vladinko533
25.05.13,10:06
pekny den prajem. v juli budem mat 60 rokov.socialna poistovna mi vypocitala 264 eur.na predcasny dochodok.pritom poberam 150 eur za ciastocnu invaliditu.aky budem mat dochodok? v soc.poistovni mi to nevedeli povedat/alebo nechceli?/pripocita sa suma 150eur k tym 264,alebo len nejake percenta?o kolko dostanem viac ked vydrzim az do 62ky.pracu mam,ale zo zdravim to asi nedokazem.prosim poradte mi.dakujem
avalik
25.05.13,08:13
§ 81
Súbeh nárokov na výplatu dôchodkových dávok

(1) Ak poberateľ invalidného dôchodku splní podmienky nároku na výplatu starobného dôchodku alebo predčasného starobného dôchodku, vypláca sa dôchodková dávka, ktorej suma je vyššia. Pri rovnakej sume týchto dôchodkových dávok vypláca sa dôchodková dávka, ktorú si poistenec zvolil. Dňom úpravy výplaty dôchodkových dávok pre súbeh ich nárokov zaniká nárok na dôchodkovú dávku, ktorá sa nevypláca. Ak poistenec splnil podmienky nároku na invalidný dôchodok podľa § 70 ods. 1 a 2 alebo podľa § 70 ods. 1 a poberá invalidný dôchodok podľa § 266, vypláca sa invalidný dôchodok, ktorého suma je vyššia; druhá veta a tretia veta platia rovnako.
Stefan2005
25.05.13,09:16
... dať odkaz na informatívnu kalkulačku sociálnej poisťovne pre výpočet starobného dôchodku poberateľa (čiastočne) invalidného dôchodku je nepochopenia zložitosti danej problematiky (táto poznámka je už bezpredmetná - daný príspevok už bol vymazaný).

Doporučujem prečítať staršie kvalitné diskusie tu na (starej) Porade, napr.
túto: http://www.porada.sk/t149449-starobny-dochodok-da-sa-zvysit-pracou-popri-invalidnom-dochodku.html