evuš
14.01.16,19:29
Likvidujem nejaké potraviny z darčekových košov. Otvorila som 2 krabičky šampiňony, 1 nenapadne ma v rýchlosti slovenský názov - chřest umyla od nálevu, podusila na cibuľke, ochutila vegetou a korením a urobila rizoto. Celkom jedlé a bude aj k večeri.

Olinka, chřest je špargľa...milujem ju, keď je jej sezóna...s holandskou omáčkou som schopná sama zožrať:D aj pol kila......
Dáša_
14.01.16,18:46
rybie file robené na plechu, zemiaky s maslom, kel so slaninkou a cesnakom
Anika61
15.01.16,13:26
Varené bravčové ,paradajková omáčka a knedľa:)
evaj63
15.01.16,16:12
Paradajková polievka s cestovinou a syrom, šišky s džemom a vareným jahodovým snehom.
Dáša_
15.01.16,17:51
šošovica dusená s ryžou a zelenou fazuľkou
Tweety
16.01.16,10:24
Fazuľová s údeným a fliačkami, grilované odkostené kuracie stehná, ryža, domáci kompót.
evaj63
16.01.16,11:41
POlievka zo včera paradajková , 3/4 rodiny gyros so zeleninou a dresingom v arabskom chlebe, ja huspeninu s cibulou, octom a chlebom.
Dáša_
16.01.16,11:58
u nás dnes len úhrabky - varené zemiaky nahrubo popučené a premiešané s vyškvarenou slaninou a kyslou kapustou
Žabinka
16.01.16,12:50
paradajková polievka so syrom, cestoviny so zeleninovo-morčacou smotanovou omáčkou, tvarohovo-ríbezľový koláč..
kukučka
16.01.16,16:49
Žabík, bodík aj za fotky, koláčik sa nezvýšil? :D

Ja som uvarila včera večer takú silnú kapustnicu, že musím pozbierať odvahu na zjedenie. Nielen kyslá, ale štípe aj od cesnaku, pepru a chilli, uf.
babka - ježibabka
16.01.16,17:55
Likvidujem nejaké potraviny z darčekových košov. Otvorila som 2 krabičky šampiňony, 1 nenapadne ma v rýchlosti slovenský názov - chřest umyla od nálevu, podusila na cibuľke, ochutila vegetou a korením a urobila rizoto. Celkom jedlé a bude aj k večeri.

Olinka, chřest je špargľa...milujem ju, keď je jej sezóna...s holandskou omáčkou som schopná sama zožrať:D aj pol kila......

Evka viem, len ma to hneď nenapadlo. Jedla som ju iba raz, chrumkala surovú od kamarátky kolegyne, ku ktorej sme chodili s dedkom na marhule. Jej syn to u nej mal nasadené.
Dnes bola kapusta s chvostíkami a fašírky.
terezamaria
16.01.16,18:45
Kapustnica riadne ochutená /štipľavá /.
Aanika
16.01.16,21:05
Krupova polievka s udenou krkovickou,zemiakova kasa,brusnicova omacka a udene z polievky.Po obede cokoladovy puding s piskotami a borovkami.A samozrejme pred a za obedom huspenina.
evaj63
17.01.16,13:11
Kurací vývar so zeleninou a rezancami, mad'arský guláš s ryžou, mrkvovo jablkový šalát s pomarančom, tuniak na grilovacej panvici, pečené zemiaky s cesnakom, jarnou cibulkou a rozmarínom, ladový šalát s paradajkou a olivami.
babka - ježibabka
17.01.16,13:46
Hovädzí guláš. Neviem z akého dôvodu sa mi nezdvihol kvások, tak kúpený rez. Tvaroh, ktorý mal byť do buchty zjedla mládež zarobený iba tak lyžicou z misky, pomelo.
evaj63
18.01.16,15:43
Pečené pliecko so zemiakmi, cviklový šalát, rakúsky koláč Reinling-dala som doň aj čokoládu okrem ostatných surovín.
Anika61
18.01.16,19:09
Dusené kuracie stehná,ryža dom.čerešňový kompot:)
Ps: ja som kuracinu nejedla:Dneviem čím to je-ale absolutne mi kurčatá ''odpadli od chuti''/okrem domácich-to zjem:D/neviem čím to chovajú,ale keď len kúsok ochutnám hneď mám kŕče v bruchu:mad:...tak som si 4 palacinky s džemom urobila:)
Tweety
19.01.16,12:15
Domáce lipkané lekvárové pirohy s roztopeným maslom.
evaj63
19.01.16,16:08
Brokolicová krémova polievka, z pliecka ešte ostalo aj na dnes.
Žabinka
20.01.16,12:01
zatiaľ je len slepačia polievočka.. mám chuť na harule, ak sa mi bude chcieť, urobím neskôr..
osky
21.01.16,08:35
prevcerom

naturalna ryza,dusena mix zelenina,jedna mala pecianka z bio kuriatka,hlavkovy salat

vcera

celozrnne kolienka,zelenina dusena v paradajkovej omacke,s bielym Tofu,uhorkovy salat

dnes
grilovany baklazan s mozarelou ,k tomu jeden maly vareny zemiak a hlavkovy salat
lujza.j
21.01.16,11:27
prevcerom

naturalna ryza,dusena mix zelenina,jedna mala pecianka z bio kuriatka,hlavkovy salat

vcera

celozrnne kolienka,zelenina dusena v paradajkovej omacke,s bielym Tofu,uhorkovy salat

dnes
grilovany baklazan s mozarelou ,k tomu jeden maly vareny zemiak a hlavkovy salat
toto je na redukciu hmotnosti?
osky
21.01.16,13:43
prevcerom

naturalna ryza,dusena mix zelenina,jedna mala pecianka z bio kuriatka,hlavkovy salat

vcera

celozrnne kolienka,zelenina dusena v paradajkovej omacke,s bielym Tofu,uhorkovy salat

dnes
grilovany baklazan s mozarelou ,k tomu jeden maly vareny zemiak a hlavkovy salat
toto je na redukciu hmotnosti?


veru tak Lujzicka,snazim sa.....
lujza.j
21.01.16,13:46
osky :)...aká dusená zelenina...kolko cestovín na porciu v surovom stave?...aká rajč.omačka....ja som uchylna na cukry pozor na ne:)....
evaj63
21.01.16,15:23
Boršč s chlebíkom, mňam, je vynikajúci. Nejedla som ho dlhé roky, som zvedavá čo povie moj rozmaznaný syn.
Aanika
21.01.16,15:43
brokolicova polievka,zemiakova kasa,kuraci rezen v zemiakovom cesticku a hruskovy kompot.Dnes som obed objednala,nevarila som,ale bol dobry.
evuš
21.01.16,16:40
Keď som precitla ako medveď na jar...tak na rýchlo zeleninová polievka s hráškom a krupicovými haluškami, zbytok granadíru a tarhoňa ala orzo so špenátom a parmezánom....
pmajap
21.01.16,18:15
Guľášová polievka, pečený bôčik, kapusta, knedľa, pivko a gauč:) predjedlo boli čerstvo vysmažené oškvarky a zájedlo termix s jahodami
osky
21.01.16,22:13
osky :)...aká dusená zelenina...kolko cestovín na porciu v surovom stave?...aká rajč.omačka....ja som uchylna na cukry pozor na ne:)....
setko je riadne podla knizky a prepoctov,ziadne cukry ani med ani nic podobneked ma to chyti jedine trosku Stevie vysoko percentnej,ja som Bola u dietologa ten mi presne povedal co a jak
osky
21.01.16,22:14
Guľášová polievka, pečený bôčik, kapusta, knedľa, pivko a gauč:) predjedlo boli čerstvo vysmažené oškvarky a zájedlo termix s jahodami
tak z tohto by som sa najedla na tyzden
avalik
21.01.16,22:46
osky :)...aká dusená zelenina...kolko cestovín na porciu v surovom stave?...aká rajč.omačka....ja som uchylna na cukry pozor na ne:)....
setko je riadne podla knizky a prepoctov,ziadne cukry ani med ani nic podobneked ma to chyti jedine trosku Stevie vysoko percentnej,ja som Bola u dietologa ten mi presne povedal co a jak

osky, lujza nazyva sacharidy ako cukry ... klasicky cukor je len jeden druh sacharidu - z toho co si dala, to vyzera na velky prijem sacharidov ... na chudnutie ma byt strava vyvazena, cize by to chcelo viac bielkovin ... bielkoviny potrebujes na svaly, cim viac svalov, tym vacsia spotreba tukov pri ich zatazeni
lujza.j
22.01.16,06:50
Sacharidy....z toho cukry....tak na etike....cukry ratam....a potom znizit kaloricku hodnotu dna nemalo by sa ist pod 1200kal.,ale telo je svina zvykne si....tieto moje pocty su samozrejme bez cvicenia....telo bez cukru je det...ale aj nato sa da zvyknut....to ze nedavas med neznamena ze tam nie su cukry....dusena angl.zelenina napr.plna cukru....mrkva ,kukuruza...moj chlap 3kg dole za tyzden..ziadna knizka...ziadny dietolog....iba JA:Ddrezura a ketózka je to stav kedy pri nedostatku cukru telo prepne a berie energy z tukov....kto skusil a moze si to zdravotne dovolit...vie ze to funguje.
osky
22.01.16,08:00
dievcence vdaka za rady ale nebojte sa,funguje to vyborne a diety typu dukanovka nepreferujem....preto som v rukach odbornika ;-)

ved k tomu je este aj cvicenie a ine veci,nie je to ziadne poflakovanie,hlavne menu je zelenina na xy sposobov,ovocie skoro vobec a ostatneho vybraneho fakt po troskach

viem ze nemyslela cukor ako taky

a tie svaly rastu hlvne ked sa clovek hybe

Lujza,sory ale tebe pripada ok,zhodit 3 kg za tyzden????
mne nie
je to pre telo sok,taketo sokove diety ja nerobim,uz nie.
treba si budovat normalny stravovaci rezim.
a napr.mrkva i kurkuma su velmi zdrave,ano treba citat etikety,pretoze aj v Tom blbom koreni niektore firmy maju pridany cukor-co som teda vobec nepochopila...
ale ja zu mam svoje znacky a tak.

tadsej mi drzte palce nech to nevzdam.
Nandrolon
22.01.16,08:10
Osky, ak to berieme doslovne, tak sval počas cvičenia chudne. Rastie počas odpočinku...
Aby mohol rásť počas odpočinku, potrebuje stimuláciu, ktorou je cvičenie...
Dáša_
22.01.16,08:36
dievcence vdaka za rady ale nebojte sa,funguje to vyborne a diety typu dukanovka nepreferujem....preto som v rukach odbornika ;-)



osky a co k tomu dávaš na ranajky a večeru?
osky
22.01.16,09:05
Osky, ak to berieme doslovne, tak sval počas cvičenia chudne. Rastie počas odpočinku...
Aby mohol rásť počas odpočinku, potrebuje stimuláciu, ktorou je cvičenie...

no zas taky odbornik som neni...ale dik za vysvetlenie

hlavne ze to die dolu
osky
22.01.16,09:09
dievcence vdaka za rady ale nebojte sa,funguje to vyborne a diety typu dukanovka nepreferujem....preto som v rukach odbornika ;-)



osky a co k tomu dávaš na ranajky a večeru?


to je rozne,kazd den je iny-ale neni to ani delena strava ani dukanovka ani ziadne tieto vystrelky...

v podstate sa je vsetko-sacharidy,tuky i bielkoviny,ale v danom pomere s primeranym vydajom-upravene na cloveka

ziadna sokova terapia

ale aby som to tu moc nezamrnikovala

napr.dnes:

ranajky

50g celozrnnej zemle,
2 KL Cottage syra /20 perc./
pol salatovej uhorky,polovica velkej paradajky
cerstva zerucha.chilli korenie a strucik cesnaku/dnes nejdem do roboty tak Doma mozem trchu smrdiet :-D /

obed:

dusena zelenina /1 mala cervena mrkva,1 velka zlta mrkva,kus zeleru,cca hrst brokolice,kurkuma,chilli korenie,1 PL varenej fazule/
cc 2 PL pohanky
cca 150 g dusenej ryby-len tak so sojovkou alebo dakym korenim/väcsinou si to naparim aj s tou zeleninou/
k tomu par listov hl.salatu a 1 PL olivoveho oleja


vecera

grilovany baklazan s polovickou mozarelly,nejaka cerstva zelenina /uhorka,kalerab.../,mozem si dat aj kusok peciva ale to zu ja vecer nejedavam,ked ostanem hladna,jem zu len surovu zeleninu

medzitym pijem zeleny alebo bylinny caj,max.jednu kavu s rastlinnym mliekom a steviou alebo si varim Meltu,ta mi chuti

n a pohyb,pohybpohyb

ziadne ponocovanie,nacas ist spat,rano rocvicka,sprcha a tak...
lujza.j
22.01.16,10:22
osky...už som ticho:D držím palce.....
....či 3kg je šok alebo nie mám vyskúšané ...to je len také blaa...blaa...blaa...to sa tak hovorí:)....v redukcii je všetko o cukre...varená mrkva tá má brutal cukru:eek:...surová je na tom lepšie....vieš je rozdiel medzi diétnou a zdravou stravou....olivový olej je zdravý ale nie diétny....
Nandrolon
22.01.16,10:31
lujza.j
- žeby sa tým varením v tej mrkve ten cukor začal nekontrolovane kotiť? :-))
lujza.j
22.01.16,11:02
lujza.j
- žeby sa tým varením v tej mrkve ten cukor začal nekontrolovane kotiť? :-))
že by ako v sušenom ovocí?:Dnapríklad..
.....pečený zemák v trúbe má tiež vačší cukor ako varený....červená paprika tiež viac ako zelená....kuracia pečeň tiež cukrová....
Nandrolon
22.01.16,11:20
... paprika červená/zelená - to porovnávame 2 odlišné "kusy" zeleniny.
Aj kilo sušených sliviek bude mať viac cukru ako kilo čerstvých, lenže kilo čerstvých bude "X" kusov a kilo sušených bude X + y kusov, takže v sušených je redukovaná voda...
Ale žeby 1 ks čerstvej hrušky malo menej cukru ako 1 ks tej istej sušenej? to sa mi nezdá...
Zrejme ale myslíš "vstrebateľnosť", tá môže byť odlišná. Ale obsah musí byť presne rovnaký.
pmajap
22.01.16,11:41
Guľášová polievka, pečený bôčik, kapusta, knedľa, pivko a gauč:) predjedlo boli čerstvo vysmažené oškvarky a zájedlo termix s jahodami
tak z tohto by som sa najedla na tyzden
Osky keď vidím čo papáš, tak si poviem po tomto u mňa smrť hladom, nemohla by som, nezjem čo mi nechutí, ani pre váhu, ani pre zdravie, bolo by to ako milovať sa s chlapom na ktorého nemáš chuť... v krku sa zastaví a udusí ťa:D:D
osky
22.01.16,11:45
tak tak .

Lujza to napisala dobredietna a zdrava strava je trochu nieco ine,ale ja sa to snazim spojit

a aj pri dietovani potrebujes aj cukry-mozog a aj tuky,vsak to vsetko telo postrada

a pmajap- mne to ale chuti,mozem to jest na kble,mäso moc nemusim,takze super.

ale ved kazdy si najde co mu sedi.
lujza.j
22.01.16,12:06
osky ked si doteraz jedla "štero-na patero"....tak to pojde zo zaciatku dole...
mne je šuma fuk to ako redukuje:)...ja len o tom čo mám vyskúšané.....a pri cukre to je jedno o koho sa jedná....čiže to nie je individuálne...
...sranda ako sa ludia držia toho cukru ako kliešť.....cukor...čím viac ho dávaš tým viac ho telo chce!!!


"a aj pri dietovani potrebujes aj cukry"prepáč...:D:D...
terezamaria
22.01.16,13:17
Fazuľová polievka sladká, dusená pohánka na spôsob hurkovej kaše, uhorky, feferóny, pikant.
evuš
22.01.16,14:35
Dojedáme zo včera...ja som zababušená po dekou bez čuchu, k večeri grilovaná kápia plnená slaným syrom s mladou cibuľkou, pokvapkaná olivovým olejom....
evaj63
22.01.16,16:51
Z boršču zostalo každému len na prídel, jahodové gule z rožkového cesta s tvarohom.
Anika61
22.01.16,17:29
dievcence vdaka za rady ale nebojte sa,funguje to vyborne a diety typu dukanovka nepreferujem....preto som v rukach odbornika ;-)



osky a co k tomu dávaš na ranajky a večeru?


to je rozne,kazd den je iny-ale neni to ani delena strava ani dukanovka ani ziadne tieto vystrelky...

v podstate sa je vsetko-sacharidy,tuky i bielkoviny,ale v danom pomere s primeranym vydajom-upravene na cloveka

ziadna sokova terapia

ale aby som to tu moc nezamrnikovala

napr.dnes:

ranajky

50g celozrnnej zemle,
2 KL Cottage syra /20 perc./
pol salatovej uhorky,polovica velkej paradajky
cerstva zerucha.chilli korenie a strucik cesnaku/dnes nejdem do roboty tak Doma mozem trchu smrdiet :-D /

obed:

dusena zelenina /1 mala cervena mrkva,1 velka zlta mrkva,kus zeleru,cca hrst brokolice,kurkuma,chilli korenie,1 PL varenej fazule/
cc 2 PL pohanky
cca 150 g dusenej ryby-len tak so sojovkou alebo dakym korenim/väcsinou si to naparim aj s tou zeleninou/
k tomu par listov hl.salatu a 1 PL olivoveho oleja


vecera

grilovany baklazan s polovickou mozarelly,nejaka cerstva zelenina /uhorka,kalerab.../,mozem si dat aj kusok peciva ale to zu ja vecer nejedavam,ked ostanem hladna,jem zu len surovu zeleninu

medzitym pijem zeleny alebo bylinny caj,max.jednu kavu s rastlinnym mliekom a steviou alebo si varim Meltu,ta mi chuti

n a pohyb,pohybpohyb

ziadne ponocovanie,nacas ist spat,rano rocvicka,sprcha a tak...
Osky :)ja len z prečítania toho čo papáš som aj schudla aj vyhladla:Dako že to nemyslím v zlom...neviem sa ja nastaviť''na takú stravu ja som zo zeleniny ''zdutá ako mú''':-) :-)
Tweety
22.01.16,17:32
Rascová polievka s vajcom, restovaná hydinová pečeň, opekané zemiaky, kyslá uhorka, a na večeru cesnakovo -slaninkový osúch.
Anika61
22.01.16,17:34
Dusené bravčové plátky na hubách s ryžou,čalamáda:)
Anika61
22.01.16,17:36
Rascová polievka s vajcom, restovaná hydinová pečeň, opekané zemiaky, kyslá uhorka, a na večeru cesnakovo -slaninkový osúch.
Prosím ťa receptík na ten osúch-ďakujeem:)
Tweety
22.01.16,17:44
Kedže som nevedela narýchlo nájsť recepísek od Terezkymarie na posuch, ktorý som už aj robila, tak som si požičala z netu http://dobruchut.azet.sk/recept/27615/fotorecept-cesnakovy-posuch// Ale aj ten je dobrý. Pridala som rascu.
pmajap
22.01.16,17:49
Dusená bravčová pečeň, zemiaky, cvikľa a ryžový nákyp s marhuľami
Aanika
22.01.16,18:54
mala som udeny bocik,tak z vyvaru fazulova polievka so smotanou, kysle zemiaky s fasirkou.
Žabinka
23.01.16,13:24
kurací paprikáš, skrutky, barónkine rezy nie jablkové ale ríbezľové..
evaj63
23.01.16,15:01
Bryndzové halušky.
Mila123
23.01.16,17:42
na večeru robím domácu pizzu, na obed sme mali fazuľkový prívarok, zemiaková kaša, pečená krkovička
buchač
23.01.16,18:10
Idem si dať včuleky huspeninku...včera som do 1/2 noci varil...:rolleyes:
Keby mal niekto chuť ?
Šak ja nebránim...nech si navarí sám. ;):---:D
Tweety
23.01.16,18:17
veru , niet nad úprimnosť
Anika61
23.01.16,18:44
Fašírka maslové''zemiaky,zaváraná cvikla:)...buchi aspoň mištičku si mohol nechať oblízať:rolleyes::D
evaj63
24.01.16,13:11
Dnes bolo mrkvové meníčko. Kurací vývar so zeleninou a rezancami, kuracie sehná a prsia s mrkvou a hráškom, dusená ryža, mrkvová torta.
Tweety
24.01.16,13:15
Hovädzia polievka s rezancami, vyprážané kuracie prsia , zemiakové pyré, domáci marhuľový kompot. Pohár ružového vínka.
pmajap
24.01.16,13:17
Skorý obed syr s hranolkami, neskorší segedín a miesto koláča dojedám ryžový nákyp, ale teším sa na zajtrajšie šišky- tie z porady od babičky:)
babka - ježibabka
24.01.16,17:00
Hovädzia polievka s chrenom, štípala riadne. Hovädzie dusené s plechovicou šampiňónov, zemiaky, uhorka. Mala som chuť :confused: na sladké tak jedno minisrdiečko - medovník od Vianoc.
Žabinka
24.01.16,19:02
cesnaková polievka, mäsko, knedľa, dusená kapusta.. a rozdelili sme si posledné kúsky barónkinho koláčika..:)
evaj63
25.01.16,16:23
Tvarohovo jablková žemlovka.
osky
25.01.16,18:43
osky ked si doteraz jedla "štero-na patero"....tak to pojde zo zaciatku dole...
mne je šuma fuk to ako redukuje:)...ja len o tom čo mám vyskúšané.....a pri cukre to je jedno o koho sa jedná....čiže to nie je individuálne...
...sranda ako sa ludia držia toho cukru ako kliešť.....cukor...čím viac ho dávaš tým viac ho telo chce!!!


"a aj pri dietovani potrebujes aj cukry"prepáč...:D:D...


Lujza ked si o niecom nacisto presvedcena,tazko sa je dohadovat...mne toto vyhovje.
nechcem prist o nervy zo stresu kedy musim davat ozor na to,kolko "cukru som zjedla"chcem schudnut pomaly natrvalo zdravo.
buchač
25.01.16,18:51
osky ked si doteraz jedla "štero-na patero"....tak to pojde zo zaciatku dole...
mne je šuma fuk to ako redukuje:)...ja len o tom čo mám vyskúšané.....a pri cukre to je jedno o koho sa jedná....čiže to nie je individuálne...
...sranda ako sa ludia držia toho cukru ako kliešť.....cukor...čím viac ho dávaš tým viac ho telo chce!!!
"a aj pri dietovani potrebujes aj cukry"prepáč...:D:D...
Lujza ked si o niecom nacisto presvedcena,tazko sa je dohadovat...mne toto vyhovje.
nechcem prist o nervy zo stresu kedy musim davat ozor na to,kolko "cukru som zjedla"chcem schudnut pomaly natrvalo zdravo.

Prečo stres ?
Prečo si dávaš pozor na cukor ?
Potrebuješ, alebo chceš schudnúť ?
...atď...

...a so mnou sa veru nedohaduj...priznanie je poľahčujúca okolnosť. ;)
osky
26.01.16,07:42
Jurko k comu presne sa mam priznat ? :-D
Žabinka
26.01.16,12:59
kel, šunka, strúhaný syr, zaliate rozšľahaným vajcom, varené maslové zemiaky..
Tweety
26.01.16,13:16
kel, šunka, strúhaný syr, zaliate rozšľahaným vajcom, varené maslové zemiaky..
Tak predsa sa ti niečo ušlo, dobrú skrýšu si mala.
Žabinka
26.01.16,13:28
kel, šunka, strúhaný syr, zaliate rozšľahaným vajcom, varené maslové zemiaky..
Tak predsa sa ti niečo ušlo, dobrú skrýšu si mala.
áno.. schovala som si..:D:D
lujza.j
26.01.16,13:28
dnes som to prehnala :D...100g celozrnná cestovina v suchom stave....špenát...pozor...žiadna zásmažka...iba na konec pretlačený česnek....+ pamadžány:)

osky medzi nami je velký rozdiel...ty si na diete...do kedy?!čo bude potom....je tvoja vec a tvoj stres......ja som na stravovacom systéme.....sleduješ ten rozdiel....:)
Tweety
26.01.16,13:29
Pamadžány, to je čo?
lujza.j
26.01.16,13:30
parmezán:Dpredsa...
Tweety
26.01.16,13:31
parmezán:Dpredsa...
lámala som si šedú mozgovú kôru a vidíš, ale nemalo by byť parmažán, parmažány?
lujza.j
26.01.16,13:53
parmezán:Dpredsa...
lámala som si šedú mozgovú kôru a vidíš, ale nemalo by byť parmažán, parmažány?
vidíš...už aj r mi nepíše....:(porádno...
evaj63
26.01.16,18:15
Bravčové karé na rasci s hríbami, zemiakova kaša, uhorkový šalát,
terezamaria
26.01.16,18:47
Fazuľová polievka sladká so zeleninou, fučka / pekná kaša / s usmaženou cibuľou, orechovo-marhuľová štrúdla.
osky
26.01.16,20:38
dnes som to prehnala :D...100g celozrnná cestovina v suchom stave....špenát...pozor...žiadna zásmažka...iba na konec pretlačený česnek....+ pamadžány:)

osky medzi nami je velký rozdiel...ty si na diete...do kedy?!čo bude potom....je tvoja vec a tvoj stres......ja som na stravovacom systéme.....sleduješ ten rozdiel....:)


lujza,zelam ti fakt Vela zdravia a nech ti to vydrzi.

ja dufam ze aj mne to vydrzi,preoze aj ked sa snazim zhodit,tato Schema nie je len ako dietny plan ale prave normalny stravovaci navyk-takze DOKEDY-to tu nema co hladat,malo by byt zu na stalo.....

nepopieram ze som clovek slab amoze sa stat ze to nevydrzim uvidime,ja ta obdivujem ze tvoj stravovaci System vydrzis....pripada mi ze si vyhodila 2 tretiny jedalnicka....ci?
Tweety
28.01.16,11:00
Fliačky s kyslou kapustou.
Žabinka
28.01.16,11:07
dnes mám len zeleninový šalát..
evuš
28.01.16,11:08
dnes mám len zeleninový šalát..

...Danka, nerob chute...:D
Žabinka
28.01.16,11:23
dnes mám len zeleninový šalát..

...Danka, nerob chute...:D
no nie je to ono, letná zeleninka sa s touto nedá porovnať.. ale už vydržím do leta..:D
evuš
28.01.16,11:31
...to je samozrejmé, najmä taká z domácej záhrady je na nezaplatenie....
evaj63
28.01.16,17:17
Brokolicová krémova polievka, pečený pstruh na masle s tymiánom a citonom, dusené zemiaky s petržlenovou vňat'ou
Anika61
28.01.16,18:28
Zelená'' hrášková polievka s rajbaničkou,palacinky s tvarohom a dom.jahodami /:)kompot/a na večeru hrianka s domácou pečeňovou paštétou:)matový čajík
evaj63
29.01.16,16:44
Sedliacke fondue v bosniaku.
Tweety
30.01.16,11:50
Zemiaky na kyslo, fašírky z mäska z polievky so syrom. Doplním: ako lakocinka ovocný pohár s mascarpone krémom.
babka - ježibabka
30.01.16,12:00
Včera, dnes aj zajtra fazuľová polievka z veľkým údeným kolenom. Včera mal prísť domov syn, tak som toho navarila veľa a teraz musím sa kŕmiť sama so psíkom a kocúrikom. Bola tu kamarátka, tak aj jej som dala do kanvičky :)
terezamaria
30.01.16,12:03
Špenátový prívarok, zemiaková kaša, volské oči.
lujza.j
30.01.16,12:08
Ja teda dnes...zemaky-domace....pecene v trube...cibula...slanina a potom bryndza....slanina a bryndza z vychódu:)
Derezt chlapova tiramisa....
Wejkendova stravovacia rozbijacka:D
lujza.j
30.01.16,12:21
.
Tweety
30.01.16,12:42
.
Dievčička sama si si, sama si takú mňamku?
lujza.j
30.01.16,13:07
Jaaaa:eek::D.....Nie chlap sam....slahal zltka s cukrom nad parou a ták....ako ma byt...
evaj63
30.01.16,18:38
Grilované kuracie krídielká s chlebom, uhorkou, baraním rohom, kečupom- tak nám chutia najviac.
kukučka
30.01.16,18:48
kapustnica, švédske mäsové guľky s paradajkovou omáčkou, ryža natural
Dáša_
30.01.16,18:55
ryža so špenátom a šampiäňónmi, šošovicový šalát so zeleninou, losos. A na večeru to isté, ale kuracie prsia - bolo vysvečko, tak také trochu slávnostnejšie :)
Žabinka
30.01.16,19:31
brokolicová krémová polievka, široké rezance s tvarohom a opraženou slaninkou, marhuľkový koláčik.. na zajtra rúrová živánska, ešte neviem s čim..
evaj63
31.01.16,13:14
Kuracia polievka s rezancami, bravčové stehno na zelenine so smotanou a domácou knedlou, vafle s nutelou, jahodami a ochutenou kyslou smotanou.
Anika61
31.01.16,13:59
Dnes ''pekáč lenivej ženy''hihi:Dpečené kuracie krídla s porom a šampiňonmi,rascou a zemiakmi:)kyslé uhorky
evuš
31.01.16,14:27
Už mi šije z ležania...tak mäsový vývar + s karmenádlových kostí so zeleninou a domácimi krupicovými trhancami, br.panenka s grilovaným feniklom so smotanovou omáčkou a opekanými zemiakmi.... k večeri len minútka...marinované br.rezance so zeleninou a bulgurom....
pmajap
31.01.16,16:03
Po očnej provokácii Žabinky alobalová živánska a kuracia rezancová polievka
evuš
31.01.16,16:18
Po očnej provokácii Žabinky alobalová živánska a kuracia rezancová polievka

Ja, bohužiaľ nefotím, dokým chytím foťâk, tak je to skoro zožrané :D
pmajap
31.01.16,16:30
Po očnej provokácii Žabinky alobalová živánska a kuracia rezancová polievka

Ja, bohužiaľ nefotím, dokým chytím foťâk, tak je to skoro zožrané :D
A prečo si myslíš že je tam fotka v surovom stave:D
katka 23
31.01.16,17:46
polievka hovädzí vývar s rezancami , segedínsky s knedľou, poobede škvarkové pagáče
kukučka
31.01.16,19:37
losos, zemiaková kaša, mrkva, kapustnica odpočíva, pri kraso zmrzlina
Žabinka
01.02.16,13:35
dnes dojedáme zo včera..
Aanika
01.02.16,22:42
kapustnica,pirohy-domaca vyroba,robila som podla receptu co minule varil farmar,uz budem robit len take,s cestom sa robilo super....
Tweety
02.02.16,10:55
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, kuracie rizoto na bielom víne, cviklový šalát.
Anika61
02.02.16,19:09
Šajtlava:)a zemiakové placky:)
evaj63
03.02.16,18:01
Bravčové so zemiakmi, ryžou, paradajkami, paprikou, podliate vývarom , pečené v rúre.
Aanika
03.02.16,22:15
Anika61,co je šajtlava?
Aanika
03.02.16,22:16
drzkova polievka,zemiakova kasa,bravcovy rezen,marhulovy kompot.
Tweety
04.02.16,17:23
Hustá paradajková polievka so syrom, domáce lečo s vajcom, cibuľový chlebík.
Aanika
04.02.16,20:30
plny hrniec plnenej papriky so zemiakmi, ostalo aj na zajtra.Polievku som nevarila ostala od vcera.
Žabinka
05.02.16,09:42
dnes som do večera v práci, doniesla som si grécky šalát.. plus v obchode som si cestou kúpila 3ks hruška, a 2ks danone activia nápoj.. riadne divoká kombinácia..:D:cool:
lujza.j
05.02.16,09:56
ja som včera na tajňáša v noci varila zajaca vykosteneho.....aby dnes z toho bolo kura...lebo decko a jeho city.....ešte chlap mi včera ako som ho vykosťovala "aká si k nemu necitlivá":eek::D..dnes tam fuknem ešte smotanu a frenč krem....+ celozrnna cestovina
Anika61
05.02.16,10:36
Pečená fašírka''v rúre,zemiaky na kyslo:)
babka - ježibabka
05.02.16,18:01
Ja obed, syn teraz večeru hrachová kaša, údené koleno, uhorka.
evaj63
05.02.16,18:02
Pečené pstruhy na masle s chlebom, synovi chilli con carne.
Anika61
06.02.16,12:39
Kapustnica s klobásou domácou,bravčovým kolenom a celými zemiakmi:)2v1:o:D
evuš
06.02.16,12:51
Dnes nevarím, polievka zostala, aj huspenina...
terezamaria
06.02.16,15:27
Fašírka pečená v bochníkoch v rúre, zemiakovo - cibuľový šalát.
Žabinka
06.02.16,15:39
polievka zeleninová, tofu na zelenine s cestovinou, tvarohové šišky..
wirgi
06.02.16,15:59
zapekané plnené šampiňóny, pečené zemiaky, čalamáda z kalerábu gigant a šišky
Žabinka
06.02.16,16:07
zapekané plnené šampiňóny, pečené zemiaky, čalamáda z kalerábu gigant a šišky
vierka, a ty máš aký recept na šišky?
lujza.j
06.02.16,16:09
dievčatá hocťe niekde receptíky...dík:)...koncom februára mám zase "wejkend hojno"
wirgi
06.02.16,16:15
zapekané plnené šampiňóny, pečené zemiaky, čalamáda z kalerábu gigant a šišky
vierka, a ty máš aký recept na šišky?

Danka taký klasický nevážim , len od oka - asi 1/2 kg hl. múky trošku praš. cukru, štipku soli, 1 vajce a 3 žĺtka, asi 3 PL roztopeného masla, 4 PL rumu, citr. kôra a kvások z droždia ,cukru a mlieka a zamiesiť redšie cesto nechať vykysnúť
Žabinka
06.02.16,16:16
dievčatá hocťe niekde receptíky...dík:)...koncom februára mám zase "wejkend hojno"
moje šišky..
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=52268
evuš
06.02.16,16:17
Danka, ja tiež z mimi, ale iné...sú fajnové ;) ako pavučinka....
Som na MT, dnes NB v plnom nasadení aj bezomňa... je to www.mimibazar.sk /šišky výborné i na druhý deň/ figu, spapali ich skoro hneď - muž a 3 pubertiaci :D
pmajap
06.02.16,16:42
Evka zobrazí len úvodnú stanu:mee: hľadám šišky, ktoré po rozkrojení sú skoro prázdne, zabudla som môj starý recept a teraz nech robím čo robím je to vata alebo knedlík.
Tweety
06.02.16,16:46
Danka, ja tiež z mimi, ale iné...sú fajnové ;) ako pavučinka....
Som na MT, dnes NB v plnom nasadení aj bezomňa... je to www.mimibazar.sk /šišky výborné i na druhý deň/ figu, spapali ich skoro hneď - muž a 3 pubertiaci :D
Ewuš, recepísek nie je.
evuš
06.02.16,16:59
Danka, ja tiež z mimi, ale iné...sú fajnové ;) ako pavučinka....
Som na MT, dnes NB v plnom nasadení aj bezomňa... je to www.mimibazar.sk /šišky výborné i na druhý deň/ figu, spapali ich skoro hneď - muž a 3 pubertiaci :D
Ewuš, recepísek nie je.


Dievčatá, nejde mi to na MT pridať /som asi blbec/..keď si to však dáte do vyhľadávania, nájde vám to...ak nie, pridám, keď budem za PC alebo NB...
evuš
06.02.16,17:01
Evka zobrazí len úvodnú stanu:mee: hľadám šišky, ktoré po rozkrojení sú skoro prázdne, zabudla som môj starý recept a teraz nech robím čo robím je to vata alebo knedlík.

Majka, tieto sú také...suseda minule povedala, že najlepšie na svete...a to bola iba pre úlohy pre syna...
terezamaria
06.02.16,17:02
evuš
06.02.16,18:10
evuš dám ich:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4435&i9=d1270f4a7539

Terezka, dík....ale ja dávam pol hl. a pol. polohr......
evaj63
06.02.16,18:48
Pulled pork v cabate so zeleninou.
babka - ježibabka
06.02.16,19:54
Šišky, šišky a zas šišky. Aj u nás šišky s hroznovým džemom. Keďže sme boli iba dvaja, chcela som sa podeliť s kamarátkou a susedou. Nebrali telefón. Nakoniec syn odniesol rodinnému priateľovi - vinárovi, tak som dostala výmenou sedmičku bieleho.
evuš
07.02.16,11:41
Mäsový vývar so zeleninou s rezancami, obrátené rezne, ryža s hráškom, k tomu sterilizované uhorky s cibuľkou.....
evaj63
07.02.16,12:13
Kuracia polievka s domácimi rezancami, kurací černohor, cviklový šalát. Oškvarkové pagáče, už len vykrojit' a upiect'.
Žabinka
07.02.16,14:47
polievka zo včera zeleninová, pečené kurča, varené rascové zemiaky, uhorkový šalát, puding..
babka - ježibabka
07.02.16,18:01
Dnes u syna bravčové s hráškom, ryža, uhorka. Teraz si idem dať moju mäsovú polievku a asi trojuholníček Lunexu, alebo bryndzu. Jedno balenie bryndze v takom drevenom obale som dala synovi na Moravu.
Žabinka
07.02.16,18:21
večera..
lujza.j
07.02.16,18:52
no do rici:D
evuš
07.02.16,18:53
no do rici:D

Luj, nahovor muža, nech Ti ešte urobí :D
Žabinka
07.02.16,18:53
no do rici:D
:D:D:D
lujza.j
07.02.16,19:02
no do rici:D

Luj, nahovor muža, nech Ti ešte urobí :D
evka už som dala objednáfku:D...šak snád nyje já:D
Anika61
09.02.16,16:36
Bravčové na hubách,maslové zemiaky,uhorky:)
evaj63
09.02.16,16:57
Fazul'ová polievka na kyslo s údeným, zemiaková harul'a plnená mletým mäsom, pečená v rúre.
babka - ježibabka
09.02.16,20:26
Dojedám od nedele polievku a fašírky iba s chlebom.
Aanika
10.02.16,11:22
dnes som si spravila volno a robila som domace pirohy plnene zemiakmi a bryndzou pridala som do plnky aj kurtosku, poliate s cibulkou a maslom.Polievka karfiolova.
Tweety
10.02.16,11:32
Polievka zemiaková tzv. slepý guláš, zubáč, zemiaková kaša, cviklovo jablkový šalát.
terezamaria
10.02.16,20:12
Polievka melencová /zemiaková - falošný guláš s melencami/, v jednolyžicovej fritéze hranolky s cibuľou, ľadový šalát.
Tweety
11.02.16,10:32
Hliva na smotane, nokerle, polievka zo včera.
Žabinka
11.02.16,11:12
koložvárska kapusta..
evaj63
11.02.16,15:43
Bravčový guláš s chlebom.
evuš
11.02.16,17:04
K večeri dnes iba horúce zapekané tousty a lipový čaj s citrónom, som unavená ako kôň...
Žabinka
12.02.16,10:21
mrkvičkový šalát..
Nandrolon
12.02.16,10:29
Na obed samotný 250g tučný jemný tvaroh.
evuš
13.02.16,12:07
Šošovicová polievka so zeleninou a párkom, bravčové kocky na zelenine, ryža alebo zemiakové pyré...dezert dnes nie je...ideme popoludní gratulovať :)
wirgi
13.02.16,12:13
Ovarová polievka, pečie sa mäso, klobása a jaternice, komu je málo ostala od včera zabíjačková kapusta s mäsom, tlačenka , škvarky, paprikový lalok, domáca šunka, a jednoduchý koláč s pudingom a kyslou smotanou
lujza.j
13.02.16,12:17
revem,slintám....:D
evuš
13.02.16,12:35
revem,slintám....:D

..pečenú čerstvú klobásu by som si dala i ja :D
buchač
13.02.16,12:41
revem,slintám....:D

..pečenú čerstvú klobásu by som si dala i ja :D

Jak tak čítam...ani pečená by nemusela byť a dali by ste si...;) :D :D :D
lujza.j
13.02.16,12:49
revem,slintám....:D

..pečenú čerstvú klobásu by som si dala i ja :D

Jak tak čítam...ani pečená by nemusela byť a dali by ste si...;) :D :D :D
u mojej masárky dávno...."prosím si jednu velkú klobásu...muž ide na nočnú":Daká starostlivá aby nebol hladnučký:---
Žabinka
13.02.16,13:16
cesnaková polievka, pečené morčacie stehno, knedľa, dusená biela kapusta na slaninke a cibuľke, mandarinkový koláčik.. aj zajtra..
lujza.j
13.02.16,15:07
langoše...uff...takéto jedenie je smrrrrť:D
Aanika
13.02.16,17:25
nevarila som,ale ako dobre,ze zo zabijacky som zmrazila ovarovu a jaternice.Muz si ohrial ovarovu,Ja som postila,len okolok chlebika s pomazankou,neda mi polykat a nemam ani chut v ustach.Syn sa vracia z talianska,volal ,ze uz je v blave,tak som mu vravela nech sa po ceste niekde naje,ze doma nie je nic uvarene.Zajtra asi spravim zabijacku,wirgi dala dobry tip na obed a aj muz uz to pytal.Ved to je vlastne vsetko z jedneho plechu.
Dáša_
13.02.16,18:48
dostala som včera hromadu hlivy ustricovej, takej priamo urezanej, fakt extra čerstvej. Tak dnes bola polievka na spôsob držkovej a aj fašírky z hlivy s petržlenovými zemiakmi. A ešte bude raz asi omáčka, uvidíme....
Anika61
14.02.16,11:29
Vyprážané/na plechu na pečenieD/kuracie rezne,zemiaková kaša,uhorkovo-paradajkový šalát:)
Tweety
14.02.16,11:31
Hovädzia polievka s rezancami, španielsky vtáčik, ryža, hruškový kompot.
evaj63
14.02.16,12:07
Slepačia polievka s rezancami, obrátené hovädzie rezne, dusená ryža, losos v medovo horčicovej marináde s orechami, zem. kaša, kapustový šalát s mrkvou a granátovým jablkom. Ku káve jahodová torta s mascarpone.
Dáša_
14.02.16,12:25
kuraia polievka, kuracie kusky s ananásom a mandlami. A ked sa mi bude chcieť urobiť aj šľahačku, tak bude č*****orta so šľhačkou
terezamaria
14.02.16,15:45
Segedínsky guláš, knedľa, koláče / štricle/ makový a orechový.
babka - ježibabka
14.02.16,15:53
Nemám na nič chuť, tak cesnaková polievka, orechové slíže a broskyňový kompót. Večer budú ostatné s vajcom alebo kyslou kapustou alebo aj nič.
evuš
14.02.16,17:43
Polievka zo včera, br.panenka v schwarzvaldskej šunke, dubáková omáčka, pečené minizemiačiky.....
kukučka
14.02.16,18:19
dva dni jem koláče upečené v piatok na lyžovačku, dnes som uvarila horčicovochrenovú omáčku a vyhrabala rôzne "mäsové zbytky"
Anika61
15.02.16,16:04
Moja obedovečera:D
babka - ježibabka
15.02.16,20:05
Domáce lečo z pohára. Nebolo načisto holé s vajcom a chlebom . Klobása je bŕŕŕ. S neterkou domáce laskonky.
branislavp
15.02.16,21:25
dievčatá hocťe niekde receptíky...dík:)...koncom februára mám zase "wejkend hojno"
moje šišky..
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=52268
Ja som robila šišky z minibazáru, naozaj sú veľmi dobré, aj na druhý deň. Super recept.
Dáša_
16.02.16,12:47
no, hliva sa nám ešte neminula, tak dnes cestoviny s hlivou, kuracím masom a smotanovo-syrovou omáčkou
kukučka
16.02.16,15:25
Prečo som piekla toľko koláčov? Aha, čo mal lyžiarsky spolok na večeru:
evuš
16.02.16,15:54
Večera - palacinky, deťom nasladko s džemom a šľahačkou...ja s mužom naslano - plnené nivou a cesnakom a vysmažené ako rezeň.....
kukučka
16.02.16,16:40
Vždy som krútila nosom nad receptami palacinky na slano, až kým som si ich nedala zapečené so špenátom, smotanou a syrom, boli božské, určite nie posledné.
buchač
16.02.16,16:46
Vždy som krútila nosom nad receptami palacinky na slano, až kým som si ich nedala zapečené so špenátom, smotanou a syrom, boli božské, určite nie posledné.

...a pirohy s tvarohom na slano ?
Poliate s maslom a strúhankou (klasika)...na to nejaký lekvár...a šup (přiměřeně) posoliť ?

Ten zvyšok...špenát, smotana a syr ?
Júúúj... neviem, neviem , či by som zjedol ?
Anika61
16.02.16,16:55
Buchi:-) :-) pirohy s tvarohom na slano poliate kyslou smotanou a rozškvarenou slaninkou sú veľkeeeeeeé mňaaam:-) :-)
kukučka
16.02.16,17:04
So strúhankou sme robili len šulanky a slivkové knedle,
s maslom lekvárové pirohy, rezanky s makom, tvarohom a parené buchty s makom, kakaom
so slaninou zemiakové pirohy, kapustové strapačky, bryndzové až neskôr
evuš
16.02.16,17:09
Večera - palacinky, deťom nasladko s džemom a šľahačkou...ja s mužom naslano - plnené nivou a cesnakom a vysmažené ako rezeň.....

Takže len nasladko, dokým som ich urobila, všetky zjedli nasladko...ja budem bez večere :D, sladké moc nemusím nielen palacinky..možno večer kúsok šalátu so syrom...
buchač
16.02.16,17:14
Buchi:-) :-) pirohy s tvarohom na slano poliate kyslou smotanou a rozškvarenou slaninkou sú veľkeeeeeeé mňaaam:-) :-)

Minule som si dal obdobu po dlhej dobe.
Pirohy plnené zemiakmi, na to slaninka, cibuľka a trochu výpeku.
Dobré to bolo, což o to...ale moje skrátené čerevko bolo trochu proti...tzv. rýchle štarty na krátku trať som si pár krát absolvoval. ;)
buchač
16.02.16,17:18
so slaninou ... bryndzové až neskôr
Skús/te tzv. bačovské...alebo aj pod iným názvom sa vyskytujú.

Klasické strapačky (NIE halušky - rozdiel predsa vieme ;)) s bryndzou a trochou smotany.
Na to položiť opečenú slaninku (adidas) a vhodnejšiu klobásku porezanú na kolieska. Trochu výpeku na vrch...a hajde bagrovať. :D :D :D
Žabinka
16.02.16,17:36
prvý krát som robila avokádovú nátierku.. zvláštna chuť.. robila som len s cesnakom, soľou a troškou kyslej smotany, lebo som sa dočítala, že väčšine prispievateľov do receptov taká chutí najviac.. ale mne tam stále čosi chýbalo..:D tak som tam prepašovala trochu tvarohu.. a už je to dobré.. a urobila som si hrianky..
Anika61
17.02.16,12:40
Žabík aj ja som si kúpila avokado,že vyskúšam/pred 3 dňami/-kým som sa spamatala zmaklo:D:D:D-tak len kôstku zasadím:D:)
Zeleninová polievka z kuracích drobkov s rezancami,chrenová omáčka,zemiakové pyré,fašírka:)
evuš
17.02.16,12:55
Žabík aj ja som si kúpila avokado,že vyskúšam/pred 3 dňami/-kým som sa spamatala zmaklo:D:D:D-tak len kôstku zasadím:D:)
Zeleninová polievka z kuracích drobkov s rezancami,chrenová omáčka,zemiakové pyré,fašírka:)

Anka, ale avokádo keď je mäkšie tak je najlepšie....má až takú maslovú chuť...ja si ho len osolím, pokvapkám citrónovou šťavou a sežerem....ak mi ho nestihne zjesť skôr synátor :D
evuš
17.02.16,14:01
Dnes - manžel pečie bôčik...ja už len spravím štuchané zemiaky, k tomu uhorka, kyslá kapusta, feferónky, Alma paprika - kto čo bude chcieť... a pivo, aby nám lepšie vytrávilo ;):D
Zitulda
17.02.16,15:53
Dnes zo včera... paradajkovo -feniklová polievka podľa receptu 15 minútového kuchára, je naozaj príma a zemiakové placky s kyslou kapustou či bez nej.
Aanika, tú kôstku zakoreňujem takto: do pohára na stopke (vínový pohár) s vodou tak, že nastokneš 3 malé špajle ( ako trojnohá stolička ) a kôstka je len spodok vo vode a Ty to ako robíš
Žabinka
17.02.16,15:59
Dnes zo včera... paradajkovo -feniklová polievka podľa receptu 15 minútového kuchára, je naozaj príma a zemiakové placky s kyslou kapustou či bez nej.
Aanika, tú kôstku zakoreňujem takto: do pohára na stopke (vínový pohár) s vodou tak, že nastokneš 3 malé špajle ( ako trojnohá stolička ) a kôstka je len spodok vo vode a Ty to ako robíš
Zituška, ja som prebrala od brata zlepšovák.. miesto špajdlí som kôstku položila na otočený podstavec, ktorý som si odložila z pizze.. dávajú to na donáškovú pizzu, aby sa vrchná časť neprilepila na krabicu.. podstavec do pohára, na to kôstka, a priliať do 1/3 vodu..
Tweety
18.02.16,13:27
Fazuľová s bavorským kolenom a fliačkami, kokošky s makom, so strúhankou.
Anika61
18.02.16,16:55
Karfiolová polievka,kuracie prsia plnené syrom , paradajkou,šunkou,ryža:)2 palacinky s gaštanovým pyré s čokoládovým topingom:D
evaj63
18.02.16,17:34
Frankfurtská polievka, koložvárska kapusta.
babka - ježibabka
18.02.16,17:42
Paprikáš z hlivy a kolienka. Nie že by som mala naň chuť. Nejako sa mi ničoho nechce, ale niečo zjesť musím. Zajtra príde syn, bude cícerová kaša s osmaženou cibuľou.
Žabinka
19.02.16,10:32
špagety s mäsom, syrom..
evaj63
19.02.16,18:28
Frankurtská polievka zostala aj na dnes, lokše plnené bryndzovou plnkou.
babka - ježibabka
19.02.16,20:14
Cícerová kaša s opraženou cibuľou a uhorka. Najlepšia kaša na svete (pre mňa:)).
Anika61
20.02.16,18:29
Guľášová polievka z bravčového masa,jablková žemlovka::)
babka - ježibabka
20.02.16,20:12
Koložvárska kapusta pečená v remoske. Bude aj na zajtra.
BXLmiami
21.02.16,12:09
Cícerová kaša s opraženou cibuľou a uhorka. Najlepšia kaša na svete (pre mňa:)).
Asi sa budeš smiať,ale nebude recept?V živote som to nejedla.
evaj63
21.02.16,12:12
Slepačí vývar s rezancami, pre sb a dcéru tuniak v sezame, pohánka, zemiaky na masle s ptržlenovou vńat'ou, šeriparadajky na masle, kapustový šalát s červeným hroznom a pomarančom, kung pao s jasmínovou ryžou. Po obede asi čokoládový puding.
babka - ježibabka
21.02.16,14:10
Cícerová kaša s opraženou cibuľou a uhorka. Najlepšia kaša na svete (pre mňa:)).
Asi sa budeš smiať,ale nebude recept?V živote som to nejedla.
Kopírujem zo včera poslanej ss kamarátke:

Takýto placatý cícer asi v obchode nekúpiš. U nás sa dosť sadieval, ale teraz ho je menej. Mne dala kamarátka. Práve dnes som si všimla v obchode cícer s podnázvom --- keby som vedela, od rána som zabudla, lebo takú plodinu nepoznám. Potom ako cícer predávajú aj plodinu, ktorá sa u nás volá slovenec. Ale to je jedno. Chuť to má síce trochu rozdielnu, ale zjesť sa to dá. Kaša sa dá uvariť z hocijakej strukoviny. Ak si nevarila nijakú, tak skús.

Strukovinová kaša. Kašu varím z čo mala – to dala a podľa nálady. Buď iba fazuľa, hrach, cícer, alebo ich pomiešam. Večer si umyjem a namočím strukovinu. Kúpený polený hrach netreba namočiť. Uvarí sa raz – dva. Keď je strukovina napoly uvarená, pridám tiež čo mala – to dala. Buď na kocky pokrájané zemiaky, umytú ryžu, umyté pšeno a soľ. Tú pridávam preto neskoršie, lebo vraj so soľou sa strukoviny zle varia. Nechám dovariť domäkka. Premiešam, prípadne ak robím so zemiakmi pomačkám. Niekto ju rozmixuje, mne lepšie chutí taká. Ak by bola riedka, pridám ešte na zahustenie múku. Niekto pridáva aj cesnak. Fantázii sa medze nekladú. Na vrch sa dajú dať aj škvarky namiesto cibuľky, prípadne údenina. Perfektná je na druhý deň pripečená na panvici. Dobrú chuť.
Ajk&
21.02.16,14:21
.... ešte troška majoránky a počas varenia štipľavú feferónku. Potom už len veľkú lyžicu a rovno z hrnca.
:---
Žabinka
21.02.16,15:32
zeleninová polievka, vyprážaný syr, vyprážaný karfiol, hranolky, tatárska omáčka, tvarohoho-ríbezľový koláčik, a piškótovo-smotanový koláčik..
Aanika
21.02.16,16:28
Krupova polievka s udenymi rebrami,segedinsky gulas s knedlikom a svieckova na smotane s bravcovym mäsom a cestoviny.Od vcera ostal zakusok trio rezy.Myslela som si ,ze varit budem az na stvrtok,ale ako tak pozeram do hrncov,tak to vyzera ,ze varit budem skor.Robila som aj paprikovy bocik a pecienky dusene v masti a dala som ich do misiek,tak niezeby chlapi jedli na veceru toto ,ale oni len segedin o chvilu mäso s omackou...:mad:
BXLmiami
21.02.16,16:33
Cícerová kaša s opraženou cibuľou a uhorka. Najlepšia kaša na svete (pre mňa:)).
Asi sa budeš smiať,ale nebude recept?V živote som to nejedla.
Kopírujem zo včera poslanej ss kamarátke:

Takýto placatý cícer asi v obchode nekúpiš. U nás sa dosť sadieval, ale teraz ho je menej. Mne dala kamarátka. Práve dnes som si všimla v obchode cícer s podnázvom --- keby som vedela, od rána som zabudla, lebo takú plodinu nepoznám. Potom ako cícer predávajú aj plodinu, ktorá sa u nás volá slovenec. Ale to je jedno. Chuť to má síce trochu rozdielnu, ale zjesť sa to dá. Kaša sa dá uvariť z hocijakej strukoviny. Ak si nevarila nijakú, tak skús.

Strukovinová kaša. Kašu varím z čo mala – to dala a podľa nálady. Buď iba fazuľa, hrach, cícer, alebo ich pomiešam. Večer si umyjem a namočím strukovinu. Kúpený polený hrach netreba namočiť. Uvarí sa raz – dva. Keď je strukovina napoly uvarená, pridám tiež čo mala – to dala. Buď na kocky pokrájané zemiaky, umytú ryžu, umyté pšeno a soľ. Tú pridávam preto neskoršie, lebo vraj so soľou sa strukoviny zle varia. Nechám dovariť domäkka. Premiešam, prípadne ak robím so zemiakmi pomačkám. Niekto ju rozmixuje, mne lepšie chutí taká. Ak by bola riedka, pridám ešte na zahustenie múku. Niekto pridáva aj cesnak. Fantázii sa medze nekladú. Na vrch sa dajú dať aj škvarky namiesto cibuľky, prípadne údenina. Perfektná je na druhý deň pripečená na panvici. Dobrú chuť.
Dakujem.Niečo podobné sme robili ako prívarok so zemiakmi a volským okom.Ale nie z cícera.
lujza.j
21.02.16,22:43
Dietne rízky.../rízky...chlap neznása tento nazov/:D...pecene v trube,calamada,
avalik
22.02.16,18:25
vcera som si navarila na cely tyzden - stroganov s pecenymi zemiakmi, gulas, dusene bravcove na rasci a cesnaku k tomu si uz len dorobim spenat a nejaku cestovinu, kapustovy salat a mrkvu s ananasom
Anika61
22.02.16,18:42
Zeleninová polievka s pečeňovými haluškami,šunkové fliačky:)
evaj63
23.02.16,16:33
Hrachová polievka s haluškami, palacinky s tvarohom, poliate horúcou lesnou zmesou.
Anika61
23.02.16,19:13
Dnes bravčové masko dusené na paradajkách a mrkve s knedľou:)
Tweety
23.02.16,19:27
Zeleninová polievka s krupicovými haluškami, marinované pečené karé, opekané zemiaky, šalát, jablkové taštičky.
Žabinka
24.02.16,11:52
cestoviny, karfiolový "paprikáš"..
evaj63
24.02.16,16:30
Pečené kurča +4 stehná, varené zemiaky s rascou, vňat'ou a maslom, miešaný šalát.
branislavp
25.02.16,00:46
Najlepšie by bolo nič, iba čistá pramenistá voda, keby sa to tak dalo. Nech si žalúdok oddýchne. Ale asi zvrtím zeleninovú polievku zasypanú pšenom a slivkové guľky zo zemiak. cesta, posypané makom - dobré na kosti-mak že vraj.
Anika61
25.02.16,12:10
Grilované kuracie marinované štvrte so zemiakovou kašou,ľadový šalát so sladkokyslou zalievkou'':)
Tweety
25.02.16,12:38
Domáca šunková pizza.s olivami.
misoft
25.02.16,12:46
Domáca šunková pizza.s olivami.
A ja čítam....Domáca šunková pizza. S Oliwami....:D
evaj63
26.02.16,19:23
Tvarohovo jablková žemlovka poliata vanilkovým pudingom.
Tweety
27.02.16,11:37
Polievka z morčacích stehien s rezancami, bravčová krkovička v kyslej kapuste, hnedých šampiňónoch, zemiakoch.
Anika61
27.02.16,12:14
Zeleninová polievka s písmenkami,masové guľky v paradajkovej omáčke,varené zemiaky
babka - ježibabka
27.02.16,13:13
Bola som u neterky a ponúkala mi obed. Keďže išla na poobedňajšiu do roboty a pre mňa to bolo skoro, zabalila mi ho domov. Segedínsky a knedľa. Mala aj pekne vyzerajúcu roládu, ale tú som nechcela ani u nej, ani na domov.
Dáša_
27.02.16,13:19
mixovaná zeleninová polievka - syn totižto nesmie vidieť, čo do nej dávam. Ked je to zmixované, tak to v pohode zje, aj ked rovno vymenujem, čo tam je :D
rybie filé v trojobale pečené v rúre a zemiaky s maslom a pažítkou
Žabinka
27.02.16,13:50
mixovaná zeleninová polievka - syn totižto nesmie vidieť, čo do nej dávam. Ked je to zmixované, tak to v pohode zje, aj ked rovno vymenujem, čo tam je :D
rybie filé v trojobale pečené v rúre a zemiaky s maslom a pažítkou
spomenula som si ako sme museli klamať synovca, keď bol malý.. všetko vyprážané bol rezeň, s tým nemal problém.. ale zajac, kura, morka, všetko muselo byť v tvare rezňa, inak to nezjedol..:D
katka 23
27.02.16,14:25
brokolicová polievka , strapačky s kyslou kapustou a slaninkou
Dáša_
27.02.16,15:42
mixovaná zeleninová polievka - syn totižto nesmie vidieť, čo do nej dávam. Ked je to zmixované, tak to v pohode zje, aj ked rovno vymenujem, čo tam je :D
rybie filé v trojobale pečené v rúre a zemiaky s maslom a pažítkou
spomenula som si ako sme museli klamať synovca, keď bol malý.. všetko vyprážané bol rezeň, s tým nemal problém.. ale zajac, kura, morka, všetko muselo byť v tvare rezňa, inak to nezjedol..:D
jediný problém, že ten náš má už 15 :D
evaj63
27.02.16,16:25
Cigánska pečienka z krkovičky, vyprážaná cibul'a, paradajka, uhorka a horčica s cabatou.
wirgi
27.02.16,16:37
Jelenie na zelenine, domáca knedľa, sliepky nesú ako divé tak som si spravila domácich rezancov do zásoby :)
lavanda
27.02.16,22:49
Boršč, cestoviny s tvarohom.
Aanika
27.02.16,23:02
vyvar z perlicky ,rezance,plnena perlicka,zemiakova kasa,mirabelkovy kompot,jemny tvarohovy kremovy kolac.Polievka bude aj na zajtra,ale z druheho a z kolaca neostalo.
Aanika
27.02.16,23:02
opravujem.....polievka bude aj na dnes....:D:D:D
lavanda
28.02.16,08:49
Hovädzia polievka, zemiaky nakyslo, varené hovädzie z polievky. Karamelový koláč, čo piekol synček (jeho cukrárska prvotina:)).
Dáša_
28.02.16,09:10
hovädzia aj u nás, časť rodiny segedím a ja tajne dúfam, že ostane aj na viac dní. ALe po pravde, napriek najvacsiemu hrncu v dome sa mi to nikdy nepodarilo dosiahnuť :)
babka - ježibabka
28.02.16,09:22
hovädzia aj u nás, časť rodiny segedím a ja tajne dúfam, že ostane aj na viac dní. ALe po pravde, napriek najvacsiemu hrncu v dome sa mi to nikdy nepodarilo dosiahnuť :)
A čo u vás nepredávajú hrnce? Pošlem ti. To iba srandujem.
Namiesto polievky rajčinová kapusta (mám na ňu chuť), v remoske pečiem kuracie stehná, k tomu ryža a nechala som si trochu surovej kapusty, tak kapustový šalát.
evaj63
28.02.16,17:30
Kuraví vývar s husacími drobkami s rezancami a pečeňovými haluštičkami, pečená hus a kačka, dusená kapusta, domáca parená knedla, lokše, čokoládovo malinová torta s mascarpone krémom, kilimandžáro s tvarohovým krémom pre sb , mal narodeniny.
Žabinka
29.02.16,12:30
zo včera.. karfiolová polievka, kurča pečené, ryža, zeleninový šalát..
evaj63
01.03.16,15:38
Mad'arský guláš, zostala mi knedla z nedele, nechcela som ju dávat' do mrazničky.
Tweety
02.03.16,10:37
Domáce klasické lečo s vajcom, chlebík.
evuš
02.03.16,16:48
Večera - milánska polievka, mäsové guľky v cesnakovo-parmezánovej omáčke, varené zemiaky s petržlenovou vňaťou...
lavanda
02.03.16,18:02
Bravčové pliecko dusené na šampiňónoch, kuskus.
avalik
02.03.16,18:03
dojedam spenatovo-tvarohovy burek
na obedy som si navarila rychlovku kuracie prsia so zmesou sweet & sour z M&S, k tomu ryza
zajtra bude gulas z telacieho mocingu a knedla
Anika61
02.03.16,18:19
Vajíčková polievka,zemiaková baba:)
Terezia13
02.03.16,19:44
cestoviny, karfiolový "paprikáš"..
tak toto je super nápad, dávno som to nerobila