babka - ježibabka
29.03.15,15:28
Hovädzia polievka, rezne, ryža, uhorka. Pre chlapov zostalo húsok včerajšieho báleša aj guľky a ja sladké nemusím, tak som nepiekla.
Anika61
29.03.15,14:02
Silny domaci vyvar z kohuta/bio:D/so zeleninou a rezancami,zemiakova kasa, opecene kohutie masko,cvikla s chrenom.
pmajap
29.03.15,14:27
Rezne a zemiakový šalát, mäsová polievka.
osky
29.03.15,14:58
Silny domaci vyvar z kohuta/bio:D/so zeleninou a rezancami,zemiakova kasa, opecene kohutie masko,cvikla s chrenom.


som cakal kto si prvy zacne z toho BIO robit srandu :-D

jedno je vsak iste,normalne kura stoji cca 7 euro,ja som za to bio dala 18...
nelutujem,malo skoro 2 kg a bolo neporovnatelne-zlte,mastne,krasne vona´ve-po dlhe dobe nesmrdelo kura ,detto dnesne mäso zo svine chovanej na slamenej podstielke. /kg 13 euro/

nie,nie som milionar,ale zmenili sme teoriu jedenia-menej a kvalitne ,ako celu hus na posedenie a na dalsi den k doktorovi...
a hlavnu cast porcie tvori vzdy zelenina.
lujza.j
29.03.15,15:02
Silny domaci vyvar z kohuta/bio:D/so zeleninou a rezancami,zemiakova kasa, opecene kohutie masko,cvikla s chrenom.


som cakal kto si prvy zacne z toho BIO robit srandu :-D

jedno je vsak iste,normalne kura stoji cca 7 euro,ja som za to bio dala 18...
nelutujem,malo skoro 2 kg a bolo neporovnatelne-zlte,mastne,krasne vona´ve-po dlhe dobe nesmrdelo kura ,detto dnesne mäso zo svine chovanej na slamenej podstielke. /kg 13 euro/

nie,nie som milionar,ale zmenili sme teoriu jedenia-menej a kvalitne ,ako celu hus na posedenie a na dalsi den k doktorovi...
a hlavnu cast porcie tvori vzdy zelenina.
no...si to nepochopila.....ty máš svoje "bio" z marketu...niekto skutočné bio z vlastného dvora.....
osky
29.03.15,15:07
Silny domaci vyvar z kohuta/bio:D/so zeleninou a rezancami,zemiakova kasa, opecene kohutie masko,cvikla s chrenom.


som cakal kto si prvy zacne z toho BIO robit srandu :-D

jedno je vsak iste,normalne kura stoji cca 7 euro,ja som za to bio dala 18...
nelutujem,malo skoro 2 kg a bolo neporovnatelne-zlte,mastne,krasne vona´ve-po dlhe dobe nesmrdelo kura ,detto dnesne mäso zo svine chovanej na slamenej podstielke. /kg 13 euro/

nie,nie som milionar,ale zmenili sme teoriu jedenia-menej a kvalitne ,ako celu hus na posedenie a na dalsi den k doktorovi...
a hlavnu cast porcie tvori vzdy zelenina.
no...si to nepochopila.....ty máš svoje "bio" z marketu...niekto skutočné bio z vlastného dvora.....


ved jasne,ja viem ze Anika to mala vlastneho kohuta.
no,ja toho svojho "kohuta" do polievky hodit nemienim,tak nakupujem kde sa da :-D
Anika61
29.03.15,15:16
Osky:)ja som si nerobim srandu z Tvojho BIO....ale celkovo...podla mna na tejto planete nie je uz nic bio...akurat tak zaplatis trojnasobnu cenu za ,,visacku''bio:eek::(
osky
29.03.15,18:45
Ani,nesuhlasim.
ale to by bolo nadlho.
nekupujem zasadne bio,ale ked sa da vyhodnejsie,vyuzivam casto.
nemyslim ze bio je len nalepka.t by si nedovolili...
kukučka
29.03.15,18:54
vždy sa nájde niekto
Mila123
29.03.15,18:55
Ani,nesuhlasim.
ale to by bolo nadlho.
nekupujem zasadne bio,ale ked sa da vyhodnejsie,vyuzivam casto.
nemyslim ze bio je len nalepka.t by si nedovolili...
never tomu, že si nedovolia.....
prachy sú prachy .......
u nás pri "výrobe vajec" sa pridáva 2 týždne kukurma v krmive a máš zrazu gazdovské vajca, ešteže už nie z klietkového chovu nosníc (obohatené klietky teraz bežia) .....
mňa by zaujímalo ako sa kontroluje BIO? a kto to kontroluje????
Osky nežiješ na SK
Anika61
29.03.15,18:57
Ani,nesuhlasim.
ale to by bolo nadlho.
nekupujem zasadne bio,ale ked sa da vyhodnejsie,vyuzivam casto.
nemyslim ze bio je len nalepka.t by si nedovolili...
Osky viem,ze by to bolo nadlho:):cool:ani Ta nechcem oberat o Tvoje presvedcenie:)...stacilo mi vidiet v predajni bio potravin cca1,5dl flasticku topinambur v alkoholeBio za 18€-'' sila''za tu cenu vyrobim liter a este aj zarobim:eek:
lujza.j
29.03.15,19:42
roky nakupujem v At...ale bio v markete bude pre mňa vždy iba "bio"....ked som kupovala naposledy bio hovadzie do polífky iba preto,že bolo lacnejšie ako nebio:)
osky
29.03.15,20:29
je to tazko vysvetlovat-ale kupovat nieco s vedomim ze je to milion razy striekane alebo xy razy nadopovane antibiotikmi,hormonmi a neviem cim este...to by som nemohla.

napr.moj svagor chova prasce.take tie ktore zeru len rastlinnu stravu.a este mangalice.

nema na ne certifikat ale su jednoznacne bio.
beru od neho tiez aj do niektorych obchodov.a cena je naozaj neprehladnutelna.
ale ludia t kupuju ako keby to bolo zadarmo.
osky
29.03.15,20:31
ok.zajtra nevarim,mame este polievocku,muz si vezme do viedne pozostatky zo vcera a ja mam prazky .-D
takze iba celozrnny chlieb a NEBIO udena makrela .-D

spokojni????????
buchač
29.03.15,21:47
ok.zajtra nevarim,mame este polievocku,muz si vezme do viedne pozostatky zo vcera a ja mam prazky .-D
takze iba celozrnny chlieb a NEBIO udena makrela .-D

spokojni????????


Noooo...pokiaľ viem (prečítal na Google), tak makrela je morská ryba, ktorá sa nechová, ale loví na šírom mori.
Takže nejaká BIO makrela neprichádza v úvahu....jedine, ak by sa údila na BIO dreve..;) :D
kukučka
29.03.15,21:51
osky píše nebio makrela
buchač
29.03.15,21:54
osky píše nebio makrela
Ja píšem, že neprichádza do úvahy...ergo neexistuje...;)
Nejedz sladké ako ja a budeš lepšie čítať...nie na každého sladké rovnako pôsobí..;)
Anika61
29.03.15,22:11
ok.zajtra nevarim,mame este polievocku,muz si vezme do viedne pozostatky zo vcera a ja mam prazky .-D
takze iba celozrnny chlieb a NEBIO udena makrela .-D

spokojni????????
Osky:)papaj co Ti chuti;)...:):)
osky
30.03.15,05:01
Jurajko,tentoraz tvoj prispevok nemchapem,nejedla som nic sladke.

asi este spim... :-D
Anika61
30.03.15,10:42
Polievka od vcera,halusky s vajcom,pazitkou a slaninkou,jablkova strudla s orechami:)
Anika61
31.03.15,08:58
Hubova polievka so zemiakmi nakyslo,bravcove rizoto so zeleninou a str.syrom,dom.calamada:)
Žabinka
31.03.15,09:04
Hubova polievka so zemiakmi nakyslo,bravcove rizoto so zeleninou a str.syrom,dom.calamada:)
anička, presne na toto mám chuť.. muž ide do nl, tak si urobím..
Aanika
31.03.15,11:18
Od nedele ostala este polievka-kuraci vyvar s rezancami, a dnes cerstvo uvarene zemiaky, prirodne bravcove rezne a ako priloha vareny karfiol.
terezamaria
31.03.15,12:08
Francúzske zemiaky, ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
evaj63
31.03.15,12:40
Šošovicový prívarok, pečená fašírka, chlieb.
Peggynka
31.03.15,15:30
Hrachová polievka,ražniči,ryža.
pmajap
31.03.15,16:50
Šošovicová kyslá polievka, zarakušáčila som :D, šošovicu som kúpila v konzerve, v balíčku ten kúsok guličiek stál 3,98 €, zapekaný karfiol s 36% kyslou smotanou, parmezán, vajcia, na večeru pečené zemiaky v šupke s maslom a čímsi ako olomoucké syrečky, ale páchne to ako bezdomovec, chutí dobre.
Anika61
31.03.15,17:12
Hubova polievka so zemiakmi nakyslo,bravcove rizoto so zeleninou a str.syrom,dom.calamada:)
Kedze ryza-to je hlad:D...upiekla som metenik:)
evuš
31.03.15,17:43
Dojedlol sa morčací vývar....bravčový perkelt, domáce halušky...kto chce Horalku :D... Moje jarné oblečko si vybralo daň, bolesť kĺbu :(
Dáša_
31.03.15,20:03
šošovica s mrkvou a ryžou
kukučka
31.03.15,20:14
Ja už pár dní vyjedám čo sa dá, to aby bolo miesto v chladničke aj mrazničke, od zajtra sa varí podľa "hosťa", veľmi sa teším.

Dáška ešte jeden bodík za krásne aranžovanie.
vierulda
01.04.15,08:25
Dneska fazuľová omáčka s údeným kolenom a chrenom, k omáčke cesnakové langoše. A malá si namiesto langošov kázala lievance, tak jej ich zopár spravím. A potom šup šup do práce.
Žabinka
01.04.15,10:01
rizoto..:) a na zajtra vraj musím urobiť špenát, lebo "vieš maminka, že je zelený štvrtok?"..:D
Tweety
01.04.15,10:02
U nás granadír marš, kyslá uhorka.
Mila123
01.04.15,10:12
my si dáme na zajtra špenátové špecle so syrovou omáčkou........
rodina1
01.04.15,10:16
Hubova polievka so zemiakmi nakyslo,bravcove rizoto so zeleninou a str.syrom,dom.calamada:)
Kedze ryza-to je hlad:D...upiekla som metenik:)
meteník ... to je čo?
wirgi
01.04.15,10:30
Hubova polievka so zemiakmi nakyslo,bravcove rizoto so zeleninou a str.syrom,dom.calamada:)
Kedze ryza-to je hlad:D...upiekla som metenik:)
meteník ... to je čo?

to je vlastne slaný koláč z kyslej kapusty, Anička nalakomila si ma tak som si upiekla aj ja , ale ty máš navrchu aj slaninku , mám už dovolenku tak sa realizujem v kuchyni :D
wirgi
01.04.15,10:36
kuracie prsia na dubákoch, ryža a v chladničke sa marinuje mäso na domácu kuraciu šunku
lujza.j
01.04.15,11:03
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D
evuš
01.04.15,11:16
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D

Luji, včulek, keď pátek je krutý pôst ? :eek::D
Žabinka
01.04.15,11:23
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D

Luji, včulek, keď pátek je krutý pôst ? :eek::D
veď na víkend lujza písala.. v piatok bude tvrdá hladovka..:cool:
lujza.j
01.04.15,11:36
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D

Luji, včulek, keď pátek je krutý pôst ? :eek::D
Evuš fuhá a co včil...:Da preco je post....ja som trochu mimo v tychto ritualoch....viem,ze je sibiribi:Dsak ja mam post furt...
Peggynka
01.04.15,11:39
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D
http://www.jankohrasko.sk/recept/15386/vlkolinsky-metenik/#!prettyPhoto
A tu máš s droždím (to je výborná kuchárka):
http://bonvivani.sk/recepty/metenik-posuch-s-kyslou-kapustou
Žabinka
01.04.15,11:43
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D

Luji, včulek, keď pátek je krutý pôst ? :eek::D
Evuš fuhá a co včil...:Da preco je post....ja som trochu mimo v tychto ritualoch....viem,ze je sibiribi:Dsak ja mam post furt...
no, ale v piatok ho musíš mať ešte väčší..:---:D:D
Anika61
01.04.15,12:16
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D
http://www.jankohrasko.sk/recept/15386/vlkolinsky-metenik/#!prettyPhoto
A tu máš s droždím (to je výborná kuchárka):
http://bonvivani.sk/recepty/metenik-posuch-s-kyslou-kapustou
Robila som ten s drozdim,lepsie nam chuti:)....a ten druhy nerobim z 1kg muky:eek:
lujza.j
01.04.15,12:23
Jej baby plnu hubu slin mam:D
wirgi
01.04.15,12:30
Dievcata ako sa ten slany kolac robi? Kapustu mam doma a chcela som si urobit žraci wejkend:D

Lui , je na naň veľa receptov z kysnutého aj nekysnutého cesta, so slaninou myslím že aj Anika61 už v receptoch dávala nejaký, ja som robila dnes taký jednoduchý a ten môžeš aj na Veľký piatok to je pôstne jedlo :D Tu je taký približný recept, lebo ja to robím väčšinou len tak od oka.

Asi 3 plné hrste kyslej kapusty nakrájať, pridať 1 vajce, 1/2 hrnčeka mlieka, 1/2 hrnčeka oleja, 1/2 PDP, soľ podľa toho akú máš slanú kapustu zmiešame a podľa potreby prisýpame polohrubú múku aby nám vzniklo také polotuhé cesto. Dáme ho piecť na pomastený plech. Upečieme do červena a potom ešte horúci potrieme cesnakom a maslom
Anika61
01.04.15,12:57
Jej baby plnu hubu slin mam:D
Luji....ja ten nekysnuty robim tak,ze do misky dam 4 hrste kyslej kapusty sol podla potreby vajce za lyzicu br.masti,/alebo 1dl oleja/....3 strucky posekaneho cesnaku,nakrajanu cibulku/niekto nedava/rascu,pohar mlieka/moze byt aj voda:D/pokrajanu slaninu,alebo aj varene udene maso-ak chces dietny-nedas:D-1pr.do pec.rozmiesam a pridavam polohr.muku...cca 60dg-cesto ma byt vlacne,lahko roztieratelne....dam na plech vystlany papierom,dobre vymasteny br.mastou na vrch zopar kuskov slaniny...upeciem do zlatista
Upeceny potrem este cesnakom....a mňaaaam

Dnes som varila plny hrniec hustej bravcovej gulasovej polievky/5l-uz je iba polovica/s chlebom
Peggynka
02.04.15,08:57
Kapustová s údenými kuracími stehnami (7l !) a sliezskou klobásou.
V noci fučalo,na dvore záveje :eek: a už zase padá...tak teplú polievku.
Tweety
02.04.15,09:01
U nás dnes šošovicová s domácou klobáskou a granadír odvčera.
Anika61
02.04.15,09:43
Paradajkova polievka s pismenkami a zemiakove placky:)
A vyskusam:http://varecha.pravda.sk/recepty/spenatovy-kolac-fotorecept/48609-recept.html
...nebudem vykrajovat-dam len kopky na vrch cesta:D;)
terezamaria
02.04.15,11:09
Špenát, roztlačené zemiaky s opraženou cibuľkou, volské oči.
evuš
02.04.15,11:14
Špenát, roztlačené zemiaky s opraženou cibuľkou, volské oči.
Mňam....tak takúto večeru si urobím dnes i ja ;)
pmajap
02.04.15,11:41
Paradajková s fliačkami, morčacie prsia na hubách, cestovina, jablková štrúdľa
Peggynka
02.04.15,12:01
Paradajkova polievka s pismenkami a zemiakove placky:)
A vyskusam:http://varecha.pravda.sk/recepty/spenatovy-kolac-fotorecept/48609-recept.html
...nebudem vykrajovat-dam len kopky na vrch cesta:D;)
Anička,to bude stačiť aj z 1/2 dávky... teda pre nás :)
Anika61
02.04.15,12:30
Paradajkova polievka s pismenkami a zemiakove placky:)
A vyskusam:http://varecha.pravda.sk/recepty/spenatovy-kolac-fotorecept/48609-recept.html
...nebudem vykrajovat-dam len kopky na vrch cesta:D;)
Anička,to bude stačiť aj z 1/2 dávky... teda pre nás :)
Jaj Peggynka:D...ved vies,ze upravim ''na svou chut a ruku:D:D:D,urcite menej muky..nemam rada ked sa ,,prelieva,,cez pekac a je vysoke:D
evaj63
02.04.15,15:24
Zeleninová polievka s haluškami, zemiakové placky. V rúre vel'konočný baránok a sliepočka.
Žabinka
02.04.15,17:40
špenát, maslová zemiaková kaša, volské očko..:)
terezamaria
03.04.15,13:27
No zákusok bol krásny, pokiaľ som ho nepoliala želatinou / z 1 litra šťavy a 2 zlatých klasov/ ktorá bola pomarančovo-ružovo-žltá......konečne som kúpila aj kiwi a vôbec ich nevidieť.
osky
03.04.15,14:05
utorok:
dusene bravcove mäsko na prirodno,ryza,zeleninovy salat

streda:
vegetariansky plneny kelovy list a gulky,paradajkova omacka

vcera:
vajickove spaldove celozrnne cestoviny,uhorkovy salat

dnes:
zapekany karfiol ,zemiaky varene v supke,hlavkovy salat

zajtra:
peceny pstruh,pecene zemiaky,listovy blansirovany spenat s tekvicovym olejom a citronom

nedela:
fazula s udenym mäsom a hrubymi raznymi slizami/vlastnorucne vygulane/
a jasne ze aj to mäso s cerstvym chlebom a chrenom,sunka,vajicka,syr

pondelok:
pecena hus,parena spargla,pohanka,ryza,zo dva zemiacky pecene v huske,
hruskovy kompot a sipkova omacka

a ku kave zbachneme aj velkonocneho baranka-celeho BIO :-D
lianett
03.04.15,14:21
šípková omáčka, to znie veľmi dobre. Zverejníš, prosím, recept?
Anika61
03.04.15,16:04
evaj63
03.04.15,16:26
Makové šúlance, syn ohrdol, neboli z mäsa-bol na zeleninovej polevke.
babka - ježibabka
03.04.15,16:50
Ryba a šalát cibulák, dedko koštuje orechové a makové jednohubky.
Mária27
03.04.15,20:51
Mária27
03.04.15,20:56
osky
03.04.15,21:54
šípková omáčka, to znie veľmi dobre. Zverejníš, prosím, recept?

Anika ma predbehla a v podstate ma pravdu,su to dobre linky.
ja vsak mam inu "omacku"
je to vlastne uz hotovy,znacne riedky sipkovy dzem,ktory si takto raz za 100 rokov pripravime,no a podavame ho v misticke studeny,presne ako ked si das kecup alebo horcicu.pretoze je velmi pikantny,sladky a aromaticky,potrebujes ho len na spicku noza,pre ozvlastnenie chuti k huske.
väcsinou to robim tak,ze polovice kompotovanych hrusiek naplnim tou omacku.
ak nemam polovice ale stvrte,omacku dam kazdemu do takej malilinkej misticky.
kukučka
03.04.15,22:55
Čo dávaš do tých pikantných šípok? Rada vyskúšam, robievam len ríbezle ako brusnice.
Žabinka
04.04.15,13:28
kapustnica, zemiaky varené maslové s tvarohom..
wirgi
04.04.15,15:54
perkelt z domáceho králika s haluškami
Anika61
04.04.15,17:31
Wirgi:),velke mňámmmm:):---
Peggynka
05.04.15,09:11
Kurací vývar s mäsom a zeleninou,vyprážané kuracie prsia,zemiakový šalát.
pavol54
05.04.15,09:57
Makové šúlance, syn ohrdol, neboli z mäsa-bol na zeleninovej polevke.
nechceš ma adoptovať?
babka - ježibabka
05.04.15,10:24
Slepačia polievka, rezne, majonézový šalát. Zajtra detto.
kukučka
05.04.15,12:56
Šunková polievka, "veľká noc" teda klasika údeniny, domáce vajíčka, chren, kyslé mlieko, akurát poľská kyslá smotana fy HEJ.
Pletenka a moravské koláče, eto vsjo. Dostala som zákaz piecť čokoľvek iné, prvýkrát som nerobila tatársku, ani zemiakový šalát.
pmajap
05.04.15,13:47
Kukučka aká to je polievka, niečo ako keď sa robí huspenina ?
Anika61
05.04.15,16:05
Kuraci vyvar so zeleninou a mrvenickou,zemiakovo-vajickovy salat,pecena kacica,plnka:)...kolace-satocky s makom,cokoladovokakaovy rez,orechovy s marhulovou plnkou,mramorova babovka:D:)-a Pangrol:D:D:D
kukučka
05.04.15,16:08
Uvaríš údené, pridáš smotanovú zátrepku a krupicové halušky. Celé korenie, aj nové, bobkový list, rascu, cesnak, trošku čili - podľa kvality údeniny, nakoniec trošku cukru a octu, do halušiek muškát. Naša najmilšia. Nikdy som vývar nevylievala, ale kupujem len "domáce" klasicky údené a nie chemicky.
buchač
05.04.15,16:36
Uvaríš údené, pridáš smotanovú zátrepku a krupicové halušky. Celé korenie, aj nové, bobkový list, rascu, cesnak, trošku čili - podľa kvality údeniny, nakoniec trošku cukru a octu, do halušiek muškát. Naša najmilšia. Nikdy som vývar nevylievala, ale kupujem len "domáce" klasicky údené a nie chemicky.

Najbližšie ofoť...som zvedavý na to čudo...nech aj oko vidí... ;)
babka - ježibabka
05.04.15,16:44
My sme niekedy z vývaru robili krúpovú polievku. Pridať zeleninu, korenie, rascu a krúpy. Teraz ním kropím rožky na babu.
evuš
05.04.15,16:55
My sme niekedy z vývaru robili krúpovú polievku. Pridať zeleninu, korenie, rascu a krúpy. Teraz ním kropím rožky na babu.

Olinka, tentokrát som s vývarom kropila i ja a baba bola fajnovučká ;)
katka 23
05.04.15,16:56
My sme niekedy z vývaru robili krúpovú polievku. Pridať zeleninu, korenie, rascu a krúpy. Teraz ním kropím rožky na babu.
ja robím potom hrachovú polievku, v jednej "vode" uvarím údené spolu s klobásou
buchač
05.04.15,17:34
Koštovka bola..... ;) :D :D :D


https://www.youtube.com/watch?v=4xAslDtadqA
kukučka
05.04.15,17:49
:)
Peggynka
05.04.15,17:53
Kuraci vyvar so zeleninou a mrvenickou,zemiakovo-vajickovy salat,pecena kacica,plnka:)...kolace-satocky s makom,cokoladovokakaovy rez,orechovy s marhulovou plnkou,mramorova babovka:D:)-a Pangrol:D:D:D
Hééj,...čo si sa tak rozbehla :) Ja ani nepíšem,máti zblbla,že chce punčáky :eek: a ja trúba som jej na to skočila a urobila som :D ešte že len z jedného plechu (3 pásy a fertig),nakoniec mi volá,že príď si pre ananásové a orechové so žĺtkovou polevou - to dala urobiť švagrinej :D (manažérka) a ja ešte vínové keksy a makové mesiačiky s citrónovou polevou,záviny...som zlá...kto to bude jesť.
Anika61
05.04.15,18:16
Pegynka ved nepojem sama:D....podelila som detom,mamke,muzovym rodicom...ale dala som zabrat mojmu pankreasu:---
Peggynka
06.04.15,05:53
:)
Mňa zaujíma to údené;je to domáce alebo kúpne? Objavila som malé mäsiarstvo v PP a kúpila som mame údenú krkovičku a gazdovskú slaninu.Už vôňa a konzistencia dávali tušiť,že to bude klasika.Škoda,že sa tá vôňa nedá preniesť na monitor.Úžasná chuť kvalitného údeného ako za čias,keď výrobcovia nepoznali kolagén,lepené mäso a ostatné "vychytávky" ako ošklbať zákazníka.Mama sa včera vytešovala,že konečne má po rokoch chutné údené.Ja som to prestala kupovať už pred desiatimi rokmi,ale teraz som sa tam druhý deň vrátila a kúpila som si slaninku.Asi som to mala dať do rubriky:Čo ma potešilo :)
kukučka
06.04.15,10:05
Aký je svet malý ;) AGRO CS?

Už ani neviem koľko rokov mám od nich mäso na sviatky, nič sa mu nevyrovná. Na tých dvoch fotkách cca 9 kíl klasiky, na konci dve údené sviečkovice - luxus.
evaj63
06.04.15,13:02
Včera kuracia polievka, marinované kuracie a bravčové rezne v jogurte, pečené v rúre, ryža, pohánka,paradajkovo-uhorkový šalát, zemiakový šalát s falošnou majonézou. Dnes k šalátu údená krkovička. Pre kúpačov slaná torta, medovo- citronova torta, jahodové tiramisu, linecké,maková a tvarohová štrúdla.
Anika61
06.04.15,13:47
Kuracia polievka,zemiakovy salat s domacou uden.krkovickou,dom.rascovy chlebik,egrešový kolac s posypkou
lujza.j
06.04.15,13:49
domáci chlebík...vyzerá famózne.....mňamka
Anika61
06.04.15,14:23
domáci chlebík...vyzerá famózne.....mňamka
Ďakujem;)
Peggynka
06.04.15,14:55
Aký je svet malý ;) AGRO CS?

Už ani neviem koľko rokov mám od nich mäso na sviatky, nič sa mu nevyrovná. Na tých dvoch fotkách cca 9 kíl klasiky, na konci dve údené sviečkovice - luxus.
Ja mám na účtenke,že Lunys,prekvapilo ma to,lebo oni sú už 20r. veľkoobchod s ovocím a zeleninou v PP.Musím vyšetriť toho fešáka,že odkiaľ to je.Vždy keď tam idem - plno :),nemôžem kurizovať :D A ten Agro cs to máte v KK? Na internete je len nejaký obchod s technikou a hnojivami :eek: nenašla som :mee:
Našla som na foaf.sk,ale to je len maloobchod s mäsom od X.2000,nevieš výrobcu?
kukučka
06.04.15,16:12
Ja mám donášku do domu, predajňa v PP na Bajkalskej, výrobky tuším PD Šuňava.
http://www.kurierpp.sk/archiv-clankov?vydanie=522&page=1&perpage=200&article=334
Oneskorené raňajky, pletenka vyzerá ako chlebík, lebo je špaldová.
Vajčka sú také maličké a originál, nefarbené. Darované. ;)
Žabinka
07.04.15,10:25
dojedáme.. kurací paprikáš s cestovinou, piškótovo-smotanový koláčik.. ja zase niečo s tvarohom, po sviatkoch diéta pokračuje..
wirgi
08.04.15,08:22
Trošku diéty po sviatkoch :D zeleninový šalátik s vajcom, jogurtom a kúsok tvarohového koláčika
evuš
08.04.15,08:25
Zapekaný fenikel
Tweety
08.04.15,08:54
Hovädzia polievka s rezancami, kuracie závitky so syrom, šunkou a paprikou, ryža, čerstvý zeleninový šalát. A ako lakocinka, kakaová roláda s plnkou z mascarpone, mačacie očká.
osky
08.04.15,12:55
Ja mám donášku do domu, predajňa v PP na Bajkalskej, výrobky tuším PD Šuňava.
http://www.kurierpp.sk/archiv-clankov?vydanie=522&page=1&perpage=200&article=334
Oneskorené raňajky, pletenka vyzerá ako chlebík, lebo je špaldová.
Vajčka sú také maličké a originál, nefarbené. Darované. ;)


kukucka krasne prestrety stol mas,len ma desi-okrem ozdobnych redkviciek tam nemas ziadnu zeleninu-ja by som po hentakych ranajkach iste skoncila v nemocnici.
babka - ježibabka
08.04.15,13:23
Podelili sme sa s dedkom s tým, čo nám zostalo d sviatkov. Kto mal na čo chuť.
kukučka
08.04.15,13:33
Aj tá reďkvička je tam výnimočne, zbytok na dojedenie.

Len si si nevšimla, že je tam tá najmocnejšia jarná zelenina - chren.

Žiadna chémia, poctivo nakopaný, veru "plakali" sme všetci.

Jedli sme to tri dni a sme zdraví. ;) :D
vierulda
08.04.15,19:06
Dnes zeleninková polievka a žemlovka z vianočky - výborná
Anika61
08.04.15,21:36
Aj my dnes len tak dietne bravcove rezne a obalovane kuracie kridelka:D:D:Ds chlebom:)
osky
09.04.15,03:58
Aj tá reďkvička je tam výnimočne, zbytok na dojedenie.

Len si si nevšimla, že je tam tá najmocnejšia jarná zelenina - chren.

Žiadna chémia, poctivo nakopaný, veru "plakali" sme všetci.

Jedli sme to tri dni a sme zdraví. ;) :D


jasne,chren musi byt.vidis,ja zial tento zazrak nelubim.skoda,snad sa raz prinutim.
Žabinka
09.04.15,10:08
zemiaky na kyslo, vajíčko..
evuš
09.04.15,10:11
..plnené kuracie prsia medvedím cesnakom, pečené zemiaky, cherry rajčiny..
Žabinka
09.04.15,10:15
tiež rozmýšľam o kuracích prsiach na zajtra..:D že by som už prestala rodinu trýzniť diétou.. lebo chudiatka jedia to, čo ja..:D
evuš
09.04.15,10:18
tiež rozmýšľam o kuracích prsiach na zajtra..:D že by som už prestala rodinu trýzniť diétou.. lebo chudiatka jedia to, čo ja..:D

..no, muž na mňa zazeral, nemá rád kuracinu :D:D a už vôbec nie prsia, ale zjedol :-)
evaj63
09.04.15,13:51
Karfiol obalovaný v cestíčku a strúhanke, pečený v rúre, zamiaková kaša, zeleninový šalát, tvarohovo-jablková žemlovka.
osky
09.04.15,18:07
dnes som robila prvy raz v zivote cerstveho lososa.
vcera som kupila dva velke steaky-760 gramov.
stali sice 18,80-som skoro zabudla Usta zavriet ked predavacka zahlasila tu cenu....no ale po dnesku vravim,uz nekupim mrazeneho.

ta chut,ta sytost...no neda sa to ani opisat,zatial sme zjedli len jeden kus a druhy si pripravime snad v sobotu,lebo vsak,bolo toho az prilis.
ale mnaaaaaaaaaaam-na panvicke len na cesnakovom masle,s bylinkovou solou.k tomu krajcek razneho chleba Vela surovej zeleniny
Tweety
09.04.15,18:09
A skúšala si údeného? Je to tiež fajnota.
Žabinka
10.04.15,07:09
dnes budú kuracie prsia, brokolica, syrovo-cesnaková omáčka.. príloha ešte neviem, budú robiť deti keď prídu zo školy.. moja desiata, strúhaná mrkva..:)
evuš
10.04.15,07:29
Obed - filé v lese, brokolica, zemiakové pyré...
Večera - asi urobím langoše
wirgi
10.04.15,07:48
šampiňónová polievka, zapekaný karfiol
Anika61
10.04.15,08:11
Brokolicova kremova polievka/brokolica tu dnes ''fičí,,/:Dzemiakova baba
evuš
10.04.15,08:19
Brokolicova kremova polievka/brokolica tu dnes ''fičí,,/:Dzemiakova baba

Teraz je v Kaufláči v akcii :D:D:D:D
Tweety
10.04.15,12:55
Bryndzové pirohy.
Anika61
10.04.15,15:01
Navarila som aj na zajtra/zajtra budem'' vegetit''/:D:D;)
Dusene kuracie na medvedom cesnaku a zemiakova kasa,kompot
terezamaria
10.04.15,15:50
Šampionový paprikáš, halušky.
katka 23
10.04.15,17:56
polievka obyčajná zapražená s liatym cestom a ovsenými vločkami, špenát, volské očká, zemiaky
evuš
10.04.15,18:10
Langoše dnes nebudú :-). manžel dojedol filé, syn zjedol praženicu z jednej cibule a 4 vajec s dvomi krajicami chleba, dcéra sa vrátila z kamoškinej oslavy, druhá ešte nie je doma...a ja vyžieram Wasabi arašidy :D
evuš
11.04.15,08:02
Zobudila som sa o pol šiestej, tak som do hrnca hodila polovicu domácej sliepky, ktorá zopár rokov poctivo znášala domáce megavajcia...je desať a milá sliepka sa tvári, že bola bežeckým chrtom kríženým so 100ročnou surikatou :D ale však dám jej čas..zatiaľ poperem, upracem a milá sliepka sa zmení na jedlo :D:D - tú krásavicu som totiž chcela do rizota ;) krásnu sobotu vám..... :---
Peggynka
11.04.15,08:26
Zobudila som sa o pol šiestej, tak som do hrnca hodila polovicu domácej sliepky, ktorá zopár rokov poctivo znášala domáce megavajcia...je desať a milá sliepka sa tvári, že bola bežeckým chrtom kríženým so 100ročnou surikatou :D ale však dám jej čas..zatiaľ poperem, upracem a milá sliepka sa zmení na jedlo :D:D - tú krásavicu som totiž chcela do rizota ;) krásnu sobotu vám..... :---
:) Tomu sa hovorí neuveriteľne neuvariteľná :D Môj muž sa raz pýtal v reštaurácii,či varili Kratochvílovú :eek: Možno nakoniec budeš mať kuracie fašírky,keď bude húževnato odolávať tvojmu snaženiu :):):)
Peggynka
11.04.15,08:28
Ja dnes mrkvovú s ovsennými vločkami,vyprážanú panenku,šťuchané zemiaky so zeleninou,višňový kompót (neste sa mi variť :mee: )
kopretinka
11.04.15,08:31
čo dnes na obed sa treba spýtať nejakého kuchára,ktorý robí záverečné skúšky,možno obed o jednom chode pre rodinu s príjmom cca 400evry by zvládol
odkaz pre mínuskovača: daj sa vypchať.
evuš
11.04.15,09:44
čo dnes na obed sa treba spýtať nejakého kuchára,ktorý robí záverečné skúšky,možno obed o jednom chode pre rodinu s príjmom cca 400evry by zvládol
odkaz pre mínuskovača: daj sa vypchať.

Čo sa hneváš ? Ja som včera preto tak odpovedala ako som...;) /v tej téme?!/Ak by hostil prezidenta, nás sa pýtať nebude....uhorková šežóňa :D:D
Peggynka
11.04.15,10:04
Čo sa hneváš ? Ja som včera preto tak odpovedala ako som...;) /v tej téme?!/Ak by hostil prezidenta, nás sa pýtať nebude....uhorková šežóňa :D:D
To je asi z hotelovky (budúci manager).My tiež tak...menu,urobiť tabuľu,nakúpiť potraviny,uvariť a komisia zož...la :D
Tweety
11.04.15,15:47
Dnes na chate,chatičke nebol čas na vyváranie, takže iba opečené obyčajné párky s cibuľou a jaternice, chlebík.
evuš
11.04.15,16:11
Mňam - nie ani tak jedlo, ako chata :D;)
osky
11.04.15,21:07
dnes ma asi niekto uriekol a vydarilo sa mi jedno katastrofalne jedlo "chcelbytgulas "- asi este nikdy sa mi nepodarilo takto dohovadit "gulas" a len preto ze som skusala novy papinak-som tam asi nacviergala dako Vela vody,ostalo len cudo nejeditelne....nastastie moja Mama z toho spravila dve jeditelne veci-gulas zachranca-musim uznat ze vyyyyborny a kapustnica z kyslej kapusty.


ja ako zachranne menu-parene zemiaky,parena spargla,holandska omacka a oprazena struhnka na masle
husacia polievka

zajtra budu marinovane spizy s pecenymi zemiakmi-snad nebude znova treba zachranova

cerstve mango a ananas na poobedie ako dezert.a je tam este kustik vlkonocneho baranka....
Peggynka
12.04.15,09:44
Kurací vývar s mäsom a zeleninou,stehná dusené na zelenine,slovenská ryža,palacinky s orechmi a čokoládou.(ešte som len vytiahla kurča z chladničky a dedič,že ...dusené na zelenine :eek: )
evaj63
12.04.15,11:31
Kurací vývar s rezancami, bravčové soté, dusená ryža s hráškom a šampiňonmi.
mimaBe
12.04.15,11:46
zeleninová polievka, dusená hovädzia roštenka, ryža, opekané zemiaky, cesnakovo - maslová pasta, miešaný šalát, čerstvé potlačené jahody so šľahačkou, bábovka, uff :)
Anika61
12.04.15,12:57
Bravcovy vyvar so zeleninou a rezancami,bravcova dusena krkovicka so zemiakmi,zeleninovy salat,strudla:)
Žabinka
12.04.15,13:21
hovädzia polievka, dojedli sme kuracie prsia s brokolicou a syrovo-cesnakovou omáčkou, pečené zemiaky, ovocný koláčik so želatínou..:)
pavol54
12.04.15,14:32
Šampionový paprikáš, halušky.
V čom bol šampion(teda preborník) ?
tannenkau
12.04.15,14:38
hovädzia polievka, dojedli sme kuracie prsia s brokolicou a syrovo-cesnakovou omáčkou, pečené zemiaky, ovocný koláčik so želatínou..:)

Tie jahody tam máš pootáčané bársakým smerom
tannenkau
12.04.15,14:39
Bravcovy vyvar so zeleninou a rezancami,bravcova dusena krkovicka so zemiakmi,zeleninovy salat,strudla:)

bravčový vývar ?
z kosti ?
špikovej ??
Anika61
12.04.15,14:42
Bravcovy vyvar so zeleninou a rezancami,bravcova dusena krkovicka so zemiakmi,zeleninovy salat,strudla:)

bravčový vývar ?
z kosti ?
špikovej ??
Nieeee:D..z bravcoveho maska:)a kosti z krkovice:)
Žabinka
13.04.15,10:16
ráno som stihla francúzske zemiaky..:)
Tweety
13.04.15,12:17
Zeleninová s krúpami, francúzske zemiaky, čerstvý zeleninový šalát alebo kyslá uhorka.
evuš
13.04.15,12:20
...a ja som dostala chuť na špargľu s holandskou omáčkou....ak budú mať v obchode, tak super večera....
Anika61
13.04.15,12:40
A mne sa neeeechce varit...dojedli sme od vcera:-) :-:-) tak vecera pecene zemiaky v šupke s maslom a kysle mlieko:-) :-) :-)
pmajap
13.04.15,12:44
Ja tiež mám francúzske zemiaky a kyslé uhorky s feferónkami :D
Tweety
13.04.15,12:45
Ani mne sa nechcelo, ale kedže sme na chate chatičke mali včera len takú rýchlovku, špecle s brokolicovým krémom, tak som dnes doma musela aby sme nepomreli od hladu. Ale zistila som, že aj málo na obed stačí, ak je robota, treba pracovať , nie jesť a jesť.
Anika61
13.04.15,12:54
Ani mne sa nechcelo, ale kedže sme na chate chatičke mali včera len takú rýchlovku, špecle s brokolicovým krémom, tak som dnes doma musela aby sme nepomreli od hladu. Ale zistila som, že aj málo na obed stačí, ak je robota, treba pracovať , nie jesť a jesť.
A co su špecle.???:D:) ....uz som vygooglila:-) :-)
evaj63
13.04.15,17:23
Dnes len večeru, plnené zapekané rožky.
pmajap
13.04.15,18:07
Večera rezeň a zemiaková kaša
Žabinka
14.04.15,07:26
zatiaľ mám iba strúhanú mrkvu s jablkom.. čo bude na obed, to je zatiaľ vo hviezdach..
evuš
14.04.15,09:09
obed - zmes šalátových listov, špargľa, holandská omáčka....ja špargľu môžem i surovú :D
Darina1234
14.04.15,09:18
fazulova s udenym a klobaskou
Peggynka
14.04.15,10:30
Zeleninová polievka,cigánska pečienka,zemiaky.
osky
14.04.15,20:36
Zeleninová polievka,cigánska pečienka,zemiaky.


pegy,pecienka z kolkych ciganov?????????????
osky
14.04.15,20:41
obed - zmes šalátových listov, špargľa, holandská omáčka....ja špargľu môžem i surovú :D


dnes som objavila v spari-bio spargla,biela-5 euro,hadajte odkial....ze slovensko,zajtra ju kupim,vo stvrtok uvarim.
na to zemiaky pposypane medvedim cesnakom a kus lososa k tomu.
vsetko naraz v jednom hrnci v pare.k tomu este daky salat.
zdrave,dietne a mnaaaaam.
na hotove kvapku tekvicoveho oleja a zradlo pre bohov je na svete
Peggynka
14.04.15,20:51
Zeleninová polievka,cigánska pečienka,zemiaky.
pegy,pecienka z kolkych ciganov?????????????

Nič pre teba,ty dietuješ :D :
http://varecha.pravda.sk/recepty/ciganska-pecienka/47690-recept.html
Anika61
14.04.15,21:51
obed - zmes šalátových listov, špargľa, holandská omáčka....ja špargľu môžem i surovú :D


dnes som objavila v spari-bio spargla,biela-5 euro,hadajte odkial....ze slovensko,zajtra ju kupim,vo stvrtok uvarim.
na to zemiaky pposypane medvedim cesnakom a kus lososa k tomu.
vsetko naraz v jednom hrnci v pare.k tomu este daky salat.
zdrave,dietne a mnaaaaam.
na hotove kvapku tekvicoveho oleja a zradlo pre bohov je na svete
Osky:)mna by toto tvoje bio asi odrovnalo:D:D:---
kukučka
14.04.15,22:26
Nič v zlom, ale mňa ten výraz, čo je pre zvieratá a nie pre ľudí, nie to ešte bohov ;) :D

Ale fajný obed od teba by som zjedla. :)

Videla som aj ja prvú špargľu, neviete prečo som kúpila brokolicu? :confused:
buchač
15.04.15,06:43
Osky:)mna by toto tvoje bio asi odrovnalo:D:D:---

Pri všetkej úcte a brať s rezervou... ;)



https://www.youtube.com/watch?v=vzBgFgCJSoM
osky
15.04.15,07:16
Zeleninová polievka,cigánska pečienka,zemiaky.
pegy,pecienka z kolkych ciganov?????????????

Nič pre teba,ty dietuješ :D :
http://varecha.pravda.sk/recepty/ciganska-pecienka/47690-recept.html



mnaaaam,ale sak tamm neni ani jeden cigan :-D
vyzera ale super.
osky
15.04.15,07:21
Nič v zlom, ale mňa ten výraz, čo je pre zvieratá a nie pre ľudí, nie to ešte bohov ;) :D

Ale fajný obed od teba by som zjedla. :)

Videla som aj ja prvú špargľu, neviete prečo som kúpila brokolicu? :confused:


ale to sa tak hovori-ked je nieco fakt velmi chutne-ze zradlo pre bohov.

ale musim vas uviest na spravnu mieru,je to sice diatne,ale je to naozaj aj velmi syte-preto je tam ten losos.

a my Doma nedrzime dietu-ani ja,skor sa len snazime,koli zdraviu,obmedzovat co najviac nezdrave tuky,cukry a pod.....ale tiez sme len obycajni smrtelnici a ked nas to chyti,tak vecer padne aj bomboska.
no ale keby sme sa aspon nesnazili a k tomu este aj ta bomboska...tak koniec,ci?
osky
15.04.15,07:26
Osky:)mna by toto tvoje bio asi odrovnalo:D:D:---

Pri všetkej úcte a brať s rezervou... ;)



https://www.youtube.com/watch?v=vzBgFgCJSoM



:-D :-D


Juraaaaaj-si ma rozosmial,ako vzdy.
ale nie si sam,ani moj muz nebude jest take Zradlo pre bohov,jemu musim miesto lososa spravit riadnu sniclu-aspon na prirodno :-D
buchač
15.04.15,08:05
miesto lososa spravit riadnu sniclu-aspon na prirodno :-D

Zaujímavé je ale v mojom prípade.
Mne zelenina nerobí problém....občas si dám len varenú, so zemiakmi a maslom.
Ale ten losos (ryby ja ale rád) ma ešte nejak neoslovil...už som mal možnosť ochutnať na viacero spôsobov a furt je na mňa sladota, aj po náležitom okorenení...

Ani vyprážanú (všeobecne) šnicľu nemôžem príliš často....pankrác mierne protestuje, potom prdkám...
lujza.j
15.04.15,08:59
Buchi losos je ááut.....:D...odporucam treska obecna....pre mna sa neda porovnat s lososom...aj ked som ho velmi preferovala...
http://de.m.wikipedia.org/wiki/Kabeljau
Alebo doradu,zubaca....
Žabinka
15.04.15,09:48
kto to tu ohovára lososa?? :D
lujza.j
15.04.15,11:36
Já:D
Žabinka
15.04.15,11:48
Já:D
my sme len nedávno objavili, že nám to chutí..:D dovtedy maximálne kapor na vianoce.. a o fóbii zo pstruhov som už písala..:D
evuš
15.04.15,11:51
Já:D
my sme len nedávno objavili, že nám to chutí..:D dovtedy maximálne kapor na vianoce.. a o fóbii zo pstruhov som už písala..:D

očičká, očičká ???? :D:D:D
Žabinka
15.04.15,11:52
Já:D
my sme len nedávno objavili, že nám to chutí..:D dovtedy maximálne kapor na vianoce.. a o fóbii zo pstruhov som už písala..:D

očičká, očičká ???? :D:D:D
fuj, očičká..:D:D
lujza.j
15.04.15,12:00
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Tweety
15.04.15,12:01
Losos a smrdieť? To si isto ňuchala dačo inšô.
lujza.j
15.04.15,12:33
ano mne smrdi...a to som dlho cerstve cele filety v metre kupovala...no mam taky nos:D
Anika61
15.04.15,12:52
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
evaj63
15.04.15,17:06
Frankfurtská polievka, lievance s džemom, cestovinový šalát s brokolicou, kukuricou, šunkou, porom a cibul'kou.
Dáša_
15.04.15,17:43
ja som dnes urobila šalátovú omáčku a pridala som aj medvedí cesnak. A komu nestačilo, tak aj cestoviny. Rozmýšľam, že znava rovnaká omáčka mi už tento týždeň neprejde :D
osky
15.04.15,19:42
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/


no ja nesuhlasim velmi-losos by teda pachnut nemal.ale dnes som si urobila kabeljau-neviem to presne prelozit ale je to taka treskovita ryba,cerstvu filetu a veru este teraz citit pach tej rybiny....ale Bola mnam,s pohankou a dusenou cukinou
osky
15.04.15,19:46
vecera-moj drahy dnes oslavoval,pozval ma.som ako Mucha puk-viedensky rezen-ale morcaci,hranolky,dusena zelenina,cerstvy salat,brusnicova omacka-taky lekvarik,dva krigle radlera a kus cokoladovej torty....

ano,ano-na zajtra zu mam nachystanu brrokolicu,zelenu sparglu,cukiny a cerstve ryby/jednu filetu z kabléljau,jeden kusok lososa´a jedneho maleho pstruha/-bez prilohy.bude odlahcovaci dnik :-D

a tentoraz to teda naédam do pary ale do rury a bude papkat aj moj najdrahsi-aspon toho pstruzika :-D
Anika61
16.04.15,18:29
Restovana pecen so zeleninou,ryza ,dom.hruskovy kompot:)
Anika61
17.04.15,06:51
Dnes a zajtra:Dsegedinsky gulas so smotanou a knedlou:)
osky
17.04.15,09:42
peciem na rodinne stretko a na svokrinu osemdesiatku-takze nestiham.

obed-zelenina v pare /cukina,mrkva,brokolica/,na to postruhany syr a jeden celozrnny rozok

vecera-ak nestiham,to iste,ak stiham aspon pre muzika nieco ala leco....

vsak cez vikend zase dozenieme.skratka tento tyzden mame stravu s JOJO efektom :-D
evuš
17.04.15,09:48
Brokolica a špargľa s holandskou omáčkou
Žabinka
17.04.15,10:06
morčacie prsia kockaté, podusené s mrkvou, zelerom, brokolicou, s kyslou smotanou, cestoviny..
pmajap
17.04.15,17:21
Plnený kapustný list, varené zemiaky
Dáša_
17.04.15,17:34
u nás dnes zeleninový deň - najskôr polievka zo všetkého, čo chladnička a mraznička dala. A ako druhé brokolicovo-zemiakový nákyp, alebo jak pomenovať to, keď na spodu sú zemiaky na kolieska, na tom zmes brokolice, strúhaného syra, rožka v mlieku a vajíčka, celé zapečené v rúre
evaj63
17.04.15,17:51
Hrachová kaša s opraženou cibul'ou, údená krkovička, synoví karé, pečivo.
Anika61
17.04.15,17:51
Plnený kapustný list, varené zemiaky
Majka vyzera to famoooooozne-mňam:)
lujza.j
17.04.15,18:05
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
to,že mne losos smrdí je môj problém a smrdia mi aj morčacie cecky :D...každý máme iný nos okejko:)
Anika61
17.04.15,19:25
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
to,že mne losos smrdí je môj problém a smrdia mi aj morčacie cecky :D...každý máme iný nos okejko:)
Okejko:)...mne smrdi pecen a navyse som ju niekedy davno nemohla chytit do ruky-zakazdym ma naplo na vracanie-ked som ju pripravovala tak som mala gumove rukavice:D:D:D
pmajap
17.04.15,19:31
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
to,že mne losos smrdí je môj problém a smrdia mi aj morčacie cecky :D...každý máme iný nos okejko:)
luj losos smrdí aj mne
lujza.j
17.04.15,19:35
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
to,že mne losos smrdí je môj problém a smrdia mi aj morčacie cecky :D...každý máme iný nos okejko:)
Okejko:)...mne smrdi pecen a navyse som ju niekedy davno nemohla chytit do ruky-zakazdym ma naplo na vracanie-ked som ju pripravovala tak som mala gumove rukavice:D:D:D
tá aj mne,ale ju nevarím....ked tak... tak kuraciu...ale výnimočne....je v nej cukor:)
Žabinka
17.04.15,19:41
Jaj..tak dobree:)....ked mi lososa robil chlap pred x rokmi prvy krat....som trpla...co to bude...ked to tak smrdi:D....ale bol vini-vini....moje decko vzdy pre boha zase si mala lososa smrad az vo vytahu:D...
Ryby vonaju-rybacinou:Dbaranina vonia baraninou.....ved ako by to bolo,keby maso nemalo svoju charakteristicku vonu;)....vsak potom by sme mohli jest aj vysmazane špongie:-) :-) ryby vonajuuuuu/nikdy nemocim v mlieku/
to,že mne losos smrdí je môj problém a smrdia mi aj morčacie cecky :D...každý máme iný nos okejko:)
Okejko:)...mne smrdi pecen a navyse som ju niekedy davno nemohla chytit do ruky-zakazdym ma naplo na vracanie-ked som ju pripravovala tak som mala gumove rukavice:D:D:D
Anička, pripomenula si mi spolužiačku, čo chodila ku mne na návštevy, keď som sa vydala, a narodil sa najstarší chlapec.. chodila sa s ním zabávať, ja som popri tom varila.. a jej obľúbená téma bola, že sa nevydá, lebo nevie variť.. pretože - pečienka sa trasie, kurča vyzerá ako malé dieťatko..:D
kukučka
17.04.15,19:55
Po dlhšej dobe som urobila veľkú fľašu tatárskej omáčky MP vyrába šaláty, ja som si upiekla chrumkavú veľkonočnú plnku, len som to prehnala s koreninami a je čípoš.
Zajtra mám na pláne poľské zemiakové placky.
evaj63
18.04.15,13:43
Dnes len na raňajky fánky, na obed sme dojedli hrachovú kašu.
wirgi
18.04.15,14:00
pečená krkovička , dusená kyslá kapusta , knedľa
buchač
18.04.15,14:05
Zajtra mám na pláne poľské zemiakové placky.

Som pozrel na Googľu, ešte som nezaregistroval také...
To sú tie so šampionovou omáčkou ? Aká je výsledná chuť ?
Dáša_
18.04.15,14:38
som sa dnes odhodlala k výkonu :) a urobila som domáce dlhé a široké rezance. Len so šunkou, maslom, pažítkou a syrom navrch. dobré boli. A ku tomu biela rybacia polievka
kukučka
18.04.15,17:23
Ešte som ich nerobila, odkladá sa.
http://www.labuznik.cz/recept/racuchy-ziemniaczane-racuchy-bramborove/
Bola som "v meste" a obedovala som u kamarátky žufku - šalátovú polievku, dokonca bol v nej aj medvedí cesnak, bravčové pečené, v šťave ríbezle a lá brusnice, šalát a ešte tvarohovo-slivková štrúdľa, na dnes bohato stačí.
evaj63
19.04.15,13:01
Kurací vývar s rezancami,obrátené morčacie rezne prikryté plátkom údenej slaninky, kolečkami cibule a na záver posypané syrom, labužnícke zemiaky, paradajkovo-uhorkový šalát. Na zajtra kuracie kung pao, jasminova ryža.
wirgi
19.04.15,14:10
slepačia polievka, morčacia roláda plnená slaninou, syrom a medvedím cesnakom, ryža, opekané zemiaky, tvarohový dezert na spôsob tiramisu
Žabinka
20.04.15,09:27
zvýšilo z nedele.. polievka zeleninová, vyprážaný syr, zemiaky, tatárska, a na prilepšenie- koláčik od nádejnej nevesty, je výborný..
Anika61
20.04.15,09:54
Masove guľky v paradajkovej omáčke,zemiaky:)/kto chce:Dje aj trocha knedle:)/
Kristina27
20.04.15,09:59
Žabinka, nemôže sa s nami podeliť "nádejná nevesta" o receptík, koláčik vypadá veľmi dobre.
Žabinka
20.04.15,10:37
Žabinka, nemôže sa s nami podeliť "nádejná nevesta" o receptík, koláčik vypadá veľmi dobre.
to bude niektorý z pudingových, ja som to identifikovala ako upečená tmavá piškóta, na to detské piškóty, na ne pudingovo-maslová vrstva, a znovu opakovať, vrch posypaný grankom.. v tej pudingovej časti som cítila aj tvaroh..
Kristina27
20.04.15,10:59
Ďakujeme, vyskúšame :-)
Oliwa
20.04.15,12:57
Žabinka, nemôže sa s nami podeliť "nádejná nevesta" o receptík, koláčik vypadá veľmi dobre.
to bude niektorý z pudingových, ja som to identifikovala ako upečená tmavá piškóta, na to detské piškóty, na ne pudingovo-maslová vrstva, a znovu opakovať, vrch posypaný grankom.. v tej pudingovej časti som cítila aj tvaroh..
Žabík, to hnedé je fakt pečená piškóta? Podľa obrázku by som to tipovala skôr na BB alebo Marína keksy alebo nejaké pláty... :rolleyes: Ja by som teda piškótu na tak tenúčko neprekrojila...
Mne sa to podobá na nejakú odnož tiramisu... :)
bettylou
20.04.15,13:00
špenátová polievka, rizoto zo zbytku včerajšej kury a halásle :)

zajtra prípadne niečo z tohoto
http://najky.webnoviny.sk/tie-najlepsie-jedla-z-ruska-toto-nevymyslis/
:D
osky
20.04.15,14:56
peciem kuriatko bez prs-tie su zu nalozene v Marinade,
ryza basmati a kuceravy hlavkovy salat s mrkvou

ako predjedlo zu manzel zbachol balicek velkonocnych vajicok... :-O
Žabinka
20.04.15,15:30
Žabinka, nemôže sa s nami podeliť "nádejná nevesta" o receptík, koláčik vypadá veľmi dobre.
to bude niektorý z pudingových, ja som to identifikovala ako upečená tmavá piškóta, na to detské piškóty, na ne pudingovo-maslová vrstva, a znovu opakovať, vrch posypaný grankom.. v tej pudingovej časti som cítila aj tvaroh..
Žabík, to hnedé je fakt pečená piškóta? Podľa obrázku by som to tipovala skôr na BB alebo Marína keksy alebo nejaké pláty... :rolleyes: Ja by som teda piškótu na tak tenúčko neprekrojila...
Mne sa to podobá na nejakú odnož tiramisu... :)
máš pravdu Oliw, sú to BB keksy, chlapec ma poučil..:cool: keď budem mať recept, tak ho určite priložím..
pmajap
20.04.15,16:14
máš pravdu Oliw, sú to BB keksy, chlapec ma poučil..:cool: keď budem mať recept, tak ho určite priložím..
Danka to bude asi tento, je veľmi dobrý, ale keksy musia byť podľa receptu, z iných to nie je ono.
Oliwa
20.04.15,16:21
Danka to bude asi tento, je veľmi dobrý, ale keksy musia byť podľa receptu, z iných to nie je ono.
Majka, nemienim Ti protirečiť ;), ale ono to určite nie je, aj keď je to fajné a oveľa rýchlejšie ako bude to, na čo čakáme od Žabinkinej "nevesty" :D... Týmto som bola zrovna dnes ponúknutá :), aj som ho už asi 2x robila. To je len šľahačka s pochúťkovou smotanou a viac vrstiev keksov. V tom Žabinkinom sú aj piškóty, aj tvaroh tam identifikovala... :rolleyes: Podľa mňa to bude "Nevestine tiramisu"... :D
pmajap
20.04.15,16:34
Oliwa máš pravdu, nedočítala som;)
lujza.j
20.04.15,16:37
Oliwa
20.04.15,16:44
http://static.zlacnene.sk/foto/vyrobky/380500/380497.jpg
možno sú to...
Lui, môžu byť, ale určite nie v tomto recepte... Medové majú po prekrojení takú medovú farbu, a Žabinka už aj napísala, že sú tam BB keksy.
Peggynka
20.04.15,16:53
Indián alebo Mohykán keksy :)
Oliwa
20.04.15,17:03
Žeby som skúsila cez víkend? :rolleyes:

https://www.youtube.com/watch?v=1AjPKYFhpWg
Už som len čakala, kedy načrie džbánom a okrem whisky tam šprtne aj trochu z benátskeho kanála...:D:D:D
Peggynka
20.04.15,17:07
Žeby som skúsila cez víkend? :rolleyes:
Už som len čakala, kedy načrie džbánom a okrem whisky tam šprtne aj trochu z benátskeho kanála...:D:D:D
Včera som to videla-žiadna veda ako tu na portáloch o varení hádka o originalite :eek: mascarpone,tvaroh,smotana...aj puding a v lete s ríbezľami...uff :):):)
Oliwa
20.04.15,17:16
Žeby som skúsila cez víkend? :rolleyes:
Už som len čakala, kedy načrie džbánom a okrem whisky tam šprtne aj trochu z benátskeho kanála...:D:D:D
Včera som to videla-žiadna veda ako tu na portáloch o varení hádka o originalite :eek: mascarpone,tvaroh,smotana...aj puding a v lete s ríbezľami...uff :):):)
Jamie varí s ľahkosťou... On nerobí z ničoho vedu a robí to tak presvedčivo, že sa človeku začnú zbiehať slinky... či je to mäso, cestoviny alebo obyčajný šalát...:)
Tweety
20.04.15,17:47
Rascová polievka. segedínsky guláš, chlieb. Kakaová roláda s krémom z mascarpone.
Žabinka
20.04.15,18:44
tak, tu je..
Pudingový koláč
SUROVINY
PLNKA:
• Tri balíčky pudingového prášku
• Liter mlieka
• 100 g kryštálového cukru
• 100 g masla
• 250 g jemného tvarohu

KOLÁČ:
• 3 balenia vanilkových BB keksov
• 2 balenia tmavých BB keksov
• Jahodový džem
• 40 ml kyslej smotany
• 1 balíček vanilínového cukru
• 1 balenie okrúhlych piškót
• 1 balenie okrúhlych tmavých piškót
• 1 balíček škoricového cukru

POSTUP:
Z pudingového prášku, mlieka a z cukru uvaríme puding. Ešte do horúceho vmiešame maslo. Po vychladnutí doň zapracujeme tvaroh a dobre vymiešame.
Celkové množstvo keksov a piškót rozdelíme na dve časti. Na plech šachovito poukladáme jednu časť bledých a tmavých BB keksov a potrieme džemom. Rovnako šachovito navrstvíme aj jednu časť bledých a tmavých piškót.
Zalejeme plnkou. Navrch striedavo poukladáme druhú časť BB keksov a piškót, potrieme ich kyslou smotanou vymiešanou s vanilínovým cukrom. Vrch posypeme škoricovým cukrom a necháme ležať v chladničke aspoň 2 hodiny.
Oliwa
20.04.15,18:51
Dočkali sme sa... ;) Ďakovala...:)
Žabinka
21.04.15,12:05
na dnes som si urobila šalát.. len sa obávam, či mi z neho niečo ostane, keď sa doň nanosia moje kobylky.. ale sklamal ma syr, zbadala som v obchode nový typ, ale mala som radšej ostať verná starej značke.. už budem múdrejšia nabudúce..
Anika61
21.04.15,13:58
Robila som domacu pizzu-2 druhy sunky,salam,2 druhy syra,dom.leco,oregano:)
mimaBe
21.04.15,16:55
frankfurstká polievka, červený kapustový prívarok, fašírka a chlebík :)
osky
21.04.15,20:03
dnes sme dojedli kuriatko bez prs ,priloha Bola na pare-mrkva,cukina a zelena spargla zmiesana so zbytkom basmati ryze-mnam
Peggynka
21.04.15,20:27
Zajtra: cícerová polievka s majoránkou,bravčové na paprike,penne (teraz som dovarila,o 21:15 si dedič spomenul,že má dva dni dennú :D ).
evuš
22.04.15,05:09
Zelená špargľa s holandskou omáčkou
osky
22.04.15,05:57
Zelená špargľa s holandskou omáčkou


evi,vidim ze aj vy ficite na spargli.veru,treba sa jej nadzgat v sezone,kym je cas.
aj u nas,skoro kazdy den,bud ako priloha alebo len tak,alebo ako hlavny chod.neviem sa jej dojest.
osky
22.04.15,05:59
u nas dnes,kuracie sote-z prsicok v Marinade/zu od pondelka/,petrzlenove zemiacky s medvedim cesnakom,zelena spargla na pare,cerveny hlavkovy salat s redkovkami
evuš
22.04.15,06:08
u nas dnes,kuracie sote-z prsicok v Marinade/zu od pondelka/,petrzlenove zemiacky s medvedim cesnakom,zelena spargla na pare,cerveny hlavkovy salat s redkovkami

Mňam ;)
Žabinka
22.04.15,07:13
bazalka mi prerástla cez hlavu, tak som večer urobila mleté mäso, baklažán, paprika, paradajky, čerstvá bazalka a veľa cesnaku.. plus cestoviny.. a ešte posypať syrom..
evuš
22.04.15,07:27
Zelená špargľa s holandskou omáčkou


evi,vidim ze aj vy ficite na spargli.veru,treba sa jej nadzgat v sezone,kym je cas.
aj u nas,skoro kazdy den,bud ako priloha alebo len tak,alebo ako hlavny chod.neviem sa jej dojest.

Osky, deti ju nechcú - tie majú iné... ale ja ju zbožňujem.....sama som schopná pol kila zjesť na posedenie....
Tweety
22.04.15,07:29
Cigánska pečienka, opekané zemiaky, zeleninový šalát.
Peggynka
22.04.15,08:29
Osky, deti ju nechcú - tie majú iné... ale ja ju zbožňujem.....sama som schopná pol kila zjesť na posedenie....
Ja som deti naučila na špargľu už pred 30-timi rokmi (vtedy bola len konzervovaná) a napr. kuracie rezne zapekané so špargľou a syrom sú pre nich lahôdkou.V tom čase to bola v našich krajoch neznáma zelenina.
evuš
22.04.15,09:13
Ja som deti naučila na špargľu už pred 30-timi rokmi (vtedy bola len konzervovaná) a napr. kuracie rezne zapekané so špargľou a syrom sú pre nich lahôdkou.V tom čase to bola v našich krajoch neznáma zelenina.

Peggy skúšali, fŕkali... aspoň mne zostane viac :D ..hnevá ma to, ale čo mám spraviť ? :confused:
osky
22.04.15,09:16
Zelená špargľa s holandskou omáčkou


evi,vidim ze aj vy ficite na spargli.veru,treba sa jej nadzgat v sezone,kym je cas.
aj u nas,skoro kazdy den,bud ako priloha alebo len tak,alebo ako hlavny chod.neviem sa jej dojest.

Osky, deti ju nechcú - tie majú iné... ale ja ju zbožňujem.....sama som schopná pol kila zjesť na posedenie....


Evi,podla toho ako ju robis.moj muz ju tiez ako hlavne jedlo odmieta,ale ked ma k tomu kus mäsa alebo ryby a hodim mu to na tanier,zje to-bez komentara,vie ze mu aj tak nepomoze ...:-D

v at sa tradicne robi posypana struhankou na masle a s holandskou omackou.ja osobne by som tu omacku nezjedla asi ani v koncentraku...brrr

volakedy sme ju aj smazievali ako karfiol a da sa napr.zapekat so syrom-skus ju skryt do niecoho alebo skombinovat s niecim.je velmi zdrava.
katka 23
22.04.15,12:40
polievka kyslá kapustová s hubami , kuracie stehná pečené, paprikové zemiaky
evaj63
22.04.15,19:07
Pečená plnená kačica, dusená kapusta a domáce parené knedle.
wirgi
23.04.15,12:51
segedínsky guláš, knedľa
Žabinka
23.04.15,12:54
segedínsky guláš, knedľa
mňam, mňam, mňam.. už sme dávno nemali, urobím budúci týždeň..:)
evuš
23.04.15,16:54
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
Žabinka
23.04.15,17:23
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
evuška, to akože zjem a môžem rovno do plaviek?? taký by som potrebovala.. :rolleyes::D
evuš
23.04.15,19:06
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
evuška, to akože zjem a môžem rovno do plaviek?? taký by som potrebovala.. :rolleyes::D


Danka, dnes som objavila na Pravda.varecha.sk, zjedla som, fajne bolo, no neviem, kde som v recepte spravila chybu, ale plavky sa mi tušim zbehli :D:D:D
Žabinka
23.04.15,19:34
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
evuška, to akože zjem a môžem rovno do plaviek?? taký by som potrebovala.. :rolleyes::D


Danka, dnes som objavila na Pravda.varecha.sk, zjedla som, fajne bolo, no neviem, kde som v recepte spravila chybu, ale plavky sa mi tušim zbehli :D:D:D
:D to je obyčajne aj môj problém..:D
osky
24.04.15,07:06
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
evuška, to akože zjem a môžem rovno do plaviek?? taký by som potrebovala.. :rolleyes::D


Danka, dnes som objavila na Pravda.varecha.sk, zjedla som, fajne bolo, no neviem, kde som v recepte spravila chybu, ale plavky sa mi tušim zbehli :D:D:D



:-D
osky
24.04.15,07:12
dnes zemiaky,spargla a brokolica na pare

vecer pre muzsku polovicku omeleta so syrom a paprikou, alebo leco z domacich vajec.
kvaskovy alebo celozrnny chlieb-kazdy podla chuti


dostali sme od svagra cerstvych pstruhov,este mali lanko v papulkach,prave som ich dokuchala-budu zajtra na obed,mnam
Anika61
24.04.15,10:30
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
Evka a ja som myslela,ze je to daka specialita s hubami:eek::D
Žabinka
24.04.15,10:40
Plavkový šalát s quinoa, špenátu, cherry rajčín, avokáda a mladej cibuľky :D
Evka a ja som myslela,ze je to daka specialita s hubami:eek::D
anička, akože plávkový?? mňa to tiež v prvej chvíli napadlo, ale plávky, v apríli.. tak druhá možnosť čo mi napadla, boli plavky..:D
evaj63
24.04.15,16:00
Pizza, pre tentokrát kupovaná, na iné nebolo času.
Anika61
25.04.15,08:27
Hovadzia polievka,kôprova omacka,knedla a masko z polievky...a kolac ''este sa uvidi''':D:)
pmajap
25.04.15,08:33
Reznisko, karé s kostičkou, zemiaky, pečie sa ďalší jablkový koláč a cestovné rezne bez nožičky
wirgi
25.04.15,10:37
Polievka z morky, zapekané rezne z krkovičky na pive a cibuli so syrom ,zemiaková kaša, koláč nádejnej žabkinej nevesty :D od včera ostala fazuľová s údeným