lujza.j
25.04.15,13:11
malé kurátko pečené v remoske.. k tomu dusená kysla kapusta na slaninke a mede....a varím kúsok slaninky od kukuč ako podklad na fazulovú-príjazdovú polífku pre chlapa:D
Dáša_
25.04.15,12:34
hŕstková polievka a špenátové halušky
evuš
26.04.15,09:40
Kuracia polievka so zeleninou a rezancami, pečené kurča, ryža, zemiakové pyré, zeleninový šalát /rajčiny, cibuľa, uhorka, paprika/, ovocný koláčik so želatinou, zmrzlina.....
Tweety
26.04.15,09:51
Hovädzia polievka s rezancami, vyprážané karé, zemiakové pyré, čerstvý zeleninový šalát, limetkovo malinová zmrzlina.
evaj63
26.04.15,10:46
Kuracia polievka, segedín, synovi kari kura, dusená jasminova ryža.
wirgi
26.04.15,11:03
tak, tu je..
Pudingový koláč
SUROVINY
PLNKA:
• Tri balíčky pudingového prášku
• Liter mlieka
• 100 g kryštálového cukru
• 100 g masla
• 250 g jemného tvarohu

KOLÁČ:
• 3 balenia vanilkových BB keksov
• 2 balenia tmavých BB keksov
• Jahodový džem
• 40 ml kyslej smotany
• 1 balíček vanilínového cukru
• 1 balenie okrúhlych piškót
• 1 balenie okrúhlych tmavých piškót
• 1 balíček škoricového cukru

POSTUP:
Z pudingového prášku, mlieka a z cukru uvaríme puding. Ešte do horúceho vmiešame maslo. Po vychladnutí doň zapracujeme tvaroh a dobre vymiešame.
Celkové množstvo keksov a piškót rozdelíme na dve časti. Na plech šachovito poukladáme jednu časť bledých a tmavých BB keksov a potrieme džemom. Rovnako šachovito navrstvíme aj jednu časť bledých a tmavých piškót.
Zalejeme plnkou. Navrch striedavo poukladáme druhú časť BB keksov a piškót, potrieme ich kyslou smotanou vymiešanou s vanilínovým cukrom. Vrch posypeme škoricovým cukrom a necháme ležať v chladničke aspoň 2 hodiny.


Danka vyskúšané, chutilo a tej kyslej smotany treba 400ml , ja som dala až 600ml robila som na veľký plech ,tak aby neboli tie piškóty suché :)
mimaBe
26.04.15,12:23
hovädzí vývar s rezancami, sviečková na smotane, domáca knedľa :)
Anika61
26.04.15,13:01
Hrniec kuracieho paprikasu s nokerlami:)
Anika61
26.04.15,16:24
Aj babovka bola:)
babka - ježibabka
26.04.15,18:10
Polievku som nevarila. Včera mi deti pomáhali so sadením bola kapustnica s kolenom, zostalo na dnes aj na zajtra. Rezne s ryžou, šalát kto aký chcel miešaný - rajčina, uhorka, cibuľa alebo hlávkový. Štrudľa jablkovo maková a pitivo čo mi doniesli.
osky
27.04.15,02:03
sobota:
pecene pstruhy,varene zemiaky s pazitkou a medvedim cesnakom,listovy miesany salat;
polievka-zeleninova cesnacka

nedela:
polievka sobotnajsia
bolonske spagetti

dnes:
polievka este stale rovnaka
marinovane bravcove kotlety,ryza,miesany zeleninovy salat
dusene zajacie stehna na lesnych hubach,spravila som napokon parenu rakusku knedlu zo suchych zemli..
mimaBe
27.04.15,16:54
vyprážané sojové kocky v trojobale alebo karfiol, zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou, cesnakový dresing z kyslej smotany, fazuľová polievka s údeným, bude aj na zajtra :) dávno sme nemali nič vyprážané :)
wirgi
28.04.15,10:59
Z nedele ostali morčacie závitky plnené ovčím ,syrom slaninou a sušenými paradajkami, ryža, dnes som urobila opečené zemiaky na masle s medvedím cesnakom , krémovu polievku s medvedieho cesnaku
Anika61
28.04.15,17:45
Bravcove rezne na prirodno s hranolkami,ladovy salat:)
evuš
28.04.15,18:08
Hovädzie na hrášku, mrkve a kukurici ..zemiakové pyré, chilli, cibuľka, dip....
katka 23
29.04.15,06:49
polievka sedliacka zeleninová , druhý chod neviem presný názov ale sú to br. rezne obalené v múke a vajíčku mierne opečené na panvici a potom dodusené + dopečené v rúre so slaninkou a cibuľou, k tomu zemiaková kaša , kyslá uhorka alebo cvikla
osky
29.04.15,08:21
polievka sedliacka zeleninová , druhý chod neviem presný názov ale sú to br. rezne obalené v múke a vajíčku mierne opečené na panvici a potom dodusené + dopečené v rúre so slaninkou a cibuľou, k tomu zemiaková kaša , kyslá uhorka alebo cvikla

u nas sa to vola zaklepane alebo obratene rezne.robievame hlavne z hovädziny./
Žabinka
29.04.15,08:26
tiež ma napadlo obrátené rezne, ale tam ide ako prvá vklepaná strúhanka, a tú katka nespomína.. možno je to len iná verzia..:) ja mám tiež niekde recept na obrátené rezne, ale ešte som ich nikdy nerobila.. pamätám si však, že keď ich robievala maminka, bolo to výborné.. tak možno skúsim na nedeľu..:rolleyes:
katka 23
29.04.15,08:26
vďaka , tak už viem že nabudúce to budú obrátené rezne
nie , strúhanku nedávam, ale už si spomínam že sme to tiež kedysi robili z hovädziny a volali sme to poľský rezeň ale sme len dusili nepiekli
Peggynka
29.04.15,08:28
Šošovicová na kyslo,znojemské hovädzie filé,ryža.
lujza.j
29.04.15,08:29
U nas sa volaju vtlkane...a vtlkava sa struhanka....
Peggynka
29.04.15,08:33
U nas sa volaju vtlkane...a vtlkava sa struhanka....
Ja som to robievala z hovädzieho zadného-trojobal,opražila a v kukte podusila.:)
Žabinka
29.04.15,08:42
u nás bude tak ako včera, aj dnes - segedín.. a chlapec mi doniesol pór od starkého, tak asi pórová polievka s haluškami..
lujza.j
29.04.15,09:02
U nas sa volaju vtlkane...a vtlkava sa struhanka....
Ja som to robievala z hovädzieho zadného-trojobal,opražila a v kukte podusila.:)
Moja máti tiez...najprv hovadzinu...teraz aj bravčo....ale iba do struhanky,vajca osmazit a sup...do pekaca a do truby....podliala bujonom...je to dokonale...maso makkucke...
katka 23
29.04.15,09:09
U nas sa volaju vtlkane...a vtlkava sa struhanka....
Ja som to robievala z hovädzieho zadného-trojobal,opražila a v kukte podusila.:)
Moja máti tiez...najprv hovadzinu...teraz aj bravčo....ale iba do struhanky,vajca osmazit a sup...do pekaca a do truby....podliala bujonom...je to dokonale...maso makkucke...
áno sú super mäkkučké a šťavnaté, nám už tie vyprážané suché nechutia
Anika61
29.04.15,15:41
vďaka , tak už viem že nabudúce to budú obrátené rezne
nie , strúhanku nedávam, ale už si spomínam že sme to tiež kedysi robili z hovädziny a volali sme to poľský rezeň ale sme len dusili nepiekli
Taketo nieco robievam z hovadziny aj bravcove ked je mastnejsie vyklepem na struhanke a dusim potom-a volam to -nabíjané rezne:D:D:D
Tweety
29.04.15,15:46
Tiež ich robím, aj hovädzie aj bravčové , dusím ich v takom náleve z kečupu, masla, vegety, horčice, sú famozne.
evuš
29.04.15,16:03
Hm...dnes večeru robí manžel...takže rezne....:eek::D:D
evaj63
29.04.15,16:57
Fazulová polievka na sladko, kapustné strapačky a údeené rebro, uvarené vo fazuli.
Žabinka
30.04.15,06:36
dnes máme malú rodinnú seansu, večer som upiekla roládu, ešte ju dáko šľahačkou dozdobím.. ráno som si nachystala na upečenie špíziky, a ešte k tomu urobím zeleninový šalát..
evaj63
30.04.15,16:28
Karfiol v cestíčku a strúhanke, pečený v rúre, varené zamiaky s petržlenovou vňat'ou, tatarka.
evaj63
01.05.15,16:19
Ryžová nákyp s mandarínkami.
Tweety
01.05.15,16:31
Na chate, chatičke- porková polievka s krupicovými haluškami, lososové steaky, pečené zemiačky, zeleninový šalát, čokomafiny s drobným ovocím.
Anika61
01.05.15,17:31
Obed segedinsky gulas so zemlovou knedlou/ostalo na dne-muz ho moooze/:D:Da pecene pstruhy potocne-plnene pazitkou a cesnakom:)
evuš
01.05.15,18:47
Robila som špìzy /marinované kuracie, šampiňóny, cukina, červenná paprika/.. boli super...k tomu opekané zemiaky a chilli.....
Tweety
02.05.15,14:21
Polievka odvčera, marinované bravčové rebierka, pečené zemiaky, šalát, kakaovokokosová roláda s krémom z mascarpone .
buchač
02.05.15,15:01
Mal som dnes na výber :

1.Fazuľa
2.Fazuľa
3. Alebo fazuľa...

Tak som si dal fazuľu....;)
Tweety
02.05.15,15:02
Mal som dnes na výber :

1.Fazuľa
2.Fazuľa
3. Alebo fazuľa...

Tak som si dal fazuľu....;)
A nenapíšeš, na aký spôsob boli tie fazule?
buchač
02.05.15,15:04
Mal som dnes na výber :

1.Fazuľa
2.Fazuľa
3. Alebo fazuľa...

Tak som si dal fazuľu....;)
A nenapíšeš, na aký spôsob boli tie fazule?
Varená...a s chlebom...;) :D
mimaBe
02.05.15,18:52
brokolicový krém s cesnakovými krutónmi, zemiaková kaša, ryba na masle zapekaná so zeleninou a oreganom, mrkvový šalát s jablkami, perník s džemom a čokoládou :)
evuš
02.05.15,19:15
Zbytok špízov, pečené hoki, zemiaky, chlieb, zelenina, chilli....
buchač
03.05.15,08:36
Dnes mám na výber :

1. Hurky
2. Hurki
3. Jelito
4. Prejt

Ale asi si dám len jaternice so zemiakmi plus nejaká uhorečka a kyslá kapusta...;)
osky
03.05.15,09:39
piatok:
vyprazane rybie file,spenat,parene zemiaky

sobota:
pecene kurca na pivovej plechovke,na pare mrkva,biela spargla a petrzlen-pridana do ryze so stavou z kurata

nedela:
vyprazane bravcove rezne a hovädzie fasirky,zemiaky s petrzlenovou vnatkou,ryza od vcera,zemiakovy chlieb,hlavkovy salat s cerstvou cviklou
evuš
03.05.15,09:49
Šošovicová kyslá /na prianie detí/, bravčové i kuracie marinované rezne v cesnakovomliekovej majde, dnes obalené v strúhanke a vysmažené, zemiakové pyré, sterilizovaná cibuľka, čerstvá zelenina... Ako dezert zmrzka... ja nič...trochu minerálky a suchár - možno...
Peggynka
03.05.15,10:26
Začorka s kyslou kapustou (na želanie dcéry :) ),marinovaná krkovička v BBQ whisky marináde,zemiaková kaša s viedenskou cibuľou,uhorkový šalát.Orechový,makový a kakaový závin ku káve.
evaj63
03.05.15,11:40
Kuracia s rezancami, pečené kura potreté bylinkovým maslom pod kožou, dusené zemiaky s cibul'kou a petržlenovou vňat'ou,pečené plnené papriky syrom a klobásou,rukolový šalát, synovi k mäsu ryžu a dusenú mrkvu. Ešte nejaký koláčik.
babka - ježibabka
03.05.15,11:41
Polievka klasika mäsová, kuracie stehná, ryža, hlávkový šalát. Mala som ešte 7 scvrknutých jabĺk, tak kysnutý jablkovo - makový koláč. Ak z neho zostanem dám zajtra synovi na Moravu.
Žabinka
03.05.15,12:45
hovädzia polievka, kuracie špíziky (na obrázku už bez paličky :)), hranolky, americký dresing.. svadobná tortička, nestihla som odfotiť..:cool:
wirgi
03.05.15,13:37
kuracia polievka, prírodný rezeň so syrom, zemiaková kaša, jablková štrúdla z lístkového cesta
osky
04.05.15,08:51
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka
evuš
04.05.15,08:57
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka

Osky, do tvarohu stačí dať trošičku strúhanky, najlepšie domácej, čerstvo zomletej....
veronikasad
04.05.15,09:00
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka
bielok z vajíčka vyšlahám na sneh a do tvarohu pridávam aj detskú krupicu (1-2 pol.lyžice)
Tweety
04.05.15,09:00
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka
Ja strúhankou alebo pomrvenými piškotami posypem priamo cesto a až potom dám plnku. Alebo ak je redší tvaroh tak ešte pridám trocha zlatého klasu.
Peggynka
04.05.15,09:21
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka
Pridaj do tvarohu Creme Olé puding vanilkový bez varenia Dr.Oetker (cca 1PL-podľa množstva) :)
pmajap
04.05.15,10:07
dnes dojedame od vcera,upiekla som este strudle z listkoveho cesta,lebo mlsna nas honi:
makovu s jablkami a tvarohovu s orechami-ta mi ,ako vzdy trochu vytiekla-ak mi da niekto typ na opravu,vdaka
Osky tvaroh zvodnatie od cukru, cesto potri maslom, daj trochu strúhanky a tvarohovú plnku bez cukru, cukor posyp po plnke a zroluj, alebo daj med, ale tiež na plnku. Tvaroh je lepší hrudkový.
Anika61
04.05.15,13:06
Ak do plnky pridas vajce nevytecie:)
Anika61
04.05.15,13:11
Polievka z kohuta zo vcera a kolienka s vajcom slaninkou a cerstvou pazitkou:)
evuš
04.05.15,14:57
Polievka zo včera, 2 porcie rezňov so zemiakmi, ostatní penne s brokolicou a cesnakovo-syrovou omáčkou
Peggynka
05.05.15,07:23
Kapustová so sliezskou klobásou,vyprážaná sabinovská hrudka,zemiaky s maslom,tat.omáčka.
evuš
05.05.15,15:31
Steak z bravčovej panenky, varené zemiaky s petržlenovou vňatou /domácou, čerstvou/, bazalková omáčka alebo chilli....ja živočíšne uhlie, čaj na žalúdok a trochu suchých varených zemiakov....
evaj63
05.05.15,15:59
Dnes trošku reciklovaný obed, zostalo mi pečené kuracie prso, tak cestovinový alát so zeleninou s kuracím mäsom.
Anika61
05.05.15,16:40
Dusena bravcova krkovicka na zelenine /pokrajana na rezanceky/ryza a zelerový salat'':)
osky
05.05.15,16:46
vdaka vsetkym gazdinkam za typy-no,vajicko som zu nemala.....normalne davam ten vanilkovy puding a potriem vrch vajickom-ale aj tak vzdy praskne a vytecie-pritomstrudlu este aj ponarezujem.
no terqz som dala mlete orechy,som myslela ze to stiahnu,ale zistila som,ze bolo prilis Vela plnky,skoro ani cesto nebolo vidno...
Peggynka
05.05.15,17:30
vdaka vsetkym gazdinkam za typy-no,vajicko som zu nemala.....normalne davam ten vanilkovy puding a potriem vrch vajickom-ale aj tak vzdy praskne a vytecie-pritomstrudlu este aj ponarezujem.
no terqz som dala mlete orechy,som myslela ze to stiahnu,ale zistila som,ze bolo prilis Vela plnky,skoro ani cesto nebolo vidno...
Je rozdiel,či dáš obyč. puding,alebo puding bez varenia.Vyskúšaj.
Žabinka
06.05.15,07:31
večer som varila na želanie chlapčeka (vraj aby konečne pribral :cool: ) - kuracie prsia, dusené a opečené, dusená zelenina.. a ráno som dorobila ryžu..
evuš
06.05.15,07:35
večer som varila na želanie chlapčeka (vraj aby konečne pribral :cool: ) - kuracie prsia, dusené a opečené, dusená zelenina.. a ráno som dorobila ryžu..

To mi robíš naschváľ Danka ?? :D:D ...ale na obed skúsim varené zemiaky a kúsok vareného mäsa, lebo ja zahyniem ;)
Žabinka
06.05.15,07:37
večer som varila na želanie chlapčeka (vraj aby konečne pribral :cool: ) - kuracie prsia, dusené a opečené, dusená zelenina.. a ráno som dorobila ryžu..

To mi robíš naschváľ Danka ?? :D:D ...ale na obed skúsim varené zemiaky a kúsok vareného mäsa, lebo ja zahyniem ;)
veď kuracie mäsko podusené s mrkvou, s ryžou, to môžeš..
alebo varený zemiak, s tvarohom.. to sú naše osvedčené jedla v podobných prípadoch..
osky
06.05.15,07:47
pecene kurca ,hranolky v rure,mrazena miesana zelenina na pare,hlavkovy salat-vsetko Bio :-D ...........viem,viem,bio je somarina -ok :-D
Tweety
07.05.15,07:53
Šošovicová polievka, rizoto z odkostených kuracích stehien na biielom víne, rapadajkový šalát.
evaj63
07.05.15,12:46
Frankfurtská polievka, parené buchty so slivkovým lekvárom a kakaom.
Anika61
07.05.15,18:24
Fasirky z bravcoveho maska,pucene zemiaky s maslom, jablkovy kompot/bio domaci:D:D:)/
osky
08.05.15,07:51
dnes cestovina so sampinonovou omackou,pazitkou a petrzelkou
lujza.j
08.05.15,15:36
špenát a ,ryba....brr...zase to dlho nebudem variť.....
možno zajtra si uvarím kura...iba tak s cibulou a horčicou si dám....
jesť je nuda...:D
evuš
08.05.15,15:55
Mala prísť návšteva, no ospravedlnila sa...nakoľko bolo všetko pripravené piatkovali sme so sviatočnejším obedom..... Hovädzia polievka so zeleninou a rezancami, bravčová panenka s dubákovou omáčkou, pečené zemiaky....ale dezert som už nepiekla :D
kukučka
08.05.15,20:09
Toľko dobrôt, revem! :D Panikárim, špajza plná, mraznička tiež, prejedám sa. :mee: Kuracia polievka s kopou zeleniny bez rezancov, fazuľková s kopou kôpru, kôprová omáčka s párkami, drobkový paprikáš, losos na masle s mrkvovou kašou a uhorkovým šalátom. Pažítky plná záhradka, bryndza v mrazničke, zajtra bude polievka aj šmirkas.
Dáša_
08.05.15,20:28
ja som dnes šantila na záhrade, tak iba dovážka pizze - má to svoje čaro - aj riadu pomenej, aj rýchlo urobené, ani neporiadku v kuchyni.... Zajtra dám asi vysmážaný karfiol.... Len je možné, že zvolím variantu v rúre.
terezamaria
09.05.15,10:06
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.
terezamaria
09.05.15,11:39
Rajčinová polievka, fašírka, zemiačky so slaninkou a cibuľkou robené v jednolyžicovej fritéze, obloha.
buchač
09.05.15,11:57
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.
Chudáčik dievča...pomáhalo a aj napriek tomu ho do chladničky stará mať zavrela...že vraj oddych...
mimaBe
09.05.15,11:59
Buchač :D:D:D
Mila123
09.05.15,11:59
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.
Chudáčik dievča...pomáhalo a aj napriek tomu ho do chladničky stará mať zavrela...že vraj oddych...
preto radšej nepomáhaš....
terezamaria
09.05.15,12:40
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.
Chudáčik dievča...pomáhalo a aj napriek tomu ho do chladničky stará mať zavrela...že vraj oddych...
Juraj a vnučka hovorí, že jej je fajn, no hold mladým je všade dobre:)
Tweety
09.05.15,15:21
Včera a dnes na chate chatičke: polievka z morčacích krídel s rezancami, kuracie medailonky, opekané zemiaky, rapadajkový šalát, hov. dusené, penne.
buchač
09.05.15,15:24
preto radšej nepomáhaš....
Ja keď varím, tak KAŽDÝ musí vypadnúť z kuchyne...čo sa deje, mimochodom, už 35 rokov...;)
babka - ježibabka
09.05.15,16:57
Dnes a zajtra polievka drobky z husokačky, škvarky a pečienka, pečená husokačka, lokše.
evaj63
09.05.15,17:26
Kurací vývar /sliepku nemali/ so zeleninou a rezancami-dcéra je chorá a nič iné nechce.NA prílepšenie kysnuté slnečnice, jedna oškvarková, druhá cesnakovo-jogurtovo syrová.
Anika61
09.05.15,19:11
U nas bravcove rezne ,zemiakove pyre,kysle uhorky
/neboli prihorene:-) :-) :-) len-zla fotka:-) :-) :-)
terezamaria
09.05.15,20:21
U nas bravcove rezne ,zemiakove pyre,kysle uhorky
/neboli prihorene:-) :-) :-) len-zla fotka:-) :-) :-)
Anička naozaj vyzerajú riadne prihorené:):):)No treba niečo poopraviť na foťáku a dať svetlejšiu farbu....
Anika61
10.05.15,06:32
Zabudla som prepnut fotak...mala som nastavene ''na slnko'':Da v kuchyni tma''...Terezka:):)
terezamaria
10.05.15,06:51
Zabudla som prepnut fotak...mala som nastavene ''na slnko'':Da v kuchyni tma''...Terezka:):)
Určite chutili výborne, aj keď si ich odfotila jak " potmavších", veď Ty si kuchárka tip-top.
terezamaria
10.05.15,06:53
Dnes a zajtra polievka drobky z husokačky, škvarky a pečienka, pečená husokačka, lokše.
Olinka nič ma tak neirituje, ale tá obrovská pečienka....mňam taký kúštiček by bodol....to je najväčšia dobrota.
Terezia13
10.05.15,06:54
Dnes a zajtra polievka drobky z husokačky, škvarky a pečienka, pečená husokačka, lokše.
Olinka nič ma tak neirituje, ale tá obrovská pečienka....mňam taký kúštiček by bodol....to je najväčšia dobrota.
.............aj mne aj mne!!!
Peggynka
10.05.15,07:12
Zabudla som prepnut fotak...mala som nastavene ''na slnko'':Da v kuchyni tma''...Terezka:):)
Aj po tme zjem :)
lujza.j
10.05.15,07:15
všetky by ste mohli tak fotiť...aspoň by mi menej sliny tiekli!!!!:D:D...pečénka a lokšééé....revéém:D
evaj63
10.05.15,10:45
Kurací vývar sozeleninou arezancami- druhá várka, sviečková na smotane, domáce parené knedle. Po obede zmrzlina.
Darina1234
10.05.15,11:02
cesnakova polievka, kuracie rolky s brokolicou, sunkou a syrom, ryza a opekane zemiaky
babka - ježibabka
10.05.15,15:49
Dnes som iba piekla. Starodávny báleš. Jeden lekvarovo - orechový, druhý lekvarovo - makový. Mládež ma ponúkla šálkou kávy.
katka 23
10.05.15,16:59
polievka hovädzí vývar s rezancami, plnená pečená krkovička , zemiaková kaša, k tomu posledná kyslá kapusta zo suda a keďže po kyslej kapuste mi koláč nepasuje tak na olovrant ku káve chlebík s masťou z krkovičky s plátkom plnky
kukučka
10.05.15,19:09
Polievka hovädzia so špikovými knedličkami, zemiaková kaša, cuketkové placky a uhorkový šalát.
Dostali sme krabicu svadobných koláčov.
Ja som ma jahňaciu pečienku na kokosovom tuku a bola najlepšia, akú som kedy jedla.
Žabinka
11.05.15,09:21
dojedáme z víkendu.. kyslá šošovicová polievka, kuracie prsia v cestíčku, nové maslové zemiaky, miešaný zeleninový šalát..:)
erzet
11.05.15,15:42
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.

Prečo dcéra odpočíva v chladničke?
erzet
11.05.15,15:46
Zabudla som prepnut fotak...mala som nastavene ''na slnko'':Da v kuchyni tma''...Terezka:):)
Určite chutili výborne, aj keď si ich odfotila jak " potmavších", veď Ty si kuchárka tip-top.

Takto vyzeral?
terezamaria
11.05.15,15:58
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.

Prečo dcéra odpočíva v chladničke?
Robert daj pokoj, ja mám len chalanov, to vnučka pomáhala a putrtaj oddychoval v chladničke.....vy chlapi ste podkušitelia :-)
babka - ježibabka
11.05.15,16:28
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.

Prečo dcéra odpočíva v chladničke?
Robert daj pokoj, ja mám len chalanov, to vnučka pomáhala a putrtaj oddychoval v chladničke.....vy chlapi ste podkušitelia :-)
A vlastne kde sa doteraz zašíval? Nemal koho podkúšať?
evuš
11.05.15,17:07
Bravčové kocky na zelenine, varené zemiaky posypané pažítkou, kto chcel bezmäsité - zelená špargľa s holandskou omáčkou....ako druhá večera topeničky s cesnakom
Peggynka
12.05.15,07:31
Brokolicová polievka,vyprážaný syr,nové zemiaky,tat.omáčka/zeleninový šalát.
Žabinka
12.05.15,07:38
ja si momentálne zobem zo šalátu.. a keď prídem domkov, bude losos, nové zemiačky maslové..
wirgi
12.05.15,09:52
polievka z medvedieho cesnaku s opraženým chlebom, brokolicové fašírky, zemiaková kaša, dresing z bieleho jogurtu
erzet
12.05.15,18:38
Putrtaj upečený, vnučka pomáhala, už oddychuje v chladničke.

Prečo dcéra odpočíva v chladničke?
Robert daj pokoj, ja mám len chalanov, to vnučka pomáhala a putrtaj oddychoval v chladničke.....vy chlapi ste podkušitelia :-)
A vlastne kde sa doteraz zašíval? Nemal koho podkúšať?

Ja Vás tajne sledujem. Som v pozadí
erzet
12.05.15,18:48
polievka z medvedieho cesnaku s opraženým chlebom, brokolicové fašírky, zemiaková kaša, dresing z bieleho jogurtu

Bol som na Devínskej Kobyle, a... nejde mi sem pridať foto
avalik
12.05.15,19:25
tekvicový prívarok s duseným mäskom a zemiakmi
osky
12.05.15,19:27
Dnes a zajtra polievka drobky z husokačky, škvarky a pečienka, pečená husokačka, lokše.


pane boze,hod Sem aspon jednu loksu,mnaaaaam,mne sa tazi s tym babrat,nemam teraz cas...
ale tiez planujem na stvrtok kacice pecene s rakuskou zemlovou knedlou a cervenou kapustou-dojdu slovaci,nech sa najeda do syta .-D

inak ja zu kacku vidiet nemozem,vsak cez vikend som piekla s ryzou .
a v sobotu boli pecene pstruhy,pecene zemiaky a zelena spargla-sme sa sli s tym podusit...

vcera muz dojedol posledny kus tej kacky a ja som si kupila vo fastfoode koooooonecne nieco riadne kaloricke a nezdrave-vyprazany syr s hranolkami-uj ale mi bolo,som myslela ze noc stravim nad zachodo,ale nakoniec som to predychal....

tak dnes len dietnejsie-spargla aspargla a spargla,detoxikacny cajik a spargla :-D
Žabinka
13.05.15,08:23
včera aj dnes.. paradajková polievka so syrom, losos, varené zemiaky..
Tweety
13.05.15,08:24
Rascová s vajcom a kuľaša s rozpraženým masielkom.
evuš
13.05.15,08:42
Omeleta s dubákmi a mladou cibuľkou, k tomu paradajka a uhorka....
Peggynka
13.05.15,09:02
Včera večer som varila chili con carne (dedičovi do roboty) a dnes pre mamu mrkvovú pol. s ovsenými vločkami,dusené kuracie stehná na hrášku s ryžou (ráno volala,že celú noc nespala,či jej neuvarím).Ja by som jej každý deň uvarila,ale je ako malé decko...ja sama :D
wirgi
13.05.15,10:56
morčacie stehno pečené na kyslej kapuste , zemiaková kaša
evaj63
13.05.15,15:13
Francúzske zemiaky, uhorkový šalát.
mimaBe
13.05.15,15:23
cesnaková polievka s krutónmi, hovädzí mexický guláš, ryža, miešaný zeleninový šalát
katka 23
13.05.15,18:14
my dnes a zajtra hrachová polievka, kuracie soté so zeleninou k tomu slovenská ryža
avalik
13.05.15,18:20
dnes som si ukuchtila cviklové krupoto na môj spôsob :D
ostalo mi dusené bravčové mäsko, čo som mala včera ku tekvici, uvarila som krúpy a opiekla-udusila cviklu nasekanú na kocky s cesnakom ... všetko premiešať, na vrch trochu parmezánu ... a mňam :)
evuš
13.05.15,18:24
Prišla som domov - horúce zemiakové placky alá moja životná láska :D ..
Večera - frankfurtská polievka
Tweety
14.05.15,08:24
Polievka odvčera a fliačky s hlávkovou kapustou. A ešte zostalo aj z lakocinky od nedele, perníka.
Žabinka
14.05.15,08:37
u nás je dnes lečo.. nechcelo sa mi variť.. no a samozrejme ešte ostala paradajková polievočka so syrom a bazalkou..
Anika61
14.05.15,15:08
Zeleninova polievka s mrvenickou,salatovy privarok so stratenymi vajcami a opecenou spekackou ,maslove''zemiaky:)
evaj63
14.05.15,15:44
Paradajková polievka s cestovinou a syrom, kuracie rizoto so zeleninou, posypané syrom, uhorka.
Peggynka
15.05.15,10:31
Zemiaková na kyslo,dusená bravč. pečeň,ryža s kukuricou,reďkvičkový šalát.
Žabinka
15.05.15,10:45
dnes výnimočne fástfúd.. ale ujo číňan mi zakaždým naloží takú porciu, že sme sa z toho dvaja najedli..:) možno aby som častejšie chodila..:D
evuš
15.05.15,10:53
Obed - omeleta so syrom a pažítkou, zeleninový šalát
Večera - máme päťoslavu spojenú s grilovačkou /mäso, zelenina, grilované rožky/ - slávime meniny, 2x narodky a 2x prijatie na SŠ :D
Tweety
15.05.15,10:55
Evuš, tak posielam gratuláciu oslávencom a nech sa teda grilovačka vydarí k spokojnosti všetkých.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXm3-KnwnTapOILqYU7lmmAJyWlkMNEeKR9ChNiym23E0azNDOdA
evuš
15.05.15,10:56
Evuš, tak posielam gratuláciu oslávencom a nech sa teda grilovačka vydarí k spokojnosti všetkých.

Majka, dík
Žabinka
15.05.15,11:04
Evuš, tak posielam gratuláciu oslávencom a nech sa teda grilovačka vydarí k spokojnosti všetkých.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXm3-KnwnTapOILqYU7lmmAJyWlkMNEeKR9ChNiym23E0azNDOdA
majka, ale takto radšej nie..:D:D:D
Tweety
15.05.15,11:06
Evuš, tak posielam gratuláciu oslávencom a nech sa teda grilovačka vydarí k spokojnosti všetkých.https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXm3-KnwnTapOILqYU7lmmAJyWlkMNEeKR9ChNiym23E0azNDOdA
majka, ale takto radšej nie..:D:D:D
To som dala schválne ako výstrahu.
evuš
15.05.15,11:17
Maji, zabudla si, že dnes som mala školenie o PO a BOZP :D:D
Tweety
15.05.15,11:19
To som nepostrehla, tak bacha, aby si neposkakovala tak, ako ten kuchár pri grile. Lebo, by to bola dvojnásobná hanba.
babka - ježibabka
15.05.15,14:33
Fazuľovo - cícerová kaša s opraženou cibuľou, miešaný šalát uhorka, cibuľa, rajčina, paprika. Kaša je tmavšia, lebo som dala strakavú a nie bielu fazuľu. Chcela som ju minúť.
Peggynka
15.05.15,14:52
[QUOTE="babka - ježibabka"]
Môj muž mal toto rád :mee:
Anika61
15.05.15,15:17
Kuracie maso na horčici cestovina-vrtulky:Dparadajkovy salat
wirgi
16.05.15,12:56
hrachová polievka zo včera, marinovaná jahňacina pečená so zeleninou a zemiakmi,
sliepky nesú ako divé :D tak som ešte vajíčkový šalát bude aj na zajtra
evuš
16.05.15,13:51
Bravčové medailónky na kapary, nové varené zemiaky s pažítkou...polievku som nevarila...prestali mi ich akosi jesť a ja to vyhadzovať nebudem....
Dáša_
16.05.15,14:12
hŕstková polievka, vyprážané rybie filé, zemiaky, cukyna, šalát
evuš
16.05.15,14:34
Včera sme grilovali - najedla som sa cukín a šampiňónov...dnes by som mohla zas....
Anika61
16.05.15,15:07
hrachová polievka zo včera, marinovaná jahňacina pečená so zeleninou a zemiakmi,
sliepky nesú ako divé :D tak som ešte vajíčkový šalát bude aj na zajtra
Vierka jezinkoooo mnaaaaam:)
babka - ježibabka
16.05.15,16:27
Mala som tu syna a vnukov na brigáde, tak veľký hrnčisko hovädzieho gulášu.Zostalo iba trochu, tak domov som im dala jaterničky čo som včera kúpila, nech si upečú na raňajky.
Tweety
16.05.15,17:31
Brokolicová s krúpam a zemiakmi, pečené holúbky, chlebík.
babka - ježibabka
17.05.15,10:48
Polievka - kosti z bôčika, veľa zeleniny, slížiky umelé (kúpené). Pečený bôčik, kaša y piatku, hlávkový šalát.
evaj63
17.05.15,10:56
Kuraco morčací vývar so zeleninou a rezancami, morčacie korné stehná, bravčová krkovička na plátky, pečené na horčici, dusená ryža, pohánka, šalát z hlávkovej kapusty s jablkom a bielym hroznom.
wirgi
17.05.15,13:00
kuracia polievka , domáci králik na smotane, zemiaky , piecť sa mi nechcelo sme sami doma s mužom tak len čokoládový puding so šľahačkou
Anika61
17.05.15,15:19
Pečené bravčové s knedľou a dusenou červenou kapustou...ako dezert kávička a banán poliaty čokoládou:)
evuš
17.05.15,16:00
Kuracie celé pečené stehná, ryža, zemiakové korenené špirály, cibuľka/perlovka/, šalát /paradajka, uhorka, cibuľa/...ako dezert zmrzka z mrazáku :-)
Žabinka
18.05.15,08:34
dnes dojedáme víkendový guláš a kura, a včera som nemala ako pridať pre lujzu krupicovú kašu.. tak nech sa páči..:---:D
lujza.j
18.05.15,09:00
zas revem:D:D:D...to je taká mňamka....inak ja som úplne nenáročná :---
Žabinka
18.05.15,09:16
zas revem:D:D:D...to je taká mňamka....inak ja som úplne nenáročná :---
:D:D:D
avalik
18.05.15,10:41
"Držková" polievka z hlivy, halušky s vajcom, hlávkový šalát.
Oliwa
18.05.15,12:00
zas revem:D:D:D...to je taká mňamka....inak ja som úplne nenáročná :---
Lui, Ty si ako môj muž... :) Ten ju môže hocikedy... asi deficit z detstva, lebo to nie je normálne, aby muž po 50-ke bol závislý na krupicovej kaši... :D
Cez víkend mi vyčítal, vraj som mu sľúbila, že mu ju uvarím... a pritom som mu nič nesľúbila... :) Tak som mu povedala recept :D /naučila som sa na porade od Pepsi, raz spomínala ten pomer, ja som vždy od oka a raz bola riedka a raz hustá/, že veď ručičky má, aj nožičky... a on že niéé, že ja spravím lepšiu...
lujza.j
18.05.15,12:05
:Dja ju tiež neviem...ale pamatám,že pepsi to tu dávno......ale moj chlap ju famóznu vie....ja sa do určitých vecí nehrniem aj na trhanec mi povie,že si ho móžem bárskedy....mne odo mňa nechutí....takže tam bude pes zakopaný:)áno určite ju urobíš lepšiu....
Oliwa
18.05.15,12:14
:Dja ju tiež neviem...ale pamatám,že pepsi to tu dávno......ale moj chlap ju famóznu vie....ja sa do určitých vecí nehrniem aj na trhanec mi povie,že si ho móžem bárskedy....mne odo mňa nechutí....takže tam bude pes zakopaný:)áno určite ju urobíš lepšiu....
On si ju raz aj uvaril, ale bola ako betón...
Pepsi, že na liter mlieka 10 lyžíc krupice. Bodka. T.j. na deci mlieka jedna PL. :)
Fígeľ je v tom, že záleží, ako veľkú polievkovú lyžicu máš /či plytkú, alebo hlbokú/ a akú dáš - či rovnú, alebo kopcom... ;):D
lujza.j
18.05.15,12:16
paráda:D
Tweety
18.05.15,12:16
Varím ju odoka, už počas miešania sa dá zistiť, či ešte pridať krupice alebo už nie. Ak by aj bolo krupice viac, stačí pridať mlieko a je to, či ani nie?
Oliwa
18.05.15,12:17
paráda:D
Lui, však si uvar... a potom len bude paráda ;)... nebudeš tu predsa Žabinke závidieť... :---
evuš
18.05.15,12:19
Inak ja dávam tiež cca 1 dl mlieka a 1 PL krupice, nie moc kopcom....
Raz nám pionierska vedúca v tábore opisovala ako varila krupicu, vraj museli vyhodiť hrniec i s varechou, nedala sa z hrnca vytiahnuť :D:D
Oliwa
18.05.15,12:20
Varím ju odoka, už počas miešania sa dá zistiť, či ešte pridať krupice alebo už nie. Ak by aj bolo krupice viac, stačí pridať mlieko a je to, či ani nie?

Tak som ju varila celý život, lenže ono tým, že je to krupica a v poslednej fáze ešte naboptná a keď som zas priliala mlieko na zriedenie, zvykol spodok už prihárať, tak nie vždy som bola s výsledkom spokojná... Teraz už som vždy. Nech žije porada! A Pepsi! A krupica! :D
Tweety
18.05.15,12:22
Treba s tým počítať, že naboptná, tak ako napr. aj kuľaša.
osky
18.05.15,12:26
Inak ja dávam tiež cca 1 dl mlieka a 1 PL krupice, nie moc kopcom....
Raz nám pionierska vedúca v tábore opisovala ako varila krupicu, vraj museli vyhodiť hrniec i s varechou, nedala sa z hrnca vytiahnuť :D:D

mne sa tento poer zda malo-ja mam Rada hustejsiu krupicku,nie taku vodickovu...
ked som Bola mala,mama mi musela varievat taku,ze ked vychladla a stuhla,dala sa kraaaasne krajat.
dnes zu varim trosku redsiu,ale stale v nej stoji lyzica :-D
lujza.j
18.05.15,12:34
paráda:D
Lui, však si uvar... a potom len bude paráda ;)... nebudeš tu predsa Žabinke závidieť... :---
pre boháá..oliw...já a závisť....neznámy pojem u mna:D...já len slintám a revem:D...a chlap je doma...už som mu minule hlásila....ked tu žabka dráždila kašou...že urobí....ale včera som mala zmrzku a kolač som piekla.....včera hojno dneska .....ho.no:D...cukor nejem....jedine,že by som to nezvládla....:D
Tweety
18.05.15,12:41
Lui a ty sa bojíš varenia, či čo?
lujza.j
18.05.15,12:59
Lui a ty sa bojíš varenia, či čo?
nié.....ja sa bojím cukru:D
veronikasad
18.05.15,13:23
:Dja ju tiež neviem...ale pamatám,že pepsi to tu dávno......ale moj chlap ju famóznu vie....ja sa do určitých vecí nehrniem aj na trhanec mi povie,že si ho móžem bárskedy....mne odo mňa nechutí....takže tam bude pes zakopaný:)áno určite ju urobíš lepšiu....
On si ju raz aj uvaril, ale bola ako betón...
Pepsi, že na liter mlieka 10 lyžíc krupice. Bodka. T.j. na deci mlieka jedna PL. :)
Fígeľ je v tom, že záleží, ako veľkú polievkovú lyžicu máš /či plytkú, alebo hlbokú/ a akú dáš - či rovnú, alebo kopcom... ;):D
Ja dávam na deci mlieka kopcovitú čajovú lyžičku krupice. Sypem do vlažného mlieka ( nie vriaceho), privediem do varu, chvíľu povarím na miernom ohni (aby neprihorela) a odstavím. Pri takomto postupe sa hrudky neurobia.
Kto má rád hustejšiu, môže do litra mlieka 2 tyžičky pridať.
evuš
18.05.15,17:19
Večera - zeleninová polievka s krupicovými haluškami, špagety carbonara.....skoro aj s príchuťou mobilu :D;)
Peggynka
18.05.15,17:36
paráda:D
Norma :D na krupicovú kašu je na liter mlieka 20Dg krupice.Môj muž miloval krupicu (dostával ju za odmenu :) ),tak som ho naučila 6dl mlieka dať zovrieť so soľou a 2PL cukru a krupicu rozmiešať v 4dl studeného mlieka a liať do vriaceho.Nechať párkrát zovrieť na miernom plameni a miešať.Žiadne hrudky :D A aby ste nemuseli vážiť,je to 250ml :)
Anika61
18.05.15,18:37
Muz dojedal:Dobed zo vcera a ja som si kupila parene buchty:Dkto by varil v taky pekny den:);)
evuš
19.05.15,08:36
Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
Tweety
19.05.15,08:36
Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
Si bola vykopávať v lese?
evuš
19.05.15,08:38
Obed - bulgur s cherry paradajkami, avokádom, uhorkou, pokvapkané citrónom a olivovým olejom s hľuzovkou /jemne ju tam cítiť/
Si bola vykopávať v lese?

..nie, kúpila som taký olej, ale či to je pravá hľuzovka, alebo dáka náhrada nezistím...:D;)
Tweety
19.05.15,08:38
Mne hľuzovky nemvoňajú.
Peggynka
19.05.15,09:19
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min :) )
katka 23
19.05.15,09:22
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min :) )
to ako robíš že tak skoro stíhaš? nie je to mäso napoly surové?
wirgi
19.05.15,10:06
paradajková polievka, placky z nahrubo nastrúhaných zemiakov s medvedím cesnakom
terezamaria
19.05.15,10:42
Fazuľová polievka na sladko so zeleninou, špenát z čerstvých listov, potlačené zemiaky s opraženou cibuľou, volské oči.
Peggynka
19.05.15,10:46
Dusená krkovička bez kosti,zemiaky,ľadový šalát (obed za 30min :) )
to ako robíš že tak skoro stíhaš? nie je to mäso napoly surové?
V kukte mäso za 22min :) úžasná bola.Ešteže som sa zbadala,že mäso fajn tmavé,radšej potom ešte uzavriem...a bolo presne aké som chcela.Zvyčajne dávam na 25min :) A ešte...neklepem mäso,len nakrájam :)
Anika61
19.05.15,16:56
Domáce lečo/míňajú sa zásoby:D/s domácimi vajcami:Da kúpenými frankf.párkami a chlebom
evuš
19.05.15,17:02
Vyprážaný syr a šampiňóny, zapekaná cuketa so šampiňónovo-syrovou plnkou /kto načo mal chuť, varené zemiaky s pažítkou, tatarka, chilli...
Žabinka
20.05.15,07:45
včerajšia zemiaková placka so syrom, dnešné predjedlo -šalát..
Peggynka
20.05.15,07:59
Boršč (dedič včera nechcel ku krkovičke dusenú kapustu,tak som mu z nej urobila boršč :D )
Vyprážaná sabinovská hrudka,zemiaky,uhorkový šalát.
Tweety
20.05.15,08:10
Hustá paradajková polievka so syrom, grilovaný grécky syr s dipom a pečené zemiaky.
Anika61
20.05.15,08:11
Hustá paradajková polievka so syrom, grilovaný grécky syr s dipom a pečené zemiaky.
Mňaaaam:)
Tweety
20.05.15,09:13
Hustá paradajková polievka so syrom, grilovaný grécky syr s dipom a pečené zemiaky.
Mňaaaam:)
Pozývam.
evaj63
20.05.15,14:31
Zemiaková polievka na kyslo so zapustenými vajíčkami, lievance s džemom, nutelou a ovocím.
katka 23
21.05.15,06:30
Kôprová omáčka, hovädzie varené z polievky, knedľa
evuš
21.05.15,06:38
Hovädzí Stroganov zase inak, ryža....a ja si dojem zapekanú cukinu so syrom a šampiňónmi, varenými zemiakmi, k tomu cherry rajčiny a baraní roh
lujza.j
21.05.15,07:22
Stroganov...musim si urobit...som to nejedla ...roky.....dik
Peggynka
21.05.15,09:43
Milánska roštenka,makaróny.
evaj63
21.05.15,13:42
Kura na paprike, nové zemiaky s petžlenovou vňat'ou.
Anika61
21.05.15,16:56
Vyprážaná šunka plnená syrom,hranolky a šalát so syrom
avalik
21.05.15,17:55
Dnes reštauračné menu v mojej obľúbenej a osvedčenej reštaurácii - karfiolová krémová polievka s krutónmi a pečené kačacie stehno, červená kapusta, knedle, hroznovka ... za 3,90 € - no nekúp to! Polievku som zjedla tam a kačku som si vzala na večeru ;)
Peggynka
22.05.15,06:00
Krúpová polievka so zeleninou,bryndzové pirohy zo zemiakového cesta (obyčajne o takom čase ešte nechyrujem,čo bude na obed,ale včera večer dedič urobil kuk do mojej chladničky a že...bryndzové pirohy :D )
Žabinka
22.05.15,06:44
včera aj dnes.. cestovina, karfiolový "paprikáš"..:)
katka 23
22.05.15,09:37
paradajková polievka , bryndzové pirohy s maslom - jééj aj u Peggy majú tiež pirohy
na poobedie nám ešte zostal koláčik prešívaná deka
Peggynka
22.05.15,10:28
paradajková polievka , bryndzové pirohy s maslom - jééj aj u Peggy majú tiež pirohy
na poobedie nám ešte zostal koláčik prešívaná deka
Mali...už nemajú :mee:
katka 23
22.05.15,10:40
paradajková polievka , bryndzové pirohy s maslom - jééj aj u Peggy majú tiež pirohy
na poobedie nám ešte zostal koláčik prešívaná deka
Mali...už nemajú :mee:
ej pani ta už nemaju? my ešti maju aj na večeru
a tvoje boli zo zemiakového cesta , to také ako na šúľance?
Peggynka
22.05.15,10:52
paradajková polievka , bryndzové pirohy s maslom - jééj aj u Peggy majú tiež pirohy
na poobedie nám ešte zostal koláčik prešívaná deka
Mali...už nemajú :mee:
ej pani ta už nemaju? my ešti maju aj na večeru
a tvoje boli zo zemiakového cesta , to také ako na šúľance?
Tak,pani...pravdu píšu :) Len je trošku tuhšie.
Anika61
22.05.15,11:35
Dusené brav.rezne na cesnaku ,paradajkach s bazalkou a rascou,zemiaky pucene s maslom,kysle uhorky/domášne bio:Dminuloročné:D:D:)
avalik
22.05.15,11:47
dnes na obed "či" ... či saláma, či syr, či vajíčko, či ..., no proste dojedám zvyšky z chladničky :D .... a na večeru asi bude krupicová kaša :)

idem naložiť krkovičku http://varecha.pravda.sk/recepty/krkovicka-v-paci/36043-recept.html ... zajtra to upečiem na plechu aj s cibuľou a k tomu pečené zemiaky s rascou
Žabinka
22.05.15,11:50
dnes na obed "či" ... či saláma, či syr, či vajíčko, či ..., no proste dojedám zvyšky z chladničky :D .... a na večeru asi bude krupicová kaša :)

idem naložiť krkovičku http://varecha.pravda.sk/recepty/krkovicka-v-paci/36043-recept.html ... zajtra to upečiem na plechu aj s cibuľou a k tomu pečené zemiaky s rascou
či to máš švédske stoly? :D:D
evuš
22.05.15,11:54
dnes na obed "či" ... či saláma, či syr, či vajíčko, či ..., no proste dojedám zvyšky z chladničky :D .... a na večeru asi bude krupicová kaša :)

idem naložiť krkovičku http://varecha.pravda.sk/recepty/krkovicka-v-paci/36043-recept.html ... zajtra to upečiem na plechu aj s cibuľou a k tomu pečené zemiaky s rascou
či to máš švédske stoly? :D:D

To má delenú stravu :D:D
Žabinka
22.05.15,11:55
dnes na obed "či" ... či saláma, či syr, či vajíčko, či ..., no proste dojedám zvyšky z chladničky :D .... a na večeru asi bude krupicová kaša :)

idem naložiť krkovičku http://varecha.pravda.sk/recepty/krkovicka-v-paci/36043-recept.html ... zajtra to upečiem na plechu aj s cibuľou a k tomu pečené zemiaky s rascou
či to máš švédske stoly? :D:D

To má delenú stravu :D:D
:D:D
avalik
22.05.15,12:13
švédske stoly nie ... lebo si to musím sama naservírovať, maximálne švédske police v chladničke? :D

jj ... delelená ... na tanieri oddelené, nie ako šalát :D :D :D
Tweety
22.05.15,12:48
Dnes varil šéfkuchár v reštaurácii: zeleninová jarná, bravčová panenka v syrovej omáčke, ryža, hranolky, baby karotka.
Tweety
23.05.15,09:01
Guláš z dvoch druhov mäska so zemiakmi a haluškami, viedenská roštenka, slovenská ryža, rapadajkový šalát. Pridám lakocinku, mandľové tiramisu.
elis85
23.05.15,09:30
dnes: guláš :) ...a už sa teším
babka - ježibabka
23.05.15,10:56
Som sama doma, tak som vymýšľala. Agát v cestíčku so škoricou, na zapitie čierne pivo.
Mila123
23.05.15,13:00
čo z agátu? kvet?
Terezia13
23.05.15,13:04
gulášová polievka, pečená kačica, knedla, kapusta
Tweety
23.05.15,13:05
Dnes guláš akosi frčí.
Anika61
23.05.15,13:09
Dnes mám vnučku:---milovanú:):)nevarím-hráme sa-hačkujeme tarantulu:D-objednala som dve veeeeľké pizze s 2ojitou porciou syra,/mali ste vidieť tú radosť/na večeru bude na želanie volské oko:D...hádam nám nezaškodí:D:o
Anika61
23.05.15,13:12
čo z agátu? kvet?
Isto kvet aj bazový je fajn:-) :-) a potom rezéééň
Terezia13
23.05.15,14:33
Dnes guláš akosi frčí.
tiež som si to všimla:D
evuš
23.05.15,15:48
U nás guláš nebol, domáce jaternice, uhorka, chlieb
Peggynka
24.05.15,09:30
Kurací vývar,dusené hov. filé,anglická zelenina,zemiaková kaša.
evuš
24.05.15,09:39
Vývar z kačacích drobov so zeleninou a rezancami, pečená kačica, kapusta, lokše...
Ako dezert zbytok Hitchovho koláčika, puding so šlahačkou a ovocím....
evaj63
24.05.15,11:14
Kuracia polievka, kuracie špízy so slaninkou, cuketou, malými šampiňonmi, pečené nové zemiaky, synovi aj ryža, mužovi a dcére pstruhy na masle, miešaný zeleninový šalát, torta s jahodami a čučoriedkami s ganaché krémom.
Anika61
24.05.15,14:10
Bravčový mletý rezeň so syrom,/ktorý sa tvári ako fašírky:Dzemiaky,hlávkový šalát
Žabinka
25.05.15,08:54
polievka fazuľovo-zeleninová s mrvenicou, cestoviny s mäsovo-baklažánovou omáčkou, strúhaný syr..
katka 23
25.05.15,09:41
polievka kurací vývar, bravčové prírodné, hranolky alebo zemiaková kaša , volské oko, zeleninový tanier
babka - ježibabka
25.05.15,10:13
Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče. :D
Žabinka
25.05.15,10:17
Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče. :D
:D oli, a čo tak diétno..:D:D
wirgi
25.05.15,10:21
Ostalo nám zo včera Liptovská kyslá polievka s haluškami, pečená kačka na červenom víne, zemiaky, domáce zavárané brusnice, sme sami s 1/2 tak možno budeme kosti obhrýzať aj zajtra :D
Peggynka
25.05.15,10:37
Gulášová polievka,marinované kuracie stehná,ryža,uhorkový šalát.
babka - ježibabka
25.05.15,14:10
Cestou od doktorky som si kúpila 2 pagáče. :D
:D oli, a čo tak diétno..:D:D
:D Lebo na dnes som nemala nič navarené a hoci u pána pekára majú veľký výber, na sladké výrobky nemám chuť, cesnakové uzle som tiež kúpila ale dala som ich po ceste jednej tete a v chladničke nejaký jogurt, termix, smotana vždy je. Už som aj vybuvaná a robí sa mi obed čo mal byť včera. (Zas ušanujem). Paprikáš z kuracích krídeliek a kolienka. To bude večera.:D:D:D
Anika61
25.05.15,14:31
Vidím nezaháľate varíte-samé fajnoty:---s každého keby sa dalo okoštovať:D ja som pol dňa strávila v meste:eek:tak len rýchlovečka'''upečený napaprikovaný a cesnakovaný:Dbôčik s chlebom
evuš
25.05.15,16:30
Hneď po robote boli 3 druhy cestovín...teraz dopekám živánsku /alobalové balíčky v rúre/..k tomu uhorkový šalát a chilli ...
Peggynka
26.05.15,13:58
Zeleninová polievka,halušky s bryndzou.
evaj63
26.05.15,15:06
Hrachová polievka s krupicovými haluškami, cibulovo-zemiakový šalát, grilované klobásky.
Oliwa
27.05.15,07:11
Plnené lángoše: cca 20 ks, mne vyjde aj 25 ks, robím už menšie

1 kg hladkej múky
1 kyslá smotana /200-250 ml/
4 dcl mlieka
kocka kvasníc /42 g/
cukor do kvásku
2 vajcia
plátky šunky/šunkovej salámy /cca 20-25 ks/
plátkový syr /cca 20-25 ks/
trošku soli
olej na vyprážanie

Z kvásku a surovín vypracujeme cesto /nedáva sa kysnúť, ale môže, bude nadýchané/. Kvások nerobím samostatne, ale fuknem ho rovno do stredu vandlíka s múkou a tam nechám podkysnúť, aby bolo čím menej riadu. Stačí takých 20 min. kým si pripravíme ostatné veci. Z cesta si olejovou /alebo pomúčenou/ rukou oddelíme guľku /veľkosť do ruky/. Guľku rukou na pomúčenej doske vyformujeme na placku /netreba použiť valček na cesto - menej rárohov na umývanie :)/. Na placku uložíme šunku, syr, preložíme na polovicu, prstame dobre popritláčame okraje a takéto polkruhy vysmažíme z oboch strán v horúcom oleji do zlatista. Pritlačiť treba dobre, aby sa placka pri smažení neotvárala. Vyzerá potom síce ako perlorodka :D, ale môže vytiecť syr a to nem dobre, lebo nám znehodnotí olej... Oleja dať viac, aby sa pri smažení neprilepili na dno. Osúch pri smažení zväčší objem, tak treba robiť také, aby ste vládali otvoriť ústa :D... Ale po vysmažení prvých kúskov to budete mať v oku :cool:... Hotové vyberieme a necháme odkvapkať na papierovej kuchynskej utierke.

Ideálne ku kyslej fazuľovej, prípadne inej polievke. Vtedy nekupujem ani chlieb, lebo ten aj tak nikoho nezaujíma, v kurze sú len lángoše... Horúce, prekrojené na polovicu, s ťahajúcim sa syrom... Alebo vychladnuté. Prípadne na druhý deň zohriate v mikrovlnke /ale obyčajne už nie je čo zohrievať/... A ak sa náhodou niekto zastaví na návštevu a zo slušnosti sa ponúkne jedným, nikdy len pri jednom nezostane...

Takto som recepis obdržala od kolegyne a takto jednoducho ho už pár rokov robím. Až včera som klikla na net a vykukli na mňa haldy lángošov s rôznymi plnkami a obmenami... Fantázii sa medze nekladú, ale nevidím dôvod, načo tam dávať strúhaný syr, ktorý sa aj tak spojí a roztečie rovnako ako plátkový... Šetríme si čas aj na iné, ako sporákové záležitosti...

Syr kto má aký rád, ale mne sa najviac osvedčili CBA plátky neúdené /kúpujem 3 balíčky/ v priesvitnom vákuoovom balení a rozmerom syra prispôsobím nákup šunky. Jeden lángoš = jeden plátok syra = jeden plátok šunky. Podotýkam, že klasické lángoše som nikdy nerobievala, lebo sa mi to zdalo príliš tenké a mastné... Tieto nie sú... Mne pripomínajú taký fajnovejší chlebík, už obložený, ale zvnútra... Prajem všetkým, ktorí sa dočítali až sem - dobrúúú chuť! :)

A tým, ktorí si uvaria k nim aj dobrú fazuľovicu, zdravé prdkanie... ;):D

http://www.cbask.sk/sk/stranka/syry syr číslo 16 :D
wirgi
27.05.15,09:47
Krúpková polievka s údeným a hubami , plnené pečené zemiaky , dip z bieleho jogurtu , rukola
Žabinka
27.05.15,09:54
včera aj dnes.. bravčová pečeň na cibuli a slaninke, ryža, uhorkový šalát, jahôdky s kyslou smotanou..:)
Peggynka
27.05.15,11:01
To cesto na lángoše má výhodu,že ho strčíš do chladničky a môžeš robiť čerstvé lángoše každému príchodziemu :) Ja ho robím večer a kysne v chladničke.
Anika61
27.05.15,13:47
Halušky s praženicou cibuľkou a slaninkou,krémová brokolicová polievka:)
evaj63
27.05.15,16:28
Lazane bollonese, budú aj na zajtra.
Žabinka
28.05.15,06:04
toto je len desiata..:D podľa terezky som robila, všetkého přiměřeně..:D
lujza.j
28.05.15,06:07
Revem:D
lujza.j
28.05.15,06:08
Zabka de je na totok recepik...ale taky pre gramblosku ako som ja....
Žabinka
28.05.15,06:12
Zabka de je na totok recepik...ale taky pre gramblosku ako som ja....
jaj, lujzi, niekde v šuťáku, skúsim nájsť..:)
našla som..
26-05-15 15:09 terezamaria: Jarka všetko od..oka, trochu hladkej múky / 3 hrste/, 1 vajce, trochu soli, málinko cukru, 1 štvorček kvasníc a riediť teplou vodou, nechať cca 10 minút pokysnúť....vymastiť plech, vyliať, roztiahnuť stierkou, posypať rascou, roztlačiť veľkú hlávku cesnaku, pokrájať slaninku a je to všetko..
terezka možno napíše presnejšie..
Oliwa
28.05.15,06:34
Zabka de je na totok recepik...ale taky pre gramblosku ako som ja....
jaj, lujzi, niekde v šuťáku, skúsim nájsť..:)
našla som..
26-05-15 15:09 terezamaria: Jarka všetko od..oka, trochu hladkej múky / 3 hrste/, 1 vajce, trochu soli, málinko cukru, 1 štvorček kvasníc a riediť teplou vodou, nechať cca 10 minút pokysnúť....vymastiť plech, vyliať, roztiahnuť stierkou, posypať rascou, roztlačiť veľkú hlávku cesnaku, pokrájať slaninku a je to všetko..
terezka možno napíše presnejšie..
Žabík, máš ho fajný, ako Terezka... Ja som ho vyskúšala ešte v ten deň, také chute mi narobila, že prekvapím doma... Aj som prekvapila...:D Ešte sa mi to v živote nestalo :eek:, ale zabudla som dať do kvásku málinko cukru... :( A kvások bez cukru je žiadny kvások... Ale došlo mi to, až keď sa to v rúre nejako nedvíhalo... A išla som kúpiť pôvodne slaninku, ale spoza pultu na mňa pozeralo prosciutto, tak som neodolala, že aspoň nebudem musieť krájať slaninku... Ale slaninka je lepšia, lebo toto bolo fajné ako šunka, ale na tento účel moc vysušené a pečením sa scvrklo a trošku vykrútilo okraje dohora...
Pekne to voňalo, aj vizáž ušla, aj sa to zjedlo, ale nebolo to "vončo"... :rolleyes:
Ešte šťastie, že len ja som vedela, ako to malo pôvodne vyzerať... :) Syn, že mami, čo to bude, pizza? :D
Poučenie: nabudúce nezabudnúť na cukor do kvásku a nevymýšľať hovadiny s talianskou šunkou, aj keď je akokoľvek lákavá :)... Niet nad pravú poctivú slovenskú slaninku... ;):D
terezamaria
28.05.15,06:48
No pozerám, že ste šikovné kuchárky....Lui ten recept Žabi dala, cesto musí byť riedke, ako keď na piškótu vylievaš....vymastíš plech riadne a vyleješ, necháš 10 minút podkysnúť a dáš navrch rascu, cesnak, slaninku a posolíš.:)
To isté môžeš ako sladký koláč, len riediš vlažným mliekom a dáš trochu oleja....aspoň 1/2 deci.:)
lujza.j
28.05.15,07:10
No bohaá:) idem dnes do kauflacu masisko na stroganof kupit....tak aj kvasnice....a celu tu kocku tam mam dat? Ved ked nic WC znesie:D
lujza.j
28.05.15,07:14
Oliw..dik za tipa prasknem tam schwarc.šunes....aj susene rajciny mam doma...juj keby sa mi zadarilo....by som machruvala...chlap pride z pohrebu a bude mat fajnovost...
Oliwa
28.05.15,07:31
Lui, Terezka dáva celú kocku, ja som skúsila polku, Žabka neviem... Ale toho švarcvaldu tam daj veľa, nech sa radšej prekrýva, lebo keď dáš tak akože akurát, tak sa Ti pečením ešte viac vysuší a scvrkne a budeš mať veľa cesta holého... A tým by si takého fajnšmekra ako máš doma asi neohúrila... Ibaže by si improvizovala a servírovala to natur... ;):) Na odpútanie pozornosti... :D
lujza.j
28.05.15,07:36
Oki..dikesky...len v zivote som nerobila kvasok:eek::D...bude este sranda....kupim viac kvasnic....:D
evuš
28.05.15,07:38
Oki..dikesky...len v zivote som nerobila kvasok:eek::D...bude este sranda....kupim viac kvasnic....:D

Luji, môžeš použiť i sušené kvasnice, najprv zmiešaš suché veci a potom pridáš vajce a vodu, poriadne vymiesiš a eto vsjo ;)