lujza.j
28.05.15,10:41
Cize ten kvasok nemusim mimo...zamiesam v jednej miske...ja som taky retard...
evuš
28.05.15,08:48
Cize ten kvasok nemusim mimo...zamiesam v jednej miske...ja som taky retard...

Áno, v jednej miske...ak budeš robiť z normálnych kvasníc, do misy nasyp múku, urob jamku a do jamky namrv kvasnice a pridaj trochu cukru a vody, nechaj podkysnúť... a potom normálne doplň ostatné ingrediencie a vymiešaj..
Žabinka
28.05.15,09:00
Cize ten kvasok nemusim mimo...zamiesam v jednej miske...ja som taky retard...
ja som použila sušené droždie, kockaté som nemala..:)
Peggynka
28.05.15,09:17
Slaný kysnutý koláč
500 g múka hladká
1 ks vajíčko
1,5 čl soľ
350 ml mlieko vlažné
21 g droždie čerstvé alebo 1/2 sáčka sušeného droždia
100 ml olej
1 čl cukor kryštálový
Počkáš až zdvojnásobí objem a roztľapkáš na plech,pokladieš slaninou (môžeš potrieť kyslou smotanou).Robí sa aj s tvarohom,bryndzou,kôprom,cibuľou atď.Piecť cca 20´na 200°C.
BlackRoses
28.05.15,09:27
Tekvicový prívarok :)
Tweety
28.05.15,10:11
Lipkané pirohy s tvarohom a lekvárom na masle, naslano.
avalik
28.05.15,10:44
fazuľová podbitá s klobáskou, lievance s jahodovým džemom
terezamaria
28.05.15,11:28
Oki..dikesky...len v zivote som nerobila kvasok:eek::D...bude este sranda....kupim viac kvasnic....:D
Lui tu nerobíš žiadny kvások, všetko zamiešaš na miske, všetky jednotlivé suroviny + kvasnice.
Anika61
28.05.15,13:45
No a my deň bez masa vyhladnutí:Dtak pre muža jeho milované:---rezne/že ani sex nemusí byť:D:o:D/a ja som si masko a ''kostičky''podusila:)na cesnaku rasci a majoránke
lujza.j
28.05.15,17:02
Zabka de je na totok recepik...ale taky pre gramblosku ako som ja....
jaj, lujzi, niekde v šuťáku, skúsim nájsť..:)
našla som..
26-05-15 15:09 terezamaria: Jarka všetko od..oka, trochu hladkej múky / 3 hrste/, 1 vajce, trochu soli, málinko cukru, 1 štvorček kvasníc a riediť teplou vodou, nechať cca 10 minút pokysnúť....vymastiť plech, vyliať, roztiahnuť stierkou, posypať rascou, roztlačiť veľkú hlávku cesnaku, pokrájať slaninku a je to všetko..
terezka možno napíše presnejšie..
Žabík, máš ho fajný, ako Terezka... Ja som ho vyskúšala ešte v ten deň, také chute mi narobila, že prekvapím doma... Aj som prekvapila...:D Ešte sa mi to v živote nestalo :eek:, ale zabudla som dať do kvásku málinko cukru... :( A kvások bez cukru je žiadny kvások... Ale došlo mi to, až keď sa to v rúre nejako nedvíhalo... A išla som kúpiť pôvodne slaninku, ale spoza pultu na mňa pozeralo prosciutto, tak som neodolala, že aspoň nebudem musieť krájať slaninku... Ale slaninka je lepšia, lebo toto bolo fajné ako šunka, ale na tento účel moc vysušené a pečením sa scvrklo a trošku vykrútilo okraje dohora...
Pekne to voňalo, aj vizáž ušla, aj sa to zjedlo, ale nebolo to "vončo"... :rolleyes:
Ešte šťastie, že len ja som vedela, ako to malo pôvodne vyzerať... :) Syn, že mami, čo to bude, pizza? :D
Poučenie: nabudúce nezabudnúť na cukor do kvásku a nevymýšľať hovadiny s talianskou šunkou, aj keď je akokoľvek lákavá :)... Niet nad pravú poctivú slovenskú slaninku... ;):D
sa mi to nedvíha:(
terezamaria
28.05.15,17:24
lujza.j.....sa mi to nedvíha:
Lui dala si trošku cukru medzi prsty, aby v tom kysli kvasnice ?
lujza.j
28.05.15,17:26
dala...ako je to jedlé....ale nie je to ono
wirgi
28.05.15,18:02
Ste ma vyprovokovali s tým osúchom , tak som si upiekla tiež :--- a som s prepáčením zožrala 4 kusy a teraz mi je ťažko :mee: , polievka ostala zo včera krúpková :)
Mária27
29.05.15,06:58
evuš
29.05.15,07:08
Šálátová omáčka, pečená špargľa s parmezánom, reďkovka
Oliwa
29.05.15,07:14
Ste ma vyprovokovali s tým osúchom , tak som si upiekla tiež :--- a som s prepáčením zožrala 4 kusy a teraz mi je ťažko :mee: , polievka ostala zo včera krúpková :)
Osúchový týždeň á la Terezka... :D
Sa niekedy normálne čudujem, ako voľakedy tie naše prastaré matere mohli variť - bez internetu... :) /Áaale viem - jednoducho, chutno, lacne, rýchlo, výživne, z dostupných surovín - zo záhrady, dvora a maštale :---, žiadny LIDL, BILLA... ráno navariť a potom šup, šup na pole, do hory... alebo poslali s obedom potomka.../ :D
Naše deti už nepotrebujú ani kuchárske knihy - žiadna Hajková ani Mary Berryová...:)
Všetko je na webe, pre tých s nedostatkom predstavivosti dokonca aj s videjkom... ;)
katka 23
29.05.15,09:39
Osúchový týždeň á la Terezka... :D
Sa niekedy normálne čudujem, ako voľakedy tie naše prastaré matere mohli variť - bez internetu... :) /Áaale viem - jednoducho, chutno, lacne, rýchlo, výživne, z dostupných surovín - zo záhrady, dvora a maštale :---, žiadny LIDL, BILLA... ráno navariť a potom šup, šup na pole, do hory... alebo poslali s obedom potomka.../ :D
Naše deti už nepotrebujú ani kuchárske knihy - žiadna Hajková ani Mary Berryová...:)
Všetko je na webe, pre tých s nedostatkom predstavivosti dokonca aj s videjkom... ;)[/QUOTE]
veru veru tak kedysi bolo, a neboli sme takí vyberaví ako dnes ...zase to isté čo minule ? babka pravidelne každý piatok varila halušky podľa ročného obdobia ak bola bryndza s bryndzou, ak kapusta s kapustou, v sobotu pravidelne krúpy s údeným ...
my máme dnes šošovicovú polievku , z pivnice som vybrala posledné malé zemiačiky uvarila v šupke opiekla som v rúre a k tomu pečená ryba + príloha kto čo chce cvikla , paradajka paprika, tatarka
Žabinka
29.05.15,09:59
včera aj dnes, a možno aj zajtra..:D teľacie so šampiňónmi a nivovou omáčkou, cestovina.. v pláne som mala špenátové široké rezance, ale nemali v obchode.. škoda, bolo by to krajšie..
Oliwa
29.05.15,10:47
včera aj dnes, a možno aj zajtra..:D teľacie so šampiňónmi a nivovou omáčkou, cestovina.. v pláne som mala špenátové široké rezance, ale nemali v obchode.. škoda, bolo by to krajšie..
Síce trošku /dosť ;)/ mimo témy, ale nedalo mi... :D
https://www.youtube.com/watch?v=Fqyg0wujPbM
Ale však po dobrom obede, prečo nie... :)
evaj63
29.05.15,13:44
Hovädzí guláš s pečivom.
Peggynka
29.05.15,13:58
Fazuľková na kyslo,pirohy s bryndzou (dedič zjedol päť a že má dosť).Zase dlho nebudú :D
Anika61
30.05.15,12:45
Pečená polovica husi,dusená červená kapusta,varená knedla-ja som si dala prso bez kože:D:)
evaj63
31.05.15,14:05
Hovädzo kurací vývar so zeleninou a rezancami, bravčové karé na prírodno, dusené šampiňony na cibuli s rascou a korením, omeleta, cibul'ovo-paradajkovo-uhorkový šalát, ryža, pohánka. Dusené nové zemiaky na paprike s cibul'ou a klobáskou-to bol moj obed so šalátom- mala som vel¨kú chut¨na ne.
Terezia13
31.05.15,14:25
zeleninová polievka s mrveničkou, fašírky, varené mastené zemiaky, uhorkový šalát, zákusok - medová krémeška
Anika61
31.05.15,15:26
Dojedáme od včera:)a na prilepšenie vanilkovo-jahodový putrtaj:D;)Lui-nie že budeš zas revať:):):D
lujza.j
31.05.15,15:49
jahodové bradafky:D
Žabinka
31.05.15,16:20
zeleninová polievka, morčací akože stroganov :D, opekané zemiaky, krehký ríbezľovo-tvarohový koláčik..:)
Tweety
31.05.15,18:28
Víkendovo nža chate chatičke: zeleninová jarná s krupicovými haluškami, pečená krkovička, nové maslové zemiaky, zeleninový šalátik, jahodový koláčik. Dnes podvečer grilované kuracie stehná, dip, červené vínko.
babka - ježibabka
31.05.15,20:14
Fašírka, zemiaky, cvikľa, smotanovo - kôprový báleš a na prilepšenie mi priniesli detičky jeden neterkin a druhý synovcov zákusky z príležitosti prijímania. Nechala som si jeden kúsok punčového a jeden parížsky rožok a ostatné som dala aj s bálešom synovi.
Anika61
01.06.15,16:12
My sme si urobili nedelu:Dhovadzia polievka veeeela zeleniny a masko z polievky:)
evuš
01.06.15,16:30
Dnes - bravčové medailóniky na hrubozrnnej horčici, zemiakové pyré, chilli, čerstvá zelenina
kukučka
01.06.15,16:55
Konečne pod Tatrami slnko, sviatočná hostina sa konala vonku. Skoro všetci športujú, zdravo sa stravujú, bolo tam veľa detičiek atď. Tak dobrý guláš som ešte nejedla. Mäsko ukážkovo chudé, pripravené na kokosovom tuku, bôčik sa varil vcelku, ktorý sme potom my mastno-mäsožravci dostali pokrájaný na tanieri. Zapáčil sa mi tento spôsob, aspoň nikto nič nenechá na tanieri a všetci sú spokojní.
evaj63
02.06.15,15:28
Kapustnica, taká pravá, s celozrným chlebom.
avalik
02.06.15,15:43
Mletý rezeň so syrom a zemiakový majonézový šalát - budem mať na 3 dni :)
ja majonézový šalát ináč nemusím ... aj na Vianoce si k rybe robím zemiakovú kašu, ale tentoraz "telo chcelo" :D
katka 23
03.06.15,10:25
polievka pórová s haluškami, francúzske zemiaky, paradajka paprika uhorka
Anika61
03.06.15,12:10
Marinovane kuracie stehienka a kridelka grilovane vonku na drevenom uhlí,chlieb a uhorkový šalát s cibulkou a paradajkou
Žabinka
03.06.15,12:21
ja som ráno stihla urobiť lečo z posledného pohára, s klobáskou.. ale či z neho aj niečo ostane kým prídem domov..:rolleyes: tak ešte neviem, čo budem mať dnes na obed, možno chlebík s maslom a paradajkou..:D
BlackRoses
03.06.15,12:47
lujza.j
03.06.15,16:11
Skúšal už niekto toto? :)
http://varecha.pravda.sk/recepty/elote/31825-recept.html

5
Zoberieme nastruhany parmezan alebo iny tvrdy syr ako Chedar :eek:alebo aky mame a stedro posypeme.
Aanika
04.06.15,10:17
Na dnes bude prava kapustnica a plnena paprika s varenymi zemiakmi.,je toho aj na zajtra.
Žabinka
04.06.15,10:26
včera večer som narýchlo upiekla tenké klobásky.. budú asi so zemiakmi.. ale ja si pravdepodobne urobím uhorkovú polievku s kôprom, alebo dáky šalát..
katka 23
04.06.15,19:18
na zajtra bude polievka z čínskej zeleniny a jablkovo - tvarohová žemľovka
terezamaria
04.06.15,20:30
Kapustová rajčinová omáčka so zemiakmi, fašírka.
Tweety
05.06.15,11:05
Bryndzové halušky so slaninkou, acidko.
wirgi
05.06.15,13:16
Zeleninová polievka s hubami, filé zo pstruha na masle, zemiaky, zeleninový šalát s ovčím syrom a keďže prídu deti tak jedna tvarohová štrúdľa a druhá rebarborová s orechmi
taiko
05.06.15,14:22
Zeleninová polievka s hubami, filé zo pstruha na masle, zemiaky, zeleninový šalát s ovčím syrom a keďže prídu deti tak jedna tvarohová štrúdľa a druhá rebarborová s orechmi
jesus maeriija, same lakociny. hlavne ta strudla
evaj63
05.06.15,19:25
hrachová kaša s údeným moravským, pražená cibul'ka s paprikou, chlieb. Pre synovu frajerku tortu k narodeninám.
Anika61
05.06.15,20:53
Zeleninová polievka s hubami, filé zo pstruha na masle, zemiaky, zeleninový šalát s ovčím syrom a keďže prídu deti tak jedna tvarohová štrúdľa a druhá rebarborová s orechmi
jesus maeriija, same lakociny. hlavne ta strudla
Ti poviem:-) :-) :-) :-) slina az po Aš
babka - ježibabka
06.06.15,12:19
Šošovičná polievka s klobásou, strákoše s grankom.
evaj63
07.06.15,09:29
Kuraco-hovadzí vývar so zeleninou a rezancami, kuracie prsia v lístkovom kabáte, plnené sušenými slivkami, slaninkou a mozarelou, dusená ryža s hráškom. Pre sb vykostené pečené spodné morčacie stehná, na zelenine, šopský šalát.
evuš
07.06.15,10:28
Kuracia polievka so zeleninou a rezancami, marinované kuracie prsia, zemiakové pyré s hráškom, obloha z čerstvej zeleniny....ako dezert zmrzka /nepečiem-celý víkend som makala/
Darina1234
07.06.15,11:16
hovadzie masko na kocky s mrkvou a brokolicou a ryza, karfiolova polievka, mochito
babka - ježibabka
07.06.15,11:33
Polievku som nevarila, trochu zostalo od včera, ale kto by ju jedol v takom horku. Segedínsky, jahodový báleš (kysnutý koláč cez celý plech). Jeden neupečený na plechu som dala vnukom, nech im ho mama upečie:D. Boli na čerešniach a ponáhľali sa domov. Hups! Teraz ma napadlo, čo ak sa plech nevmestí do jej trúby?
katka 23
07.06.15,12:49
polievka vývar z bravč. kosti , dusené karé na zelenine - karfilol, posledná fľaša leča, mrkva, zeler, zahustila som to trocha múkou a lyžicou kečupu + horčice - je to celkom mňam k tomu reďkovka zo záhradky, od švagrinej máme bublaninu s čerešňami
Peggynka
08.06.15,11:32
Paradajková kapusta (zblajzla som toho 2 taniere :eek: ,dedičovi som pridala pečené mäso).
Aanika
09.06.15,07:05
zeleninova polievka s krupicovymi haluskami, kuracie pecienky,ryza cvikla.
Peggynka
09.06.15,10:06
Kuracie prsia so sušenými paradajkami,zapekané s mozarelou,ryža s kukuricou,paradajkový šalát.
Tweety
09.06.15,10:12
Fazuľová s údeným a fliačkami, vyprážané kurča, zemiaky s vňaťkou, uhorkový šalát.
wirgi
09.06.15,11:06
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia
evuš
09.06.15,11:14
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia

..môžem sa zastaviť ? :D
wirgi
09.06.15,11:22
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia

..môžem sa zastaviť ? :D


Evuš , kľudne sa zastav, mäso mám naložené v páce bude aj na zajtra a dáky šalát Ti spravím čerstvý :D
Oliwa
09.06.15,12:35
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia

..môžem sa zastaviť ? :D


Evuš , kľudne sa zastav, mäso mám naložené v páce bude aj na zajtra a dáky šalát Ti spravím čerstvý :D
Aký pác? Ultra rýchly recepísek by nebol? :rolleyes:
Žabinka
09.06.15,12:40
ja si tiež len šalát urobím, ak ešte podvečer dostanem kúpiť dáku rúču zeleninu..:D aj na zajtra..
Žabinka
10.06.15,08:55
dnes mám v práci šalát.. a ak mi zvýši, keď prídem večer domkov, budem mať široké rezance s tvarohom a slaninkou..
Žabinka
10.06.15,09:07
dnes mám v práci šalát.. a ak mi zvýši, keď prídem večer domkov, budem mať široké rezance s tvarohom a slaninkou..
Takže predsa - šalát z "rúčej" zeleninky... :D ale je tá slovenčina ľúbozvučná... veď toto sa hádam ani nedá poriadne preložiť... :rolleyes::)
/myslím do iných jazykov, nie misky... :---/
stihla som včera otvorenú tržnicu, ale len o chlp, tety už balili.. takže mám rúču zeleninku..:D inak by bola len supermarketová..
Aanika
10.06.15,11:29
Karfiolova polievka, pecene bravcove,zapekane zemiaky so smotanou,zelene fazulky na slaninke s muskatovym orieskom.A po obede stavnaty melon.
buchač
10.06.15,12:17
Dnes som sa natlačil fajnovým fazuľovým gulášom...fasa hustý .
Potom vojenský koláčik-tiež dobrota...naučil som sa na vojenčine... ;)
evuš
10.06.15,12:21
Dnes som sa natlačil fajnovým fazuľovým gulášom...fasa hustý .
Potom vojenský koláčik-tiež dobrota...naučil som sa na vojenčine... ;)

..chlieb s masťou a cibuľou ? :D
evuš
10.06.15,12:22
Obed - šalátová omáčka, opekané špagety so zeleninou a slaninkou
Večera - špargľa pečená s maslom a parmezánom, a špargľa s holandskou omáčkou :D
buchač
10.06.15,12:35
Potom vojenský koláčik-tiež dobrota...naučil som sa na vojenčine... ;)

..chlieb s masťou a cibuľou ? :D

...eee...
Čerstvý chlieb so soľou.

Ide o to, že na vojenčine sa k čerstvému chlebu nebolo celkom ľahké dostať. Mladý vojak v podstate nemal šancu...jedine, ak by mal smenu v kuchyni.
Čerstvý chlieb bol tabu zo zdravotných dôvodov...lebo nafukuje. Fasovali sme pri výdaji jedla taký odstatý, minimálne deň starý...a aj starší.
wirgi
11.06.15,11:18
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia

..môžem sa zastaviť ? :D


Evuš , kľudne sa zastav, mäso mám naložené v páce bude aj na zajtra a dáky šalát Ti spravím čerstvý :D
Aký pác? Ultra rýchly recepísek by nebol? :rolleyes:


Oliw to taký pác co dům dal :D ostal mi namočený cesnak v oleji s grilovacím korením / grilovali sme rožky podľa receptu od Evuš/ pridala som tam trochu pijanského lekváru, kari a provensálske bylinky

no kedže sa Evuš nezastavila,tak ostalo aj na dnes , spravila som pre zmenu aj opekané zemiaky :D
Tweety
11.06.15,11:23
Pórová s krupicovými haluškami, marinované karé na prírodno, ryža, rapadajkový šalát s olivovým olejom. Čerešňový koláčik.
Tweety
11.06.15,11:28
V tomto teple, len zeleninový šalát s jogurtom, grilované kuracie prsia

..môžem sa zastaviť ? :D


Evuš , kľudne sa zastav, mäso mám naložené v páce bude aj na zajtra a dáky šalát Ti spravím čerstvý :D
Aký pác? Ultra rýchly recepísek by nebol? :rolleyes:


Oliw to taký pác co dům dal :D ostal mi namočený cesnak v oleji s grilovacím korením / grilovali sme rožky podľa receptu od Evuš/ pridala som tam trochu pijanského lekváru, kari a provensálske bylinky

no kedže sa Evuš nezastavila,tak ostalo aj na dnes , spravila som pre zmenu aj opekané zemiaky :D
Na obrázku to nevyzerá na rožky.
wirgi
11.06.15,11:37
Na obrázku to nevyzerá na rožky.[/QUOTE]
Tweety my sme sa bavili o páce na grilované prsia nie na rožky :D
Tweety
11.06.15,11:38
Tak pardón, ale o rožkoch tam píšeš. Tiež som chcela minule ugrilovať rožky ale muž mi to zatrhol, že on radšej mäsko.
Žabinka
11.06.15,12:19
ja mám ešte poslednú porciu šalátu zo včera, deťom som robila vyprážaný syr na večeru, a dnes si ho už vypražia sami..
Oliwa
11.06.15,12:23
Tak pardón, ale o rožkoch tam píšeš. Tiež som chcela minule ugrilovať rožky ale muž mi to zatrhol, že on radšej mäsko.
však si mu mala zaviazať oči :cool:... ktovie, či by zbadal, čo je... :D
Tweety
11.06.15,12:33
Pri najbližšom grilovaní vyskúšam.
Oliwa
11.06.15,12:58
Pri najbližšom grilovaní vyskúšam.
Len asi by mu potom bolo treba zapchať aj nos... :rolleyes:
Lebo voňavé masisko vonia ináč ako grilované rožky... :D A to teda fakt neviem, ako ošáliť čuchové bunky... :)
evaj63
11.06.15,13:45
Bryndzové halušky so slaninkou z májovej bryndze.
avalik
11.06.15,18:01
Vyvarila som celý balík vrtuliek, polovica bola dnes so šampiňónovou omáčkou, z druhej polovice bude zajtra cestovinový šalát s tuniakom.
Anika61
11.06.15,19:06
Šalátový prívarok so zemiakmi a kôprom opekané špekáčky a stratené vajcia
Žabinka
12.06.15,07:23
dnešná strava..:D pre deti široké rezance s tvarohom, veľa opraženej slaninky a zakysanka.. pre mňa bezmäsový zeleninový (kapusta, paradajka, paprika, uhorka) šalát so strúhaným syrom a cesnakovo-jogurtovou zálievkou.. a na zavŕšenie narodeninového obdobia :D - malý rýchly jahodový koláčik..
evuš
12.06.15,07:34
Obed - omeleta s cukinou, čerstvá zelenina
Večera - zase je oslava, tak bude grilovačka...rožky, klobásky, morčacie špízy, plesnivý syr, zelenina - k tomu chlieb a čerstvá zelenina, chilli....
Aanika
12.06.15,11:47
dnes kilo a pol cerstvych madarskych jahod z trhoviska a od mamky rebarborovy kolac.
evaj63
12.06.15,13:02
Zemiaková polievka, parené buchty plnené slivkovým lekvárom, s kakaom.
Tweety
12.06.15,13:58
Polievka odvčera, palacinky s lekvárovo-makovou plnkou. Olovrant, ešte zostalo z čerešn. koláčika.
babka - ježibabka
12.06.15,16:40
Jahodové gule. Ja s grankom, syn ešte iba prišiel, tak bude jesť trochu neskoršie neviem s čím. Doniesol tvaroh z farmy. Ak zostane pár gulí dám si večer s tvarohom.
terezamaria
12.06.15,17:33
Jahodové gule. Ja s grankom, syn ešte iba prišiel, tak bude jesť trochu neskoršie neviem s čím. Doniesol tvaroh z farmy. Ak zostane pár gulí dám si večer s tvarohom.
Olinka toto nerob, ešte že som z robotovne príšerne ustatá, inak by som prišla na večeru....aj bez pozvania. :-)
babka - ježibabka
13.06.15,16:31
Luskovica s vajcom a v nej veľa kôpru.
terezamaria
13.06.15,17:28
Segedínsky guláš, knedla.
mimaBe
13.06.15,18:15
francúzske zemiaky, melencová (mrvenicová ) polievka, čerešňová bublanina, jahody :)
avalik
13.06.15,18:25
paradajková kapusta s opečenou klobáskou
Anika61
13.06.15,19:59
Zeleninova polievka z kuracich drobkov a palacinky s tvarohom a jahodami
babka - ježibabka
14.06.15,13:14
paradajková kapusta s opečenou klobáskou
Klobásu si nechaj. Mne stačí kapusta. Už ju môžem. (Raz som bola pažravá a potom som ju možno aj 10 rokov nevarila. Tak mi treba):D
babka - ježibabka
14.06.15,13:18
Polievka z kostí, Plnená paprika a zemiaky, tvarohový báleš s čerešňami z pohára, na ktorom nechytilo viečko.
katka 23
14.06.15,13:57
my dnes kuracina - kúpila som štvrte, tak z kostí z chrbta polievka a pečené stehná+ nové zemiaky, uhorkový šalát, koláč som nepiekla ale čakám na donášku z cukrárne mng.som vyslala , máme chuť na nanuk
Žabinka
14.06.15,14:12
dnes aj zajtra kuracie hody..:D muž a deti pečené stehná, ja vyprážané, nové zemiaky, paradajkovo-paprikový šalát..:)
evaj63
14.06.15,14:17
Kurací vývar so zeleninou a rezancami, vyprážané kuracie stehná a prsia, ryža, pohánka, miešaný šalát, kysnutý koláč s marhul'ami a posýpkou, červený melon.
Anika61
14.06.15,14:23
:D:D:D no a my tiež kurča.....dusené na paradajkách s kolienkami
evuš
14.06.15,14:34
Bravčová panenka plnená korbáčikmi, hranolky, bazalkovo-pažítkový preliv, zeleninová obloha..ako dezert zmrzka pre deti, pre mňa gauć ;)
Nandrolon
14.06.15,15:45
V sobotu vynikajuci pytliacky gulas z diviny, tmavy chlieb, 2 poldecaky fernetu a 2 pollitrove dvanastky radegast.
Vyborny obed vo vysokohorskej chate v CR.
Peggynka
14.06.15,19:14
Hovädzí guláš s nokami.
avalik
14.06.15,19:33
Hovädzí guláš s nokami.

noky? :)

https://www.youtube.com/watch?v=6F6Mnhj61sk
Žabinka
14.06.15,20:49
Hovädzí guláš s nokami.

noky? :)
moja obľúbená scéna z pelíškov..:D úžasný herecký výkon..
Peggynka
15.06.15,06:40
[QUOTE="Peggynka"]Hovädzí guláš s nokami.

noky? :)

Hehe...u nás halušky sú zo zemiakového cesta a noky z múky :)
Aanika
15.06.15,10:50
Vyvar z kosti podsypany ryzou, marinovane diabolske rezne,nove zemiaky s pazitkou,uhorkovy salat.Zakusok trio rezy.
Tweety
15.06.15,11:15
Dnes ešte z víkendu: polievka z morčacieho mäska s rezancami, kelový prívarok, hovädzí perkelt, chliebík, čerešňový koláčik.
Peggynka
16.06.15,10:01
U nás chladno (11°C),tak som navarila fazuľovú s údeným kuracím stehnom a rozhodla som sa,že stačí :D
bettylou
16.06.15,10:03
u nas krupy padali, tak udené s krúpami
wirgi
16.06.15,10:04
Morčacie soté s pórom, nové zemiaky , kyslá uhorka
Aanika
16.06.15,13:33
francúzske zemiaky, melencová (mrvenicová ) polievka, čerešňová bublanina, jahody :)
citala som ...milencova polievka a rozmyslam,ze aka to moze byt:D
Peggynka
16.06.15,13:35
francúzske zemiaky, melencová (mrvenicová ) polievka, čerešňová bublanina, jahody :)
citala som ...milencova polievka a rozmyslam,ze aka to moze byt:D

Aj taká je :),to je taká,čo ťa dostane...:D
Aanika
16.06.15,13:36
kelova polievka, dukatove buchticky s vanilkovym kremom.
Aanika
16.06.15,13:37
francúzske zemiaky, melencová (mrvenicová ) polievka, čerešňová bublanina, jahody :)
citala som ...milencova polievka a rozmyslam,ze aka to moze byt:D

Aj taká je :),to je taká,čo ťa dostane...:D
Tak taku som este nevarila a ani nechutnala, ale zeby som vyskusala....?:D
Peggynka
16.06.15,13:52
Tak taku som este nevarila a ani nechutnala, ale zeby som vyskusala....?:D
Keď nemusíš chodiť po špičkách do postele,aby si ho nezobudila,tak vyskúšaj :):):)
Anika61
17.06.15,16:48
Dusene kapustne listy plnene mletym bravcovym masom,zemiaky s maslom,cokoladovy puding prekladany piskotami a jahodami so slahackou
buchač
17.06.15,16:53
Kapustny list plneny mletym bravcovym masom,zemiaky s maslom,cokoladovy puding prekladany piskotami a jahodami so slahackou

...bodaj by Ti zabehlo.... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11810.gif
Anika61
17.06.15,18:15
Kapustny list plneny mletym bravcovym masom,zemiaky s maslom,cokoladovy puding prekladany piskotami a jahodami so slahackou

...bodaj by Ti zabehlo.... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11810.gif
No diky:D...len neviem,ci ten smajlo''vracia,alebo sa zalizuje???
evaj63
18.06.15,14:21
Fazul'ová omáčka s údeným kuracím stehnom, cesnakové pagáče.
avalik
18.06.15,14:51
treska po mlynársky, zemiaková kaša, zeleninový šalát
Žabinka
18.06.15,17:29
muž varil..:) tofu biele, opečené so zeleninou, cestoviny..
evuš
18.06.15,17:30
No, nie je to obed...ale večera...
Pečené kuracie stehná na pive, jasmínova ryža, šalát z cibule, uhorky a rajčín...ako dezert deti nanuky do ruky a ja vychladené pivo :D
Anika61
18.06.15,19:44
Kapustny list plneny mletym bravcovym masom,zemiaky s maslom,cokoladovy puding prekladany piskotami a jahodami so slahackou

...bodaj by Ti zabehlo.... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11810.gif
No diky:D...len neviem,ci ten smajlo''vracia,alebo sa zalizuje???
A to za čo?-----:eek:
buchač
18.06.15,19:49
Kapustny list plneny mletym bravcovym masom,zemiaky s maslom,cokoladovy puding prekladany piskotami a jahodami so slahackou

...bodaj by Ti zabehlo.... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11810.gif
No diky:D...len neviem,ci ten smajlo''vracia,alebo sa zalizuje???
A to za čo?-----:eek:

Smajlík vyplazuje len jazyk.
Prečo, prečo......lebo by som si aj, kurňa, dal takého poriadneho listu...
Len neotváraj otázku...že prečo nemám doma...
kukučka
18.06.15,20:24
Prečo si nenavaríš? :--- :D
Žabinka
19.06.15,09:24
dnes zase len šalát..:)
lujza.j
19.06.15,09:25
Kalerab...
Žabinka
19.06.15,09:26
Kalerab...
skromné, ale dobré..:D
evuš
19.06.15,09:27
Kalerab...

Luji, i Ty si karelábová ? Ja keď mám doma schrúmem aj dva :D
lujza.j
19.06.15,09:28
Vzdy zabudnem kupit henten syr..co davas...potom mi tu slinky tecu:D
lujza.j
19.06.15,09:29
Evka..ma chlap naucil...k tomu este tvrdy syr...kalerab posolit este..
evuš
19.06.15,09:29
dnes zase len šalát..:)

Žabik, aký dávaš syr, je ich xyz druhov a každý chutí inak, ale henten Tvoj vždy vypadá mňamkovo...
evuš
19.06.15,09:30
Evka..ma chlap naucil...k tomu este tvrdy syr...kalerab posolit este..

..no, soľ nesmie chýbať - a ja by som mala soliť asi málo kvôli tlaku...:(
Žabinka
19.06.15,09:41
dnes zase len šalát..:)

Žabik, aký dávaš syr, je ich xyz druhov a každý chutí inak, ale henten Tvoj vždy vypadá mňamkovo...
evuška, striedam dva typy, oba z billy.. buď tieto http://www.agrofarma.sk/ostatne%20vyrobky.html (s korením alebo čistý biely - slovenský alebo gazdovský), alebo feta od firmy pilion, pôvod grécko - ten je akurát tento týždeň v akcii.. s inými nemám dobré skúsenosti..
Tweety
19.06.15,10:01
Losos na masle, mastené zemiaky s vňaťkou, rapadajkový šalát. Kysnuté tvarohové i makové taštičky.
Aanika
19.06.15,10:42
Dnes z jedneho plechu-zemiaky,spenatove udusene listy ,aljasska treska zaliate smotanou a upecene. Bez polievky.
babka - ježibabka
19.06.15,10:43
Dostala som na výmenu 2 veľké karfioly. Jeden som uvarila. Karfiolový mozoček z asi tretiny, trochu zjem iba uvarený a ak zostane, večer si urobím placky. Ak nezostane pôjdem spať hladná. :D
kukučka
19.06.15,11:44
Ja som ho akurát dala variť, bude "lenivý" a lá fransé - rovno na tanier aj s petruškovými grulkami, poliať upraženým maslom/strúhankou, uhorkový šalát s cesnakom /marhuľový kompót/. Mňam.
Zajtra bude namiesto karfiolu vyprážaný prvý patizón a ešte mám kúpenú aj tekvicu, hody môžu začať.
terezamaria
19.06.15,12:21
Šošovicová polievka, kuracie na drobno s výbornou horčicovou omáčkou, zemiaková kaša, rajčinový šalát, čerešňová bublanina.
evaj63
19.06.15,15:43
Fazulová omáčka ešte zostala na obed, aspoň som stihla polovičke k výročiu "punčoškové srdiečko".
evaj63
20.06.15,12:36
Plnená zapekaná cuketa, zemiaky, paradajkovo uhorkový šalát. Synovi pizzu 4 druhy syra so šunkou a kukuricou.
mimaBe
20.06.15,15:14
polievka šošovicová na kyslo (so smotanou), posúchy :)
220870
21.06.15,08:46
Nič.Na večeru to isté.
erik555
21.06.15,09:31
Sex. Na veceru to iste.
buchač
21.06.15,10:41
Rašle. Na večeru to isté.
evaj63
21.06.15,10:58
Kurací vývar so zeleninou a rezancami,opekané špagety s kuracím mäsom a zeleninou-muž si vybral ku dňu otcov. Bravčový guláš na hrášku, dusená ryža., punčová torta.
terezamaria
21.06.15,13:14
Špenát z čerstvých listov, pichané zemiaky s opraženou cibuľkou, volské oči,cesnakovo-slaninkový posúch.
pmajap
21.06.15,13:21
Sex. Na veceru to iste.
Nepreháňaj, lebo priberieš:D
Tweety
21.06.15,19:56
Víkendovo : zeleninová polievka s haluškami, paradajková kapusta, pečená fašírka s vajcom, chlieb, čerešn.jahodový koláčik s posýpkou.
babka - ježibabka
21.06.15,20:33
Hovädzia polievka, kuracie stehná so zemiakmi, šalát, jahodovo - malinová bublanina.
Aanika
22.06.15,10:47
domaci kuraci vyvar s pecenovymi haluskami, bravcove rezne, nove zemiaky s cibulkou a pazitkou, hlavkovy a uhorkovy salat. A od vcera ostalo trocha tiramisu.
Žabinka
22.06.15,10:59
zeleninová polievka, bravčový guláš s cestovinou..
wirgi
22.06.15,11:02
Ostalo z nedele polievka z morky, kuracie prsia s kuriatkami ,ryža, pečené zemiaky
Oliwa
22.06.15,13:21
Sex. Na veceru to iste.
A čo na raňajky? :rolleyes::D
Anika61
22.06.15,21:25
Sex. Na veceru to iste.
A čo na raňajky? :rolleyes::D
Sex-co ine...:D
Oliwa
22.06.15,21:27
Sex. Na veceru to iste.
A čo na raňajky? :rolleyes::D
Sex-co ine...:D
Tak v tom prípade na stravu veľa neminú... :---
Anika61
23.06.15,10:49
Dusene bravcove platky v paradajkovej omacke,parena knedla:-) :-)
Tweety
23.06.15,10:50
Sex. Na veceru to iste.
A čo na raňajky? :rolleyes::D
Sex-co ine...:D
Tak v tom prípade na stravu veľa neminú... :---
Je kríza, treba šetriť kde sa dá. Na strave sa dá ušetriť najviac.
Žabinka
23.06.15,11:02
Dusene bravcove platky v paradajkovej omacke,parena knedla:-) :-)
anička, urobila si mi chuť na paradajkovú omáčku.. urobím s guľkami.. paprika je ešte drahá..:---
Peggynka
23.06.15,11:30
Dusene bravcove platky v paradajkovej omacke,parena knedla:-) :-)
anička, urobila si mi chuť na paradajkovú omáčku.. urobím s guľkami.. paprika je ešte drahá..:---
Však ti stačí jedna :D na ochutenie.U nás to jem len ja,ostatní vyzliekajú papriku :eek:
evuš
23.06.15,12:38
Anička, urobila si mi chuť na paradajkovú omáčku.. urobím s guľkami.. paprika je ešte drahá..:---
Však ti stačí jedna :D na ochutenie.U nás to jem len ja,ostatní vyzliekajú papriku :eek:[/QUOTE]

Keď im radšej chutí holá :D:D:D:D:D:D
Žabinka
23.06.15,12:45
Anička, urobila si mi chuť na paradajkovú omáčku.. urobím s guľkami.. paprika je ešte drahá..:---
Však ti stačí jedna :D na ochutenie.U nás to jem len ja,ostatní vyzliekajú papriku :eek:

Keď im radšej chutí holá :D:D:D:D:D:D[/QUOTE]
ja mám radšej guľky oblečené..:D:D:D:D:D mäsové..:D:D:D
kukučka
23.06.15,12:49
fazuľková polievka so škvarkami, špenát s volským okom
Žabinka
24.06.15,08:05
plnená paprika, paradajková omáčka, knedľa..:)
evuš
24.06.15,08:12
plnená paprika, paradajková omáčka, knedľa..:)

Žabík, nerob mi to :( ...prídem, ok ?? Ja knedľu k tomu nepotrebujem, ja také samé :D:D
Žabinka
24.06.15,08:13
plnená paprika, paradajková omáčka, knedľa..:)

Žabík, nerob mi to :( ...prídem, ok ?? Ja knedľu k tomu nepotrebujem, ja také samé :D:D
evuška, čakám, mám plný hrnčisko... a ja tiež bez knedlíka, keď už, radšej so zemiakom.. ale včera som si musela dať po prstoch, kým sa varila, chodila som maškrtiť..:D:D:D
lujza.j
24.06.15,08:14
Ja som to v zivote nevarila...ale mamine gulky...juj mnamka velika...by som si veru dala:)
wirgi
24.06.15,11:09
Danka aj mne si narobila chute s tou plnenou paprikou, ale zemiaky sa mi nechcelo škrabať tak som kúpila knedľu :D
bettylou
24.06.15,11:14
žalúdok v prdeli po atb, tak králičia polievka
Žabinka
24.06.15,11:17
Danka aj mne si narobila chute s tou plnenou paprikou, ale zemiaky sa mi nechcelo škrabať tak som kúpila knedľu :D
vierka, to anička je na vine..:---:D:D:D včera tu ponúkala paradajkovú omáčku.. a mne sa to automaticky spája s plnenou paprikou..:D:D
Aanika
24.06.15,11:25
Kuraci platok v nivovej omacke, ryza,hranolky , brokolicova polievka so smotanou-rozmixovana.
Oliwa
24.06.15,17:05
Danka aj mne si narobila chute s tou plnenou paprikou, ale zemiaky sa mi nechcelo škrabať tak som kúpila knedľu :D
vierka, to anička je na vine..:---:D:D:D včera tu ponúkala paradajkovú omáčku.. a mne sa to automaticky spája s plnenou paprikou..:D:D
Táto rubrika - to je hotový Pavlovov reflex...:D:D:D
Už slintám aj ja...:---
evaj63
24.06.15,17:45
Dnes máme zeleninový deň- polievka zeleninová s cestovinou, zeleninové fašírky so zemiakmi, paradajkovo-uhorkovo-cibul'ový šalát.
buchač
24.06.15,17:55
plnená paprika, paradajková omáčka, knedľa..:)


http://0.s.dziennik.pl/pliki/1649000/1649500.jpg
Anika61
24.06.15,19:17
plnená paprika, paradajková omáčka, knedľa..:)


http://0.s.dziennik.pl/pliki/1649000/1649500.jpg
Buchi:-) :-) :-) a vieš,že som na teba myslela:D...že isto ''slintačkaaa'':D;)
buchač
24.06.15,20:31
Buchi:-) :-) :-) a vieš,že som na teba myslela:D...že isto ''slintačkaaa'':D;)
Ale šak nejde o to, ja by som aj zvládol to uvarenie...s tým ja nemám problém.
Ide o to, že sa mi neoplatí robiť v malom množstve ... a na druhej strane uvarím viac a potom budem celý týždeň jesť to isté ? Mohol by som navariť, dať do mrazáku, ale to už nie je ono.
Nuž počkám na familiu a dám za úlohu staršej dievke...;) Fasácku vie urobiť...
Mladšia medzitým upečie bábovečku...ako keby moja mama piekla, taká je vynikoš.
Žabinka
25.06.15,10:32
dnes varil Chef Menu.. pečené bravčové mäso s hubovou omáčkou a zeleninovou ryžou.. prvý raz som si kúpila takýto hotový výrobok, a je to celkom jedlé, raz za čas..
Anika61
25.06.15,13:57
Dnes aj zajtra:Dkapustnica s masom,klobasou,zemiakmi,hubami a sirokymi rezancami
Oliwa
25.06.15,14:31
Dnes aj zajtra:Dkapustnica s masom,klobasou,zemiakmi,hubami a sirokymi rezancami
Anika a čože, letné Vianoce od Alzy? ;):):D
evuš
25.06.15,14:32
Zostalo pár holúbkov, smažená mozarella,, cibulové kolieska a chilli dip
Oliwa
25.06.15,14:36
dnes varil Chef Menu.. pečené bravčové mäso s hubovou omáčkou a zeleninovou ryžou.. prvý raz som si kúpila takýto hotový výrobok, a je to celkom jedlé, raz za čas..
Žabík, nevyzerá to zle, až na tú modrú tácku... takú som ešte ani nevidela...
Neviem prečo, ale pripomína mi ropnú škvrnu...:D A z tej ryže je už odjedené, či...? Sa mi to vidí nejako málo...
Ale nečudujem sa Ti, že dnes si nemala náladu variť... Aj keď tie Tvoje jedlá vyzerajú a určite aj chutia lepšie... ;):D Však Ty si hotová závodná jedáleň! :D Stále niečo kuchtíš...:)
Peggynka
25.06.15,14:37
Dnes aj zajtra:Dkapustnica s masom,klobasou,zemiakmi,hubami a sirokymi rezancami
Aj ja som navarila 7l kapustnice :D Zima je - 14°C.
Anika61
25.06.15,15:56
Dnes aj zajtra:Dkapustnica s masom,klobasou,zemiakmi,hubami a sirokymi rezancami
Anika a čože, letné Vianoce od Alzy? ;):):D
Letné Vianoce:D...od Vianoc ďaleko a do Vianoc tiež:D....kapustnica sa varievala, ked som bola dieta kazdy druhy tyzden;)ja varievam,ked mame chut;)
evaj63
25.06.15,16:04
K zeleninovej polievke zo včera , palacinky s džemom, nutelou a ovocím.
evuš
25.06.15,16:21
No, holúbky u nás zostali, deti chceli palacinky, tak idem piecť, s džemom, šlahačkou a topingom :D
wirgi
26.06.15,10:02
Jahňacie na smotane s kuriatkami, halušky - moje prvé tohtoročné nazbierané kuriatka :D
Žabinka
26.06.15,10:35
Jahňacie na smotane s kuriatkami, halušky - moje prvé tohtoročné nazbierané kuriatka :D
mňam, vierka.. už sú kuriatka? ja strašne rada chodím na huby..
Žabinka
26.06.15,10:38
včera večer som vypražila rezne, dnes ráno som k nim uvarila rascové zemiaky.. a ešte si urobím paradajkový šalát, ale až večer, keď prídem domkov..
lujza.j
26.06.15,10:41
Moj chlap neznasa kuriatka,ze ziadnu chut nedaju jedlu...este,ze sampiony daju viac chuti...nemci to miluju..a sezona sa zacina...oni to tam len omacka a zemlove knedle gulkove....pre neho top su iba dubaky..:)
Žabinka
26.06.15,10:50
Moj chlap neznasa kuriatka,ze ziadnu chut nedaju jedlu...este,ze sampiony daju viac chuti...nemci to miluju..a sezona sa zacina...oni to tam len omacka a zemlove knedle gulkove....pre neho top su iba dubaky..:)
ja mám zase rada kozákovité, ale úplne najradšej pôvabnicu fialovú.. tá je tak krásne voňavá, na kyslo, s cestovinou.. mňam..:D
Aanika
26.06.15,11:01
grenadir, kysla uhorka,paradajkova polievka,vele,vele jahod a nakoniec aj melon
Aanika
26.06.15,11:03
za kuriatka by som vymenila aj moje oblubene jahody:D a uvarila by som plny hrniec polievky s papcunom.
pmajap
26.06.15,13:39
Brokolicová krémová polievka a miestna špecialita na želanie, Urobila som haluštičky, do misky vrstva haluštičiek na to ich špeciálny strašne smradľavý syr, ešte jeden druh syru strúhaného, znovu haluštičky..... posledná vrstva sa zaleje cibuľkou upraženou na masle, tá cibuľka má byť opražená až do čierna.
Išli sa zadrhnúť, teda nie som prieberčivá, zjem aj olomoucké syrečky, ale toto:--- vôňa bezdomovca pri kachliach, skôr dvoch:rolleyes:
Tweety
26.06.15,13:47
Slepý guláš, jahodové guľky s opraženým maslom, kakaom alebo mastené lokše, acidko.
evaj63
26.06.15,18:23
Paradajková polievka s cestovinou a syrom, lasane bolognese. Mojavečera sú čerešne.
buchač
28.06.15,11:55
Hrstková polievka
Grilované klobásky, grilované rebierka, pečené zemiaky v pahrebe, voľajaký díp
Čerešňová bublanina
evaj63
28.06.15,12:04
Kuracie prsia v sladkokyslej omáčke, jasminova ryža s hráškom, kapustový šalát s mrkvou a kukuricou.
babka - ježibabka
28.06.15,14:24
Hovädzí guláš, štrudla višňovo - maková a jablkovo - maková.
Anika61
28.06.15,15:01
Zemiaky na kyslo s čerstvým dom.kôprom a fašírka pečená vcelku:)s pšeničnoražným chlebom
lujza.j
28.06.15,16:13
....hmmm...fašírka voní až sem....
Oliwa
28.06.15,16:26
Konečne prvé mladé cuketky a tekvica... som včera odtrhla v záhrade...
Takže na nedeľu netradične krémová tekvicová polievka s domácou smotanou a kôprom, zapekané cukety so syrom plnené orestovanými kúskami kuracích pŕs a cuketovou dužinou,pečené nové zemiačiky, tvarohová štrúdľa s višňami /túto kombináció som robila prvý krát v živote a mala úspech/... :) Aj by som Vás ponúkla, ale už z nej zostali posledné dva kúsky... a kým toto píšem, tak už hádam ani tie nie...
Tweety
28.06.15,16:55
Víkendovo: kuracia polievka s rezancami, prírodné bravčové karé, ryža, paradajkovo-uhorkový šalát, grilované kuracie krídelká, bravčové rebrá,červené vínko.
evuš
28.06.15,17:28
Sviečková s knedľou, pudingový zákusok so smotanou...
terezamaria
29.06.15,11:40
Fašírka, zemiakovo - cibuľový šalát, ríbezľová bublanina.
wirgi
29.06.15,11:47
polievka slepačia s krupicovými knedličkami z nedele, grilované kuracie prsia, pečené zemiaky, šalát
Žabinka
29.06.15,12:40
polievka z fazuľkových strukov s kôprom, obrátené rezne, zemiaky, zeleninový šalát, čerešňová bublanina.. dúfam, že aj na zajtra ešte ostane..:)
Oliwa
29.06.15,12:43
polievka z fazuľkových strukov s kôprom, obrátené rezne, zemiaky, zeleninový šalát, čerešňová bublanina.. dúfam, že aj na zajtra ešte ostane..:)
Nevidím to tak optimisticky... že by niečo zostalo... :D Možno tak polievka...:rolleyes:
Žabinka
29.06.15,12:46
polievka z fazuľkových strukov s kôprom, obrátené rezne, zemiaky, zeleninový šalát, čerešňová bublanina.. dúfam, že aj na zajtra ešte ostane..:)
Nevidím to tak optimisticky... že by niečo zostalo... :D Možno tak polievka...:rolleyes:
polievka je zasa moja slabosť, tú zjem ja..:D bez mäsa vydržím..:D
Aanika
29.06.15,13:38
Madarsky gulas,cestovina,drzkova polievka a kysnute makovniky a orechovniky. Vsetko od vcera ostalo.
Žabinka
30.06.15,11:24
dojedáme obrátené rezne..:)
evaj63
30.06.15,15:17
Dnes len makovo čerešňové štrúdle. Tieš sme dojedali od nedele, včera sme nestihli.
babka - ježibabka
30.06.15,18:32
Včera na návšteve slepačia polievka, husokačka s kapustou a knedľou, zákusok, čierne pivo. Dnes v reštike kurací rezeň v trojobale, kroketky, kúsok rajčiny, za lyžičku kapustového šalátu.
Žabinka
30.06.15,18:43
Dnes len makovo čerešňové štrúdle. Tieš sme dojedali od nedele, včera sme nestihli.
ospravedlňujem sa, klikla som olinke na užitočné a tebe skočilo neužitočné..:rolleyes::eek: ale opravila som..;)
Anika61
30.06.15,18:45
Včera na návšteve slepačia polievka, husokačka s kapustou a knedľou, zákusok, čierne pivo. Dnes v reštike kurací rezeň v trojobale, kroketky, kúsok rajčiny, za lyžičku kapustového šalátu.
Jeeej babka:) ty sa máš-aj mne by mohli takto variť:D:)v poslednom čase ma varenie strááášneeeee nebaví:confused::cool:
Peggynka
01.07.15,10:22
Karfiolová pol.,rizoto,hlávkový/uhorkový šalát.
wirgi
01.07.15,11:04
šošovicová polievka s domácou klobásou, roláda z lístkového cesta plnená syrom , šunkou a medvedím cesnakom
Anika61
01.07.15,14:29
Francúzske zemiaky,uhorkový šalát s paradajkou:)
evaj63
01.07.15,15:24
Grilované kuracie stehná a krídla, pečené zemiaky, l'adový šalát s paradajkami, uhorkou, porom a red'kovkami.
kukučka
01.07.15,18:34
špenátový kiš, miešaný šalát s cesnakovou tatárkou
Oliwa
01.07.15,19:11
špenátový kiš, miešaný šalát s cesnakovou tatárkou
Kuki, aký je to špenátový kiš? :rolleyes: Ja mám suseda oproti, ten sa volá Kiš... ale zelený teda nie je... :D
Tipujem to na nejakú kašu, či...?
kukučka
01.07.15,19:16
ja pestujem zeleninu, koláče vyrába moja princezná - maslové slané cesto, zelenina, vajíčka a syr, tuším aj smotana - kuk obrázky uja gúgla
avalik
01.07.15,21:23
špenátový kiš, miešaný šalát s cesnakovou tatárkou
Kuki, aký je to špenátový kiš? :rolleyes: Ja mám suseda oproti, ten sa volá Kiš... ale zelený teda nie je... :D
Tipujem to na nejakú kašu, či...?

Ja robievam porkovy quiche http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/portfolio/porkovy-quiche/
Oliwa
02.07.15,06:02
špenátový kiš, miešaný šalát s cesnakovou tatárkou
Kuki, aký je to špenátový kiš? :rolleyes: Ja mám suseda oproti, ten sa volá Kiš... ale zelený teda nie je... :D
Tipujem to na nejakú kašu, či...?

Ja robievam porkovy quiche http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/portfolio/porkovy-quiche/
Aha, takže tak sa veci majú.... Mne to vizážou pripomína cukinový koláč, ktorý robievam zase ja... Len som netušila, že sa to tak volá...
Žabinka
02.07.15,08:08
dnes obed nie je, ale bude olovrantová oslava..:D opečené marinované kúsky morčacích pŕs, zeleninový šalát -urobí poobede mrkvinka, bagetky, ovocný želatínový koláčik, víno biele, červené, ružové, nealko, a ešte kadečo iné..:D a na desiatku mám zvyšné ovocie z koláčika..:D
lujza.j
02.07.15,08:41
Ja sa dnes najem..moja maminka mi urobila masove gulky v rajč.omacke....
Aanika
02.07.15,09:54
Plnene kurca-domace, /museli sme ho zabit,lebo,ked znieslo vajicko,tak si ho aj zjedlo/,nove zemiaky na cibulke ,posypane cerstvou pazitkou a petrzlenovou vnatkou, uhorkovy salat a zeleninova polievka.Bude aj na zajtra.
Tweety
02.07.15,09:56
Kuracia polievka s rezancami, kuracie prsia na prírodno, nové mastené zemiaky, rapadajkový šalát, limetkovomalinová zmrzlina.
Aanika
02.07.15,09:59
šošovicová polievka s domácou klobásou, roláda z lístkového cesta plnená syrom , šunkou a medvedím cesnakom
Niekedy som robievala listkove cesto plnene nastruhanymi zemiakmi -plackovym cestom a zapecene, vyzeralo to podobne a chutilo vyborne,ale zabudla som na tento recept, takze dakujem za pripomenutie.
wirgi
02.07.15,11:15
Vyprážaný karfiol, zemiaky, čerstva zelenina , kto chce aj dip z bieleho jogurtu
evuš
02.07.15,11:26
Vyprážaný karfiol, zemiaky, čerstva zelenina , kto chce aj dip z bieleho jogurtu

..slincem ako bernardín...:D;)
babka - ježibabka
02.07.15,11:26
Restované kuracie prsia, ryža, uhorka, pivo alebo malinovka.
terezamaria
02.07.15,18:31
Záhoráska gulášová polievka z mletého mäsa,klobásky,zemiakov, rajčín a halušiek,zemiakové placky, čokoládový puding.
Aanika
03.07.15,14:58
Vyprážaný karfiol, zemiaky, čerstva zelenina , kto chce aj dip z bieleho jogurtu

..slincem ako bernardín...:D;)
aj ja zacinam slintat:D
Aanika
03.07.15,15:00
ja dnes len polievka od vcera a zase kosik jahod, a ruska zmrzlina, uz len tak funim....:---
Tweety
03.07.15,15:06
Obedík od včera, a dnes upečený svieži ríbezľový koláčik so snehom. https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQORVTMtb8vttFIpSp5K4C0ujaovfhq-_Gcigu-6HSmUSbotLXt7w
evaj63
03.07.15,15:15
Synovi pizzu, sb a dcéra sú fuč a ja uhorkový šalát.
terezamaria
03.07.15,15:52
Fazuľová sladká polievka, kto chce aj so slížami alebo slíže osobitne s makom, orechami, grankom alebo s vajcom. Makový koláč s čerešňami a druhý s marhuľovým džemom a makom.
evaj63
05.07.15,10:29
Kurací vývar so zeleninou a rezancami, synovi a jeho frajerke mad'arský guláš s domácou parenou knedlou, a ja lečo bez vajec s klobásou, pečivo-mňam, skoro som čemer dostala.
evuš
05.07.15,10:29
Letná zeleninová polievka s mrveničkou, marinované bravčové medailónky z panenky, hranolky, obloba /paradajka, uhorka, sterilizovaná cibuľka/ ako dezert nanuky, zmrzka a zostal i ovocný želatinový zákusok....
pmajap
05.07.15,11:43
Šalátová krémová s kôprom, tiež maďarský guľáš s feferónkami +ryža, hlávkový šalát s marinádou, v noci keď sa ochladí ešte egrešový koláč, možno by sa teraz upiekol aj na dvore:D
Peggynka
05.07.15,12:53
Kurací vývar,sviečková na smotane,orechový,makový a kakaový závin :mee: (u mamy).
babka - ježibabka
05.07.15,20:43
Hovädzia polievka, kura s plnkou, zeleninový šalát.
Žabinka
06.07.15,07:16
zeleninová polievka, pečená treska s cesnakom a rascou plus varený zemiak, ríbezľová bublanina..:)
Tweety
06.07.15,08:19
Víkendovo na chate chatičke: zemiaková polievka, medailónky z panenky, hríbiková omáčka, cestoviny. Ríbezľový koláčik, varená kukurica, červený melón, limetkovo- malinová zmrzka.
Peggynka
06.07.15,08:30
Kapustovo-paradajková polievka (z čerstvej kapusty),vyprážaný karfiol,zemiaky,tat.omáčka/uhorkový šalát.
Aanika
06.07.15,10:59
Kuraci vyvar, rezance, varene zemiaky s vnatkou a cibulkou, pecene kare plnene mletym klobasovym mäsom a uhorkovy salat. Kolac tvarohovo-bananovy so zelatinou, z chladnicky taky studeny dobre padol.A vsetko zaliate veeeeela citronovej vody.
Žabinka
07.07.15,10:30
obedovečera -zeleninová panvica..:)
wirgi
07.07.15,11:31
V tejto horúčave, len zeleninový šalát s jogurtom , grilované morčacie prsia
terezamaria
07.07.15,11:50
Rezancová zeleninová polievka, palacinky s nutelou a marhuľovým džemom /30 ks/, šhahačkou a grankom.