evaj63
18.10.15,12:01
Kurací vývar so zeleninou a rezancami, bravčové soté s dusenou ryžou, pstruh na masle a rasci, pohánka. Ešte sa marinuje mäso na kung pao. Po obede možno aj nejaký koláčik bude.
avalik
18.10.15,12:30
Polievka od včera - z červenej šošovice, tirolskė knedle s hubovým ragú
lujza.j
18.10.15,12:38
chlap robí palacinky...asi z toho urobím nedelnú tradíciu:D....decko "sáčkuje"4kg má dole od minulého pátku....takže mi viac ostane:---
Žabinka
18.10.15,13:12
zeleninová polievka, pečené morčacie stehno, knedľa, kapusta, pudingový koláčik 2 ks..:)
babka - ježibabka
18.10.15,14:45
Polievku som nevarila, máme kapustu od včera. Pečené kuracie stehná a krídla, ryža broskyňový kompót. makovo jablkový koláč.
wirgi
18.10.15,19:58
kuracia polievka, plnené kuracie prsia /slanina ,syr, klobása/ na póre, ryža , pečené zemiaky , tvarohový koláč s malinami
evaj63
19.10.15,18:40
Včera som ešte upiekla medový mrežovník s jablkovou plnkou, a 5 štrudlí-2 tvarohové, 2 makovo jablkové a1 jablkovú.
Žabinka
20.10.15,11:50
ešte posledné porcie morčacie stehno, dnes s guľkatými zemiakmi opečenými, a uhorkový šalát..:)
evaj63
20.10.15,18:14
Kung pao s jasminovou ryžou.
avalik
20.10.15,18:29
Včera mäsové guľky v paradajkovej omáčke so zemiakovou kašou,
dnes "varil" brat ... v reštaurácii :D ... dali sme si paradajkovú polievku, mrkvový krém, hovädzí burger, grilované rebierka a krídelká, kuskus s grilovaným kuracím mäsom, cestoviny so špenátom a sušenými paradajkami, martini, pivo, ...
Žabinka
21.10.15,08:00
dnes budem mať plnenú zapečenú tekvicu s varenými zemiakmi, a preliate kyslou smotankou..:)
Anika61
21.10.15,15:53
Vajcová polievka s cesnakom a opečenou žemľou,francúzske zemiaky
katka 23
21.10.15,16:17
dnes tiež obed reštaurácia - černohorský bravč.rezeň, opekané zemiaky, polievka šampiónový krém, zajtra doma tiež ako Anika61:)
osky
21.10.15,18:21
palacinky z gaštanovej múky s čerstvým kompótom jablkovo-hroznovým.
Kto by chcel recept,robím všetko od oka,takže: 1 celé vajce,kopcovitá PL ovsených otrúb,toľko aj gaštanovej múky,2 PL jogurtu,voda (mlieko) podľa potreby,cesto robím trošku hustejšie,nenalievam ho na panvicu,ale lyžičkou dávam a potom ho roztiahnem,keďže sa to neleje.....a ešte som tam dala za hrsť slnečnicových jadierok,nasucho opražené.
Robila som len jednu porciu,vyšli mi 2,5 palacinky......Kľudne môžete dať tých otrúb a múky viacej.
recept som si vymyslela,minule som mala aj múku amarantovú,takže pre bezlepkáčov vhodné.

palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.
osky
21.10.15,18:26
sobota
bravcovo-hovädzie fasirky,petrzlenove zemiaky,kysle uhorky

nedela
polievka husacia
pecena morcacia a marinovana bravcova rolka,celozrnna zemlova knedla,cervena kapusta

pondelok
fasirky od soboty,k tomu husta fazulovo-zemiakova polievka na kyslo-s chlebom

utorok
pecene kuracie stehna s ryzou

streda
bolonske spagety - budu aj na zajtra
avalik
21.10.15,18:46
palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.

no vedci otacaju v minulych tvrdeniach ohladne vajec, mlieka, masa ci zivocisnych tukov ... takze to co tvrdili pred 20 rokmi uz nemusi byt aktualne, strasenie cholesterolom uz nastastie je na ustupe
... radsej si dam na ranajky prazenicu z 3 vajec na masle od lokalneho zdroja ako nejaky "zdravy" vyrobok z geneticky modifikovanej soje alebo presladenych cerealii dovezenych z druheho konca sveta :)
osky
21.10.15,19:45
palacinky urobis z hocijakej muky,ale na dve lyzice muky sa mi zda jedno vajce hrozne Vela-ved asi ciel bol ten aby boli co najzdravsie,a vajcia sa nemaju velmi jest...
,ja na jedno vajce mam pol litra mlieka-kludne aj rastlinneho a 8-9 lyzic muky .
a palacinky su jedna radost.
ked nechcem vajce vobec ,nahradim 3 kopcovite lyzice muky sojovou mukou.palacinky robim vzdy z celozrnnej muky,najmä spaldovej ale robila som zu aj pohankove,boli ok.

no vedci otacaju v minulych tvrdeniach ohladne vajec, mlieka, masa ci zivocisnych tukov ... takze to co tvrdili pred 20 rokmi uz nemusi byt aktualne, strasenie cholesterolom uz nastastie je na ustupe
... radsej si dam na ranajky prazenicu z 3 vajec na masle od lokalneho zdroja ako nejaky "zdravy" vyrobok z geneticky modifikovanej soje alebo presladenych cerealii dovezenych z druheho konca sveta :)

s tym samozrejme suhlasim,ja som samozrejme aj mala na mysli len domaace alebo bio vajicka.vajce ako take nie je dobre jest casto-dve tyzdenne,a to plati ci u minulych a ci u dnesnych vedcov.ale ja sa tu nemienim hadat ani nic,len som tak myslela,ze to spomeniem,lebo vajicka mame casto aj vo veciach kde o Tom nevieme,a tak ich konzumujeme viac ako treba.ved aj ja jem niekedy pazenicu a tak,ale snazim sa vajicka pouzivat dost s mierou-celkovo zivocisne bielkoviny.

modifikovane potraviny nekupujem,davam si dobry pozor,cerealie nejem ale obcas ciste ovsenne vlocky.cestoviny ,ryzu,pecivo....jedine celozrnne,u nas bielu muku ci cukor nenajdes...teraz ma Buchi isto zabije :-D

SORY ZA MIMOTEMOVU POZNAMKU
kukučka
21.10.15,20:05
osky, poznámka neprekáža. píšeme ich tu bežne, ide len o to, že nemáme rovnaký názor.
U nás je sviatok, keď kúpim čerstvé domáce vajíčka, podľa mňa je to dokonalá "prírodná" potravina. a mlieko - smotana - maslo tiež. Jem ich čerstvé, podľa možností domáce. Nepotrebujem umelé náhrady. Mala som obdobie bez mlieka, palacinky som párkrát robila s vodou. A rozhodne bez spreja, ani pánboh nevie čo je v ňom, šľahačka to nie je.
kukučka
21.10.15,20:17
Slepačí vývar, na panvici upečená "klobásková" placka, zemiaková kaša, čerešňový kompót.
Tri dni som sa napchávala čerstvými rybacími šalátmi z poľskej Almy a šla by som kúpiť znova, nič sa im nevyrovná, ani losos.
korela
21.10.15,23:47
Ľudia majú obavy z vajíčka na mäkko. Pri čerstvých vajíčkach by nič nemalo hroziť. Je to vskutku dokonalá potravina, na mäkko upravené vajíčka nezaťažujú pečeň, žlčník. To bola prvá bielkovina, čo mi "Číňan" nasadil po veľmi prísnej zeleninovej diéte a vysokozásaditej a MMS. Dovtedy som sama mala obavy z úpravy na mäkko.
Bratov spolužiak mal otca alkoholika na ZŠ, bol jediným dieťaťom, vyrástol iba na domácich vajíčkach, mama si nemohla dovoliť kúpiť mäso. Poznala som ho od detstva, neskôr sme sa stretli na pracovisku, zvládol pri tých podmienkach VŠ, bol vo vysokej pozícii, krásny, vysoký, štíhly chlap. A zdravý, vysoko morálny.
Človek by sa mal orientovať tým, čo mu telo signalizuje. Na čo má chuť. Samozrejme s dávkou rácia.
Uprednostňovať potraviny bez GMO, všetky, obmedziť pesticídy najmä v ovocí a zelenine, sú veľmi nebezpečné, najviac postihujú mozog, nervový systém, skleróza multi...Niekde sa nachádza až 9 druhov chemikálií, najhoršie sú jablká golden delícius. Tie sú najčastejšie aj v akciách.
Na jednom druhu mozarelly a jogurtu je uvedené, že sú bez GMO. Všetky potraviny bio sú bez GMO. Netreba si z nich robiť dobrý deň. Kukurica, ryža, pšenica v obchodoch, tie sú asi všetky GMO. Údajne sa bránia otvorene iba Maďari týmto plodinám, aby sa nerozšírili aj do pôdy aj do rastlín. Chránia si genofond.
korela
21.10.15,23:48
Po prečítaní príspevok presuniem do Potravín, nech tu neprekáža.
Tweety
22.10.15,11:28
Francúzske zemiaky, šalátové srdiečka.
Žabinka
22.10.15,11:30
to čo včera..:D
wirgi
22.10.15,13:18
Pečené stehná z domáceho králika na zelenine , bude aj na zajtra
avalik
22.10.15,13:51
Paradajková kapustová polievka, restovaná pečeň s chlebom a kyslými uhorkami
Anika61
22.10.15,16:51
Vyprážané kuracie krídelká v ''rúre'' so zemiakovou kašou a uhorkami:)
vulxy
22.10.15,19:51
mam nachystane na zajtra... bude krumplibaba s udenym....nech ma zlcnik diskoteku....
Žabinka
23.10.15,07:52
doma na mňa čaká paprikový cesnakový bôčik..;):---:---:D na večeru..
Tweety
23.10.15,08:00
Len neviem, či si ho dobre zamkla, aby Ti aj niečo zostalo. Vyzerá famózne.
lujza.j
23.10.15,08:05
Zabka mnaaam...moj dedo obieval takyto lalok....revem:D
Tweety
23.10.15,08:07
Lui lalok a bôčik, nie je jedno a to isté. :---
Žabinka
23.10.15,08:07
Len neviem, či si ho dobre zamkla, aby Ti aj niečo zostalo. Vyzerá famózne.
ten chýbajúci kúštik som si urezala.. veď treba ochutnať, čo som navarila.. a už je na neznámom mieste..:---:D
lujza.j
23.10.15,08:08
Ja vieem...ze nyjé....ale takto isto ho robil....
Tweety
23.10.15,08:08
A vieš, že som si to myslela? Ja teplý nejem, ale muž neodolá a musí okoštovať aj teplý. Ja si pekne počkám, až vychladne.
Žabinka
23.10.15,08:10
Ja vieem...ze nyjé....ale takto isto ho robil....
ono tá cesnaková chuť je podobná aj v laloku aj v bôčiku.. len v bôčiku je viac mäska.. ale fajné je obidvoje..;):D
Žabinka
23.10.15,08:12
A vieš, že som si to myslela? Ja teplý nejem, ale muž neodolá a musí okoštovať aj teplý. Ja si pekne počkám, až vychladne.
na internete som čítala že treba nechať postáť 4-5 dní..:eek: no neviem, či by u nás toľko vydržal čakať..:D:D:D
lujza.j
23.10.15,08:15
Bóžinku a on to tak vedel...on bol taky slaninkovy...mal tetky-babky na milde a mozno este aj na starom trhovisku...a kupoval si tam domace slaninky udene...vysoke,vonave ako maslo....take este skutocne....
Tweety
23.10.15,11:05
Polievka z ružičkového kelu a francúzske zemiaky od včera.
avalik
23.10.15,11:38
Lui lalok a bôčik, nie je jedno a to isté. :---

Tweety, lalok je z krku a bocik z brucha ;)
avalik
23.10.15,11:40
Kotlikovy guláš na obed a na večeru budú bryndzové halušky so slaninkou.
buchač
23.10.15,13:23
Lui lalok a bôčik, nie je jedno a to isté. :---

:eek::eek::eek:
...a to odkedy ?...a to vážne ?...a to kde ?... v ktorej oblasti Slovenska ?
Neplatí náhodou toto ???
http://skolavarenia.wbl.sk/bravcove-maso.jpg
Tweety
23.10.15,13:30
No vidíš, že to nie je to isté. Isté je len to, že je to zo svine.
mordoba
23.10.15,14:43
Žabinka
23.10.15,14:54
Lui lalok a bôčik, nie je jedno a to isté. :---

:eek::eek::eek:
...a to odkedy ?...a to vážne ?...a to kde ?... v ktorej oblasti Slovenska ?
Neplatí náhodou toto ???
http://skolavarenia.wbl.sk/bravcove-maso.jpg
od vždy, jurko..;)
evuš
23.10.15,15:10
Večera :
1/ zapekaná čakanka na zemiakovom pyré s horčicou a muškátovým orechom
2/ zbytok segedìnu s knedľou
3/ tvarohový závin s kakaom
4/ uhliarske špagety....

...kto, načo bude mať chuť, proste, potrebujem trochu vypratať chladničku a zásoby...zajtra varím naplno....:D
Tweety
25.10.15,10:48
Dojeme polievku z ružičkového kelu a čerstvé rizoto z odkostených kuracích stehien na víne a smotanovo jablkový zákusok. Zmes morčacích pŕs na kari korení už je odložená v chlade a prichystaná na minútku.

Len na ilustráciu http://varecha.pravda.sk/uploady/velky-60858.jpg
evaj63
25.10.15,12:23
Slepačí vývar s rezancami, kurací černohorský rezež, pečený v rúre, cviklový šalát s jablkom,stúhaným syrom, kukuricou, 1 lyžicou majonézy a kyslou smotanou.
Darina1234
25.10.15,13:20
morcacia polievka so spaldovymi rezancami, tekvicovy privarok so zemiakmi a vajicko a pecene morcacie medajlonky ako dezert klasicky jablcnik
terezamaria
25.10.15,13:51
Zeleninová polievka s domácimi rezancami, fašírky, zemiaková kaša, kyslé uhorky a šalát z červenej kapusty.
Anika61
25.10.15,18:13
Dusené bravčové pliecko plátky na zelenine so smotanou''ala sviečková'':Dso žemľovou knedľou-hmmm myslela som,že aj zajtra no nezostaloooo:o:)
osky
25.10.15,23:23
vcera chladnickovy vymet,ako u Evus ,takze kazdy daco ine..../kysla fazula,pecene mäso s kapustou a knedlou,pecena ryba so zemiakmi,rybickova natierka..../

dnes-polievka zeleninova z kuceraveho kelu/zo zahradky :-D
patizon vyprazany v rure vcelozrnnej Panade,
bravcove rezne vysmazene klasicky ale tiez s celozrnnou panadou

parene zemiaky s cerstvou petrzl.vnatkou,hlavkovy zeleny a cerveny salat,jogurtovo-cesnakovy dresing

kopkovy kolac s tvarohom,jablkami a slivkovym lekvarom /na sposob presivanej deky/

zajtra:
pecene kuracie stehna,zeleninova ryza,dezert a polievka ako dnes
vierka8_8
26.10.15,09:54
Dnes budem mať kura so zemiakmi
Anika61
26.10.15,11:12
Zostala len knédľa od včera tak som ''dorobila''k nej szegedínsky guľáš:-) :-)
Žabinka
26.10.15,11:57
polievka zeleninovo-fazuľová s mrveničkou, vyprážaný rezeň kurací, varené rascové zemiaky..:)
Peggynka
26.10.15,12:44
Krémová brokolicová polievka,čevabčiči,šťuchané zemiaky s viedenskou cibuľou.
Aanika
26.10.15,13:57
Po sobotnajsej zabijacke same dobroty, ovarova polievka/tu som nejedla veeelmi dlho/, jaternica,kysla kapusta,pecena klobasa,varene zemiaky. Ovarovu budeme jest kym sa nezje,ale som si aj zamrazila.
Aanika
27.10.15,11:40
zase ovarova polievka s chlebom......a na veceru bude huspenina
babka - ježibabka
28.10.15,13:14
Vypražená cukina, zemiaky, nová kvasená kapusta s mrkvou. Cukiny som mala veľa, dala som si aj ako polotovar do mrazničky.
Aanika
28.10.15,14:51
Aj sa hanbim napisat,co sme mali na obed, ale ked nam tak chuti ovarova:D,ale uz dnes sa umyva hrniec a na zajtra budu zapekane cestoviny, trosku nieco lahsie po zabijacke.
kukučka
28.10.15,15:52
Kto sa hanbí, má prázdne gamby. Ja sa nehanbím a aj tak mám, vieš ako by som si dala aj ja? Kde tie lanské snehy sú...Už len spomienky ostali :mee:

Ja dojedám plnenú papriku.
evaj63
28.10.15,15:59
Rizoto z varenej sliepky so zeleninou, postrúhaným syrom a kyslou uhorkou.
terezamaria
29.10.15,11:09
Gulášová polievka /záhorácka/ z mletého mäsa, klobásky, zemiakov, rajčín, papriky a halušiek, dusené kuracie na drobno s kukuricou, zemiaková kaša, zeleninový šalát.
Tweety
29.10.15,11:12
Šošovicová polievka s krúpami a zemiakmi, bravčové soté, nokerle.
evaj63
30.10.15,16:07
Ryžový nákyp s mandarinkami a ringlotami.
Anika61
30.10.15,16:10
Žemlovka s jablkami a tvarohom a za chvíľku-na večeru slané palacinky so šunkou,syrom a lečom:D
avalik
30.10.15,20:53
Zeleninova polievka kuracie prsia na smotane s kolienkami

jooooooj ale ste mi narobili chute s ryzovym nakypom a zemlofkou :D
osky
30.10.15,22:29
cicerova omacka na kyslo,sosovicova pecena fasirka,parene zemiaky s petrzelkou,muz taketo racio odmieta tak on mal smazene file so zemiakmi

zajtra peceny zajko s ryzou,zemlovou knedlou a kapustou
muz zajka nelubi,tak nech si doje z mrazaka bolonske spagety :-D

v nedelu budeme dojedat co ostane,nakolko neni casu varit
muz sa bud prisposobi,alebo skonci v picerke,ebo fakt neni casu ...
Anika61
31.10.15,16:34
Kuracia zeleninová polievka s rezancami,bravčové a kuracie rezne zemiakový šalát to spolu s mamkou:)sme varili pre našu rodinu-krstnú mamku,bratranca a sesternice na želanie:--štrúdľa makovo-hrušková,višňovo-orechová,kysnutý jablčník:)
lujza.j
31.10.15,16:47
revem za štrúúúdličkami....:D...bohovské kombinácie....dúfam,že si to zapamatám....
avalik
31.10.15,16:52
Bravcove kare plnene susenym ovocim s brusnicovou omackou a zemiakovou kasou - bude aj na zajtra
Anika61
31.10.15,17:03
revem za štrúúúdličkami....:D...bohovské kombinácie....dúfam,že si to zapamatám....
Jaaaj moja;)-revem aj ja lebo ja tieto ''nezdravé fajnoty''nemôžem kvoli pankreasu-a tak som len,že tu ďob-tam ďob a teraz revem,lebo ma brucho boliiiii:(no ale nežérrrr-dá sa:confused:
Peggynka
31.10.15,17:27
Bravčové dusené s lečom,ryža a teraz pečiem estónsky kringel (kakaový a škoricový):)
http://www.peknevypecenyblog.cz/estonsky-kringel-skoricovy-a-makovy/
terezamaria
31.10.15,17:59
Kuracia polievka s domácimi slížikmi, bravčové a kuracie rezne, ryža, zemiaková kaša, ľadový šalát s citrónovou zálievkou.
Anika61
01.11.15,13:23
Bravčové na smotane s knedľou:)
evaj63
01.11.15,13:29
Kuracia polievka s domácimi rezancami, tatranské soté, jasminova ryža. Na zajtra Pulled pork.
Anika61
01.11.15,13:36
Kuracia polievka s domácimi rezancami, tatranské soté, jasminova ryža. Na zajtra Pulled pork.
Jeeeeho.... a ja čítam,že Pudel pork:D
Tweety
01.11.15,13:39
Kelový prívarok, fašírky.
terezamaria
01.11.15,15:24
Rajčinová polievka,obrátené rezne, ryža, uhorkový šalát.
Žabinka
01.11.15,18:29
cesnaková s guličkami z lidla, detvianska nátura s opečenými zemiakmi..
evuš
02.11.15,14:18
Včera zeleninová polievka s mrveničkou, br.panenka s dubákovou omáčkou a pečenými zemiakmi...dnes som zostala doma, migréna je mrcha..:(.
Večer budú strapačky už s našou vykystnutou kapustou...
Anika61
02.11.15,14:26
Domáce pečené jaterničky,chlieb,čalamáda z tekvice:)
Žabinka
02.11.15,14:33
Domáce pečené jaterničky,chlieb,čalamáda z tekvice:)
anička, žeby som si aj ja upiekla?? už sme dávno nemali..:rolleyes:;)
evuš
02.11.15,14:37
Domáce pečené jaterničky,chlieb,čalamáda z tekvice:)

Anka, čalamáda z tekvice??
Anika61
02.11.15,14:45
Evka áno z tekvice,cukety i patizonov môže byť a pridám čo záhrada dá-dávala som už recept:)-skúsim nájsť-podobný je na nete''
http://varecha.pravda.sk/recepty/cukinova-calamada/8808-recept.html
Evka a ja ešte robím tak,že do pár fliaš nastrúham mrkvu,do dalších zeler,...cviklu-a tak mám akože viac druhov čalamády každá inej chuti:-) :-)
Anika61
03.11.15,12:24
Dnes držková polievka so zemiakmi a zeleninou/hustá:D/s chlebom:)
Žabinka
03.11.15,12:37
pečené jaternice a klobásky, varené zemiaky, kyslá uhorka.. to anička je na vine..:D:D:---:---:---
bettylou
03.11.15,12:41
paprikovaný lalok na studeno, s domácim kečupom a chlebom
lujza.j
03.11.15,12:41
Revem:D
evaj63
03.11.15,16:18
Brokolicová krémová polievka, a dojedá sa pulled pork v žemli so zeleninou.Syn to premenoval na domáci kebab.
gilda
03.11.15,16:25
polievka z maslovej tekvice
Žabinka
04.11.15,12:28
frankfurtská polievka, pečené jaterničky s klobáskami zo včera..
Anika61
04.11.15,13:08
Balkánsky hrniec''som robila,ale miesto baklažánu som dala cukinu,fazulové lusky som nedala,ale dala som aj cibuľu a zemiaky-všetko spolu:-) :-) :-)
http://toprecepty.cz/recept/3533-balkansky-lonac/
evaj63
04.11.15,15:50
Segedín s parenou knedlou, našla sa jedna v mrazáku, ja bez knedle.
pmajap
04.11.15,16:03
Plnená paprika a francúzske zemiaky s tatárkou
Žabinka
04.11.15,16:20
Plnená paprika a francúzske zemiaky s tatárkou
majka, to spolu, alebo sú to dva chody? lebo ak spolu, tak odvážna kombinácia..:---
evuš
04.11.15,17:13
U nás domáce hamburgery a frankfuurtskâ polievka, lebo Žabka narobila chute :D
pmajap
04.11.15,17:35
Plnená paprika a francúzske zemiaky s tatárkou
majka, to spolu, alebo sú to dva chody? lebo ak spolu, tak odvážna kombinácia..:---
po sebe, hlad je hlad a paprika bola miesto polievky:) vo štvrtok kupujem jaternice, to bude fotečka:D
sito
04.11.15,22:51
Plnená paprika a francúzske zemiaky s tatárkou
majka, to spolu, alebo sú to dva chody? lebo ak spolu, tak odvážna kombinácia..:---
po sebe, hlad je hlad a paprika bola miesto polievky:) vo štvrtok kupujem jaternice, to bude fotečka:D

:--- joj, jaj, juj, čo som spravil ja ... keď sa ten jazyk zasekol ... mne zo strany na stranu ... aj bez fotečky, lieta ...
lavanda
04.11.15,23:44
Fazuľová polievka, rizoto.
Žabinka
05.11.15,08:22
nevarím kým nedojeme všetko navarené.. možno dnes sa vyprázdni chladnička.. ak mi nič neostane, urobím si zopár zemiakových placiek.. inak máme to čo včera..:D
lujza.j
05.11.15,10:36
Ja sa tu chodim.kochat....na ten pekac....s jiternicami a klobasicami:D
Žabinka
05.11.15,10:42
Ja sa tu chodim.kochat....na ten pekac....s jiternicami a klobasicami:D
:D:D:---
Žabinka
05.11.15,10:42
mňa dráždi obrázok kačky v billa letáku..
Tweety
05.11.15,10:46
a s čím máš problém? vari nie s letákom? :---
Žabinka
05.11.15,10:49
a s čím máš problém? vari nie s letákom? :---
veru s letákom.. keď už ho mám v ruke, no musím ju kúpiť..:D
Tweety
05.11.15,10:50
ja mám leták, kde nemám kačku(od 4.11.-10.11.) No akáže to je spravodlivosť?
korela
05.11.15,10:51
foto s kačicou, ak nie s dvomi, tu bude nasedené ak nie zajtra, tak cez víkend určite, ako poznám Žabinku :)
Žabinka
05.11.15,10:53
aj ja mám leták od 4.11.
evuš
05.11.15,10:53
Žabinka
05.11.15,10:55
foto s kačicou, ak nie s dvomi, tu bude nasedené ak nie zajtra, tak cez víkend určite, ako poznám Žabinku :)
asi len s jednou..;):D
Tweety
05.11.15,10:56
tak tú kačku tam až terazky vidím, možno preto som nevidela, že máme kuchyňu rozbúranú, a stiesnené podmienky na varenie, pečenie, chi,chi, dík evuš,
ale aj tak, mrazené už také mäská nekupujem, radšej chladené
pmajap
05.11.15,11:10
Mňa dráždi predstava hrnčiska kapustnice, pečené čerstvé klbásky a jaternice a dobrý chlieb, taký chrumkavý krajec:D už aby bola sobota
Peggynka
05.11.15,12:05
Cícerová polievka s údeným kuracím stehnom,bratislavské pliecko,knedle.
Dáša_
05.11.15,12:15
fazuľová s párkom. Len teda, u nás musím fazuľu rozmixovať a prepasírovať.
Tweety
05.11.15,12:36
Rezance s tvarohom a slaninkou.
pmajap
05.11.15,17:10
Vyprážaný syr, tatárka
Anika61
05.11.15,17:23
Teľacie masko v hubovej omáčke ,knedľa
evaj63
05.11.15,18:39
Segedín zo včera, dnes len mrkvové rožteky s makovou plnkou, synovi pár lekvárových na raňajky.
evuš
05.11.15,19:18
Vyprážaný syr, tatárka
Maji...:mee:
pmajap
05.11.15,19:27
Vyprážaný syr, tatárka
Maji...:mee:
Neplač, vieš ako mi je ťažko, raz keď ťa vidím vyrevanú a druhý z toho syra mal 20x10 cm a ostal mi v žalúdku nastojatozlezaradil potvora
evuš
05.11.15,19:33
Vyprážaný syr, tatárka
Maji...:mee:
Neplač, vieš ako mi je ťažko, raz keď ťa vidím vyrevanú a druhý z toho syra mal 20x10 cm a ostal mi v žalúdku nastojatozlezaradil potvora

Si, mrcha :D pubisi ma nas...muz tak, ze RP su prichystane a Ty takto ???? :D:D:---:---
pmajap
05.11.15,19:46
EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---
Žabinka
06.11.15,10:11
dnes len 4 ks placky, nie domáce, obchodové mrazené, ale doma opečené..:D:--- a kačka nebude, lebo keď som ich v obchode videla, hneď mi bolo jasné, prečo sú v akcii..:D to len také holúbätá, po rozmrazení by z nich ostala polovička..:cool:
evuš
06.11.15,10:16
EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---

Maji, včera ma naštvali deti, muž a svokra - tá úplne do vývrtky...tak som zo srandy napísala,že RP /rozvodové papiere/ sú prichystané :---:---:---
..samozrejme som si robila žarty s tými RP...ale vytočená som bola až-až
Žabinka
06.11.15,10:23
EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---

Maji, včera ma naštvali deti, muž a svokra - tá úplne do vývrtky...tak som zo srandy napísala,že RP /rozvodové papiere/ sú prichystané :---:---:---
..samozrejme som si robila žarty s tými RP...ale vytočená som bola až-až
evuška, nemôžeš sa nechať vytočiť.. treba zhlboka dýchať a myslieť na niečo krásne.. mne sa to celkom darí v poslednej dobe..:)
evuš
06.11.15,11:06
EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---

Maji, včera ma naštvali deti, muž a svokra - tá úplne do vývrtky...tak som zo srandy napísala,že RP /rozvodové papiere/ sú prichystané :---:---:---
..samozrejme som si robila žarty s tými RP...ale vytočená som bola až-až
evuška, nemôžeš sa nechať vytočiť.. treba zhlboka dýchať a myslieť na niečo krásne.. mne sa to celkom darí v poslednej dobe..:)

Jaj, Danka, ja som nervák....ale včera to bolo už na prášky ;)
lujza.j
06.11.15,13:00
EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---

Maji, včera ma naštvali deti, muž a svokra - tá úplne do vývrtky...tak som zo srandy napísala,že RP /rozvodové papiere/ sú prichystané :---:---:---
..samozrejme som si robila žarty s tými RP...ale vytočená som bola až-až
evuška, nemôžeš sa nechať vytočiť.. treba zhlboka dýchať a myslieť na niečo krásne.. mne sa to celkom darí v poslednej dobe..:)

Jaj, Danka, ja som nervák....ale včera to bolo už na prášky ;)




EVKA PRELOŽ , ci pana nerozumiem:---

Maji, včera ma naštvali deti, muž a svokra - tá úplne do vývrtky...tak som zo srandy napísala,že RP /rozvodové papiere/ sú prichystané :---:---:---
..samozrejme som si robila žarty s tými RP...ale vytočená som bola až-až
evuška, nemôžeš sa nechať vytočiť.. treba zhlboka dýchať a myslieť na niečo krásne.. mne sa to celkom darí v poslednej dobe..:)

Jaj, Danka, ja som nervák....ale včera to bolo už na prášky ;)
Evka ty nesi moja zabludena sestra:D:D:D
pmajap
06.11.15,14:06
Dančiakov zapečený "chlieb" a sriedka zapečená so zvyškom plnky
babka - ježibabka
06.11.15,15:29
Cícerová kaša so škvarkami, uhorka, čípoš paprika. Mňam.
evaj63
06.11.15,16:55
Zemiakový perkelt s opečenými párkami. Vyprážaný karfiol -pečený v rúre, varené zemiaky, tatarka.
pmajap
06.11.15,19:58
Chrapne
Peggynka
06.11.15,20:10
Zajtra:bryndzová polievka (na želanie),vyprážané kuracie rezne,zemiakový šalát (prekvapko pre dcéru).Je v Ždiari na súťaži záchranárov a prídu s partiou na obed :)
evuš
07.11.15,10:53
Dnes narýchlo, pečené jaternice a klobása,varené zemiaky alebo chlieb, kyslá kapusta, sterilizované uhorky
Anika61
07.11.15,13:25
Pečené morčacie krídla,ryža,jabľčkový dom.kompot
lujza.j
07.11.15,17:40
rezne pečené v trúbe dokonalé.....
Tweety
08.11.15,09:59
Hovädzia polievka s rezancami, pečená krkovička, zemiaky, zeleninový šalát.
evuš
08.11.15,10:03
Netradične v nedeľu rascovo-vajíčková polievka, zapekané bravčové mäso, zemiakové pyré, čalamáda...ako dezert iba čokoládový puding so šľahačkou a ovocím
pmajap
08.11.15,10:58
Zajačia polievka od susedov, pečené morčacie prsia, plnka z kuracích pečienok, zemiaková kaša, hruškový kompót
korela
08.11.15,11:43
Na chrapňu som ako na slovo už dávno zabudla, mama ho používala v úplne inom význame, nie ako jedlo, na googli je iba tu. Mama nebola od Tisovca. Ani vzdialene.
http://www.tisovec.com/slovnik/word/tsv/chrap%C5%88a
pmajap
08.11.15,12:07
nie sú to fánky,na chrapne sa robí tuhé cesto ako na rezance, vyvaľká sa na úplne priesvitné, nareže v strede a pokrčené smaží v malej panvici, po usmažení je to ešte krehkejšie ako vianočné oblátky. Posýpa sa práškovým cukrom. Našla som len novší recept s olejom, na druhý krát ho nedám, cesto smažené na oleji by v sebe nemalo mať olej, nasaje potom veľa zo smaženia. Robí sa to len výnimočne pri narodení dieťaťa, vraj aby rodička mala mlieko:D
Na 1 vajce, 10 dg hladkej múky a malá lyžička rumu a cukru, vymiesi sa na cesto.
evaj63
08.11.15,12:27
Kuracia polievka so zeleninou a rezancami, obrátené hovädzie rezne, dusená ryža, losos s koprovou omáčkou, varené zemiaky, šalát z čínskej kapusty, po obede tiramisu.
evaj63
08.11.15,12:31
Na zajtra dusená roštenka na hríboch s mrkvou, hráškom s ryžou.
Anika61
08.11.15,13:29
Zostala mi ryža od včera-tak som podusila bravčové maso z koreňovou zeleninou a hráškom a zmiešala som s ryžou-takže rizoto:D na vrch postrúhaný oštiepok:)
Žabinka
08.11.15,18:30
hovädzia polievka, vyprážaný syr s varenými zemiakmi, varené vínko s jablkami, klinčekmi a škoricou..
babka - ježibabka
08.11.15,20:57
Včera som varila novú kvasenú kapustu s kolenom. Dnes bola namiesto polievky. Pečený bôčik, ryža syn uhorka, ja cvikla. Večer bôčik na studeno s cibuľou, jablká pečené v mikrovlnke.
lavanda
08.11.15,21:48
Cesnačka/kapustnica a makovo-orechové šúľance/bryndzové halušky na salaši cestou z húb, ktoré budú na obed zajtra.
Žabinka
09.11.15,10:17
dojedáme z chalúpky.. kurča pečené s cesnakom, červenou paprikou a pórom.. a hovädzia polievka.. koláčik jablkový krehký..:)
Aanika
09.11.15,11:21
Domaca zabijacka- pecena jaternica, klobasa, krkovicka, domaca kysla kapusta/uz je natlacena v poharoch/,varene zemiaky. Polievka kuraci vyvar s cestovinou a ako zakusok som upiekla dlho nepeceny kremes. To vsetko zostalo od vcera.
pmajap
09.11.15,15:30
Dojedám morčacie zo včera a dnes bryndzové halušky, na zajtra s kyslou kapustou
Žabinka
09.11.15,17:29
sendviče so šunkou, syrom a uhorkou.. na večeru..
osky
09.11.15,20:10
v stredu som kupila dve velike husy,ale kedze nebol plac v mrazaku,ostali trcat v chladnicke.
v sobotu sa teda upiekla jedna-naplnena zemiakmi, v nedelu sa piekla dalsia,naplnena zemlovou plnkou.podavane este s cervenou kapustou,ja s hlavkovym salatom.este sme tlacili aj dnes,plus k tomu orestovana pecienocka.
samoska,navarila som aj skvelej polievocky.

ale chlapi uz su/kooooonecne/ objedeni,tak posledne stehno so zbytkom knedle uz oddychuje v mrazaku,na horsie casy.
aj polievocku som si dala zmrazit,vsak obcas treba aj oddychovat,nielen pri hrncoch stat...no nie?
Anika61
09.11.15,20:31
Fuuuuha:-) :-) :-) osky:)ty ma vždy prekvapíš-po celozrnných cestovinách rovno dve husy:eek:;)
Ja som robila zapekané šapiňony plnené mletým masom zakryté plátkom syra so zemiakovou kašou poliatou popraženou cibuľkou:)
osky
09.11.15,20:54
Fuuuuha:-) :-) :-) osky:)ty ma vždy prekvapíš-po celozrnných cestovinách rovno dve husy:eek:;)
Ja som robila zapekané šapiňony plnené mletým masom zakryté plátkom syra so zemiakovou kašou poliatou popraženou cibuľkou:)


haha :-D

Ani,toto su take vynimocne chvilky,vies....je teraz to husacie obdobie,sa to tu vola ze Martiniloben,a vsade sa pecu husy,kacky,kostuje sa nove vinko,je tu Vela turistov-fajnsmekrov.....
toto by mi muz neodpustil,keby som ho v tychto dnoch nadzgavala celozrnnymi cestovinami .-D

ale neboj,od zajtra nabiehame aj my na nase zauzivane chodnicky...
Žabinka
10.11.15,16:31
a dnes nepapáme?? ja som mala rezance so strúhaným syrom..:)
Peggynka
10.11.15,16:51
a dnes nepapáme?? ja som mala rezance so strúhaným syrom..:)
Papáme,ale neprezradíme :) (nepíšeme)...
Brokolicový krém,pečené kurča,ryža,uhorkový šalát.
Anika61
10.11.15,17:10
Papáme:)halušky s kapustou a slaninkou
bettylou
10.11.15,18:51
bryndzová polievka, žralok v karí omáčke (pôvodne bol na karamelizovanej cibuli, ale som toľko pokúšala s koreninami, až som tam prdla trochu viac kurkumy ako som chcela a bolo karí), lokše a uhorkovo kapustový šalátik :D
buchač
10.11.15,19:30
Vela turistov-fajnsmekrov.....

Turisti chodia pozerať na rakúskych...;) :D :D :D :D



https://www.youtube.com/watch?v=A6FHMfT3ICQ
Žabinka
11.11.15,09:01
dnes a aj zajtra bude koložvárska kapusta s varenými zemiakmi..:)
Dáša_
11.11.15,09:21
losos a k tomu domáce široké rezance tu aj s postupom (http://nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/losos-s-domacimi-rezancami)
Peggynka
11.11.15,09:53
losos a k tomu domáce široké rezance tu aj s postupom (http://nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/losos-s-domacimi-rezancami)
Aký máš fajný gríf na tie tagliatelle :) Krásny recept,mne by stačili aj s maslom :):):)
Dáša_
11.11.15,10:04
losos a k tomu domáce široké rezance tu aj s postupom (http://nanicmama.sme.sk/hlavne-jedla/losos-s-domacimi-rezancami)
Aký máš fajný gríf na tie tagliatelle :) Krásny recept,mne by stačili aj s maslom :):):)
vždy som mala problém s tým, že sa mi rôzne zliepali. Až som niekde narazila na toto a je to fakt super :)
no a iba také s maslom su tiež fajn. toto máme takú verziu na slávnostné chvíle :)
Anika61
11.11.15,12:23
Grilované marinované kuracie krídelká s hranolkami a dom.tatarskou omáčkou:)šalát z čínskej kapusty so syrom:)
Tweety
11.11.15,12:24
Brokolicová polievka, granadír marš.
evaj63
11.11.15,13:59
Zapekané cestoviny so šunkou, zeleninou a syrom.
pmajap
11.11.15,14:20
Nevarím, nemám v čom. Všetky hrnce v chladničke, vždy na obed si poviem šup s tým do chladničky, večer doješ...a večer varím ďalšie. Robíte mi chute babenky. Taký rezeň so zemiakovým šalátom ;):---( nemám chlieb)
evuš
11.11.15,16:13
Zo včera zostal bravčový perkelt s kolienkami....teraz som dorobila strapačky s kyslou kapustou a opraženou slaninou....druhá večera pre deti - asi už len maslový chlieb so zeleninou, lipový čaj s citrónom......
kukučka
11.11.15,17:29
Ja už som po večeri, ale robíte mi chute. Tatárku čípoš cesnakovú mám, kyslú smotanu a čerstvo rozmrazenú frankovskú bryndzu tiež - idem uvariť zopár gruliek v šupke. :D
Aanika
12.11.15,07:59
polievka kysla zemiakova s vajickom, kuracie vykostene nozky s bylinkami opecene na masle , hraskova ryza a kompot z mirabeliek.
Anika61
12.11.15,14:18
Bravčová sekaná so zemiakmi na kyslo, ochutenými kôprovými semienkami:)
Peggynka
12.11.15,14:33
Bravčová sekaná so zemiakmi na kyslo, ochutenými kôprovými semienkami:)
Dobrý tip,zajtra budú s volským okom :)
evaj63
12.11.15,18:03
Šošovica na taliansky sposob, pečená fašírka, chlieb.
evaj63
13.11.15,16:40
Šúlance s makom, alebo orechami.
terezamaria
13.11.15,17:10
Zeleninová polievka, kapustné halušky s prerastenou slaninkou.
Anika61
13.11.15,18:44
Kapustnica aj na zajtra:Dso zemiakovými'' rezancami a ''slepou kurou''/hrčkou''/a brav.krkovičkou:)-ja palacinky s tvarohom a marhuľami/dom.kompot/:D:)
lujza.j
14.11.15,12:00
včera som mala velké oči.....tak som necelé 3kg móčingu kupila....hovadzí segedín je z neho dokonalý...výnimočne aj príloha....ryža:eek::Dparboiled
Dáša_
14.11.15,12:04
palacinky A naviac, toto je jedlo, ktoré varí manžel, sa dnes mám :)
wirgi
14.11.15,13:20
Liptovská kyslá polievka s domácimi rezancami, jelenie soté na zelenine a červenom víne , ryža ,pečené zemiaky, nepečený zákusok s malinami a mascarpone , huspenina
/ nemyslíte si že to zjem s 1/2 sama , prišli na predĺžený víkend aj deti :D :D /
evuš
14.11.15,13:41
Vierka, len aby si to nezjedla sama :D....

Polievka zo sliepky od svokry..čiże si pamätala obe vojny, moje nervy, varila som ju ako blázon, potom obrátila a prosila, nech zmäkne...nepomohlo nič...takže dnes máme super slepačí vývar so zeleninou a rezancami, a tú pačmagu som vytiahla "rozsekala" a dorobila fajn rizoto...kto ešte chce, nech si vytiahne uhorku, čalamadu..chilli...ja už na tú slepačiu pobehlicu nervy nemám :D:D
Peggynka
14.11.15,13:56
Vierka, len aby si to nezjedla sama :D....

Polievka zo sliepky od svokry..čiże si pamätala obe vojny, moje nervy, varila som ju ako blázon, potom obrátila a prosila, nech zmäkne...nepomohlo nič...takže dnes máme super slepačí vývar so zeleninou a rezancami, a tú pačmagu som vytiahla "rozsekala" a dorobila fajn rizoto...kto ešte chce, nech si vytiahne uhorku, čalamadu..chilli...ja už na tú slepačiu pobehlicu nervy nemám :D:D
Ja by som ju pomlela ku bravčovému a urobila fašírky s kápiou (som si predstavila tie gumené pre psíkov :D:D:D) http://www.chovnastanicaprepsikovsarah.estranky.cz/clanky/obchod/hracky___.html
Peggynka
14.11.15,14:01
Paradajková polievka,dusená hov.roštenka,tarhoňa,uhorkový šalát :)
lavanda
14.11.15,14:15
Slepačia polievka, vyprážané kuracie prsia so zemiakovo-cibuľovým šalátom - to som si dala v Kamennom mlyne cestou z húb:D...
pmajap
14.11.15,14:49
Ja ešte varím:Dkuraciu, pečeňové halušky, kuracie prsia s broskyňou a syrom, ryža.

Kura z obchodu, ani ja, ani Pinďo nemáme svokru:D Evka aj mi slzy vytlačilo:D
evaj63
14.11.15,14:54
Frankfurtská polievka, parathá plnené zemiakovo bryndzovou plnkou.
bettylou
14.11.15,15:04
cenaková, kurča na cibuli, tarhoňa, kapustovo-borákový šalát
Žabinka
14.11.15,15:50
dnes aj zajtra.. kyslá fazuľová polievka, pečená kačka, či skôr káčatko :D, knedľa, kapusta, orechovo-jablková štrúdľa..
kozlíček
14.11.15,16:50
ty bŕďo,to je "žrádlo"!:eek:
evuš
14.11.15,17:29
Ja ešte varím:Dkuraciu, pečeňové halušky, kuracie prsia s broskyňou a syrom, ryža.

Kura z obchodu, ani ja, ani Pinďo nemáme svokru:D Evka aj mi slzy vytlačilo:D

Majka, ver tomu, že tá sliepka pamätala svoje...ani pes mi to nezožral, ale môj pesko z útulku vždy na mňa pozerá štýlom.."zožer si tú gebuzinu, ja mám čas, ja si počkám na lepšie"..tak neviem, či som mimo ja, pes, či svokra :D..ale sliepka si asi naozaj pamätala všetko možné......
buchač
14.11.15,17:48
Vierka, len aby si to nezjedla sama :D....

Polievka zo sliepky od svokry..čiże si pamätala obe vojny, moje nervy, varila som ju ako blázon, potom obrátila a prosila, nech zmäkne...nepomohlo nič...takže dnes máme super slepačí vývar so zeleninou a rezancami, a tú pačmagu som vytiahla "rozsekala" a dorobila fajn rizoto...kto ešte chce, nech si vytiahne uhorku, čalamadu..chilli...ja už na tú slepačiu pobehlicu nervy nemám :D:D

Keď varíš tvrdšie mäso, tak pridaj sódu bicarbonu.
No neviem, či by to pomohlo aj svokre....;)

Ako v tom žarte.
Položia rakvu do zeme. Jeden s prítomných si všimne, že zať nebohej niečo do vykopaného hrobu sype. Neskôr sa pýta :
"Očuj Feri, to čo si sypal svokre na rakvu ?"
"Šak sódu, aby ju zem lepšie strávila....." :rolleyes:
pmajap
14.11.15,18:23
Majka, ver tomu, že tá sliepka pamätala svoje...ani pes mi to nezožral, ale môj pesko z útulku vždy na mňa pozerá štýlom.."zožer si tú gebuzinu, ja mám čas, ja si počkám na lepšie"..tak neviem, či som mimo ja, pes, či svokra :D..ale sliepka si asi naozaj pamätala všetko možné......
Bratov svokor choval takýchto veteránov kohútov, ani nenúkal, zabitého prehodil cez bránu. Raz som sa zaprela a varila,:Dale neobárala som ho, škoda času, stiahla som ho z kože ako zajaca. Varil sa celý deň a mäso tvrdé, brat zomlel na fašírky ale nedali sa jesť.
kukučka
14.11.15,20:42
Dežo a ty začo šedzíš? Ja? Ja som drobnochovateľ, choval som kury. Te beštie hrabali, hrabali, až vyhrabali švekru.
kukučka
14.11.15,20:53
Aby som nebola mimotemy tak dnes v Litvorovom stave tradične zemiakové placky s kuriatkovosmotanovou omáčkou a husacia pečeň s višňami na panvici, veľmi sýte, tak čokoládový koláčik zabalený na doma.

No a v taškách nakúpené obľúbené mäská,ryby, rybky kvašne, rybičkové šaláty, ovocie, zelenina, atď. zajtra bude hostina.
pmajap
14.11.15,22:06
Ja neviem zohnať chutné jaternice, všetci sa popsuli, ani tie z miškolca nie sú dobré, najprv nosili krvavníky a teraz červené, kopa papriky a žiadna chuť
kukučka
14.11.15,22:51
Občas kúpim, aj tlačenku, oboje presolené. Skončili ako polievka. Naštvala som sa a nekupujem. No ale kapusta vykvasená, zase skúsim.
evuš
15.11.15,10:24
Polievka zo včera, hovädzie mäso na hríboch, zemiakové pyré s hráškom, čokoládový puding so šlahačkou a ananásom...
pmajap
15.11.15,11:21
Polievka varená včera,bravčové mäso zapečené s kukuričnou krupicou, plnené oplátky
lujza.j
15.11.15,13:52
....posielam chladeného radlera....ak by si chcel niekto odgrgnúť ako babatko:D...po objede...
Žabinka
15.11.15,16:41
polievka kyslá fazuľová, posledné porcie pečeného káčatka aj s plnkou, knedľa, kapusta, čokoládový puding s mandarinkami..:)
evaj63
15.11.15,17:03
Kurací vývar s domácimi rezancami, kuracie stehná a prsia v lístkovom kabáte, dusená ryža,opekané zemiaky, cviklový šalát s kukuricou. Na zajtra bravčový tokáň, na prilepšenie pulled pork- po našom domáci kebab. Mužské osadenstvo malo meniny tento týždeň, tak ku káve domáce veterníky, banánove tyčinky.
terezamaria
15.11.15,17:26
Ja dnes u syna....slepačia polievka s domácimi rezancami, pečená domáca hus, červená kapusta, knedla, torty, obložené chlebíčky.
Žabinka
15.11.15,17:43
morčacie stehná horné, budú zajtra a napozajtra..
lavanda
15.11.15,22:05
Cvikľová polievka, huby (včera nazbierané) s vajcom, zemiaky, zmrzlina domáca z mrazených malín.
Žabinka
16.11.15,11:38
upečené morčacie horné stehná, s cesnakom, rozmarínom..
Aanika
16.11.15,16:18
V sobotu som upiekla plnene zemiaky klobasovym mäskom s tatarkou, tvarohove lievance so sipkovym dzemom , babka bola na navsteve tak uvarila koceninu ,vcera zase plnenu papriku so zemiakovou kasou, vyprazany karfiol s varenymi zemiakmi a tradicne vyvar z prepeliciek s rezancami a na zaver este jablkovu zemlovku ....odmietam varit, kym sa vsetko nepoje.:)
Anika61
16.11.15,18:05
Zeleninová polievka s rajbaničkou,lečo s klobáskou ,chlieb:)
Anika61
17.11.15,13:18
Dusené bravčové na paradajkách a paprike s knedľou
Žabinka
17.11.15,13:37
cesnaková polievka, široké rezance s tvarohom a slaninkou, zákys..
pmajap
17.11.15,13:41
Langoše a od susedy docestovala žemľovka, jablkovo-tvarohová
evuš
17.11.15,14:01
Ráno som plánovala iba vegetiť..no ohlásila sa neočakávaná návšteva.... takže z každého rožka-troška..zeleninová polievka s mrveničkou a mladým hráškom, jelení guláš s chlebom, hovädzie mäso na hríboch s pyré, vysmážaný syr s hranolkami a domácou "tatarkou".....
wirgi
17.11.15,15:09
zapekané plnene šampiňóny, pečené zemiaky, čalamáda z kalerábu gigant
buchač
17.11.15,18:39
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/374083-sprievodca-pripravou-madarskeho-gulasa/
Žabinka
17.11.15,18:46
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/374083-sprievodca-pripravou-madarskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
pmajap
17.11.15,19:02
Ja solím už cibuľu, pustí vodu a lepšie sa udusí, paradajky spolu s paprikou a vydusím kým sa neoddelí voda od masti, mäso, koreniny a perkelt nepodlievam, mäso pustí vodu a v tej sa dusí. Ale to je môj postup:rolleyes:
pmajap
17.11.15,19:04
Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
buchač
17.11.15,19:06
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/374083-sprievodca-pripravou-madarskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :


Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku...;)...šak tam sú len také onačiny.
Žabinka
17.11.15,19:10
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/374083-sprievodca-pripravou-madarskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :


Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku...;)...šak tam sú len také onačiny.
aha, toto si myslel.. ja tiež robím cibuľa, mäso, paprika, ale už som sa stretla aj s takým postupom ako je písané..
lujza.j
17.11.15,19:10
Ja solím už cibuľu, pustí vodu a lepšie sa udusí, paradajky spolu s paprikou a vydusím kým sa neoddelí voda od masti, mäso, koreniny a perkelt nepodlievam, mäso pustí vodu a v tej sa dusí. Ale to je môj postup:rolleyes:
moj chlap vždy solí základ...cibuľový....alebo cibulovo cesnakový....
ja tiež,ale to sa už dajako neráta:D...ja už neviém variť....alebo nechcem vedeiť:---
terezamaria
17.11.15,19:15
Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
Majka krásne, hoď prosím recept....a napíš, či sú tvrdé, či mäkké....
lujza.j
17.11.15,19:17
Prvá várka vianočných keksíkov - medovníky s anízom
Majka krásne, hoď prosím recept....a napíš, či sú tvrdé, či mäkké....
voňajú až sem:)
pmajap
17.11.15,19:50
Terezka keď ich dáš tenšie ako 4-5 mm tak ich trochu vysuší, ale po troch dňoch zmäknú. Držia tvar a nie sú presladené, tak sú ideálne na zdobenie.

50 dg hlad. múka
20 dg práškový cukor
5 dg mleté mandle
4 dg maslo
10 dg medu
3 celé vajcia

1/2 prášku do pečiva ...........................alebo: 1 prášok do pečiva na perníky
1 mokká lyžička škorice
1 mokka lyžica anízu
4 rozomleté klinčeky

citrónová kôra z 1 citr.

zamiesime na cesto, odpočíva 1 deň až týždeň, ako máte čas, rozvaľkať na 4-5 mm, potrieť vajíčkom

Biela poleva na zdobenie:
20 dg cukru, 1 bielko, 1 kávová lyžička solamilu (zemiakový nie kukuričný), trochu citrónovej šťavy
ak je bielko väčšie pridávať cukor. Cukor 2x preosiať. Šľahať mixéron 15 minút. Riedku polevu na plochy robiť z hustej pridaním horúcej vody.
terezamaria
17.11.15,19:58
Majka díky, vyskúšam, možno aj tento týždeň, deti to majú radi......a už mám uložené, vždy pošlem sama sebe do ss.
bjuty smis
18.11.15,14:59
Nájdite chybu v hentom "recepte"...lebo podľa mňa je tam jedna veľká chyba.

http://zena.pravda.sk/jedlo/clanok/374083-sprievodca-pripravou-madarskeho-gulasa/
neviem presne na čo myslíš, toto som čítala v dákych receptových novinách (varecha?), a mňa tam zarazilo kedy pridali čerstvú papriku.. ja ju dávam až na koniec, keby sa varila 2 hodiny, tak by mi rozvarená nechutila.. a chýba mi tam cesnak.. a guláš sa nemieša občasne, ale často..
Upresním.
Nejde o indegrediencie...paprika,cesnak a podobne.
Mne ide o určitý postup,ktorý je spomenutý a v ňom vidím tú chybu.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, takže :


Mletá paprika v guláši

Do cibuľovo-paradajkového základu treba prisypať mletú sladkú papriku, zároveň aj papriku štipľavú a pre farbu a pre výraznejšiu chuť niekto pridáva aj lyžicu maďarskej paprikovej pasty. V tejto fáze sa do základu pridáva mäso, nakrájané na väčšie kocky, a za stáleho miešania sa restuje. Pri restovaní sa pridáva soľ a mieša ďalej, kým sa mäso nezatiahne.
Neviem síce, ako kto robí, ale ja postupujem úplne opačne.
Najprv mäso na cibuli a až potom tú papriku. Lebo si myslím, že paprika sa v pohode prionačí a zhorkne. Nik a nič potom tú pachuť neodstráni...iba ak kanalizácia.
Autor: SHUTTERSTOCK videl guláš asi len na obrázku...;)...šak tam sú len také onačiny.

ja to tak robím...

papriku nesmieš spáliť, chvílu ju opražím a až potom mäso....
krásna červená farba, ktorú obsahuje paprika je rozpustná v tukoch, nie vo vode....
guláš má krajšiufarbu pri tomto postupe...

zhorknutie papriky je dôkaz kuchárského amaterizmu :))
Peggynka
18.11.15,21:40
krásna červená farba, ktorú obsahuje paprika je rozpustná v tukoch, nie vo vode....
guláš má krajšiu farbu pri tomto postupe...
zhorknutie papriky je dôkaz kuchárského amaterizmu :))
Ale no...amatérizmus ...všetci sme raz začínali a ak to vysvetľujem niekomu,kto začína,tak mu radím orestovať cibuľu - odstaviť hrniec z platne,vsypať mletú červenú papriku,premiešať,vložiť pokrájané mäso a vrátiť na sporák.Tak sa nestane,že sa paprika pripáli a zhorkne.To sú také maličkosti,ale treba ich vedieť :)
Akurát dnes mi dcéra volá a vraví,že kúpila cesnak a vôbec ho necítiť za cesnakom.Keď ovoniaš hlávku cesnaku,tak ju necítiš,lebo alicín sa aktivuje až narušením strúčika,preto sa nepridávajú celé strúčiky,ale musia sa minimálne rozkrojiť (nakrájať,rozpučiť):):):) A ona,že nikdy si nevšimla,že celú hlávku necítiť za cesnakom,vy hej ?
bjuty smis
19.11.15,06:59
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....:)
buchač
19.11.15,07:06
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....:)
Ja viem, že si reagoval na mňa. ;)
Ale mne ešte paprika nezhorkla...a gulášu som navaril za moju éru varenia na kotle-cisterny, nie na hrnčeky-hrnce. :D :D :D
Peggynka
19.11.15,08:10
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....:)
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kapustnica-ako-ju-varila-moja-mama-fotorecept/61227-recept.html
Aanika
19.11.15,08:13
Porkova polievka, francuzske zemiaky s mliekom.
buchač
19.11.15,08:47
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kapustnica-ako-ju-varila-moja-mama-fotorecept/61227-recept.html
Ako je tam napísané, každý varí inak a podľa iného postupu.
Ale hentá recept má spoločné len jedno s kapustnicou = kapustu...;)
lujza.j
19.11.15,08:59
Myslim,ze kazdy si vari po svojom.....pre kazdeho je to jeho naj...a kazdy ma ine chute na jazyku....
Moja kapustnica sa rokmi menila...co to je teraz oficialne neviem....ale pre mna je to nasa kapustica.....kde je aj voda z udeneho masa,maso aj udene aj neudene aj klobasa...skor sladka ako kysla...davam vyvarit jablka,slivky....a vela vela hribov...a kapustu preplachujem...
Tweety
19.11.15,10:42
Polievka z kurčaťa z podstielkového chovu s rezancami, bravčové i kuracie rezníky, maslové zemiaky s vňaťkou, domáci broskyňový kompót. Na prilepšenie ešte lievance z acidka lepené s tvarohom a džemom.
bjuty smis
19.11.15,10:45
iste....ale ja som nereagoval na 17 r. študentku....:)
To nie je o veku,dnes sa málo varí v rodinách,hlavne vo veľkých mestách.Pre mňa je toto amatérizmus - táto pani tu má cca 400receptov a všimni si ten postup:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kapustnica-ako-ju-varila-moja-mama-fotorecept/61227-recept.html

amatérizmus som myslel, ak niekomu zhorkne mletá paprika a nedá sa to jesť, ako bolo uvedené.....nie postup, každý nech si robí jak je naučený a hlavne ako mu chutí...

p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske :))
namiesto krkovičky ale bravčové chvosty...dnes už tažko zohnať také dlhé, nekupírované....( kamarát ju minule kvôli tomu odmietol čo i len ochutnať :))
koreniny nepoužívam, všetko mám v doma naloženej kapuste, nikdy nepreplachujem...
za hrsť hríbov, ked nie su šampinony...
pred koncom hodí pár štiplavých klobás a hotovo...tú zápražku niekedy spravím, ale vačšinou je dosť zhustá a klobásy ju krásne sfarbia.....
Žabinka
19.11.15,10:47
ja som včera od samej zlosti ani nenapísala, čo som papkala..:D takže naprávam.. kúsok pečeného morčacieho stena so zvyškom zeleninového šalátu.. a dnes ešte netuším, čo budem jesť.. a musím vlastne každý deň jesť? :cool::D:D:D
Peggynka
19.11.15,10:50
p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske :))

Toto:...1
Kyslú kapustu som pokrájala. Dala som ju do hrnca a spolu s litrom vriacej vody, spolu s mäsom z bravčovej krkovičky bez kosti...
Mala mäso nechať zatiahnuť na cibuľovo-paprikovom základe,aby ostalo šťavnaté a tak mala priliať vodu a pridať kapustu :)
bjuty smis
19.11.15,10:57
p.s. tú kapustnicu tak skoro robím aj ja, čo je na tom amatérske :))

Toto:...1
Kyslú kapustu som pokrájala. Dala som ju do hrnca a spolu s litrom vriacej vody, spolu s mäsom z bravčovej krkovičky bez kosti...
Mala mäso nechať zatiahnuť na cibuľovo-paprikovom základe,aby ostalo šťavnaté a tak mala priliať vodu a pridať kapustu :)


aha,

a ked dá to maso do vrelej vody, tak sa čo stane ??
to isté....

okrem toho, ja tie chvosty nedávam do vrelej, ale do vlažnej, hned na začiatku...tak asi ešte amatérskejšie :))
sú také masné, že je maso štavnaté aj po 3 hodinách...

a sila toho vývaru sa nedá porovnať s tvojím postupom...
osky
19.11.15,10:58
Polievka z kurčaťa z podstielkového chovu s rezancami, bravčové i kuracie rezníky, maslové zemiaky s vňaťkou, domáci broskyňový kompót. Na prilepšenie ešte lievance z acidka lepené s tvarohom a džemom.
no teda ty tu robis chute,som sa skoro zadusila slinami-tie lievance,hmmmm
Tweety
19.11.15,11:00
Zvyknem robiť iné ale terazky som tieto vyskúšala a sú tiež mňamky.
osky
19.11.15,11:03
ja som vcera upiekla cokoladovo-vanilkovu tortu-na nedelnu akciu,prave som ju dozdobila....
zu nechcem mixer ani vidiet....

takze na varenie moc casu nezbulo-hodila som brokolicu na paru,zemiaky v supke od vcera,hodim len ohriat a usmazim syr-polotovar,co v nasom pripade je teda rarita,ale vsak o chvilu zu aj do prace treba bezat :-D
osky
19.11.15,11:08
co sa tych receptov tyka-jedna vec je tradicne varenie-ktore je,uznajte,v nasich koncinach fakt dost mastne a nezdrave...
a druha vec je ze chorych ludi stale pribuda a zu je trend hladat lahsie stravitelne varenie-cize aj tradicne recepty sa upravuju.

Jurko,ja sice nemam tolko skusenosti ako ty,ale ked navarim gulas-tradicne,tiez sa vsetci olizuju za usami.
ale taky zu ani nevarime,ja bachnem vsetko naraz k cibuli a mäsu do kuchty,nemusim sa o to ani ozret a vysledok-gulasik ako vysity,mnaaaam a ovela lahsi,jediny tuk je tam za lyzicu olivoveho oleja na nom orestujem cibulku ,neskor trochu ósmahnem mäsko a ostatne zu
len natrepem k tomu,napr.davam aj kurkumu-zabi ma ale je zdrava :-D...
nedolievam ziadnu vodu,nedvam ziadnu zatrepku ci zasmazku,nic....zahustia to jedine zemiaky,ktorych je zo zasady tiez pomenej....
zavrem kuchtu a idem si po svojom.

vratim sa az ked je hotovy,premiesam a podavam :-D
evaj63
19.11.15,16:46
Paradajková polievka s mušličkami a strúhaným syrom, škoricové osie hniezda s polevou.
pmajap
19.11.15,16:48
Dnes bufetová strava, údené rebrá, chren, cvikľa
evaj63
20.11.15,17:38
Paradajková ešte zostala aj na dnes, tak iba granadír s kyslou uhorkou, alebo cviklovým šalátom.
evuš
20.11.15,17:42
Naši majú segedín s knedlou, ja si dám len šalát z rukoly, avokáda, cherry paradajok a stonkového zeleru....
terezamaria
20.11.15,18:54
Cesnaková polievka, kuracie na drobno na výbornej šťave, zemiaková kaša, kapustovo-chrenová čalamáda.
Anika61
20.11.15,20:10
Pečené kuracie štvrte,maslové ''zemiaky ,čerešňový kompot
Peggynka
21.11.15,06:50
Fazuľová,bravčové na paprike,nočky.
bettylou
21.11.15,08:24
bryndzová polievka, kloibása, hurka, zemiaky, kyslá kapusta
pmajap
21.11.15,08:27
Paradajková polievka, kuracie prsia na smotane, maslové halušky
Tweety
21.11.15,11:41
Gulášová polievka, viedenská roštenka, ryža, paradajkový šalát na olivovom oleji, prešívaná deka.
kopretinka
21.11.15,12:12
vyprážaný zeler v 3-obale,zemiaková kaša,dip z kyslej smotany (kôpor,cesnak)
káva so sľahačkou
evuš
21.11.15,12:55
U nás chladničkovo-špajzový výmet...zbytok fazuľovej polievky s rezancami a údeným, segedín s knedľou...dnes čerstvo upečené plnené rožky, vysmažený karfiol s tatarkou....