Peggynka
12.03.15,18:22
Na to, že má záľubu v pečení veterníkov, má zaujímavý nick - že mesiar... :D
Ale ktovie, možno práve preto... :rolleyes::---

On je povolaním mäsiar,ale v začiatkoch mal problém so slovenčinou (juh SK),potom mu to asi niekto kontroloval,ale nick zostal :),tak sa prihlásil...ale má tam dobré veci,baví ho piecť.Robí v Holandsku mäsiara.
Peggynka
12.03.15,17:25
Ale to po tych ATB som nejaka nedožratá'' a cudne chute ...o pol 12 vnoci som jedla tu papriku a zajedla 2 kolacmi.....no a veru sa mi aj snivali chobotiny,daka vetvicka zo smreku obzivla a hryzla ma do zadnice:D:D:D
Vyzerá to,že mi neveríš :eek: :)
evaj63
12.03.15,19:12
Zeleninové fašírkys varenými zemiakmi a smotanovým drezingom, gofry s nutekou a jahodami.
osky
12.03.15,22:02
Mne sa páči,ako to tu vysvetlil tento fanatik :)
http://varecha.pravda.sk/recepty/veterniky-xxl-fotorecept/55356-recept.html

mnam,zboznujem veterniky ale zu par rokov som ich nejedla.
a veru ani nebudem-podla receptiku je to kaloricka bomba a tych vajec.....no,vsak asi preto su take fajnove.
Anika61
12.03.15,22:38
Mne sa páči,ako to tu vysvetlil tento fanatik :)
http://varecha.pravda.sk/recepty/veterniky-xxl-fotorecept/55356-recept.html

mnam,zboznujem veterniky ale zu par rokov som ich nejedla.
a veru ani nebudem-podla receptiku je to kaloricka bomba a tych vajec.....no,vsak asi preto su take fajnove.
Osky obcas si treba dopriat aj kaloricku bombu:):---
osky
13.03.15,09:49
vysmazane rybie file z lososa a tresky,
opekane zemiacky,
parena brokolica a mrkva,
hlavkovy salat s cviklou

poobede este palacinky
evuš
13.03.15,09:56
obed - zapekaný baklažán s paradajkami, cesnakom a Enciánom....
desiata - skoro 1/2 kg zmrzliny ;):D
Žabinka
13.03.15,10:18
dnes máme dojedací deň..:cool: večer som urobila kyslú šošovicovú polievočku, a druhé bude čo chladnička dá..
pmajap
13.03.15,10:33
Vinárska hrianka, hrianka, prírodný z karé a na to ešte volské oko a kyslá uhorka, hovädzia roštenka s tarhoňou , kyslá uhorka. Bukovský vraví, že musí byť toľko zeleniny ako mäsa, tak veľké uhorky .
Anika61
13.03.15,11:10
Paradajkova polievka/ostala omacka-:-) /s pismenkami,kuracie rezne, zemiakova kasa a dom.jablkovonektarinkovy kompot:-) :-)
Peggynka
13.03.15,12:21
Fazuľová polievka,dukátové buchtičky s vanilkovým krémom.
osky
13.03.15,12:54
obed - zapekaný baklažán s paradajkami, cesnakom a Enciánom....
desiata - skoro 1/2 kg zmrzliny ;):D



Evka,pre pana ....nezamrzli vam jazyky???
Aanika
13.03.15,12:57
Polievka ostala od vcera, kelovy privarok,varene zemiaky , bravcove vo vlastnej stave a vtacie mlieko.
buchač
13.03.15,14:06
Polievka ostala od vcera, kelovy privarok,varene zemiaky , bravcove vo vlastnej stave a vtacie mlieko.

Prívarky ja môžem, tie ja rád....a ten kelový prívarok ma páli už dlhšiu dobu.
Lenže sa obávam, že by mi potom vytlačilo bok od tých následkov...
babka - ježibabka
13.03.15,17:34
Nechcelo sa mi veľmi babrať s obedom, tak som kúpila rybie prsty. Boli so zemiakmi. Na zajtra mám kúpený veľký karfiol, asi urobím na spôsob mozočka. Ja najprv zjem polovicu iba taký uvarený v slanej vode.
evaj63
13.03.15,18:38
Na dnes zostalo pár zeleninových fašírok, a pre manžela vel'ký pekáč grilovaných kuracích krídiel.
terezamaria
13.03.15,18:55
Zeleninová polievka s pridaním veľa póru s haluškami, zemiaková placka na palacinkárni so syrom.
evuš
13.03.15,19:40
obed - zapekaný baklažán s paradajkami, cesnakom a Enciánom....
desiata - skoro 1/2 kg zmrzliny ;):D



Evka,pre pana ....nezamrzli vam jazyky???

Osky, nie...to som sama sežrala v robote :-)
Peggynka
13.03.15,19:40
Prívarky ja môžem, tie ja rád....a ten kelový prívarok ma páli už dlhšiu dobu.
Lenže sa obávam, že by mi potom vytlačilo bok od tých následkov...
Uvar si kel vo vode-odkrytý,daj scediť a potom daj na slaninkovo-cibuľový základ a podus.Dochuť rascou a nedávaj čerstvý cesnak,ale granulovaný/sušený.Nemal by byť problém :)
Aanika
14.03.15,08:02
Dnes varim od pol siedmej,nemala som spania, asi sa tak tesim na vnucika:---.Takze cez tyzden som kupila od suseda,ktory je mesiar domacu slaninku a domace vyudene rebra, tak som postavila z 1,20 kgrebier krupovu polievku a od osmej sa pecie plnena perlicka, k tomu uvarim zemiakovu kasu a ringlotovy kompot. Rozmylam aj nad kolacom , ale neviem este aky si vyberiem.
Aanika
14.03.15,08:05
Zeleninová polievka s pridaním veľa póru s haluškami, zemiaková placka na palacinkárni so syrom.
Placky sme mali vcera na veceru,len take ciste a k tomu biele vinko.Placky milujeme u nas vsetci...:)
Tweety
14.03.15,10:59
Hustá paradajková polievka so syrom, francúzske zemiaky, kyslá uhorka alebo zeleninový šalát.
pmajap
14.03.15,11:44
Hustá guľášová polievka, ako kotlíková a banánová roláda.
lujza.j
14.03.15,11:57
ja som včera dlho dumala...či niečo vytasím z mraziaku....a asi viete ako to dopadlo:D...áno uhádli ste úplné a velké nič:D
ked sa decko zobudí....vytasím rybu.... tresku obecnú-kabeljau a urobím jej rukolový šalátek......
Tweety
14.03.15,11:58
To si mala prázdny mrazáčik? či čo? Upresni. :--- Lui v Lidl majú akcofku na lososov.
lujza.j
14.03.15,12:07
ne mraziačik je ok....full.....tento losos v At za normal cenu ako tu v akcoške.....decko lososa neznáša smrdí jej to...hentá treska dokonalá losos je nič oproti...ešte tam mám nejaký fras čo chlap doniesol.....ja to vždy s lososom preženiem pchám ho niekolko dní a potom si ho zhnusím na dlho.....ale tak isto to dokážem so všetkým:D
Tweety
14.03.15,12:08
Tá treska sa tak volá ako si napísala?
evaj63
14.03.15,12:15
Paradajková polievkas cestovinou a strúhaným syrom.Pečené jaterničky, krvavavníčky, klobásky s kyslou kapustou a chlebom. So zemiakmi nikto nechce.
lujza.j
14.03.15,12:15
Tá treska sa tak volá ako si napísala?
ano...ten druhý názov je po De....
Tweety
14.03.15,12:17
Tá treska sa tak volá ako si napísala?
ano...ten druhý názov je po De....
Pokukám, či aj u nás ju majú.
Tweety
14.03.15,12:18
Nemali si ryby Mahi-Mahi? Že vraj sú fajné.
Žabinka
14.03.15,12:30
tofu so zeleninou, cestoviny, perník..:)
terezamaria
14.03.15,13:55
Hustá guľášová polievka, ako kotlíková a banánová roláda.
Majka daj prosím Ťa recept na roládu, díky.:)
pmajap
14.03.15,14:44
Piškóta zo 4 vajec, krém varím vanilkový puding, polovica mlieka a polovica šľahačková smotana cca 4dl spolu, vychladnutý puding vyšľahám s trochou masla a jedným menším zrelým banánom. Keď dám smotanu netreba toľko masla a krém je tuhý.
Lepšie sú zrelšie banány majú výraznejšiu chuť. Natriem krém na rozvinuté cesto, položím banány a znovu zrolujem.
Žabinka
14.03.15,16:51
na roládu si ešte netrúfam.. ale aj na ňu príde čas..:D len hviezdy musia byť v správnom postavení..:D:D len pre informáciu.. to cesto potom musí byť asi tenšie, ako na ovocný koláčik, však? čiže asi z menšieho množstva surovín?
lujza.j
14.03.15,16:52
na roládu si ešte netrúfam.. ale aj na ňu príde čas..:D len hviezdy musia byť v správnom postavení..:D:D
žabka roládu dáš....ked ja ju vieém:eek::D
Žabinka
14.03.15,16:54
na roládu si ešte netrúfam.. ale aj na ňu príde čas..:D len hviezdy musia byť v správnom postavení..:D:D
žabka roládu dáš....ked ja ju vieém:eek::D
no, ja bojím nových vecí..:D
evuš
14.03.15,18:05
Cestovinový šalát, koláč Bebepudingoš....
Peggynka
15.03.15,10:33
Hovädzia s pečeňovými haluškami,španielsky vtáčik,hrášková ryža.Palacinky s orechami a čokoládou.
Darina1234
15.03.15,11:39
kacacia polievka s mrvenickou, pecene kuracie stehna spolu s plnkou,ryza a pecena cvikla v alobale
Aanika
15.03.15,12:19
polievka od vcera, varene zemiaky,pecena klobasa, jaternica,bravcove na prirodno a kysla kapusta a kremes.
Tweety
15.03.15,12:21
Obed včerajší, iba na prilepšenie niečo koláčikové, takže dnes upečená prešívaná deka.
buchač
15.03.15,12:22
Polievka - výborná
Druhé - perfektné
Zákusok - lahodný
Pitie - vychladené
Káva - silná
Tweety
15.03.15,12:24
Polievka - výborná
Druhé - perfektné
Zákusok - lahodný
Pitie - vychladené
Káva - silná

nenapísal si to podstatné, nevaril som to ,či?
Anika61
15.03.15,12:25
Polievka - výborná
Druhé - perfektné
Zákusok - lahodný
Pitie - vychladené
Káva - silná
Jéj:D..a u Vás to isté co u nás:D:D:)
terezamaria
15.03.15,12:31
Zeleninová polievka, rizoto s mletým uduseným bravčovým mäskom, čínskou zeleninou, kukuricou, hráškom, karotkou a ľadový šalát s citrónovým nálevom.
evaj63
15.03.15,12:31
Slepačí vývar s domácimi rezancami, bravčové závitky plnené dusenou kyslou kapustou na cibuli a slaninke a kockami údeného, pečené zemiaky na zbytku kapusty, karfiol a brokolica v cestíčku, obalená v strúhanke, pečenév rúre, zamatová roláda s jahodami.
Peggynka
15.03.15,12:43
Slepačí vývar s domácimi rezancami, bravčové závitky plnené dusenou kyslou kapustou na cibuli a slaninke a kockami údeného, pečené zemiaky na zbytku kapusty, karfiol a brokolica v cestíčku, obalená v strúhanke, pečenév rúre, zamatová roláda s jahodami.
A ty prečo toľko rôzneho varíš? Musíš? (akože fajnotky,ale ja som sa postavila k sporáku o 10:50 a o 11:45 sme jedli ) tance okolo sporáku mi nepasujú :D
evuš
15.03.15,13:22
Vývar z kostí so zeleninou a rezancami, dusené hovädzie plátky s mrkvou a hráškom, zemiakové pyré, chilli papričky, kyslá uhorka, zákusok zo včera...
Žabinka
15.03.15,14:26
polievka č.1 - zvyšok šošovicovej, polievka č.2 - cesnaková, pečené morčacie stehná so slaninkou, ryža, uhorka, koláčik zo včera - perník..:)
Anika61
15.03.15,15:06
Ja sa ''picnem'':D...to sa tu nedááá' vydrzat....idem nieco upiect:D:rolleyes:
babka - ježibabka
15.03.15,15:11
Polievka z kostí. Kuracie stehná upečené spolu s plnkou, ryža, broskyňový kompót. Bola som okatá, je toho aj na tri dni.
wirgi
15.03.15,15:31
slepačia polievka, pečená jahňacina so zeleninou a zemiakmi, k tomu pečená cvikla v alobale s cesnakom a tymianom,
teraz ma chytila chuť :D na sladké, tak som hodila do rúry ešte rýchlu jablkovú štrúdľu
Anika61
15.03.15,19:11
Dnes sme mali kapustnicu/varil si ju muz:D/kacacie trupy plnene s plnkou,zemiakovu kasu,kompot...no a kolac s tvarohovou plnkou s kuskami nektarinky posypany Grankom:)...lebo mi tu stale chute robite:D:D:rolleyes:
osky
16.03.15,15:18
sa moí to len zda,ci viac peicete jak varite???

dnes si muzik doje fasirocky od vcera a ja ´by som si zu len nejake to pivko dala,taka som unavena :-D

len pivko Doma namame,tak staci aj cajik....
evaj63
16.03.15,17:00
Slepačí vývar s domácimi rezancami, bravčové závitky plnené dusenou kyslou kapustou na cibuli a slaninke a kockami údeného, pečené zemiaky na zbytku kapusty, karfiol a brokolica v cestíčku, obalená v strúhanke, pečenév rúre, zamatová roláda s jahodami.
A ty prečo toľko rôzneho varíš? Musíš? (akože fajnotky,ale ja som sa postavila k sporáku o 10:50 a o 11:45 sme jedli ) tance okolo sporáku mi nepasujú :D


Pretože moj manžel si nosí obedy z domu, a pondelky, niekedy aj utorky mám fofry a nestíham.
Peggynka
16.03.15,17:36
Pretože moj manžel si nosí obedy z domu, a pondelky, niekedy aj utorky mám fofry a nestíham.

Tak ja som varila denne,ale teda máš dosť ako to tak pozerám.Aj som prišla o 23:00 na pohotovosť s poštráchanými palcami od tyčového mixéra a doktor si ma skúmavo obzeral...že, "varila som" :D:D:D že teraz :eek: ????
Peggynka
16.03.15,18:06
Zajtra som chcela toto:
http://varecha.pravda.sk/recepty/brokolicove-fasirky-pecene-v-rure-fotorecep/57443-recept.html
ale musím s bratom do Košíc,tak asi napozajtra :)
Žabinka
16.03.15,18:19
Zajtra som chcela toto:
http://varecha.pravda.sk/recepty/brokolicove-fasirky-pecene-v-rure-fotorecep/57443-recept.html
ale musím s bratom do Košíc,tak asi napozajtra :)
tie fašírky vyzerajú super, ja som také zeleninové ešte nerobila.. musím vyskúšať..
Darina1234
16.03.15,18:20
ja robim a su fakt vyborne
buchač
16.03.15,18:28
Zajtra som chcela toto:
http://varecha.pravda.sk/recepty/brokolicove-fasirky-pecene-v-rure-fotorecep/57443-recept.html
ale musím s bratom do Košíc,tak asi napozajtra :)

Šak dôjdi ku mne na chalupu...urobím Rašle ...;)
Anika61
16.03.15,18:51
A ja sa chystam na toto-uz sme dlho nemali...ja pridavam aj cesnak
http://www.dobre-recepty.sk/detail/3669-spenatovo-syrove-halusky-so-sampionmi/
Su vyborne:---
Peggynka
16.03.15,19:35
Šak dôjdi ku mne na chalupu...urobím Rašle ...;)
:D:D:D 30 rokov som nebola v Ke :eek: a ty mi núkaš rašle :D
buchač
16.03.15,19:36
Šak dôjdi ku mne na chalupu...urobím Rašle ...;)
:D:D:D 30 rokov som nebola v Ke :eek: a ty mi núkaš rašle :D

Ja nie som doma v KE, ale na chalupe...Ale Rašle robím vynikajúce. ;)
lujza.j
16.03.15,19:45
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Tweety
16.03.15,19:47
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ideš mínať Jurkove vajcá?
buchač
16.03.15,19:51
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ideš mínať Jurkove vajcá?
...moje ma omíňajú...;) :D

Lui, ja som dostatočný vajčák sám o sebe...
Síce aj nútený abstinent, no vajčák som nikdy neobľuboval. Jeden kalíšťok a dosť. Furt sa mi huba zalepila...potom tak 1/2 litra na prepláchnutie bolo treba.
lujza.j
16.03.15,19:52
ááno...si ma odhalila...sú čerstvé:---
Anika61
16.03.15,21:00
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ja robim...4 zltka vyslaham so 4 Pl krys.cukru ,1 vanilkovym cukrom,sladenym mliekom a 1/2l Rumu ...ale kedze je husty a zle sa to ''vytriasalo,, z flasky a mam cerstve vajcia-robim teraz z celych vajec a oostatne prisady a ked nechcem taky aromaticky dam Vodku:D
Ak chces menej ''silny''pridaj vajce ,cukor a 1 nesladene kond.mlieko
osky
16.03.15,22:25
miedto kond. mlieko citam kozie mlieko....do vajcku fuj
Žabinka
17.03.15,11:58
zatiaľ je len polievočka, škôlkárska zeleninová, s krúpami.. ďalšie bude, keď sa mi podarí prísť domkov..
Tweety
17.03.15,12:10
Polievka z morčacieho mäska s rezancami, bravčové kocky na prírodno, ryža, domáci kompótik. Jahodové guľky zo zemiakového cesta.
Darina1234
17.03.15,12:29
polievka z cervenej sosovice a spenatove halusky s maskom a syrom
evaj63
17.03.15,15:53
Gulášova polievka z mletého mäsa, palacinky s džemom, ovocím, čast' plnené tvarohom zapekané.
Anika61
17.03.15,15:56
Obedo-vecera:D dusene kuracie kridelka na hubach,:zemiakova kasa,ladovy salat s citronovou zalievkou:)
katka 23
17.03.15,16:06
dnes sme dojedli polievku priesvitnú rezancovú ( tak sme ako deti volali hovädziu alebo slepačiu polievku ) , prírodné karé plátky s kečupovou omáčkou , opekané zemiaky
zajtra bude polievka šošovicová a špagety so syrom a mortadelou z konzervy
Aanika
17.03.15,16:34
dnes len zeleninovy salat s jogurtovo-cesnakovym dresingom a k tomu bageta opecena.
Peggynka
18.03.15,10:15
Majoránkovo-cesnakový guláš,pečené pliecko,ryža,cvikla.
Brokolicové fašírky sa nekonali-rozbalila som a ako boli spojené dve hlávky-úplne hnedé,vyhodila som :mad:
wirgi
18.03.15,12:24
bravčové soté v zemiakovej placke, zeleninový šalát
buchač
18.03.15,12:33
Peggynka mám svoj svet
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-11)
Majoránkovo-cesnakový guláš,pečené pliecko,ryža,cvikla.
Brokolicové fašírky sa nekonali-rozbalila som a ako boli spojené dve hlávky-úplne hnedé,vyhodila som..
Fúúúha...to čo je na tomto príspevku negatívne ?
Žeby tie zhnité brokolice ?
Tak potom negatívne hodnotím tie negatívne hlasy...pri všetkej úcte si dovolím tvrdiť, že ten negativizmus by si poniektorí mohli aj poliečiť...s jednou doktorkou by mohli hodiť reč, vyrozprávať sa.
avalik
18.03.15,12:47
zase blbne bodovanie ... skontrolujte si ked pridavate bod ci nahodou nenaskoci minus
Tweety
18.03.15,12:53
A máš ho. Šarapatí tu zas škriatok. -1 je na užitočný, no skutočne neskutočné.
wirgi
18.03.15,13:18
zase blbne bodovanie ... skontrolujte si ked pridavate bod ci nahodou nenaskoci minus
máš pravdu aj som chcela dať súhlas a naskočilo mínus :eek:
evaj63
18.03.15,13:25
Lazane bolognese, syn sa poteší.
babka - ježibabka
18.03.15,14:37
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ja robim...4 zltka vyslaham so 4 Pl krys.cukru ,1 vanilkovym cukrom,sladenym mliekom a 1/2l Rumu ...ale kedze je husty a zle sa to ''vytriasalo,, z flasky a mam cerstve vajcia-robim teraz z celych vajec a oostatne prisady a ked nechcem taky aromaticky dam Vodku:D
Ak chces menej ''silny''pridaj vajce ,cukor a 1 nesladene kond.mlieko
A to robíš pre deti? Lebo to je ozaj zalephuba, ako to nazval Juraj, Treba 52° domáce a dať toľko, aby to nebolo husté :D
babka - ježibabka
18.03.15,14:40
Kapustička s chvostikmi. Kúpíla som aj koleno na pečenie, Tak som ho tiež tam ovarila a večer ho v remoske upečiem.
Aanika
18.03.15,15:17
bravčové soté v zemiakovej placke, zeleninový šalát
Jeminenku , tolka provokacia.....:D,neostalo pre mna
Aanika
18.03.15,15:21
Kremova brokolicova polievka, palacinky plnene jahodovym dzemom a slahackov a pre chlapov pecene kuracie stehna s ryzou,
Anika61
18.03.15,17:53
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ja robim...4 zltka vyslaham so 4 Pl krys.cukru ,1 vanilkovym cukrom,sladenym mliekom a 1/2l Rumu ...ale kedze je husty a zle sa to ''vytriasalo,, z flasky a mam cerstve vajcia-robim teraz z celych vajec a oostatne prisady a ked nechcem taky aromaticky dam Vodku:D
Ak chces menej ''silny''pridaj vajce ,cukor a 1 nesladene kond.mlieko
A to robíš pre deti? Lebo to je ozaj zalephuba, ako to nazval Juraj, Treba 52° domáce a dať toľko, aby to nebolo husté :D
Vsak nech si kazdy upravi podla svojho:D;)-ja to nepijem:Dmne to nechutí-celkovo alkohol ani vino brrr....niekedy davno cinzano biele-ex to nosil z Talianska,myslim...:)
babka - ježibabka
18.03.15,17:59
dievčatá a jurko:D....overený receptík na vajčák.....by sa u niekoho nenašiel....dakujém:)
Ja robim...4 zltka vyslaham so 4 Pl krys.cukru ,1 vanilkovym cukrom,sladenym mliekom a 1/2l Rumu ...ale kedze je husty a zle sa to ''vytriasalo,, z flasky a mam cerstve vajcia-robim teraz z celych vajec a oostatne prisady a ked nechcem taky aromaticky dam Vodku:D
Ak chces menej ''silny''pridaj vajce ,cukor a 1 nesladene kond.mlieko
A to robíš pre deti? Lebo to je ozaj zalephuba, ako to nazval Juraj, Treba 52° domáce a dať toľko, aby to nebolo husté :D
Vsak nech si kazdy upravi podla svojho:D;)-ja to nepijem:Dmne to nechutí-celkovo alkohol ani vino brrr....niekedy davno cinzano biele-ex to nosil z Talianska,myslim...:)
Anika to bol vtip. Veď koľko ľudí toľko chutí.
Dievčence už rastie medvedí cesnak. Niektoré ste vlani naň chodili. Kamarátka mi doniesla. Práve sme dojedli mäkučký chlebík s masťou z husokačky a medvedím cesnakom. Mňamka.
Anika61
18.03.15,18:07
Ja som si medvedi cesnak zasadila do zahradky a veru este nic-do nedavna bol sneh u nas....mam zamrazeny-ale to uz nie je :rolleyes:ono:rolleyes:
alaya1
18.03.15,21:05
u nas ten cesnak nikde niet :(...ani na trhu :(
kukučka
18.03.15,21:20
Naozaj? Myslela som, že rastie všade.
Peggynka
18.03.15,21:25
Zajtra: fazuľková na kyslo,žemľovka s jablkami a tvarohom :)
alaya1
18.03.15,21:45
Naozaj? Myslela som, že rastie všade.

Naozaj. ja som ju este medzi bytovymi domami nenasla.
kukučka
18.03.15,21:55
V lese si nehľadala?
Aby som nebola mimo témy, dcéra si upiekla na zajtra quiche s pórom a cuketou, ohromne mi tu rozvoniava.
Už ste ochutnali syr Džiugas? Veľmi nám chutí.
Anika61
18.03.15,21:56
Naozaj? Myslela som, že rastie všade.

Naozaj. ja som ju este medzi bytovymi domami nenasla.
Haha:) a ja ano...pri mamkinej bytovke...maju to zasadene medzi kvetmi....ale tiez som to pred nedavnom este nepoznala,len ked mi ho priniesla ''svokra''...som sa cudovala,ze naco mi dava take listie,no a niektore boli vytrhnute aj s tymi cibulkami-tak som ich zasadila a o rok som uz mala vlastny/zo 5/:D-ale v prirode som este nevidela a mozno ano ,ale som nevedela:D
A dnes bola restovana pecen s ryzou a kompot
alaya1
18.03.15,22:01
V lese si nehľadala?
Aby som nebola mimo témy, dcéra si upiekla na zajtra quiche s pórom a cuketou, ohromne mi tu rozvoniava.
Už ste ochutnali syr Džiugas? Veľmi nám chutí.

ja do lesa velmi nemozem :)
Peggynka
18.03.15,22:02
[QUOTE="Anika61"]
Mne rastie za potokom pri dome...ale ukázala mi ho švagriná - mičurinka :) Tiež som ho nepoznala .
alaya1
18.03.15,22:04
[QUOTE="Anika61"]
Mne rastie za potokom pri dome...ale ukázala mi ho švagriná - mičurinka :) Tiež som ho nepoznala .

tak nech vam padne na zdravie.... :) Skusim popozerat na nete, mozno niekto bude mat poblizku.
Peggynka
18.03.15,23:12
V lese si nehľadala?
Aby som nebola mimo témy, dcéra si upiekla na zajtra quiche s pórom a cuketou, ohromne mi tu rozvoniava.
Už ste ochutnali syr Džiugas? Veľmi nám chutí.
Čomu sa podobá zo známych syrov? Volovcu?
buchač
18.03.15,23:22
V lese si nehľadala?
Aby som nebola mimo témy, dcéra si upiekla na zajtra quiche s pórom a cuketou, ohromne mi tu rozvoniava.
Už ste ochutnali syr Džiugas? Veľmi nám chutí.
Čomu sa podobá zo známych syrov? Volovcu?

...žeby jak ČEDAR ???...;) :D :D :D :D :D :D :D
kukučka
18.03.15,23:46
Podstatne zrelší, suchší, vyskúšaj.
PS.
buchy mňa nedogoňat, akurát vtedy som tu nebola a nečítala-nevidela, len sa mihlo a bolo zmazané :---
Peggynka
19.03.15,06:59
Podstatne zrelší, suchší, vyskúšaj.
PS.
buchy mňa nedogoňat, akurát vtedy som tu nebola a nečítala-nevidela, len sa mihlo a bolo zmazané :---
Aha,tak nič pre mňa...ja mám rada kompaktné a najradšej blaťácke zlato :)
Žabinka
19.03.15,08:24
dnes som za šikovnú..:D urobila som zeleninovo-syrové fašírky, zemiakovú maslovú kašu, a uhorkový šalát...:)
evuš
19.03.15,08:25
dnes som za šikovnú..:D urobila som zeleninovo-syrové fašírky, zemiakovú maslovú kašu, a uhorkový šalát...:)

Vyzerajú fajne, dala by som si ;)
Žabinka
19.03.15,08:27
dnes som za šikovnú..:D urobila som zeleninovo-syrové fašírky, zemiakovú maslovú kašu, a uhorkový šalát...:)

Vyzerajú fajne, dala by som si ;)
evka, na to, že som to robila prvý raz, vyzerajú ozaj luxusne.. len ako budú chutiť, zistím poobede..:D ak nebudú chutiť, mám v zálohe mrazené zemiakové placky..:D:D
m.hladka
19.03.15,08:38
pradávno som tu nebola a vidím, že moja téma pokračuje, tak Vám prispejem tiež nový recept a je výborný:

Vločkové fašírky
½ odmerky vločky
½ vody (rovnaký pomer s vločkami) prevariť a nechať vychladnúť a zaliať vločky
20 dkg tvrdý syr nastrúhať
3 vajička
1 hlávka cesnak
soľ, korenie, majorán, vegetu
urobiť guľky ako fašírky, pomiešať, obaliť v strúhanke a vyprážiť.
lujza.j
19.03.15,08:42
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
evuš
19.03.15,08:48
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)

Podľa mňa môžeš v pohode Luj ;) robievam tak i klasické fašírky
Žabinka
19.03.15,08:53
Martuška, veru si tu dávno nebola.. Vyskúšam aj tvoje fašírky..
avalik
19.03.15,09:00
Ja robievam zeleninové lievance ... vajíčka, hl. múka, mlieko, zelenina (väčšinou vyberiem z polievky), ovsené vločky, ak je zvyšný syr tak aj ten pridám, soľ ... všetkého "přiměřeně" :D a pečiem na teflonovej lievancovici takmer bez tuku ... k tomu zemiaková kaša a zeleninový šalát a tatarka
Žabinka
19.03.15,09:08
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
a prečo chceš šetriť kalórie.. len si to pekne vypraž.. a najlepšie na masti..:---:D
evuš
19.03.15,09:14
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
a prečo chceš šetriť kalórie.. len si to pekne vypraž.. a najlepšie na masti..:---:D

...a z domácej svinky alebo mangalice :D
Žabinka
19.03.15,09:21
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
a prečo chceš šetriť kalórie.. len si to pekne vypraž.. a najlepšie na masti..:---:D

...a z domácej svinky alebo mangalice :D
tak, tak, treba si občas aj dopriať..
Anika61
19.03.15,09:47
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
Peciem v rure-ale hlavne na usetrenie casu:D-das na papier pokvapes olejom-alebo das za lyzicu masti a su fajne stavnate a neplavaju v tolkom tuku-ved na čo??:D
Žabinka
19.03.15,10:08
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
Peciem v rure-ale hlavne na usetrenie casu:D-das na papier pokvapes olejom-alebo das za lyzicu masti a su fajne stavnate a neplavaju v tolkom tuku-ved na čo??:D
anička, akože na čo?? ako sa dobre na ne pozerá. keď sa mrvia pri vyprážaní, veď to pohľad do rúry nenahradí..:---:---:D
Anika61
19.03.15,12:28
A keby som ich piekla v rure na papieri...pre usetrenie kalorii?!:)
Peciem v rure-ale hlavne na usetrenie casu:D-das na papier pokvapes olejom-alebo das za lyzicu masti a su fajne stavnate a neplavaju v tolkom tuku-ved na čo??:D
anička, akože na čo?? ako sa dobre na ne pozerá. keď sa mrvia pri vyprážaní, veď to pohľad do rúry nenahradí..:---:---:D
Zabik:):D...vies vzdy ked som vyprazala/30 fasirok,15 reznov/a./ma to nebavilo-b./vzdy ma zacala boliet hlava z vyparov-c./kym som dovyprazala aj chut ma presla:D
A takto moja capnem na plech kolko sa pomesti/robim tak rezne,kurca i fasirky/-a hotovo o chvilu mozeme jest:):D
Anika61
19.03.15,15:39
Bravcovy vyvar so zeleninou a širšími rezancami,zapekane cestoviny so slaninkou,masom z polievky,vajickami a syrom,cokoladovy puding s piskotami poliatymi dom.malinovym sirupom:)
Anika61
20.03.15,10:08
Dnes polievka od vcera a bryndzove pirohy s koprom,slaninkou a kysl.smotanou:)
Peggynka
20.03.15,10:36
Hovädzia so zeleninou,hov.varené,kôprová omáčka,makaróny.
Žabinka
20.03.15,10:42
dnes to isté čo včera..:)
Aanika
20.03.15,11:14
Polievku som uvarila kalerabovu , kysle zemiaky a domace rybacie fasirky.Nemam nijaky kolacik a chut na sladke obrovska :D tak z cukrarne kazdemu po jednom veterniku.
Darina1234
20.03.15,11:17
u nas dnes, prsia, zemiaky, brokolica,mrkva vsetko do alobalu,
kukučka
20.03.15,11:28
Nikdy som nepekávala koláče so šľahačkou, no teraz si s ňou a zmrzlinou dávame horúce maliny, čučoriedky.
Dnes som dostala domáce vajíčka, budú s cukrom a po sto rokoch tuším vyrobím vlastnú zmrzlinu.
A nejaké laskoňe a vaječný, určite šľahaný na pare, iný si neviem predstaviť.
Ani v vodky, tá je pre mňa bŕŕ ako pre Majku rum, čo vôbec nechápem, lebo koláče s rumom sú naj. :) :D
A bŕŕ je pre mňa aj rumová príchuť.
Anika61
20.03.15,11:55
Niekto asi ma dietu:D:eek:zase minusky:eek:...vcera som dostala v co nam prave kvitne:D
Žabinka
20.03.15,12:35
anička, asi niekto začal jarnú diétu..:D:D, jarná očista.. ale nie, srandujem, asi to zase blbne..
evuš
20.03.15,12:40
anička, asi niekto začal jarnú diétu..:D:D, jarná očista.. ale nie, srandujem, asi to zase blbne..

Alebo je vyliečený alkoholik a nechce ani vodku ani rum :D:D:D
evuš
20.03.15,13:18
Obed - v robote z domu - Čínska ostrokyslá polievka
Večera - špagety s "bielou" omáčkou
wirgi
20.03.15,14:09
kotlíkový guláš, na večer tatársky biftek a v chladničke čaká ovocný koláčik na želatínu
Tweety
20.03.15,14:12
Nikdy som nepekávala koláče so šľahačkou, no teraz si s ňou a zmrzlinou dávame horúce maliny, čučoriedky.
Dnes som dostala domáce vajíčka, budú s cukrom a po sto rokoch tuším vyrobím vlastnú zmrzlinu.
A nejaké laskoňe a vaječný, určite šľahaný na pare, iný si neviem predstaviť.
Ani v vodky, tá je pre mňa bŕŕ ako pre Majku rum, čo vôbec nechápem, lebo koláče s rumom sú naj. :) :D
A bŕŕ je pre mňa aj rumová príchuť.
Kukuč, ja do koláčov dávam rumík, napr. do metrového, len ho nesmiem oňuchať, rovnako ho nemôžem ani cítiť v čaji, a nevypila by som ho ani, keby ho dali zadarmiko, brrr.
terezamaria
20.03.15,14:43
kotlíkový guláš, na večer tatársky biftek a v chladničke čaká ovocný koláčik na želatínu
Vierka to je už naozaj moc aj na mňa.....mňam, jak to dobre vyzerá a určite aj chutí.:)
wirgi
20.03.15,15:29
kotlíkový guláš, na večer tatársky biftek a v chladničke čaká ovocný koláčik na želatínu
Vierka to je už naozaj moc aj na mňa.....mňam, jak to dobre vyzerá a určite aj chutí.:)

Terezka prídu deti a syn aj muž je Jozef, tak bude dvojitá oslava, piekla som ešte aj tvarohovo marhuľový a ten želatínový som dávno nerobila ,ale ste mi ho pripomenuli :)
Anika61
20.03.15,15:59
kotlíkový guláš, na večer tatársky biftek a v chladničke čaká ovocný koláčik na želatínu
Vierka to je už naozaj moc aj na mňa.....mňam, jak to dobre vyzerá a určite aj chutí.:)

Terezka prídu deti a syn aj muž je Jozef, tak bude dvojitá oslava, piekla som ešte aj tvarohovo marhuľový a ten želatínový som dávno nerobila ,ale ste mi ho pripomenuli :)
Vierka:)...pocitas aj s tym,ze ja to mam k Tebe veeelmi blizko?:D:---
evaj63
20.03.15,16:28
Zapekané plnené cukiny, zem. kaša, šalát, karfiolové fašírky, pečené v rúre.
Žabinka
20.03.15,17:42
kotlíkový guláš, na večer tatársky biftek a v chladničke čaká ovocný koláčik na želatínu
vierka, vierka.. guláš, kivový koláčik.. hmm, hmm.. neviem veru či tú lyžovačku neobetujem, a radšej zbehnem dolu k vám.. na inšpekciu..:cool::---:D
Peggynka
21.03.15,09:25
Karfiolová pol.,restovaná pečeň,ryža,šopský šalát
Anika61
21.03.15,10:28
Varena udena krkovicka,pucene zemiaky poliate mastou s poprazenou cibulkou,calamada,a z vyvaru polievka s hubami,zemiakmi a mrvenickou:)
Tweety
21.03.15,12:42
Zeleninovo- brokolicovo- hlivová s krúpami, zemiakmi, plnené pečené kurča, slovenská ryža, uhorkový šalát.
pmajap
21.03.15,12:47
Paradajková polievka, bravčové na rasci, zeleninová ryža, miešaný šalát s jogurtovo-cesnakovým dresingom ale...to vaše by mi chutilo viac, a tie kolááče, až ma oči bolia čo na ne čumím
Žabinka
21.03.15,12:49
Paradajková polievka, bravčové na rasci, zeleninová ryža, miešaný šalát s jogurtovo-cesnakovým dresingom ale...to vaše by mi chutilo viac, a tie kolááče, až ma oči bolia čo na ne čumím
veď im upeč, nemčúchom, nech vidia, čo všetko my slováci vieme..;)
pmajap
21.03.15,12:59
Prvá veta ohľadom stravovania, že babka nemá rada sladké, ona to opakuje celý týždeň a stihla zjesť balík keksov a včera aj palacinky s lekvárom, ten ich je síce kyslý ako ďas, takže na budúci týždeň pečiem a som zvedavá či mi ostane, keď tak neradi jedia.:D
Žabinka
21.03.15,13:26
Prvá veta ohľadom stravovania, že babka nemá rada sladké, ona to opakuje celý týždeň a stihla zjesť balík keksov a včera aj palacinky s lekvárom, ten ich je síce kyslý ako ďas, takže na budúci týždeň pečiem a som zvedavá či mi ostane, keď tak neradi jedia.:D
som presvedčená že sa budú zalizovať až za ušami, napriek tomu, že sladké "nejedia"..;)
evuš
21.03.15,13:31
Paradajková polievka, bravčové na rasci, zeleninová ryža, miešaný šalát s jogurtovo-cesnakovým dresingom ale...to vaše by mi chutilo viac, a tie kolááče, až ma oči bolia čo na ne čumím

Maji, vždy lepšie ako prsááá :D:D;)
lujza.j
21.03.15,16:13
Paradajková polievka, bravčové na rasci, zeleninová ryža, miešaný šalát s jogurtovo-cesnakovým dresingom ale...to vaše by mi chutilo viac, a tie kolááče, až ma oči bolia čo na ne čumím
majka dám moje dnešné jedlo z toho ťa oči bolieť nebudú:D....džogurt 3PL,za hrsť vlasákov,lyžička tai kakafka,škorica a drobné lesne mrazené ovko z lidi-lidlu......potom kúsok parenice....
pmajap
21.03.15,17:44
luj ty sa chystáš za misionára do Etiópie, trénuješ, o pol roka vyžiješ z vody a piesku:D sem, tam ulovená dažďovka,..ak ťa neubehajú domáci
Terezia13
22.03.15,08:58
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!
buchač
22.03.15,09:00
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!

Ja toto jem už tretí deň....;)
...a polievku mám pod názvom .." Neviem"...:)
Peggynka
22.03.15,09:10
A môj dedič včera:"mami,nemohli by sme mať pirohy s bryndzou?" :eek: :eek:
Takže bryndzové pirohy zo zemiakového cesta + kefírové mlieko :)
Tweety
22.03.15,09:18
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!

Ja toto jem už tretí deň....;)
...a polievku mám pod názvom .." Neviem"...:)
Keby si neklamal, niekto by aj uveril.
Peggynka
22.03.15,09:22
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!

Ja toto jem už tretí deň....;)
...a polievku mám pod názvom .." Neviem"...:)
Keby si neklamal, niekto by aj uveril.
Buď pozitívna :),je 10:21 a ja tiež ešte neviem,aká bude polievka :):):)
buchač
22.03.15,09:26
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!

Ja toto jem už tretí deň....;)
...a polievku mám pod názvom .." Neviem"...:)
Keby si neklamal, niekto by aj uveril.

Ale ja vážne neklamem a ani nezavádzam.
Ak si občas všimneš tie moje drísty ;) :D , tak vieš, že som na chalupe. Keďže sa venujem bohumilej činnosti, tak obed je jaksi na vedľajšej koľaji. Lebo ak by som sa najedol, dal si šlahu inzáku, tak robote konec. Takže len niečo malé občas pod zub, aby cukor nešiel veľmi dole...jedlo až neskôr, dalo by sa povedať, že taká skoršia večera.
pavol54
22.03.15,09:58
muž: Čo bude dnes k obedu?
žena : Nič!
muž: Ani včera sme nič nemali!
žena: Ja viem, varila som na dva dni!

Ja toto jem už tretí deň....;)
...a polievku mám pod názvom .." Neviem"...:)
Keby si neklamal, niekto by aj uveril.
Buď pozitívna :),je 10:21 a ja tiež ešte neviem,aká bude polievka :):):)
môj spolužiak na škole, keď sme sobotu nedeľu museli strážiť oheň : Maminka mi vždy kládla na srdce" Víťo aspoň na obed si daj vždy niečo varené", Jeho vysvetlenie Tak poď ideme na niečo varené, dáme si chmeľovú polievku alebo vývar zo zlatého bažanta.
lujza.j
22.03.15,10:42
luj ty sa chystáš za misionára do Etiópie, trénuješ, o pol roka vyžiješ z vody a piesku:D sem, tam ulovená dažďovka,..ak ťa neubehajú domáci
majka s mojím stravovaním iný človek....už neviem aký by bol alebo nebol:eek:...som v dákom divnom leveli....ked sme v pátek išli z tej skalice tak moja máti,že či ani jesť nebudeme a to bolo už po 12h..ja...za mna nemusíme...mami tu máš maces:Dto mám v aute .....tak švagriná,že v holíči na mámestíčku na kopci picérka....už je zle ked ja nemam chuť na picu:(že hovadzí vývar....nakoniec penne s pomodore,čili a cesnak....bo ale nevedia tu cestovinu uvariť:(vrrr...
Anika61
22.03.15,10:54
Polievka od vcera,ostalo aj kusok z udeneho tak som dorobila :-) zemiaky na kyslo
A idem vyskusat tento kolacik,ze je fajny:-) :-) :-)
http://dobruchut.azet.sk/recept/8532/juhoslovansky-kremes/
Miesto muky do plnky sa mozu pouzit aj 2 Zlate klasy
lujza.j
22.03.15,11:16
ja idem uvariť chlapovi jeho tradičnú-príjazdovú fazulovú bielu z strakatej bobovice....s údeným masom a na koniec tam "nahádžem"stratené vajcá....
Peggynka
22.03.15,11:28
Polievka od vcera,ostalo aj kusok z udeneho tak som dorobila :-) zemiaky na kyslo
A idem vyskusat tento kolacik,ze je fajny:-) :-) :-)
http://dobruchut.azet.sk/recept/8532/juhoslovansky-kremes/
Miesto muky do plnky sa mozu pouzit aj 2 Zlate klasy
Tiež robím,ale vrchný plát musím najprv pokrájať na štvorce a tak poukladať;podľa toho potom dorežem spodok:http://varecha.pravda.sk/recepty/juhoslovansky-kremes-fotorecept/15911-recept.html
Aanika
22.03.15,11:34
vyvar z domacej sliepky,rezance, svieckova na smotane kupena - domaca knedla.A znova som spravila grecky tvarohovy kolac,je vyborny a jednohttp://www.vareni.cz/include/ir/mmm_obrazek/36337-4f002a4fbb9af16e931d352dc1a107ea--mm670xmm600.jpgduchy.
Žabinka
22.03.15,11:37
vyvar z domacej sliepky,rezance, svieckova na smotane kupena - domaca knedla.A znova som spravila grecky tvarohovy kolac,je vyborny a jednohttp://www.vareni.cz/include/ir/mmm_obrazek/36337-4f002a4fbb9af16e931d352dc1a107ea--mm670xmm600.jpgduchy.
keď je jednoduchý, poprosím recept alebo link.. ďakujem..
Anika61
22.03.15,11:39
Polievka od vcera,ostalo aj kusok z udeneho tak som dorobila :-) zemiaky na kyslo
A idem vyskusat tento kolacik,ze je fajny:-) :-) :-)
http://dobruchut.azet.sk/recept/8532/juhoslovansky-kremes/
Miesto muky do plnky sa mozu pouzit aj 2 Zlate klasy
Tiež robím,ale vrchný plát musím najprv pokrájať na štvorce a tak poukladať;podľa toho potom dorežem spodok:http://varecha.pravda.sk/recepty/juhoslovansky-kremes-fotorecept/15911-recept.html
Ved aj som uvazovala,ze ci miesto listkoveho cesta/ja ho totiz na kremesi dako nemusim-prasi sa z huby:D/ze ci radsej nedam cesto ako na medovy kremes:rolleyes:...nuz ale to bude-nie original''potom.
Anika61
22.03.15,11:44
Dáš recepísek na koláčik?
http://recepty.vareni.cz/recky-tvarohovy-kolac/
Hadam tento:-)
evuš
22.03.15,11:45
Hovädzí vývar so zeleninou a rezancami, bravčová krkovička v marináde alá rýchlovka, zemiakové pyré, chilli, uhorka, ako dezert piškotovoovocnoželatinový koláčik :D
pmajap
22.03.15,11:50
Polievka od vcera,ostalo aj kusok z udeneho tak som dorobila :-) zemiaky na kyslo
A idem vyskusat tento kolacik,ze je fajny:-) :-) :-)
http://dobruchut.azet.sk/recept/8532/juhoslovansky-kremes/
Miesto muky do plnky sa mozu pouzit aj 2 Zlate klasy
Tiež robím,ale vrchný plát musím najprv pokrájať na štvorce a tak poukladať;podľa toho potom dorežem spodok:http://varecha.pravda.sk/recepty/juhoslovansky-kremes-fotorecept/15911-recept.html

Tiež robím tento, ale poznám ho ako Letný krémeš:)
Aanika
22.03.15,12:21
náplň ½ balíčkycukr skořicový
1 kssmetana zakysaná
1 kscukr vanilínový
1 ksžloutek
150 gcukr moučka
4 lžícekokos strouhaný
400 gtvaroh měkký
80 gořechy vlašské mleté
těsto ½ balíčkyprášek kypřící do pečiva
1 ksvejce
100 gcukr moučka
150 gmáslo
250 gkrupice dětská
podle potřeby strouhanka
tuk

Z krupice, másla, vejce, cukru a prášku do pečiva vypracujte těsto.
2.
Vlijte na plech vymazaný tukem a vysypaný strouhankou.

3.
Do hlubší mísy dejte tvaroh, cukr moučku a vanilkový cukr.

4.
Přidejte smetanu, žloutek, nastrouhaný kokos a dobře promíchejte.

5.
Asi 10 minut před dopečením těsto vyjměte z trouby a potřete ho připravenou tvarohovou náplní.

6.
Posypejte sekanými ořechy smíchanými se skořicovým cukrem.

7.
Koláč dopečte, nechte vychladnout a podávejte.
evaj63
22.03.15,12:39
Kurací vývar s kurkumovými rezancami, kurča pod perinou, dusená rža, pohánka, rukolový šalát. Na zajtra kuracie stehná a prsia s mrkvou a hráškom, na červenom víne s ryžou. Ešte by to chcelo koláčik, len nemam ani šajnu aký.
Žabinka
22.03.15,12:41
hovädzí rezancový vývar so zeleninou, morčacie prsia v cestíčku- dnes aj posypané strúhaným syrom, zemiakový jarný šalát bez majonézy..:)
babka - ježibabka
22.03.15,12:47
Hovädzí guláš. Sme iba s dedkom, tak bez buchty. Ak budeme mať chuť na niečo maškrtné, urobím puding alebo šľahačku s ovocím.
terezamaria
22.03.15,18:25
Dnes u syna na oslave......polievka slepačia s domácimi rezancami, pečená hus, červená kapusta, knedla.....torty, chlebíky....a hlavne dobrá nálada.
Anika61
22.03.15,19:33
Nakoniec som si vymyslela ''vlastnu dvojfarebnu ,,roladu.
pmajap
22.03.15,20:12
Nakoniec som si vymyslela ''vlastnu dvojfarebnu ,,roladu.
Anička už ma stveš, kto to má vydržať, ešte jeden sladký obrázok a mínuskujem:mad::---:D
Anika61
22.03.15,20:32
Nakoniec som si vymyslela ''vlastnu dvojfarebnu ,,roladu.
Anička už ma stveš, kto to má vydržať, ešte jeden sladký obrázok a mínuskujem:mad::---:D
Majka:)...to tato stranka robi:D..nie ja:---...muz mi vravi nedavno,v zivote som nepojedol tolko kolacov,ako za desat rokov s tebou:D;)
Darina1234
22.03.15,21:08
:)
Žabinka
22.03.15,21:16
Nakoniec som si vymyslela ''vlastnu dvojfarebnu ,,roladu.
no tak ale toto sa aj ja chcem naučiť..
Anika61
22.03.15,21:32
Nakoniec som si vymyslela ''vlastnu dvojfarebnu ,,roladu.
no tak ale toto sa aj ja chcem naučiť..
Danka-:)nie je to zlozite...a Ty si sikovna,jednoduchu roladu zvladnes za pol hodinu:)
vierulda
23.03.15,11:47
dnes póriková polievka s mrveničkou a syrovo - šampiňónový špíz so zemiakmi a tatarkou
Peggynka
23.03.15,11:51
Kurací vývar,kuracie prsia v cestíčku,zemiaková kaša,hruškový kompót (u mamy-pozvala ma :) )
Tweety
23.03.15,12:04
Polievka z víkendu, hliva na smotane, vrtuľky.
Žabinka
23.03.15,16:11
dnes zase morčacie prsia, ale s hranolkami..:)
osky
23.03.15,18:02
vcera-hovädzie rezne na sampionoch, ryza,hlavkovy salat

dnes muz dojedol posledne dva kusky mäsa a ja som si do zvysnej ryze praskla za hrst varenej fazule....plus redkvicky a mrkvicky


v sobotu rano sme si odstavovali cviklu a ostala taka fajnova drt,reku co s nou

tak som spravila obrateny kolac,vsetci sme sa ho najskor Bali a potom sme sa s nim isli podusit.odporucam vrelo.mnam
Anika61
23.03.15,18:06
Kurací vývar,kuracie prsia v cestíčku,zemiaková kaša,hruškový kompót (u mamy-pozvala ma :) )
Aj ja som papala u mamky:)dusene bravcove na pore,ryza a domaci tekvicovy kompot alá ananas:)a muz doma sam:Dhusta kapustnica s dom.klobasou a chlebom:)
pmajap
23.03.15,18:34
Zeleninová s krupicovými haluškami, zapečené zemiaky plnené mäsovou plnkou, cvikľa
Peggynka
23.03.15,18:39
Kurací vývar,kuracie prsia v cestíčku,zemiaková kaša,hruškový kompót (u mamy-pozvala ma :) )
Aj ja som papala u mamky:)dusene bravcove na pore,ryza a domaci tekvicovy kompot alá ananas:)a muz doma sam:Dhusta kapustnica s dom.klobasou a chlebom:)
Ja som jej včera poslala pirohy po synovi - prišiel vysmiaty,že babka :eek: už navarené? Sedela som von do 11:00 a o 11:30 mala na stole :D Syn jej povedal,že to preto,že som sa neučila variť od nej,od 7:00 stáť pri sporáku :):):) smiala sa.Je dobré v mojom veku byť ešte deckom svojej mamy :)
osky
24.03.15,06:46
my dnes bolonske spagetti,uz sa Varia
Anika61
24.03.15,15:02
Dnes len rychlovka:Dhraskova omeleta plnena restovanou pecienkou,posypana struhanym syrom,hlavkovy salat s jogurtovym dresingom:)
pmajap
24.03.15,15:53
Polievka včerajšia zeleninová, morčacie prsia na šampiónoch, opečené zemiaky, miešaný šalát
mimaBe
24.03.15,17:09
bravčové plátky na sušených dubákoch, tarhoňa alebo ryža, miešaný zeleninový šalát, melencová polievka s klobásou :) bude na dva dni :)
Darina1234
24.03.15,17:26
furt neviem co to je ta melencova polievka
Mila123
24.03.15,17:34
furt neviem co to je ta melencova polievka
napríklad
http://varecha.pravda.sk/recepty/melencova-polievka/53334-recept.html
mimaBe
24.03.15,18:04
áno Milka, to je ono, táto je ale hríbová melencová a ja som uvarila melencovú s klobásou :) :)
u nás sa povie melence, ale môže byť aj "mrvenička", "rajbanička"...
Anika61
24.03.15,18:37
furt neviem co to je ta melencova polievka
Ano rajbanicka:)...myslim:D
Žabinka
24.03.15,18:40
furt neviem co to je ta melencova polievka
ja som vedela, že som ten názov ako dieťa často počula, ale nevedela som si spomenúť čo to znamenalo.. takto vravievala starká od Kamenca..
Tweety
24.03.15,18:43
U nás doma je to sciranka, dávam ju hlavne do kapustnice.
Mila123
24.03.15,18:46
u nás bývajú Scirákovci......
pmajap
24.03.15,19:03
U nás čír
evuš
24.03.15,20:15
Mletý rezeň so syrom, hranolky, šalátové srdiečka v sladkokyslom náleve.... mne stačí mať nohy na gauči dnes - konečne :)
Žabinka
25.03.15,11:20
dnes mám veľmi zdravé, a veľmi fajné..:)
pmajap
25.03.15,11:39
Brokolicová polievka, šampióny na smotane a širočizné dlhé rezance, jedla som to prvý krát, babka si ich včera vybrala, že toto :D.
kozlíček
25.03.15,11:55
dnes mám veľmi zdravé, a veľmi fajné..:)
Žabinka a keby som poprosil recept moc by som ťa urazil? Ak áno vopred sa ospravedlňujem!!!:mee: :D
wirgi
25.03.15,11:57
Zeleninová polievka s kuriatkami, tvarohovo-jablková žemľovka z vianočky
Žabinka
25.03.15,12:23
dnes mám veľmi zdravé, a veľmi fajné..:)
Žabinka a keby som poprosil recept moc by som ťa urazil? Ak áno vopred sa ospravedlňujem!!!:mee: :D
ale, hádam ti to odpustím..:--- zelené šaláty sú zmes šalátov z billy, mávajú rôzne verzie, keď nemajú, tak klasický, napr. lolo bianco.. plus mladá cibuľka, uhorka, paprika, paradajka- ale zelenina musí voňať letom, nehanbi sa ovoniavať.. plus olivy zelené, syr feta- sú rôzne verzie, najlepší je gréckeho pôvodu.. a nakoniec samozrejme olivový olej, gréci niekedy dávajú aj balzamico, ale úplne stačí trochu pokvapkať citrónovou šťavou.. toť vsjo..;)
Anika61
25.03.15,12:55
Zeleninová polievka s kuriatkami, tvarohovo-jablková žemľovka z vianočky
Vierka:):--- Ty si sa ma rozhodla uslintat .....mnááám:):):)
My sme mali len:Dgrilovane kuracie kridelka so zeleninovou ryzou a dom.slivkovym kompotom:)....a vecera ze by zemlovka:---
Žabinka
25.03.15,13:05
Zeleninová polievka s kuriatkami, tvarohovo-jablková žemľovka z vianočky
Vierka:):--- Ty si sa ma rozhodla uslintat .....mnááám:):):)
My sme mali len:Dgrilovane kuracie kridelka so zeleninovou ryzou a dom.slivkovym kompotom:)....a vecera ze by zemlovka:---
anička, že len grilované krídelká..;):D my už pár dní bojujeme s morčacími prsiami- tie sa dnes konečne dojedli, a muž si v nedeľu večer doniesol z pl 2 1/2 kg kuracích stehien, že upeč.. toľko mäsa naraz.. už som potrebovala hocičo nemäsové..
Žabinka
25.03.15,17:48
babenky, tak som to dnes zhodnotila, že je super deň na roládu..:)
Tweety
25.03.15,17:49
Vyzerá famozne, akáže to je?
lujza.j
25.03.15,17:51
:eek:...hen na ňu....cukrárka:D
Anika61
25.03.15,18:06
:eek:...hen na ňu....cukrárka:D
Žabík:) je prirodzeny talent...moja mamka vravi,ze talent od prirodzenia:D:D:---....krasna je:krajsia ako moja::)
evaj63
25.03.15,18:11
Zemiaky na paprike, dusené zároveň s polkrájanou klobásou na koliečka, uhorky.
Žabinka
25.03.15,18:13
samozrejme, že mi to na prvý raz trvalo trochu dlhšie.. ale celkom dobre som to zvládla.. musím sa pochváliť.. ako celok je to kombinácia už získaných poznatkov o piškótovom ceste, plus krém z internetu.. ešte tam mal ísť banán, ale to sa mi už nechcelo ísť do obchodu kvôli dvom banánom.. čiže, cesto- 6 vajec, 6 PL práškový cukor, 6 PL polohrubá múka, 3 PL olej, 3 PL horúca voda, 1ČL kypriaci prášok, plus zabudla som, tak dopĺňam- kakao.. krém- 250 g maskarpone vyšľahané s vanilkovým cukrom a 2-3 PL práškový cukor, a zmiešať s vyšľahanou šlahačkou 250 ml so stužovačom.. už viem recept naspamäť..:D
Anika61
25.03.15,18:18
samozrejme, že mi to na prvý raz trvalo trochu dlhšie.. ale celkom dobre som to zvládla.. musím sa pochváliť.. ako celok je to kombinácia už získaných poznatkov o piškótovom ceste, plus krém z internetu.. ešte tam mal ísť banán, ale to sa mi už nechcelo ísť do obchodu kvôli dvom banánom.. čiže, cesto- 6 vajec, 6 PL práškový cukor, 6 PL polohrubá múka, 3 PL olej, 3 PL horúca voda, 1ČL kypriaci prášok.. krém- 250 g maskarpone vyšľahané s vanilkovým cukrom a 2-3 PL práškový cukor, a zmiešať s vyšľahanou šlahačkou 250 ml so stužovačom.. už viem recept naspamäť..:D
A v ceste nie je aj kakao?
Tweety
25.03.15,18:19
Vyzerá, že je. Plnka je famozna, možno si nemusela dať ani stužovač, minule som robila tortu s rovnakou plnkou, a bola super aj bez stužovača.
Žabinka
25.03.15,18:22
na kakao som zabudla.. v tej eufórii..:D
Tweety
25.03.15,18:24
na kakao som zabudla.. v tej eufórii..:D
Už si koštovala? Určite sa budete oblízovať.
Žabinka
25.03.15,18:27
na kakao som zabudla.. v tej eufórii..:D
Už si koštovala? Určite sa budete oblízovať.
majka, ja nie som veľmi koláčiková, kúsok som samozrejme ochutnala.. muž sa do nej nanosil, a ešte keď mrkvinka príde zo skúšok..:cool: neviem, či ostane na zajtra..
Tweety
25.03.15,18:29
A chválil, čo?
Žabinka
25.03.15,18:30
A chválil, čo?
chválil.. muž je zase až príliš koláčikový..
Anika61
25.03.15,19:12
Žabinka
25.03.15,19:47
Danka nabuduce uz budes toto piect:)
http://www.domacacukraren.sk/ponuka/1390/torta-s-lesnym-ovocim-c-3
anička, aj to bude..;):D
evaj63
26.03.15,17:08
MAd'arský guláš s domácou parenou knedlou, z morčacieho mäsa.
Peggynka
26.03.15,17:18
Krúpová polievka,kelový prívarok so zemiakmi + hov. dusené.
Peggynka
26.03.15,21:19
Zajtra: rizoto zo slovenskej ryže s morčacím mäsom,cvikla (už uvarené :) )
Anika61
26.03.15,21:24
Zajtra: rizoto zo slovenskej ryže s morčacím mäsom,cvikla (už uvarené :) )
Peggynka:)a dnes tu varis iba Ty:D:)
pmajap
26.03.15,21:29
ešte neviem
asi mäsový vývar so špécľami. k mesu paradajková omáčka. zemiaky
Peggynka
26.03.15,21:46
Zajtra: rizoto zo slovenskej ryže s morčacím mäsom,cvikla (už uvarené :) )
Peggynka:)a dnes tu varis iba Ty:D:)
Ostatní šturmujú-termíny horia.Myslím,že tiež varia,ale nemajú čas písať :)
osky
26.03.15,22:03
u nas marinovane bravcove kotlety z kare,a planovane boli opekane zemiaky
/mala som len dva,myslim bude malo,tak som ich zatial len v supke uvarila a volam -volam muzovi,kup :este dake zemle,nechce sa mi do obchodu.muz doniesol cely chleba :-= -biely ako eskimak a hranolky z mekacu..../

mozete 3x hadat...
nakoniec este aj tie dva zemiaky chudaci ostali,vsak kto by jedol zemiaky ked su hranolky....
len co s tolkym bielym chlebom-pozyvam na predvelkonocne tousty

xxxx zbohom zdrava strava
pavol54
27.03.15,05:42
u nas marinovane bravcove kotlety z kare,a planovane boli opekane zemiaky
/mala som len dva,myslim bude malo,tak som ich zatial len v supke uvarila a volam -volam muzovi,kup :este dake zemle,nechce sa mi do obchodu.muz doniesol cely chleba :-= -biely ako eskimak a hranolky z mekacu..../

mozete 3x hadat...
nakoniec este aj tie dva zemiaky chudaci ostali,vsak kto by jedol zemiaky ked su hranolky....
len co s tolkym bielym chlebom-pozyvam na predvelkonocne tousty

xxxx zbohom zdrava strava
že by týždeň bundáš kenír?( po slovensky obaľovaný chleba)
Anika61
27.03.15,10:16
Dusene bravcove pliecko ala svieckova,knedla:)
katka 23
27.03.15,10:26
Dusene bravcove pliecko ala svieckova,knedla:)
mňáám, by som si dala....zbožňujem
ja dnes len 2 pľundrové buchty s tvarohovou náplňou a kávu, čaj
Žabinka
27.03.15,10:28
všetky mäsá sme konečne dojedli.. takže pred víkendom trošku striedmosti - karfiolový paprikáš, cestoviny..
Tweety
27.03.15,10:39
Losos na masle, pečené zemiaky. Šalát z baby špenátu, ľadového šalátu, uhorky, rapadajok.
babka - ježibabka
27.03.15,11:16
Fašírky v keli s chlebom. :D
Žabinka
27.03.15,11:28
dnes som čítala super recept.. neviem, či som si to celkom dobre zapamätala, ale nevadí..:)
kel pokrájame na rezance, podusí sa na opraženej cibuľke, treba ochutiť soľou, koreninami, o cesnaku síce nepísali, ale ku kelu pasuje.. potom pridáme šunku, pokrájanú na rezance, treba ju prehriať, a nakoniec sa zaleje rozšľahanými vajíčkami.. nechajú sa stuhnúť a hotovo.. aj posypať syrom nakoniec by mi tam sadlo.. a príloha, napr varené zemiaky.. toto určite vyskúšam ako najbližšie nemäsové jedlo..
Tweety
27.03.15,11:41
Paprikáš z karfiolu som ešte nejedla, ani nevarila. Najbližšie vyskúšam.
Žabinka
27.03.15,11:45
Paprikáš z karfiolu som ešte nejedla, ani nevarila. Najbližšie vyskúšam.
majka, to je asi najrýchlejšie varené jedlo ktoré poznám, okrem praženice..:D:D a ľahké.. mňam..
evuš
27.03.15,11:55
Grilovaný encián, hranolky, šalát z ľadového šalátu a rajčín /v reštike z roboty/
evaj63
27.03.15,15:59
Jahodové knedle s tavarohom z rožkového cesta, syn s kakom, ja som si dala so škoricovým cukrom.
Peggynka
28.03.15,12:00
Zeleninová s krupicovými haluškami,vypr. karfiol,zemiaky,tat. omáčka.
Tweety
28.03.15,12:47
Rascová polievka, pečená fašírka s vajcom, pečené zemiaky, zeleninový šalát. Pre ilustráciu, všetko tak, okrem cvikly, tú si šetrím na sviatky.http://varecha.pravda.sk/usercontent/images/velky-recept35373_1373972639.jpg
evaj63
28.03.15,15:01
U nás dnes špagety s paradajkovo másoviu omáčkou, ja som mala s bryndzou.
Peggynka
28.03.15,15:11
buchač
28.03.15,15:25
Paprikáš z karfiolu som ešte nejedla, ani nevarila. Najbližšie vyskúšam.
...ešte nevidel, nejedol, nevaril, nevyskúšam ... nemienim.
babka - ježibabka
28.03.15,15:32
Dojedli sme kel s fašírkami. Pomrvený včerajší potrtaj urobené guľky z čo mala - to dala v papierových košíčkoch. Trúba opravená tak z tvarohu, čo mal byť včera na potrtaj kysnutý tvarohový báleš.
Žabinka
28.03.15,17:37
dojedený karfiol s cestovinou, mlsotinka - mandarinkový koláčik..:)
kukučka
28.03.15,17:53
U nás dnes špagety ...
Evka a ty po sebe pred odoslaním nečítaš? :D
pmajap
28.03.15,19:03
Brokolicová krémová polievka, rakúske jedlo-na cibuľke udusená saláma, niečo ako dietna, širočizné rezance spolu podusené ( pre mňa nič moc), miešaný šalát a trhanec. Zajtra sa to vykompenzuje, budú rezniská.
osky
28.03.15,22:17
dnes velike bio kurca pecene s lecom,ryza ,miesany salat,
zeleninova polievka s pohankou-bude i na zajtra

zajtra-bravcove raznoci-tiez bio :-D, s pecenymi zemiakmi a poriadnou davkou zeleniny

a v pondelok sa podojeda,co zostane
evaj63
29.03.15,10:10
U nás dnes špagety ...
Evka a ty po sebe pred odoslaním nečítaš? :D

Čítam, ale stane sa, písala som to medzi tým ako som piekla tortu.
Žabinka
29.03.15,11:33
polievka cesnaková s opečeným chlebom, jelenie stehno so sviečkovou omáčkou, knedľa, koláčik mandarinkový..
evaj63
29.03.15,11:43
U nás dnes špagety ...
Evka a ty po sebe pred odoslaním nečítaš? :D

Čítam, ale stane sa, písala som to medzi tým ako som piekla tortu.
evaj63
29.03.15,11:51
Kuracia s rezancami, pečené marinované morčacie krídla, synovi kuracie prsia,ryža, pyré, losos na masle s tvarohovým dresingom, rukolový šalát s paradajkami a ovčím syrom, torta Spartacus. Konečne som našla po rokoch hladania recept.
Hanka J.
29.03.15,12:52
Dnes som si pripravila sviečkovú z pravej roštenky :) k tomu klasicky knedľa a polievku nedeľnú - hovädzí vývar :)