramelizované jablká, hrozienka, marmeláda a kompót
Tweety
17.01.15,12:08
segerín..do kelu,kto to poje...mala som velké oči ...po dvoch miskách ...uff
ale ked vidím tie jaternice:D
Lui, ako sa vraví, žena bitá a kapusta hriata je dobrá. Takže nehundri, zjete ho. Každým zohriaiím je lepší a lepší.
evuš
17.01.15,12:57
Luj, alebo strč do mrazáku a o týždeň Ti bude chutiť ako nikdy :D
evuš
17.01.15,12:58
Fazuľová s údeným, klobásou, zeleninou a domácimi rezancami, údené s chlebom, chren, chilli ...
lujza.j
17.01.15,13:10
Luj, alebo strč do mrazáku a o týždeň Ti bude chutiť ako nikdy :D
evuš...asi o rok....ja som taká sprostá....že ja si to takto viem zhnusiť:(...ale tam skončí isto:)
Anika61
17.01.15,13:49
[QUOTE="Anika61"]Neviem co mam varit:confused:-nechce sa mi varit:eek:....prasknem co da''mraziak do hrnca-nech sa vari:D:D:D[/QUOTe
Podarilo sa mi prekonat dnesnu lenivost:Da urobit rizoto s udenym masom a kacacou pecienkou,calamada,uhorka kto chce:)
Žabinka
17.01.15,16:22
hovädzia polievka s rezancami (aj na zajtra), pečené morčacie stehná so slaninkou a zemiakmi a uhorkou (aj na zajtra), cestoviny s vajcom, uhorka..
evuš
17.01.15,16:27
Žabi, a to vám bude stačiť ? Lebo moji, ak im chuti, zožerkajú i mňa...:D

..a to deti vypadajú ako zo Somalska...dlhé, chudé...
Žabinka
17.01.15,16:35
Žabi, a to vám bude stačiť ? Lebo moji, ak im chuti, zožerkajú i mňa...:D

..a to deti vypadajú ako zo Somalska...dlhé, chudé...
evi, myslíš tie stehná?? to len tak malo vyzerá, dokopy je to cez 3 kg.. ešte dve celé ostali..
Anika61
18.01.15,09:14
Kuracia polievka s pecenovymi haluskami,jahnaci gulas s knedlou,hrncekovy jablkovy kolac.:)
sito
18.01.15,09:29
Hm ... jazyk zo strany na stranu, nie takto :---

Bravčové stehno opražené, dusené so zelenikou, (celér, mrkva, cibuľa, cesnek). Hliva dusená zvlášť a ryža. Príloha, postrúhaný syr, shery rajčinky paprika, uhorka.


Čo už? len dobrú chuť! Všetkým ...

Zabudol som a pórek, bašta, poviem Vám ...
babka - ježibabka
18.01.15,11:00
Fašírky a rajčinová kapusta. Bez prilepšenia :D
evuš
18.01.15,11:33
Fazuľová zo včera, marinované karé, pečené korenené zemiaky, volské oko, zeleninová obloha....ako dezert zopár kúskov z koláčika a domáci " vŕzgajúci" syr ...
terezamaria
18.01.15,11:36
Moravské údené mäso, zemiaková kaša, ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
Žabinka
18.01.15,13:33
hovädzia rezancová polievka, pečené morčacie stehno, zemiaky, uhorka, marhuľový koláč..:)
mimaBe
18.01.15,14:17
hovädzí vývar s rezancami, hovädzia roštenka na hubách (sušených), ryža, opekané zemiaky, miešaný šalát, a odvčera po kúsku parížskej torty:)
evaj63
18.01.15,14:44
Kuracia polievka s domácimi rezancami, Mužovi kapor v 3-obale pečený v rúre, pohánka, nám kuracie prsia na mede so zeleninou, dusená ryža. Zajtra na desiatu tradičné domáce bagety.
bettylou
19.01.15,10:49
Fazuľová zo včera, marinované karé, pečené korenené zemiaky, volské oko, zeleninová obloha....ako dezert zopár kúskov z koláčika a domáci " vŕzgajúci" syr ...

mohol aj preto vŕzgať, že sa pošmykla ruka so syridlom.
evuš
19.01.15,12:06
Fazuľová zo včera, marinované karé, pečené korenené zemiaky, volské oko, zeleninová obloha....ako dezert zopár kúskov z koláčika a domáci " vŕzgajúci" syr ...

mohol aj preto vŕzgať, že sa pošmykla ruka so syridlom.


...nie, bol výborný - presne taký, aký mi chutí - syridla bolo doma už iba máličko :D;)
terezamaria
19.01.15,17:22
Špeciálne pre Oliw,lebo ju nevidí na hlavnej stránke ako obrázok...... ale aj ostatných......ponúknite sa :):):)
Peggynka
19.01.15,17:44
Majoránkovo-cesnakový guláš,chlieb
buchač
19.01.15,17:57
Špeciálne pre Oliw,lebo ju nevidí na hlavnej stránke ako obrázok...... ale aj ostatných......ponúknite sa :):):)

...kua...a prierez je kde ???
Oliwa
19.01.15,20:06
Špeciálne pre Oliw,lebo ju nevidí na hlavnej stránke ako obrázok...... ale aj ostatných......ponúknite sa :):):)
Terezkáááá, už vidíííím... :D
Ale predtým tu nebola, lebo som ju hľadala aj tu... :)
Že štrúdelky... však to sú štrúdliská... :eek:
Z akého cesta robíš - vlastnoručne robené, alebo vlastnoručne kupované? :rolleyes::D
terezamaria
19.01.15,20:16
Špeciálne pre Oliw,lebo ju nevidí na hlavnej stránke ako obrázok...... ale aj ostatných......ponúknite sa :):):)
Terezkáááá, už vidíííím... :D
Ale predtým tu nebola, lebo som ju hľadala aj tu... :)
Že štrúdelky... však to sú štrúdliská... :eek:
Z akého cesta robíš - vlastnoručne robené, alebo vlastnoručne kupované? :rolleyes::D
Vlastnoručne robené, veľmi jednoduchý recept, Taikovi som ho posielala, neviem či už robil.
Oliwa
19.01.15,20:20
Ak sa Ti bude chcieť, môžeš prosím poslať aj mne? Potom si s Taikom porovnáme... :D
Ja som kedysi kupovala to viacvrstvové tenučké ako papier, ale odkedy som u kmotry jedla štrúdľu z čerstvého lístkového /chladeného/ cesta, robievam len takú... na vlastnú výrobu som si zatiaľ netrúfla... Tak možno skúsim... :rolleyes:
terezamaria
19.01.15,20:22
Ak sa Ti bude chcieť, môžeš prosím poslať aj mne? Potom si s Taikom porovnáme... :D
Ja som kedysi kupovala to viacvrstvové tenučké ako papier, ale odkedy som u kmotry jedla štrúdľu z čerstvého lístkového /chladeného/ cesta, robievam len takú... na vlastnú výrobu som si zatiaľ netrúfla... Tak možno skúsim... :rolleyes:
http://www.porada.sk/t215853-recepty-starej-mamy.html .....štrúdla starej mamy....... aby mali všetci, čo chcú piecť :)
terezamaria
19.01.15,20:26
Špeciálne pre Oliw,lebo ju nevidí na hlavnej stránke ako obrázok...... ale aj ostatných......ponúknite sa :):):)

...kua...a prierez je kde ???
Nemuč ma s fotením, ale dostaneš na raňajky prierez, už ďaľšiu teraz krájať neidem....
Oliwa
19.01.15,20:27
Ak sa Ti bude chcieť, môžeš prosím poslať aj mne? Potom si s Taikom porovnáme... :D
Ja som kedysi kupovala to viacvrstvové tenučké ako papier, ale odkedy som u kmotry jedla štrúdľu z čerstvého lístkového /chladeného/ cesta, robievam len takú... na vlastnú výrobu som si zatiaľ netrúfla... Tak možno skúsim... :rolleyes:
http://www.porada.sk/t215853-recepty-starej-mamy.html .....štrúdla starej mamy....... aby mali všetci, čo chcú piecť :)
...ĎAKOVALA... ;):)
osky
19.01.15,20:55
tie strudle su normalne provokacia zenske-mali by vas za to stihat......

ja dnes pseno so zeleninou na pare a struhanym syrom
a jasne ze aj mna nahanala dneska mlsna,tak ako dezert pseno s mletymi orechmi,medom a skoricou :-D
Peggynka
19.01.15,21:14
Mne sa páči táto vaľkaná (menej tuku :) )
http://varecha.pravda.sk/recepty/valkana-strudla-ako-od-starej-mamy-tahana/16915-recept.html
Keď som kúpila štrúdľové cesto,tak som nerolovala,ale zabalila tak,že stred tvorila len plnka.Aj z lístkového tak robím,ono sa cesto v strede neprepečie,len udusí.
Tweety
20.01.15,11:09
Lipkané tvarohové a lekvárové pirohy s masielkom.
Anika61
20.01.15,12:09
Zeleninova polievka z kacacich drobkov s rezancami,čevabčiči so zemiakovou kasou:)
Aanika
20.01.15,12:26
Krupova polievka s udenou krkovickou,palacinky s jahodovym lekvarom,slahackou a grankom. Udene ostane na veceru s chlebom a chrenom.
evaj63
20.01.15,17:36
Plnený bočik, mrkvovo-zemiakové pyré, parená brokolica.
evuš
20.01.15,17:54
Obed - francúzske zemiaky, sterilizované uhorky, cibuľka a feferónky...
Večera- ministeaky z bravčovej panenky v sušenej šunke s bazalkovou omáčkou a petržlenovými zemiakmi...
Žabinka
20.01.15,18:08
Ja som dnes nemala veľa času, tak som urobila lečo z pohára s klobáskou.. Mňam..:D
Anika61
21.01.15,12:04
Polievka od vcera ,zemlovka s jablkami a kuskami cokolady
kukučka
21.01.15,12:12
Brokolicová polievka, pastiersky hrniec (http://dobruchut.azet.sk/recept/12660/pastiersky-kolac/), jablkový aj broskyňový kompót
Aanika
21.01.15,14:51
dnes boli holubky a budu aj na stvrtok a piatok,dufam.Bez polievky.

http://m1.aimg.sk/recepty/20468_480x360_1042a2dbce53d224beddb293e3d8b8bf
evaj63
21.01.15,15:21
Fazul'ová plievka na sladko, varené zemiaky čevabčiči s nasekanou cibul'kou a horčicou.
Žabinka
22.01.15,06:48
konečne som kúpila zeleninu, ktorá má aj dajakú chuť..:)
evuš
22.01.15,06:54
konečne som kúpila zeleninu, ktorá má aj dajakú chuť..:)

..vypadá fajne... k obedu ?? ;)

Ja mám tiež dnes obed : šalát zo zmesi listových šalátov a k tomu zapečené šampiňóny plnené camembertom obalené v anglickej slanine....
Žabinka
22.01.15,06:57
konečne som kúpila zeleninu, ktorá má aj dajakú chuť..:)

..vypadá fajne... k obedu ?? ;)

Ja mám tiež dnes obed : šalát zo zmesi listových šalátov a k tomu zapečené šampiňóny plnené camembertom obalené v anglickej slanine....
už mám mäsa dosť.. potrebujem trochu zeleniny.. muž si bude robiť tofu, a to ja zase veľmi nemusím..:)
Anika61
22.01.15,13:45
Muz si rozkazal...:Dtak fasirka zemiaky tatarska omacka
evaj63
22.01.15,18:30
FAzulová zostala aj na dnes, tak len badambura- azerbajdžanské koláčiky.
Peggynka
22.01.15,20:12
Majoránková gulášová polievka,lasagne alla bolognese.
Zajtra:vločková polievka,vyprážaný syr,opekané zemiaky,tat.omáčka.
Tweety
23.01.15,11:14
Paradajková polievka so syrom, bryndzové pirohy so slaninkou, smotanou a rozpusteným maslom.
pmajap
23.01.15,11:37
Vianoce pokračujú, tak kapustnica, rezne a zemiakový šalát, oblátky naplnené varenou plnkou alla holander
Žabinka
23.01.15,11:42
brokolicová krémová polievka, mužove tofu so zeleninou, skrutky..:)
Tweety
23.01.15,11:46
A dali sa tie skrutky jesť? :---
Žabinka
23.01.15,11:56
A dali sa tie skrutky jesť? :---
:D:D zuby mám celé, takže dali..:---:D
Tweety
23.01.15,12:02
A dali sa tie skrutky jesť? :---
:D:D zuby mám celé, takže dali..:---:D
Ja len že skrukty, ja poznám jedlé len vrutky.
Žabinka
23.01.15,12:05
A dali sa tie skrutky jesť? :---
:D:D zuby mám celé, takže dali..:---:D
Ja len že skrukty, ja poznám jedlé len vrutky.

vrutky, skrukty, skrutky, hlavne že chutia..:D:D:D:---:---
evaj63
23.01.15,12:45
Vývar z morčacích krídiel, z mäsa rizoto so zeleninou ,posypané parmezánom, uhorka.
Anika61
23.01.15,12:52
A dali sa tie skrutky jesť? :---
:D:D zuby mám celé, takže dali..:---:D
Ja len že skrukty, ja poznám jedlé len vrutky.

vrutky, skrukty, skrutky, hlavne že chutia..:D:D:D:---:---
Ja ich volam vrtule:D
katka 23
23.01.15,12:56
dnes zeleninová polievka s krupicovými haluškami, rybie filé orly cvikla
na zajtra naplánovaná koložvárska kapusta v nedeľu bravčové na smotane so zeleninou a hráškom k tomu cestovina, žeby skrutky?
Peggynka
23.01.15,14:01
Vývar z morčacích krídiel, z mäsa rizoto so zeleninou ,posypané parmezánom, uhorka.
:) Pošlem ti dediča :D
Žabinka
24.01.15,12:01
halušky s bryndzou, slaninkou a zákysom, sypaný hrnčekový tvarohový koláč..:)
Anika61
24.01.15,12:46
halušky s bryndzou, slaninkou a zákysom, sypaný hrnčekový tvarohový koláč..:)
Mnam:) Žabik-daj recept-su rozne-hl.muka?polohr.ci hruba?
Žabinka
24.01.15,12:54
halušky s bryndzou, slaninkou a zákysom, sypaný hrnčekový tvarohový koláč..:)
Mnam:) Žabik-daj recept-su rozne-hl.muka?polohr.ci hruba?
Anička, asi to bol tento http://varecha.pravda.sk/recepty/sypany-tvarohovy-kolac-fotorecept/45970-recept.html ale miesto hrubej múky som dala polohrubú.. nechcelo sa mi kvôli múke utekať do obchodu.. ;) robila som to z hlavy, lebo tie recepty sú dosť podobné.. ale tento sa mu najviac približuje..
Anika61
24.01.15,13:20
halušky s bryndzou, slaninkou a zákysom, sypaný hrnčekový tvarohový koláč..:)
Mnam:) Žabik-daj recept-su rozne-hl.muka?polohr.ci hruba?
Anička, asi to bol tento http://varecha.pravda.sk/recepty/sypany-tvarohovy-kolac-fotorecept/45970-recept.html ale miesto hrubej múky som dala polohrubú.. nechcelo sa mi kvôli múke utekať do obchodu.. ;) robila som to z hlavy, lebo tie recepty sú dosť podobné.. ale tento sa mu najviac približuje..
Vdaka:)
Anika61
24.01.15,14:14
Vajickova polievka,frncuzske zemiaky s dom.klobaskou,uhorky:)
babka - ježibabka
24.01.15,16:13
Fazuľová polievka s údeným kolenom. Varila som tú veľkú čiernu (ako pol palca) a trvalo to tri dni, aj tak bola stále celá. (Dostala som. Čo mi zostala pôjde do smetiaka). Halušky s kyslou kapustou a škvarkami. Zajtra budú horné kuracie stehná, ešte neviem ako ich urobím.
Peggynka
24.01.15,16:40
Fazuľová polievka s údeným kolenom. Varila som tú veľkú čiernu (ako pol palca) a trvalo to tri dni, aj tak bola stále celá. (Dostala som. Čo mi zostala pôjde do smetiaka). Halušky s kyslou kapustou a škvarkami. Zajtra budú horné kuracie stehná, ešte neviem ako ich urobím.
Tiež chcem stehná ...asi na čiernom pive,červ. kapusta s ríbezľovým lekvárom,karlovarské knedle :)
terezamaria
24.01.15,17:32
Dusené kuracie prsia na drobno na cibuli, cesnaku a argentínskom korení, zemiaková kaša, ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
pmajap
25.01.15,09:47
Hubová polievka s mrvenicou,anglický rozbif,dusená zelenina, zemiaky, domáci miláčik s jahodami http://varecha.pravda.sk/recepty/milacik-lacny-rychly-ale-hlavne-skvelyy/1967-recept.html
terezamaria
25.01.15,09:47
Huspenina sadla dobre, syn práve zobral 10 kusov, ostatné už sú v chladničke, až by sa oteplilo.....
Tweety
25.01.15,09:52
No vidíš, nenapadlo mi ju dávať do takýchto obalov, necítiť ju potom za umelinou? Ja dávam do misiek z jenského skla.
Žabinka
25.01.15,09:56
Huspenina sadla dobre, syn práve zobral 10 kusov, ostatné už sú v chladničke, až by sa oteplilo.....
mňam, mňam, mňam..:D
Tweety
25.01.15,10:02
Polievka z morčacích krídel, kačacie stehná i prsia na kyslej kapuste, houskovej knedlík. nepečené trasené rezy.
terezamaria
25.01.15,10:03
No vidíš, nenapadlo mi ju dávať do takýchto obalov, necítiť ju potom za umelinou? Ja dávam do misiek z jenského skla.
Nie, toto sú na huspeninu s tým dnom so štvorčekmi....Po vychladnutí prikryjem deklíkom a dám do chladničky....
Tweety
25.01.15,10:06
No vidíš, nenapadlo mi ju dávať do takýchto obalov, necítiť ju potom za umelinou? Ja dávam do misiek z jenského skla.
Nie, toto sú na huspeninu s tým dnom so štvorčekmi....Po vychladnutí prikryjem deklíkom a dám do chladničky....
Vďaka nabudúce vyskúšam.
evaj63
25.01.15,12:05
Morčací vývar s rezancami, pečené plnené kura spolu so zamiakmi, na zemiakoch ešte z 2-hého kurčatˇa naplnená koža plnkou, stehná a prsia dusené na zelenine, ryža, losos, so zemiakmi, smotanový dresing s koprom, cviklový šalát s kukuricou.
Anika61
25.01.15,12:20
Bravcovo-kuraci vyvar so zeleninou a zemiakmi,kurca dusene na hriboch,ryza,ladovy salat
taiko
25.01.15,13:19
Kačacie prsia s hruškovo mrkvovým rošamboo :)
babka - ježibabka
25.01.15,13:20
Polievka kosť z karé z mrazničky, pečená kuracinka s ryžou a marhuľovým kompótom. koláč jeden jablkovo - orechový, druhý jablkovo - makový.
avalik
25.01.15,13:24
Huspenina sadla dobre, syn práve zobral 10 kusov, ostatné už sú v chladničke, až by sa oteplilo.....

krabičkova dieta? :D
avalik
25.01.15,13:27
Gemerské guľky, robila som už včera a ostalo aj na dnes

http://varecha.pravda.sk/recepty/gemerske-gulky-fotorecept/43030-recept.html
wirgi
25.01.15,13:43
kuracia polievka s haluškami, bravčové soté so šampiňónmi v zemiakovej placke, ryža, opekané zemiaky, grilovaná zelená fazuľka so slaninou
Žabinka
25.01.15,14:15
cesnaková polievka, hovädzí guláš, knedľa..:)
evuš
25.01.15,14:57
Hovädzí vývar s rezancami, bravčová panenka obalená v slaninke, opekané zemiaky, dubáková omáčka...
kukučka
25.01.15,15:06
V nedeľu občas varieva MP - moja princezná, odoberá Apetít, dnes sme mali restované prsíčka s mrkvou na masle, mede a tymiane, k tomu pesto z rukoly a orechov, Ľahúčka dobrota, aj farebne to ladilo, nestihli sme odfotiť.
Za chvíľu budú horúce maliny.
osky
26.01.15,07:57
sobota

kremova brokolicova polievka,
pecene bravcove mäso na pive,
celozrnna zemlova knedla,cervena kapusta s jablkami

nedela

polievka ako vcera
celozrnna ryza,losos s bylinkami na pare,zelenina so sojovkou,kurkumou a zazvorom dusena vo Woku,miesany listovy salat

pondelok

morcacie rezne v pare posypane struhanym syrom,
celozrnna ryza odvcera,zelenina dusena vo Woku so sojovkou,chilli,cesnakom a bazalkou,
salat z cerstvej cvikle a ciernej redkovky
osky
26.01.15,08:00
stvrtok
hovädzie platky s dubakmi-dusene v rure

utorok a streda

falosna svieckova/ bez smotany a zatrepky-cisto zeleninova/
Aanika
26.01.15,10:25
Na dnes mame obed od vcera...kapustnica, svieckova na smotane,kupena knedla,ale chuti ako domaca.A ostalo aj trosku z nepecenej torty.
terezamaria
27.01.15,12:41
Zeleninová polievka s domácimi slížikmi, kapustné halušky s klobásou a slaninkou, čokoládový puding s piškótami a ananásom.
Anika61
27.01.15,16:18
Bravcove na smotane so zeleninou,kolienka
pmajap
27.01.15,16:59
Dobieham zameškané :) huspenina pošomráva asi hodinu, segedín len tak s chlebom-rýchlovka, darmo hlad je hlad
katka 23
27.01.15,17:03
hrachová polievka z údeného kolena, druhý chod údené koleno , prívarok z kyslej kapusty zemiaky alebo knedľa kúpená
evuš
27.01.15,17:06
Maji, tá huspenina ..... Hm...:mee::D

Fazuľová kyslá, zázvorovo-cesnakovo-citrónové kuracie prsia v strúhanke alá rezne, zemiakové pyré, baraní roh, čalamáda....
osky
27.01.15,20:46
kuracie marinovane sote,
mrazena zelenina na pare
pseno

ako dezert pseno,skorica,hruska v rume ,struhane orechy,susene marhule a hrusky-vopred namoene-zaiesat a poleva z kakaa,cierneho cukru a trochy vody.mnam
Aanika
28.01.15,10:19
Spenatova polievka s vajickom, bravcove rizoto s postruhanym syrom a marhulovy kompot.
Žabinka
28.01.15,11:00
rybie filé, opečené zemiaky, americký dresing..:)
Peggynka
28.01.15,11:10
Zelerová polievka,černohorský rezeň,zemiaková kaša,kapustový šalát,šatôčky z lístkového cesta s hruškovým lekvárom (dedič má zajtra narodky a je v robote,tak som mu :):):) )
Anika61
28.01.15,13:46
Varene jahnacie stehno,chrenova omacka knedla:)
evaj63
28.01.15,14:58
PAradajková polievka s cestovinou, bryndzová pochút'ka podl'a Kamily MAgálovej.
evuš
29.01.15,10:09
Deti a manžel doma - bravčový perkelt s haluškami
Ja v práci - zapekané bravčové kocky so cherry rajčinami a feniklom /pozn. - prvý krát som robila - je to vynikajúce :);)/
Tweety
29.01.15,10:11
Z jedného kusa mäska dve jedlá: morčacie rezne , roláda bez rolovania, zemiaková kaša, zeleninový šalát.
Žabinka
29.01.15,11:57
hrachová polievka s haluškami, neskutočne dobrá zemiaková placka so syrom, ako koláčik zeleninový šalát..:) ten budem mať aj na večeru, ak ma deti nepredbehnú..
Aanika
29.01.15,12:19
hraskova polievka, kuracie prsia kari na zelenine so smotanou a cestovina. Bude aj na zajtra.
evaj63
29.01.15,14:06
Kotlíkový guláš s chlebom, a ešte zostalo aj z bryndzovej pochút'ky.
vlado 33
29.01.15,15:37
Nechcem to do mäsových výrobkov ale ako príchuť do jedál (guláš). Valcake pôjdem pozrieť ku vedeckej knižnici. Ďakujem za odpovede.
Ja dávam údenú mletú papriku.

Dnes som vyskúšal guláš z tej tvojej údenej mletej papriky. Tá zmenená chuť papriky v guláši je vynikajúca. Ďakujem, za toto nové korenie, ktoré som doteraz nepoznal.
pmajap
29.01.15,18:41
Ešte huspenina
terezamaria
29.01.15,18:47
Fazuľová polievka sladká, makový závin a zo zvyšného cesta placka s čučoriedkovým lekvárom, orechami a kokosom.
Peggynka
29.01.15,19:52
Nechcem to do mäsových výrobkov ale ako príchuť do jedál (guláš). Valcake pôjdem pozrieť ku vedeckej knižnici. Ďakujem za odpovede.
Ja dávam údenú mletú papriku.

Dnes som vyskúšal guláš z tej tvojej údenej mletej papriky. Tá zmenená chuť papriky v guláši je vynikajúca. Ďakujem, za toto nové korenie, ktoré som doteraz nepoznal.

Chvíľu mi trvalo,kým som si spomenula,čo si to pôvodne zháňal...spomenula som si :) údenú soľ.Tak je všetko v porádku,keď si spokojný :) Ja to používam už zo 5 rokov (doniesla mi ju dcéra z Prahy),ale je pravdou,že ju musíš dávkovať opatrnejšie ako obyč. ml. papriku.Dávam do gulášov,ražniči,cigánskej pečienky,živánska v rúre,kapustnica,kurča a hlavne jedlá,kde ide slanina a cesnak.
kukučka
29.01.15,20:20
Chcela som mu vtedy napísať, či nestačí skurka zo slaniny. :---
Ja mám kdesi založenú papriku z Mexika, citrónovú, ale štipľavú, musím ju vyhrabať. Jediný čaj, ktorý nevypijem je údený Lapsang Souchong.
Zato som uvarila údenú polievku s krupicovými haluškami. Mala som
v mrazničke odložený silný hovädzí vývar aj s tukom - udusila som v ňom plátky kalerábu a zjedla na posedenie. Vrelo odporúčam. V prvej slovenskej kuchárskej knihe od Jána Babilona je recept na kel v kuracom vývare a tuším aj majorán, ten som nedala, len mletý peper.
babka - ježibabka
29.01.15,20:33
Zemiaková kaša s opraženou cibuľou, dedko uhorky, ja čípeš papričky. Kaše vystalo trochu aj na zajtra. Chcem k nej urobiť vypražený kaleráb, asi skúsim z neho trochu urobiť duseného vo vývare ála Kukučka. :D
terezamaria
29.01.15,20:37
Zemiaková kaša s opraženou cibuľou, dedko uhorky, ja čípeš papričky. Kaše vystalo trochu aj na zajtra. Chcem k nej urobiť vypražený kaleráb, asi skúsim z neho trochu urobiť duseného vo vývare ála Kukučka. :D
Olinka to je fučka? To je náramná dobrota.....:)
Peggynka
30.01.15,06:30
Špenátová s haluškami,restovaná pečeň,ryža,ľadový šalát (včera som to písala a zmizlo :eek:)
Gabi03
30.01.15,07:04
jaaaj, včera večer ma taký hlad pochytil, že sme si spravili obyčajné pečené zemiaky v rúre, k tomu mäkkučký chlieb, maslo a veeeeľa cibuľe... treba v tomto počasí :)
synátor s obmenou namiesto masla kačaciu masť a muž slanina a klobása :D
Aanika
30.01.15,10:52
boze,ked citam tie vase dobrotky az do placu mi je:mee:,ze to nemam doma,tak by som si zase dala huspeninku a tie kysnute kolaciky ani nevravim. Jasom dnes nevarila ostalo od vcera,ale idem zapravit na pampusky,lebo vecer ideme k susedom hrat zolika,tak nech mame co zobnut a sused slubil domace jaternice s kyslou kapustou,to sa zase obzereme...:D...
kozlíček
30.01.15,11:05
jaaaj, včera večer ma taký hlad pochytil, že sme si spravili obyčajné pečené zemiaky v rúre, k tomu mäkkučký chlieb, maslo a veeeeľa cibuľe... treba v tomto počasí :)
synátor s obmenou namiesto masla kačaciu masť a muž slanina a klobása :D

Muž vie čo robí! A dobre robí!!!:D
pmajap
30.01.15,11:17
Ohnivé mäso s lokšou, kapustnica
avalik
30.01.15,11:24
dnes filé na masle, zemiaky a šalát
a zajtra budú kuracie stehienka na smotane s haluškami
evuš
30.01.15,11:24
Ohnivé mäso s lokšou, kapustnica

Majka, keby nebolo navalilo toľko snehu prídem k Tebe :D:D
pmajap
30.01.15,11:33
Ohnivé mäso s lokšou, kapustnica

Majka, keby nebolo navalilo toľko snehu prídem k Tebe :D:D
Príď mám toho dosť, ešte som robila aj hríbové rizoto, včera večer ma ten východňár navnadil, čo kukuč s katy dali link;)
kukučka
30.01.15,11:50
no hej, lenže ku kuľaši a pečeným grulám sa pije sladké, abo kvašné mlieko a vy? no hotová sodoma-gomora :D
Anika61
30.01.15,15:40
Šampiňonova polievka s rajbanickou,halusky s dusenou hlavkovou kapustou a popr.slaninkou:)
wirgi
30.01.15,17:38
Bravčové zapekané so syrom, zemiaková kaša, paradajkový šalát,
Tweety
31.01.15,10:19
Guláš dvoch druhov mäsa so zemiakmi aj haluškami.
Mila123
31.01.15,10:26
pečená sekaná (domáca), varené zemiaky, fazuľkový prívarok
pmajap
31.01.15,11:58
Trhanec, domáce horúce jahody, vanilkovo-rumový puding, vývar s rezancami
Žabinka
31.01.15,12:00
hovädzia polievka, vyprážaný syr, makový lenivý koláč..:)
Anika61
31.01.15,12:39
Aj ja varim gulas....ale kedy ho dovarim a ci ho vobec budeme jest....o pol12 vypli elektrinu a neide stale:eek:
Žabinka
31.01.15,13:09
Aj ja varim gulas....ale kedy ho dovarim a ci ho vobec budeme jest....o pol12 vypli elektrinu a neide stale:eek:
nám tiež vypli elektrinu, keď som varila polievku.. našťastie len na cca 10 minút.. asi sú popadané konáre, tak to elektrikári odstraňovali..
Anika61
31.01.15,13:33
Aj ja varim gulas....ale kedy ho dovarim a ci ho vobec budeme jest....o pol12 vypli elektrinu a neide stale:eek:
nám tiež vypli elektrinu, keď som varila polievku.. našťastie len na cca 10 minút.. asi sú popadané konáre, tak to elektrikári odstraňovali..
Zabik-no ale stale nic a je pol stvrtej...obedovali sme chlieb s maslom a lekvarom:Da chceeeeem kavu:mee:...zistila som navyse,ze mi horak na plyn.bombu zhrdzavel/v pivnici/a dochadza mi bateria v tablete....tak zbohooom:D:)
Peggynka
31.01.15,13:40
Ja dnes mirinda s makovníkom :eek: Od 9:00 nemáme vodu,na info mi o 10:30 povedali,že nejde vn vedenie a tým pádom čerpadlá do vodojemov na 17.(!) vodojemoch PP a okolie.Už som si bola s vedierkom v potoku aspoň na toaletu nabrať.
Anika61
31.01.15,16:01
Tak konecne sa mi podarilo dovarit:D gulas z bravcoveho masa,kuracich paprciek, korenovej zeleniny,sampinonov,zemiakov:)
pmajap
31.01.15,17:28
Anka ja som najprv myslela, že ukazuješ tmu v kuchyni bez elektriny
Anika61
31.01.15,18:37
Anka ja som najprv myslela, že ukazuješ tmu v kuchyni bez elektriny
:D:D:DMajka aj ja som sa cudovala co som odfotila:D-zabula som si nastavit fotak na 'z'iarovku''tak preto iba tma:D:D:D
evaj63
01.02.15,12:16
Kuracia polievka s rezancami, obrátené hovädzie rezne, bravčové karé na prírodno so šampiňonmi, dusená ryža, kapustový šalát s mrkvou a kukuricou, losos na zelenine so zamiakmi, orechovo- jablková štrúdl'a.
evuš
01.02.15,12:23
Slepačia polievka s rezancami, medailónky z mangalice na šťave s kapary, pečené zemiaky s rozmarínom a balzamicom, jablká v župane...
Anika61
01.02.15,13:01
Taku chut ste mi narobili v tej ''makovej teme'':D,ze som upiekla jablkovu rychlovku s posypkou.....obed od vcera,plus restovana pecen:)
babka - ježibabka
01.02.15,13:10
Anka ja som najprv myslela, že ukazuješ tmu v kuchyni bez elektriny
:D:D:DMajka aj ja som sa cudovala co som odfotila:D-zabula som si nastavit fotak na 'z'iarovku''tak preto iba tma:D:D:D
Dobre si spravila, aspoň ti ho neprídeme zjesť :D
babka - ježibabka
01.02.15,13:17
Miliónová polievka (zeleninová s opaženým miliónom krupice - tak sme to volali v robote), vypražené krídelka a kaleráb, zemiaky, hroznový kompót, tvarohový báleš.
lujza.j
01.02.15,14:38
babkaá...ten báleš ťažký recept?
veronikasad
01.02.15,15:13
babkaá...ten báleš ťažký recept?
lujza, neskúšala si "báleš" z cesta na čínske buchty ? Tiež sa mi klasické kysnuté cesto moc nedarí a z toho "čínskeho" sú aj moravské koláče vynikajúce...
rodina1
01.02.15,15:14
Taku chut ste mi narobili v tej ''makovej teme'':D,ze som upiekla jablkovu rychlovku s posypkou.....obed od vcera,plus restovana pecen:)
recept na tento koláčik by si nemohla poslať?
terezamaria
01.02.15,15:23
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
Anika61
01.02.15,15:35
Taku chut ste mi narobili v tej ''makovej teme'':D,ze som upiekla jablkovu rychlovku s posypkou.....obed od vcera,plus restovana pecen:)
recept na tento koláčik by si nemohla poslať?
Mozem:)3 pohare/2dl/polohr.muky,1 1/2pohara pr.cukor,1pr.do pec.,1/2pohara olej,1 1/2 pohar mlieko,vanilkovy cukor1/2sacku,3 cele vajcia/zavarene jablcka-kompot moze byt aky ty chces-ja co som nasla:D/sypke suroviny zmiesat v miske,potom pridat vajcia,olej,mlieko-zmiesat,....roztriet na plech na pap.na pec.,poukladat ovocie a posypat posypkou/1pohar polohr.muky,1pohar pr.cukor,asi pol dl oleja-premiesam vareskou v miske/ peciem pri 170st.C-25_30minut:
Este by som dodala,ze kolac bude jemnejsi''ked z bielkov vyslahate sneh/mne sa nechcelo:-) /
Anika61
01.02.15,15:50
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
http://www.dobre-recepty.sk/vyhladavanie/?s=tvarohovy+bales
A tu nieco...
Žabinka
01.02.15,16:05
hovädzia polievka, palacinky s kuracími pečienkami, palacinky s malinovým džemom..:)
rodina1
01.02.15,16:15
Taku chut ste mi narobili v tej ''makovej teme'':D,ze som upiekla jablkovu rychlovku s posypkou.....obed od vcera,plus restovana pecen:)
recept na tento koláčik by si nemohla poslať?
Mozem:)3 pohare/2dl/polohr.muky,1 1/2pohara pr.cukor,1pr.do pec.,1/2pohara olej,1 1/2 pohar mlieko,vanilkovy cukor1/2sacku,3 cele vajcia/zavarene jablcka-kompot moze byt aky ty chces-ja co som nasla:D/sypke suroviny zmiesat v miske,potom pridat vajcia,olej,mlieko-zmiesat,....roztriet na plech na pap.na pec.,poukladat ovocie a posypat posypkou/1pohar polohr.muky,1pohar pr.cukor,asi pol dl oleja-premiesam vareskou v miske/ peciem pri 170st.C-25_30minut:)
vďaka :)
babka - ježibabka
01.02.15,16:17
A kde sú písmenká? Vidím iba obrázky a smajlíkov :D
Žabinka
01.02.15,16:19
A kde sú písmenká? Vidím iba obrázky a smajlíkov :D
kde, Oli? ja mám všetko ok.. alebo ti písmenká niekto pojedol?
Aanika
01.02.15,17:40
Dnes konecne teple jedlo,gulasova polievka,kolozvarska kapusta,zajtra mam vnucika tak varim polievku z prepeliciek,a na ranajky som dopiekla domace surove klobasky.Kolac som nepiekla ,ale uvaarila som vtacie mlieko.
lujza.j
01.02.15,17:47
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
terezka ja som kysnuté nerobila nikdy....chlap hej....buchty raz na dovču boli dokonalé:D
Žabinka
01.02.15,18:08
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
terezka ja som kysnuté nerobila nikdy....chlap hej....buchty raz na dovču boli dokonalé:D
ja sa kysnutého cesta trochu bojím.. obyčajne z môjho kysnutého koláča vznikne keksík..:D
Anika61
02.02.15,14:37
Kuracie sote s ryzou,ceresnovy kompot:)
evuš
02.02.15,14:43
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
terezka ja som kysnuté nerobila nikdy....chlap hej....buchty raz na dovču boli dokonalé:D
ja sa kysnutého cesta trochu bojím.. obyčajne z môjho kysnutého koláča vznikne keksík..:D

Danka :D:D
evaj63
02.02.15,15:20
Po štrúdli sa len zaprášilo, tak bábovku z vaječných bielkov.
Anika61
02.02.15,15:24
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
terezka ja som kysnuté nerobila nikdy....chlap hej....buchty raz na dovču boli dokonalé:D
ja sa kysnutého cesta trochu bojím.. obyčajne z môjho kysnutého koláča vznikne keksík..:D

Danka :D:D
Naucime vyskolime:D:)
Žabinka
02.02.15,15:24
babkaá...ten báleš ťažký recept?
Lui určite nie, kysnuté cesto je malina, tiež som nevedela....stačí raz vyskúšať a naň naliať zarobený tvaroh ochutený.....Olinka napíše presne postup, ale Ty dokážeš všetko :-)))
terezka ja som kysnuté nerobila nikdy....chlap hej....buchty raz na dovču boli dokonalé:D
ja sa kysnutého cesta trochu bojím.. obyčajne z môjho kysnutého koláča vznikne keksík..:D

Danka :D:D
Evi, no fakt.. Jediný, čo sa mi doteraz vždy vydaril, bol môj obľúbený makovník.. Posledne som znovu skúsila jednoduchý, ktorý sa nedá pokaziť ;), kysnutý mrežovník.. A výsledok: zase keksík..:D;)
lujza.j
02.02.15,16:16
ja to pre istotu neskúšam:Disto by z toho vyšli keksíky....
evuš
02.02.15,16:23
Som maród, na obed sa dojedlo zo včera, na večeru upiekol manžel jaternice a krvavnice, chlieb, uhorky a ja kopec kyslej kapusty - samoška našej domácej ;)
Žabinka
02.02.15,17:48
ja to pre istotu neskúšam:Disto by z toho vyšli keksíky....
ale na druhej strane, aj taký keksík môže byť fajn..;):D
wirgi
03.02.15,10:49
Na včera ostalo z nedele - kuracie rezne na póre a šampiňónoch, k tomu ryža ,pečené zemiaky a plnené šampiňóny. Ryža ešte ostala, tak dnes zeleninové rizoto s kuriatkami
Tweety
04.02.15,11:21
Kelový prívarok, fajné spišské párky, chlebík.
evuš
04.02.15,11:34
Zeleninová polievka s hráškom a hviezdičkami, morčacie závitky plnené syrom, sušenými paradajkami a čerstvou bazalkou obalené v oravskej slaninke, zemiakové pyré
terezamaria
04.02.15,11:49
Plnená paprika s jaternicovou / hurkovou / náplňou..... Vysypať, zmiešať s vajciami, prípadne ešte prichutiť.
evuš
04.02.15,13:20
Plnená paprika s jaternicovou / hurkovou / náplňou..... Vysypať, zmiešať s vajciami, prípadne ešte prichutiť.

Terezka, vyskúšam, milujem plnenú papriku - toto bude rýchlovka...:) Navyše včera robil manžel domáce jaternice, tak nebude problém ... :D
terezamaria
04.02.15,13:28
Plnená paprika s jaternicovou / hurkovou / náplňou..... Vysypať, zmiešať s vajciami, prípadne ešte prichutiť.

Terezka, vyskúšam, milujem plnenú papriku - toto bude rýchlovka...:) Navyše včera robil manžel domáce jaternice, tak nebude problém ... :D
Evuš ja to od istej doby, keď to robila suseda robím takto a je to naozaj výborné....:-)))
evuš
04.02.15,13:30
Plnená paprika s jaternicovou / hurkovou / náplňou..... Vysypať, zmiešať s vajciami, prípadne ešte prichutiť.

Terezka, vyskúšam, milujem plnenú papriku - toto bude rýchlovka...:) Navyše včera robil manžel domáce jaternice, tak nebude problém ... :D
Evuš ja to od istej doby, keď to robila suseda robím takto a je to naozaj výborné....:-)))

Verím, navyše i rýchlovka : D
wirgi
05.02.15,09:48
kuracie prsia plnené medvedím cesnakom a slaninkou, zemiaky
pmajap
05.02.15,09:53
Paradajková polievka, kuracie prsia na mrkve a hrášku, zemiaky. :)Včera kuracie soté s ananásom, bambusom a zeleninou, ryža.
Žabinka
05.02.15,09:56
ešte že som si včera urobila cestovinový tuniakový šalát.. inak by som dnes ostala o hlade.. nevládzem variť..
Aanika
05.02.15,10:13
drzkova polievka, tekvicovy privarok,varene zemiaky, bravcove na kocky vo vlastnej stave.
Peggynka
05.02.15,10:29
Brokolicový krém,chili con carne + toasty z orechového chleba.
Anika61
05.02.15,12:02
Rizoto so zeleninou a kuracim maskom,struhany syr a calamada:)
evaj63
05.02.15,15:06
Zemiaková polievka na kyslo so zapustenými vajciami, s opečenou točenou a langošami.
evuš
05.02.15,15:39
Ja som tiež urobila na većeru langošové "pirohy" plnené šunkou, eidamom a šalotkou, k tomu dip z kyslej smotany s kopcom cesnaku...
Anika61
06.02.15,09:40
Zapekane plnene zemiaky s bryndzou a platkom slaninky poliate kyslou smotanou:)polievka zeleninova s pismenkami:)
pmajap
06.02.15,09:47
Kuracia polievka s rezancami, prsia so syrovou omáčkou, zemiakové knedličky, palacinka s jablkom a čerstvé jahody
Peggynka
06.02.15,09:53
Kuracia polievka s rezancami, prsia so syrovou omáčkou, zemiakové knedličky, palacinka s jablkom a čerstvé jahody
Hej,Maruška,bola si na jahody? :)
Peggynka
06.02.15,09:54
Bratislavské pliecko,jogurtová knedľa,moravské koláče.
evuš
06.02.15,10:02
Kuracia polievka s rezancami, prsia so syrovou omáčkou, zemiakové knedličky, palacinka s jablkom a čerstvé jahody

Majka, aj by som Ti dala bod, len keď viem ako "miluješ" kuracie prsia, bojím sa, že to vyznie ako výsmech :D;);)