Oliwa
14.01.17,13:51
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)
Dáša s mužom stierkujú a majstri hodujú...;):D:---
A tajne dúfajú, že im niečo z tých dobrôt nechajú... :)
alaya1
14.01.17,13:12
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)

A kedy bude stierkovat? ved to treba cely den na to, aby toto pojedol :)

Oni stierkujú...tzn., že majú asi robotníkov!!!

Klud :)
Žabinka
14.01.17,13:13
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)
také kolienko by som si dala.. čo by som mala urobiť, aby som ho dostala? treba prísť pomôcť stierkovať? :---:D
Dáša_
14.01.17,13:36
no veru, zase raz som navarila jak pre regiment. Ked ja furt mám obavy, že bude niečo chýbať :D
Oliwa
14.01.17,13:36
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)

A kedy bude stierkovat? ved to treba cely den na to, aby toto pojedol :)

Oni stierkujú...tzn., že majú asi robotníkov!!!

Klud :)
37 sekunda... ;):D
https://www.youtube.com/watch?v=-EfqQktPLZw
Dáša_
14.01.17,13:37
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)
také kolienko by som si dala.. čo by som mala urobiť, aby som ho dostala? treba prísť pomôcť stierkovať? :---:D

joj, potom začíname maľovať, tak sa môžeš pridať :D Milerada urobím aj dve kolená ...
babka - ježibabka
14.01.17,14:12
Mozgy na cibuľke s vajcom, chlieb, cvikla, čierne pivo. Dávno som nemala mňam :D
terezamaria
14.01.17,14:53
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)
také kolienko by som si dala.. čo by som mala urobiť, aby som ho dostala? treba prísť pomôcť stierkovať? :---:D

joj, potom začíname maľovať, tak sa môžeš pridať :D Milerada urobím aj dve kolená ...
Dáška máte stierkovačku alebo hody? :-)
Dáša_
14.01.17,15:06
jaaj, my dnes stierkujeme. Tak som majstrom pripravila kapustnicu s klobasou, udene koleno, pečené pliecko, pečená klobása a aj kuracie stehna. Ku tomu ryžu, opekané zemiaky, sladkokyslý zemiakový šalát so zelenou fazuľkou. Tak pevne verím, že si nájdu, čo im chutí.... A pevne verím, že máme navarené aj u nás :)
také kolienko by som si dala.. čo by som mala urobiť, aby som ho dostala? treba prísť pomôcť stierkovať? :---:D

joj, potom začíname maľovať, tak sa môžeš pridať :D Milerada urobím aj dve kolená ...
Dáška máte stierkovačku alebo hody? :-)


no, navarené tuším do pondelka :) Len teraz ten bordel všade.... Na druhú stranu ešte týžden vydržíme a potom tu bude poriadok na niekoľko rokov :D
Žabinka
14.01.17,16:39
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
evaj63
14.01.17,18:16
Gordon bleu s brokolicou, zemiaky s maslom a vňaťou, pečený pstruh.
babka - ježibabka
14.01.17,18:46
Mala som tu mládež, tak som urobila lekvárové a orechové jednohubky. Orechami som nešanovala. Utiekli mi z cesta :D:D:D
alaya1
14.01.17,20:40
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
Ako dlho ich pecies?
Žabinka
14.01.17,20:43
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
Ako dlho ich pecies?
priemerne 2,5 hodiny na cca 200.. tieto boli menšie, spolu 3,4 kg.. keď sú väčšie, tak aj 3 hodiny..
alaya1
14.01.17,20:46
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
Ako dlho ich pecies?
priemerne 2,5 hodiny na cca 200.. tieto boli menšie, spolu 3,4 kg.. keď sú väčšie, tak aj 3 hodiny..
aha, ja som piekla na 180st. bol to nekonecny pribeh...dam viac.Len ja peciem v tych sackoch, kde sa nedava tuk.
afrikánka
14.01.17,20:52
Je také jednoduché pravidlo, ako dlho piecť mäso.
Na jeden kg mäsa sa ráta cca 1 hodina.
Pri rybách je to individuálne.
Žabinka
14.01.17,20:57
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
Ako dlho ich pecies?
priemerne 2,5 hodiny na cca 200.. tieto boli menšie, spolu 3,4 kg.. keď sú väčšie, tak aj 3 hodiny..
aha, ja som piekla na 180st. bol to nekonecny pribeh...dam viac.Len ja peciem v tych sackoch, kde sa nedava tuk.
mój postup: stehná len umyjem, osolím, niekedy do mäsa napichám strúčiky cesnaku, navrch rozmarín.. dám do pekáča, vodu neprilievam, lebo aj samé pustia veľa šťavy.. dám do vyhriatej rúry a pečiem zakryté 2 hodiny na 200, po hodine polievam šťavou, ktorú aj odoberám do hrnčeka, aby sa stehná nevarili ale piekli.. po dvoch hodinách ak sa mi zdá že už sú, odokryjem, a pripečiem.. keď mám, nakoniec pridám slaninku, ale už len chvíľu pečiem, kým nezchrumkavie..:)
alaya1
14.01.17,21:00
už sa dopiekli zajtrajšie morčacie stehná.. ale s čím budú, ešte neviem..
Ako dlho ich pecies?
priemerne 2,5 hodiny na cca 200.. tieto boli menšie, spolu 3,4 kg.. keď sú väčšie, tak aj 3 hodiny..
aha, ja som piekla na 180st. bol to nekonecny pribeh...dam viac.Len ja peciem v tych sackoch, kde sa nedava tuk.
mój postup: stehná len umyjem, osolím, niekedy do mäsa napichám strúčiky cesnaku, navrch rozmarín.. dám do pekáča, vodu neprilievam, lebo aj samé pustia veľa šťavy.. pečiem zakryté 2 hodiny na 200, po hodine polievam šťavou, ktorú aj odoberám do hrnčeka, aby sa stehná nevarili ale piekli.. po dvoch hodinách ak sa mi zdá že už sú, odokryjem, a pripečiem.. keď mám, nakoniec pridám slaninku, ale už len chvíľu pečiem, kým nezchrumkavie..:)

Tak mas lepsi postup, ako ja, ja davam vsetko maso co peciem to tych sackov na pecenie, kvoli tomu, ze mi to nezamasti ruru, lebo neprska tuk z pekaca, ale vyskusam , ako robis ty, mam doma par kuskov.
afrikánka
14.01.17,21:45
Ja morčacie stehná pečiem vždy na objednávku návštevy. Vnúčatká už môj nick "babika" majú spojený s morčacím hodovaním. Ak sú na prázdninách, často musím piecť opakovane
Pripravujem cca 4kg horných morčacích stehien. Namiesto pekáča používam veľký kastról, ale skutočne veľký, povedala by som "menší zabijačkový".:)
Morčacie stehná prešpikujem úd. slaninou, umyjem, osolím, okorením, posypem kmínom. Úd. slaninu pokrájam na malé kocky, v kastróly mierne usmažím, pridám trochu oleja a stehná rýchlo opečiem, vyberiem a dám cibuľu. Veľa cibule, ktorá je nakrájaná na plátky, polmesiace. Cibuľu krátko osmahnem do sklovita, vložím opečené stehná a prikryjem pokrievkou.

Mala by som vložiť do rúry a pomaly piecť....ale ja kastról s mäsom nechám na sporáku. Veď plyn je lacnejší, ako elektrika ;).
Keď je mäso mäkké vložím do rúry a zapečiem, kým nie je chrumkavá kôrka.
Podávam s ryžou, v nej je nakrájaná mrkva, hrozienka, petržlenová a zelerová vňať. V omáčniku je nachystaný hojný výpek z mäsa, cibule a slaninky, ktorým sa ryža polieva na tanieri. Výpek nebýva mastný, pretože niekedy podľa nutnosti podlievam vodou. Dá sa to podávať i so zemiakovou kašou, ale moja rodina chce výlučne iba ryžu. Manžel a vnučka si k tomu dávajú broskyňový kompót, ale my ostatní si nechceme "kaziť" chuť s kompótomhttp://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif.
evaj63
15.01.17,13:15
Slepačí vývar, pečená krkovička , naplátkovaná ,okorenená, potretá horčicou a obložená cibulˇou, ryža s hráškom, losos s kôprovým dresingom, pohánka, šalát z čínskej kapusty. kváskový ražný je už dopečený, ešte sa pečú kváskové tvarohovo lekvárové buchty.
lujza.j
15.01.17,14:02
Ja dnes take halabala cestoviny...s poslednym dovolenkovym pršutom:( cibula,cesnak,čily pasta,artičoky...parmezan....vsetko opecene..nakoniec trochu mlieka....premiesat... mlieko sa spoji s marmezanom....
evuš
15.01.17,14:41
Ja dnes take halabala cestoviny...s poslednym dovolenkovym pršutom:( cibula,cesnak,čily pasta,artičoky...parmezan....vsetko opecene..nakoniec trochu mlieka....premiesat... mlieko sa spoji s marmezanom....

Takéto moc mám rada, ešte hodím pár kapár, sušených paradajok a cherry paradajok....
evuš
15.01.17,14:48
Zeleninová polievka s opraženými ovsenými vločkami, bravčové medailónky na prírodno s chilli z malého orecha, hranolky, zeleninová obloha...ako dezert čokoládový puding so skaramelizovaným mrazeným drobným ovocím ....... večera - domáca pizza....šunka, kukurica, olivy, pór, červená cibuľa, encián...komu, čo chutí....
lujza.j
15.01.17,15:16
Evka ano....aj take....snazim sa moc neprekombinovat....takto dominoval pršut:) cestovina ci obyč tym pre mna viac mňam...
evuš
15.01.17,15:18
Ja také každý týždeň...+ som si zvykla na šaláty z bulguru, kuskusu....
Žabinka
15.01.17,15:49
karfiolová polievka, morčacie stehno pečené, knedľa, kapusta, metrový koláč kúpený, čokoládový puding s mandarínkami..
kukučka
15.01.17,17:00
V piatok a zbytok včera: krémová polievka z hokkaida s parmezánom, pečená zmes zeleniny. Dnes paradajková podľa nového receptu, pečené kuracie nohy s ryžou a dvoma kompótmi - broskyne a ríbezle a lá brusnice.
http://www.labuznik.cz/recept/rajska-polevka-s-ryzi/#postId176168
babka - ježibabka
15.01.17,17:44
Fašírky. Kamoška neprišla, budem mať aj na tri dni.
mimaBe
15.01.17,17:55
včera melencová polievka so zeleninou, fašírka a kapustový prívarok (s rajčinovým pretlakom), chlieb, huspenina, dnes polievka zo včera, bravčová roláda plnená kyslou kapustou a údenou klobásou, zemiaková kaša, jablkové pité :)
Anika61
17.01.17,17:09
Zeleninová polievka z kuracích krkov s rezancami,bryndzové pirohy:)
evaj63
17.01.17,19:23
Ukrajinský boršč.
Žabinka
18.01.17,11:04
dnes je streda, šalátový deň..:)
Oliwa
18.01.17,11:24
dnes je streda, šalátový deň..:)
A ten syr v strede to je čo - votrelec? :rolleyes::):D
Tweety
18.01.17,11:28
Zeleninová polievka s mrveničkou, lečo s klobásou( domáce zásoby) a vajcom, chlieb.
evaj63
19.01.17,17:41
Huspenina.
Žabinka
19.01.17,19:14
dnes je streda, šalátový deň..:)
A ten syr v strede to je čo - votrelec? :rolleyes::):D
ten syr strašne plakal, že aj on chce byť na fotke.. no tak som mu to dopriala..;):---:D:D
Tweety
20.01.17,12:16
Hustá paradajková polievka so syrom, bravčové s hnedými šampiňónmi a zemiakmi v kyslej kapuste.
evaj63
20.01.17,16:44
Frankfurtská polievka s mrveničkou, tvarohové šišky.
Žabinka
20.01.17,17:00
obedovečera: špenát, maslové varené zemiaky, volské očko..
alaya1
20.01.17,17:10
Spenatove halusky s bryndzou.
Dáša_
20.01.17,18:09
mama napiekla šišky :) Tak ja len zeleninovú polievku s podtitulom - upratovanie v chladničke. Všetko, čo som našla :)
babka - ježibabka
20.01.17,19:02
Guláš, chlieb. Navarila som aj na zajtra.
Oliwa
21.01.17,08:26
Zostala sladká fazuľová s údenými rebierkami - rebierka už zmizli, sa "samozjedli"... :rolleyes:
Plus bude domáca čalamáda, uhorka, chlebík a k tomu žobrácka kašššááááá...:D
Prišla som z práce a čakala ma na stole :eek: - spolu s hurkami, klobáskami, mäskom, masťou... Tomu sa hovorí prekvapenie! Samé čerstvé nezdravé slovenské špecialitky.
Je fajn mať takých fajn kmotrovcov... :)
Osobne takéto delikatesy nevyhľadávam, ale keď už pristanú u nás na stole /koľké nešťastie :---/, ruku si nedám odtrhnúť, ani vidličku z ruky vytrhnúť... :D
Ako sa hovorí - raz za rok môžu byť aj v pekle hody...

PS: Čím som staršia,tým viac oceňujem takéto "originálne" darčeky...
Napr. na narodeniny návšteva priniesla očisteného, zamrazeného mladého kohúta... Tisíckrát lepšie ako trebárs orchidea z OBI... :D
Pôvodne mal vyčkať až do jari, ale spolu s ostatnými "kumpánmi" vraj budili ráno suseda... :o. Tak z neho bola /a ešte aj bude/ "Kohútia polievka pre dušu..." :)
Anika61
21.01.17,10:47
Bravčové stehno na divoko,knedle :-)
Žabinka
21.01.17,14:22
polievka zeleninovo-rezancová, losos s varenými zemiakmi, fajná domáca "tatárska", ríbezľový koláčik..
terezamaria
21.01.17,14:37
Cesnaková polievka, zemiakové placky.
evaj63
21.01.17,16:24
My dojedáme, šišky aj huspeninu, tak dnes som nevarila. Zajtra si to odmakám, kedˇmusím variť dvojaké..
alaya1
21.01.17,17:28
Sojove platky s kukuricou, ryza kari, domaca calamada
kukučka
21.01.17,19:37
By som vás mladé bila po holej, keď píšete, že nezdravé!
Oliw, domáce mäsko, hurky, nechceš? Pošli :---
Tweety
21.01.17,19:39
Bi som vás mladé bila po holej, keď píšete, že nezdravé!
Oliw, domáce mäsko, hurky, nechceš? Pošli :---
kuki, oprav si tú chybičku, by som vás bila .....
Oliwa
21.01.17,19:45
Bi som vás mladé bila po holej, keď píšete, že nezdravé!
Oliw, domáce mäsko, hurky, nechceš? Pošli :---
Kuki, ako by povedali pán "plukovník", čítaj s porozumením ;):D ... Vari som písala niekde, že nechcem? :eek::):D Keby som Ti aj z toho hodila, určite nedoletí... rozobrali by to ešte na pošte... :---
kukučka
21.01.17,20:02
Ešte mi starej sivej babe vysvetli, čo je na tom nezdravé?
babka - ježibabka
21.01.17,20:08
Guláš od včera, slivkový koláč, lekvárové buchty.
Žabinka
22.01.17,12:23
polievka zo včera zeleninovo-rezancová, hovädzí guláš s knedlou, posledné kúsky lososa so zemiakmi, koláčik zo včera..
Oliwa
22.01.17,12:37
Polievka zo včera, ryža s kari, normálny slovenský rezeň, kompót broskyňový a višňový, a Žabkin šľachtický koláč ;):D - grófkin/barónkin rez... Vydaril sa, chutí... k ríbezliam som dala aj zbytok čučoriedok zo včerajšieho pudingu... mňam... :)
evaj63
22.01.17,16:07
Kurací vývar, pečené kurča a morčacie stehno, zakryté mrkvou a cibulou, ryža s hráškom a majoránkou, pohánka s fazulovými luskami, kapustový šalát s jablkom. Ku káve kváskové makové a orechové záviny.
Anika61
22.01.17,19:39
Takí sme všetci chorí:mee:,že len kurací vývar....a nešla som ho dovariť tak mi "smrdel"....tak len hektolitre čaju.....
Dáša_
23.01.17,09:13
v sobotu halušky so syrom alebo halušky s cibuľkou. V nedeľu kuracia polievka a morčacie prsia s ananásom a mandľami a ryžou - to je jedlo, ktorého nech navarím koľkokoľvek, nikdy neostane aj na pondelok :D
Dnes bude dusený karfiol so zemiakmi
Tweety
23.01.17,11:14
Pečené plnené kurča so slovenskou ryžou a domácim hruškovým kompótom.
Žabinka
25.01.17,11:09
pár kúskov harule, foto zo včera.. ale chlapček bol hladný, tak sme si ešte objednali pizzu..
Tweety
25.01.17,11:11
Fazuľová s údeným a fliačkami, domáca šunková pizza so šampiňónmi a čiernymi olivami. A na prilepšenie, domáce sladké jogurtové pečivo. Na skúšku som urobila len z polovičnej dávky ale podarilo sa, tak nabudúce už urobím z celej.
Žabinka
25.01.17,11:16
Fazuľová s údeným a fliačkami, domáca šunková pizza so šampiňónmi a čiernymi olivami. A na prilepšenie, domáce sladké jogurtové pečivo. Na skúšku som urobila len z polovičnej dávky ale podarilo sa, tak nabudúce už urobím z celej.
a majka, aké je to to sladké jogurtové pečivo? okrem to že dobré, samozrejme..:---
Tweety
25.01.17,11:21
Robila som podľa tohto recepísku: http://varecha.pravda.sk/recepty/sladke-jogurtove-pecivo-fotorecept/66391-recept.html ALe moje bolo na kukuč krajšie. :---
Tweety
25.01.17,11:24
Fazuľová s údeným a fliačkami, domáca šunková pizza so šampiňónmi a čiernymi olivami. A na prilepšenie, domáce sladké jogurtové pečivo. Na skúšku som urobila len z polovičnej dávky ale podarilo sa, tak nabudúce už urobím z celej.
fíha, nejaký mínuskár to nemá rád
Oliwa
25.01.17,11:29
Asi je alergický na laktózu... ;):)
Žabinka
26.01.17,10:58
šalát s kuracím mäsom, a jogurtovo-cesnakovým dresingom..:)
lujza.j
26.01.17,14:29
Ryza,spenat,parmezan....neviem co to bolo... ale fajné:D
evaj63
26.01.17,18:55
Granadír s uhorkovým šalátom, cestovinový šalát s morčacím mäsom.
Žabinka
27.01.17,11:19
halušky s kyslou kapustou, slaninkou a klobáskou..
babka - ježibabka
27.01.17,13:08
Rybie prsty, zemiaky. Na zapitie čaj a v komore som objavila vodku s limetkou, tak som skúšala, či nie je ešte pokazená, lebo neviem kedy mi ju doniesli.
lujza.j
27.01.17,13:35
Robila som podľa tohto recepísku: http://varecha.pravda.sk/recepty/sladke-jogurtove-pecivo-fotorecept/66391-recept.html ALe moje bolo na kukuč krajšie. :---
Som robila:eek::Ds orechovou plnou....su vini....pre niekoho mozno malo sladke....ja som spoko....oleja som dala menej...
evaj63
27.01.17,15:14
Cícerova polievka na indický spôsob, špaldové lievance s džemom, jahodami, čučoriedkami a čokoládou.
Dáša_
27.01.17,16:38
šošovica s ryžou a mrkvou, maród mal slepačiu polievku s rezancami a šošovicový prívarok s vajíčkom
Tweety
28.01.17,12:58
Hovädzia polievka s rezancami, viedenská roštenka, jazmínová ryža, cvikla s chrenom.
Žabinka
28.01.17,16:23
knedľa vo vajci, uhorka..
Oliwa
28.01.17,16:26
Hurky a uhorky... plus čalamádka... a zišla by sa čukoládka... dáááávno som nemala... minulý rok... :rolleyes::D
Anika61
28.01.17,21:53
Joooj na všetko slintaaaaam:D.po týždni v horúčkach som vyhladovaná:---zvládla som len zemiakovú polievku a pirohy tvarohové zo sáčku:rolleyes:
Žabinka
29.01.17,13:29
Hovädzia polievka, vyprážaný syr, hranolky, tatárska omáčka..
evaj63
29.01.17,14:35
Slepačí vývar,zapekané kuracie prsia s broskyňou, šunkou a syrom, ryža, zapekané filé, pohánka so šampiňónmi, mrkvový šalát s jablkom a pomarančom. Na zajtra bravčové karé na rasci a šampiňonoch, pyré urobím zajtra.
Anika61
29.01.17,17:11
Bravčové na leči,ryža,uhorky:)
Žabinka
30.01.17,17:00
obed som nestihla, tak som si vybrala mäsko z polievky, so zeleninou a horčicou..
Anika61
31.01.17,15:18
Kurací perkelt,kolienka........aaaa čokoládová zmrzlina:D
Žabinka
31.01.17,16:10
chlapček si zase objednal cestoviny s pórovou omáčkou..:)
terezamaria
31.01.17,16:13
Cesnaková polievka, pečené mäso, chrenová omáčka, varené zemiaky.
Žabinka
01.02.17,10:39
zeleninový šalát, streda je..;):---:---:D a ak ostane, tak aj zajtra..:)
Tweety
01.02.17,11:14
Žabík, si to pomýlila, veď si tie šalátové dni už zamenila. :---
Tweety
01.02.17,11:30
ŽAbík, si to pomýlila, veď si tie šalátové dni už zamenila. :---
Čím som si zaslúžila mínusku? Či už niektorým poriadne ..... alebo len omyl v klikaní?
Oliwa
01.02.17,11:49
Možno nejaký úzkocitný slovenčinár prečítal ŽAbík a vydesilo ho, že:
1. ak krstné meno, tak veľké len prvé písmeno :rolleyes:
2. ak ŠPZ Žiliny, tak len ZA :)
3. ak bík, tak býk... :D
4. neviem Ti to takto z hlavy povedať :o
My ostatní sme pochopili... ;):---
Žabinka
01.02.17,11:56
Žabík, si to pomýlila, veď si tie šalátové dni už zamenila. :---
majka, treba to striedať, aby sme sa vyhli stereotypu..:---:D
Žabinka
01.02.17,11:59
ŽAbík, si to pomýlila, veď si tie šalátové dni už zamenila. :---
Čím som si zaslúžila mínusku? Či už niektorým poriadne ..... alebo len omyl v klikaní?
majka, úbožiak, čo ešte aj obedy, srandičky, a podobné nezáväzné rubriky hodnotí nesúhlasným, a spoza rohu sa uchechtáva, ostane úbožiakom v každej situácii.. nestojí ani za to, aby sa o tom písalo..;)
lujza.j
01.02.17,12:07
Ja dnes...žabinkina porkova omajda...sa vari...fukla som tam velke olivy nakrajane na kolieska....oregano....samozrejme cibulovo-cesnakovy zaklad....dam smotanu a potom sa uvidi:D....varim k tomu ryzu...mozno aj cestovinu....este parmazan alebo iny....s ryzou akokeby ryzoto....len nie s ryzotovej ryze...
Inak som jedla svieckovu s ryzou...mnam parada...odporucam skusit kto sa neboji...
lujza.j
01.02.17,12:09
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
Oliwa
01.02.17,12:52
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
Lui, šak píš reis... ;):D
Tweety
01.02.17,12:55
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
A ešte k tomu sa mýliš aj v tom, kde ide s a kde z. :--- .
Oliwa
01.02.17,13:01
A mám ho tam! Mínusa jenného nepomolleného... :---
Za dobrotu na žobrotu... :D
Tweety
01.02.17,13:24
A mám ho tam! Mínusa jenného nepomolleného... :---
Za dobrotu na žobrotu... :D
Keď môžeme mať my ostatní, prečo ty nie? Vari si od macochy?
Žabinka
01.02.17,13:25
A mám ho tam! Mínusa jenného nepomolleného... :---
Za dobrotu na žobrotu... :D
:---:---:---
lujza.j
01.02.17,13:35
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
A ešte k tomu sa mýliš aj v tom, kde ide s a kde z. :--- .
To ze sa pomylim...neznamena,ze neviem kde a ako dat....s blizo z......na klavesnici aj bodku mam barzgde...skoro stale cez mobil:---
ale co tí vychodnarski redaktori v telke...co ine iba "z nimi":eek:to je ok?!
Tweety
01.02.17,13:37
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
A ešte k tomu sa mýliš aj v tom, kde ide s a kde z. :--- .
To ze sa pomylim...neznamena,ze neviem kde a ako dat....s blizo z......na klavesnici aj bodku mam barzgde...skoro stale cez mobil:---
ale co tí vychodnarski redaktori v telke...co ine iba "z nimi":eek:to je ok?!
Šak jasné, veď to neber vážne, nie len východniarski redaktori ale napr. aj taká puškárová, redaktorka, čo nevie vysloviť ch.
lujza.j
01.02.17,13:38
Slovencinari obcas piju krf:Dmozu sa vysantit na mne:---- och ako mi vadi ryza s y...
Lui, šak píš reis... ;):D
Ma.chces zabit:Dved by som si zase plietla ktore je prve ci i alebo e....alebo naopak:eek::Dneva uz dajako takto dozijem.....ja ani do kina nemozem ist...iba na rozprafku alebo sk,cz film...
Žabinka
02.02.17,15:32
rýchla falošná zemiaková placka so syrom..
Tweety
02.02.17,15:34
Ten názov nepoznám.
Žabinka
02.02.17,15:37
Ten názov nepoznám.
to je môj názov..;) falošná lebo nie je to klasická placka, len sa tak javí..:D iba nahrubo nastrúhaný zemiak, opečené na panvici, otočené, posolené, trochu majoránky, posypané syrom, a opečené zo spodu.. a hotovo..:D
Tweety
02.02.17,15:38
Dobrý nápad.
evaj63
02.02.17,15:47
Fazuľová omáčka s opečeným párkom, celozrnné pečivo.
Anika61
02.02.17,18:40
Kuracia pečeň,ryža,čalmáda:)
Tweety
03.02.17,11:06
Halušky s tvarohom a slaninkou.
Žabinka
03.02.17,14:44
ostali mi cestoviny, tak som k nim prirobila kuracie pečienky na smotane..:)
evaj63
03.02.17,17:38
Pečený pstruh na masle so zeleninou.
babka - ježibabka
03.02.17,17:59
Večera lokše s lekvárom a orechami čierne pivo.
Anika61
03.02.17,19:52
No po zápale priedušiek mám straaaašne čudné chute:D:--- ryžu so zvyškom omáčky som zajedla polovicou makovníka:D a polovicou Pikaa:Da za hodinu sleďový šalát s 2 rožkami som zapila colou.......dúfam,že to nebude mať nasledky:D:---ešte mám chuť na jogurt,ale to asi nebudem riskovať;):---
lujza.j
03.02.17,19:55
Revem...strasne móc:D
Anika61
03.02.17,20:02
Revem...strasne móc:D
Joooj Luji:) a to už mám plány na zajtra:D zemiakový šalát kukuricovo-porový,vyprážané vrchné stehienka,Zeleninová polievka z bravčových rebier s rajbankou:D
Tweety
03.02.17,20:04
Revem...strasne móc:D
Joooj Luji:) a to už mám plány na zajtra:D zemiakový šalát kukuricovo-porový,vyprážané vrchné stehienka,Zeleninová polievka z bravčových rebier s rajbankou:D
Ty máš teda apetít ale furt lepšie ako choroba.
Anika61
03.02.17,20:12
Revem...strasne móc:D
Joooj Luji:) a to už mám plány na zajtra:D zemiakový šalát kukuricovo-porový,vyprážané vrchné stehienka,Zeleninová polievka z bravčových rebier s rajbankou:D
Ty máš teda apetít ale furt lepšie ako choroba.
No ešte túto čokoládovú šišku veru zvládnem:D
lujza.j
03.02.17,20:24
Do rici..baby:D
Oliwa
04.02.17,09:15
No po zápale priedušiek mám straaaašne čudné chute:D:--- ryžu so zvyškom omáčky som zajedla polovicou makovníka:D a polovicou Pikaa:Da za hodinu sleďový šalát s 2 rožkami som zapila colou.......dúfam,že to nebude mať nasledky:D:---ešte mám chuť na jogurt,ale to asi nebudem riskovať;):---
Keby si mala o nejaký ten rôčik menej ;), tak by som sa opýtala, či nie si náhodou tehotná... :):D:--- Ale hlavne, že Ti chutí... teda hlavne, že si už zdravá...
Oliwa
04.02.17,09:19
Revem...strasne móc:D
Joooj Luji:) a to už mám plány na zajtra:D zemiakový šalát kukuricovo-porový,vyprážané vrchné stehienka,Zeleninová polievka z bravčových rebier s rajbankou:D
Ty máš teda apetít ale furt lepšie ako choroba.
No ešte túto čokoládovú šišku veru zvládnem:D
Tuším sa sfašangovieva... ;):D Ale toto je len taký sám vojak v poli... alebo skôr fašiangová návnada... Som zvedavá, ktorá sem prvá vytasíte vandeľ šišiek... :--- Já tipujem ježibabku... :)

Stávky prijímam do 12:00 zulu :---
Terezia13
04.02.17,10:26
fazuľová polievka so zeleninou, pečené jaternice, príloha
Tweety
04.02.17,10:58
Kapustnica s mrveničkou, bravčový guláš, cestoviny.
Žabinka
04.02.17,12:39
polievka kyslá šošovicová, halušky s bryndzou a slaninkou, zákys..
babka - ježibabka
04.02.17,14:14
Šošovicová sladká s klobásou, chlieb, lekvárové jednohubky.
evaj63
04.02.17,14:25
Opekané čínske rezance s kuracím mäsom a zeleninou, jablkovo jahodová žemlovka
Anika61
04.02.17,15:16
Tak som miesto majonezoveho šalátu,len zemiaky s maslom a tatárska omáčka troška,aby som si mamku "neodrovnala"až takým ťažkým jedlom......ale ja dnes zase chuť na tvarohové čosi:D....joooj palacinky,koláč...idem čosi vymyslieť:---:):D
Anika61
04.02.17,16:33
Tak nakoniec som si povedala,že načo kaziť"chuť tvarohu v koláči,keď sa dá zjesť priamo:D:)....ananás,je naspodu,tvaroh som vymiešala so smotanovým jogurtom a vanilinovym cukrom a pridala trocha čokoládového topingu:)....keksik ani trubičky sa mi nechcelo ísť kúpiť:---
Terezia13
04.02.17,19:04
Revem...strasne móc:D
Joooj Luji:) a to už mám plány na zajtra:D zemiakový šalát kukuricovo-porový,vyprážané vrchné stehienka,Zeleninová polievka z bravčových rebier s rajbankou:D
Ty máš teda apetít ale furt lepšie ako choroba.
No ešte túto čokoládovú šišku veru zvládnem:D
Tuším sa sfašangovieva... ;):D Ale toto je len taký sám vojak v poli... alebo skôr fašiangová návnada... Som zvedavá, ktorá sem prvá vytasíte vandeľ šišiek... :--- Já tipujem ježibabku... :)

Stávky prijímam do 12:00 zulu :---
:D:D:Dniekomu fašangový vandel šišiek leží v žalúdku" ako aj moja fazuľová polievka, jaternice:D
Anika61
05.02.17,10:46
Základom je dobrá mäsová polievka:)....ostatné od včera
Tweety
05.02.17,11:28
Kapustnica s mrveničkou, bravčový guláš, cestoviny.
Dnes k tomu mäsku ešte domáca knedľa a kráľovský koláčik.
Žabinka
05.02.17,12:25
šošovicová polievka, kuracie rezne, zemiakový šalát, terezkin koláčik..:)
evaj63
05.02.17,13:39
Slepačia polievka, kuracie na čínsky spôsob, ryža, zubáč na masle, pohánka s brokolicou a mrkvou, kapustový šalát s granátovým jablkom.
Terezia13
05.02.17,16:21
fazuľová polievka zo včera, kuracie rezne, ryža, šalát s naklíčenou pšenicou, fánky
babka - ježibabka
05.02.17,16:37
Polievka z kuracích chrbtov, kuracie stehná, ryža, slivkový kompót. Na lepšie trávenie štamprlla medecíny čo som dostala na Vianoce. A bola som zvozená, že baba z dzedziny nevie do akých pohárov sa to nalieva :D:D:D Druhý raz nedostanú nyšt.
Žabinka
07.02.17,09:18
urobila som si mrkvičkový šalát..
Anika61
07.02.17,20:27
A ja som si urobila palacinky.;)..domáci marhuľový džem so smotanovo-karamelovo-čokoládovou "polevou"....:)...polievka paradajková so syrom:)
Žabinka
08.02.17,16:38
dnes som dostala obed.. veď streda, tak šalát a grilovaný encián..:D
Anika61
08.02.17,18:16
Vyprážaný karfiol,zemiaky,tatárska
Žabinka
09.02.17,09:12
keďže mám na dnes sľúbenú fajnú večeru, na obed som si urobila iba šalát, ale upgradovaný schwarzwaldskou šunkou..;):D
Tweety
09.02.17,09:16
Kurča na soli, slovenská ryža, domáci hruškový kompót. Lapacinky( aj čokoládové) s domácim jahodovým džemom.
Anika61
09.02.17,14:44
Vykostené kuracie stehná na hrášku,ryža,uhorky:)
evaj63
09.02.17,15:16
Koložvárska kapusta. Kváskové makové záviny, práve sa dopekajú.
Žabinka
09.02.17,16:57
večera.. kuracie prsia plnené špenátom a nivou, opečené zemiaky..
evuš
09.02.17,17:02
Cesnaková polievka, bravčové rezne, zemiakové pyré, šalát z mixu mladých šalátových listov..ako druhá večera údená makrela s bagetou....
lujza.j
09.02.17,18:18
Ja dnes u mojej milovanej....maminky....masove guľky v rajčo omajde...ako taky koň som sa nadlábla:D
Valcake
09.02.17,18:29
Ja dnes u mojej milovanej....maminky....masove guľky v rajčo omajde...ako taky koň som sa nadlábla:D
Lujza, nech ti padne na úžitok, ale koľko treba odsaganiť?:rolleyes::D
Valcake
09.02.17,18:30
U mňa segedínsky guláš...
lujza.j
09.02.17,18:34
Ja dnes u mojej milovanej....maminky....masove guľky v rajčo omajde...ako taky koň som sa nadlábla:D
Lujza, nech ti padne na úžitok, ale koľko treba odsaganiť?:rolleyes::D
Dakujem padlo...strasne som si pochutila....dnes bola hoďka 10min.,uz ništ som nejedla....zajtra makačka s trenerkom:)
Valcake
09.02.17,20:46
...taká rýchla fotka,:--- mng. ty fotíš moju večeru?:D
Oliwa
10.02.17,09:11
Tak si mala s ňou sfotiť aj mng... aby mu nebolo ľúto... :---
Tweety
10.02.17,09:13
...taká rýchla fotka,:--- mng. ty fotíš moju večeru?:D
Ešte dobre,že si len fotila, Horšie by možno bedákal, ak by si mu ju zjedla. Alebo žeby chcel mať fotečku tiež?
Valcake
10.02.17,14:08
:D:D..Oliwa, Tweety, nabudúce budú aspoň ruky..:D:D:D:D:D:D
bettylou
10.02.17,16:18
klasika: bryndzová polievka, zemiaky varené a rybie prsty v rúre, tatarka.
mala som aj zemiaky v šupke na gombolce, ale nakoniec som sa na to vyprdla a šla robiť údržbu našich vyslúžilých detských bicyklov, defekty, vidly, reťaze a tak a samo aj môj.
Na zajtra asi pirohy a polievky ešte ostalo.
buchač
11.02.17,12:33
Taká menej hustá kapustnica...;)
Tweety
11.02.17,13:26
Hustá paradajková polievka s kockami syra, a kedže kurča na soli je takė mňam a skoro bez roboty, tak zas dnes ale s chlebíkom zo super pekárne a na prilepšenie tvarohovo jablková žem!ovka.
Terezia13
11.02.17,13:57
polievka z morčacích drobkov s fliačkami, varené morčacie mäsko
Žabinka
11.02.17,14:51
pečené kuracie štvrte so slaninkou, ryža, tvarohový koláčik s broskyňami..
evaj63
11.02.17,15:37
Špagety bollonese s parmezánom.
Anika61
11.02.17,20:03
Pečené bravčové,dusená kapusta,knedle:)...ja kapustu len tak opatrne;)...ale mamka si pochutila:)bude aj na zajtra
Dáša_
11.02.17,22:30
rybie filé, karfiol a brokolica obaľované a pečené v rúre na plechu, ku tomu zemiaky s pažitkou, skúška batátov a nejaké šaláty - z čínskej kapusty s majonéhou a jogurtom, mrkva so šalátom s ostrokyslou zálievkou
Oliwa
12.02.17,07:58
Včera pečená klobása z diviny s fajnovým chlebíkom a dijon horčicou.
A misa šišiek s malinovým lekvárom, alebo s malinovou penou.
Fšak fčil keď sú tie fašiangy... ;):)

Dnes diétnejšie:
jemná králičia mäsová polievka a králik na smotane s haluškami.
A možno bude aj koláčik alebo puding... len ešte neviem aký... :rolleyes::)
Idem vyňúrať ten posledný Terezkin, čo už Jarka aj Žabka odskúšali...
Oliwa
12.02.17,08:35
Ďakujem im pekne za recenciu... ;):)
Tweety, neviem ho nájsť, nemáš ho prosím Ťa niekde poruke?
Našla som len obrázok...
No už som našla... kónečne... som rolovala šuťák až doneviemkedy...:D
Keby ešte náhodou niekto hľadal:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kralovsky-kolac/21685-recept.html
Tweety
12.02.17,08:59
Včera pečená klobása z diviny s fajnovým chlebíkom a dijon horčicou.
A misa šišiek s malinovým lekvárom, alebo s malinovou penou.
Fšak fčil keď sú tie fašiangy... ;):)

Dnes diétnejšie:
jemná králičia mäsová polievka a králik na smotane s haluškami.
A možno bude aj koláčik alebo puding... len ešte neviem aký... :rolleyes::)
Idem vyňúrať ten posledný Terezkin, čo už Jarka aj Žabka odskúšali...
Prosímpekne tiež som skúsila recepísek, koláčik chutil, pripomína tvarohový. Nabudúce skúsim dvojfarebný. Cesto som šupla len do chladničky asi na pol hoďku. Na vrch som začala strúhať a potom som ho len trhala v rukách, po upečení bolo krásne.
Žabinka
12.02.17,09:05
Oliw,skús aj tento.. Strakatý tvarohový koláč s broskyňami.. Priložila nedávno Terezka13 do Receptov s obrázkami.. http://www.napadynavody.sk/14-najlepsich-tvarohovych-dezertov-s-ktorymi-zabod-p1527 Je super..;)
Terezia13
12.02.17,09:59
Oliw,skús aj tento.. Strakatý tvarohový koláč s broskyňami.. Priložila nedávno Terezka13 do Receptov s obrázkami.. http://www.napadynavody.sk/14-najlepsich-tvarohovych-dezertov-s-ktorymi-zabod-p1527 Je super..;)
ďakujem za reklamu - neplatenú:D:D:D
Terezia13
12.02.17,10:12
morčacia polievka zo včera, restované kuracie pečienky, ryža, zeleninový šalát, koláčik
evuš
12.02.17,10:53
Vývar z kuracích chrbtov so zeleninou a krupicovými haluškami, bravčové medailónky, dubáková omáčka, hranolky, ako dezert čokoládový puding so šlahačkou a mandarínkami.....
mimaBe
12.02.17,11:08
kelová polievka, halušky s králikom na smotane, čokoládový puding s piškótami a mandarínkami :)
Žabinka
12.02.17,11:47
polievka brokolicová krémová, pečené kuracie štvrťky s ryžou, uhorkový šalát, tvarohový koláčik..
evaj63
12.02.17,12:56
Slepačia s rezancami, obrátené rezne s červenou cibuľou a slaninkou, ryža, kapustový šalát s jahodami, pohánka a surimi šalát.
Dáša_
12.02.17,14:46
kuracia polievka, kuracie prsia v jogurte s vajíčkom obalene v strúhanke, pečené v rúre, ryža, šalát z pekingskej kapusty, dusená mrkva so zelenou fazuľkou. A jak naberiem chuť, tak nejaký jogurt s tvarohom...
lujza.j
12.02.17,15:41
Minestronka...nikdy som ju nevarila....tak uvidim...co povie šef kuchar:D
lujza.j
12.02.17,16:53
Minestronka...nikdy som ju nevarila....tak uvidim...co povie šef kuchar:D
Sefkuchar..ze mnamka:)este parmezan a miesto cestoviny... mala trochu ryze uvarenej...tak ryza....ci to tak ma byt neviem.....:D
babka - ježibabka
12.02.17,20:31
Plnené kuracie stehná.
evuš
12.02.17,21:03
Plnené kuracie stehná.

Čím si Olinka plnila? Pivo 11 išlo asi do brucha kuchárky :D:D
Žabinka
12.02.17,21:06
Plnené kuracie stehná.

Čím si Olinka plnila? Pivo 11 išlo asi do brucha kuchárky :D:D
no toto, predbehla si ma, evuška.. práve som sa chcela spýtať to isté..:---
lujza.j
13.02.17,10:28
čiernym pivenkom aj podliať...si to viem predstaviť:)kedysi dávno som robievala špekajdy na čiernom pivenku...
babka - ježibabka
13.02.17,10:40
Pivo som popíjala. Špekačky na pive som robievala tiež :D
Plnku do stehien zvyknem dávať takú ako do kuraťa. Pečienky, rožky, vajcia, korenie, soľ, červená paprika, vňatka. Tento raz pečienky nemali, tak som dala namiesto nich mleté bravčové. Ale môže si tam dať každý to, čo uzná za vhodné.
Žabinka
13.02.17,17:25
obedovečera.. zapečený chlebík..
Anika61
13.02.17,17:44
Šampiňónová krémová" polievka,kapustové fliačky na slano:)
Anika61
14.02.17,13:40
No čo Vám poviem;).......mňaaaaaaaaam:D:)
evaj63
14.02.17,19:42
Šošovicová kaša, zeleninové fašírky alebo párky, pečivo. Dezert tatranský medovník.
Žabinka
15.02.17,11:09
hladošom som urobila zapečené cestoviny s kuracím mäsom, brokolicou, syrom a smotanou.. a mne, šalát, veď streda..;)
Anika61
15.02.17,17:49
Ja vieeeeeem:D:D....p.Bukovský by so mňa nemal radosť:---
Oliwa
15.02.17,18:18
Ide o to, či chceš urobiť radosť Bukovskému alebo sebe... ;):D
Dáša_
15.02.17,18:28
Ide o to, či chceš urobiť radosť Bukovskému alebo sebe... ;):D
a naviac, je tam zjavne kapusta :D :D
Žabinka
16.02.17,16:23
aha, akú som dostala večeru..:---
Tweety
16.02.17,16:42
Pečené zemiaky, grilovaný cammembert v batôžku, tatárka, škvarkovė pagáčiky.
evuš
16.02.17,17:33
Včera bravčové kocky na mrkve a hrášku, zemiakové pyré...dnes cestovinovo-zeleninový šalát.....zajtra plánujem variť na sobotu huspeninu....
kozlíček
17.02.17,11:40
aha, akú som dostala večeru..:---
Juj,to áno!
Anika61
17.02.17,15:14
Zeleninová polievka a....:D:)
evaj63
17.02.17,16:40
Zeleninová polievka so špaldovými haluškami, kuracie prsia na prírodno, dusené šampiňony s rascou a korením,zemiaková kaša.
Žabinka
17.02.17,17:10
večera..:)
Tweety
17.02.17,17:11
večera..:)
Prepašovala si tam aj tyčinky?
Žabinka
17.02.17,17:16
večera..:)
Prepašovala si tam aj tyčinky?
hej, zle som pokrájala štvorčeky, vznikli obdĺžniky z niektorých..:D a z nich som ukrojila tyčinky..:---
lujza.j
17.02.17,20:12
Ja syr na spodok:)u nas vcera:D
Žabinka
17.02.17,20:17
Ja syr na spodok:)u nas vcera:D
no dnes, keď som strčila plech do rúry, spomenula som si, že som na polke štvorčekov chcela vyskúšať miesto mozzarelly dať nivu.. kvôli tomu som si ju kúpila..:eek::cool: nevadí, skúsim nabudúce..:D
lujza.j
17.02.17,20:36
Ja davam barzjaky syr...nyvu este nyje...len moja truba dajako divno fuka....kraje dvihnute stred taky vselijaky...ale upeceny....minule som si dzemove...pekne neboli...ale ja som si pochutila...
evuš
17.02.17,21:10
Ja dováram huspeninu, ale už som nervná....ide na mňa spánok...a už som raz tak varila údené na Veľký piatok, aby bolo uvarené na sobotu na veľkonočnú plnku...zadriemala som ja i muž, tak údené bolo z jednej strany aj zpečené na uhoľ :D
Tweety
18.02.17,12:31
Hovädzia polievka s rezancami, vyprážané morčacie prsia, zemiakové pyré, marhuľový kompót, bratislavský rez.
Darina1234
18.02.17,13:06
pecene jaternice, zemiaky , calamada
Žabinka
18.02.17,15:28
slepačia polievka s rezancami, cestoviny s vajcom a uhorkou..
Anika61
18.02.17,15:32
Polievka z morčacích krkov,pečené morčacie stehná,zemiaky,uhorky:)
Anika61
18.02.17,15:36
Aaaaaa:D pečené buchty s tvarohom a broskyňovým lekvárom:)
lujza.j
18.02.17,15:47
určite su famózne....toto su chvilky ked chcem byťadoptovana:D...revem...
Anika61
18.02.17,15:53
určite su famózne....toto su chvilky ked chcem byťadoptovana:D...revem...
No bola som netrpezlivá...málo som ich nechala podkysnuť tak mi popraskali potvory:D
lujza.j
18.02.17,16:12
sežrala by som ich šecke:Daj popraskane...ja som si nešimla....:)
Terezia13
18.02.17,17:23
guláš na dva spôsoby - klasika a segedín
Žabinka
18.02.17,17:24
huspenina, príbeh na pokračovanie.. časť I., II., III..
evaj63
18.02.17,17:54
Na raňajky fánky, polovicu som obalila v škoricovom cukre, boli výborné. Na obed ešte zeleninová polievka a kuracia cigánska pečienka.
Anika61
18.02.17,18:18
Aaaaaa:D pečené buchty s tvarohom a broskyňovým lekvárom:)
Používam roky tento recept,ale miesto oleja pol masla roztopim a múku polovicu hladkej dám....a do cesta strúhanu citrónovú kôru pridám trošku...
http://varecha.pravda.sk/recepty/najlepsi-kysnuty-zavin/51449-recept.html
A ešte robím z dvojnásobnej davky....dva plechy buchiet:D...alebo 1 plech"buchty a jeden zavin:---....a iba žĺtky davam.....hihi ale u nás nikdy nestihnú stvrdnúť....
Anika61
18.02.17,18:32
A ináč mi robíte ""nervyyyyy"":Ds tými huspeninkami...mňaaaam:D....vymením za buchty:rolleyes::D
Žabinka
18.02.17,18:33
A ináč mi robíte ""nervyyyyy"":Ds tými huspeninkami...mňaaaam:D....vymením za buchty:rolleyes::D
súhlasím, dala by som si niečo sladké..:D
babka - ježibabka
18.02.17,19:44
Kuracie pečienky osmažené na masti z husokačky, mala som v mrazničke trochu hrachovej kaše, cvikla, zapila som čiernym pivom.
alaya1
18.02.17,21:00
A ináč mi robíte ""nervyyyyy"":Ds tými huspeninkami...mňaaaam:D....vymením za buchty:rolleyes::D


Ja som uz parkrat huspeninu robila, nikdy sa mi nepodarila :( A tak luuuubim ...
afrikánka
18.02.17,23:08
Pokiaľ sa dá správny pomer "materiálu na huspeninu" a vody, k tomu sa to varí na miernom plameni 4 hodiny....musí sa huspenina podariť.
P.S.
Mne sadne aj slepačia polievka, ale varím ju 3-4 hodiny.

Vidím 4 mínusky...
K huspenine dodám, čo som napísala, to platí. Lebo ak sa dá veľa vody v snahe mať veľa "huspeniny", alebo sa varí menej, ako 4 hodiny, nikdy z toho huspenina nemôže byť, iba "žbrnda".

Že mávam rôsol zo sliepky, ale aj z kuraťa?
Áno, pretože:
nedržím sa rýchloreceptov z netu, kde sa uvádza doba varenia cca 1-2 hodiny pri vývaroch z hydiny a 2-3 hodiny pri hovädzích vývaroch.
Od detstva viem, že sa rodičke nosilo do kúta....v prvom rade slepačia polievka na posilnenie. Multibomba na minerálne látky, známa už od 12 storočia, ako liek pri prechladnutiach a iných chorobách. "Židovské antibiotikum" uznávané i dnes pre svoje blahodarné účinky na oslabený organizmus.....ale takýto vývar treba variť minimálne 4-5 hodín, aby sa uvoľnil kolagén a ostatné významne prospešné látky.
Časovo ešte náročnejší je hovädzí vývar, taktiež považovaný za liek na kĺby, artritídu, deravé črevá, celiatiku, detoxikáciu, posilnenie imunity. Na uvoľňovanie prospešných látok a dosiahnutie výraznej plnej chuti je potrebná doba varenia-tiahnutia 4-8-24-72 hodín.
Ale komu by sa v dnešnej dobe chcelo tak dlho niečo variť? Dnes sa už v máloktorej domácnosti tieto pravidlá dodržujú, absencii týchto poctivých vývarov gastrológovia pripisujú i výskyt mnohých zdravotných problémov tráviacich aj pohybových.
V dnešnej dobe tieto "fajnšmekerské", poctivé niekoľkohodinové vývary pripravujú už iba skutočne špičkové reštaurácie, ktoré si zakladajú na kvalite a siahajú na "Michelinskú hviezdu".
evaj63
19.02.17,14:14
Dnes varil syn, ja som len radila a navaril výborne. Slepačiu polievku s rezancami, sviečkovú na smotane+ králičie chrbty bez kosti, špaldové knedle. Akurát kváskové knedle som robila včera, lebo potrebujú veľa času.
Žabinka
19.02.17,14:53
slepačia polievka, paprikáš kuraco-slepačí s haluškami..
Žabinka
20.02.17,11:34
dnes mám chuť na pizzu..
afrikánka
20.02.17,11:48
Pre gazdinky, ktorým sa nedarí uvariť huspeninu som doplnila komentár.....aby pochopili, čo je poctivý vývar a kedy sa uvoľňuje kolagén, ktorý má významný podieľ na rôsolovaní

:)...nič v zlom, ale videla som aj mínusky :)
babka - ježibabka
20.02.17,12:49
Pre gazdinky, ktorým sa nedarí uvariť huspeninu som doplnila komentár.....aby pochopili, čo je poctivý vývar a kedy sa uvoľňuje kolagén, ktorý má významný podieľ na rôsolovaní

:)...nič v zlom, ale videla som aj mínusky :)
Stará škola. Ako ste si už asi všimli takú kapustnicu akú varievate na Vianoce nerobím. Jednoducho sme tam neznášali to údené. Varím zásadne z kolena alebo chvostíkov. A varím nekonečno. Kým sa koleno nerozpadne. Bratranec, ktorý býval neďaleko (už zomrel) mi vždy vravel: Čo to vola varíš, keď to ešte nemáš uvarené? :D:D:D A takisto aj polievky varím dlho.
babka - ježibabka
20.02.17,12:51
Dojedla som od včera vysmažené kuracie pečienky, zemiaky, broskyňový kompót.
lujza.j
20.02.17,12:51
načo si...ved úmera nepustí....z jednej prasacej paprče sa 10l huspeniny neuvarí.....:D
ja vlastne navarím huspeninu... ked sa tak zamyslím ...z každej poléfky-vývaru....
afrikánka
20.02.17,13:26
načo si...ved úmera nepustí....z jednej prasacej paprče sa 10l huspeniny neuvarí.....:D
ja vlastne navarím huspeninu... ked sa tak zamyslím ...z každej poléfky-vývaru....
keď sa dá poriadne poctivo mäsiska...aj je z toho kvalita :), ja bez bujónov, vegety...
afrikánka
20.02.17,14:05
Keďže sa v komentároch rieši dĺžka varenia mäsových vývarov, pridám niečo k omáčkam.

Dnes je v obľube variť krémové polievky, kde sa ingrediencie rozmixujú....ale je veľa tradičných receptov, kde základ tvorí bešamelová omáčka (maslo, múka, mlieko), ale aj recepty kde sa pridáva zátrepka z múky - variť minimálne 20 minút....ale čím sa dlhšie varí tým je omáčka krémovitejšia a hladšia .
Ak je niekto zvyknutý zahusťovať guláš s múkou, vždy treba zahusťovať iba tmavou zásmažkou.
Ja zahusťujem guláš, že nechám rozvariť zopár na kocky nakrájaných zemiakov, alebo cukiny, aj cibuľa zahustí, lebo riedky guláš u nás doma neee.
Dáša_
20.02.17,14:11
Pre gazdinky, ktorým sa nedarí uvariť huspeninu som doplnila komentár.....aby pochopili, čo je poctivý vývar a kedy sa uvoľňuje kolagén, ktorý má významný podieľ na rôsolovaní

:)...nič v zlom, ale videla som aj mínusky :)
Stará škola. Ako ste si už asi všimli takú kapustnicu akú varievate na Vianoce nerobím. Jednoducho sme tam neznášali to údené. Varím zásadne z kolena alebo chvostíkov. A varím nekonečno. Kým sa koleno nerozpadne. Bratranec, ktorý býval neďaleko (už zomrel) mi vždy vravel: Čo to vola varíš, keď to ešte nemáš uvarené? :D:D:D A takisto aj polievky varím dlho.

na Nový rok sme mali hovädziu polievku z domáceho býka. Keď svokra počula že som hrniec postavila na sporák ešte večer a vypínala o 12 na Nový rok, tak skoro omdlela.Varím v neosolenej vode iba mäso. Soľ, zeleninu, celé a nové korenie, štipľavé papričky pridávam až hodinu pred dovarením a varím celý čas na najmenšom možnom plameni. A ešte mám nasušený ligurček, ale iba stonky. To tiež dávam do vývaru.
babka - ježibabka
20.02.17,15:48
Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.
alaya1
20.02.17,16:58
Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.

ja to robim do kapustnice, nastuham jeden zemiak
afrikánka
20.02.17,17:30
Nebudem citovať. príspevok. Afrikánke ku gulášu. Ja dávam na zahustenie pred dovarením nadrobno postrúhané zemiaky. Každý má svoj spôsob.

ja to robim do kapustnice, nastuham jeden zemiak




Do gulášu aj ja strúham dakedy surový zemiak, vlastne čo ma kedy napadne, aj suchý chlieb, taktiež sa dá aj do kapustnice......ale pre hustotu kapusty, mäsa, klobásy sa dakedy už ani ten zemiačik nezmestí
afrikánka
20.02.17,18:49
Pfuuu.....dostala som sedem mínusiek. Určite ma sleduje Zdeňek Pohlreich, alebo žeby samotný James Oliver :eek::D:D ???
korela
20.02.17,20:11
Idem si pre mínusku aj ja? Do kapustnice 10 min pred dovarením tiež pridávam surový zemiak až dva nastrúhaný podľa množstva na mrkvovom vzore jednak na zahustenie, a po druhé, stiahne slanosť kapusty. Pretože aj keď ju pred varením prepláchnem vodou, niekedy to nestačí.
Oliwa
20.02.17,20:20
Pfuuu.....dostala som sedem mínusiek. Určite ma sleduje Zdeňek Pohlreich, alebo žeby samotný James Oliver :eek::D:D ???
Niééé, to bude Gordon Ramsay :---
Alebo niekto veľmi, veľmi hladný... :D
korela
20.02.17,20:23
Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.
afrikánka
20.02.17,20:28
Aby som nezabudla, niekedy ostrosť kapusty zmierňujem nahrubo nastrúhanou mrkvou. Aj dnes som dala do segediňáku....môj miláčik nemá rád príliš kyselé, takže takto prírodne prisladzujem a zjemňujem :)
afrikánka
20.02.17,20:33
Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.

Maďari dávajú aj veľa cibule...niekde je uvedený pomer k mäsu 1:1, tá tiež riadne zahusťuje.
babka - ježibabka
20.02.17,20:40
Keď je kapusta veľmi kyslá dať do už uvarenej trochu sódy bicarbony. Poradila mi to jedna svadobná kuchárka.
buchač
20.02.17,20:43
Idem si pre mínusku aj ja?

Nemusíš...



A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.


Kapustnica je jedlo rôznych oblastí Slovenska, takže je to všehochuť.

Ku gulášu sa ale vyjadrím.
EŠTE som nejedol dobrý (kotlíkový) guláš, ktorý navarila ženská. NIKDY.
EŠTE aj moja mama uznala, že ani jej guláš nie je tak dobrý ako ten môj.

Zahustiť guláš ? Hm...no ja neviem. Ja zahusťujem troma druhmi mäsa a ostatnými indegredienciami....;)

Zdeněk Pohlreich by si nohy - ruky oblízal a James Oliver by sa dal na modlenie, keby okoštovali solídny guláš.
afrikánka
20.02.17,21:19
Hm,hm....aj sa vyjadril, aj sa ocenil.
Recept nepýtam....divina, hovädzina, bravčovina´+ všetky koreniny čo sa nájdu...
Ale pozvanie na koštovku neprijímam :rolleyes:, ešte si chcem požiť :D
Žabinka
20.02.17,21:39
Cez posledné príspevky som si spomenula na zahusťovanie gulášu v Čechách perníkom.
https://srecepty.cz/ingredience/pernik-na-peceni
Už sa z našich obchodov dávno vytratil, mal iný tvar, skôr v reze do obdĺžnika, bolo ho dostať kedysi bežne kúpiť.
A Maďari nezahusťujú guláš, pridávajú papriky a paradajky, je hustý sám o sebe.

Maďari dávajú aj veľa cibule...niekde je uvedený pomer k mäsu 1:1, tá tiež riadne zahusťuje.
ja len k tomu pomeru na doplnenie, pre menej zdatných gulášmajstrov.. nemyslí sa 1kg cibule : 1 kg mäsa, ale objemovo..;) a presne taký pomer dodržiavam aj ja..
buchač
20.02.17,21:47
Keď doplňujeme, tak pokračovanie.
-------------------------------
Prvé guláše si varili tureckí vojaci
https://restauracie.sme.sk/clanok/prve-gulase-si-varili-turecki-vojaci

Ako je to s tým gulášom?
https://cestovanie.aktuality.sk/clanok/2149/madarsky-gulas-nie-je-madarsky/
afrikánka
20.02.17,21:49
Teraz som sa trochu stratila v mierach.....čo je to objemovo???:rolleyes:
Akože plná misa mäsa a plná misa cibule? (celej, nakrájanej) ?
kopretinka
20.02.17,22:33
dnes na večeru teplý šalát s pohánkou-pohánka,cvikla,vajce na tvrdo,slaný syr Havran,trošku slneč.oleja (od Búšľaku,je výborný)
Systém čo dom dal :D
Nandrolon
21.02.17,06:25
Za gulášmajstra sa aj ja považujem. :-)))))))))))))))))))))))
Keď navarím, nemôže si nikto vynachváliť.
Varím zásadne iba z hovädzieho - 2 druhy. Bravčovina tam nemá čo robiť, divinu nemám. Sem-tam som dával aj trochu baraniny /keď som natrafil u mäsiara na peknú/.
Iba samotnú cibuľu predtým dusím na osobitnej panvici cca hodinu.
Celková doba prípravy 5-6 hodín.
To mäso sa musí dať krájať v miske lyžicou a po cibuli tam nesmie byť ani stopa /myslím "nerozpustenú cibuľu"/.
MimaMichaela
21.02.17,06:34
šošovicová polievka s parkom na kyslo a jablčkovy koláč
Žabinka
21.02.17,10:28
cestovinovo- tuniakový šalát..
evuš
21.02.17,10:35
...listový šalát /mix/ so cherry rajčinami, čiernymi olivami, opraženou slaninkou a bryndzou, poliate dresingom z balzamika, citrónovej šťavy, olivového oleja...
Anika61
21.02.17,15:47
Hrášková polievka,kuracia pečeň dusená na masle,ryža,čerešňový kompot:)
evaj63
21.02.17,16:19
Brokolicová krémová polievka, pšenový nákyp s jahodami a čučoriedkami.
Dáša_
21.02.17,16:59
Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
Žabinka
21.02.17,17:01
Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..
buchač
21.02.17,17:20
Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..

Mrazenie ?
Šak neblázni...ako sa to môže osvedčiť ? Veď pouvažuj...nechceš jesť kusy ľadu, tak musíš odmraziť a hentým postupom to bude o ničom.
Zaváranú som už jedol, vcelku OK...no neskúšal.
Proste niet nad čerstvú.
Tweety
21.02.17,17:37
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.