wirgi
24.02.15,15:26
Jój ,ale ste tu toho popísali a nevarí nikto ?? slaninky, šunky mám dosť doma , ale keď dorazíte k Aničke, pozrieť Vás prídem , mám to k nej z Vás všetkých najbližšie :D

hovädzí guláš, zemiakové placky
Anika61
24.02.15,14:54
Jój ,ale ste tu toho popísali a nevarí nikto ?? slaninky, šunky mám dosť doma , ale keď dorazíte k Aničke, pozrieť Vás prídem , mám to k nej z Vás všetkých najbližšie :D

hovädzí guláš, zemiakové placky
Wirgi....a ja rozmýslam,preco mi od Teba vzdy ''chutí'' no šak si Ty naša:D:---
osky
25.02.15,09:04
Jój ,ale ste tu toho popísali a nevarí nikto ?? slaninky, šunky mám dosť doma , ale keď dorazíte k Aničke, pozrieť Vás prídem , mám to k nej z Vás všetkých najbližšie :D

hovädzí guláš, zemiakové placky


ejha fujha,mne sa zda ze zmenim trasu a pridem radsej na ten gulas a placky mnam.
osky
25.02.15,09:09
vcera som prisla z prace veeeeelmi neskoro,tak som muzikovi chytro shlobila len hemendex-aj tak sa ta sunka zu v chladnicke dost dlho smotila...

dnes na Tom som podobne,takze muzik si da plnenu bravcovu roladu/samozrejme vybratu z mraznicky :-D/

a tie kotlety s hranolkami dorazime zu az zajtra :-D

chladnicka je napchyta zeleninou ,tak od hladu nepomrieme.
lujza.j
25.02.15,09:20
Fuhá..este to tak, aby som neskoro vecer po robote chlapovi gendžila hemnedex....
Žabinka
25.02.15,09:24
dnes mám na obed to čo včera na večeru.. kapustovo-uhorkovo-paradajkovo-paprikový šalát, s nastrúhaným syrom, opečeným morčacím mäskom, a jogurtovo-cesnakovým dresingom..:)
evuš
25.02.15,09:35
Fuhá..este to tak, aby som neskoro vecer po robote chlapovi gendžila hemnedex....

Luji, Tvoj si nagedží sám :D
lujza.j
25.02.15,09:47
Fuhá..este to tak, aby som neskoro vecer po robote chlapovi gendžila hemnedex....

Luji, Tvoj si nagedží sám :D
Evka aj keby nie...jeho problem.....co sme kde sme:D....kazdy ma dve zdrave ruky...ked ne nech sa napije vody a čau.....:---
Pridem vecer neskoro z roboty tak mna nech caka vecera.....
evuš
25.02.15,09:53
dnes mám na obed to čo včera na večeru.. kapustovo-uhorkovo-paradajkovo-paprikový šalát, s nastrúhaným syrom, opečeným morčacím mäskom, a jogurtovo-cesnakovým dresingom..:)

Danka, mňááááám...
pmajap
25.02.15,09:56
Nevarím, nedarí sa mi, všeko má inú chuť akoby malo, ešte aj pagáče boli suché, dávam si pauzu, bude slaninová dieta.
Žabinka
25.02.15,09:57
dnes mám na obed to čo včera na večeru.. kapustovo-uhorkovo-paradajkovo-paprikový šalát, s nastrúhaným syrom, opečeným morčacím mäskom, a jogurtovo-cesnakovým dresingom..:)

Danka, mňááááám...
evuška, veru, mňam.. mrkvinka sa mi do toho nanosila, hneď po príchode zo skúšky.. už vo dverách zaňuchala..:D:D
evuš
25.02.15,09:58
Evka aj keby nie...jeho problem.....co sme kde sme....kazdy ma dve zdrave ruky...ked ne nech sa napije vody a čau.....
Pridem vecer neskoro z roboty tak mna nech caka vecera.....


Luji, ja taky tak...našťastie môj vie variť a aj chutne...
evuš
25.02.15,10:00
Nevarím, nedarí sa mi, všeko má inú chuť akoby malo, ešte aj pagáče boli suché, dávam si pauzu, bude slaninová dieta.

Majka, nie si ešte stále "priotrávená" orieškami ? :eek:
osky
25.02.15,10:28
Fuhá..este to tak, aby som neskoro vecer po robote chlapovi gendžila hemnedex....

Luji, Tvoj si nagedží sám :D
Evka aj keby nie...jeho problem.....co sme kde sme:D....kazdy ma dve zdrave ruky...ked ne nech sa napije vody a čau.....:---
Pridem vecer neskoro z roboty tak mna nech caka vecera.....


Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)
evuš
25.02.15,10:44
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
pavol54
25.02.15,10:57
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)
Tweety
25.02.15,11:06
Hovädzia polievka, bravčové na prírodno, kari ryža, domáci marhuľový kompót.
Žabinka
25.02.15,11:08
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)
palko, ty si jedol na raňajky vtipnú kašu?? :---:---:D:D:D ale tortu by som si aj ja dala..
evuš
25.02.15,11:11
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)

Pali, jak je libo... ponúknite sa...:D
evuš
25.02.15,11:14
obed - zapekaný fenykel, varené zemiaky
večera - nejaká dobrá mňamka z mäska, zákusok, zmrzlinka, pohár vínka.....
evuš
25.02.15,11:16
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)

Pali, jak je libo... ponúknite sa...:D

..haha..teraz som si až všimla, že tá slaná je k 50tke :D:D - ale k tej mi ešte pár rokov chýba - našťastie :---
Anika61
25.02.15,11:28
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)
:D:)daj si babovku:D;)
evuš
25.02.15,11:30
daj si babovku:D;)

...vyzerá Anička výborne, určite i tak chutí...
lujza.j
25.02.15,11:31
Juj ta teda je....:) tvoja...ak ano hod receptik:) dik...
pavol54
25.02.15,11:32
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)
palko, ty si jedol na raňajky vtipnú kašu?? :---:---:D:D:D ale tortu by som si aj ja dala..
však keď oslavuje, ta ne?
lujza.j
25.02.15,11:32
Hemendex je varenie?!:D...dobre uz som ticho:---
Anika61
25.02.15,11:33
daj si babovku:D;)

...vyzerá Anička výborne, určite i tak chutí...
Evka...ta fotka je uz postarsieho data:D...ale chutila fakt dobre:)
evuš
25.02.15,11:42
Evka...ta fotka je uz postarsieho data:D...ale chutila fakt dobre:)

:D:D:D ..bolo to na rýchlo :D
pmajap
25.02.15,11:48
Tweety
25.02.15,11:49
Kto zas nesúhlasil s obedom?
pmajap
25.02.15,11:52
Kto zas nesúhlasil s obedom?
Mne vaše chutí :--- vlastné mi nechutí:D
terezamaria
25.02.15,12:04
Kto zas nesúhlasil s obedom?
Majka však tam nemáš mínusku, ale ja keď chcem dať súhlas, tak mi dá aj mínus:)
evuš
25.02.15,12:09
Kto zas nesúhlasil s obedom?
Majka však tam nemáš mínusku, ale ja keď chcem dať súhlas, tak mi dá aj mínus:)

..Terezka a čo si rozdvojená osoba ? :D:D:D
evuš
25.02.15,12:10
Robí to občas i mne...treba zrušiť súhlas, zruší sa i nesúhlas...potom treba odtiaľ odísť preč, znovu sa vrátiť a skúsiť dať už iba súhlas...
terezamaria
25.02.15,12:14
Robí to občas i mne...treba zrušiť súhlas, zruší sa i nesúhlas...potom treba odtiaľ odísť preč, znovu sa vrátiť a skúsiť dať už iba súhlas...
Presne to som teraz urobila, vrátila som sa a dalo mi len súhlas:):):)
Anika61
25.02.15,12:16
Juj ta teda je....:) tvoja...ak ano hod receptik:) dik...
1pohar hl.muky,1 pohar ml.orechy,1pohar kysl.smotana,1/4_az1/2pohara mlieka,1/2 pohara oleja,1pohar pr.cukor,3 vajcia,1 pr.do pec.,vanilkovy cukor,1 velka cokolada na varenie-polovicu nalamat do cesta a polovicu na polevu
Este by som doplnila,ze ak nie ste lenive ako ja/haha/jemnejsia je ked vyslahate cele vajcia s cukrom/moze byt aj kryslalovy/do peny a zabudla som na stipku soli:-)
Vsetky suroviny zmiesas v miske -vlacne cesto-potom zamiesas nalamanu cokoladu-das do vymastenej a struhankou vysypanej formy a pecies pri170st.C cca 60 min-skusis spajdlou,ci je prepecena.
evuš
25.02.15,12:25
Ďakujeme Anička !!! ;)
Tweety
25.02.15,12:34
Kto zas nesúhlasil s obedom?
Mne vaše chutí :--- vlastné mi nechutí:D
Máš to veru ťažké.
babka - ježibabka
25.02.15,14:03
Fazuľovo - pšenová kaša. Dedko s klobásou od syna a uhorka, ja iba omastenú s šípeš papričkami.
Peggynka
25.02.15,15:10
Dnes rýchlovka: dusené bravčové pliecko na zelenine,ryža (25min. v tlakáči) :)
Anika61
25.02.15,17:53
Pecena kacka/bola akcia'':D/na leci a cervenom vine s knedlou:)
osky
25.02.15,20:23
Hemendex je varenie?!:D...dobre uz som ticho:---


Lujza,nerozosmievaj !!!! :-D

jasne ze je,prska to na vsetky strany...mozem pucovat.pri mojej polovicke je varenie aj ked si kraja chlieb,to su vsade omrvinky.
moja Mama to vidi inac.som vraj prilis precitlivela.
ona mi vzdy povie-preboha,pust ho do tej kuchyne.....nech sa vyzuri....
co som si urobila to mam. volakedy aj riady umyval,teraz to natrepe do dresu a je schopny to tam nechat aj tyzden.

je to moja vina,len zu je neskoro.....co zu

a pri Tom,on by tak rad varil :-D
musim na to este psychicky vyzriet-mozno casom :-D
osky
25.02.15,20:27
Fazuľovo - pšenová kaša. Dedko s klobásou od syna a uhorka, ja iba omastenú s šípeš papričkami.


mnaaaam,klobasu dam muzovi a kasu zjem.uhorky nelubim,jedine tak cerstve
osky
25.02.15,20:30
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)


postite sa!!!!
Anika61
25.02.15,20:50
Lujza,moj muz vie varit a velmi dobre,ale tradicne ,cize nezdravo.
a nevari preto,lebo mu to nedovolim-radsej si upracem po sebe dva taniere,ako po nom celu kuchynu :-)

Osky, však toto - ani ja môjho z rovnakého dôvodu nerada k tomu púšťam :D:D
chceme tortu, chceme tortu chceme tortu :)


postite sa!!!!
My co sme chorucki-chuducki:mee:...sa nemusime:D
Peggynka
25.02.15,21:37
pmajap
26.02.15,07:23
Keď sa nedarí, tak sa nedarí, večer som piekla, piškóta ako vata, krém výborný ovocie super, naliala želatinu ako obyčajne... okraje želatiny tvrdli, dala som plech do chladničky a ráno som vyliala vodu, žiadna želatina.....toto nie je normálne :mad:
evuš
26.02.15,07:28
Keď sa nedarí, tak sa nedarí, večer som piekla, piškóta ako vata, krém výborný ovocie super, naliala želatinu ako obyčajne... okraje želatiny tvrdli, dala som plech do chladničky a ráno som vyliala vodu, žiadna želatina.....toto nie je normálne :mad:

Maji - občas sa stáva.... Inak, akú želatinu používaš ? Ja mám najradšej z LIDL - je na 500 ml šťavy... dobrá cena a želatina ako lusk ;)
Peggynka
26.02.15,07:30
Keď sa nedarí, tak sa nedarí, večer som piekla, piškóta ako vata, krém výborný ovocie super, naliala želatinu ako obyčajne... okraje želatiny tvrdli, dala som plech do chladničky a ráno som vyliala vodu, žiadna želatina.....toto nie je normálne :mad:
Prehriala si ju? Či aká to bola?
evuš
26.02.15,07:31
..bravčové plátky z krkovičky na cibuľovo-cesnakovom pelechu :D, zemiakové pyré, čalamáda...
pmajap
26.02.15,07:36
Keď sa nedarí, tak sa nedarí, večer som piekla, piškóta ako vata, krém výborný ovocie super, naliala želatinu ako obyčajne... okraje želatiny tvrdli, dala som plech do chladničky a ráno som vyliala vodu, žiadna želatina.....toto nie je normálne :mad:
Prehriala si ju? Či aká to bola?
vyhrabala som obaly zo smetiaka, a veru slepaňa želatina na stuženie krémov... Pat a Mat:D
evuš
26.02.15,07:41
vyhrabala som obaly zo smetiaka, a veru slepaňa želatina na stuženie krémov... Pat a Mat:D

:D:D;)
Žabinka
26.02.15,08:31
u nás bude v blízkej budúcnosti losos.. ale až kým sa nedoje všetko doteraz uvarené.. chladnička plná, a stále počúvam, že nemajú čo jesť.. tak teraz uvidia, čo to znamená, že nemajú čo jesť..:cool:
pmajap
26.02.15,11:35
ztuhla, ale iná, škoda mala som len jeden sáčok a len ružovú šťavu z jahôd:D
Peggynka
26.02.15,11:36
A ja dnes...dcéra sa balila,motala a o 11:00 mi vraví,že to už sa mohla doma naobedovať :eek: a ja...aký problém :D O 11:15 mala na stole zapekané kuracie prsia so špargľou a syrom + ryžu (zo včera) a mrkvový šalát s ananásom :):):) Také oči :eek:
Oliwa
26.02.15,11:46
A ja dnes...dcéra sa balila,motala a o 11:00 mi vraví,že to už sa mohla doma naobedovať :eek: a ja...aký problém :D O 11:15 mala na stole zapekané kuracie prsia so špargľou a syrom + ryžu (zo včera) a mrkvový šalát s ananásom :):):) Také oči :eek:
Peggy nema problema... :) Za taký čas by ju neobslúžili ani v reštaurácii... :D
Žabinka
26.02.15,12:05
ztuhla, ale iná, škoda mala som len jeden sáčok a len ružovú šťavu z jahôd:D
majka, toto mi nerob.. mňam, takýto ľúbim..
a takto neoficiálne ti pridávam 1000 bodov..
pmajap
26.02.15,12:27
pošlem po šoférovi autobusu ?
Žabinka
26.02.15,12:29
pošlem po šoférovi autobusu ?
:D:D:D pošli, ale dákym zodpovedným, nie že to zje, kým príde na stanicu..:---
Peggynka
26.02.15,12:31
A ja dnes...dcéra sa balila,motala a o 11:00 mi vraví,že to už sa mohla doma naobedovať :eek: a ja...aký problém :D O 11:15 mala na stole zapekané kuracie prsia so špargľou a syrom + ryžu (zo včera) a mrkvový šalát s ananásom :):):) Také oči :eek:
Peggy nema problema... :) Za taký čas by ju neobslúžili ani v reštaurácii... :D
Však to aj okomentovala...že ani kelner by k stolu za ten čas neprišiel :D
Peggynka
26.02.15,12:34
ztuhla, ale iná, škoda mala som len jeden sáčok a len ružovú šťavu z jahôd:D
By som dala sirup+vodu+citrónovú šťavu a maizenu...nešlo by to? :)
pmajap
26.02.15,12:44
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom:):D
Peggynka
26.02.15,12:50
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom:):D
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
terezamaria
26.02.15,12:55
Cenakovo - paprikový bôčik, osolená cibuľa s čiernym korením a štipkou octu, čerstvý chlieb.
Valcake
26.02.15,12:58
Moji milí, mne od vás tak všetko chutí, že sa aj najem z obrázkov:D;)

..preto sebe už iba prsíčka na vode, šalát zo všetkého čo dáva Lidl:D a mužom pečený bôčik so zemiakmi, uhorkou a polievka iba obyčajná zeleninová...;):---
Anika61
26.02.15,14:04
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom:):D
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
Majka, Peggynka ma pravdu...aj ked o rednuti neviem....dlho pouzivam stavu z kompotu dolejem ak treba bud sirupom alebo vodou prisladim a prásknem'':D2 sacky pudingu/podla toho aku chcem mat farbu ''zelatiny,''Zlaty klas ked zltkastu,malinovy,jahodovy ked chcem cerveny-ked uvaris pekne spriesvitnie a potries kolac....a mne to aj lepsie chuti,ako zelatina-mne to pride take ''umele''-so zelatinou
Peggynka
26.02.15,14:13
[QUOTE="Anika61"]
Anička,myslela som tým,že pri používaní škrobu (aj pudingu) sa nesmie dostať do toho slina z lyžičky;aj keď varíš len pre seba,po vložení olízanej lyžičky puding zredne,sliny obsahujú enzýmy,ktoré rozkladajú škrob (učili ma v škole :D )
Anika61
26.02.15,14:20
[QUOTE="Anika61"]
Anička,myslela som tým,že pri používaní škrobu (aj pudingu) sa nesmie dostať do toho slina z lyžičky;aj keď varíš len pre seba,po vložení olízanej lyžičky puding zredne,sliny obsahujú enzýmy,ktoré rozkladajú škrob (učili ma v škole :D )
Ja to stale kostujem:D....a nestihlo sa roztiect....asi moje enzymy pracuju pomalsie:D:D:D,ako enzymy tych co sa''vrhnu,,na kolac:D
Ing. Ľubomír Janoška
26.02.15,14:43
Keď sa nedarí, tak sa nedarí, večer som piekla, piškóta ako vata, krém výborný ovocie super, naliala želatinu ako obyčajne... okraje želatiny tvrdli, dala som plech do chladničky a ráno som vyliala vodu, žiadna želatina.....toto nie je normálne :mad:
Prehriala si ju? Či aká to bola?
vyhrabala som obaly zo smetiaka, a veru slepaňa želatina na stuženie krémov... Pat a Mat:D
Namiesto lídlovskej želatíny sa niekedy dala použiť lídlovská kyselina citrónová v 100g balení. Tiež to nefungovalo, ale balenia vyzerali skoro rovnako... tiež Pat & Mat.. a tá chuť - nezabudnuteľná, huba ohnutá okolo celej hlavy :D
Peggynka
26.02.15,14:47
[QUOTE="Anika61"]
Anička,myslela som tým,že pri používaní škrobu (aj pudingu) sa nesmie dostať do toho slina z lyžičky;aj keď varíš len pre seba,po vložení olízanej lyžičky puding zredne,sliny obsahujú enzýmy,ktoré rozkladajú škrob (učili ma v škole :D )
Ja to stale kostujem:D....a nestihlo sa roztiect....asi moje enzymy pracuju pomalsie:D:D:D,ako enzymy tych co sa''vrhnu,,na kolac:D
To tak za 2-3 hod.,neviem presne,ale moje deti jedávali teplý BBpuding a keď si nechali v miske "na potom",tak sa im tam vytvorila "voda"...nechutná a nepáčilo sa im to :D
Peggynka
26.02.15,14:53
Namiesto lídlovskej želatíny sa niekedy dala použiť lídlovská kyselina citrónová v 100g balení. Tiež to nefungovalo, ale balenia vyzerali skoro rovnako... tiež Pat & Mat.. a tá chuť - nezabudnuteľná, huba ohnutá okolo celej hlavy :D
To si ešte dobre dopadol :D moja máti po pamäti a 100gr sodu bikarbonu vytiahla zo skrinky (brýle vo vrecku) :eek:
Darina1234
26.02.15,15:07
zemiakove placky
Oliwa
26.02.15,15:11
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom:):D
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
Peggy, presne takto robím višňovú lásku - šťava z kompótu + zlatý klas a je to ok...
Oliwa
26.02.15,15:21
Namiesto lídlovskej želatíny sa niekedy dala použiť lídlovská kyselina citrónová v 100g balení. Tiež to nefungovalo, ale balenia vyzerali skoro rovnako... tiež Pat & Mat.. a tá chuť - nezabudnuteľná, huba ohnutá okolo celej hlavy :D
To si ešte dobre dopadol :D moja máti po pamäti a 100gr sodu bikarbonu vytiahla zo skrinky (brýle vo vrecku) :eek:
Ja som toť nedávno namiesto škorice išla sypať na krupičnú kašu kari korenie... :D
"Niekto" mi poprehadzoval koreničky a "šáhla" som automaticky popamäti :)... Odvtedy používam aj nos, nielen ruky či oči... :cool:
evuš
26.02.15,15:41
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň :D :D, pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....:eek::D
evuš
26.02.15,16:29
Som uťahaná ako kôň, takže dnes iba jaternice, kyslá kapusta...a na zajtrajšiu oslavu sa mrazí smotanovo-jahodová torta...
pmajap
26.02.15,16:51
pegy maizéna zakalí a neztuhne , skôr puding by z toho bol, ale nadstavovala som vodou a citrónom:):D
Máš odskúšané? Lebo ja som raz šťavu z višňového kompótu tak urobila a ostalo to priezračné a pekne stuhlo,len nesmieš ochutnávať 2x lyžičkou,lebo zredne.
Peggy, presne takto robím višňovú lásku - šťava z kompótu + zlatý klas a je to ok...
Tak idem skúšať, nakúpila som maizénu a zajtra skúšam, dobre som pochopila, že olíznutá lyžička-sliny zabránia sadnutiu:eek: a ešte prosím dajte pomer tekutého a maizény
Najprv píšem a potom čítam, tak už viem všetko, ste zlaté. Peggy toto robí aj vanilkový puding.
evuš
26.02.15,17:08
Majka, 7.5 dl šťavy, a 1.5 balíčka zlatého klasu, cukor podľa chuti...
osky
26.02.15,17:15
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň :D :D, pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....:eek::D


evi tk takuto kavu som pila v lete u znamych-presne,len oni vyvarali octom-nie dekalkom..tiez sme prskali jako sialeni :-D
lujza.j
26.02.15,17:16
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň :D :D, pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....:eek::D
moje decko urobilo zákazníkovi taký čaj:D...len ona čistila s octom...nehovoril nič:D
evaj63
26.02.15,17:26
Zeleninová polievka s melencami, ručne robenými, granadír s kyslou uhorkou.
evuš
26.02.15,17:28
:D To sa mi raz podarilo v robote, šéfke i šéfovi ...šéfka až keď sa spýtala, či to máme nový druh čaju ma to napadlo, že som vyvárala kanvicu a nevypláchla :D
Anika61
26.02.15,17:28
Majka, 7.5 dl šťavy, a 1.5 balíčka zlatého klasu, cukor podľa chuti...
A ja davam 2 balicky...
pavol54
26.02.15,18:00
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň :D :D, pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....:eek::D
a to ešte asi nepil slanú kávu - najväčší vyťahovák z opice
Žabinka
26.02.15,18:09
Môj muž raz uvaril kávu...v konvici bola voda, zapol, zalial kávu...Ja som si chlipla a fŕkala ako kôň :D :D, pred tým som ju vyvárala Dekalkom proti kameňu a zabudla som to vyliať a dočistiť..a on šetrný vodu nevylial....:eek::D
a to ešte asi nepil slanú kávu - najväčší vyťahovák z opice
to sa mi kedysi bežne stávalo... ale len dovtedy, kým som si nádoby pekne neoznačila.. že SOĽ a CUKOR..:D len raz sa mi podarilo vysypať kúpenú SOĽ do nádoby CUKOR..:cool::D
Peggynka
26.02.15,19:06
Tak idem skúšať, nakúpila som maizénu a zajtra skúšam, dobre som pochopila, že olíznutá lyžička-sliny zabránia sadnutiu:eek: a ešte prosím dajte pomer tekutého a maizény
Najprv píšem a potom čítam, tak už viem všetko, ste zlaté. Peggy toto robí aj vanilkový puding.
Všetko,čo obsahuje škrob.Ja preto nikdy nezahusťujem omáčky škrobom.A zase napr. zemiaky na kašu sa nesmú mixovať,lebo vznikne lepidlo;na pyré pretlačiť cez pučidlo a na kašu len popučiť s maslom a horúcim mliekom.Minule som dedičovi pridala volovec v črievku,zalizoval sa :D
pmajap
26.02.15,20:00
len debatujete a nepapáte, večera, popis nie je treba:D
Peggynka
26.02.15,20:12
len debatujete a nepapáte, večera, popis nie je treba:D
Hej...a múdri vravia,že večeru máš dať nepriateľovi :D:D:D
Anika61
26.02.15,20:15
Jezkovioci....ja som hladnááá:eek::D.....Majka Ty ma dnes...ničíš:D:D:)a o partii zo Šuťáka to plati tiez:D:D:);)
Valcake
26.02.15,20:16
Majka mňa dráždi...keď ja prsia na vode:rolleyes:
Peggynka
26.02.15,20:23
Majka mňa dráždi...keď ja prsia na vode:rolleyes:
Čo :confused: plávaš? :eek:
Anika61
26.02.15,20:25
Majka mňa dráždi...keď ja prsia na vode:rolleyes:
Čo :confused: plávaš? :eek:
:D:D:D:)
Žabinka
27.02.15,12:02
a čo, dnes sa neje?? losos, dusené špenátové listy s cesnakom, zemiaky s maslom.. pekný ovocný koláčik ako mala majka nemali, tak aspoň takýto tvarohový..
wirgi
27.02.15,12:29
[QUOTE="Žabinka"]a čo, dnes sa neje??

Danka je sa, aj varí sa , ale nestíham prídu všetky deti aj s SB :D bude aj menšia oslava muž mal narodky.
hrniec kapustnice, morčacie prsia plnené mletým mäsom, tvarohovo- marhuľové rezy, ešte som robila syrovú roládu a plnku z rožkov a pečienky/ ako sa robí do kurčaťa/
lujza.j
27.02.15,13:41
Ja idem vynimocne varit :D..
Za kotol hovadzieho segedinu....samo,ze bez prilohy.....
evuš
27.02.15,13:48
Ja dnes nevarím...manžel vraj robí dolky...a večer máme oslavu, tak len jednohubky rôznych druhov, smotanovo-jahodová torta, pochutiny... ale mám chuť na špenát s volským okom, tak to možno urobím narýchlo...
terezamaria
27.02.15,19:03
Putrtaj je už skoro zjedený....ale ešte som zachránila fotku.....Ovocie ananás a mandarinky a želé na 1 liter 2 zlaté klasy.
pmajap
27.02.15,20:22
Recept na želanie Žabinky:
piškóta koľko žľtok, toľko lyžíc kryštáľového cukru, polohrubej preosiatej múky, horúcej vody, oleja, 1 prások do pečiva a z bielkov vyšľahaný sneh
krém: 0,5 l mlieka uvariť 1,5 sáčku zlatý klas a cukor podľa chuti, vychladnutý vyšľahať s maslom
ovocie: ananás, kiwi, mandarinky, jahody
želatina: šťava z ananásového kompótu a číra Dr. Oetker- Dort želé, používam túto, lebo je na čerstvé aj zavarené ovocie.
Anika61
27.02.15,22:09
Mozete vyskusat aj:)
http://varecha.pravda.sk/recepty/kiwi-rezy-fotorecept/7661-recept.html
http://m.tortolandia.webnode.sk/products/ovocne-rezy-pod-sklom-a-pralinkove-rezy/
Peggynka
28.02.15,06:07
Mozete vyskusat aj:)
http://varecha.pravda.sk/recepty/kiwi-rezy-fotorecept/7661-recept.html
http://m.tortolandia.webnode.sk/products/ovocne-rezy-pod-sklom-a-pralinkove-rezy/
A ja rýchlovka - kdeže tam vyšľahávať bielky a žĺtky zvlášť :D :3 vajcia vyšľahám s 1 hrnčekom (0,25l) cukru + 1 šľahačka (alebo 2dl mlieka+0,5dl oleja) + 2 hrnčeky múky s PDP,vylejem na plech vysypaný strúhankou a pečiem 5min na 200°C,potom znížim na 150 a ešte15-20min.Za 30min urobený aj upečený :eek:
Anika61
28.02.15,09:26
Mozete vyskusat aj:)
http://varecha.pravda.sk/recepty/kiwi-rezy-fotorecept/7661-recept.html
http://m.tortolandia.webnode.sk/products/ovocne-rezy-pod-sklom-a-pralinkove-rezy/
A ja rýchlovka - kdeže tam vyšľahávať bielky a žĺtky zvlášť :D :3 vajcia vyšľahám s 1 hrnčekom (0,25l) cukru + 1 šľahačka (alebo 2dl mlieka+0,5dl oleja) + 2 hrnčeky múky s PDP,vylejem na plech vysypaný strúhankou a pečiem 5min na 200°C,potom znížim na 150 a ešte15-20min.Za 30min urobený aj upečený :eek:
Presne toto ,,univerzalne,,cesto pouzivam v roznych obmenach-pridam kakao-mam kakovy,pridam kokos-je kokosovy,kavu-kavovy,orechy-orechovy/pol pohara muky nahradim napr.kokosom atd......taky korpus je stavnatejsi ako cisto piskotovy-robim z neho rezy,podla chuti-prekrojim na 3 pasy a naplnim....
Peggynka
28.02.15,09:29
[QUOTE="Anika61"]
S takým cestom prežiješ manželstvo :D Najradšej mám suché;2PL kakaa+ nemletý mak a navrch citrónovú polevu :)
pmajap
28.02.15,09:34
no to verím, že manželstvo, ale ja varím pre seba:D
Anika61
28.02.15,09:51
[QUOTE="Anika61"]
S takým cestom prežiješ manželstvo :D Najradšej mám suché;2PL kakaa+ nemletý mak a navrch citrónovú polevu :)
Hahaha:Dvelmi som sa pobavila,cca 20 rokov som rozvedena:D;)...a s priatelom sme zasnubeni 10 rokov-a tak to aj ostane:D;)
lujza.j
28.02.15,09:54
no to verím, že manželstvo, ale ja varím pre seba:D
ja ani to nie:D..iba občas.....manželstvo už dávno neviem čo je...a aj bez cesta sme si navzájom na krku už 20ty rok:D:D
Peggynka
28.02.15,10:24
Hééj,kočky...zle som sa vyjadrila :D...vôbec som tým nemyslela chlapa...ale kobylky v puberte :eek:
Anika61
28.02.15,10:55
Hééj,kočky...zle som sa vyjadrila :D...vôbec som tým nemyslela chlapa...ale kobylky v puberte :eek:
Hlavne,ze sme sa ''chytili,,:D:rolleyes:
pmajap
28.02.15,11:46
Nevaríte, ja hej :D sáčkovú polievku:--- a riedim zahustnutý vaječný koňak a nie a nie sa trafiť:D ak by som bola vydatá už kľačím
terezamaria
28.02.15,13:18
Gulášová polievka s klobáskou / okrem klobásky bez mäsa/ s haluškami, vyprážané rybie filé, zemiaková kaša, marhulový kompót....zvláštna kombinácia, ale deti chceli a ja som sa prispôsobila.
Aanika
28.02.15,13:52
Zemiakova kysla polievka,segedinsky gulas s knedlikom a grecky tvarohovy kolac .
Žabinka
28.02.15,14:05
paradajková polievka so syrom a bazalkou, vyprážaný syr, zemiaky, a na pohľad fajný zákusok, chuťovo ešte neviem, tuhne..:D
kukučka
28.02.15,14:06
terezka, ja v zime mäso len s kompótmi, alebo dusenými jablkami, tento rok musím so soľou zavariť viac jesenných broskýň, boli veľmi dobré, už sa minuli.
Na obed boli minútky so sviečkovice na ruskej horčici s pečeným cesnakom a chlebom, dusí sa paprikáš.
kukučka
28.02.15,14:09
žabík, výstavný! :D
A robila si si také starosti, najradšej mám okraje...
Žabinka
28.02.15,14:14
žabík, výstavný! :D
A robila si si také starosti, najradšej mám okraje...
kukuč, celá rodina sa na mne zabávala, lebo som si nahlas hovorila čo som akurát robila..:D lepšie si to potom pamätám na budúce..:D
terezamaria
28.02.15,14:40
No finito, druhý putrtaj spravený, dúfam že mám aspoň na týždeň pokoj....kiwi som nezohnala, tak zelená nie je:)
Anika61
28.02.15,15:16
Vyprazane kuracie stehienka/Majka zdravím:D:)/zemiaky,tatarska omacka a kuracia polievka s rezancami:D
Aanika
28.02.15,15:47
dnes same lakocinky a tie fantasticke kolace,mnam:D
avalik
28.02.15,15:54
bravcove kare na prirodno s cervenou paprikou a sampinonmi, tarhona, kapustovy salat
vanilkovy puding s piskotami a ovocim
bude aj na zajtra :)
babka - ježibabka
28.02.15,16:14
Likvidujem v mrazničke tak luskovica (ešte bude na 1 x) s vajcom. Synom puding s morušami, Tých tiež zostalo na 1 x. Všetkym kocka várovej čokolády a mne pažravcovi je z nej zle.:eek:
evuš
28.02.15,17:25
Fazuľová polievka so zeleninou, klobásou a domácimi rezancami...pečené jaternice, uhorka, kyslá kapusta, chlieb...na zajtra naložím kuracie stehná do marinády.. nepečiem...zostal kúsok smotanovo-jahodovej zmrznutej torty i kúsok čokoládovo-šlahačkovej zo včerajšej oslavy...
katka 23
28.02.15,17:34
dnes tiež paradajková polievka, hoki filety na masle, opekané zemiaky v šupke, kapustovo - cviklový šalát
zajtra bude soté z bravčového mäsa ( už je v marináde),k tomu maslové nokerle, polievka typická nedeľná z kuracích chrbtov
upiekla som obyčajnú bublaninu s jahodami
Peggynka
01.03.15,07:40
Kurací vývar s mäsom a zeleninou,soté v zemiakovej placke,sterilizovaná sladkokyslá kapusta,bombová bábovka ;)
lujza.j
01.03.15,08:28
bombová bábofka do plechu...júj to je prádička:)moje decko stále o nej básni....višne skúpené stále....
evuš
01.03.15,12:15
Polievka fazuľová zo včera, pečené marinované kuracie stehná, zemiakové pyré, šalát z uhorky, cibule, papriky a rajčiny...ako dezert rýchly marhuľový koláč s posýpkou...
Žabinka
01.03.15,12:51
polievka zo včera paradajková so syrom, španielske kuracie stehná s hranolkami, koláčik..:)
buchač
01.03.15,12:52
1. Čínska sáčková polievka
2. Chlieb s bravčovou masťou a soľou
3. Kneckebrot ako zákusok
Tweety
01.03.15,12:53
Pôrková polievka s haluškami, segedín.
erik555
01.03.15,13:03
pmajap
01.03.15,13:37
polievka zo včera paradajková so syrom, španielske kuracie stehná s hranolkami, koláčik..:)
PARÁDA...si šikuľka
Žabinka
01.03.15,14:59
polievka zo včera paradajková so syrom, španielske kuracie stehná s hranolkami, koláčik..:)
PARÁDA...si šikuľka
ja viem..:---:---:D:D:D;)
babka - ježibabka
01.03.15,15:05
Polievka z kuracích chrbtov, rezne iba obalené v strúhanke a vajci prudko osmažené a zapečené v jenskej mise, zemiaky uhorka, smotanovo koprový báleš, deci bieleho vína.
lujza.j
01.03.15,15:09
žabka šak úplne profesionálne vyzerá ....a aj chutí...určite....
u mňa ako zákusok knekebrot:---:D
Peggynka
01.03.15,15:24
žabka šak úplne profesionálne vyzerá ....a aj chutí...určite....
u mňa ako zákusok knekebrot:---:D
Mám z teba depku a zožrala som jablkovú štrúdľu od mamy :D (bartrový biznis :eek:)
Peggynka
01.03.15,15:32
Polievka z kuracích chrbtov, rezne iba obalené v strúhanke a vajci prudko osmažené a zapečené v jenskej mise, zemiaky uhorka, smotanovo koprový báleš, deci bieleho vína.
Čo...víno máte na prídel,že len deci ? Ale,nie...srandujem :) Dobre si navarila :)
lujza.j
01.03.15,16:07
žabka šak úplne profesionálne vyzerá ....a aj chutí...určite....
u mňa ako zákusok knekebrot:---:D
Mám z teba depku a zožrala som jablkovú štrúdľu od mamy :D (bartrový biznis :eek:)
:)....štrúdel lúbim akýkoľvek.....ja možem bartrovať tak za mydlo:D....alebo za nejaký krém
Anika61
01.03.15,17:12
Aj my putrtaj/strasne pekny nazov:D/....lebo ma tu ide porantat dva dni;)....no ale straaaasne sa mi nedarilo-asi lebo pažravka som:(:Dnakoniec som ho dako napliaskala,aby ako tak vyzeral:eek:
evaj63
01.03.15,17:29
Kurací vývar s husacími drobkami, kurkumové rezance, 2 pečené husi / 1 sa zdala mojmu asi sb málo/ dusená kapusta, domáce knedle, lokše, torta s čokoládovým a tvarohovo-jogurtovým krémom, chlebíčky. Manžel mal narodky.
kukučka
01.03.15,18:10
Anika nič mu nechýba, hlavná vec, aby bol chutný.
Anika61
01.03.15,18:42
Anika nič mu nechýba, hlavná vec, aby bol chutný.
Piekla som u mamky a stara plynova rura:eek:-povodne mal vyzerat uplne inak:D-na jednom boku mal 1cm a na druhom 6cm...ale som ho vytuningovala'':D-chuti dobre
babka - ježibabka
01.03.15,18:46
Anika nič mu nechýba, hlavná vec, aby bol chutný.
Piekla som u mamky a stara plynova rura:eek:-povodne mal vyzerat uplne inak:D-na jednom boku mal 1cm a na druhom 6cm...ale som ho vytuningovala'':D-chuti dobre
Hlavné je, že dobre chutí U nás keď niečo nevyzeralo extra pekne sa hovorilo, že dobrý, šak néjde pret kmotru. Tak kľud.:D
evuš
01.03.15,18:55
Anika nič mu nechýba, hlavná vec, aby bol chutný.
Piekla som u mamky a stara plynova rura:eek:-povodne mal vyzerat uplne inak:D-na jednom boku mal 1cm a na druhom 6cm...ale som ho vytuningovala'':D-chuti dobre

Anička :D:D:D:D , že vytuningovala.......
Aanika
02.03.15,08:00
Na dnes ostalo od vcera...vyvar z domacej sliepky,pecenove halusky,a spravila som obed,co varili na jednotke asi pred dvoma tyzdnami,volalo sa to baeckeoffe z Alsaska,len som tam nedala telacinku

http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/wp-content/uploads/2015/02/baeckoeffe-z-alsaska-slider1-1180x327.jpg
Peggynka
02.03.15,08:44
Na dnes ostalo od vcera...vyvar z domacej sliepky,pecenove halusky,a spravila som obed,co varili na jednotke asi pred dvoma tyzdnami,volalo sa to baeckeoffe z Alsaska,len som tam nedala telacinku

http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/wp-content/uploads/2015/02/baeckoeffe-z-alsaska-slider1-1180x327.jpg
Keby tam bola na vrchu zapečená zemiaková kaša,tak mi to pripomína pastiersky koláč.Fajnota :)
Žabinka
02.03.15,08:47
dnes budeme dojedať.. čo sme si navarili, to si aj zjeme..:D:D ale ja nemám chuť na kura, tak si pravdepodobne urobím zemiaky zapečené s kyslou smotanou a kôprom.. narobili ste mi chuť na kôpor..:D
osky
03.03.15,05:58
aj my dnes budeme dojedat od vcera kuriatko s ryzou a polievku este z nedele-z husich krkov a drobkov
osky
03.03.15,06:03
cez vikend som robila palacinky-a veru,az teraz po par rokoch som si to uvedomila:

volakedy davno,ked sme narobili palacinky,mala som pomaly Liter mlieka malo,minuli sa vajcia a tej bielej muky-boli ako hmla,zjedli sme aj po 6,ci viac a neboli sme plni.

odkedy robim celozrnne,ja sama zjem ledva dve a som plna.
naozaj,su syte,zdrave a aj lepsie chutia-nemam pocit ze zujem vzduch :-D
uz som si zvykla tak,ze robim len ako dezert-poobede,kazdemu jednu,
vzdy inak naplnenu a je toho ajajaaaaj.
zarobim len z jedneho vajca /alebo len so sojovou mukou/ a z 350 ml mlieka ,cesto mi este ostane na dalsi den a smakujeme.mnam.
vyskusajte
Peggynka
03.03.15,06:47
Hŕstková so zeleninou,dusené hovädzie v paradajkovej omáčke s kukuricou,jogurtová knedľa.
Aanika
03.03.15,08:51
Krupova polievka s udenou krkovickou, krkovicka z polievky, zemiakova kasa a brusnicova omacka.
babka - ježibabka
03.03.15,15:10
Dojedená polievka od nedele, bravčové narýchlo osmahnuté na troche kačacej masti, zemiaky, cvikľa.
Anika61
03.03.15,16:20
My sme mali fasirky ,zemiakovu kasu a dom.jablkovy kompot,polievka kuracia-tu sme dojedli:D:)
A kolacik vyzeral na koniec normál:-) :-)
pavol54
03.03.15,19:21
dnes komunistický KSČN (kto si čo nájde)
Aanika
04.03.15,09:56
Vcera vecer som uvarila na dnes kuracie mexicke sote s ryzou, syn tam pridal feferonku malu,ale aj s jadierkami, takze je to palive jak slak.:mee:...a polievka od vcera
lujza.j
04.03.15,10:04
dnes komunistický KSČN (kto si čo nájde)
Toto "varim" casto:D nepinda nik....teda decko....
evuš
04.03.15,10:33
obed - vraj "Tibetské" pôstne jedlo :D:D - prečo práve Tibetské neviem :eek:
večera - cesnačka, vyprážané filé z tresky, vyprážaný syr Eidam i Encián, varené zemiaky posypané pažítkou, domáca tatarka
Žabinka
04.03.15,10:39
u nás dnes len rýchlovka, dusené kockaté bravčové stehno, zelenina, cestoviny..:)
Anika61
04.03.15,11:06
Žabík -mnam, tak tymto si mi ulahodila:D:)velmi to mam rada:---
Ja dnes kuracie kridelka na zeleninke s kari ryzou,hlavkovy salat :)a druhe balenie ATB:eek::mee:
Žabinka
04.03.15,11:19
Žabík -mnam, tak tymto si mi ulahodila:D:)velmi to mam rada:---
Ja dnes kuracie kridelka na zeleninke s kari ryzou,hlavkovy salat :)a druhe balenie ATB:eek::mee:
pôvodne to malo byť s ryžou, že kto chce, pomieša si, a bude mať rizoto..:D ale nechcelo sa mi piplať s ryžou..:cool:
Žabinka
04.03.15,11:20
Žabík -mnam, tak tymto si mi ulahodila:D:)velmi to mam rada:---
Ja dnes kuracie kridelka na zeleninke s kari ryzou,hlavkovy salat :)a druhe balenie ATB:eek::mee:
a ešte som zabudla dopísať..:D:D šup do postele s čajíkom.. a liečiť sa..
wirgi
04.03.15,11:25
plnená bravčová panenka s klobásou a druhá so slaninou a syrom, ryža , pečené zemiaky a dva dni mám pokoj :D
pavol54
04.03.15,11:28
dnes komunistický KSČN (kto si čo nájde)
Toto "varim" casto:D nepinda nik....teda decko....
keď nedáš PIN tak nepindá
buchač
04.03.15,11:45
obed - vraj "Tibetské" pôstne jedlo :D:D - prečo práve Tibetské neviem :eek:

Prečo ?
Lebo ešte aj mnísi v Tibete by sa z toho nenajedli...;)

POTREBNÉ PRÍSADY

Cibuľa alebo por, olej, cesnak 2 strúčiky,čínska kapusta, mrazená zeleninová zmes čínska alebo čo máme doma, kečup, sojová omáčka, 1dcl zeleninového vývaru, 1 PL solamilu,údené tofu...
Tweety
04.03.15,13:04
Po neviem koľkých rokoch vyprážaný syr, tatárka, zemiakové pyré.
Darina1234
04.03.15,14:29
zelena fazulka so zemiakmi na kyslo a varene vajicko, polievka zeleninova s pohankou
evaj63
04.03.15,15:25
Ryžový nákyp s jahodami a marhu'ami.
Anika61
04.03.15,15:33
Ryžový nákyp s jahodami a marhu'ami.
Mňam a toto som veru dllllho nemala-ked sa mi to ani nechce robit pre mna samotnu:):D...muz to nemusi::cool:
Peggynka
04.03.15,15:37
Ryžový nákyp s jahodami a marhu'ami.
Moje deti tak raz ...starej mame,keď im povedala,že na obed ryžový nákyp :)...že dobre,ale to bude po obede a na obed bude čo ? :eek: :D
babka - ježibabka
04.03.15,15:38
Lokše potreté masťou s roztlačenou pečienkou z husokačky. Likvidujem potraviny v pohárikoch odložené v chladničke (žeby jarné upratovanie?).
Peggynka
04.03.15,15:41
Karfiolovo-brokolicová s krutónmi,dusené kačacie stehná na divoko (sušené slivky,brusnice atď) ,jogurtový knedlík.Jablková štrúdľa :)
Anika61
04.03.15,21:24
No a ja som urobila tvarohovo-jahodovy kolac:)...lebo strasna chut na sladke:---a na vrch slahacka
Peggynka
05.03.15,12:26
Rizoto zo slovenskej ryže,cvikla :)
evaj63
05.03.15,14:19
Mleté kuracie rezne, pyré, parená brokolica, cvikla, paradajka.
Anika61
05.03.15,15:19
Tak toto''mal moj muz na obed:D....len dufam,ze viacerym nesposobim zaludocnu nevolnost:D:---...barania hlava pecena:)
kopretinka
05.03.15,15:54
Tak toto''mal moj muz na obed:D....len dufam,ze viacerym nesposobim zaludocnu nevolnost:D:---...barania hlava pecena:)
:eek::eek:
Anika61
05.03.15,16:05
Tak toto''mal moj muz na obed:D....len dufam,ze viacerym nesposobim zaludocnu nevolnost:D:---...barania hlava pecena:)
:eek::eek:
Ja viem,ze pre niekoho šok:D:)v niektorych krajinach vyhladavana pochutka -hlavne líca
Peggynka
05.03.15,19:20
Ja viem,ze pre niekoho šok:D:)v niektorych krajinach vyhladavana pochutka -hlavne líca
To máš ako u rýb...môj muž ťažko znášal,že som rybám odrezávala hlavy (tiež fajné líčka),ale nebude na mňa pozerať,keď ju pečiem :eek: a šmyk preč :mee:
evuš
05.03.15,20:50
Teľacie líčka sú vraj fajné ;)

Večera - bravčové ministeaky, pečené zemiaky, bazalkovo-smotanová omáčka...
osky
05.03.15,21:34
Tak toto''mal moj muz na obed:D....len dufam,ze viacerym nesposobim zaludocnu nevolnost:D:---...barania hlava pecena:)


jemine,ale ved to su len kosti :-O
Anika61
05.03.15,21:59
Tak toto''mal moj muz na obed:D....len dufam,ze viacerym nesposobim zaludocnu nevolnost:D:---...barania hlava pecena:)


jemine,ale ved to su len kosti :-O
Haha to bolo len ako zakusok :Dma to mozocek a nevela maska...
Mali sme ryzu so zeleninou a s pecenym jahnacim:)
osky
05.03.15,22:19
jaaaaj,hm-dobry zakusok-oskalpovany :-D
Žabinka
06.03.15,12:41
treska s rožkom, a takýto kivovo-ananásový mix..:)
katka 23
06.03.15,12:48
my dnes rýchlovka paradajková polievka ako minulý týždeň ale chutí nám tak čo a k tomu len zemiaková kaša a vajcová omeleta
Tweety
06.03.15,12:49
Paréne makové buchty s maslom.
Anika61
06.03.15,13:45
Hrniec kapustnice s klobaskou a husacimi krkmi a hubami,so sirokymi rezancami:)aj na zajtra.
pmajap
06.03.15,15:01
Stroganov z hovädzej roštenky s kôprom,šampiónmi a smotanou, knedlík, zákusky z lístkového cesta
Aanika
06.03.15,16:16
U nas ranajky huspenina, obed huspenina, vecera huspenina a este medzi tym aj domaca tlacenka a vecer idem uvari paprikovy bocik.
Aanika
06.03.15,16:19
zelena fazulka so zemiakmi na kyslo a varene vajicko, polievka zeleninova s pohankou
To mam rada....
evaj63
07.03.15,11:54
Špagety ala Bolonese.
wirgi
07.03.15,13:08
zeleninová polievka s hubami, lekvárové pirohy / z rožkového cesta/ s makom
pavol54
07.03.15,13:40
U nas ranajky huspenina, obed huspenina, vecera huspenina a este medzi tym aj domaca tlacenka a vecer idem uvari paprikovy bocik.
že podobné monotematické menu:kapustnica, kapustnica, kapustnica, na druhý deň zmena jedálnička kaša, koleno z kapustnice, koleno z kapustnice na tretí deň kapustnica ,kapustnica kapustnica (však kapustnica aspoň 10 l kastról, čím viac hreješ tým lepšia)
evuš
07.03.15,15:14
Kapustnica, španielsky vtáčik, ryža....
Žabinka
07.03.15,17:20
zeleninová polievka, bravčové na horčici, ryža, dusená zelenina, jahodový koláčik.. aj zajtra..:)
babka - ježibabka
07.03.15,19:47
Bravčové na kyslej kapusre a smotane, zemiaky.
lujza.j
07.03.15,20:18
babka.....kapusta -smotana-maso?smotana kysla?
Mila123
07.03.15,20:20
Rp nebude???? poprosím
babka - ježibabka
07.03.15,20:38
Rp nebude???? poprosím
Čo mala - to dala. Do pekáča kyslú kapustu (zabudla som ho aj vymastiť) robím iba do pohárov, tak nebolo veľa kapustnej vody, preto som dala asi deci vody, povaľovala sa mi v chladničke smotana, tak som ju dala na kapustu, posolené mäso bolo z karé, ale dáš si aké máš a môžeš ho aj okoreniť alebo posypať vegetou, kmínom.......... dáš piecť. Keď bolo trochu osmahnuté, otočila som ho a dopiekla. Bolo celkom schopné.
Anika61
07.03.15,21:42
Ja robievam,, podobne '':rolleyes:kapustnicu-podusim bravc.krkovicku nakrajanu na kocky pridam mrkvu,petrzlen/cely/,huby,kyslu kapustu,vodu a pred dovarenim zatrepku z kyslej smotany a hl.muky.....moja stara mamka robievala,je vyborna:)
Anika61
08.03.15,08:56
Dnes telaci perkelt s kolienkami,Liptovsky metenik a tvarohovo-makova babovka.:)
Tweety
08.03.15,09:18
Zo včerajšej oslavy : polievka z morčacích krídel s rezancami, španielske vtáčiky, slovenská ryža, čerstvý zeleninový šalát, orechový závin, zmrzlinový pohár s ovocím , ružové vínko a dnes ešte vyprážané morčacie rezne, zemiakové pyré, šalát.
Peggynka
08.03.15,09:39
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
lujza.j
08.03.15,10:03
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D
pmajap
08.03.15,10:17
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D

Luj na to nyč hoď receptík:D
Hovädzí vývar, vyprážané šampióny,zemiaky ,šopský šalát
Peggynka
08.03.15,11:04
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D
U mňa všetko,keď strávim pri sporáku menej ako hodinu :D Ja v podstate len tak varím a pečiem :) ...rýchlovky
evuš
08.03.15,12:22
Hovädzí vývar so zeleninou a rezancami, bravčová panenka vo Schwarzvaldskej šunke, pečené zemiakové dukáty, bazalková omáčka alebo steaková omáčka so zeleným korením /kúpená;-)/ ako dezert kúsok ovocného koláča /zo včera/ so želatinou/mandarinky, jahody/ a čokoládový puding so šlahačkou a jahodami...
pavol54
08.03.15,12:22
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
Moje krédo :Kuchár(ka) nesmie stráviť pri príprave bežného jedla viac času ako dlho by jeho trvala konzumácia. (tým som nemyslel jedenie polievky čínskou paličkou)
buchač
08.03.15,12:40
Moje krédo :Kuchár(ka) nesmie stráviť pri príprave bežného jedla viac času ako dlho by jeho trvala konzumácia. (tým som nemyslel jedenie polievky čínskou paličkou)

Niet nad dobrú praženicu alebo hemendex...;) :D :D :D
lujza.j
08.03.15,12:48
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D

Luj na to nyč hoď receptík:D
Hovädzí vývar, vyprážané šampióny,zemiaky ,šopský šalát
dnes budú šnycle:D..decko si išlo zabehať.....ja som zatočila na chvílku so šedinami...farba na gebuli...
od zajtra zase stravovanie po starom.....cukor je smrrrť:Da je to nuda....decko ráno "mama nie do hladofky ani do ketózy...ale to je náš životný štýl":D:D
evaj63
08.03.15,13:35
Kurací vývar s rezancami, stehná a prsia v lístkovom kabáte, plnené sušenými slivkami, schwartzaldskou, syrom a šunkou, ryža, pohánka, kapustový šalát s hroznom, jablkové pyté.
babka - ježibabka
08.03.15,13:48
Aj ja na lenivo Polievka z pol sliepky (varila sa sama :D), z mäsa rizoto, uhorka. Sme iba s dedkom. tak buchty nie sú. Ja to nepotrebujem, je ma dosť a dedko má cukrovku. V chladničke je ešte pre každého kúsok mäsa od včera, takže od hladu neumrieme.
Anika61
08.03.15,14:24
Dnes telaci perkelt s kolienkami,Liptovsky metenik a tvarohovo-makova babovka.:)
Babovku -odporucam chutovo je výýborná:)
lujza.j
08.03.15,14:45
receptík....dakujém:)
pmajap
08.03.15,14:56
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
Moje krédo :Kuchár(ka) nesmie stráviť pri príprave bežného jedla viac času ako dlho by jeho trvala konzumácia. (tým som nemyslel jedenie polievky čínskou paličkou)

Variť ma učili babka a teta, polievky a kapusta pomaly na miernom ohni, aby prešli chuťou, čím som staršia tým viac sa vraciam k pôvodným starým receptom.
Dnes som robila šampiony, že to pokaziť nemôžem a hľa..nechutili mi, ešte aj zemiaková kaša je bez chuti:mee: vzdávam to, objednám ketózu
Anika61
08.03.15,15:14
receptík....dakujém:)
3 vajcia,1šalka kryst.cukor,2 šalky polohruba muka,1 teglik tvaroh,
1/2šalky mlety mak,1pr.do pec.,1vanilk.cukor,1/2salky olej,cca1salka mlieka,stipka soli.
Vajcia vyslahat s cukrom,pridat olej,1/2mlieka, tvaroh-riadne vyslahat,potom primiesat muku s pr.do pec.,dat do formy 2/3 cesta...do zvysnej 1/3 zamiesat mlety mak,1p.lyz.cukor,zvysne mlieko a rum/al.rum.prich./...dat do formy a vidlickou zapracovat do svetleho cesta
Piect pri 170st.C 20min.,potom znizit teplotu na 150st.C a piect asi 30 min.
katka 23
08.03.15,16:45
včera na oslave 60 tky (nie mojej) polievka s pečeňovými haluškami, plnené kuracie rezne - prsia plnené brokolicou a syrom , trojobal + sezam, zemiakové hranolčeky, zeleninová obloha,
ku káve krémeš s malinovým toppingom, a potom neskôr ešte výborné domáce bryndzovníky s veľa kôprom a iné dobroty
dnes diéta - polievka kurací vývar s rezancami, pečené stehná , zemiaky, dala som si aj tortu z osláv ale už mi je až až sladko.....až za ušami oslávenec dostal tortu trabanta http://dorty.artmama.cz/sites/dorty.artmama.cz/files/imagecache/640/images/old/b/e/9/trabant.JPG
Žabinka
10.03.15,11:49
kuracie pečienky na cibuľke, ryža, kyslá uhorka..:)
evuš
10.03.15,11:55
..len tak narýchlo - omeleta s hráškom, zemiakové pyré, zelenina
evaj63
10.03.15,15:43
Dojedáme od nedele, nebolo kedy zjest', tak dnes len 4 makové bratislavské bajgle.
osky
10.03.15,17:57
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D

Luj na to nyč hoď receptík:D
Hovädzí vývar, vyprážané šampióny,zemiaky ,šopský šalát


ja som dnes varila hento -ze nyc /po nasom NIST/
a recept-staci ze Doma dakto vytoci,zbalis tasku ,odides do roboty a nezajem.....

hladaj si co stes,ja som uz fuc :-D
evuš
10.03.15,18:20
Večera - šošovicová so zeleninou a párkom, gnocchi so šunkovo-pórovo-cesnakovo-syrovou omáčkou
Anika61
10.03.15,18:22
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D

Luj na to nyč hoď receptík:D
Hovädzí vývar, vyprážané šampióny,zemiaky ,šopský šalát


ja som dnes varila hento -ze nyc /po nasom NIST/
a recept-staci ze Doma dakto vytoci,zbalis tasku ,odides do roboty a nezajem.....

hladaj si co stes,ja som uz fuc :-D
Osky:)....ze obed-domáca vytočená:D:D:D
pavol54
10.03.15,19:05
A ja dnes na lenivo: kurací vývar a kurča pečené v rúre so zemiakmi,uhorkový šalát.Neste sa mi :mee:
peggy na lenivo je nyč:D

Luj na to nyč hoď receptík:D
Hovädzí vývar, vyprážané šampióny,zemiaky ,šopský šalát


ja som dnes varila hento -ze nyc /po nasom NIST/
a recept-staci ze Doma dakto vytoci,zbalis tasku ,odides do roboty a nezajem.....

hladaj si co stes,ja som uz fuc :-D
Osky:)....ze obed-domáca vytočená:D:D:D
Po návrate "hubová polievka"
osky
10.03.15,20:57
haha,ta domaca vytocena-to je teda trefa

ale Palko,tu hubovu polievku nie,to zu riesim tichou domacnostou-to je uplne najlepsi sposob ako tu vytocenu vykrutit ozj super.ked nist nehovorim,stve to dotycneho ovela viac ako keby som robila krik.
co by som si nervy nicila a hubu drala....to je o nicom.klido pido,ja som cool#
Anika61
11.03.15,09:13
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
Žabinka
11.03.15,09:33
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
pridávam tisíc bodov.. mňam, plnená paprika.. mňam, paradajková omáčka..
osky
11.03.15,09:54
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
pridávam tisíc bodov.. mňam, plnená paprika.. mňam, paradajková omáčka..


hmmm,veru,aj ja lubim a tie veterniky ani nehovorim.mnam

ja dnes vsetko v jednom pekaci-kuriatko a zemiaky,k tomu salat z cerstvej zeleniny /cierna redkovka,cvikla a mrkva/
wirgi
11.03.15,09:57
Prívarok zo zelenej fazuľky so zemiakmi, opečená domáca šunka na cibuľke, stratené vajce
/ aj sa mi to stratené vajce celkom podarilo :D /
Žabinka
11.03.15,10:30
deťuchy si želali: urob to dobré s baklažánom..:D plus skrutky, strúhaný syr..
evaj63
11.03.15,14:56
Zemiakový prívarok, opečený kabanos a chlieb.
babka - ježibabka
11.03.15,15:53
Bryndzové pirohy s kyslou smotanou, ja + petržlenová vňaťka (kôprová je asi na dne mrazničky, tak čo som prvé našla).
pmajap
11.03.15,16:12
Fašírka s hubovou omáčkou, zemiaky,lístkové cesto s broskyňovým lekvárom (mrazené)
Anika61
11.03.15,19:26
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
Dnes su tu same fajnotky:)....a neda mi aby som nepridala..:D:---na veterniky sa mi nechcelo robit polevu:o
Žabinka
11.03.15,19:42
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
Dnes su tu same fajnotky:)....a neda mi aby som nepridala..:D:---na veterniky sa mi nechcelo robit polevu:o
čistá provokácia toto..:---:D každé leto s vravím že si narobím plnené papriky do mraziaka na zimu.. ešte sa mi to nepodarilo..:D možno toto leto..;):D
Peggynka
11.03.15,19:54
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
Dnes su tu same fajnotky:)....a neda mi aby som nepridala..:D:---na veterniky sa mi nechcelo robit polevu:o
Keď mi dáš zemiaky ku paradajkovej,tak prídem a tie veterníky aj suché budem (len sa mi bude čkať :D )
pmajap
11.03.15,20:23
Anička akú robíš plnku do veterníkov.
Anika61
11.03.15,20:28
Plnena paprika v paradajkovej omacke s knedlou/5 litrovy hrniec:D/
Domace veterniky:)
Dnes su tu same fajnotky:)....a neda mi aby som nepridala..:D:---na veterniky sa mi nechcelo robit polevu:o
Keď mi dáš zemiaky ku paradajkovej,tak prídem a tie veterníky aj suché budem (len sa mi bude čkať :D )
Prid moja:)ja nemam rada so zemiakmi paradajkovu-len s kedlou,aleTebe zo dva olupem:D
A veterniky som len tak lyzicou nacapala-nechcelo sa mi lepit s vrecuskom''-a potom ani s polevou-ani som nevazila nic-od oka:D
Anika61
11.03.15,20:39
Anička akú robíš plnku do veterníkov.
Majka vseliaku:D-dnes len vanilkovy puding vyslahany s Herou a slahacka dr.Oetker....dobre su aj s bananovym pudingom
Ale robim aj ''normalne''s kakamelovym kremom,slahackou a karamelovou polevou-no ale to je zabavka na pol dna:)
pmajap
11.03.15,20:41
Anička akú robíš plnku do veterníkov.
Majka vseliaku:D-dnes len vanilkovy puding vyslahany s Herou a slahacka dr.Oetker....dobre su aj s bananovym pudingom
Ale robim aj ''normalne''s kakamelovym kremom,slahackou a karamelovou polevou-no ale to je zabavka na pol dna:)
Odpaľované cesto som nerobila už roky, aj recept som zapatrošila
Anika61
11.03.15,20:52
Anička akú robíš plnku do veterníkov.
Majka vseliaku:D-dnes len vanilkovy puding vyslahany s Herou a slahacka dr.Oetker....dobre su aj s bananovym pudingom
Ale robim aj ''normalne''s kakamelovym kremom,slahackou a karamelovou polevou-no ale to je zabavka na pol dna:)
Odpaľované cesto som nerobila už roky, aj recept som zapatrošila
Cesto som od oka....ale 1 pohar vody ,1/2Palarinu stipka soli,12-14 dg polohr.muky-trosku viac ako pol pohara/ a 4 vajcia dobre vyslahat-robievala som s olejom-ale s tymto Palmarinom je jemnucke a rozplyvajuce'' sa......pozriem recept na tie ''normalne''-neviem spamati.
Peggynka
11.03.15,21:12
Mne sa páči,ako to tu vysvetlil tento fanatik :)
http://varecha.pravda.sk/recepty/veterniky-xxl-fotorecept/55356-recept.html
Anika61
11.03.15,21:44
Anička akú robíš plnku do veterníkov.
Majka vseliaku:D-dnes len vanilkovy puding vyslahany s Herou a slahacka dr.Oetker....dobre su aj s bananovym pudingom
Ale robim aj ''normalne''s kakamelovym kremom,slahackou a karamelovou polevou-no ale to je zabavka na pol dna:)
Odpaľované cesto som nerobila už roky, aj recept som zapatrošila
Cesto som od oka....ale 1 pohar vody ,1/2Palarinu stipka soli,12-14 dg polohr.muky-trosku viac ako pol pohara/ a 4 vajcia dobre vyslahat-robievala som s olejom-ale s tymto Palmarinom je jemnucke a rozplyvajuce'' sa......pozriem recept na tie ''normalne''-neviem spamati.
Tento je priblizne taky ako robievam/neviem najst knizku:D/
http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelove-veterniky/25273-recept.html
Miesto oleja je lepsi ten Palmarin a plnku -tu pudingovu robim len vanilkovu,tam uz nedavam karamel-len do slahacky a polevy
Aanika
12.03.15,10:12
drzkova polievka, dukatove buchticky s vanilkovym kremom
evuš
12.03.15,10:31
obed - bravčové kotlety na kaparách, zemiakové pyré
večera - poraďte :D;)
Tweety
12.03.15,11:03
Darina1234
12.03.15,13:11
kuracie prsia s cicerom a zemiaky k tomu s pecenou cviklou,
Anika61
12.03.15,14:12
obed - bravčové kotlety na kaparách, zemiakové pyré
večera - poraďte :D;)
Evka:)...ja by som si dala tatarsky biftek:D a potom 2palacinky s tvarohom poliate cokoladou:D;):---
Peggynka
12.03.15,15:40
obed - bravčové kotlety na kaparách, zemiakové pyré
večera - poraďte :D;)
Evka:)...ja by som si dala tatarsky biftek:D a potom 2palacinky s tvarohom poliate cokoladou:D;):---
Aká si náročná...:eek: mne by stačili hrianky s čajom (nejedz mäso večer,budeš mať divoké sny :D:D:D )
pavol54
12.03.15,15:46
kuracie prsia s cicerom a zemiaky k tomu s pecenou cviklou,
s cícerom alebo s hrachorom? ( správne cícer je guľatý ako hrach a má taký maličký zobáčik, hrachor je taký ploský neforemný, ale všetci aj ja mu hovoria cícer) práve včera som cícerovú hustú skoro ako nejaký prívarok v ňom uvarená klobása takže tri chody príchod, poriadna dávka polievky s klbásou a odchod.
pavol54
12.03.15,15:50
obed - bravčové kotlety na kaparách, zemiakové pyré
večera - poraďte :D;)
malé zemiaky upečené v šupke, ošúpané, slaninka vypražená v tej masti cibuľka do zlata zemiaky po odstavení do toho, čo poviem "hrče za ušami" príloha baranie rohy
Oliwa
12.03.15,16:29
Mne sa páči,ako to tu vysvetlil tento fanatik :)
http://varecha.pravda.sk/recepty/veterniky-xxl-fotorecept/55356-recept.html
Na to, že má záľubu v pečení veterníkov, má zaujímavý nick - že mesiar... :D
Ale ktovie, možno práve preto... :rolleyes::---
Anika61
12.03.15,16:40
obed - bravčové kotlety na kaparách, zemiakové pyré
večera - poraďte :D;)
Evka:)...ja by som si dala tatarsky biftek:D a potom 2palacinky s tvarohom poliate cokoladou:D;):---
Aká si náročná...:eek: mne by stačili hrianky s čajom (nejedz mäso večer,budeš mať divoké sny :D:D:D )
Ale to po tych ATB som nejaka nedožratá'' a cudne chute ...o pol 12 vnoci som jedla tu papriku a zajedla 2 kolacmi.....no a veru sa mi aj snivali chobotiny,daka vetvicka zo smreku obzivla a hryzla ma do zadnice:D:D:D
osky
12.03.15,16:46
dnes pre muza marinovane bravcove mäsko-kare,
priloha-ryza s fazulkou a hlavkovy salat/ja bez mäsa/
poobede dezert-palacinky z ovsenneho mlieka,napln tarohova a makova

miesto kavy radler a mozeme ist akurat tak spat :-D