Žabinka
21.02.17,17:44
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.
tak akosi som aj myslela, že to funguje.. veď je to len hustejšia polievka, a tú normálne mrazím.. možno že potom to horšie stuhne, po rozmrazení..:rolleyes: no v najhoršom prípade nie je problém pridať trochu želatiny na aspiky, nie?
evuš
21.02.17,16:55
Večera - bravčové na šampiňónoch, tarhoňa...
Anika61
21.02.17,17:22
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.
tak akosi som aj myslela, že to funguje.. veď je to len hustejšia polievka, a tú normálne mrazím.. možno že potom to horšie stuhne, po rozmrazení..:rolleyes: no v najhoršom prípade nie je problém pridať trochu želatiny na aspiky, nie?
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po prevarení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:
lujza.j
21.02.17,17:26
huspenina sa neda mrazit...ved ked nahodou na balkone zamrzne...čo teda u nas sa nato vzdy davalo pozor..... je po nej....polievka je iné..polievka sa ohreje a hotovo..
Žabinka
21.02.17,17:31
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.
tak akosi som aj myslela, že to funguje.. veď je to len hustejšia polievka, a tú normálne mrazím.. možno že potom to horšie stuhne, po rozmrazení..:rolleyes: no v najhoršom prípade nie je problém pridať trochu želatiny na aspiky, nie?
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po preverení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:
no dobre, dobre.. tak nebudem mraziť.. aj tak by som nestihla, lebo sa zje skôr ako nájdem misku na mrazenie..:---;):---
Tweety
21.02.17,17:40
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.
tak akosi som aj myslela, že to funguje.. veď je to len hustejšia polievka, a tú normálne mrazím.. možno že potom to horšie stuhne, po rozmrazení..:rolleyes: no v najhoršom prípade nie je problém pridať trochu želatiny na aspiky, nie?
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po preverení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:
No vidíš, nemala si ju preverovať , ch,chi.
babka - ježibabka
21.02.17,17:40
Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
Skúsenosť nemám. Ale niekedy sme brali denník Sme. Tam bývala veľmi dobrá príloha o všeličom možnom. Mám odtiaľ vystrihnutých dosť zaujímavých receptov a iných vecí. Jeden pán tam písaval o rôznych zabijačkových špecialitách a bola tam spomenutá aj huspenina v pohári na odloženie na horšie časy. Tak asi sa to dá. Pán je ináč vinár, meno mi je povedomé, snáď si niekedy spomeniem. :D Skús gúgliť, možno sa pošťastí.
Žabinka
21.02.17,17:42
[QUOTE="Dáša_"]Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
a čo sa stalo s mrazenou huspeninou? lebo som rozmýšľala o tejto možnosti, aj na internete sa spomína mrazenie.. a ty píšeš že sa neosvedčilo..[/QUO

Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.
tak akosi som aj myslela, že to funguje.. veď je to len hustejšia polievka, a tú normálne mrazím.. možno že potom to horšie stuhne, po rozmrazení..:rolleyes: no v najhoršom prípade nie je problém pridať trochu želatiny na aspiky, nie?
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po preverení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:
No vidíš, nemala si ju preverovať , ch,chi.
:D:--- veru, netreba preverovať, ale rýchlo zjesť.. a potom sa ani mraziť nemusí..:---
buchač
21.02.17,17:44
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po preverení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:


huspenina sa neda mrazit...ved ked nahodou na balkone zamrzne...čo teda u nas sa nato vzdy davalo pozor..... je po nej....polievka je iné..polievka sa ohreje a hotovo..


Kúúúrňa.... neserte ma !!! ;) :D

Niekto tu povedal, že sa huspenina dá zmraziť...tak sa dá.
S tým aj súhlasím.
Aj konzumovať sa dá po rozmrazení.
Aj s tým súhlasím.

Ale akú bude konzistencia a chuť, tak to je už vedľajšie.
A znova ju prevárať a nechávať stuhnúť ? Pfúúú...síce som očkovaný proti tetanusu, ale hento by som ani psovi nedal žrať....teda, ak by som ho mal. ;)

Občas zamrazím segedínsky guláš...je síce jedlý, ale už to proste nie je ono.
buchač
21.02.17,17:47
Dá sa to, zamrazíš na horšie časy, keď tie prídu, vyberieš, rozmrazíš , prevaríš a dáš sruhnúť.

To si radšej struhnem...aby ma to rýchlo prešlo. :D :D :D
Tweety
21.02.17,17:50
Moja vlastná skúsenosť je,že po zmrazení a opätovnom rozmrazeni sa tá huspenina rozliala na kašu a ani po preverení už nezhustlaaaa :---:rolleyes:


huspenina sa neda mrazit...ved ked nahodou na balkone zamrzne...čo teda u nas sa nato vzdy davalo pozor..... je po nej....polievka je iné..polievka sa ohreje a hotovo..


Kúúúrňa.... neserte ma !!! ;) :D

Niekto tu povedal, že sa huspenina dá zmraziť...tak sa dá.
S tým aj súhlasím.
Aj konzumovať sa dá po rozmrazení.
Aj s tým súhlasím.

Ale akú bude konzistencia a chuť, tak to je už vedľajšie.
A znova ju prevárať a nechávať stuhnúť ? Pfúúú...síce som očkovaný proti tetanusu, ale hento by som ani psovi nedal žrať....teda, ak by som ho mal. ;)

Občas zamrazím segedínsky guláš...je síce jedlý, ale už to proste nie je ono.
Osobné skúseností s mrazením jedál nemám, teda ani s huspeninou. Ale našla som články, aj české, že to u huspeniny fungíruje, u nás mrazené jedlá jednoducho nemusíme. Čerstvo navareněmu sa isto nevyrovnajú.
lujza.j
21.02.17,17:53
pre mna mraziť...znamena...že to bude po rozmrazené také isté +-...a huspenina taka nie takže u mňa ..pre mna sa neda....chapendos?!:D:---
Tweety
21.02.17,17:55
pre mna mraziť...znamena...že to bude po rozmrazené také isté +-...a huspenina taka nie takže u mňa ..pre mna sa neda....chapendos?!:D:---
Kto ťa tu nechápe? Mne si to? Lui, každý máme subjektívny názor.
Oliwa
21.02.17,17:59
Otázka k huspeniny, o ktorej tu bola reč. Skúšali ste ju niekto zavárať? Mrazenie sa nám neosvedčilo, tak rozmýšľame nad takýmto uchovaním. Len neviem, čo to nie je moc odvážna myšlienka.
Skúsenosť nemám. Ale niekedy sme brali denník Sme. Tam bývala veľmi dobrá príloha o všeličom možnom. Mám odtiaľ vystrihnutých dosť zaujímavých receptov a iných vecí. Jeden pán tam písaval o rôznych zabijačkových špecialitách a bola tam spomenutá aj huspenina v pohári na odloženie na horšie časy. Tak asi sa to dá. Pán je ináč vinár, meno mi je povedomé, snáď si niekedy spomeniem. :D Skús gúgliť, možno sa pošťastí.
Babi myslíš pána Fedora Malíka?:rolleyes: Lebo to je teda vinár, či aj huspeninár :) - netuším... :D
babka - ježibabka
21.02.17,18:04
Oliwa áno je to on. Dával aj zabíjačkové špeciality.
lujza.j
21.02.17,18:09
buchimu som to....:)
Oliwa
21.02.17,18:19
Tóóóľko ste tu provokovali s tými huspeninami a údenými kolenami, že som neodolala a včera jenno kúpila :D ... ale na kapustnicu... prišla mi na chuť taká silvestrovská... posledná kyslá kapusta zo súdka, veľaveľaveľa hríbov/dubákov a už to voní po celom dome... cítim až sem... normálne Pavlovov reflex... :--- bude na zajtra aj napozajtra... a robí sa cesto na pizzu... sú prázdniny, tak suplujem aj školskú jedáleň... :)
Žabinka
21.02.17,19:17
Tóóóľko ste tu provokovali s tými huspeninami a údenými kolenami, že som neodolala a včera jenno kúpila :D ... ale na kapustnicu... prišla mi na chuť taká silvestrovská... posledná kyslá kapusta zo súdka, veľaveľaveľa hríbov/dubákov a už to voní po celom dome... cítim až sem... normálne Pavlovov reflex... :--- bude na zajtra aj napozajtra... a robí sa cesto na pizzu... sú prázdniny, tak suplujem aj školskú jedáleň... :)
a podávaš obedy aj pre verejnosť? školské jedálne to robia..:--- prišla by som na silvestrovskú kapustnicu..:D
kukučka
21.02.17,20:21
Je síce pravda, že "studelinu" varím len pre seba a nie pre regiment, ale 4 hodiny nikdy. Strčím do tlakáča a keď pekne vonia, hotovo. Uvarím hocikedy, takže ma ani nikdy nenapadlo ju mraziť. Nabudúce stopnem čas.
alaya1
21.02.17,20:31
Je síce pravda, že "studelinu" varím len pre seba a nie pre regiment, ale 4 hodiny nikdy. Strčím do tlakáča a keď pekne vonia, hotovo. Uvarím hocikedy, takže ma ani nikdy nenapadlo ju mraziť. Nabudúce stopnem čas.

Ja som ju varila dost dlho, aj viac ako 4 hodiny na velmi miernom ohni, nebolo vela vody, akurat prekrylo maso, nozicky, kolena a kozu so zeleninou. Len to ostalo riedke, pritom vyvar mam vacsinou rosolovity.. Ja maso nejem, ale muz chcel.
Oliwa
22.02.17,06:00
Tóóóľko ste tu provokovali s tými huspeninami a údenými kolenami, že som neodolala a včera jenno kúpila :D ... ale na kapustnicu... prišla mi na chuť taká silvestrovská... posledná kyslá kapusta zo súdka, veľaveľaveľa hríbov/dubákov a už to voní po celom dome... cítim až sem... normálne Pavlovov reflex... :--- bude na zajtra aj napozajtra... a robí sa cesto na pizzu... sú prázdniny, tak suplujem aj školskú jedáleň... :)
a podávaš obedy aj pre verejnosť? školské jedálne to robia..:--- prišla by som na silvestrovskú kapustnicu..:D
Žabka, kľudne, môžeme spraviť bártrový obchod... vyčenčujem kapustnicu za tanier huspeniny... ;):D teda ak Ti nejaká ešte zostala...
Žabinka
22.02.17,06:05
Tóóóľko ste tu provokovali s tými huspeninami a údenými kolenami, že som neodolala a včera jenno kúpila :D ... ale na kapustnicu... prišla mi na chuť taká silvestrovská... posledná kyslá kapusta zo súdka, veľaveľaveľa hríbov/dubákov a už to voní po celom dome... cítim až sem... normálne Pavlovov reflex... :--- bude na zajtra aj napozajtra... a robí sa cesto na pizzu... sú prázdniny, tak suplujem aj školskú jedáleň... :)
a podávaš obedy aj pre verejnosť? školské jedálne to robia..:--- prišla by som na silvestrovskú kapustnicu..:D
Žabka, kľudne, môžeme spraviť bártrový obchod... vyčenčujem kapustnicu za tanier huspeniny... ;):D teda ak Ti nejaká ešte zostala...
už je po huspenine..;) len sa tak po nej zaprášilo..:D
Oliwa
22.02.17,08:23
Tú mínusku som Ti nedala ja... :eek:;):---
Kým si hútala, či sa dá/nedá zamraziť, spolubývajúci problém vyriešili... :D
Valcake
22.02.17,11:07
..kto povedal, že v nemocnici zle varia:---...a je to ešte aj chutné...iba dúfam, že nemá vtáčiu chrípku..:eek:
Mila123
22.02.17,11:10
si pacientom a či zamestnancom?
Valcake
22.02.17,11:14
..pchá..pacientom..
Oliwa
22.02.17,11:37
..kto povedal, že v nemocnici zle varia:---...a je to ešte aj chutné...iba dúfam, že nemá vtáčiu chrípku..:eek:
Jemu je to už aj tak jedno... ;):D
Tak teda dobrú chuť! :) A tanier vrátiť... majú ho označený... :---
Ale prečo len ten s kuraťom? :rolleyes::D
evuš
22.02.17,11:45
..kto povedal, že v nemocnici zle varia:---...a je to ešte aj chutné...iba dúfam, že nemá vtáčiu chrípku..:eek:
Jemu je to už aj tak jedno... ;):D
Tak teda dobrú chuť! :) A tanier vrátiť... majú ho označený... :---
Ale prečo len ten s kuraťom? :rolleyes::D

..hlboké im už čmajzli predchádzajúci pacienti, museli narýchlo dokúpiť.. :D:D
terezamaria
22.02.17,11:45
Polievka fazuľová na sladko s údeninou, zemiaková baba na plechu, kokosový rýchly koláč.....č.4....http://www.napadynavody.sk/13-vynikajucich-receptov-na-hrncekove-kolaciky-kto-p1467
Tweety
22.02.17,12:36
Pečené domáce jaterničky, kapustovo -paprikový šalát, chlieb.
evaj63
22.02.17,14:48
Bravčový guláš s pečivom.
Anika61
22.02.17,16:00
Aj u nás bravčový guláš s chlebom:)
Anika61
22.02.17,16:05
Je síce pravda, že "studelinu" varím len pre seba a nie pre regiment, ale 4 hodiny nikdy. Strčím do tlakáča a keď pekne vonia, hotovo. Uvarím hocikedy, takže ma ani nikdy nenapadlo ju mraziť. Nabudúce stopnem čas.
Ja presne tak isto.....max.2 hodiny:D....za 4 hodiny by mi aj chuť prešla:D:rolleyes:
evuš
22.02.17,17:12
Krémová polievka z mladej cibuľky, karfiol na indický spôsob, varené zemiaky s petržlenovou vňaťou...zmrzlina....
Soňa K
22.02.17,20:05
..kto povedal, že v nemocnici zle varia:---...a je to ešte aj chutné...iba dúfam, že nemá vtáčiu chrípku..:eek:
Jemu je to už aj tak jedno... ;):D
Tak teda dobrú chuť! :) A tanier vrátiť... majú ho označený... :---
Ale prečo len ten s kuraťom? :rolleyes::D
Lebo len ten nestihol zatiaľ nikto ukradnúť ....
babka - ježibabka
22.02.17,20:37
Lenivú (sáčkovú) francúzsku polievku, granatír, kvašáky uložené v komore v pohári.
Tweety
23.02.17,09:54
Lekvárové pirohy s rozpraženým maslom naslano.
Valcake
23.02.17,10:08
A ja ...čo mi naservírujú :D
Oliwa
23.02.17,10:50
A ja ...čo mi naservírujú :D
Ak bude na čom... ;):) Taniere si včera odovzdala? :rolleyes::D
Valcake
23.02.17,11:01
Oliwa, v tých istých tanieroch:D asi som ich prechválila...
hrášková polievka s písmenkami - bez chuti..žuvacie hov.mäso so zeleninovou omáčkou a cestovinou. Konečne posledný obed. Idem domov. Minule výborné mäkké mäsko slovenská ryža, ale vtedy som ešte nemala chuť fotiť. Všetko poctivo vrátenééé :D
Oliwa
23.02.17,11:07
Oliwa, v tých istých tanieroch:D asi som ich prechválila...
hrášková polievka s písmenkami - bez chuti..žuvacie hov.mäso so zeleninovou omáčkou a cestovinou. Konečne posledný obed. Idem domov. Minule výborné mäkké mäsko slovenská ryža, ale vtedy som ešte nemala chuť fotiť. Všetko poctivo vrátenééé :D
Akože všetko? :rolleyes: Hádam nie aj s obedom...? :o
Asi boli kuchárky z nemocnice včera na porade... :D:D:D
Valcake
23.02.17,11:09
Asi :D:D
Žabinka
23.02.17,17:50
dajte si trošku tortičky..
Dáša_
23.02.17,17:53
hrachová kaša s párkom. pôvodne som plánovala polievku, len nejak to nikdy neodhadnem a tak si cieľ musím voliť až na konci :D
Valcake
24.02.17,10:56
Moje raňajky, obed a som domaaa:)
bettylou
24.02.17,12:28
možbyť dostali mäso zo starej kravy a nestihlo sa už dovariť, inak u mna paprikáš čirke, kolienka a polievka miš-maš zeleninová na kyslo
babka - ježibabka
25.02.17,08:29
Polievka od včera fazuľová s údeným kolenom, huspenina. Huspenina na plechu ak zostane pôjde zajtra na Moravu.
lujza.j
25.02.17,08:54
Juj ako kedysi u nas....ked sa u babky margit varilo velevela hupseniny:D
afrikánka
25.02.17,11:30
V našom mestečku dnes fašianky:)
Doma aperitív:D,

na pľaci hudba, pitie, zabíjačkové hody, všetko mňamky....:---sme sa dobre napapali.....:)
dali digestív :D a teraz gaučujeme....:D;)
Žabinka
25.02.17,13:03
frankfurtská polievka, cestoviny s hlivovou omáčkou, šišky..
Terezia13
25.02.17,13:31
dajte si trošku tortičky..
Žabčiatko, aj my máme takú
babka - ježibabka
25.02.17,17:16
V našom mestečku dnes fašianky:)
Doma aperitív:D,

na pľaci hudba, pitie, zabíjačkové hody, všetko mňamky....:---sme sa dobre napapali.....:)
dali digestív :D a teraz gaučujeme....:D;)
U nás od zajtra. Začínajú raňajšou svätou omšou za šablovníkov. Končia v utorok o pol noci pochovaním basy. https://www. youtube.com/ watch?v=MXRj0B3nooA
Žabinka
26.02.17,10:35
frankfurtská polievka, segedínsky guláš, jogurtový koláčik s jostou a ribezľami a mrveničkou..
evaj63
26.02.17,10:50
Pečené kura s plnkou+ stehná,morčacie krídla, ryža, pohánka a kapustový šalát.
bettylou
26.02.17,12:24
šošovicová polievka, vyprážané býčie žľazy, petruškové zemiaky, hubová čalamáda
Anika61
26.02.17,14:11
Kuracia,zeleninová s haluškami,vyprážané kuracie stehná vrchné,zemiaky
babka - ježibabka
26.02.17,16:59
Polievka hovädzia, plnený bôčik, zemiaky, uhorky, fašiangové šišky, dojedli sme od včera slimáčiky z lístkového cesta bryndzové a škvarkové. A keďže fašangy sú u nás veľký sviatok, od jednej poradáckej kamky som dostala pekný obrus, tak bol nový sviatočný obrus.(Ten sme nezjedli :D) Ďakujéééém.
evaj63
27.02.17,14:47
Zemiakový perkelt s párkami, pečivo, alebo zapekaný karfiol s brokolicou, mrkvou, hráškom , k tomu jogurtový dresing.
Tweety
28.02.17,15:48
Zeleninová polievka s krúpami i haluškami, rizoto z odkostených kuracích stehien na bielom víne so strúhaným syrom, zeleninový šalát.
Darina1234
28.02.17,17:51
brokolicova polievka, tekvicovy privarok, pucene zemiaky so slaninkou, bravcove masko na rezance
kopretinka
28.02.17,18:24
1.šošovicová polievka s kolenom,zemiakovo-kapustové krokety,kapustový šalát
2.koleno (diétne,neúdené,len čisté masko :D ) s pohánkou
Anika61
01.03.17,12:05
Vajcová polievka,slivkové guľky s opraženou strúhankou:)...na večeru bude domáca treska s rožkom
evaj63
01.03.17,14:13
Fazuľa po bretónsky, ražný chlieb.
Žabinka
01.03.17,15:45
granadír, palacinka s tvarohom..
Nandrolon
01.03.17,16:10
Dnes, najvacsi post v roku, nakolko prichadza najvacsi cirkevny sviatok v roku, vyprazany syr+hranolky. Narodne jedlo ceskych turistov :-))) /okrem "rupsakarov" s rohlikmi :-))
Nandrolon
01.03.17,16:55
Vidim ze ateista alebo "rupsakar s rohlikmi" mi dal -
:-)))))
Mozno 2 v 1. :-)))
terezamaria
01.03.17,18:11
Zeleninová polievka s domácimi rezancami, šišky z 1 kg múky s marhuľovým džemom a bielkovou penou s čučoriedkovým džemom, + zemiakové placky a rýchly kokosový putrtaj.
Žabinka
02.03.17,09:29
kapustovo-paprikovo- paradajkový šalát s opečenými kuracími prsiami a jogurtovo-cesnakovým dresingom.
Anika61
02.03.17,11:32
Frankfurtská polievka,pečené kuracie stehná,ryža,tekvicový kompót alá ananás:D:)
evaj63
02.03.17,12:46
Cukinové lazane, pre decká pizza.
babka - ježibabka
03.03.17,11:35
Bryndzové halušky. Dávno som nerobila, najedla som sa do prasknutia :)
evaj63
03.03.17,14:22
Paradajková polievka s cestovinou a syrom, palacinky , špaldové kváskové žemle, práve dopečené.
mimaBe
03.03.17,16:21
frankfurtská polievka, kura s plnkou, ryža a broskyňový kompót alebo šampiňóny na smotane a parená knedľa :)
evuš
03.03.17,16:39
Dostala som chuť na držkovú, takže teraz sa s ňou aj s mm napchávame, na zajtra je prichystaná ovocná torta, zajtra ráno spravím vrstvený gyros šalát, zajtra totiž oslavujeme u svokry....snáď tie okrúhliny tento rok dooslavujeme :D:D
Žabinka
04.03.17,12:08
polievka z morčacích krídiel, tie som potom ešte upiekla pre muža, ja som mala šalát s grilovaným enciánom..
Anika61
04.03.17,14:25
Dusené bravčové ,v chrenovej omáčke s maslovými zemiakmi:)...myslela som,že aj na zajtra ostane...ale vidím,že nieeee:rolleyes::D:)
Anika61
04.03.17,14:27
Dusené bravčové ,v chrenovej omáčke s maslovými zemiakmi:)...myslela som,že aj na zajtra ostane...ale vidím,že nieeee:rolleyes::D:),
evuš
04.03.17,16:51
No, z držkovej cca 4l nezostalo nič, zjedol sa šalát, torta, jednohubky i syr, ktorý urobil mm čerstvý so sušenými paradajkami....večer budú zase pubiši hladní...objednám asi pizzu, nie som verklík :D:D
lujza.j
04.03.17,17:13
Vecer hladofka a spat:D
Dáša_
04.03.17,17:41
no obed dve rôzne polievky (ostali v chladničke, snáď to nevyhodím) :D a ku tomu zemiaky pečené s kuracími stehnami, parená zelenina, jogurtovotatarková zálievka s mrkvou a bielou redkovkou. Na večeru opečené kúsky kuracích pŕs v tortile s listovou zeleninou a zálievkou od obeda

Sledovali sme na STV cestou necestou a tam ukazovali, ako vo Viedni dávajú k čomusi tenké plátky bielej redkvičky len osolené. Tak som hned skúšala a celkom fajn to je.
evuš
04.03.17,18:10
Vecer hladofka a spat:D

Luj, pri nich nehrozí ;) mama /ja/ zaspí skôr než deti.... a oni zjedia snáď 3-násobok toho čo ja...výsledok? Všetci si myslia, že muž a ja sezereme vsecko :D:D:D
Valcake
04.03.17,19:05
U nás šošovicová polievka na kyslo, trocha hov.perkelt so zeleninou a kolienkami z mäsa som odobrala a urobila aj rizoto čo bude aj na zajtra. To chlapi majú radi. Ja som dojedla moje milované francúzske zemiaky;):D Už mi taaak chýbali:D:D
evuš
05.03.17,10:21
Cesnaková krémová polievka so smaženými guličkami, bravčová panenka v oravskej slanine, domáce zemiakové hranolky a bylinkovo-smotanová omáčka, ako dezert keksíky z AT...dnes už odmietam byť pri sporáku
Žabinka
05.03.17,10:25
polievka morčacia a paradajková so syrom, pečené kurence, ryža, kyslá uhorka alebo uhorkový šalát, pudingový koláčik..
Tweety
05.03.17,11:13
Hovädzia polievka s rezancami, roštenka na hubách, zemiakové pyré, zeleninový šalát, čokoládové maffiny.
Valcake
05.03.17,11:19
:D Iba polievka sa mení...kuracia :) rizoto ostáva :D ale k tomu ovocný muchovníkový /z mrazničky/ koláčik s mrveničkou...koláč čerstvý iba muchovník je z mrazničky..
Tweety
05.03.17,11:21
:D Iba polievka sa mení...kuracia :) rizoto ostáva :D ale k tomu ovocný muchovníkový /z mrazničky/ koláčik s mrveničkou
Vyzerá fajne a aj názov má parádny. Tá mrvenička je taká pavučinková. Zmenila by som názov.
Valcake
05.03.17,11:26
..:D myslíš koláč čiernej vdovy:D:D:D:D
Tweety
05.03.17,11:29
..:D myslíš koláč čiernej vdovy:D:D:D:D
Až tak ďaleko som nešla, to by evokovalo niečo záhadné, dala by som mu názov pavučinkový.
babka - ježibabka
05.03.17,12:27
Kuracie krídelká, ryža, marhuľový kompót
Anika61
05.03.17,15:08
Hovädzia polievka s rezancami,hovädzie na hubách,ryža,paradajkový šalát s cibuľkou :-)....
katka 23
05.03.17,15:36
krúpová polievka, pečené kuracie stehná, zemiaky , kompót slivkový
Dáša_
05.03.17,16:17
kuracia polievky, pokus o grilovanú panenku (no musím sa ešte veľa učiť, veľa učiť...), ryža, dusená zelenina od včera. A ako dezert keksy natreté plnkou z mascarpone, bielej čokolády a vyšľahanej šľahačky.
evaj63
05.03.17,16:44
Slepačia polievka, pečená morka s gaštanovou plnkou, cviklový šalát, Spartakus torta, mandlová torta s mascarpone a čučoriedkami. Slávnostnejší obed pre MM, mal okrúhliny a na väčšiu oslavu sa necíti- zdravotne.
evuš
05.03.17,18:43
kuracia polievky, pokus o grilovanú panenku (no musím sa ešte veľa učiť, veľa učiť...), ryža, dusená zelenina od včera. A ako dezert keksy natreté plnkou z mascarpone, bielej čokolády a vyšľahanej šľahačky.
A čo sa Ti nepodarilo na nej??
Dáša_
05.03.17,19:18
kuracia polievky, pokus o grilovanú panenku (no musím sa ešte veľa učiť, veľa učiť...), ryža, dusená zelenina od včera. A ako dezert keksy natreté plnkou z mascarpone, bielej čokolády a vyšľahanej šľahačky.
A čo sa Ti nepodarilo na nej??
na obed som dala na slabo rozpálenú panvicu - takže to pustilo moc šťavy a vlastne sa to dusilo, nie grilovalo. Večer som si už dala pozor. V podstate na suchej panvici sa to podarilo lepšie
evuš
06.03.17,05:11
Ja panenku robím s trochou oleja na grilovacej panvici, samozrejme musí byť rozpálená...
Dáša_
06.03.17,06:05
Ja panenku robím s trochou oleja na grilovacej panvici, samozrejme musí byť rozpálená...
tak, tak. len som to dlho predlho neribila, tak som zabudla. Snad do budúceho razu budem vedieť.
Anika61
06.03.17,17:35
Stále som pažravá:D...len neviem kde sa to vo mne stráca:D..cestou do obchodu som dostala chuť na zemiakový šalát a mäso-tak som uvarila:---:D:)za vandel šalátu a pečené kurča so slaninkou:)
kukučka
06.03.17,19:43
"veľká noc" - slovenská šunka na stole v ďalekej cudzine
katka 23
07.03.17,19:49
dnes bolo stravovanie v reštaurácii - husací vývar s maslovými haluškami, námornícke mäso s tarhoňou a k tomu mala byť aj kyslá uhorka ale až teraz mi došlo že nám ju nedali:)
evaj63
08.03.17,15:18
Včera ukrajinský boršč, dnes bryndzové halušky so slaninkou.
Žabinka
09.03.17,08:10
napadlo mi dnes ráno, že dlho sme nemali lečo..:)
Dáša_
09.03.17,08:28
sa rozhodujem medzi bryndzovými haluškami a špagetami s paradajkovou omáčkou. Uvidíme, čo si vyberie junior
Tweety
09.03.17,08:30
Fazuľová s údenými rebrami a lečkami, kuracie steaky, pečené zemiaky, rapadajkový šalát.
babka - ježibabka
09.03.17,08:51
U pekára som kúpila mozgy tak budú s vajcom a cibuľou. K tomu chlieb a kuknem, či mám ešte v skrinke pivo. Ak nie, bude dobrá aj voda z vodovodu.
Anika61
09.03.17,12:38
Gulášová polievka,chlieb :-) a bublanina s lesným ovocím ku kávičke:)
evaj63
09.03.17,13:18
Lasane Bolognese.
Oliwa
09.03.17,14:00
Špagety Bolognese. :)
Darina1234
09.03.17,15:29
sosovicova polievka, a hliva ustricova s kolienkami
Žabinka
10.03.17,11:51
včera som robila huspeninu, vydarila sa lepšie (chuťovo) ako minulá.. tú trochu mastného som zobrala preč, išlo to pekne.. dala som menej zeleniny, a viac cibule a cesnaku pri varení.. pri minulom pokuse som sa striktne držala receptu..
katka 23
10.03.17,14:23
žabík huspenina na 1* :)
my dnes pirohy so slaninkou a cibuľkou, polievka pórová
Valcake
10.03.17,15:44
U nás polievka guľášová a halušky s tvarohom a slaninkou:)
terezamaria
10.03.17,16:56
Zeleninová polievka, fučka /pekná kaša/ s osmaženou cibuľou.
Žabinka
10.03.17,17:15
Zeleninová polievka, fučka /pekná kaša/ s osmaženou cibuľou.
mne ostali varené zemiaky, tak sa teším na zajtra, opražím si cibuľku k nim, plus kyslé mlieko.. mňam..
kukučka
10.03.17,18:45
Vyberám a varím z mrazničky a špajze. Klobásu do leča, varenú slaninu s chrenom, z vývaru cesnačka, čučoriedky do jogurtu, drobky + kuracie stehná padli na paprikáš netradične s knedľou, vajíčka namiesto do halušiek uvarené do pomazánky + upražené semienka, zajtra buď zelená fazuľka, alebo kôprová omáčka, uvidím.
bettylou
10.03.17,19:54
to čo, ide hladomor? :D rybie prsty, zemiaky, tatarka a zeleninová zo zbytkov mrazenej zeleniny, huby, podbitá
kukučka
10.03.17,20:21
:D veď nie za deň :--- Veľké zásoby, drahá elektrika. :---
bettylou
11.03.17,08:09
:D veď nie za deň :--- Veľké zásoby, drahá elektrika. :---

tak tohej, ja varím na dreve. na tú moju 380 hučiacu platňu nemám náladu :D
tvarohové pirohy, polievka zovčera
katka 23
11.03.17,09:00
navarené- dusená krkovička na cesnaku, zemiaky , kyslá kapusta zo suda, polievka frankfurtská
Valcake
11.03.17,10:17
Palacinky s tvarohom, ale niekoľko aj s džemom:)..polievka zeleninová.
Žabinka
11.03.17,11:00
polievka kuracia, aj na zajtra, varené zemiaky s opraženou cibuľkou a kyslým mliekom..
sito
11.03.17,11:22
Zemiačky, tak 2 cm x 2cm, ako v slovnej úlohe. Teda nepravidelné tvary. Na sucho, tak 10, minút aby sa voda odparila z nich, potom podliať olejom, keď sa zapečú, pár kúskov slaninky a pár kúskov ( nie dva ) cesnaku.

Veľké šampióny naplnené bryndzou, tiež kúskom cesnaku, cez stopku prevesený plátok slaninky potretí horčicou. Medzi šampiónmi opiecť slaninku obrátiť a potrieť horčicou opiecť do chrumkava.

Jazyk mi vráví, že za ušami už bol, musím dať pozor, aby mi neušiel do?

Nedá sa to, stráviť musí sa to, nenechám, nestrávené si to. sito.
Tweety
11.03.17,11:26
polievka kuracia, aj na zajtra, varené zemiaky s opraženou cibuľkou a kyslým mliekom..
Žabík , nedá mi neopýtať sa, nemáš tú polievku sladkú, keďže máš v nej toľko mrkvy?
evaj63
11.03.17,11:45
Dojedli sme lazane, tak dnes len špaldové kváskové orechové rožky a 1 tvarohový závin.
Žabinka
11.03.17,13:35
polievka kuracia, aj na zajtra, varené zemiaky s opraženou cibuľkou a kyslým mliekom..
Žabík , nedá mi neopýtať sa, nemáš tú polievku sladkú, keďže máš v nej toľko mrkvy?
Majka, nie je sladká, to len tak vyzerá, že je veľa mrkvy.. je ich asi 6 ks, ale sú pozdĺžne rozkrájané..;)
Tweety
11.03.17,13:38
polievka kuracia, aj na zajtra, varené zemiaky s opraženou cibuľkou a kyslým mliekom..
Žabík , nedá mi neopýtať sa, nemáš tú polievku sladkú, keďže máš v nej toľko mrkvy?
Majka, nie je sladká, to len tak vyzerá, že je veľa mrkvy.. je ich asi 6 ks, ale sú pozdĺžne rozkrájané..;)
Potom dobre, ja dávam tak 3-4 max., preto som sa pýtala.
evuš
11.03.17,13:58
Vývar z domácej sliepky so zeleninou a rezancami, pečená krkovička na zelenom korení, so šalviou a rozmarínom, zemiakové pyré, červený šalát.../červená kapusta, cvikla, červená cibuľa/ s kaparovo-balzamikovou zálievkou...dúfam, že bude i na zajtra, lebo som až teraz dovarila, nakoľko som dopoludnie strávila na zubnej pohotovosti.
Valcake
11.03.17,14:57
Palacinky na novej panvici..toľko som riešila či keramickú, ale nakoniec som kúpila kameninovú, či nejaká napodobenina..no nemecká. Spokojná som.
Žabinka
11.03.17,17:37
teraz som ešte robila obed na zajtra.. ak by sme sa išli niekam vyvenčiť, aby som už nemusela stáť pri sporáku.. takže zajtra pečienková nedeľa, pre chlapca dusená pečeň na cibuľke, pre ostatných vyprážaná pečeň..
Žabinka
12.03.17,11:20
polievka kuracia, vyprážaná bravčová pečeň, zemiaková kaša, špeciálna tatárska omáčka.. koláčik jogurtový https://bonvivani.sk/recepty/jogurtovy-kolac
lianett
12.03.17,11:30
aha, akú som dostala večeru..:---

Tak toto vyzerá ako huspeninka, mimochodom, je veľmi zdravá, pretože obsahuje veľa kolagénu a to hlavne my ženy veľmi potrebujeme. Teda ak je klasicky urobená z bravčoviny.

Tu som sa o tomto zdravom jedle dočítala viac:

http://www.dobrenoviny.sk/c/91969/huspenina-lacny-liek-ktory-poznali-uz-nase-prababicky
evaj63
12.03.17,12:18
Slepačia polievka, kuracie prsia na čínsky spôsob, ryža, mrkvový šalát, losos s cuketovým ragú podľa Ihnačaka, pohánka,citronovy dip
bettylou
12.03.17,12:33
šošovicová s hubami, cigánska pečienka na prepúšťanom masle, chlieb, feferonka, chren (včera večer sme s baterkou pri splne vykopali :D), uhorka, horčica
babka - ježibabka
12.03.17,12:51
Síce som si pár fašíriek usmažila, ale nemám vôbec chuť na jedenie. Ostatne sú surové v chladničke, ak dostanem chuť. Dala som si štamprlík orechovice, neviem, či mi pomôže.
Anika61
12.03.17,17:32
Pečená krkovička,dusená červená kapusta,knedle:)....a domáca pečeňová paštika,bude na domáci chlebík:).....prikladám recept ak by mal niekto chuť...je to "rýchlovka";)
1/2 kg kuracia pečeň/výborná je aj kačacia/,1/2 kg domáca masť,1/2 masla,väčšia,cibuľa,5 stúčikov cesnaku, trochu rasce,č.korenia,majorán ,kto chce pikantnú tak chili papričku,soľ
Na 2 lyžiciach masi podusiť cibuľu a 3 cesnaky,pridať koreniny a pečienky,restujeme 10 minút za stáleho miešania,pridáme ostatnú masť, maslo, prehrejeme a odstavime....pridáme dva str.cesnaku,osolíme a rozmixujeme tyčovým mixerom....nalejeme do fliaš a necháme stuhnúť.....v chladničke vydrží aj dva týždne....hihi no nie u nás:D:D:D...komu sa zdá veľa urobí polovičnú dávku....
Tweety
14.03.17,09:14
Hliva na smotane, nokerle.
Darina1234
14.03.17,09:36
brokolicova polievka, plnena paprika a gulky z sojovej drte a ryze, varene zemiaky
Žabinka
14.03.17,09:40
ja mám dnes len šalát, pečienka vyprážaná mi už neostala.. ale muž sa chystá robiť na zajtra tofu so zeleninou..
evuš
14.03.17,10:04
Hliva na smotane, nokerle.

..a ja som čítala, že hlava :eek::D:D​ - už som rozmýšlala, že čia ??? :---
Anika61
14.03.17,11:07
Zeleninová polievka,špenát s volským okom,zemiaky s maslom:)
evaj63
14.03.17,13:51
Dnes len silný slepačí vývar pre maróda.
babka - ježibabka
15.03.17,15:46
Segedínsky a zostalo mi pár uvarených zemiakov tak som sa robila, že robím lokše. Vyšlo mi ich 11. Kde sú tie časy, keď som ich narobila aj 80. Vtedy by sa mi pre 11 kusov neoplatilo ani dosku vytiahnuť :D:D:D
evaj63
15.03.17,15:49
Hrachová kaša s praženou cibuľou a párkom, chlieb, cestovinový šalát so zeleninou a mäsom zo slepačej polievky.
Tweety
16.03.17,09:58
Kokošky s makom i s opraženou strúhankou.
Žabinka
16.03.17,16:39
obedovečera, robila romča.. lenivý makový koláčik som robila ja..
Valcake
16.03.17,17:22
Ja dnes polievku zo sójovej drti so zeleninou a zemiakmi a lečo s chlebom;)
terezamaria
16.03.17,19:16
Čínska ostrokyslá polievka /ja ocot nedávam/, maďarský guláš, knedľa, ovocný šalát /ananás, mandarinky, jablko, vanilkový cukor/.
alaya1
16.03.17,19:17
cierne rizoto, uhorkovy salat s olivami.
Žabinka
17.03.17,10:03
tofu so zeleninou, cestoviny..
Tweety
18.03.17,10:10
Pórová polievka s krupicovými haluškami, kuracie štvrte na kys!ej kapuste, ryža.
Žabinka
18.03.17,11:17
na dnes este zostalo tofu aj cestoviny, plus americký dresing, polievka kyslá fazuľová..
Oliwa
18.03.17,16:11
Polievka kyslá šošovicová, lokše, vanilkový puding s čučoriedkami...
Žabinka
18.03.17,17:51
obrátené kuracie rezne.. na zajtra..
bettylou
18.03.17,18:31
cesnaková polievka, bravčová pečeň na maď. spôsob, zeleninová ryža, staročeská pučálka (mňam), kyslá kapusta s ľanovými semienkami a troškou avo oleja, makové rezance s tvarohom nasladko
mimaBe
18.03.17,18:40
cesnaková polievka, pstruhy a zemiaky s maslom a petržlenovou vňaťou
kukučka
18.03.17,19:56
Zase vyprážaný karfiol s maslovými zemiakmi a namiešané tri druhy kompótov, aj polievka, kysnutý lekvárovo-tvarohový koláč s posýpkou
evuš
19.03.17,05:44
Včera - vývar z karmenádlových kostí so zeleninou a krupicovými haluškami, bravčová pečienka s cibuľou v palacinke, marhuľové buchty....
Dnes - polievka zostala, grilované kuracie horné stehná, americké zemiaky, zeleninový šalát
Žabinka
19.03.17,11:25
polievka fazuľová, obrátené kuracie rezne so syrom, rascové zemiaky, zeleninový šalát..
bettylou
19.03.17,12:01
hrachová s vajcom, ľadvinky po taliansky(v bolognskej omáčke), zemiakové pyré, ryža
evaj63
19.03.17,12:13
Slepačí vývar, obrátené rezne, ryža s hráškom, kapustový šalát s mrkvou, jablkom a hroznom, pečená marinovaný králik, pohánka. Dezert panna cota z kokosového mlieka s jahodami a čučoriedkami.
Anika61
19.03.17,12:51
Kuracia polievka,bravčové na horčici a smotane,žemľová knedla:)
lujza.j
19.03.17,12:53
Bravčo rezne,ryza,uhorka...ja som si pokapala citronom...a supla visnovy dzem naň...:)
Od zajtra "krabickujem":Dsom si kešla na mesiac....konecne budem mat pestru stravu....:)
Anika61
20.03.17,17:41
Polievka od včera,zemiakové placky :-)
Valcake
20.03.17,19:57
Všetko od včera:---..umývala som okná:D:D
bettylou
21.03.17,05:52
uuž? kúrňa, ja hneď ako poumývam, tak naše mačky idú obzrieť ale že všetky parapety, aj tie, kde inak nechodia, takže do hodiny ich mám pocapkané presne tak ako pred umývaním a samozrejme aj sklá musia hneď odýchať a opackať:(:eek::D
Zemiaková s klobáskou, pstruh na bylinkách, pučálka, zemiakové pyré, jablkovo-medovková výživa, mne zakvasené huby
babka - ježibabka
21.03.17,06:48
Práve som dojedla bielu fazuľovicu. Keďže ju lúbím, navarila som na dva dni. Postrašila som ju trošičku údeným.
evaj63
21.03.17,16:44
Lečo z čerstvej zeleniny, tento krát aj s cuketou, ja som mala jaternicu s pečivom a uhorkami.
evaj63
22.03.17,16:24
Šošovicová polievka na sladko, kapustné strapačky s cibuľkou a slaninkou.
Tweety
22.03.17,18:37
Rascová s vajcom, granadírsky pochod, kyslá uhorka.
Dáša_
22.03.17,18:41
aj u nás šošovica - ja ako šalát s cukinou, brokolicou a čínskym šalátom. Chlapi klasika prívarok s klobásou
kukučka
22.03.17,18:41
Mrkva s karí ako polievka a s cesnakom a tatárkou ako šalát
evaj63
23.03.17,14:34
K včerajšej šošovici pečené buchty so slivkovým lekvárom.
babka - ježibabka
23.03.17,17:16
Večera s kamarátkou bryndzové pirohy s kyslou smotanou. (Pochválila mi ich :D:D:D )
Žabinka
23.03.17,17:29
Večera s kamarátkou bryndzové pirohy s kyslou smotanou. (Pochválila mi ich :D:D:D )
aj môj muž mal bryndzové pirohy, ale mrazené, kúpil si v metre..:) s gréckym jogurtom, a nastrúhaným syrom..
Žabinka
23.03.17,17:37
Večera s kamarátkou bryndzové pirohy s kyslou smotanou. (Pochválila mi ich :D:D:D )
aj môj muž mal bryndzové pirohy, ale mrazené, kúpil si v metre..:) s gréckym jogurtom, a nastrúhaným syrom..
a manzelku ma na co ? Na Porade cez obed sedela ?
muž si kúpil, a manželka popri sedení na porade pripravila..;)
lujza.j
23.03.17,17:46
Manzelka akoze = papanica:eek: divne...esteze su aj samostatni chlapi so zdravymi rukami...
babka - ježibabka
24.03.17,15:48
Taký neskorý obed. Mládež prišla rovno z dovolenky. Moje lekvárové parené buchty s orechami a prinesený dovolenkový Napoleon :D
Tweety
25.03.17,09:54
Hovädzia polievka s rezancami, marinované karé, zemiakové pyré, zelený šalát.
evaj63
25.03.17,10:39
Mužovi pstruha, synovi pizza a ja som si dala po 100 rokoch párky. Dcére varia na chate.
babka - ježibabka
25.03.17,18:57
Polievka z kuracích chrbtov, moravský vrabec, kapusta, knedľa (kúpená), báleše lekvárový a džemový s orechami, buchty džemové (džemu sa v buchtách nelúbilo, utiekol mi).
Anika61
25.03.17,19:05
Pečené kuracie stehná,zemiaky,zelerový šalát,:)...a na večeru šunka,hydinová tlačenka,syr,zelenina ,v aspiku-ktorý mi ako vždy nechcel stuhnúť:confused:
Valcake
25.03.17,19:43
Vidím, že väčšinou kuracie;) tak aby nebolo málo:D...
Kuracina na kyslej kapuste;)
Dáša_
26.03.17,05:57
u nás dnes len tak narychlo, kuracia polievka sa varí v podstate bez zásahov a kuracie rezne sú pripravene v smotanovovojíčkovom páci. Keď pride ich čas, iba ich vyberiem, otočím v strúhanke a dám na panvicu alebo plech. Ku tomu ryža a kapustový šalát.
bettylou
26.03.17,08:17
kurací vývar s cibuľou a ryžou, kuracie "stejky", maslové zemiaky, kyslá uhorka, feferónka
evuš
26.03.17,08:43
Zeleninová polievka s hráškom a krupicovými haluškami, grilované kuracie kriídelká, vyprážaný syr, hranolky, tatarka, pikant čalamâda, zmrzlina s horúcim bobuľovým ovocím...
evaj63
26.03.17,09:35
Slepačí vývar, anglický rozbif, zemiakova kaša, kapustový šalát s kukuricou, krabí šalát a pohánka. ´Možno niečo ešte upečiem, okrem chleba, ktorý ešte kysne.
babka - ježibabka
26.03.17,14:09
Polievka a moravský vrabec od včera. Urobila som iba šišky pre mládež na domov a iba pár na tanierik na zjedenie. Kúpila som si novú formičku na laskonky, tak som skúšala robiť z bielkov orechové laskonky. Dala som im iba nenaplnené.
Žabinka
26.03.17,14:13
zeleninová polievka, diviak na horčici, ryža, dusený hrášok..
Oliwa
26.03.17,14:14
Polievka - sladká fazuľová s údenými rebierkami.
Sviečková z diviny na smotane, knedľa, čučoriedky, smotana.
Krtkova torta.
katka 23
26.03.17,14:25
hovädzí vývar, bravčové stehno na hubách, ryža , pečené zemiaky
mimaBe
26.03.17,18:20
zeleninová polievka, obrátené rezne, zemiaková kaša, hlávkový šalát, potlačené čerstvé jahody s cukrom
evaj63
29.03.17,16:09
Zeleninové fašírky a karfiolová kaša.
evaj63
30.03.17,15:34
Zemiakový perkelt, plnené kráľovské stehno, syn s párkami, pečivo.
Žabinka
30.03.17,16:22
koložvárska kapusta, zemiaky..
Anika61
30.03.17,17:31
Plnená paprika v paradajkovej omáčke,knedle:)
evaj63
31.03.17,14:18
Dnes len pre môjho m , luskový prívarok s volskym okom.
babka - ježibabka
31.03.17,16:07
Karfiol, zemiaky, uhorka.
evaj63
01.04.17,10:29
Špagety bolonese, ešte kysnú pogača- turecké žemle, zo špaldovej múky aj kvásku.
bettylou
01.04.17,11:24
kyslá kapustová, tvarohové pirohy, kapustovo-mrkvový šalát ako predjedlo
kopretinka
01.04.17,11:30
polievka z bravčových rebier,ja som len uvarila masso,dorábal si to podľa seba SB,takže neviem,aká bola :D
rizoto ale nie s ryžou,ale tarhoňou,100rokov sme nemali tarhoňu...
Oliwa
02.04.17,05:49
Krémová pórová polievka so smotanou a s krutónmi.
Pečené bažanty so slaninkou a na zelenine, ryža, uhorky.
Makové jednohubky z lístkového cesta á la babka-ježibabka... :)
Som robila včera - dnes nevarím. ;)
evuš
02.04.17,10:16
Držková polievka, kurací vývar so zeleninou a rezancami, morčacie prsia na diétno, varené zemiaky /pre moju chorú dcérenku/ morčacie prsia alá gyros, hranolky, dusená zelenina po taliansky....
evaj63
02.04.17,10:33
Slepačia polievka, morčacie čili, ryža, pohánka, dezert z kyslej smotany a ovocia, zapekané špagety s tvarohom vanilkovým pudingom a marhuľami.
Anika61
03.04.17,17:51
Hrášková polievka s písmenkami:D,rezance s tvarohom a maslom nasladko:)
Tweety
03.04.17,17:55
Polievka zemiaková s krúpami, zemiaky nakyslo, fašírky.
babka - ježibabka
04.04.17,14:15
Huspenina od syna s chlebom.
evaj63
04.04.17,15:23
Zeleninový boršč.
alaya1
04.04.17,15:32
Pecene zemiaky, hubova omacka, zeleninova polievka - ale to je vecera, obed som nestihala.
Žabinka
04.04.17,15:57
na večeru a zajtrajší obed.. špenátový nákyp..
http://www.tajomstvomojejkuchyne.sk/portfolio/spenatovy-nakyp/
babka - ježibabka
04.04.17,16:20
Vitamíny na šuták
terezamaria
05.04.17,07:35
Segedínsky guláš, knedľa.
Darina1234
05.04.17,09:13
fazulova polievka bez masa, spagety, tiez len syr a kecup
Valcake
05.04.17,09:35
Včerajšia párková polievka -varil mng. iné nevie:D a asi buchty na pare..ešte nevládzem dlho stáť:rolleyes:
Dáša_
05.04.17,10:40
zeleninová polievka, ale taká riadne hustá. A aby nebolo zeleniny málo, tak zemiaky dusené s karfiolom.... obed varím iba pre seba a som teda zvedavá, čo budú večerať chlapi :D Šípim nejaké protesty :D :D
evaj63
05.04.17,14:38
Černohor plnený šunkou a syrom, kapustový šalát. Pre muža cuketové lasane.
Tweety
06.04.17,09:42
Grilovaný camembert, tatárska omáčka, pečené americké zemiaky.
Anika61
06.04.17,12:18
Fašírky,zemiaková kaša,prívarok zo zelenej fazuľky:)
Valcake
06.04.17,15:55
Kurací perkelt s kolienkami, kompót:)
babka - ježibabka
06.04.17,17:55
Vysmažený polotovar kuracina z mrazničky, zemiaky, kvašáky. Musím pomínať polotovary z mrazničky, lebo ako sa poznám na sviatky zas nakúpim toho veľa, aby som mala v nej miesto :D
Žabinka
07.04.17,13:04
dnes sa mi ale vôbec nechcelo variť, tak len narýchlo.. ja rezance so syrom, ostatní rezance s tvarohom a smotanou a slaninkou..
bettylou
07.04.17,13:44
máte nejaké tipy na jedlá, ktorých prípravu zvládnem jednou rukou? Prosím nie mikrovlkové z krabičiek a z umelej hmoty. Jedlá zo základných potravín. Zatiaľ ma napadá fazuľová s krúpami a kusom údeného.. :confused::rolleyes::)
Oliwa
07.04.17,16:54
Palacinky... mám odskúšané... :) Len treba mať v sadre tú správnu ruku, resp. nesprávnu... ;):D ryža, cestoviny... už len vymyslieť, čo k nim... dala by sa ryba, ale tú som s ryžou ani cestovinami ešte nerobila... lečo /zavarené/, praženica...
terezamaria
08.04.17,09:52
Cesnaková polievka, zemiakové placky.
Tweety
08.04.17,09:59
Rascová s vajcom a mrveničkou, francúzske zemiaky, kyslá uhorka
Valcake
08.04.17,10:26
Tweety.. ja zas vajcovú s rascou a pizza.
Tweety
08.04.17,10:33
Tweety.. ja zas vajcovú s rascou a pizza.
Neuveríš, ale aj v mojej je rasca aj opražený cesnak. :---
Valcake
08.04.17,10:41
Tweety.. ja zas vajcovú s rascou a pizza.
Neuveríš, ale aj v mojej je rasca aj opražený cesnak. :---
..no veeď, dohovorili sme sa?..iba bez cesnaku, ale inak cesnak skoro všade používam..s opraženým musí byť fajn;)
alaya1
08.04.17,10:42
kelovy privarok so zemiakmi
evaj63
08.04.17,12:34
Tak do tretice, aj u nás vajcová s rascou, a tiež aj cesnak. Bez neho by mi ju nezjedli + slivkové a jahodové gule s tvarohom, a pred chvíľou som vytiahla z rúry kysnuté makové a tvarohové záviny.
babka - ježibabka
08.04.17,15:42
Z luskov z mrazničky luskovica s vajcom a chlieb, orechové a lekvárové jednohubky.
branislavp
08.04.17,17:28
Rýchlovka - zeleninová polievka s rajbaničkou, zemiakové pyré, špenát, volské oko, alebo vajíčko uvarené na hniličku,
branislavp
08.04.17,17:36
Na zajtra, už dnes je predvarené, vývar z morčacieho krídla a veľa zeleniny, s rezancami, dusené srnčie stehno na borievke a tymiáne, ryža, brusnicový kompót..
Anika61
08.04.17,18:24
Dnes aj zajtra....za hrniec kapustnice:D:)
Žabinka
08.04.17,18:33
bola som v kine, muž zatiaľ varil.. zemiakové placky, kyslá kapusta s klobásou..:)
terezamaria
09.04.17,06:35
Segedínsky guláš, knedľa.
Mínuskovač nemáš rád segedínsky guláš? My ho milujeme :)
Žabinka
09.04.17,10:18
hovädzia polievka, fašírka s jarným zemiakovým šalátom, zmrzlina poliata vaječným likérom..:)
lujza.j
09.04.17,10:36
včera čo krabicky z piatka dali:D
dnes chlapov madarský gulaš s rejží...v pátek ostal/nepredal všetko/...tak konečne som aj ja okoštovala:)velmi fajný...
babka - ježibabka
09.04.17,11:02
Hovädzí guláš s chlebom.
evaj63
09.04.17,13:51
Slepačí vývar, roštenka na hrášku s mrkvou a hríbmi, zemiaková kaša, mrkvový šalát, pečené podkovičky kapra, pohánka s hráškom a dusenými hríbmi na cibuli.
terezamaria
09.04.17,17:02
Zeleninová polievka s haluškami, dusené kuracie prsia, zemiaková kaša, hlávkový šalát.
Dáša_
09.04.17,17:09
Kuracia polievka, ryža, bravčové plátky na šampiňónoch, dusený kel, šalát z čínskej kapusty
branislavp
10.04.17,15:02
Zeleninová polievka krémová, zemiakové guľky plnené tvarohom a posypané grankom.
terezamaria
11.04.17,09:13
Kapustné halušky so slaninkou.
Žabinka
11.04.17,09:18
v pekáči čakajú upečené morčacie stehná, asi k nim urobím dusenú kapustu a knedľu..
Žabinka
12.04.17,08:32
pečené morčacie stehno, dusená kapusta, knedľa.. ja iba šalát..:)
branislavp
12.04.17,13:07
zeleninová polievka, hydinovo-zeleninové rizoto, broskyňový kompót.
Dáša_
12.04.17,14:16
šalátová omáčka a varené zemiaky
Valcake
12.04.17,14:18
Po druhej bunkovej terapii od včera hustá šošovicová polievka s údeným kolenom aj zeleninou, rizoto s br.mäsom, uhorka
evaj63
12.04.17,16:18
Cícerova polievka na indický spôsob, krabí šalát.