karolinka85
23.05.13,09:30
Dobrý deň Vám prajem. Pred mesiacom som začala dodržiavať bezlepkovú diétu, nakoľko mi diagnostikovali celiakiu. Celý život som sa snažila, aby som pribrala... Čo sa mi aj podarilo, lenže v dôsledktu tejto diéty, za mesiac som schudla zas:( Nerobí mi to dobre, tak by som potrebovala poradiť, čo by mi pomohlo? Čo by som mala jesť aby som pribrala, aj keď je to pri tej diéte ešte ťažšie... Som z toho smutná, porsím poradte mi. Ďakujem. Prajem pekný deň.
lujza.j
23.05.13,07:34
korela
23.05.13,12:26
Nemala by si mať obavy, si iba na začiatku cesty. Tesne po zdiagnostikovaní má takmer každý poriadny zmätok s vyhľadávaním potravín a ich kombináciami. Dostaneš sa do toho za chvíľu, a ešte aj tenkému črevku musíš poskytnúť čas, aby sa zotavilo. Potom sa ti zlepší aj trávenie, budeš získavať viac živín do organizmu. Zásada na začiatku, menej tuku, aby si nadmerne náhodou na neho nereagovala. Niektorí ľudia práve priberú veľmi rýchlo. Hlavne si teraz dopraj kvalitné potraviny, výživné. Máme celiatika v rodine, cestoviny mu vôbec nechýbajú. Viac výživy je v ryži a zemiakoch, ako v škroboch (kukuričný škrob). Sleduj dobre zloženie múk na chlieb, vyberaj si kvalitné zmesi, nie s týmto škrobom, on je prakticky bez výživy, minerálov.
Bielkoviny, zeleninu, ovocie, kvalitné oleje, sušené ovocie, orechy viac druhov.
Ak nemáš iné intolerancie na potraviny, tak je to stále výborné. Ak môžeš, aj mliečne, tak samozrejme aj tie zaraď.
Veľa zdravia.