Michal Veselský
22.05.13,14:39
Dobrý deň,
rád by som sa spýtal, či máte nejaké skúsenosti so svojpomocným brúsením drevených parkiet alebo viacej odporúčate zavolať si na to odborníka? Neustále premýšľam nad jednotlivými možnosťami ale neviem sa rozhodnúť.
Za odpoveď ďakujem.
KEJKA
22.05.13,13:03
môj syn si požičal brúsku a brúsil sám. Parkety boli x rokov natreté na bordovo, všetko to dal preč. Budúca nevesta ručne dokončila kraje, kam brúska "nedočiahla" a potom to natierala - neviem čím. Zverejnili na FB, ako teraz ich hniezdočko vyzerá, "naživo" som to nevidela, ale sú spokojní. Vyzerá to výborne. Namakali sa, ale stálo im to za to a peniažky ušetrili.
Ja by som si na to netrúfla, ale v dnešnej dobe, ked sa kde-kto pasuje na odborníka, nemáš istotu, kto to naozaj príde urobiť.
Podotýkam, že to nikdy predtým nerobil.
Andy Kralik
22.05.13,13:31
Ja som si zaplatil odbornika. Bolo to drahsie, ale chalan mal vybavenie, ojkrem klasickej brusky mal aj mensie "nadstavce" ktorymi vybrusil nepristupne miesta. Mal odsavackju, nikde nevznikol prach a tym co vybrusil zatmelil pripadne skary medzi parketami. Aj s lakovanim mu to trvalo dva dni. Nepustal by som sa do toho sam, ale rozhodnu asi ci mate k dispozicii financie.
lujza.j
22.05.13,15:13
teoreticky by som sa do toho pustila aj sama/.....neviem akú velkú plochu máš.....určite je pohodlné si zavolať odborníka, budeš to mať urobené profi..teda dúfam.....a rýchle....ked si to budeš robiť sám ako si spravíš tak budeš mať;)....nezabudni, že požičanie brúsky tiež niečo stojí.....ale nevyzerá to zložito...inak m2 som našla na nete za 8,50e ....
http://urobsisam.topky.sk/stavba-a-rekonstrukcia/podlaha-steny/obnova-podlahy-brusenim-a-lakovanim-607.html


(http://urobsisam.topky.sk/stavba-a-rekonstrukcia/podlaha-steny/obnova-podlahy-brusenim-a-lakovanim-607.html)
korela
22.05.13,16:10
Pridávam sem. Najlepší príspevok podľa mňa k parketám tu na Porade dal Duves aj spriloženými fotografiami, robil kompletnú rekonštrukciu, dopadlo to vynikajúco. Len neviem príspevok nájsť.
arizona
22.05.13,16:28
buchač
22.05.13,17:13
Opýtal by som sa najprv , že o koľko metrov štvorcových sa jedná ...
To je v prvom rade dúležité , aspoň pre mňa ...

Brúsil som parkety svojho času doma ...a to neboli tie všeliaké brúsky k dispozícii ...iba tie špeci drátenky ...
Parkety boli nie skladané do V - čka ....a to už nebol med lízať ...

Potom už len navoskovať a vyleštiť ....šmýkalka jak vyšitá ...

P.S.:
Kto nalakuje parkety , je podľa mňa barbar , nemajúci úctu k drevu ...
vulxy
22.05.13,17:59
ja som ich sam brusil 2 komplet 3izbove byty a je to makacka ....nechcel som firmu (pred 15 rokmi ani neboly ani pozicovne tak som sa toho chytil sam )lebo tie moje parkety su snad storocne a v zivote ich uz nikdo nevyrovna dokonale....brusil som obycajnou(ruskou:) ) vrtackou nasadeny brusny disk a si myslim ze je to dost pekne ,na zaver som dal 2 vrstvy dvojzlozkoveho laku (pozdravujem buchaca :) )nech to drzi pokope....takze moj nazor ked to chces mat dokonale najmi si firmu za tazke prachy ked staci priemer tak si kup pasovku v tescu za 25 € a skus....
Michal Veselský
22.05.13,18:59
miestnosť má okolo 20 metrov štvorcových a parkety majú okolo 60 rokov.. pokiaľ mám správne informácie neboli brúsené minimálne 40 rokov a už 20 rokov je na nich položený koberec :)
buchač
23.05.13,03:46
20 štvorákov ...???
Pokiaľ nie sú veľmi zanesené do hlbky , tak stačí pár krát týmto prebehnúť ... http://www.ocisti.sk/handry-spongie-drotenky/91-drotenka-velka-kovova-50g.html

Za pár hodín hotovo ....
Bez prachu v miestnosti , nakoľko sa parketry navlhčia.....
Bez veľkých nákladov ....
Akurát si jeden trochu mákne .....
kukučka
23.05.13,09:18
Richard
23.05.13,09:23
ale fakt stará :) 2008
lujza.j
23.05.13,09:35
20m2......to je za cca.170e.....
korela
23.05.13,10:58
Hej, to je ono. Ale dá sa vybrať iba téma, nie vlastný príspevok.
Mňa jeho príspevok vtedy a aj ešte aj teraz fascinoval, že sa jednak na to dal sám, ale výsledok aj s iným súčasnejším uložením parkiet vyšiel skvelo.
Katy a R
23.05.13,14:40
som nedávno hľadala po obchodoch ten vosk na parkety - vieš aj poradiť? - všade mi len laky ponúkali....(tiež nie som zástancom lakovania)
buchač
23.05.13,14:46